ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 28 березня 2019 р.
Таємниця Радзієвського

Де та ледаща птаха – зозуля – забарилася? Оце сьогодні поважному дрогобичанину Олексію Васильовичу Радзієвському «стукнуло» 70, а вона навіть не закукала. Мабуть, ту сімдесятку накурликали журавлі – пернаті, які рано прокидаються і повертаються у рідні пенати. І це, як любить висловлюватись ювіляр, символічно. Позаяк довіри до зозуль які, підкидаючи яйця в чужі гнізда, а відтак, прирікаючи своє потомство на поневіряння, довіри нема. І повірити в те, що там накукала якась зозуля, може лише дуже забобонний українець. Зозуля кукне два рази і замовкне. А забобонний українець з цього банального приводу впадає в розпач і опускає руки.

Такого за Олексієм Васильовичем не встежиш. Мабуть, класик української літератури Павло Тичина, котрий, змальовуючи сукупний образ українця (як таке пропустила комуністична цензура?!), написав: «Яка біда мене, яка чума косила, а сила знову розцвіла».

На долю Олексія Васильовича, котрого система свого часу скерувала до Дрогобича щоби управляти «туземцями», випало немало випробувань. Які він з гідністю пройшов, чи, можливо, подолав (як криголам - епітет, яким свого часу наша газета його «нагородила»).

Тричі в одну річку мало кому вдавалося заходити. Радзієвському це вдалося. Був першим секретарем міському партії і двічі міським головою. Тобто майже 20 років керував містом.

Запитання: як це йому вдалося? Відповідь: оце йду парком, що біля головного корпусу Педуніверситету. Назустріч  прямує шановний Олексій Васильович, котрий два чи три дні тому (точно не пам’ятаю) у 2002 році програв вибори шановному Михайлу Петровичу Лужецькому.

Усмішка така як у людини, котра вчора виграла джек-пот на кільканадцять мільйонів доларів. Але ж насправді програла. Проте не втратила почуття гумору. І не злостилася, як це зазвичай роблять інші претенденти на «булаву»: буцімто, народ поганий, команда нездала і т.ін. Жодних нарікань. Навпаки, тонка іронія. І сприйняття реалій за східною філософією: усе буде так як має бути, навіть якщо буде інакше. Або, як писав Козьма Прутков, якщо хочеш бути щасливим – будь ним!

Очевидно, це і є таємницею Радзієвського, котрий потрафив тричі вступити в одну «річку». Він, фігурально висловлюючись, вміє чесно грати в карти. Без п’ятого туза в рукаві. І вміє гідно програвати. Тому фортуна завжди була прихильна до нього.

З нагоди 70-ліття шановного Олексія Васильовича не стану перелічувати його заслуги перед громадою. Я не статист, я журналіст. Зрештою, абсолютно збалансований «пакет» його плюсів і мінусів, притаманний кожній людині, котра є діяльною, а не гнилою колодою (за визначенням Т.Шевченка), приречена на помилки, добре відомий нашим шановним читачам.

Проте один яскравий штрих із біографії Радзієвського варто згадати. Якщо про його діяльність на посаді міського голови усе всі занють, то цей факт, про який зараз згадаємо, мало кому відомий.

Йдеться про Реабілітаційний центр у Стебнику «Сонечко», яким опікується і регулярно звітує на шпальтах нашої газети про його діяльність знаний освітянин і соратник Радзієвського шановний Микола Григорович Герасим’як. Але не всі знають, хто на урядовому рівні реалізував цей проект. Його автор - Радзієвський, котрий, будучи неповних два роки народним депутатом, зумів це зробити.

Усе пізнається у порівнянні. Наприклад, свого часу інтереси виборців нашого округу представляв у парламенті Лесь Танюк – обранець від надзвичайно патріотичної політичної організації. Чи може хтось пригадати, яке добро залишив Танюк у реґіоні після свого депутатства?

Утім, слід усе-таке залишив. Видав книжку обсягом майже 1000 стор. під назвою «Хто з’їв моє м’ясо?». Видав за рахунок видавничої фірми «Відродження», яка правдами і неправдами «вициганювала» кошти для видання літератури націорятівного і націотворчого плану в шановних Романа Михайловича Матолича, Михайла Дмитровича Берка та інших грошовитих людей.

Коли я запитував президента видавничої фірми Петра Йосиповича Бобика навіщо він видав цей мотлох, котрий прямо з друкарні потрапив на Жидачівський комбінат із виробництва туалетного паперу, він сказав, що Танюк пообіцяв серйозну фінансову підтримку фірмі. Але та обіцянка, як кажуть, виявилася одним із семи мішків гречаної вовни, якими «годував» виборців Танюк.

Можливо, в когось збереглися кращі спогади про діяльність іншого нардепа – Олександра Лавриновича, котрий після Танюка теж був обраний від надзвичайно патріотичної політичної організації. Цей «персонаж» теж залишив свій слід. Заледве відбувши половину другої каденції у ВР, він, спокусившися на міністерську посаду, в буквальному розумінні цього слова, кинув своїх виборців. Без жодних вибачень і коментарів, чому він так непорядно вчинив. Як співав Миколайчук (до речі, де цей босий артист подівся?), піду у річку глибоку втоплюся, нехай шукають потім мене.

Щодо персони колишнього нардепа шановного Романа Романовича Ілика однозначно сказати щось важко, позаяк він побув у цій іпостасі ще менше, ніж Олексій Васильович. Мав цілий пакет перспективних і позитивних промоцій, але, на жаль, не зумів їх реалізувати. По тій простій причині, що тодішній склад ВР «розпустили».

Очевидно, цей неліричний відступ про нардепів не зовсім «тичиться» до статті про ювіляра. Цю частину газетної шпальти, яку ми присвятили нардепам, могли би зайняти дифірамби на честь ювіляра. Але я не вправний до дифірамбів.

Сподіваюся, що мимовільні спогади про нардепів значно переконливіше за осанну віддзеркалюють роль і значення у життєдіяльності Дрогобича, регіону, України такої особистості як шановний Олексій Васильович Радзієвський.

Він такий, який є. Справжній. Котрий завжди діяв за класичним принципом відомого мислителя Марка Аврелія: роби, що належиться, і хай буде що буде. І не остерігається того, що комусь колись спаде на думку проаналізувати його життєдіяльність через призму біблейської аксіоми: по плодах їхніх пізнаєте їх.

Дай Боже Вам, шановний Олексій Васильовичу, цей ювілей гарно впровадити, а іншого дочекатися у щасті, здоров’ї та всіляких земних гараздах.

Многая Вам літ!

Петро МАЦАН

 ***

Олексій Васильович Радзієвський із сім’єю замешкав у Дрогобичі в ХХ столітті. Він досить швидко адаптувався до вимог місцевої громади, і став своїм. Згодом, уже в новітній історії України, його двічі обирали на посаду міського голови.

За ці каденції під Вашим керівництвом зроблено чимало добрих справ, і за це громада пошановує Ваш внесок у розвиток інфраструктури міста, вшанування християнських і національних вартостей.

Вітаємо з ювілеєм! Олексію Васильовичу, нехай Божа благодать і вдячність від людей зішле для Вас найкращий подарунок долі.

Від міської влади – її голова Тарас КУЧМА

 

АНОНСИ

До уваги депутатів Дрогобицької міської ради

У п’ятницю, 29 березня 2019 року, о 10:00 відбудеться ІІ пленарне засідання XLVІІІ сесії Дрогобицької міської ради VII скликання.

***

У вівторок, 2 квітня, о 10:00 у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбудуться урочистості з нагоди 29-ї річниці підняття Державного прапора України над ратушею.

Прес-служба ДМР

 

Запрошуємо на виставку живопису 

7 квітня у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (вул. Т.Шевченка,38) о 15.00, відбудеться відкриття виставки Світлани Дзедзей «Спроектовані емоції».

Відвідувачам гарантоване зачарування світом краси та душевністю творів яскравого майстра сучасного дрогобицького образотворчого мистецтва. Більшість представлених картин вже високо оцінені шанувальниками прекрасного за унікальну індивідуальність і викуплені для приватних колекцій, тому варто скористатись нагодою помилуватися цими полотнами.

Виставка триватиме від 7 квітня до 10 травня.

 

Переходимо на літній час! 

У ніч із суботи на неділю, 31 березня, Україна переходить на «літній» час.

О 3 годині слід перевести стрілку годинника на одну годину вперед.

 

новини

Дрогобичани молилися за воїнів, мир і вибори 

У неділю, 24 березня, у Дрогобичі відбулася ювілейна – двадцята Хресна хода. У ній взяли участь понад дві тисячі дрогобичан.

Як зазначають організатори ходи – представники СДЄ УГКЦ – рівно 20 років тому блаженної пам’яті ісповідник віри Владика Юліан (Вороновський) вперше поблагословив паству на таку добру традицію під час Великого посту.

Дрогобичани молилися за добрий вибір українців на майбутніх виборах Президента України, припинення війни на Сході України, а також за усіх воїнів-захисників.

Очолив Хресну ходу владика СДЄ УГКЦ Владика Ярослав Приріз. Разом з дрогобичанами участь у ході взяли священнослужителі, воїни та керівництво міста – міський голова Тарас Кучма разом із заступниками Ігорем Германом та Володимиром Коцюбою.

Символічно попереду колони великий дерев’яний хрест несли представники духовенства, керівництво міста, зокрема міський очільник Тарас Кучма, та ветерани АТО.

Хресна хода розпочалася на площі Ринок і пролягала через вулиці Т.Шевченка, Січових Стрільців, Лесі Українки, І.Мазепи, Театральну та Завалля і завершилася у Катедральному соборі Пресвятої Трійці.

Нагадаємо, Хресна хода відбувається у Хрестопоклонну неділю, яка цьогоріч припала на 31 березня, та у зв’язку з виборами Президента захід перенесли на 24 березня.

 

Пам’яті В’ячеслава Чорновола

25 березня ц.р. минуло 20 років від дня трагічної загибелі великого українця, політичного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола.

Щоб віддати шану провіднику українського національно-демократичного визвольного руху зібралися керівництво Дрогобича, депутати, службовці, громадськість.

Панахиду відслужив отець Ігор Цмоканич.

До учасників веча звернулися міський голова Тарас Кучма, голова районної ради Михайло Сікора та очільник Дрогобицької організації Народний рух України Роман Курчик. Промовці згадували життя і діяльність В’ячеслава Максимовича, зазначали, що якби свого часу Україна обрала його Президентом, наша держава значно раніше пішла б шляхом європейських демократичних країн.

Учасники зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Авторський вірш «В’ячеслав Чорновіл» продекламував поет, краєзнавець Роман Пастух. Вела віче Уляна Воят (Народний дім ім. І.Франка).

Прес-служба міської ради

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

На Шолом-Алейхема облаштують автопарковку 

На проїжджій частині вулиці Шолом-Алейхема облаштують місця для паркування автотранспорту.

Таке рішення 19 березня прийняв виконавчий комітет Дрогобицької міської ради.

На цій території встановлять обмежувачі руху та паркомат для сплати збору за місця для паркування транспортних засобів. Парковку облаштують вздовж вулиці Шолом-Алейхема від перехрестя з вул. І.Мазепи до перехрестя з вул. Малий Ринок.

Торгівцям, які здійснюють продаж продукції на вул. Шолом-Алейхема, КП «Дрогобицький ринок» запропонує й облаштує місця на спеціально відведених територіях для їхньої подальшої діяльності.

Прес-служба ДМР

 

Освіта переходить на систему е-реєстрації дітей 

Тепер реєстрація дітей у перші класи загальноосвітніх закладів та дитсадки у Дрогобичі відбуватиметься лише через електронну систему blockchain.

Таке нововведення ініційоване Дрогобицькою міською радою щоб унеможливити будь-яке фальсифікування даних. З цього приводу 21 березня у ратуші під керівництвом заступника міського голови Василя Качмара відбулась нарада із завідувачами дошкільних закладів освіти Дрогобича і Стебника.

«Багато хто з батьків, які звертались і до мене, і до міського голови, зіштовхнулися з неможливістю віддати дитину у садочок, оскільки їхня черга у списку постійно зміщувалась. Ми вирішили глобально підійти до цього питання і зробити все для того, аби батьки прозоро реєструватись у ДНЗ. У сфері освіти ми впроваджуємо нову систему на технології blockchain, яка унеможливлює фальсифікацію даних або ж їхню неконфіденційність», - зазначив Василь Качмар.

Начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер презентував роботу системи та як нею скористатися  працівникам ДНЗ і батькам. Тепер прийом заявок здійснюватиметься лише через е-систему у режимі онлайн.

Василь Качмар наголосив, що прийом іногородніх дітей до ДНЗ міста здійснюватиметься на підставі рішення керівників тих чи інших територій про повернення трансфертів за надані освітні послуги їхнім мешканцям.

Нагадаємо, для того, щоб зареєструвати дитину на чергу в перший клас шкіл Дрогобича та Стебника необхідно перейти на спеціалізований е-ресурс – https://school.bloqly.com/ і виконати умови реєстрації.

 

Буде Великодній ярмарок!

У час відзначення Великодніх свят у Дрогобичі планують провести масштабний ярмарок, що  триватиме від 25 квітня до 5 травня.

Його організатором виступить ТзОВ «Львівські ярмарки», яке традиційно займається організацією ярмарків у Львові. Співорганізатором буде відділ культури та мистецтв ДМР, який відповідатиме за програму культурних заходів, а також Туристично-інформаційний центр Дрогобича.

З цього приводу 20 березня у ратуші відбулося засідання оргкомітету під головуванням заступника міського голови Василя Качмара. Мова йшла про те, що організатори розглядають можливість розміщення дерев’яних яток на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Однак у міськраді пропонують розглянути як варіант ще й вулицю Ковальську.

На ярмарку дрогобичани та гості міста матимуть змогу спробувати страви української кухні та придбати різноманітні сувеніри. ТзОВ «Львівські ярмарки» запрошує до співпраці підприємців. Відділ економіки ДМР оголосить відповідний тендер, де будуть прописаноі всі умови.

До охорони громадського порядку залучать працівників КП «Муніципальна варта».

Прес-служба ДМР

 

У РУБРИЦІ P.S.

Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде...

Минулої п’ятниці В.Медведчук із кандидатом у Президенти України Ю.Бойком полетіли на поклін до Кремля, щоб, очевидно, під прикриттям газових домовленостей, узгодити план капітуляції або перевороту у нашій країні. Маски зірвані зі всіх одіозних осіб московської режисури.

Дивує, що після повернення в Україну жодна політична партія, що позиціонує свій націоналізм, не зустріла їх пікетами чи гаслом: «Чемодан – аеропорт – Росія». А з іншого боку, що в цій історії незрозуміло? Для них виписана інша тема: треба попсувати настрій Петру Порошенкові, посіяти розбрат, а за великим рахунком – повернути Україну в орбіту впливу Росії.

В ярмо до завойовника може піти тільки раб. Наша нація століттями у різних формах чинила протест Росії, яка ніколи не хотіла без нас жити. Їй завжди був потрібний український розум і відмінний від росіян менталітет. У Росії нині близько 100 мільйонів громадян: демографічна ситуація – катастрофічна. Тому мусимо двері своєї оселі міцно зачинити на засув, бо до замка вони щораз вміло підбирали ключі, або їх хтось із «наших» викрадав для ворога.

До речі, у двотомнику на 1200 сторінках «В.І.Ленін про Україну» є чимало цікавих фактів, які яскраво ілюструють політику сусідів. Так, у першому томі на 541 сторінці ще у 1916 році Ленін написав таке: «Росія воює за Галичину, володіти якою їй треба особливо для задушення українського народу (крім Галичини, у цього народу немає і бути не може куточка свободи, порівняної звичайно)...». Ось і думаймо! Хоча уже давно доведено: якщо 30 відсотків народу є національно свідомим, одержимим шляхетною метою, то такий народ безсмертний. Але нині нам потрібно цей показник подвоїти, щоб зберегти Україну.

Як наголошує професор Йосип Лось: «Радьмося, але не сварімося. Сперечаймося, але не ворогуймо. Пам’ятаймо, що ті сили, які довели нас до страшної біди, не сплять, вони засилають у наші ряди провокаторів, вони майстерно використовують людські слабкості чи скруту».

Отож бо, схаменімся, бо лихо нам буде...

Володимир ТУРМИС

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Субсидії по-новому

Із прес-конференції керівника управління праці та соцзахисту населення

У п’ятницю, 22 березня, у Дрогобицькій міській раді відбулася прес-конференція щодо монетизації субсидій та наслідків за невчасну оплату комунальних послуг споживачами.

Із журналістами спілкувалися Іван Терлецький – начальник Управління праці та соцзахисту населення Дрогобицької міської ради та фахівці управління: Ганна Галайко – начальник відділу прийому, Леся Синишин – головний спеціаліст відділу прийняття рішень і автоматизованої обробки всіх видів соціальної допомоги та компенсацій. Вони розповіли про нові умови нарахування субсидій, процес монетизації, необхідність дотримання термінів оплати за комунальні послуги та можливі наслідки при виникненні боргу.

«Закликаємо громадян відповідально поставитися до використання отриманих коштів», - закликав споживачів Іван Терлецький.

За інформацією щодо питань субсидій громадяни можуть звертатися за телефоном 3-57-80 у Дрогобичі та 44-10-09 – у Стебнику.

Інформація УПСЗН

Монетизація – це процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг до надання субсидій громадянам у грошовій формі. Залишки невикористаної субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, теплової енергії, газу і електроенергії, одержувачі субсидії зможуть використати на власні потреби.

Від лютого 2019 року стартують дві моделі отримання субсидії. Паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій – безготівковий і виплата коштів готівкою. Монетизовану субсидію українці отримуватимуть разом із пенсією, готівку видаватимуть у касах «Ощадбанку».

Відповідно до постанови Кабміну від 27.12.2018 №1176, субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулися за її призначенням після 1 січня 2019 року і яким вона призначена не раніше, як від січня 2019 року. Така форма передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через «Ощадбанк» і виплату банком залишку невикористаної субсидії за результатами опалювального сезону.

Постановою Кабміну від 06.02.2019 №62 впроваджується готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. Починаючи з субсидії за лютий 2019 року, кошти виплачуватимуться безпосередньо громадянам, які самостійно сплачуватимуть за використані житлово-комунальні послуги.

Усім громадянам, які звернулися в 2019 році, призначення субсидії проводиться в новій системі, яка передбачає розрахунки за спожиті субсидіантами послуги через «Ощадбанк». Тобто, громадяни щомісячно отримуватимуть SMS-повідомленнями про розрахунки субсидією з підприємствами, які надають послуги, та отримають інформацію про необхідність, при потребі, здійснити доплату власними коштами. Рахунок кожному банк відкриє автоматично, без додаткового звернення.

Після закінчення опалювального сезону 2019 року, економні громадяни матимуть змогу отримати готівкою кошти невикористаних субсидій, які залишаться після проведення розрахунків з надавачами житлово-комунальних послуг.

Починаючи з лютого 2019 року, тим, кому субсидія була призначена з жовтня, листопада, грудня 2018 року, отримуватимуть її до кінця опалювального періоду за новими правилами – у готівковій формі.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

- особам, які одержують пенсії, - через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами ПФУ коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа одержує пенсію;

- особам, які не одержують пенсії, - через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка», пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код, або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ «Ощадбанк».

Ст.245 Цивільного кодексу України передбачує різні форми довіреності, зокрема, довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де нема нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Усі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію від 12 березня у найближчому відділенні «Ощадбанку», пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Домогосподарство отримає субсидію готівкою і має розрахуватися за газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, що залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд. Таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Але якщо станом на травень 2019 р. домогосподарство матиме більше місяця заборгованість на понад 340 гривень, то субсидію на новий період 2019-20 років вже не призначать.

Усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соцзахисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

До «Ощадбанку» йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту населення, державний банк і надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернувся за допомогою вперше у 2019 році, у травні не треба поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації субсидій.

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Прес-служба міської ради

 

ЗВЕРНЕННЯ

Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини до виборців міста і району

Дорогі краяни!

Президентські вибори-2019 мають для нас, нашої країни і наших нащадків доленосне значення. Тільки згуртоване суспільство, економічна і військова потуга держави та підтримка передових країн світу  можуть успішно захистити нашу країну від зазіхань агресивної путінської Росії. Потужний пропагандивний апарат РФ, її п’ята колона в Україні поширюють облудні твердження про те, що Україна – це фейкова недодержава, що «хохлы не умеют управлять государством» та ін.

Захопити нашу країну силою в нинішніх умовах складно. Значно простіше завалити її зсередини, створивши у ній хаос, протистояння між реґіонами, етнічними групами, а особливо партіями, і домігшись обрання недолугого, непрофесійного або й продажного керівництва держави. Тоді вона сама стане легкою здобиччю Росії, як це вже було в минулому.

Тому, шановні краяни:

- неодмінно кожен виконайте свій громадянський обов’язок – візьміть участь у президентських виборах-2019;

- вибирайте не з тих, хто більше наобіцяв (кум/кума красно говорить, але кривий писок має), а з тих, хто більше зробив для держави та її майбутнього;

- обирайте державника – кандидата, який розуміє, що власна держава – це найбільша цінність нації, і здатен діяти згідно з цим розумінням – зберегти і зміцнити державність, самостійність та соборність України. Буде своя міцна держава – буде добробут людей, і лад у суспільстві, і пошана до неї в очах світу. Не буде своєї держави – скачи, враже, як пан скаже.

- не забувайте, що обираємо президента і в його особі головнокомандувача Збройних сил держави. Сильна армія – запорука незалежності.

Наперед дякуємо за розумний і відповідальний вибір.

Голова КР БНДС Дрогобиччини Роман КУРЧИК

 

Її слово торкається струн душі

20 березня ц.р. у читальній залі Дрогобицької центральної міської бібліотеки ім. В.Чорновола відбулася творча зустріч читачів із чарівною гостею – тонким ліриком, зворушливо-натхненним прозаїком, членкинею Національної спілки журналістів України Оксаною Кузів (м.Івано-Франківськ).

Пані Оксана презентувала нові видання свої творів. Це прозові роботи «Адамцьо» і «Назови мене своєю», романи «Собача любов» і «ЩЕмить», збірка поезій «Задивлена в небо».

Варто відзначити, що книга «Адамцьо» увійшла до переліку 80-ти найкращих українських книжок за останнє десятиліття за рейтингом «Україна читає дітям», а збірка прози «Назови мене своєю» – до п’ятірки кращих видань Форуму видавців у Львові.

Оксана Кузів коротко розповіла, як складні життєві обставини, пов’язані зі здоров’ям, підштовхнули її стати письменницею і поетесою, про роботу над книгами… Авторка зробила короткий опис сюжетних ліній своїх прозових творів, чим неабияк заінтригувала читачів. Герої Оксани Кузів живуть поруч з нами – теми для книг авторка черпає з реальних, але дуже неординарних життєвих історій. Творчість Оксани Кузів вражає простотою, відкритістю і глибоким розумінням людської сутності. Тож не дивно, що презентовані видання згодом миттєво розійшлися між відвідувачами творчого вечора.

На деякий час учасники зустрічі поринули у світ чудової поезії в авторському виконанні Оксани Кузів. Вона зачитала низку своїх віршів, що увійшли до виданих поетичних збірок, та кілька нових творів. Був серед них і вірш, присвячений незламній жінці-політику Юлії Тимошенко.

На завершення зустрічі Оксана Кузів зібрала цілий врожай квітів і вдячних слів від шанувальників своєї творчості. Букети та подарунки на пам’ять про відвідини міста Котермака письменниці вручили представники міської та районної партійних організацій ВО «Батьківщина».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Спортивна еліта Дрогобича

15 березня у Дрогобичі відбувся Вечір спортивної слави. Під час заходу відзначили кращих спортсменів за результатами 2018 року у чотирьох номінаціях.

У Народному домі ім. І.Франка зібралося чимало людей, аби пвшанувати успішних спортсменів-дрогобичан. Їх привітали міський голова Тарас Кучма та депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч.

Тарас Кучма наголосив, що наші спортсмени – це гордість міста і тому виконавчі органи влади намагатимуться робити все, аби підтримка спорту на місцевому рівні ставала щоразу більшою.

Відтак міський очільник відзначив грамотами кращих спортсменів міста та висловив подяку їхнім тренерам.

У номінації «Кращі спортсмени Дрогобича 2018 року» відзначили:

- Андрія Лагуша, чемпіона Європи з гирьового спорту в особистому заліку (м.Ольштин, Польща), тренер – Роман Кушнір;

- Мар’яна Гуржія, чемпіона Світу з рукопашного бою (м.Дальсфен, Нідерланди), бронзового призера чемпіонату Європи з кікбоксингу (м.Мерібар, Словенія), тренер – Андрій Шевчук;

- Мар’яну Шостак, членкиню національної збірної команди України з легкої атлетики, кандидатку до олімпійської збірної України (400 метрів з бар’єрами) учасницю чемпіонату Світу з легкої атлетики серед юнірів (м.Тампер), тренер – Галина Кондрацька;

- Івана Фідика, дворазового чемпіона Світу з шашок в категорії людей з проблемами зору (Болгарія), дворазового чемпіона Європи (Польща),тренер – Іван Ільницький;

- Олега Мазурика, бронзового призера Чемпіонату Європи серед юніорів зі стрибків на акробатичній доріжці (м.Баку, Азербайджан), тренер – Роман Веклюк;

- Юлію Пилип’як та Олександру-Марію Табачинську, майстрів спорту міжнародного класу, срібних призерок кубку світу зі спортивної акробатики (м.Пуурс, Бельгія), тренер-викладач Дрогобицької ДЮСШ – Жанна Жгута та Оксана Жгута, хореограф – Сергій Дмітрієв;

- Дмитра Котляра, переможця Міжнародного турніру з ушу (м.Денфен, Китай), тренер – Оксана Сотрихіна;

- Андрія Дубового, чемпіона Європи з хортингу (м.Трускавець), тренер – Денис Іваницький.

У номінації «Спортсмен 2018 року» переможцями визнано:

- Юліана Салія, Чемпіона України з Бойового гопака, тренер – Давид Новза-Федюк;

- Марію Ямельницьку, срібну призерку чемпіонату України з велоспорту, тренери – Анастасія Дуб та Володимир Савчин;

- Андрія Тесака, чемпіона України з боксу у ваговій категорії 64 кг, тренер – Олександр Красуля;

- Андрія Герляка, учасника Чемпіонату України зі змішаних єдиноборств, тренер – Степан Щудло;

- Івана Романяка, бронзового призера Чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні (м.Суми), тренери – Роман Федорищак та Богдан Романяк;

- Семена Фаля, чемпіона України з хортингу, тренер – Денис Іваницький;

- Євгенію Жгуту, чемпіонку України серед юнаків зі стрибків на акробатичній доріжці (м.Кам’янське), переможницю міжнародних змагань « Pod Wawelem» зі стрибків на акробатичній доріжці (м.Краків, Польща), членкиню національної збірної юнацької команди України, тренер – Оксана Жгута;

- Сергія Овчаренка, чемпіона України серед дорослих, призера фіналу Кубку України з ушу, тренер – Оксана Сотрихіна;

- Давида Новза-Федюка, чемпіона України з Бойового Гопака;

- Мар’яну Дьорку, срібну призерку Чемпіонату України з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат (м.Коломия), тренер – Роман Кушнір;

- Сергія Щудла, срібного призеро Чемпіонату України з таеквондо, тренер – Віталій Шкраба (м.Київ);

- Дениса Горшеньова, призера Чемпіонату Львівської області, учасника Чемпіонату України з кіокушинкай карате, тренер – Олександр Золочевський;

- Олександра Войтовича, призера міжнародного турніру «Львів-Опен» з кікбоксингу, тренер – Наталія Старух;

- Максима Строгана, Тараса Орищака, Назара-Михайла Стеціва, Ростислава Стеціва – чемпіонів України серед юнаків зі спортивної акробатики (м.Вінниця), членів національної збірної юнацької команди України, тренери – Оксана Жгута та Жанна Жгута.

У номінації «Спортивна надія року» відзначили таких спортсменів:

- Анну-Марію Вагілу, Чемпіонку України серед юніорів  зі стрибків на акробатичній доріжці (м.Генічеськ); переможницю Міжнародних змагання «Pod Wawelem» зі стрибків на акробатичній доріжці (м.Краків, Польща), тренер – Тетяна  Вагіла;

- Остапа Тершака, чемпіона України з рукопашного бою серед школярів, тренер – Андрій Шевчук;

- Вікторію Кондратюк, чемпіонку Львівської області з шахів, тренер – Олександр Соловйов;

- Віталію Мусурак, бронзову призерку Чемпіонату Львівщини з легкої атлетики, тренер – Роман Саврун;

- Софію Оліярник, чемпіонку Львівської області з плавання, тренер – Наталя Логин;

- Софію Паньків, учасницю численних міжнародних змагань, чемпіонку області та Володарку Кубку Дрогобиччини з настільного тенісу, тренер – Петро Ярошко;

- Остапа Нанівськаго та Олега Стевчака, кращих гравців юнацької баскетбольної команди ДЮСШ 2003-04 років народження, учасників фінальної частини Чемпіонату України з баскетболу, тренери – Сергій Самойлик та Микола Кулинич;

- Володимира Піряника, кращого гравця міжнародного турніру з міні-футболу у Польщі, тренер – Дмитро Курп’як;

- Кирила Виноградова, чемпіона України з кікбоксингу, тренер – Наталія Старух;

- Григорія Амбіцького, чемпіона області з плавання, тренер – Наталія Станович;

- Максима Кузьмича, чемпіона України з ушу серед дітей та юніорів, тренер – Оксана Сотрихіна.

У номінації «Спортивна команда року» нагородили:

- муніципальну футбольну команду «Галичина», учасника першості області з футболу, капітан – Андрій Сенів;

- баскетбольну команду «Солевари», учасника чемпіонату Львівщини, капітан – Антон Мальченко;

- хокейну команду «Еней», учасника чемпіонату Львівщини з хокею з шайбою, капітан – Олег Кобрин.

Прес-служба міської радиСоздан 28 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником