ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 11 квітня 2019 р.
Маємо перший гіпермаркет

У п’ятницю, 5 квітня, у Дрогобичі відбулась урочиста церемонія відкриття торговельного центру «Епіцентр», а вже у суботу, 6 квітня, до нього змогли потрапити перші покупці.

Участь у відкритті найбільшого промислово-будівельного гімермаркету на території Дрогобича взяв міський голова Тарас Кучма спільно із заступниками Ігорем Германом та Володимиром Коцюбою.

На церемонію відкриття п’ятого на Львівщині гіпермаркета до Дрогобича прибули засновник ТОВ «Епіцентр К», народний депутат України Олександр Герега і генеральний директор ТОВ «Епіцентр К» Петро Михайлишин.

- Над тим, щоб «Епіцентр» відкрили саме у Дрогобичі, ми працювали три роки, конкуруючи з іншими містами Львівщини та докладаючи всіх зусиль. Радий, що нам вдалося досягнути того результату, якого ми прагнули, адже у містах, де відкривають такі гіпермаркети, завжди починає вирувати життя, створюються нові робочі місця, зростає соціально-економічний розвиток, - зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Як зазначають засновники ТОВ «Епіцентр», у новому торговому центрі передбачено майже 50 робочих місць, чимало з яких наразі залишаються вакантними, а зарплата – конкурентоспроможна.

Торговельний центр «Епіцентр» у Дрогобичі розташований на вул. Северина Наливайка,5.

***

Тим часом для зручності дрогобичан відкрито новий автобусний маршрут №6:«Епіцентр» – АС№2 – вул. Стрийська», який пролягатиме вулицями С.Наливайка, Самбірська, П.Сагайдачного, П.Орлика, Лесі Українки та Стрийська.

Як повідомили у відділі економіки ДМР, маршрут розпочав роботу 6 квітня. Місця зупинки автобусу №6 передбачені біля: ТЦ «Епіцентр», АЗС «WOG», АТП, ДАШ «ТСОУ», ЗОШ №1, медучилища «Медик», магазину «Карпати», магазин «Рукавичка», колишнього млина, храму Преображення Господнього (Спаса), колишнього «Хімтруда», ЗОШ №16, колишнього автовокзалу №1, АЗС «ОККО», аеропорту.

У години «пік» з понеділка до суботи маршрут курсуватиме з інтервалом 30 хвилин від 6:35 до 20:30. У неділю та святкові дні – щогодини (від 8:30 до 20:30).

Прес-служба ДМР

 

НЕВТОМНИЙ РАТАЙ ПРОСВІТЯНСЬКОЇ НИВИ

Миколі Садосі – 80!

Людині, ким би вона не була, властиво мимоволі вдивлятися в час свого народження: цікаво знати, як виглядав тоді світ, які події тішили, а які печалили тодішніх краян, широку громадськість.

Микола Садоха, про котрого оця стаття, народився 30 березня 1939 року. То був час, коли Україна, зболена організованим Москвою голодомором 1932–1933 років та арештами й розстрілами української інтеліґенції в 1934–1937 роках, відзначала 125-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У Києві, зокрема, навпроти «червоного корпусу» університету, 6 березня відкрито пам’ятник Шевченкові. Подібний пам’ятник – роботи того самого скульптора німецького родоводу, Матвія Манізера, – постав на могилі Т. Шевченка в Каневі 18 червня (замість обіцяного в рекламах 22 травня) 1939 року. Микола Садоха, зауважимо, з’явився на світ… в період між двома знаковими для України пам’ятниками. Навряд чи над цим він задумувався, та нехай це буде для нього символічним. Зате часто задумується Микола над долею незалежної Карпатської України, котрій судилося і народитися, і, на жаль, загинути в названий період – у березні 1939-го. Загинути внаслідок угорського нашестя. Кому випадало бачити Миколу Садоху в натхненній молитві чи то на Красному полі поблизу Хуста, чи в Берестечку або в Батурині, чи на Маківці або в Крутах – тобто там, де в різний час Україна, спливаючи кров’ю, боролась за свою незалежність, той зрозуміє, що то за людина, той Садоха. Для нього ці місця – святі, не пропускає нагоди побувати там ще і ще. До речі, «за Україну, за її долю…» він молився недавно й на Святій Землі, звідки вернувся духовно збагачений, заряджений на нові благородні діяння. Бо українець він – не лиш на словах, а й на ділі, істинний християнин. За фахом – інженер, директор Дрогобицького центру комплексного проектування. За покликанням – просвітянин. Від травня 2001 року – незмінний голова Товариства «Просвіта» Дрогобиччини.

Хочете уявити портрет щасливого Миколи Садохи? Це – коли на просвітянському Святі Коляди він, увесь аж світячись, у вишиванці чи в сорочці зі стрічкою-гарасівкою, тримає в одній руці різдвяно-вертепну звізду, а в другій – дзвіночок і виголошує старовинну українську віншівку, – бажає присутнім здоров’я і всяких гараздів на новий рік і на літа грядущі.

Палкий шанувальник народних звичаїв і традицій. Щедра, завше з турботою про ближніх, душа.

Але… повернемося до того 1939-го. В тім році, 23 серпня, біснуваті Гітлер і Сталін лукаво (хто кого обхитрить!) домовились про «ненапад» між Німеччиною і Совєтським союзом (горезвісний «пакт Молотова – Ріббентропа»). Згідно з тим «ненападом» Москва мала закрити очі на загарбання Гітлером польських, а Берлін – на загарбання Сталіном західноукраїнських та західнобілоруських земель. І вже 17 вересня брудний московський чобіт ступив на територію Західної України. Малий Миколка Садоха ще лежав у колисці (Миколка – ніякий не «Коля», як потім зватимуть його не раз на московський лад), а на його Ходорівщині, та і в рідних Добрівлянах, уже почали зникати українські патріоти, просвітяни, – москалі відразу взялися за нищення свідомого українства. Батько Миколки, Ярослав Садоха, – столяр і музика, без якого не обходився в селі жоден просвітянський захід, – тоді уникнув арешту, хоча, власне, й не було за що його арештувати. Та по війні «ненападників» Гітлера і Сталіна, в котру не вірив хіба юродивий, себто з приходом у Галичину «других совітів», запроторили таки москалі Ярослава Садоху в далеку Воркуту.

Дитинство і рання юність Миколи Садохи минали в страхах і тривогах. Майже щодня село потрясали тяжкі новини. Так, 26 квітня 1946 року в оточеній енкаведистами криївці підірвали себе гранатою 33-річний Юрій Химук (мати Миколи – з роду Химуків) та 24-річні Володимир Кащинський і Микола Свистак – українські повстанці із Добрівлян. 14 жовтня того року в Добрівлянах потрапив у засідку і загинув 21-річний ройовий відділу УПА Андрій Свистак («Ярема»). У тім же році в битві з большевиками полягли добрівлянці Іван Стиранівський (24 роки), Микола Міщук (21 рік), Омелян Польовий (20 років)…

Ходорівщина з прилеглою до неї Новострілищанщиною – край націоналістичний. Звідти походить видатний діяч ОУН Микола Лебедь, тут свого часу учителювала Ярослава Стецько, працювала в підпіллі Ірина Сеник, народилися тут майбутні правозахисники-дисиденти Михайло та Богдан Горині, Ігор Калинець. Мав звідки набиратися Микола Садоха українського патріотизму, було з кого брати приклад. З Ігорем Калинцем, до речі, він вчився у восьмому класі Ходорівської середньої школи № 1.

На основі восьмого класу вступив М. Садоха у Львівський житлово-комунальний технікум, який закінчив 1958 року. Рік попрацював у Ходорівському будівельно-ремонтному управлінні. Від 1959-го дотепер, себто вже копу літ, – у Дрогобичі. Спершу – рядовий проектант Дрогобицького конструкторсько-технологічного бюро. Здобувши протягом 1961–1967 років вищу освіту (навчався на вечірньому відділенні Дрогобицького загальнотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту), росте на посадах в інженерній кар’єрі. Сьогодні, як уже згадувалося, він очолює Дрогобицький центр комплексного проектування. Постійно в роботі, у творчих пошуках. Побудовано, скажімо, за його проектом добротну школу в Ясениці Сільній, а він потурбувався, щоб там постав і пам’ятник І. Франкові, – адже Франко в тім селі починав шкільну освіту. Завершено – теж за його, Садохи, проектом – будівництво школи в Стороні, а вже проектує для цього села дошкільний навчальний заклад. Втілюється у життя черговий його проект – Народний дім у Лужку Долішньому. Замовлень, нівроку, не бракує, і то не тільки з Львівщини. Та все-одно зимою, через захмарні ціни на газ, не раз працює в холодному кабінеті. Така нині, на жаль, реальність.

Микола Садоха робить усе, щоб наблизити краще українське завтра. Невтомний на Франковому Підгір’ї громадський діяч, ініціатор та активний учасник багатьох важливих культурно-просвітніх заходів. Попри довголітнє головування в «Просвіті», він на Дрогобиччині – член Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил, Конґресу української інтеліґенції, Товариства «Україна – Світ». Без його організаторської участі фактично не обходиться в місті та районі жодне Шевченківське чи Франківське свято. Вагомі його заслуги у відродженні й розвитку українських національних та релігійних традицій краю. Передовсім завдяки заходам пана М. Садохи покрито бронзою і врятовано від передчасної руйнації дрогобицький пам’ятник І. Франкові, встановлено в місті і в районі низку меморіальних таблиць на честь славних дат української історії та на увічнення пам’яті видатних синів і дочок нашого народу. Зараз, зокрема, він клопочеться справою побудови в Дрогобичі пам’ятника Лесі Українці.

У рідних Добрівлянах Микола Садоха теж подбав про пам’ятник Іванові Франкові (погруддя роботи Р. Романовича). На церкві села стараннями М. Садохи встановлено таблицю на честь 200-річчя від дня народження о. М. Шашкевича – нашого славного поета, а на школі – таблицю з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Перед владою М. Садоха порушує питання про відкриття у хаті, в якій народився Народний художник України, в’язень радянських концтаборів Зеновій Кецало, музею цього мистця, а також – питання про встановлення пам’ятної стели на добрівлянській садибі, що служила «літнівкою» для лауреата Шевченківської премії, композитора Богдана Янівського.

Свою ж садибу, отчу хату в Добрівлянах Микола Садоха не забуває – і літом, і зимою навідується сюди, коли тільки змога. Немає вже там нікого – лиш вікна тужливо його виглядають. А вже як приїде – росою умиється, сад і город догляне, а взимку розчистить доріжки до хати й криниці, розпалить стареньку піч – і… приходьте, сусіди. Усе тут йому дороге до болю. Тут оживає минуле. Та й про майбутнє, здається, тут краще думається.

Любить, знає і цінує Микола Садоха українську народну пісню. Багатолітній співак (бас) відомого Народного чоловічого хору «Бескид». У товаристві – не годуй, лиш дай поспівати. А ще любить товариські мандрівки. Організатор поїздок просвітян Дрогобиччини на батьківщину Т. Шевченка, в край Лесі Українки, у згадувані Батурин і Крути, в меморіальний музей Степана Бандери у Старому Угринові та в інші дорогі для українців місця.

Чуйна, тактовна, товариська людина, справжній український патріот.

З нагоди недавнього 150-річчя Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка Микола Садоха нагороджений медаллю «Будівничий України». Козацького йому здоров’я, нових сил і снаги, щоб міг ще велико прислужитися будівництву справді вільної і щасливої Самостійної України.

Рада Дрогобицького міськрайонного Товариства «Просвіта»

 

Звернення до виборців Дрогобиччини

Шановні краяни!

Від нинішніх виборів Президента держави залежатимуть не лише наступних п’ять років життя кожного з нас, наших рідних, а й майбутня доля України загалом. Хто із теперішніх двох претендентів на найвищу посаду в державі здатний забезпечити її нормальний національний розвиток у напрямку до співдружності країн, де панують права людини, добробут, лад і спокій у суспільстві, надійний захист від чужоземної агресії? Той, хто має великий досвід праці на державному і міжнародному рівні та вагомі позитивні здобутки:

- збереження незалежності України;

- зупинення навали путінської Росії;

- відродження армії;

- встановлення нормальних стосунків з країнами вільного світу;

- отримання безвізу;

- відновлення незалежності від Москви Української Церкви, тощо.

Нам потрібна  незалежна, демократична, заможна, міцна, українська держава, яку розбудовує Петро Порошенко!

Нам потрібен Президент, який продовжить курс України в ЄС і НАТО.

Дорогі краяни! Просимо вас, як відповідальних громадян нашої держави, як людей, здатних розуміти національний і особистий інтерес зробити правильний вибір в ім’я зміцнення і розвитку незалежної України, в ім’я майбутнього – свого і своїх дітей.

Проголосуймо одностайно за досвідченого державника Петра Порошенка!

Звернення підтримали: Блок Петра Порошенка; Товариство «Просвіта»; Народний Рух України; Союз Українок; Конгрес Українських націоналістів; Братство вояків ОУН – УПА; Спілка українських політв’язнів; Організація націоналістів; Організація ветеранів України; Конгрес української інтелігенції; Товариство «Рідна школа»; Асоціація депутатів Дрогобича; ГО «Небайдужі дрогобичани»; ГО «За майдан»; УРП «Собор»; Ліга українських жінок; Рада старійшин; ГО «Віра та справедливість».

Прийнято на засіданні КР БНДСД 08.04.2019

***

Ми, члени Товариств «Лемківщина», «Надсяння», «Бойківщина»

звертаємося до виборців Дрогобича та Дрогобицького району.

21 квітня 2019 року маємо обрати не просто Президента, а ще й Верховного Головнокомандувача. Непідготовлена людина на цій посаді може спричитнити катастрофу. Простіше кажучи, повний розгрою та капітуляції на умовах агресора, і, зрештою, втрату державності.

Просимо Вас голосувати за П.Порошенка, бо:

- на початку війни з Росією українська армія була небоєздатна; тепер вона має все, щоб дати відсіч ворогові;

- почала відроджуватися економіка;

- завдяки зусиллям Порошенка Україна отримала Томос – звільнення від РПЦ;

- налагоджені економічні та політичні зв’язки з ЄС і США.

Чому не голосувати за Зеленського:

- відносини України із заходом атрофуються;

- реформи зупиняться взагалі;

- він висміює українську мову;

- він насміхався з Томосу про автокефалію, назвавши його термосом;

- він насміхався з України («незалежність – ха, ха»);

- виставляв українців в образі «хохлів-салоїдів»;

- вважає, що слід добиватись миру, ставши на коліна перед Путіним, та задовольнивши його вимоги.

Шановні земляки! У країні триває війна, а сусід-агресор тільки чекає мінімальної слабини, щоб остаточно знищити українську державність.

Тому просимо Вас проголосувати за П.О.ПОРОШЕНКА!

Прийнято на загальних зборах товариств 07.04.2019 р.

***

Шановні мої земляки, мешканці Франкового краю!

Переживши Голодомори, репресії, загибель Небесної сотні і тисяч наших новітніх героїв – захисників, Україна знову опинилася на межі вибору.

21 квітня – другий тур вибору Президента України. І це не просто вибір між двома кандидатами. Це вибір між двома світами, двома протилежними напрямками руху. Від того, за кого кожен з нас проголосує в цей день, залежить чи будемо ми далі рухатися до цивілізованого світу, чи повернемося назад, у ярмо нашого північного сусіда і споконвічного поневолювача.

Сьогодні я пригадую ті роки, коли відроджувалася Україна, коли ми з соратниками з великим піднесенням, сльозами радості на очах несли через дрогобицький майдан український синьо-жовтий стяг, щоб підняти його над Ратушею Дрогобича замість комуністичного червоного прапора. Тоді ми свято вірили, що робимо велику справу відновлення історичної справедливості, справу, за яку полягло безліч українського цвіту.

Нині боротьба за українську справу триває. За волю України полягли Герої Небесної сотні, за неї жертвують своїм життям воїни-захисники на сході України. Під час виборчих перегонів ця боротьба ведеться і в тилу. П’ята колона, яка на якийсь час причаїлася, підняла голови в очікуванні реваншу. Вони погрожують розправою патріотам-активістам, волонтерам, воїнам АТО. Це має розуміти кожен громадянин, незалежно від віку, віросповідання і політичних уподобань – це боротьба не на життя, а на смерть. На кону – існування Української держави, як такої. Ще одного шансу Господь може нам не дати. Наше завдання номер один сьогодні – зберегти Україну, не дати ворогу знищити нас, втопити в розбраті, ненависті і крові наші міста і села.

Так, ми сьогодні говоримо про якісь помилки, невиконані обіцянки, але після виборів ми отримаємо шанс примусити владу до змін, яких ми від неї очікуємо, і спільними зусиллями продовжувати зміцнювати і змінювати свою державу так, як ми того хочемо. В іншому випадку нас знову чекає розруха, втрата нових територій та людських життів, і знову – багато років розчарування, поневірянь і депресії.

Я закликаю Вас, дорогі земляки, бути відповідальними і мудрими у своєму виборів. 21 квітня прийдіть на виборчі дільниці і зробіть свій вибір на користь чинного Президента Петра Порошенка – людини, яка має авторитет у світі, знання, сили і досвід, щоб захистити Україну від ворога і повести її в правильному напрямку до Європи і НАТО.

Вірмо в Україну, і хай нам у цьому допоможе Господь Бог! Слава Україні! Героям слава!

З повагою Мирослав ГЛУБІШ,

перший демократично обраний Дрогобицький міський голова, Почесний громадянин Дрогобича

***

Будьмо уважними! 

Висловлюємо щиру вдячність нашим краянам, які 31 березня проголосували за діючого Президента України Петра Порошенка.

Щиро сподіваємося, що і 21 квітня Ви, шановні краяни, виявите виваженість, мудрість і відповідальність за своє завтра, за майбуття своїх дітей, онуків, правнуків і всієї української нації.

Дрогобицька міська організація БПП «Солідарність»

 

ПОЛІТИКА

Президент Порошенко: Верховним Головнокомандувачем не може бути людина, залежна від наркотиків

«Вважаю, що є надзвичайно великою загрозою, коли є підозра, що кандидатом або навіть Президентом України, Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил може стати людина, яка не виключено, що має наркотичну залежність. І для того, щоб зняти ці питання, в цьому зацікавленні обидва кандидата, в цьому зацікавлений кожен українець, який робить свідомий вибір рівно за два тижні», - наголосив Президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна». Глава держави підкреслив, що людина, яка претендує на найвищу посаду в державі не повинна мати такої залежності.

«Бо наркотична залежність кандидата є прямою загрозою національній безпеці. Загрозою для кожного українця. І кожен українець має отримати абсолютно чітку відповідь і щодо Порошенка, і щодо Зеленського. Це їхнє право. А права українців треба шанувати і поважати», - сказав Президент.

Відповідаючи на питання щодо ініціативи Володимира Кличка про проходження перевірки кандидатами у Президенти у Всесвітній антидопінговій агенції, Глава держави відзначив, що готовий це зробити.

За словами Президента, це є надзвичайно і принципово, що найавторитетніша в світі міжнародна організація допінгового контролю, яка забезпечила виведення «на чисту воду» і російської допінгової агенції, і зняття Росії з більшості спортивних змагань, буде залучена до цього. «Авторитет цієї організації взагалі не викликає жодного сумніву у жодного представника у всьому світі», - підкреслив Президент.

За матеріалами сайту Адміністрації Президента України

 

У РУБРИЦІ P.S.

Стоїмо на порозі поневолення, 

або Чи встигнемо згуртуватися у протистоянні з ворогом?

У XX столітті Україна була ласим шматком для двох жорстоких світових держав-жандармів Європи – Росії і Німеччини. Сталін і Гітлер (зверніть увагу, що ці два персонажі мали видумані прізвища, а за висновками психологів – схибнутий розум – авт.). Обдурив Гітлера Сталін, але до цього він знищив українське село – колиску нації – руками Лазара Кагановича. І не тільки ці кати України поглумилися над колискою, вони вибили інтелігенцію, зруйнували, здеформували на роки цілісний генетичний код. До Другої світової війни на мапі українських земель проживали близько 80 мільйонів наших співвітчизників. Сталін спеціально вирядив Кагановича в Україну, знаючи його жорсткий характер. Поза очі Коба називав Лазара «Наркоголодом». І цей нелюд дожив до глибокої старості, майже до 100 років. І що прикро: ніхто з українців не спромігся знайти його у Москві, і винести йому справедливий вирок, як це, наприклад, зробили євреї із німецьким палачем Ехманом. Викравши його з Аргентини, доставили в Ізраїль вчинили показовий суд зі смертним виробом.

Щодо Німеччини, то вона мала свої плани. Гітлер патологічно ненавидів українську расу, бо вважав лише арійців за свій народ. Тому близько 2,5 мільйонів наших людей стали примусово остарбайтерами. Його соратник Розенберг наполягав на тому, щоб українцям дати незалежність. Гітлер не послухався і програв війну. За словами Жукова, без генералів з українського народу Радянський Союз не взяв би Берлін.

Здавалося б 28 років тому ми вирвалися на волю, але історія знову повторюється. Не зелений, а сірий чоловічок Путін, чи насправді це його родове прізвище, чи йому його придумали (один Бог відає і канцелярія «глибокого буріння»), але факт залишається фактом, прагне знову загнати у ярмо Україну. І він не гребує нічим. Один із варіантів розхитати суспільство і спровокувати громадянську війну. До речі, уже п’ять років його пропагандисти переконують світову спільноту що саме на Донбасі це триває. У Москві уже потирають руки, що спрацьовує їхній сценарій. І що головне їм у цьому ніби допоможе новітній Лазар, із землі обітованої. Як писав Іван Франко: «Кожен думай, що на тобі міліонів стан стоїть» без ідеї нам не обійтися. А ідея – це істина, а не вдавана любов до рідної землі...

В.Т.

 

НОВИНИ

 Дрогобич отримав кошти на реставрацію церков

5 квітня відбулося засідання комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.

Було розглянуто звернення депутата ЛОР від Дрогобиччини Михайла Задорожного щодо виділення з обласного бюджету коштів на продовження реставрації пам’яток архітектури – церков Святого Юра та Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі.

За результатами засідання комісії, Дрогобич отримав понад один мільйон гривень на реставрацію цих храмів, а саме: на ремонт дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста – 358 тис грн. та на реставрацію церкви Святого Юра – 665 тис грн.

Прес-служба ДМР

 

ОФІЦІЙНО

Розпорядження міського голови Дрогобича

 «Про закінчення опалювального сезону 2018-19 рр.»

Відповідно до закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 №630, з метою економії споживання природного газу, керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Вважати 5 квітня 2019 року закінченням опалювального сезону 2018-19 рр. у м.Дрогобич, за винятком котельні на вул. Сахарова,2А.

2. КП “Дрогобичтеплоенерго” (І.Хом’як), філії Дрогобицьке управління з експлуатації газового господарства (Я.Паньків) припинити подачу газу на котельні підприємства та опломбувати крани на газових вводах, окрім котельні на вул. Сахарова, 2А, яка забезпечує роботу плавального басейну ДЮСШ. Довести до відома абонентів, які не мають лічильників обліку спожитого природного газу, про необхідність подання заяв на закриття та опломбування газових опалювальних приладів.

3. КП «Управитель «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (О.Майданюк), головам ОСББ, ЖБК, керівникам установ і організацій, що фінансуються з бюджету усіх рівнів та іншим суб’єктам господарювання провести консервацію внутрібудинкових систем опалення житлових будинків та споруд, забезпечити їх ремонт в міжопалювальний період згідно з планом підготовки до наступного осінньо-зимового періоду 2019-20 рр.

4. Начальникам відділів: освіти П.Сушку, охорони здоров’я В.Чубі, культури та мистецтв О.Яводчаку, керівникам: КП «Управитель «Житлово-експлуатаційне об’єднання» О.Майданюку, КП «Дрогобичтеплоенерго» І.Хом’яку, КП «Дрогобичводоканал» Р.Шагалі, головам ОСББ, ЖБК до 9 квітня 2019 р. представити план-заходи з підготовки до опалювального сезону на 2019-20 рр. і надати звіти про виконану роботу в період осінньо-зимового сезону 2018-19 рр. до департаменту міського господарства.

Міський голова Дрогобича Тарас КУЧМА

 

НОВИНИ З ОБЛРАДИ

Конкурсна рада затвердила 1102 потенційних переможців конкурсу в рамках Програми проектів місцевого розвитку

Конкурсна рада з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області затвердила 1102 потенційних переможців конкурсу в рамках Програми проектів місцевого розвитку у Львівській області. Таке рішення ухвалили у п’ятницю, 5 квітня.

«Сьогодні відбулось засідання Конкурсної ради, одне з найважливіших. На ньому було затверджено 1102 потенційних переможці конкурсу проектів місцевого розвитку. Це рекорд. Дуже добре попрацювали громади, дякуємо спонсорам, які долучилися. Тепер до 26 квітня ініціатори мають подати підтверджуючі документи про співфінансування. Переконаний, що усе буде добре. Дякую членам Конкурсної ради, профільному відділу та експертам, які дуже добре попрацювали», - зазначив заступник голови Львівської обласної ради, співголова КР Володимир Гірняк.

Відтак загальна сума з обласного бюджету на реалізацію 1102 проектів – 134,602 млн грн. Загальна ж їх вартість – 290,351 млн грн., а небюджетний внесок – 66,6 млн грн. Примітно, що небюджетний внесок у порівнянні з минулим роком зріс на 14,162 млн грн.

Лідери-пріоритети

Найбільше коштів із 134,601 млн грн спрямують на пріоритет «Школи»: з 612 зареєстрованих проектів – підтримано 321; на пріоритет «Інші пріоритети»: з 459 – потенційними переможцями стали 284 проекти; на пріоритет «Культура»: з 385 – потенційними переможцями стали 147 проектів.

Важливо, що відсоток згаданих переможців до загальної кількості поданих проектів складає від 38,2% до 61,9% у межах пріоритету залежно від якості проектів і відсотка небюджетного внеску в кожному з них.

Із результатами оцінювання проектів місцевого розвитку (рейтингами) в розрізі окремих пріоритетів можна ознайомитися на сайті Львівської обласної ради https://lvivoblrada.gov.ua/.

Цьогоріч, як і в попередні роки, пріоритет «Школи» утримує пальму першості, а от «Культура» у порівнянні з минулим роком втратила одну позицію і поступилася «Іншим пріоритетам».

Варто зазначити, що цьогоріч «Обласні заклади» вперше беруть участь у Конкурсі. Втім не всі обласні установи скористалися цією можливістю. Підкреслимо, що лідером є Обласна клінічна психіатрична лікарня. Вона подала 12 проектів, з яких перемогли 6.

Потенційні переможці. Райони

Лідером цьогорічного конкурсу став Старосамбірський район: із 79 поданих проектів потенційними переможцями стали 64 (81%).

Далі в рейтингу за лідером ідуть – Самбірський: із 32 поданих проектів потенційними переможцями стали 24 (75%), Миколаївський: із 61 поданих проектів потенційними переможцями стали 43  (70,5%), Городоцький: із 51 поданих проектів потенційними переможцями стали 35 (68,6%), Кам’янка-Бузький: із 55 поданих проектів потенційними переможцями стали 37 (67,3%) райони. Дрогобицький із 70 поданих може перемогти у 35 проектах.

Варто наголосити, що найбільше потенційних переможців має Жовківський район – 73, однак, подавши 130 проектів, має невисокий процент – 56,2%.

Зауважимо, що ці території також мають високі показники відсотків не бюджетного внеску.

Усього з адмінтеродиниць, що входять до складу районів (міста районного значення, села і селища, без ОТГ), було подано 1290 проектів, з яких перемогли 653.

Потенційні переможці. Міста обласного значення

У розрізі міст обласного значення першість отримав Борислав, який подав 34 проекти, з яких перемогли – 25 (73,53%). Далі йдуть – Червоноград (32 з 44), Дрогобич (52 з 80), Львів з приміськими територіями (73 зі 162). А серед аутсайдерів, на жаль, як і минулого року, Стрий (0 з 3). Загалом же містами обласного значення подано 376 проекти, а потенційних переможців визначено – 199.

Потенційні переможці. ОТГ

П’ять ОТГ продемонстрували стопроцентний результат: Бабинська (2 з 2), Вільшаницька (3 з 3), Воле-Баранецька (5 з 5), Дублянська (9 з 9), Заболотцівська (2 з 2), Нижанковицька (7 з 7).

Варто відзначити гарну роботу Мостиської ОТГ (17 з 18), Судововишнянської ОТГ (13 з 14), Грабовецької (12 з 13).

На противагу цьому – Новострілищанська (0 з 2) і Славська ОТГ (0 з 12) не здобули жодної перемоги.

Загалом ОТГ подали 464 проекти, з яких 250 стали переможцями.

Хто подав більше проектів?

Варто зауважити, що з 1102 потенційних переможців, органи влади підготували 403 проекти, а громадські організації, ініціативні групи, ОСББ, благодійні фонди – 699. Вкотре громадськість виявилася активнішою.

Що чекає потенційних переможців?

Далі – потенційні переможці до 17:00 год. 26 квітня 2019 року мають подати рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення бюджетного співфінасування до Львівської облради на електронну адресу: microproekt@gmail.com.

Ті заявники, котрі не подадуть необхідну документацію про бюджетне співфінансування, автоматично вибувають з переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному проекту за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми.

Після того, як всі надішлють вищезгадані рішення, відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.

Нагадаємо, що в Програмі проектів місцевого розвитку існує механізм так званих соціально важливих проектів. Так, кожен член Конкурсної ради має право внести пропозицію по 1 проекту на одну адмінтеродиницю, загалом 29 проектів. Їх планується долучити до вже визначених 1102 проектів потенційних переможців. Кошти на ці соцважливі ініціативи передбачать на найближчому засіданні сесії облради. У результаті – матимемо 1131 проект місцевого розвитку у Львівській області на 2019 рік.

Прес-служба Львівської обласної ради

 

СПОРТ

Чемпіону поступилися

7 квітня стартували матчі Прем’єр-ліги чемпіонату Львівщини з футболу сезону 2019 року.

Дебютний матч у Прем’єр-лізі після підвищення у класі дрогобицька «Галичина» зіграла у с.Верхня Білка Пустомитівського району з тамтешньою «Юністю». Господарі поля вийшли на гру у статусі чемпіона Львівщини сезону 2018 року. Клас добре укомплектованої досвідченими футболістами «Юності» дався взнаки. Юнацький склад дрогобичан поступився з рахунком 0:2, У матчі основних складів перевага господарів була ще переконливішою – 4:0 на користь гравців Верхньої Білки.

Голи: Олег Шептицький (27, 35), Костянтин Деревльов (42, 55 – пен.).

Склад «Галичини»: Іван Сілецький, Іван Бутим, Олег Коблянський, Роман Подоляк (Роман Лещинський,80), Володимир Сушинець (Віталій Трусевич,77), Остап Шпак, Тарас Рудавець, Ігор Тершак, Роман Маланяк, Віталій Швець (Вадим Бреньо,51), Святослав Турок (Ігор Приходько,75). Тренер: Ігор Височанський. 

Результати інших матчів туру: ФК «Миколаїв» – ФК «Мостиська» – 1:0, 6:0; ФК «Самбір» – «Фенікс-Стефано» (Під монастир) – 2:2, 2:0; ФК «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – ЛСК «Погонь» (Львів) – 0:3, 0:2; «Юність» (Гійче) – «Думна» (Ременів) – 1:0, 2:1; «Локомотив» (Рава-Руська) – СКК «Демня» – 0:6, 0:0; ФК «Львів»/«Сокіл» (Борщовичі) – ФК «Гірник» (Новояворівськ) – 3:2, 2:0.

Наступний матч «Галичина» зіграє у Дрогобичі на стадіоні «Каменяр» спорткомплексу ДДПУ ім. І.Франка (вул. Стрийська) 14 квітня. Перед грою заплановане урочисте відкриття сезону. Початок матчів: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

***

5 квітня у ратуші відбулася прес-конференція керівництва МФК «Галичина» щодо підсумків футбольного сезону-2018 та завдань на 2019 рік.

Перед журналістами виступили президент футбольного клубу Юрій Кушлик та провідні гравці команди. Вони розповіли про результати, яких вдалося досягнути у футбольному сезоні 2018 року у першій лізі (четверте місце), оновлення складу «Галичина» та підготовку до старту нового сезону у Прем’єр-лізі. Юрій Кушлик наголосив, що відстежувати новини та інформацію про матчі команди можна на офіційному сайті МФК «Галичина».

Присутній на прес-конференції заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар, запропонував залучати до перегляду футболу дітей з особливими потребами, зокрема тих, які займаються на базі нещодавно відкритого «Інклюзивно-ресурсного центру».

Прес-служба ДМР

 

Календар ігор МФК «Галичина» (Дрогобич)

у Прем’єр-лізі чемпіонату Львівщини з футболу 2019р.

ПЕРШЕ КОЛО

1 тур. 7 квітня – неділя

«Юність» Верхня Білка – МФК «Галичина» Дрогобич – 4:0 (дорослі), 2:0 (юнаки)

2 тур. 14 квітня – неділя 

МФК «Галичина» Дрогобич  –ФК «Гірник» Новояворівськ

3 тур. 20 квітня – субота 

ФК «Миколаїв» – МФК «Галичина» Дрогобич

4 тур. 1 травня – середа 

МФК «Галичина» Дрогобич – СКК «Демня» (09.05.2019 р.)

5 тур. 5 травня – неділя

ФК «Самбір» – МФК «Галичина» Дрогобич

6 тур. 12 травня – неділя

МФК «Галичина» Дрогобич – «Думна» Ременів

7 тур. 19 травня – неділя

ФК «Енергетик-Рочин» Добротвір – МФК «Галичина» Дрогобич

8 тур. 25 травня – субота

МФК «Галичина» Дрогобич – ЛСК «Погонь» Львів

9 тур. 2 червня – неділя

«Юність» Гійче – МФК «Галичина» Дрогобич

6 червня – четвер

Резервний день 

10 тур. 9 червня – неділя

МФК «Галичина» Дрогобич – «Фенікс-Стефано» Підмонастир

11 тур. 16 червня – неділя

«Локомотив» Рава-Руська – МФК «Галичина» Дрогобич

12 тур. 22 червня – субота

МФК «Галичина» Дрогобич – ФК «Мостиська»

26 червня – середа

Кубок області 1/8 фіналу 

13 тур. 30 червня – неділя

ФК «Львів»/«Сокіл» Борщовичі – МФК «Галичина» Дрогобич

7 липня – неділя

 Кубок області 1/4 фіналу


Початок матчів: у вихідні дні – 14:00, 16:00, у робочі дні – 15:00, 17:00. 

 

ПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Здайте зброю добровільно!

Дрогобицький відділ поліції проводить заходи з добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і спеціальних засобів.

Громадяни можуть здати зброю, що зберігається в них із порушенням чинного законодавства. Добровільна здача зброї звільняє від кримінальної й адміністративної відповідальності. Стаття 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) ККУ передбачає:

1. Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений ч.1 або ч.2 цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або пристрої.

Місячник добровільної здачі зброї на Львівщині триває з 1 до 30 квітня з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження зброї у кримінальне середовище. Громадяни можуть звернутись у відділи поліції і здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них без дозволу.

Наталія ПОСТОЙКО, Дрогобицький ВП

 

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ БІЗНЕС

За 2018 рік на Дрогобиччині Агрохолдинг «МРІЯ»

сплатив 1,2 млн грн податків і 140,6 тис грн

соціальної підтримки громадам

«МРІЯ Агрохолдинг» вкотре підтвердив свій статус сумлінного платника податків і надійного партнера місцевих громад, оприлюднивши звіт про виконані у 2018 році податкові та соціальні зобов’язання. Зокрема, підприємства холдингу, розташовані у Львівській області, за минулий рік сплатили 13,5 млн грн податків, що на 3,2 млн грн більше, ніж у 2017-му. Зросла також сума соціальних інвестицій, здійснених «МРІЄЮ» на Львівщині: за 2018 рік на потреби громад Компанія виділила 1 млн грн, що на 270 тис грн перевищує аналогічну суму, виділену роком раніше.

У тому числі, у Дрогобицькому р-ні протягом 2018 року Агрохолдинг сплатив1,2 млн грн податків і надав 140,6 тис. грн на втілення соціальних ініціатив місцевих громад. За ці кошти було реалізовано низку проектів у сферах благоустрою, культури, екології тощо.

Так, протягом 2018 року була надана підтримка для наведення благоустрою території населених пунктів району, де працює «МРІЯ».Зокрема, профінансовано проведення вуличного освітлення у с. Ріпчиці на суму 57 тис грн. Допомагали аграрії також боротися з наслідками стихійного лиха – на ліквідацію пожежі торф’яного поля у Дрогобичі спрямували 6,4 тис грн благодійної допомоги, за які придбали 250 л дизпалива.

Як каже голова Ріпчицької сільської ради Роман Гриньків, у «МРІЇ» усі питання залагоджують швидко: «Щорічно Агрохолдинг підтримує громаду нашого села, ідучи назустріч людям», – повідомив він.

Щодо сфери освіти та спорту краю, то ці напрями також не залишилися без підтримки Компанії. У 2018 році «МРІЯ» подарувала принтер вартістю понад 3 тис грн місцевому дитячому будинку, закупила інвентарі оплатила поліграфічну продукцію для «Пласту». Всього ж на розвиток культури і спорту краю Агрохолдинг надав 17,2 тис грн благодійної допомоги.

Майже 20 тис грн із соціального бюджету впродовж 2018 року було надано пайовикам «МРІЇ», що проживають у Дрогобицькому р-ні, як адресну допомогу на лікування.

Минулого року на підтримку кооперативного руху Агрохолдинг спрямував 1,7 млн грн.Варто зазначити, що, окрім молочарства та ягідництва, які були основними напрямами роботи новостворених селянських обслуговуючих кооперативів у селах присутності «МРІЇ», Компанії торік вдалося налагодити плідну співпрацю із пасічними кооперативами і навіть провести медовий фестиваль на підтримку бджолярства.

Генеральний директор Агрохолдингу «МРІЯ» Саймон Чернявський підкреслив, що саме в кооперативному русі вбачає великий економічний потенціал для українського села. «Розмір фінансової допомоги від Компанії за кожен гектар землі в обробітку у 2018 році збільшився зі 100 до 130 грн. Однак поряд із традиційним соціальним партнерством, заради розвитку наших сіл ми три роки поспіль активно пропагуємо ще й кооперативний рух. За нашої підтримки створено тридцять кооперативів, учасниками яких є пайовики Компанії і члени їх сімей. Вони вже відчули переваги спільної справи, адже отримали не тільки можливість працювати вдома, в Україні, а й джерела додаткового доходу, зробили перші кроки до економічної самостійності, а за цим – майбутнє».

Як зазначають в Агрохолдингу, прихід стратегічного інвестора SALIC UK Ltd наприкінці року позитивно позначиться на соціальному партнерстві з громадами і у поточному році. «Іноземні інвестиції дозволять  Компанії не тільки розвиватись та нарощувати виробничі потужності, але й ще більше підтримувати соціальні програми для налагодження ефективної співпраці з нашими основними партнерами – пайовиками, – наголосив Саймон Чернявський. – Окрім того, “МРІЯ” належить до числа найбільших платників податків у аграрній сфері, офіційно й своєчасно сплачуючи усі належні відрахування державі. І ми не тільки вчасно та в повному обсязі розраховуємось з пайовиками по орендній платі, а й наповнюємо бюджети та робимо значний вклад в економічне зростання всієї держави. Так буде і надалі».

Загалом до бюджетів усіх рівнів від Компанії за минулий рік надійшла сума в 465 млн грн. Порівнюючи із 2017-им, цей показник збільшився на 21,2 млн грн. Окрім того, «МРІЯ» протягом року реалізувала цілу низку соціальних проектів на території шести областей Західної України – всього на суму 27,4 млн грн. А це на 6 млн грн більше, ніж сума аналогічних соціальних зобов’язань роком раніше. Фінансова підтримка громадам традиційно була спрямована на реалізацію важливих медичних, освітніх, інфраструктурних, культурних, духовних, спортивних ініціатив, допомогу українській армії і розвиток кооперативного руху, зокрема – на створення нових кооперативів.Создан 11 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником