ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 4 квітня 2018 р.
Попереду – другий тур

У неділю, 31 березня, відбулися вибори Президента України. За попередніми даними ЦВК, найбільше голосів серед 39 кандидатів набрали художній керівник ТОВ «Квартал 95» Володимир Зеленський (30,24%) і чинний Президент України Петро Порошенко (15,95%). Вони й проходять до другого туру виборів, який відбудеться 21 квітня.

До десятки лідерів також увійшли: Юлія Тимошенко (13,40%), Юрій Бойко (11,67%), Анатолій Гриценко (6,91%), Ігор Смешко (6,04%), Олег Ляшко (5,48%), Олександр Вілкул (4,15%), Руслан Кошулинський (1,62%), Юрій Тимошенко (0,62%), Олександр Шевченко (0,57%).

На Дрогобиччині симпатії виборців відрізняються від загальноукраїнських. Як повідомила «ГЗ» окружна виборча комісія, у виборчому окрузі №121 (Дрогобич, Стебник, Трускавець, Борислав, район) маємо такі остаточні результати голосування:

1. Петро Порошенко – 33172 голосів (30,24%),

2. Анатолій Гриценко – 25932 (23,64%),

3. Юлія Тимошенко – 18522 (16,88%),

4. Володимир Зеленський – 12167 (11,09%),

5. Ігор Смешко – 5173 (4,71%),

6. Руслан Кошулинський – 5120 (4,66%).

7. Олег Ляшко – 3206 (2,92%).

8. Юрій Бойко – 1268 (1,15%).

9. Юрій Тимошенко – 845 (0,77%).

10. Олександр Шевченко – 635 (0,57%).

На 143-х дільницях ТВО №121 у голосуванні взяли участь 109 тис 789 виборців (65,3%) із 168 тис 301, внесених до списків.

Про результати виборів на території Дрогобича і Стебника під час понеділкової наради у ратуші повідомив начальник відділу ведення державного реєстру виборців ДМР Богдан Николаїшин.

У виборах взяли участь 41547 виборців (63%).

13475 осіб (32,43%) віддали свій голос за Петра Порошенка, 10177 (24,5%) – за Анатолія Гриценка, 6059 (14,5%) – за Юлію Тимошенко, 4902 (11,8%) – за Володимира Зеленського, 1854 (4,5%) – за Руслана Кошулинського.

Варто відзначити, що на наших теренах вибори пройшли спокійно і без порушень. Це засвідчили як місцеві, так і закордонні спостерігачі, представники ОБСЄ, які побували на багатьох виборчих дільницях міста і району.

Хто переможе у другому турі, очевидно, залежатиме від уміння кандидатів мобілізувати свій електорат і за кого проголосують виборці, які у першому турі підтримали інших кандидатів.

Ярослав ГРИЦИК

 

Президент відчув гостиність і прихильність дрогобичан

У четвер, 28 березня, з робочим візитом у Дрогобичі побував Президент України Петро Порошенко.

Разом з Гарантом до нашого міста прибули віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, голова Львівської ОДА Олег Синютка і голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Президент України привітав дрогобичан на центральній площі міста, де громадськість спільно з главою держави виконала Державний Гімн України.

«Дрогобич – свята українська земля. Я сьогодні тут як Президент, як Верховний Головнокомандувач, щоб подякувати кожному з вас за єдність українського народу, яку ви демонстрували останніх 5 років. За мужність, з якою ви подолали всі перешкоди і породили українську землю і українську державу. За рішучість, якою ми зламали плани Путіна щодо розколу і роз’єднання України. За державотворчість, бо що для українців є найважливіше? Рідна земля і рідна українська хата, яка стоїть на міцному фундаменті, який ми з вами збудували за п’ять років. Цим фундаментом є армія України, українська мова, свята українська Церква, і віра», - зазначив Президент.

Під час перебування у Дрогобичі Петро Порошенко відвідав ратушу, зокрема побував у нещодавно відкритому Центрі надання адміністративних послуг, де міський голова Дрогобича Тарас Кучма продемонстрував Президентові результати роботи за останні декілька років.

Також керівництво держави, області й міста відвідали Центр поштового зв’язку №3 «Укрпошти». Там Петро Порошенко поспілкувався з дрогобичанами і працівниками установи щодо якості надання послуг, вчасності виплати соціальних допомог і пенсій.

Спілкуючись з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, Президент України зазначив, що пишається змінами, які відбуваються у місті, та позитивно вражений величезною кількістю людей, які щиро прийшли його підтримати на площу.

Прес-служба ДМР

***  

У минулий четвер, попри щільний робочий графік у Дрогобичі побував Президент України Петро Порошенко. Його щиро і привітно зустріла громада. За словами міського голова Тараса Кучми, вона справила на нього колосальне враження, і він отримав позитивний заряд емоцій. Наші краяни висловили високий кредит довіри своєму Президентові.

На жаль, цього не зробили громади інших міст і сіл, позаяк з різних причин вони повели себе не як патріоти, а як звичайнісінькі споживачі матеріальних благ. Прикро, що національний дух лишився на задвірках. Але є ще час прозріти, обдумати свою невиразну позицію в обстоюванні основ незалежної держави.

В.Т.

 

Хай майорить над містом синьо-жовтий стяг!

У вівторок, 2 квітня, на площі перед дрогобицькою міськрадою відбулися урочистості з нагоди 29-ї річниці підняття Державного прапора над ратушею.

Учасниками віча були депутати Дрогобицької міської ради різних скликань, представники виконавчої влади, політики, громадськість.

До присутніх на площі з промовою звернулися міський голова Тарас Кучма та голова міської ради першого демократичного скликання Мирослав Глубіш. Мирослав Іванович пригадав події 1990 року, коли вперше в Україні за рішенням сесії міськради над містом замайорів на той час ще Національний синьо-жовтий прапор. Оскільки зараз у всіх на вустах результат першого туру президентських виборів, цієї теми торкнувся і пан Мирослав. Після аналізу політичної ситуації в державі, він запропонував прийняти звернення учасників урочистого віча до дрогобичан і стебничан із закликом підтримати у другому турі виборів кандидатуру глави держави. Його пропозицію підтримав чинний міський голова Тарас Кучма, тож її поставили на голосування. Присутні на площі дрогобичани практично одноголосно її підтримали.

На завершення заходу під оплески присутніх молодь з організації «Пласт» запустила у небо український стяг на синьо-жовтих кульках, а депутати міської ради запросили усіх охочих до спільного фото з синьо-жовтим полотнищем, яке було підняте над містом 2 квітня 1990 року.

Варто відзначити, що перед зібранням керівництво міста та депутати різних скликань помолилися за Україну і наше місто у храмі св.ап. Петра і Павла.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні дрогобичани!

Ми, депутати першого демократичного скликання Дрогобицької міської Ради, звертаємось до вас у час, коли для Української Держави нависла загроза не тільки зміни чи загальмування курсу європейської інтеграції та вступу її до НАТО, але й втрата самої державності.

Закликаємо кожного свідомого українця взяти участь у другому турі виборів Президента України і обрати особу, яка гарантовано забезпечить існування Української Суверенної Держави та неухильний рух в НАТО та ЄС, той курс, який вибрав Майдан у 2014 році.

Прийнято за ініціативи депутатів першого демократичного скликання Дрогобицької міської ради на урочистому загальноміському віче 2 квітня 2019 року

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

НОВИНИ

Нагороди для театралів

У середу, 27 березня, відзначався Міжнародний день театру.

Традиційно з нагоди свята театрали Львівського академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича підготували прем’єру вистави – «Пані міністерша». Глядачі побачили її у неділю, 31 березня.

На запрошення дирекції театру, серед інших почесних гостей колектив із професійним святом привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом із першим заступником Ігорем Германом.

Від імені керівництва міста, міської ради та громади Тарас Кучма подякував театралам за їхню працю на благо громади і відзначив подяками.

Від обласної ради колектив театру привітав депутат Михайло Задорожний.

«Пані міністерша» – комедія-гротеск Б.Нушича. Головну роль зіграла народна артистка України Алла Шкондіна.

 

Фанфари сповістили про народження 195 дрогобичан

Від 1 січня 2019 року у Дрогобичі запровадили нову традицію: сповіщення громади про народження малюків – дрогобичан у міському пологовому будинку.

Звучать фанфари лише зранку і впродовж дня, щоб не порушувати спокій у нічну пору доби.

Восьма година ранку. Центральна площа Дрогобича. З вежі ратуші лунають фанфари, сповіщаючи, що народився ще один дрогобичанин.

За інформацією Дрогобицького міського пологового будинку, станом на 26 березня, від початку 2019 року народилося 195 немовлят. Відповідно, з вежі ратуші 195 разів звучав козацький марш (для хлопчика) чи романтична мелодія з пісні дрогобичанина Тараса Курчика «Я так люблю тебе» (для дівчинки).

Зазначимо, інформація про нову дрогобицьку традицію у січні 2019 року облетіла не лише мас-медіа західного регіону, а й центральні телеканали України.

 

Час сортувати сміття

КП «Комбінат міського господарства» закупило 9 контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів, а також необхідні конструкції для облаштування закритих сміттєвих майданчиків на магнітних замках у мікрорайонах міста.

Про повідомив заступник директора КП «КМГ» Володимир Красуляк.

Перші закриті сміттєві майданчики, доступ до яких матимуть лише мешканці прилеглих будинків і працівники комунальної служби, як і було заплановано, встановлять на вул. Володимира Великого біля будинку №44 та на вул. Самбірській біля будинків №№ 68, 72.

Як зазначив посадовець, такі майданчики встановлюватимуть і на інших вулицях Дрогобича.

Міський голова Тарас Кучма доручив керівництву КП «КМГ» наксамперед встановлювати майданчики закритого типу для роздільного збору сміття на тих вулицях, мешканці яких самі звертаються з таким проханням. Йдеться про вулиці Володимира Великого, Жупна, Самбірська, Січових Стрільців, М.Занковецької.

Також міський голова доручив комунальникам на прохання дрогобичан прибрати сміттєві майданчики з головних вулиць. Звернення надходять з вулиць І.Франка, Лесі Українки, Стрийська, Гайдамацька, В.Чорновола.

Прес-служба ДМР

 

УВГ очолив Володимир Шутко

1 квітня відбулося офіційне представлення колективу Дрогобицького управління водного господарства нового керівника – Володимира Анатолійовича Шутка.

Цю місію здійснив начальник БУВР Західного Бугу та Сяну А.Ковтун. Участь у зібранні взяли керівники Дрогобицького району.

Ярослав ГРИЦИК

 

Розпочато ремонт доріг

У Дрогобичі розпочинають підготовчі роботи з поточного ремонту на вулицях Стрийській і Трускавецькій.

Про це у понеділок під час наради міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста повідомив керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик.

Також, за словами посадовця, підготовку до ямкового ремонту дорожнього покриття розпочнуть і на вул. Січових Стрільців та Святого Юра.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що негайного ремонту потребує дорожнє покриття на вулиці Спортивній. Відтак хід виконання підготовчих робіт до ремонту цієї вулиці, а також вулиць Завалля, Музичної, П.Сагайдачного та Юрія Дрогобича міський очільник наприкінці тижня проконтролює особисто.

Прес-служба ДМР

 

Щоб Дрогобич став чистішим...

З нагоди Дня довкілля і Місячника благоустрою колектив Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича взяв активну участь у весняній толоці.

Працівники ПДЮТ взяли до рук мітли, граблі, лопати, відра і сокири і дружно прибрали територію, прилеглу до нового корпусу закладу позашкільної освіти на вул. І.Франка,27. А на клумбі у дворі висадили квіти, які вже невдовзі милуватимуть око дрогобичан.

***

21 березня з нагоди Дня довкілля Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) взяв участь у заходах з прибирання нашого міста. Працівники терцентру пройшли вулицею М.Грушевського і прибрали сміття з газонів вздовж дороги і тротуарів від колишнього «Універмагу» і до залізничного вокзалу.

***

Чимало сміття зібрали на площі Злуки та вулиці Вокзальній працівники відділу сім’ї, молодіжної політики і спорту Дрогобицької міської ради.

Цікаво, що у кущах серед непотребу знайшли ще й порожні гаманці та студентські квитки. Очевидно, їхні власники стали жертвами злодіїв. Але завдяки оголошенню у соцмережах документи вдалося повернути студентам.

***

Кілька вантажівок сміття вдалося вивезти з Парку новонароджених на вул. Володимира Великого, частину якого прибирали студенти ДДПУ ім. І.Франка та громадські активісти.

До Дня довкілля активно долучилися й інші колективи міста, прибираючи його територію та висаджуючи дерева.

Вл.інф.

 

Звітувала «Муніципальна варта»

Під час І пленарного засідання XLVІ сесії Дрогобицької міської ради керівник КП «Муніципальна варта» Євген Блонський відзвітував про виконану роботу та фінансову діяльність підприємства у 2018 році.

Зазначимо, основною метою діяльності «Муніципальної варти» є забезпечення та контроль за дотриманням громадського порядку.

Керівник «Муніципальної варти» наголосив, що за 2018 рік інспекторами оформлено 160 приписів за фактом вчинення адміністративних правопорушень. У результаті проведення роз’яснювальної роботи 120 із них добровільно усунуто особами, які спричинили правопорушення, що дало змогу поповнити міській бюджет міста в сфері розміщення реклами на 340 тис грн. На решту приписів було оформлено протоколи за ст. 152 КУпАП.

Також інспектори підприємства оформили 155 адміністративних справ, з них 21 через перевищення норм утилізації, 43 – розміщення рекламнифх носіїв без дозволу, у результаті чого накладено штрафи на загальну суму 29 тис 110 грн. Кількість винесених постанов – 70.

Інспекторами КП «Муніципальна варта» у 2018 році складений 101 рапорт, а також попереджено та надано допомогу у розкритті 26 справ кримінального характеру.

«Муніципальна варта» забезпечила охорону публічного порядку під час проведення 33 загальноміських заходів. На час дії на окремих територіях України воєнного стану інспекторами було забезпечено патрулювання на вулицях міста до 22:00.

За рахунок коштів, отриманих від пропускного заїзду на площу Ринок, КП «Муніципальна варта» виділила частину коштів на встановлення боларду.

«Муніципальна варта» здійснює охоронну діяльність на об’єктах. Так, за словами керівника, під охорону взято дошкільний навчений заклад №26 «Калинка» у Стебнику.

Під час обговорення звіту Євген Блонський зазначив, що підприємство має на меті розширити охоронну діяльність, взявши під фізичну охорону нові об’єкти, а також зорганізувати групу швидкого реагування на звернення дрогобичан.

Враховуючи рекомендації постійних комісій ради та заслухавши звіт керівника КП «Муніципальна варта», депутати ДМР прийняли рішення про взяття звіту щодо роботи підприємства у 2018 році до відома. За це рішення проголосували 22 особи.

Прес-служба ДМР

 

У РУБРИЦІ P.S.

Кожен має право вибору, але не має права на помилку

Як тільки соціологи оприлюднили результати виборів Президента України, та частина українців, котра підтримувала кандидатуру чинного Президента схопилася за голову і за серце. Зеленський вдвічі більше набрав голосів, ніж Порошенко.

Чому так сталося, чому відбулося моральне роззброєння нації? Відповідь на це запитання лежить у декількох площинах. Коли Зеленський глумився над українцями, то частина народу без національного коріння була співучасниками зародження феномену майбутнього кандидата в президенти. Зобов’язані були наші спецслужби поставити цього чоловічка на місце, коли він публічно обзивав Україну повією. Мовчали. А владі тоді треба було думати про свій авторитет. Прихованих чи засланих агентів впливу вивести на чисту воду. Не зробили.

Що тепер? Знову надіятись на Боже Провидіння, що за крок до прірви нас буде порятовано. Петро Порошенко іронічно заявив, що 1 квітня ми посміємося, а на другий день треба діяти рішуче і підпорядковувати все найвищим інтересам нації. Розгортаємо широкий фронт пропагандиської роботи, підтягуймо той резерв, який проявив пасивність і не прийшов на вибори. Україна вкотре опинилася перед серйозним вибором. Колись Шарль де Голь сказав, що він все життя виношував певну ідею Франції, а тут людина без ідеї України може стати Президентом.

Що поробимо: зруйновано генетичний код і над цим експериментом вміло попрацювали спецслужби Росії, їхні симпатики в Україні і частина запроданців. І такий собі Зеленський може створити пекло в Україні, а кожний хай додумається, що буде коїтися в ньому.

У понеділок у нашому краю навіть погода, і, очевидно, й сам Господь сумували за тим що сталося. Встала Україна, але світло правди на мить погасло. Чи запалимо свічку надії, чи вітри з півночі не дадуть цього нам зробити.

В.Т.

 

ПОЛІТИКА

Президент про важливість голосування 21 квітня:

 Якою бути Україні – залежить від кожного

Президент України Петро Порошенко впевнений, що протягом найближчих п’яти років будуть завершені усі фундаментальні зміни, започатковані в попередні п’ять років.

«Однак, не слід розраховувати, що перемога вже у нас в кишені. Щоб її забезпечити, зараз з сьогоднішньої хвилини нам потрібна тотальна мобілізація всіх українських патріотів. Сама по собі перемога не прийде. Тотальна мобілізація всіх, хто бореться за Україну, відкинувши всі політичні забарвлення, відкинувши всі образи, можемо об’єднатися», - підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що в тому числі об’єднатися можна з тими кандидатами, які стоять твердо на патріотичній проукраїнській платформі і зараз не потрапили в другий тур. «Кожний голос від державницьких сил, голос кожного українця – на вагу золота. Це моє звернення до мешканців західних і центральних областей, і тих, хто проживає в східних областях, але знає, що таке український прапор і український тризуб», - підкреслив він.

Петро Порошенко зазначив, що це неправильно, коли явка на виборах менша, ніж в 2014 році. «Не можна зараз стояти осторонь. Ніхто не має права злегковажити і залишити долю країни на розсуд тих, хто голосує, як вони кажуть, по приколу. Приколи закінчилися», - наголосив Президент.

«21 квітня або підтвердимо наш рух до ЄС і НАТО, або ми повернемося назад. І буде здаватись, що ще дуже добре те, що було у 2013 році. Ворог у нас один, хоч обличчя у нього різні: популісти, політикани, псевдо-патріоти, віртуальні картинки і відкрита агентура Кремля. А за лаштунками ті, хто вже домовляється про капітуляцію», - також зазначив Глава держави.

За його словами, ми різні, але всі ми хочемо кращого майбутнього для нашої держави.

«Тому я зараз дуже прошу вашої підтримки. Але йдеться більше, ніж про конкретне прізвище. 21 квітня ми не тільки обираємо Президента. 21 квітня ми обираємо Верховного Головнокомандувача. 21 квітня ми обираємо майбутнє. Ми обираємо якою бути Україні», - підкреслив Петро Порошенко.

«І якою бути Україні – залежить від кожного», - наголосив Президент.

Він також подякував своїй команді.

За матеріалами сайту Адміністрації Президента України

 

ВУЛИЦЯ ПРАВДИ, ДОБРА І ЛЮБОВІ

Новоствореній вулиці у новому кварталі індивідуальних забудов у районі вул. Паркової присвоєно ім’я отця-ієромонаха Софрона ЯЦИКІВА. Відповідне рішення одноголосно прийняла Дрогобицька міська рада на сесії 11 березня 2019 року.

Цю мрійливу новину віддавна виношували тисячі мирян не лише Франкового краю, а й Галичини та України. Звертаючись до колег-депутатів, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соцзахисту населення міськради Олег Дацюк наголосив, що постать отця Софрона Яциківа – яскравий приклад безкорисливого, жертовного служіння Господу Богу.

Цьогоріч 8 березня отцю Софрону, який був одним зі сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього, виповнилося би 75 років.

Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с.Мости. Вічні обіти склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався у підпільній Львівській семінарії. Освящення прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року. Отець Софрон був призначений на служіння до Дрогобича, у зруйнованих на той час храмі і монастирі Святих апостолів Петра і Павла. Відновленням духовних споруд отець займався разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).

Упродовж 1992-2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього, був капеланом Дрогобицької міськрайонної «Просвіти», натхненно працював зі студентською молоддю. Багато літ проповідував в теле- та радіоефірі ТРК «Алсет», у передачах радіо «Франкова земля».

У Дрогобичі о. Софрон самовіддано поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику в навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями. Заснував  нову парафію й збудував разом з громадою храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом славного пастиря розквітала. За його участю було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, де проводилися реколекції і прощі, діяла катехизація.

Отець Софрон Яциків відійшов у засвіти 25 вересня 2014 року у Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му – чернечого покликання, 23-му – священнослужіння. Ось як тепло про Великого жертовника краю відгукнувся Журнал «Місіонар»: «Про нього варто пам’ятати, учитися від нього, слухати його слово, удивлятися в його світлий погляд. Він монах-аскет, але водночас тричі поспіль отримував звання «Людина року» у місті Дрогобичі. Спадщина отця Софрона ще не вповні вивчена, досліджена й оцінена…»

Отож запитаймо себе: чи не згубили ми у пам’яті золоті зерна, які засівав на рутинну ниву високого церковного Чину отець Софрон Яциків?

Нова вулиця його імені – перша дещиця, аби поменшало забутих плям на карті людської пам’яті і незгасимої вдячності за самозречення та жертовні земні подвиги.

Кор. радіо «ФЗ»

 

ОСВІТА

 

Загрозливі недуги суспільства

25 березня у Дрогобицькому коледжі нафти і газу відбувся тематично-виховний захід на тему «Несерйозно – про серйозне» для студентів з спеціальності «Хімічна технологія та інженерія». Мова йшла про проблеми тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії у контексті хімії, біології, християнської етики.

На захід запросили викладачів і студентів молодших та старших курсів.

Вступне слово виголосила викладач Галина Дмитрівна Низова. Відтак відбулася нелегка розмова про підступних ворогів людства: тютюн, наркотики, алкоголь. Найчастіше буває, що людина один раз зазнавши «втіхи» від куріння, алкоголю, наркотиків, назавжди лишається їхнім рабом. І хотіла би кинути цигарку, припинити пияцтво, але вже не може. Тож мета виховного заходу – розкрити пагубність цих надзвичайно шкідливих звичок, ще раз нагадати, що людина – єдина на Землі розумна істота, покликана творити добро.

Ведучою програми була студентка-технолог групи 15-Т-1 Наталія Грущак. Учасники заходу почули багато цікавого, зокрема, виступи студентів групи 15-Т-1 Вікторії Савчук, Володимира Іжика, Леоніда Грабовського (у ролі хіміків), Наталії Лех (народознавець), Наталії Нинич (біолог), Мар’яни Штук (медик), Романа Скоропада (економіст).

У реферативній частині прозвучали виступи на такі теми: «Вплив куріння та наркотиків на здоров’я людини» – Марта Раделицька (гр.15-Т-1), «Вплив алкоголю на людину» – Леся Василів (гр.17-Тр-1), «Куріння – проблема молоді» – Тетяна Малик (гр.17-Тр-1). Згодом була проведена рубрика «Чи знаєте Ви?».

Студенти переглянули презентацію відеофільму «Правда про алкоголь».

Тематично-виховний захід продовжився анонімним тестуванням «Чи схильні ви до наркотиків?». Після підбиття підсумків тестування оголосили результати.

А ще на розгляд журі презентовано 5 групових стінних газет. Після ознайомлення з їхнім змістом та оформленням, найкращими визнали стіннівки: «Зроби правильний вибір» (виконавець Галина Мицан, гр.17-Тр-1), «Шкідливі звички» (виконавець Андрій Цуняк гр.16-Б-2).

На завершення до студентів звернулася автор цих рядків: «Сподіваюся, що всі присутні на цьому тематично-виховному заході переконалися і вже не мають сумніву, що алкоголізм, наркоманія й тютюнопаління – це страшна і загрозлива недуга суспільства. Легковажність і безпечність, з якою ми підіймаємо чарку горілки, згодом стає для багатьох трагедією у житті, втратою здоров’я, деградацією особистості. Молода людина, яка заради цікавості, пошуку особливих відчуттів уперше затягується цигаркою з «травкою», не підозрює, що зробила перший крок до свого падіння, ступила на стежку, що веде до душевного спустошення і передчасної смерті. А життя, дароване нам на Землі, таке прекрасне і захопливе, незважаючи на важкі незатишні часи, які переживає наша країна. Не слід повторювати той гіркий шлях, на який стали десятки тисяч ваших ровесників.

Пам’ятайте! Здоров’я, справжня радість життя і щастя несумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Будьте здоровими, життєрадісними і щасливими!»

Галина НИЗОВА, викладач Дрогобицького коледжу нафти і газу

 

Реєстрація на ЗНО-2019 завершена!

25.03.2019 року завершено процедуру реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Дякуємо абітурієнтам та відповідальнфим за проведення ЗНО у закладах освіти, які забезпечили вчасне та організоване подання пакетів реєстраційних документів до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти!

Станом на 27 березня 2019 р. у ЛРЦОЯО зареєстровано близько 50 тис. учасників ЗНО-2019 (випускники закладів середньої освіти 2019 р., студенти закладів вищої освіти І-ІІ р.а., учні (слухачі) закладів професійно-технічної освіти, випускники минулих років).

Чим цікава цього року реєстрація у Волинській, Львівській, Рівненській областях

- учасників із міст на 30% більше, ніж із сіл;

- менше абітурієнтів обирають тестові зошити мовами національних меншин: з російським текстом працюватиме тільки 79 осіб, з польським – 6;

- 102 особи відразу зареєстровані на додаткову сесію;

- зменшилася кількість відмов.

Сертифікати учасників, які не вказали адреси для надсилання поштової кореспонденції, зберігаються у ЛРЦОЯО.

Акцентуємо увагу, що процедура реєстрації вважається завершеною, коли особа отримала Сертифікат учасника ЗНО-2019. Отримавши Сертифікат, перевірте свої персональні дані та переконайтесь, що все введено правильно.

Якщо ваші персональні дані у Сертифікаті зазначені неправильно, просимо звертатись до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

Дрогобицький міськрайонний відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗУ» інформує

Дрогобицький міськрайонний відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗУ» повідомляє, що, згідно зі статутними повноваженнями, фахівцями відділу може проводитися низка досліджень, зокрема, об’єктів довкілля та післяпроектного моніторингу відповідно до вимог Законів України « Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про оцінку впливу на довкілля».

Санітарно-гігієнічна та мікробіологічна лабораторії ДУ «ЛОЛЦ МОЗУ» ліцензовані на здійснення медичної практики, акредитовані й уповноважені на надання послуг у сфері лабораторної справи, включаючи усі види як лабораторних, так і інструментальних досліджень.

ДУ «ЛОЛЦ МОЗУ» та його відокремлені структурні підрозділи можуть забезпечити проведення санітарно-хімічних, мікробіологічних, паразитологічних, вірусологічних, токсикологічних і радіологічних досліджень, а також відповідних досліджень для проведення атестації робочих місць та контролю за виробничим середовищем, об’єктами довкілля (водою, ґрунтом, повітрям) із застосуванням інструментальних методів включно.

За заявками проводиться обстеження об’єктів медичної галузі із застосуванням перелічених вище досліджень (за потребою) щодо відповідності заявленим вимогам з видачею висновків для подання на отримання дозволу на проведення діяльності (ліцензію).

Крім того, фахівці відділу проводять роботи з дезінсекції (знищення комах), дератизації (знищення миловидних гризунів) та дезінфекції приміщень, транспорту, криниць, резервуарів та інших об’єктів.

Послуги юридичним і фізичним особам надаються відповідно до постанови КМУ від 15 жовтня 2002 року №1544 «Про затвердження переліку робіт і послуг у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення,які виконуються за плату» за тарифами, затвердженими постановою КМУ від 27.08.2003 року №1351 (зі змінами).

Леся КРАСУЛЯК, зав. відділенням організації санітарно-гігієнічних досліджень

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

 Які доходи громадяни зобов’язані декларувати?

Податковим кодексом України встановлено, що громадяни зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб.

Обов’язок декларувати доходи виникає, якщо у 2018 році отримано:

- від особи, яка не є податковим агентом (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);

- іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ);

- доходи від операцій з інвестиційними активами (п.170.2 ст.170 ПКУ);

- доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170);

- від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців-нерезидентів (п.174.3 ст.174 ПКУ);

- за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п.п173.4 ст.173 ПКУ);

- у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, (у минулому році – більше 1861,50 грн. - п.п.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ);

- у разі отримання благодійної допомоги, відповідно до п.п. 165.1.54 п.165.1 ст.165 ПКУ, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абз. «б» п.п.170.7.8 п.170.7 ст.170 ПКУ, або використану не за цільовим призначенням;

- у разі отримання цільової благодійної допомоги не використаної та не повернутої благодійнику у строки визначені законодавством (п.п. 170.7.5 п. 170.7 ст. 170)

- у разі отримання нецільової благодійної допомоги, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (більше 1710 грн. - п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170);

- у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (більше 1861,50 грн. – п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ);

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, крім продукції тваринництва (за ознакою «148» у сумі, що перевищує 100,00 тис.грн.) та від продажу продукції тваринництва (за ознакою «179» у сумі, що перевищує 160,0 тис.грн., передбачених п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.).

Руслан КОРЖ, начальник Дрогобицького управління ДФС у Львівській обл.

 

ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМЛЯЄ

За тілесні ушкодження – кримінал

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування щодо 28-річного стебничанина, який підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 ККУ (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, із застосуванням предмету, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17 лютого 2019р. зловмисник, перебуваючи у Стебнику на майдані Т.Шевченка, грубо порушуючи громадський порядок, застосувавши гострий металевий предмет, який підготував заздалегідь, завдав тілесних ушкоджень 24-річному стебничанину.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Дрогобицького міськрайонного суду для розгляду по суті.

Довідково: за скоєне передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

СПОРТ

Роман Проць: «Фінал провели на найвищому рівні» 

29-30 березня в Івано-Франківську відбулася головна футзальна подія року – «Фінал Чотирьох» Кубка України сезону 2018/2019 років.

Щоб виявити володаря трофею, на Прикарпатті зустрілися чотири найкращі колективи, які здолали тернистий шлях футзальних двобоїв серед понад півсотні команд з усіх куточків України. До цієї четвірки потрапили: НФК «Ураган» (м.Івано-Франківськ), Food Centre – СумДУ (м.Суми), «Титан» (смт.Покровське, Дніпропетровська обл.) та чинний чемпіон країни МФК «Продексім» (м.Херсон).

За підсумками гарячих баталій першого дня з’ясувалося, що у Фінальному матчі зійдуться НФК «Ураган» та МФК «Продексім», у складі якого виступає наш земляк Михайло Зварич. Ця гра, яка очікувалася надзвичайно видовищною та драматичною, перевершила рекорд відвідуваності місцевої арени «Манеж коледжу фізичного виховання». Глядачі дуже швидко розкупили понад тисячу квитків. Проведення цього вирішального поєдинку Асоціація футзалу України доручила досвідченій суддівській бригаді на чолі з дрогобичанином, колишнім керівником відділу фізичної культури та спорту ВК ДМР, а нині доцентом кафедри спортивних дисциплін і туризму ДДПУ ім. І.Франка, кандидатом педагогічних наук Романом Процем, який виконував функції спостерігача арбітражу і впорався з ними на відмінно.

Це вже не перша знакова подія у спортивній біографії нашого краянина. Нагадаємо, що професіональну суддівську кар’єру Роман Омелянович розпочав у 1997 році, коли в нашому місті, з ініціативи тодішніх ректора університету проф. Валерія Скотного, декана факультету фізичного виховання професора Миколи Лук’янченка та президента Федерації міні-футболу України професора Геннадія Лісенчука започаткували першолігову футзальну команду ССК «Каменяр». Провівши понад півтора сотні професіональних поєдинків у 2007 році, отримав звання «Арбітра Національної категорії з футзалу» та активізував діяльність дрогобицької Школи молодих арбітрів на факультеті фізичного виховання. У 2014 році здобув сертифікат FIFA. Завершив кар’єру арбітра у 2015 році, одразу після захисту дисертації. Разом із колегою-тренером з кафедри Іваном Ільчишиним вписали в історію українського футзалу й ім’я нашого міста, коли збірна ДДПУ ім. І.Франка стала чемпіоном України серед усіх ЗВО. Після цього розпочалася нова віха у діяльності Романа Проця. Його включають до складу Комітету арбітражу Асоціації футзалу України і доручають очолити комісію з підготовки інструкторів та передавати досвід молодим колегам в якості спостерігача арбітражу. Вже у 2016 році Роман Омелянович переходить до спостереження за матчами Екстра-ліги України. У вересні 2017 року йому довіряють матч за Суперкубок України, в якому зустрічалися чемпіон та володар Кубка. У листопаді цього ж року Асоціація футзалу Львівщини затверджує його куратором системи арбітражу та головою науково-методичного комітету АФЛ, а у січні 2018 року Роман Проць засновує та очолює на громадських засадах обласну Школу підготовки молодих футзальних арбітрів і вже має перші успіхи. Його вихованець – 21-річний магістрант навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я ДДПУ Орест Дуцяк – проводить поєдинки Екстра-ліги України і працював третім арбітром у складі суддівської бригади Фінального матчу Кубка України. Ця подія завершилася перемогою НФК «Ураган» із рахунком 3:2. До речі, його ворота захищає випускник ДДПУ Роман Колток.

Побажаємо нашим краянам майбутніх високих спортивних досягнень.

На фото: суддiвська бригада фiналу (злiва направо: Орест Дуцяк, Геннадiй Гора, Роман Проць, Руслан Лутiй, Тарас Дем’янчук).

 

Стартує футбольний сезон!

7 квітня стартує футбольний чемпіонат Львівщини у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» гратиме у Верхній Білці з тамтешньою «Юністю». А перед тим дрогобичани у двох товариських матчах з командами Пісочної і Трускавця зіграли з рахунком 1:1.

 

Андрій Лагуш – срібний призер чемпіонату України

22-24 березня у м.Дубно Рівненської області проходив Відкритий чемпіонат України з гирьового спорту.

У змаганнях взяли участь 112 спортсмени з 14 областей України, а також збірна команда з Республіки Польщі.

Студент ІV курсу інституту фізичної культури і здоров’я людини ДДПУ ім. І.Франка Андрій Лагуш у складі збірної команди Львівської області завоював срібні нагороди у двоборстві та у довгому циклі (вагова категорія понад 95 кг).

Варто відзначити, що загальнокомандному заліку збірна команда Львівської області посіла перше місце.

Ярослав ГРИЦИК

 

ЗАМІСТЬ КВІТІВ НА СВІЖУ МОГИЛУ

Великий слід

Відійшов у вічність засновник спортивної акробатики в Дрогобичі

Мирон Степанович Бачмага є засновником одного з найпопулярніших видів спорту в нашому місті – спортивної акробатики. Був тренером від 1952 до 2005 року.

Народився М.С.Бачмага 16 червня 1930 року в місті Миколаєві Львівської області. Після закінчення в 1951 році Львівського інституту фізичної культури отримав скерування до Дрогобицького педінституту. 1952 року перейшов на роботу в Дрогобицьку дитячо-юнацьку спортивну школу, де відкрив відділення спортивної акробатики. За 53 роки підготував більше двадцяти майстрів спорту, багато чемпіонів та призерів змагань усіляких рангів. Окрім спортивних лаврів, його вихованці досягли значних успіхів після закінчення ДЮСШ у багатьох царинах діяльності. Стали докторами і кандидатами наук, професорами і доцентами, директорами загальноосвітніх та спортивних шкіл, ведучими спеціалістами. Один із його вихованців – Заслужений тренер України Р.І.Веклюк разом із вихованцями відділення, а тепер тренерами Дрогобицької ДЮСШ Ж.Ю.Жгутою, О.Р.Жгутою, Т.С.Вагілою, Г.М.Вихованець, А.В.Чепелюк успішно продовжують справу Мирона Степановича, виховують чемпіонів та призерів чемпіонатів України, Європи та світу.

М.С.Бачмага був щедрою і доброзичливою людиною, мав заслужену повагу дрогобичан, був непересічним авторитетом у акробатичному середовищі не тільки області, але й України.

Пам’ять про цю світлу людину, відповідального сім’янина, залишиться в серцях його родини, колег, друзів, учнів.

Знаний тренер залишив великий слід у спортивному житті нашого міста.

Вічна Вам пам’ять, шановний Мироне Степановичу.

Група товаришівСоздан 04 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником