ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 21 березня 2019 р.
Сміттєпереробному заводу бути! 

Сесія ухвалила рішення, договір підписаний

У п’ятницю, 15 березня, у ратуші відбулося засідання 47-ї позачергової сесії Дрогобицької міської ради. Депутати розглянули питання «Про затвердження рішення виконавчого комітету від 16 серпня 2018 року №200 та тексту Договору про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ на території міста Дрогобич».

Під час засідання міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що прийняттям цього рішення він, як очільник міста, виконує волю громади, яка минулого року збиралася на громадське віче, та ініціативної групи з числа громадських об’єднань, які перед ним поставили чітке завдання: будівництво сміттєпереробного заводу на території міста.

Щодо застережень до прийняття рішення, які під час дискусії прозвучали у сесійній залі, представник відділу правового забезпечення ДМР дав роз’яснення, що відповідфний проект рішення і договір підготовлені з урахуванням цивільного, господарського, земельного законодавства та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Представники Департаменту міського господарства додали, що тарифи на надання послуг із утилізації ТПВ встановлює виконавчий комітет Дрогобицької міської ради. Тому нема жодних застережень щодо зловживань з коригуванням тарифів у майбутньому.

Прокоментував прийняття відповідного рішення і секретар міської ради Олег Хрущ. Він зазначив, що міська рада є розпорядником комунального майна, в тому числі й землі, тому було внесено правки до договору щодо земельних меж, на яких буде розташовано завод. Крім того, сесія міської ради матиме безпосередній вплив на подальше прийняття рішень щодо затвердження земельних меж та передачі земельної ділянки відповідно до умов, прописаних у договорі. Олег Хрущ наголосив про відповідальність депутатського корпусу перед громадою міста і зазначив, що в договорі не йдеться про жодне фінансове зобов’язання з боку громади Дрогобича. Відтак посадовець охарактеризував договір як документ про наміри щодо початку будівництва сміттєпереробного заводу.

Приймаючи рішення, присутні у сесійній залі домовилися, що процес будівництва заводу буде максимально прозорим як для виконавчих органів місцевого самоврядування, так і для депутатського корпусу і громадськості.

За рішення «Про затвердження рішення виконавчого комітету від 16 серпня 2018 року №200 та тексту Договору про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ на території міста Дрогобич» проголосував 21 народний обранець.

Після засідання сесії Договір про спільну діяльність з метою реалізації проекту щодо будівництва заводу з переробки ТПВ на території міста Дрогобич  підписав міський голова Тарас Кучма, генеральний директор ТОВ «Еко Стандарт-10» та директор ТОВ «ЕКО Вейст Рісайклінг-Дрогобич» Андрій Стицишин.

У Дрогобицькій міській раді вважають це рішення історичним, оскільки на рівні міст, таких як Дрогобич, у порівнянні з великими містами України, таке рішення приймається вперше. Важливо й те, що розроблений договір, який юристи напрацьовували впродовж тривалого часу, не має аналогів в Україні. Тож посадовці міськради сподіваються, що цей нелегкий початок процесу побудови сміттєпереробного заводу увінчається успіхом, і громада міста не матиме більше проблем з утилізацією побутових відходів.

Прес-служба міської ради

 

ПОЛІТИКА

Ми йдемо походом гідним

Настає момент істини: або ми крокуємо до співдружності вільних і щасливих людей європейських країн, або повертаємо Україну на колоніальні рейки російського допотопного потяга. За цей період людям насипали стільки різної інформації, що частина з них розгубилася і не знає за кого голосувати. Спробуємо через короткі коментарі донести дещицю правди про роль і місце Петра Порошенка у відновлені історичної правди України в усіх площинах її буття.

ВОЛОДИМИР ГОРБУЛІН, академік: Не уявляю деяких кандидатів у ролі головнокомандувача

Президент – це і Верховний головнокомандувач Збройних Сил. І я при своїй багатій фантазії дуже погано уявляю, або взагалі не уявляю, деяких претендентів у ролі головнокомандувача, окрім Порошенка. Я сподіваюсь, що в них вистачить розуму зупинитися на якомусь перехресті, дай їм, Боже.

ЮРІЙ ЩЕРБАК, письменник, дипломат: Порошенко переграв Путіна

Царство темряви хоче знищити територію свободи – українську націю, мову і культуру. Об’єктом персональної ненависті українофоба Путіна став Президент Порошенко. Ненависть ця особиста і токсична, обумовлена позицією Президента України, його ефективними зусиллями в протидії російській агресії. Давайте сьогодні прямо скажемо, що Президент Порошенко переграв Путіна у багатьох компонентах військово-дипломатичної боротьби.

МИРОСЛАВ МАРИНОВИЧ, правозахисник: Я готовий довірити йому керування державою і на другу каденцію

В умовах гібридної війни з Росією, яка відверто домагається знищення української державності, для мене критерій безпеки – головний. Я щиро вдячний нинішньому керівництву за збереження держави... Тому я готовий довірити йому керування державою і на другу каденцію. І якщо коротко: оскільки для Путіна Порошенко – ворог №1, то я голосуватиму саме за нього.

АДА РОГОВЦЕВА, народна артистка України: Петро Олексійович – справжній боєць

Для мене Петро Олексійович – боєць. Ми бачимо, як розумно і мужньо він трима­ється, коли виходить сам на сам у світовій дипломатії. І головне – армія стала іншою, і це титанічна робота всіх нас, і Президента насамперед. Якщо командири, солдати, хлопці, які знають, що таке смерть у цей мирний сьогоднішній день, вибирають Порошенка, – то я з ними.

ДОНАЛЬД ТУСК, Голова Європейської Ради: Репутація Петра Порошенка є дуже високою у всіх столицях Європи

Уперше в нашій спільній європейській історії було продемонстровано такий спротив та відвагу, а також прагматизм (України у війні з Росією). Дуже ціную особисту роль пана Президента. Він також має гарні причини пишатись. Це не лише моя особиста думка. Його репутація та репутація всієї країни є дуже високою не тільки у Брюсселі, а й у всіх столицях Європи.

(З виступу на форумі «Від Крут до Брюсселя» 29.01.2019 р.).

Тарас КУЧМА, міський голова Дрогобича: Наша духовна зброя ефективніша за будь-яку іншу

Порошенко зумів занурити нас у глибинний пласт нашої духовності, повернув до витоків нашої ідентичності. Розпочався ренесанс української нації. Це дуже важлива наша спільна виграна битва. Але ще має бути й перемога. Війна знекровила нас, але ми вижили. Як військовий лікар, я бачив на свої очі армію на початку і уже в середині 2015 року, коли я залишив службу. Це велика різниця. Порошенко завдав непоправного удару Третьому Риму – Москві – сприявши отриманню Томосу для Української помісної церкви. Йому ніколи цього не простять в Росії. Тому ставаймо пліч-о-пліч, щоб захистити всі ці завоювання, і випробування, які випали на всіх нас і нинішнього Президента, хто серцем і душею вболіває за долю України. І наша духовна зброя буде ефективніша за будь-яку іншу.

 

 Глава держави: Зростання економіки має бути відчутним

для пенсіонера, вчителя, лікаря, студента і забезпечити ефективні кроки у боротьбі з бідністю

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна» назвав успішні кроки у реалізації реформ та відродженні економіки країни. Він наголосив, що економічне зростання має обов’язково бути відчутним для кожного українця.

«Україна не просто відродила, Україна створила нову армію. Саме армія, а не підписані папірці, є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що було забезпечено державну платформу у позиціях захисту української мови. «Ніхто нікого не примушував (говорити українською мовою – ред.). Ми абсолютно захищаємо права інших національних меншин говорити своєю мовою. Але це стало модно, стало драйвово. Коли включаєш українське радіо, телебачення, відкриваєш книгу – ти точно знайдеш там українську мову. Я пишаюся цим потужним фундаментом», - додав Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що Україна отримала Томос про автокефалію Православної Церкви.

Він зазначив, що в питанні просування нашої країни до Євросоюзу украдено Угоду про асоціацію Україна – ЄС, угоду про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, відкрито європейські ринки для українських товарів. Українці отримали право вільно пересуватися країнами ЄС завдяки безвізовому режиму.

«Ми створили нову українську школу. Запитайте в першокласників, які кардинальні зміни відбуваються. Зараз йдеться про створення сільської медицини, телемедицини», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також нагадав, що за останні 5 років відбулося створення принципово нової системи держзакупівель, Україна вийшла на енергетичну незалежність від країни-агресора.

«Дуже довго можна перелічувати реальні зрушення, які не відбувалися в країні 23 роки. І мені приємно, що всі міжнародні експерти, МВФ, Міжнародна фінансова корпорація, Європейський банк реконструкції та розвитку, країни Великої сімки наполегливо стверджують, що за останні 5 років Україна зробила більше реформ, ніж за попередні 23», - підкреслив Глава держави.

Водночас Президент зазначив, що серед того, що не вдалося зробити за ці 5 років – це відновити територіальну цілісність України. «Не вдалося звільнити Крим та Донбас. Хоча ми звільнили дві третини окупованого Донбасу. Згадайте, і Сєвєродонецьк, і Краматорськ, і Лисичанськ, і Слов’янськ, і Маріуполь, і Волноваху, і багато інших населених пунктів, де був піднятий український прапор», - наголосив він.

За словами Петра Порошенка, тільки пряма збройна агресія регулярних військ Російської Федерації зупинила просування наших військ на схід для звільнення Донбасу до державного кордону.

Президент зазначив, що у питанні подолання бідності держава тільки зараз отримала можливість і ресурси для підвищення пенсій та інших соціальних виплат. «Лише після проведення потужного комплексу реформ, коли відновилося економічне зростання, коли створений фундамент державності, ми запроваджуємо рішучий наступ на бідність», - сказав він.

Петро Порошенко зауважив, що опозиція називає підвищення пенсій і соцвиплат підкупом виборців і навіть зареєструвала проект рішення Верховної Ради, вимагаючи негайно припинити такі виплати. «Не дочекаються», - підкреслив Петро Порошенко.

Він наголосив, що боротьба з бідністю – це програма, яка складається з двох частин. Є негайні кроки, які можна зробити вже зараз, базуючись на тому, що українська економіка зростає дванадцять кварталів поспіль. «Створений потужний фундамент, накопичені певні кошти в Пенсійному фонді. І тому перші, кому ми маємо допомогти, – це пенсіонери. Бо вони постраждали найбільше», - сказав Президент. Він зауважив, що мінімальна і середня зарплата зросли, а підвищення пенсій відбувалося найменше.

Петро Порошенко зазначив, що потрібно зробити три потужних кроки для боротьби з бідністю. По-перше, індексація пенсій. Рішення про це було прийнято ще в 2017 році, що з 1 березня ц.р. пенсії будуть проіндексовані. «Я наголошую, що вже 5 мільйонів пенсіонерів отримали індексовані пенсії», - повідомив він.

Глава держави додав, що до цього додається і компенсація – виплата у розмірі 2410 грн. тим пенсіонерам, які отримують найнижчу пенсію. «Ці кошти ми отримали в Пенсійний фонд за рахунок закриття «чорних дірок» на розмитненні «євроблях». Ці кошти, до останньої копійки, мають піти тим пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію», - розповів Петро Порошенко і додав, що таких пенсіонерів в Україні майже 4 мільйони.

«Щороку ми будемо підвищувати, індексувати пенсії. І зростання економіки має бути відображено на кишені пенсіонера, вчителя, лікаря, студента, щоб забезпечити ефективні кроки у боротьбі з бідністю», - сказав Петро Порошенко.

Президент особливо відзначив рішення про підвищення виплат на кожну третю і наступну дитину у багатодітних родинах.

За матеріалами Адміністрації Президента України

 

 

У РУБРИЦІ P.S.

Живемо у країні деяких диваків

Слідкуючи за  нинішнім перебігом подій на президентських виборах, приходиш до висновку: мав слушність вождь світового пролетаріату, коли говорив, що кожна кухарка може керувати державою. Нехай грець цій Росії, у них завжди викривлені поняття честі, гонору, гідності. До речі, ці вади висміювали навіть російські літературні класики. В українському середовищі існували інші цінності, правила: ніколи бідняка не обирали війтом, не кажучи вже про сільських фільозофів (на кшталт нинішніх хохмачів).

І ось цей вірус зачепив і Україну. І хто мітить у Президенти? Почнемо з розрекламованих «героїв дня». Віртуальний хохмач, з етнічним українським прізвищем, 10 років кепкує з нації, обзиває Україну повією, просить вибачення у Кадирова за невдалий жарт, і на подив мислячої частини людей займає лідируючу позицію. Чудо з чудес! Втім, чого дивуватися – тепер стало очевидно, який відсоток українців збайдужіли до своєї історії, або взагалі її не знають. І так живуть, як ті Івани без роду – племені.

Друга персона – «казкар-фантаст». Бідненька жіночка, не має ні кола, ні двора, але коштовності і одяг на ній – вражають. Такої вишуканості нема навіть у королеви Англії. І як тоді житиме Україна з таким Президентом, який лукавить з народом, задурманивши його казками?

Є ще один чесний полковник, який живе на утриманні бізнес-дружини від газетної індустрії. Всі маєтки записані на неї, бо не личить Президенту бути багатим. А тепер- подумаємо логічно: якщо хлоп має гонор, то колись та й захоче жінці втерти носа. Отож то, захоче компенсації від держави.

Нинішній Президент не мріяв бути політиком. Так сталося. Але, маючи мізки, він створив статки ще до того, як посів найвище крісло у державі. З власних заощаджень дає дещицю на армію, оплачує свою виборчу кампанію, відірвав Україну від Третього Риму – Росії, яка ніколи не пробачить йому цього. І найголовніше – разом зі свідомими українцями відновив честь і славу війська, гідність нації.

Прикро, але такою є дійсність, що від націоналістичного середовища за ці роки ми так і не виплекали справжнього провідника нації, який би переконав суспільство у доцільності вибору його кандидатури на посаду Президента. А все через розпорошення сил.

Ще на горизонті українського політиканства маячить фігура явно проросійського кандидата, який 70 відсотків своєї риторики вибудовує загальнозрозумілою мовою. Від такого, не дай Боже Президента, як і двох перших персон можна очікувати лише повної капітуляції перед Росією. Ставки досить високі. Але більшість українців мають цінити свободу, знати і пам’ятати свою історію. Невже галичани забули депортацію своїх родин до Сибіру, невже їм хочеться нових репресій і т.д.? Не ставаймо у шеренгу, м’яко кажучи, тих диваків, які живуть у віртуальному світі, а не у реальному.

В.Т.

 

РЕПЛІКА

І попався на гачок наш землячок

Хоч у понеділок над Києвом не було жодної хмаринки , проте лунали громовиці з уст нашого одного престарілого землячка-політика, який колись у молоді роки загримів до буцегарні за аферу із золотом, а вийшов на волю уже як політичний в’язень сумління.

І це похвально, що людина переосмислила своє призначення на землі. Були ще цікаві сторінки в його житті. Поїхав з «вироком» в Ізраїль на Зв’ягільського, а повернувся з індульгенцією на його виправдання.

А тепер на трибуні він паскудив і обзивав теперішнього Президента України на чому світ стоїть. Того ж таки дня російські телеканали насолоджувалися риторикою старого маразматика. І задаємся запитанням, кому це вигідно? Відповідь – очевидна.

Свого часу американці мали безліч претензій до президента Лінкольна, але вони заради його іміджу і престижу держави уникали гнівної риторики. Наш нинішній Президент гідно репрезентує Україну у світі, і паплюжити його, значить плювати і собі в обличчя. Жаль, жаль…

В.Т.

 

У неділю до Дрогобича завітає голова НРУ Віктор Кривенко

У неділю, 24 березня, до Дрогобича завітає кандидат на посаду Президента України, народний депутат України, голова Народного Руху України Віктор Кривенко.

Зустріч з мешканцями краю відбудеться у приміщенні ансамблю «Верховина» (вул. Т.Шевченка,22) о 14:00. Запрошуємо дрогобичан і мешканців району.

 

НОВИНИ

Привітали комунальників

У неділю, 17 березня, в Україні відзначали День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

У Дрогобичі з професійним святом працівників комунальних підприємств «Комбінат міського господарства», «Дрогобичводоканал», «Управитель ЖЕО», «Дрогобичтеплоенерго» та Департаменту міського господарства вітали 18 березня у концертному залі ансамблю «Верховина».

Участь у заході взяли міський голова Тарас Кучма, його перший заступник  Ігор Герман, керівник Департаменту міського господарства Роман Москалик, начальник організаційного відділу ДМР Ірина Кушнір, директор ансамблю «Верховина» Любов Стадник, керівники та працівники комунальних підприємств міста.

Міський голова подякував комунальникам за щоденну працю, за те, що містяни мають безперебійне постачання води високої якості, за тепло в установах і домівках, за прибирання будинків, дворів та вулиць, за сумлінну працю у непростий для міста час.

Тарас Кучма спільно з Іриною Кушнір та Романом Москаликом вручили 32 працівникам комунальної сфери подяки міського голови та ще 17– відзнаки Департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА.

Концертною програмою комунальників привітали артисти Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина». Вела захід Уляна Воят.

 

Час пільгового проїзду школярам подовжили

19 березня виконком Дрогобицької міськради прийняв рішення про зміну часу пільгового проїзду школярів у громадському транспорті міста, щоб після відвідин секцій і гуртків вони їхали додому безоплатно.

Від з 21 березня ц.р. пільговий час проїзду школярів у громадському транспорті триватиме з 7:30 до 20:30 упродовж начального року (від 1 вересня до 30 червня, крім неділь). Скористатися цим правом діти зможуть лише за наявності учнівського квитка. Відділ освіти ДМР та керівники освітніх закладів мають завдання забезпечити виготовлення учнівських квитків для 1-11 класів.

Нагадаємо, раніше пільговий час проїзду школярів тривав з 8:00 до 9:30 та з 13:00 до 16:30.

 

І заквітне Дрогобич магноліями

18 березня у ратуші відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми з головою ГО «Україна – це Ти» Наталією Дорошенко.

Учасниками зібрання також були інспектор з благоустрою ДМР Людмила Ільченко та начальник відділу містобудування й архітектури ДМР Ігор Петранич.

Наталія Дорошенко зазначила, що цьогоріч активісти ГО «Україна – це Ти» спільно з охочими дрогобичанами планують висадити більше дерев, ніж торік, і закликають усіх долучатися до цієї ініціативи. Також громадська організація розглядає можливість створення алеї магнолій.

Після обговорення посадовці міськради визначили декілька можливих місць для висадження магнолій: лікарняне містечко (біля ангіоцентру), вул. І.Франка, вул. О.Нижанківського, вул. Бориславська (навпроти «Документ-сервісу»), парк І.Франка, територія СШ №16. Відділ містобудування та архітектури до наступної зустрічі розробить візуалізаційні проекти цих пропозицій. Висаджувати магнолії планують після 7 квітня.

Прес-служба ДМР

 

2 квітня – 29-а річниця підняття над ратушею

Державного прапора України

У вівторок, 2 квітня, о 10:00 у приміщенні сесійної зали Дрогобицької міської ради відбудуться урочистості з нагоди 29-ї річниці підняття Державного прапора України над ратушею.

«Друге квітня – це велична подія у Дрогобичі. Традиційно до участі у заході запрошуємо депутатів усіх демократичних скликань, міських голів усіх каденцій, керівників та представників державних установ, громадських, політичних та молодіжних об’єднань, громаду міста», - закликають міський голова Дрогобича Тарас Кучма та секретар міської ради Олег Хрущ.

Просимо керівників державних установ, організацій, підприємців та власників приміщень вивісити цього дня Державні прапори на фасадах будівель.

 

Прес-служба ДМР

 

ЗНАЙ НАШИХ

Олега Балога відзначено парламентською нагородою

12 березня під час XIX чергової сесії Львівської обласної ради, голова облради Олександр Ганущин та голова ЛОДА Олег Синютка вручили державні нагороди видатним діячам Львівщини. Серед нагороджених – представник нашого краю, депутат Дрогобицької міської ради, громадський діяч Олег Балог.

Олег Богданович отримав нагрудний знак та Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» за вагомий особистий внесок у реалізацію державної антикорупційної політики, активну громадську діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм.

Кор. «ГЗ»

 

ВЕСНА НАДВОРІ

Стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»

У весняний період для лісівників настає найбільш «гаряча» пора – час відновлення лісів. Для того, щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого важливого та відповідального процесу, як створення зелених насаджень, вже 11 рік поспіль, під егідою Державного агентства лісових ресурсів України, на Львівщині проходить Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Традиційно головні заходи розпочинаються 21 березня, в день, який з 2013 року Генеральною асамблеєю ООН оголошений  Міжнародним днем лісів, й тривають до Дня Довкілля –третьої суботи квітня.

Мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, безпосередньої участі шкільної молоді у створенні нових лісів, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Лісівники з неабияким завзяттям організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення і благоустрою парків, алей, територій навчальних закладів, сіл, міст районів. Крім головного заходу Акції – створення лісових насаджень, будуть проводитись інформаційно-роз’яснювальні заходи: уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії, зустрічі з учнівською та студентською молоддю.

У рамках акції заплановано:

- проведення лісовідновлення на площі близько 20 га, за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ;

- проведення майстер-класів із садіння лісу, живцювання,  посіву лісового насіння;

- озеленення територій шкіл, міст, сіл району, доповнення породного складу парків та алей;

- розвішування 40 шпаківень та упорядкування 10 мурашників у лісах району;

- проведення виховних годин за темою «Людина і ліс» для учнів молодших класів та лекцій на природоохоронну тематику для учнів шкільних лісництв;

- проведення для шкільної молоді конкурсів на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» та конкурсу на краще шкільне лісництво.

Лісівники Дрогобиччини запрошують вас долучитись до заходів Акції і посадити своє дерево!

Адміністрація ДП «Дрогобицький лісгосп»

 

«Добровольчий батальйон ОУН – чотири роки війни»

Лишень чотири дні в Центрі душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ (м.Дрогобич, вул.Т.Шевченка, 29/1) тривала фотовиставка «Добровольчий батальйон ОУН – чотири роки війни». Але й за цей короткий термін її оглянули сотні дрогобичан і гостей, запізнавши зі світлин, які зібрала і сотворила Віталіна Подтьолок-«Веселка» з планшетів, мобільних телефонів та смартфонів учасників війни, які боронять Україну від московсько-путінської окупації, справжнє обличчя захисників Вітчизни, їх відданість захищати свою землю від північних зайдів, нездоланну мужність і звитягу справжніх лицарів, що чинять своєму народу власним життям волю.

Цю виставку вже оглянули в Києві, Рівному, Одесі Чернівцях, Івано-Франківську, Чернігові, Запоріжжі, Самборі, інших містах України. І всюди ті, хто на неї приходив, щоб оглянути, залишався не байдужим, бо до болю проймала жива історія нескорених добровольців батальйону ОУН, які на весні 2014 року з Майдану пішли відстоювати незалежність України. Світлини з Савур-Могили, Степанівки, Кримського, Пісків, Богданівки, фотографії загиблих-героїв: Михайла Сусла-«Слідопита», Дмитра Афанасьєва-«Лимона», Олега Богачова-«Ківі», «Примуса», «Давида», «Сліда», ранених, скалічених, живих, які нині стоять там, на Сході України, не маючи жодної підтримки від держави. Але мають велику волю і мужність не поступатися  окупантам. А втім їх підтримують люди доброї волі – волонтери, які везуть на передову добровольцям ОУН: продукти, одяг, взуття, медикаменти. Зброю вони самі здобувають. І з неї б’ють окупантів.

Автор фотовиставки Віталіна «Веселка» запізналася з добровольцями ОУНівцями, як зізналася сама, на весіллі восени 2014 року, коли її професійного фотографа запросили відзняти молоду пару, яка ставала в Києві на рушничок щастя, випробувавши своє кохання на міцність спершу на Майдані, а згодом – на передовій у добробаті ОУН. З того часу поріднилася з відчайдушними і хоробрими захисниками Вітчизни, які, як твердять вони, нарекли її «Веселкою», яка творить у фотографіях історію невмирущої слави вірних синів України.

- Мета фотовиставки – донести до молодого покоління нашу, вже сучасну, історію про мужність, звитягу і жертовність наших добровольців, спадкоємність традицій захисту рідної української землі. Повагу і шану до наших захисників, - зазначила автор.

Відкриття фотовиставки «Добровольчий батальйон ОУН – чотири роки війни» було велелюдним. Владика Григорій Комар, помічник єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії, щиро вітав автора виставки Віталіну «Веселку», добровольців батальйону ОУН, волонтерів, присутніх з відкриттям, благословляючи творити во славу Всевишнього і України. Воїни добробату від серця висловили подяку волонтерам і людям доброї волі за допомогу і підримку, зокрема, дрогобичанам Марії Головкевич, Олександрі Возняк, Миколі Походжаю, Лілі Кобільник, Світлані Фаренович, Руслану Стасінчукута іншим. Адже незламність духу добробатівців ОУН, їх стійкість, відвага базуються на не вичерпній доброті людей з тилу, які, окрім продуктів, медикаментів. одягу, взуття несуть велику віру і любов захисникам України, зігрівають їх своїми: щирістю та щедрістю, повагою і шаною.

Тарас РУСИН

 

 КОРОТКО

І не треба нам моря

У Дрогобичі є 12 водних об’єктів, загальною площею близько півсотні гектарів. Три з них впорядковані, так би мовити, мають паспортизацію, інші – безгоспні. Є завдання привести і їх до відповідного стану. На аукціоні їх можуть придбати усі, хто бажає.

 

Чисто там, де не смітять…

Уже тривалий час через амбіції і впертість деяких активістів Брониці, Дрогобич має проблему із вивезенням сміття. Влада всіма засобами і методами запобігає цьому явищу, але живуть серед нас такі господарі, котрі свідомо чи несвідомо кидають сміття, образно кажучи, собі і нам під ноги. Муніципальна поліція тепер має «всюдисуще око», тому знатиме про все…

 

Компенсовані кошти призначені для комунальних послуг

Нині у широкий вжиток увійшло слово «монетизація». Людям компенсують грошима за економне витрачання енергоносіїв, але окремі з них  відразу йдуть на ринок, а не відкладають їх для наступної проплати. Саме їм хочемо нагадати: коли у них виникне борг, то більше їх монетизація не торкнеться.

В.Т.

 

ДСНС ЗАСТЕРІГАЄ

Не спалюйте суху траву!

За минулий тиждень на Львівщині зафіксовано близько сотні випадків загорань сухої трави та чагарника.

До прикладу, під час пожежі сухої трави в с.Далява Дрогобицького району, вщент знищено господарську будівлю. А внаслідок пожежі сухостою у с.Лішня згоріли господарські будівлі і понищені побутові речі.

Закликаю громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі. Купи скошеної трави, сухі гілки краще відразу перенести на смітник.  Їхнє спалення переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд.

Заборонено спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок, на відстані менше 15 м від будівель. Забороняється розводити багаття у вітряну погоду.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У лісі через відсутність під’їзних шляхів рятувальникам дуже нелегко вчасно дістатися до місця загоряння, відсутні пожежні вододжерела. Через дим від багать на автодорогах погіршується видимість, що може стати причиною аварій.

У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.

Керівництво Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл.

 

Заходи безпеки на виборчих дільницях

І. Вимоги техногенної та пожежної безпеки

Усі організатори виборчого процесу повинні проходити протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки. Для забезпечення пожежної та техногенної безпеки на виборчій дільниці необхідно дотримуватись таких вимог: евакуаційні шляхи і виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись і в разі виникнення надзвичайної ситуації, в тому числі пожежі, забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають на виборчій дільниці; експлуатувати електричну мережу, електроприлади та іншу електроапаратуру тільки у технічно справному стані, враховуючи рекомендації підприємств-виробників; у разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток, інших електроприладів негайно знеструмити їх та вжити необхідних заходів до приведення їх у пожежобезпечний стан; топлення печей у будівлях та спорудах повинно припинятись не менше як за дві години до початку відкриття виборчої дільниці; меблі та кабінки для голосування розміщувати так, щоб забезпечувати вільний евакуаційний прохід до дверей для виходу з приміщення; утримувати у технічно справному стані засоби протипожежного захисту, а саме: пожежну сигналізацію, пожежні крани і первинні засоби пожежогасіння. Усі члени виборчої комісії повинні вміти користуватись вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх розташування.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електропроводки та кабелі безпосередньо по горючій основі; користуватися у приміщеннях виборчої дільниці електрокип’ятильниками, чайником, праскою, крім місць, спеціально відведених і обладнаних для цього, а також залишати увімкненими без нагляду електроприлади; застосовувати відкритий вогонь, палити відходи.

ІІ. Обов’язки та дії членів виборчої комісії у разі виникнення надзвичайної ситуації (НС)

У разі виявлення ознак НС, в тому числі пожежі, необхідно:  негайно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером “101”; повідомити адміністрацію об’єкта, голову виборчої комісії та охорону; вжити заходів щодо евакуації людей, матеріальних цінностей з дозволу голови ДВК та ліквідації НС із використанням підручних засобів; організувати зустріч пожежно-рятувальної служби, надати їм допомогу.

Дрогобицький РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області закликає організаторів виборчого процесу суворого дотримуватися правил техногенної та пожежної безпеки!

 

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ

На хвилях літературно-музичної Шевченкіани

На початку березня Україна традиційно вшановує роковини від дня народження Тараса Шевченка – корифея української національної духовності.

«Благослови, батьку рідний,

Великий Тарасе,

Людям повість розповісти

Із нашого часу.

Розповісти, розказати

Твоїми словами…» –

такими рядками розпочалась літературно-музична композиція «Українська музична Шевченкіана», що проводилася у затишній залі бібліотеки ім. В.Чорновола. Організаторами та координаторами мистецького дійства виступили викладачі Дрогобицької музичної школи №1 Тетяна Андрієвська і Любов Ляшенко.

Літературно-музичний сценарій побудовано на вміло дібраних поетичних текстах Т.Шевченка, які гармонійно поєднувалися із музичними творами українських композиторів: В.Барвінського, І.Левицького, Б.Фільц, М.Ластовецького, К.Стеценка. Такий синтез слова і музики наближав до глибини пізнання творчості письменника, розкривав багатогранність його таланту. Незриму присутність автора створювали фортепіанні шедеври українських митців, написані під враженням мелодійності Шевченкового слова у виконанні А.Луців, Б.Савки, Х.Кулиняк (кл. викл. Т.В.Андрієвської), А.Іванюш, О.Куфальського, Є.Андрієвської (кл. викл. Л.Ф.Ляшенко), А.Шепетько, М.Угери, М.Буника, В.Лилак (кл. викл. В.В.Звір), В.Терлецької, А.Коваль, М.Коваль (кл. викл. Н.В. Савчук), Д. Ільницького (кл. викл. Н.Я.Кульчицької), В.Кондратюк (кл. викл. І.М.Грицюк), А.Галелюки, С.Галелюки (кл. викл. А.В.Ананенко), Я.Боліжевської (кл. викл. Л.П.Луців), Р.Козицького (кл. викл. В.Я.Андрієвського).

Широко відомою є фортепіанна сюїта «На луках» В.Сокальського, що прозвучала у виконанні лауреата обласних і міжнародного конкурсів Божени Савки. Артистично і професійно виконала фортепіанну партію неодноразовий лауреат багатьох конкурсів Анастасія Луців. Оригінально прозвучав твір на мелодію «Місячної сонати» Людвіга ван Бетховена (партію вокалу написав канадський композитор українського походження Григорій Міняйло спеціально для Оксани Мухи).

У рукотворній музичній стихії злилися два надзвичайно споріднені та подібні образи – «Місячна соната» Л.Бетховена та поезія «Зоре моя вечірняя» Т.Шевченка: вокал – викл. Н.Савчук, за фортепіано – А.Іванюш. На особливу увагу заслуговує виконання уривка «Плавай, плавай, лебедонько» із поеми «Тополя»(музика К.Стеценка на вірші Т.Шевченка) у тандемі викладачів музичної школи №1: вокал – Н.Савчук, за фортепіано – Т.Андрієвська. Кожному твору передували вдало дібрані рефлексіїї поета. Зворушливим «дотиком до душі», за Ліною Костенко, було художнє читання уривка із твору Т.Шевченка «До Основ’яненка»учениці 3 класу Трускавецької СЗШ №2-гімназії Ярини Гордієвич.

Впадає в око манера творчого почерку Тетяни Андрієвської, що позначений виразністю музичної пластики, багатством озвученого діапазону та виконавською майстерністю. Органічно поєднані поетичні і музичні образи зливаються у колоритну поліфонію, витворюють якийсь екзистенційно небуденний світ, відкриваючи у ньому ті грані, яких ми часто не бачимо за павутиною щоденних турбот або які, на жаль, небезуспішно розмиває агресивно-примітивна сучасна шоу-культура. Гідною противагою слугує духовна спадщина, втіленням якої є проведена літературно-музична композиція. Спасибі організаторам і учасникам за творчу і громадянську небайдужість.

Власне сонячне, оптимістичне світосприйняття є естетичною квінтесенцією режисерів цього вечора Тетяни Андрієвської та Любові Ляшенко. Так дивляться на світ життєлюби, які замилувані у свою професію. Адже їх художній світ – симбіоз музики та поезії.

Вийшовши на вулицю, потрапила під дощ. На асфальті утворювалися калюжі. А мені там бачились зорі…

Наталія ЛУЖЕЦЬКА, викладач кафедри практики англійської мови ДДПУ ім. І.Франка

 

Таким студенти бачать Кобзаря

З нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі експонувалася виставка тематичних композицій і вишиванок.

Як зазначив заступник директора з виховної роботи ДМТК Юрій Пашко, ця виставка, у якій беруть участь усі навчальні групи, давно стала доброю традицією, оскільки її організовують у закладі освіти щороку в березневі дні.

Метою заходу є демонстрація естетики української національної та народної символіки, а також популяризація творчості Великого Кобзаря.

Леся ГРИЦИК

 

СОЦЗАХИСТ

Медична реабілітація застрахованих осіб

Відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхуванн, для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи, повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень захворювань та зменшення витрат на допомогу з тимчасової непрацездатності.

Протягом 2018 року Дрогобицьке відділення управління виконавчої дирекції ФССУ у Львівській області уклало 51 договір на забезпечення лікуванням застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на суму 578,6 тис. гривень. На 2019 рік на цю соціальну послугу заплановано 999,5 тис. грн., що дасть змогу забезпечити більшу кількість застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням.

Застрахована особа скеровується до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, де вона  перебуває на лікуванні.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за  такими профілями медичної реабілітації:

- нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

- м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних і травматологічних, ревматологічні захворювання);

- кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої нестабільної стенокардії, підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях; цукровий діабет);

- медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

- реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

- реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);

- інша (соматична) реабілітація (підгострий період після оперативних втручань

на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Правом на відновлення здоров’я за рахунок коштів Фонду може скористатися кожна застрахована особа, яка сплачує або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії.

Дрогобицьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській обл.

 

СПОРТ

«Галичина» починає з «Юністю»

Перед стартом сезону у Прем’єр-лізі Львівщини в офісі Федерації футболу Львівської області відбулася нарада за участю представників команд.

Голова ФФЛ Олександр Шевченко наголосив, що відтепер в учасників найсильнішої ліги Львівщини з’явився додатковий стимул у боротьбі за золоті медалі, оскільки чемпіон області отримає від Львівської обласної ради кошти на розвиток футболу у своєму населеному пункті: реконструкцію стадіону, будівництво футбольного майданчика тощо.

Відбулося жеребкування календаря матчів чемпіонату Прем’єр-ліги області. Стартує турнір 7 квітня, перше коло має завершитися 30 червня. Цьогоріч в обласній Прем’єр-лізі змагатимуться 14 команд.

Розклад матчів перших двох турів змагань:

1 тур. Неділя, 7 квітня

«Юність» (Верхня Білка, Пустомитівський р-н) – МФК «Галичина» (Дрогобич)

ФК «Миколаїв» – ФК «Мостиська»

ФК «Самбір» – «Фенікс-Стефано» (Підмонастир)

«Енергетик/Рочин» (Добротвір/Соснівка) – ЛСК «Погонь» (Львів)

«Юність» (Гійче) – «Думна» (Ременів)

«Локомотив» (Рава-Руська) – СКК «Демня»

ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі) – «Гірник» (Новояворівськ)

 

2 тур. Неділя, 14 квітня

МФК «Галичина» (Дрогобич) – «Гірник» (Новояворівськ)

СКК «Демня» – ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі)

«Думна» (Ременів) – «Локомотив» (Рава-Руська)

ЛСК «Погонь» (Львів) – «Юність» (Гійче)

«Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – «Енергетик/Рочин» (Добротвір/Соснівка)

ФК «Мостиська» – ФК «Самбір»

«Юність» (Верхня Білка) – ФК «Миколаїв»

Ярослав ГРИЦИК

 

Черговий доробок дрогобицьких «Тайфунівців»

Цьогорічний початок весни увінчався успіхом дл таеквондистів з Дрогобицького ФСК «Тайфун». У приміщенні спортивного комплексу КиївськогоНаціонального університету ім.Т.Шевченка відбулися два турніри одночасно: Чемпіонат України з Таеквон-До та Чемпіонат Всеукраїнського Союзу Таеквонд-До.

На змагання прибули 1165 учасників із 16 областей України. Львівщину представляли четверо спортовців із ФСК «Тайфун» (Дрогобич) під керівництвом засновника клубу, голови ФСК «Тайфун» Львівського відокремленого підрозділу Всеукраїнського Союзу Таеквон-До, володаря чорного поясу другого дану Віталія Шкраби.

У змаганнях за високі нагороди у Києві взяли участь представники ФСК «Тайфун»: Сергій Щудло (студент НУ «Львівська політехніка»), Роксолана Рейнирович (учениця Дрогобицької ЗОШ №17), Денис Гвоздецький (учень ЗОШ №2), Андрій Мицан (учень ЗОШ №5).

Для спортсменів та їхніх уболівальників змагання були емоційними та напруженими, а конкуренція між таеквондистами – високою. Та, зрештою, перемогли  найкращі. А це, до речі, представники Дрогобицького ФСК «Тайфун» Сергій Щудло – доросла вікова категорія (дві срібні медалі категорія «спаринг та сила удару»), Роксолана Рейнирович (перше місце у «спарингу»).Вона також стала бронзовою призеркою в розділі «тулі».

Зі слів тренера призерів змагань Віталія Шкраби, Роксолана Рейнирович – юна спортсменка, котра в цьому виді спорту займається менше року, але є наполегливою та працелюбною, і подає надії на перспективу. На жаль, Андрій Мицан та Денис Гвоздецький не витримали сильної  конкуренції і програли у другому колі змагань. Не  дійшовши до призових місць, вони все ж  отримали великий змагальний досвід, який стане їм у пригоді в майбутньому.

Варто відзначити, що відбір спортсменів на Чемпіонат України відбувся за результатами чемпіонату області з Таеквон-До, який проходив 16 лютого ц.р. у спортзалі Дрогобицького коледжу нафти і газу. І організатори змагань щиро вдячні директорові закладу освіти Миронові Баб’яку за надане приміщення спортивного залу  для відбіркових змагань.

***

Голова Львівського обласного відокремленого осередку Всеукраїнського Союзу Таеквон-До, голова ФСК «Тайфун» (Дрогобич) Віталій Шкраба вдячний часопису «Галицька Зоря» за інформаційну підтримку, а також усім меценатам, які долучилися допомогою до виїзду збірної Львівської області на Чемпіонат України з Теаквон-До, а саме: Олегові Хрущу (секретар Дрогобицької міської ради), Миколі Кімаку (Торговий дім «Кімак»), ПП Євстахію Яніву, Русланові Стасінчуку (мережа магазинів «Сайво»), Василю Дмитрушу («Арт-світло» м.Дрогобич), Олегові Пашку, Осипові Бузі («Діброва»), ПП Мирославу Лужецькому, Йосипові Дяківу (МКП «Транс-Екіпаж»), приватним підприємцям Максиму Сухомдіну, Петрові Бурку, ПП Миколі Кобільнику, Мирону Шевціву (мережа аптек «Фармако»), Богдану Монасирському (мережа магазинів «Планета спорту»), депутатам Дрогобицької міської ради Роману Курчику, Олегу Дацюку, Олегові Балогу, Вікторові Тюсці. Особлива подяка за підтримку та допомогу Іванові Файчаку.

Спортсмени, які виступали на змаганнях, вдячні своїм тренерам з ФСК «Тайфун»: Віталію Шкрабі, Олегу Войтовичу та Андрію Андибуру.

Ігор ЧИЖ

Фото надані Віталієм ШКРАБОЮ

 

І НА ОСТАНОК…

Мудрий пан і файна пані

все купують в пані Ані

І хоч ще зарано до робіт у полі, за винятком сівби ярих зернових, проте дбайливі ґазди і ґаздині заздалегідь готуються до відповідальної пори. Щодня чимало покупців переступають поріг аграрного магазину пані Ані, що на вулиці Трускавецькій, щоб придбати все необхідне для весняних робіт.

Обізнані з  технічними  новинками, люди уже розкупили першу партію сапок Фокіна –  зручних і ефективних у роботі. Попитом користуються й інші інструменти. Але найголовніше – посівний матеріал. А він у цьому магазині якісний, позаяк Анна Михайлівна – жінка відповідальна і дорожить репутацією, тому й закуповує відповідний товар усіх найменувань. Насіння у тамтешньому магазині – найкращих зарубіжних і вітчизняних зразків.

Поспішайте придбати все необхідне бо зазвичай, як кажуть у народі, хто рано встає, тому Бог дає…

В.Т.

 

 Создан 21 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником