ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 18 квітня 2019 р
Спільна проблема – спільне розв’язання

У п’ятницю, 12 квітня, у Львові відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо комплексного вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами на території Львівської області.

Підписи під текстом документу поставили представники восьми міських рад Львівщини: Дрогобича, Львова, Трускавця, Борислава, Пустомит, Нового Роздолу, Городка та смт. Східниця.

Дрогобич на підписанні Меморандуму представляв заступник директора Департаменту міського господарства Ростислав Пошивак.

Меморандумом передбачено:

- облаштування регіонального полігону для захоронення ТПВ;

- вдосконалення системи поводження з відходами на території Дрогобича, Львова, Борислава, Трускавця, Пустомит, Східниці, Нового Роздолу та Городка;

- впровадження сучасних технологій перероблення ТПВ та відбору вторсировини;

- поліпшення екологічної ситуації в регіоні та економія бюджетних коштів, які будуть спрямовуватися на соціальні проекти та розвиток міст, які що підписали Меморандум.

Підписанти Меморандуму наголошують, що вирішення ситуації щодо поводження з ТВП, яка в останні роки склалась на Львівщині, неможливе без будівництва єдиного сучасного екологічно чистого полігону, бо навіть при роботі сміттєпереробних заводів залишатиметься частина сміття, яка не підлягає переробці, а потребує захоронення.

Витрати на будівництво регіонального полігону для захоронення ТПВ зобов’язується взяти на себе Львівська міська рада, а земельну ділянку під полігон повинна виділити Львівська обласна рада.

Прес-служба ДМР (за матеріалами ЛМР)

 

НЕЗАБАРОМ ВИБОРИ…

Звернення Товариства «Гуцульщина» до виборців

Шановні виборці!

21 квітня кожен із нас має зробити вибір, проголосувавши за одного з кандидатів на пост не просто президента, а й Верховного головнокомандувача ЗСУ.

Цей вибір є непростим і надзвичайно важливим у часі війни, яку веде Україна з російським агресором. Багато виборців готові голосувати за В.Зеленського (тобто поміняти одного олігарха на маріонетку іншого олігарха) тільки тому, що вони проти чинного президента. Невже ми готові втратити все, здобуте такою дорогою ціною, – кров’ю найкращих синів і дочок України? Невже ми хочемо повного розгрому та капітуляції України і втрати державності? Чи хочемо слухати насмішки Зеленського зі святих для українців речей: української мови, Томосу про автокефалію і навіть з України як такої, виставляючи її в образі порноакторки (глумився над Україною навіть на концертах у Кремлі). Він постійно виставляв українців в образі дурнуватих “гуцулів” і “хохлів-салоїдів”. Заявляв зі сцени, що гасло “Слава Україні!” – то для галицьких туалетів.

Україні для виживання і перемоги потрібна людина, яка забезпечить їй членство в НАТО і ЄС. Чинний президент вже зробив необхідні кроки для досягнення цієї мети. Зеленський не буде цього робити, бо цього не хоче Росія. Він буде стояти перед Путіним на колінах. Також ми маємо зберегти і інші надбання, які були здобуті за 5 років після Майдану. І цих змін є більше, ніж за попередні два десятиліття.

Це: Асоціація з ЄС, Експорт товарів в ЄС, Безвіз в 131 державу світу; Створення Незалежної Української Церкви (ПЦУ); Декомунізація, Закон про Українську мову; Боєздатна армія; Міжнародна політика (санкції проти Росії, воєнна допомога і ін.); Податкова, медична, освітня реформи; Децентралізація; Газова незалежність; Розвиток аграрного сектора; Бум пасажирської авіації; Бум українського кіно та ін. Так, багато чого ще не зроблено і є багато запитань до чинної влади. І це є поле для подальшої праці в розбудові держави. І це – наша відповідальність і наше завдання співпрацювати з українською владою та, в разі потреби, тиснути на неї і вимагати від неї виконання її обов’язків. Ми, як дорослі люди, повинні брати всю відповідальність за країну НА СЕБЕ! Щоб не вийшло, як каже славна дочка України Ліна Костенко: «Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні, Злість рухає людьми, але у бік безодні»?!

Тому закликаємо Вас голосувати за президента Петра Порошенка. Збережімо Україну для себе й нащадків!

Прийнято на зборах Товариства 10.04.2019р.

 

Звернення Президії Львівського обласного комітету профспілки працівників державних установ України до членів профспілки – виборців щодо позиції при голосуванні за Президента України у ІІ турі

ШАНОВНІ ВИБОРЦІ!

В Україні відбувся перший тур виборів Президента України. Вибори, за оцінкою – у тому числі, закордонних спостерігачів, відбулися демократично, без серйозних порушень. 21 квітня 2019 року відбудеться другий тур виборів уже з двох кандидатів: чинного Президента Петра Порошенка і Володимира Зеленського – особи без жодного досвіду і вміння державного управління. Проте проблема тут не в особі В.Зеленського, а в особах (силах), які стоять за ним, і в тому, яку мету вони планують досягти при президентові Зеленському?

Результати першого туру голосування чітко дали зрозуміти Петрові Порошенку, що поряд із конкретними досягненнями, йому і Уряду не вдалося вирішити низку, важливих для народу, проблем.

Враховуючи російську військову агресію, яка вкрай негативно впливає найперше на економічний розвиток держави, започаткований низкою реформ, визначений чіткий напрям руху України у демократичний Західний світ, Євросоюз і НАТО. Багато зусиль для визначення вказаних питань доклав чинний Президент України Петро Порошенко, що закликає нас голосувати за нього.

Голосувати у другому турі «на знак протесту», не задумуючись над тим, що буде завтра і в якій Україні ми прокинемось після виборів, – украй безвідповідально і злочинно – як перед собою, так і перед нашими дітьми та онуками. Сьогодні дуже активно обговорюють Володимира Зеленського, який є тільки пішаком, а не головною силою, що прагне прихопити владу в Україні – і повністю змінити політику.

Нам усім слід критично і об’єктивно усвідомити те, що поряд із системною корупцією, кадровими прорахунками, соціальною несправедливістю, розкраданням Державного бюджету, нова сила, яка, може, появиться, – не тільки не поліпшить становища, а навпаки – до наявних проблем додасть нових.

Зважаючи на велику небезпеку, яка загрожує нашій державі, нашому багатостраждальному народові, а також, незворотність демократичного європейського курсу України,закликаємо членів профспілки, усіх виборців у другому турі – віддати свої голоси за Петра Порошенка.

Водночас згуртуймось для того, щоб у найближчому майбутньому успішно боротися за світле майбутнє України, нашого життя.

 

Україна ніколи не буде колонією Росії!

Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко все робили, щоб наша держава отримала визнання у світі, щоб наша історія не мала сумних сторінок, що врешті-решт, ми Україна, а не Росія. Петро Порошенко остаточно встановив маркер незалежності.

Нація у новітній історії йшла цілих 28 років, щоб утвердити її у світовій спільноті. П’ять років тому ми ледь не втратили свій суверенітет. Але тоді у свідомості народу потужно, і неочікувано на подив агресора, вибухнула національна гідність, і найбільш патріотичні його представники, взявши зброю у руки, зупинили путінський бліцкриг. Усі ці роки Кремль виношував план повної окупації України. І ось ворог потирає руки, що один із їхніх сценаріїв може бути зреалізований.

Ми, колишні керівники виконавчої влади Дрогобицького району, звертаємося до наших краян з відозвою стати одним цілим, незалежно від політичних симпатій чи віросповідань, у протистоянні із реваншистським задумом тих, для кого Україна – не держава, а територія їхніх імперських амбіцій чи гендлярських інтересів. Не маємо морального права допустити цього. Ставаймо пліч-о-пліч, щоб захистити незалежну державу.

Тарас МЕТИК, Богдан ПЕТРУШАК, Павло БЕХТА, Іван МІЗЕРНИК

 

А НІБИ СЬОГОДНІ НАПИСАНО...

За Україну, за єї волю...

Є на Галичині емоційно-патріотична пісня, в якій є слова: «За Україну, за єї волю, за честь, за славу, за народ». Раніше цей текст був для наших краян своєрідним гімном націоналіста, котрий задля своєї держави жертвував життям. Однак у ті часи теж були люди іншого ґатунку, за словами Івана Франка, так звані хруні, для яких воля, честь, слава були порожнім дзвоном. Вони, як описував Сервантес у своєму знаменитому «Дон Кіхоті», дбали за свій тельбух. Виразником такого типажу був Санчо Панса, для якого головне було задовольнити свої смакові апетити.

І знову, в черговий раз, ідеологічні постулати багатьох кандидатів у Президенти України загубилися у вирі обіцянок про турботливе сите життя. Прикро, що вкотре в епіцентрі розбудови держави опинилася «дешева харчова» ідеологія. І маємо те, що маємо, і нема на те ради. Українці – цікава нація: ми будемо тішитися успіхами «віртуальних» лідерів і ніколи своєї родини. Будемо смакувати успіхами тих, хто колись сидів поруч за партою, будемо складати їм здравиці і через деякий час будемо їх ненавидіти. Чому? Дуже про­сто. Декілька століть нам нав’язували цікаву ідею, що тільки збоку хтось може нами керувати (згадайте твір «Слово о полку Ігоревім», де є благальні слова, мовляв, прийди, варяже, і наведи у нас лад), тому нині ми готові розіпнути свого, позаяк його уста говорять не теє...

Нинішні реалії з президентськими виборами розбудять від сплячки багатьох: справжніх істориків, справжніх патріотів, котрі візьмуться за написання правдивого декалогу національної держави. З українського побуту мають назавжди бути викинуті на смітник шальки терезів, на яких дозується патріотична любов до держави тих чи інших регіонів. Нація має бути єдиною, згуртованою навколо ідеї цілісності держави через призму релігії, порядності і гідності. І треба більше заглиблюватися в історичну ретроспективу українського творення (читати більше книжок – авт.), а не дивитися «ящик ідіота» (телевізор), який зомбує всіх – від малого до старого. А де особистісна оцінка кожного з нас. Її нема тому, що наше лінивство вміло використовували ті, хто нині 12 годин на добу маніпулює нашою свідомістю.

Не треба впадати у відчай. Наша історія має безліч прикладів, коли нас зневажали, плюндрували, але, попри те, народжувались історичні постаті, генії. Все буде добре, як співає у своїй пісні Святослав Вакарчук, головне свою душу не продати дияволу...

Володимир ТУРМИС

«Галицька Зоря» №14 від 9-10 лютого 2010 року

 

У РУБРИЦІ P.S.

Паризькі мотиви: про сумне, трагічне і комічне

Телеканал «1+1». У студії чинний Президент України, водночас і кандидат Петро Порошенко, поза нею кандидат на найвищу посаду Володимир Зеленський. Діалог по телефону, у контексті ймовірної зустрічі перед телевізійною аудиторією. Зеленський хамить не лише Президентові, а й кожному із нас, хто не сповідує риторику зневаги, цинізму і т. д.

Друга дія телевізії проходить у Парижі. Зеленського приймає президент Франції Макрон. На другий день провідні газети в іронічному тоні коментують цей візит лідера першого туру президентських перегонів в Україні. Петро Порошенко має на офіційному рівні розмову з Макроном. Один Бог відає про її суть. Президент України повертається додому на дебати із Зеленським, а той робить собі відпочинок на Ейфелевій вежі. Чого він туди поперся знає обмежене коло. 41-річний, нібито юрист з Кривого Рогу, у паніці. Добре, що поруч була охорона, бо історія Ейфеля має низку сумних історій.

Париж навіяв і деякі висновки, але спершу – про лихо. У понеділок, 15 квітня, якісь сатанинські сили підпалили всесвітньо відомий собор Паризької Божої Матері. На тлі протестних «жовтих жилетів» - це сильний моральний удар по французькій нації.

А тепер мова про двох наших співвітчизників – людей творчих професій Василя Сліпака і Володимира Зеленського – і їхні світогляди. Василь співав у Французькій опері. 20 років проживав у Парижі. Коли розпочалася війна, він повернувся до рідного Львова, а далі – фронт, передова. Сліпак воістину патріот України, він проявив високу свідомість і громадську позицію. Сліпа куля обірвала його життя. Це – особистість, Герой України. А в той час у тилу «причаївся» дезертир Володимир Зеленський, котрий чотири рази ховався від призову, хоча постійно був на видноті, на сцені. З неї він збиткувався і глузував з української держави, її історії. І тепер цей персонаж хоче бути президентом, а за посадовими обов’язками ще й Головнокомандувачем Збройними Силами. Невже ми виставимо себе на посміховисько світу, проголосувавши за таку людину?

В.Т.

 

ПОЛІТИКА

Глава держави: Маю намір перемогти на президентських виборах

 і продовжити наш шлях до ЄС та НАТО

Президент України Петро Порошенко запевняє, що зробить все можливе, щоб не дати реалізуватися сценаріям дестабілізації політичної та економічної ситуації в Україні. Глава держави наголосив, що має намір перемогти на президентських виборах для того, щоб продовжити розпочатий Україною шлях до Євросоюзу та НАТО.

«Я сьогодні тут, щоб сказати – маю твердий намір запобігти цим сценаріям, я маю намір виграти президентські вибори. І я роблю для цього все, що можу, і дуже дякую за ту підтримку, яку відчуваю кожного дня, кожної години», - заявив Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу у Києві.

Він зазначив, що таку мету – виграти вибори – поставив, аби «забезпечити політичну стабільність і продовження реформ, незворотність європейського та євроатлантичного руху країни».

«І не треба ніяких референдумів. Країна визначилася ще під час Революції Гідності 2013-2014 років. Тільки ті, хто думають, що вони мають проводити з цього приводу референдуми, не помітили Революцію Гідності, не помітили, що в країні йде війна, не помітили, що ми боронимо державу п’ять років, даючи відсіч російській агресії», - сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що референдум, безперечно, буде, але тоді, коли країна буде готова до подання відповідних заявок – щодо вступу в ЄС та отримання Плану дій щодо членства у НАТО. «Референдум буде, бо референдум є обов’язковою складовою частиною процесу вступу до ЄС. Але референдум, присвячений делегуванню частини суверенних повноважень Української держави наднаціональним органам Європейського Союзу», - додав він.

Петро Порошенко підкреслив: «Але він має проводитись тоді, коли ми забезпечимо досягнення критеріїв, необхідних для вступу в ЄС, критеріїв для підписання Плану дій щодо членства в НАТО. І саме членство в ЄС і буде гарантувати незалежність нашої держави, надійність верховенства права, демократії, свободи слова».

Глава держави констатував, що нині триває не лише війна на сході України, а й інформаційна війна. «В умовах фейкових новин дуже непросто українцям розібратися де правда, а де ні», - зазначив Петро Порошенко. Одним із прикладів розповсюдження фейків він назвав повідомлення про абсолютно брутальні фальсифікації, використання адміністративного ресурсу та тотальну скупку голосів під час першого туру президентських виборів. Але результати голосування і оцінки експертів не підтвердили цього, підкреслив Петро Порошенко.

«Єдиною відповіддю на це має бути запрошення максимальної кількості іноземних спостерігачів, які досягли майже 2,5 тисяч, були у кожній окружній виборчій комісії десятками. І безпрецедентний висновок всіх міжнародних спостерігачів – це були найбільш вільні, найбільш демократичні вибори, які Україна мала в своїй історії», - сказав він.

«Захист демократії – це не словом, а ділом демонструвати які насправді ми маємо цінності, які насправді ми маємо програми», - наголосив Президент.

За інформацією Адміністрації Президента України

 

Вибір у нас  лише один – тільки вперед!

ШАНОВНІ УКРАЇНЦІ!

Звертаюся до вас із подякою. Дякую всім, хто підтримував мене під час виборів, хто допомагав і переживав за мене… Дякую тим, хто проголосував за мене 31 березня. Дякую команді! Ми отримали більш ніж 2,5 мільйони голосів. Цього виявилося мало для перемоги, але цього достатньо для нашої роботи в ім’я вільної і щасливої України. Бо ви – не просто два з половиною мільйони громадян. Ви – найкращі!

Любомир Гузар казав: «Україна не ділиться на україно- та російськомовних. Вона ділиться на тих, хто її любить і тих, кому вона байдужа». Ми з вами – з правильного боку. Бо не просто любимо Україну, а здатні працювати на неї і змагатися за неї.

Нині у країні настають непрості часи. Ми стоїмо перед величезними викликами та проблемами, які переважною більшістю політиків навіть не усвідомлюються. І тільки ми можемо їх здолати. Посеред цього безладу, хаосу й загального бедламу має бути сила, яка дасть Україні шанс.

МИ З ВАМИ – ЦЯ СИЛА І МИ – ЦЕЙ ШАНС.

Тому я дуже і дуже прошу вас. Жодного відчаю, ніяких сумнівів та вагань. Ми надзвичайно потрібні сьогодні нашій рідній, нашій найкращій у світі Україні. І вона нам потрібна – сильна, гарна, незалежна, демократична. Тож вибір у нас лише один: ТІЛЬКИ ВПЕРЕД! СИЛЬНІ НЕ ЗДАЮТЬСЯ!

З повагою, Юлія Тимошенко

 

НОВИНИ

Триває ремонт доріг

Минулого тижня проведено поточний ремонт дорожнього покриття на п’яти вулицях Дрогобича.

Про це повідомив керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик.

Ремонт здійснено на вулицях: Юрія Дрогобича, Данила Галицького, Жупній, Пилипа Орлика та Володимира Великого (біля автостанції).

Окрім того, нанесено дорожню розмітку на вул.: Самбірській, Бориславській, Трускавецькій, Лесі Українки.

З понеділка продовжили поточний ремонт доріг на вулицях Театральній, Завалля та Івана Мазепи.

 

На вулиці В.Чорновола замощують тротуари

Про це повідомляють у Департаменті міського господарства ДМР.

Ремонт тротуарів, як зазначають у ДМГ, це другий етап виконання робіт з капітального ремонту вулиці. Під час першого етапу, наприкінці 2018 року, виконано роботи з фрезерування асфальтного покриття, влаштування системи закритого водовідведення, настелення вирівнювального та верхнього шарів асфальтного покриття. Окрім того, проведено заміну бортового каменю та засобів регулювання дорожнього руху.

Щодо ремонту тротуарів на вул. М.Грушевського, то, за словами керівника Департаменту міського господарства Романа Москалика, у зв’язку з нестачею коштів роботи заплановано відновити через півтора місяця.

 

Міськрада дофінансує мікропроекти місцевого розвитку

З міського бюджету Дрогобича виділили 4 мільйони 277 тисяч гривень на співфінансування потенційних проектів-переможців у межах Програми проектів місцевого розвитку у Львівській області.

Відповідне рішення прийнято депутатським корпусом Дрогобицької міської ради 11 квітня під час позачергового пленарного засідання сесії.

Загалом, за результатами відбору Конкурсної ради з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області, у розрізі міст обласного значення потенційними переможцями від Дрогобича визначили 52 проекти із 80 поданих. Це – другий найвищий показник кількості відібраних проектів серед міст обласного значення після Львова.

Зазначимо, що, згідно з конкурсними умовами, якщо заявники не подадуть необхідну документацію про бюджетне співфінансування місцевими органами самоврядування до Львівської обласної ради до 26 квітня, потенційні проекти-переможці автоматично вибувають із переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми.

У середині травня відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.

 

Школи отримали імена

У четвер, 11 квітня, Дрогобицька міська рада рішенням позачергового пленарного засідання сесії присвоїла двом школам імена видатної української письменниці Лесі Українки та Героїв АТО.

Згідно з прийнятим рішенням, іменем Лесі Українки назвали Дрогобицьку ЗОШ №4, а ім’я Героїв АТО присвоїли Стебницькій ЗОШ №6.

 

ОСББ запрошують до проекту ЄС/ПРООН

У вівторок, 9 квітня, у Дрогобицькій міській раді відбулася презентація спільного проекту ЄС/ПРОН «Об`єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень».

Участь у засіданні взяли керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Дрогобича, регіональні координатори проекту ПРООН Ігор Назар та Ірина Галайко, головний спеціаліст відділу економіки ДМР Уляни Кметик.

Координатори проекту ЄС/ПРООН зазначили, що Проект запрошує до співпраці представників ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ, представників житлово-будівельних кооперативів, що мають намір реорганізовуватись в ОСББ, та представників ОСББ для впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках. Також Проект надаватиме підтримку ОСББ у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних заходів.

«Дрогобич вже має успішний досвід співпраці з ЄС/ПРООН у частині впровадження проекту «МРГ», під час якого впродовж трьох років нам вдалося реалізувати близько півсотні енергозберігаючих заходів для ОСББ, зокрема комплексну термомодернізацію двох багатоквартирних будинків на вулицях Трускавецькій і Самбірській. Тому нам надалі цікаво продовжувати співпрацю у новому проекті ЄС/ПРООН. Запрошуємо громаду Дрогобича долучатись до роботи», - наголосила головний спеціаліст відділу економіки ДМР Уляна Кметик.

Проект «HOUSES» у Дрогобичі розрахований на два роки, і вже з травня розпочинає сесію тематичних тренінгів та семінарів.

Подати заявку на участь у Проекті можна за посиланням http://houses.in.ua/ або звернувшись у відділ економіки Дрогобицької міської ради.

Прес-служба ДМР

 

Дрогобицька писанка «поїде» до Нової Каховки

Стало доброю традицією, що під час Великодніх свят біля міської Ратуші виставляють ексклюзивні писанки, авторами яких є художня школа, механіко-технологічний коледж, ВПУ №19, Підбузька академія мистецтв, Стебницька музшкола (відділ мистецтва). Наразі зі старих запасів залишилося 13 писанок, натомість цьогоріч експозиція поповниться ще шістьма. Одна з них – витвір Дрогобицької художньої школи – «поїде» до Нової Каховки (міста-побратима Дрогобича).

До речі, вперше до мистецької акції долучилося і Дрогобицьке медичне училище.

Вл.інф.

 

У давній спосіб

Догляд за парками у Дрогобичі покладено на комунальні служби. Проте вони чомусь не помічають, що останніми роками парки стали постійним місцем гніздування воронячих зграй, гнізда яких утворюють на деревах цілі поселення.

Це призвело до масового забруднення пташиним послідом паркових алей і майже усіх лавочок. Мити ці лавки, звісно, ніхто не збирається, бо усі надіються на безоплатну роботу дощів. У результаті виникла ситуація, коли ворони фактично витіснили людей із парків. Наскільки пригадую, такого в Дрогобичі раніше не було. Зате пригадую інше: комунальні служби міста раніше вміли боротися з нашестям ворон на парки. Для цього під кінець періоду гніздування брансбойтом (водою під тиском) збивали із дерев усі воронячі гнізда і змушували птахів переселятися на околиці міста у близькі ліси.

Вважаю, що цей досвід можна використати і в наш час. Ніщо не заважає комунальникам орендувати на один день машину із пожежної служби міста.

С.КУШНІР, пенсіонер, м.Дрогобич

 

АНОНС

Шановні краяни!

26 квітня об 12.00 на вул. Зварицькій,9 у м.Дрогобич (біля пам’ятного знака поруч із пожежною частиною) відбудеться віче-реквієм до 33-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Запрошуємо постраждалих від наслідків аварії, членів їхніх родин, представників влади, депутатів, членів громадських організацій, небайдужих громадян міста і району.

Оргкомітет

 

ДРОГОБИЦЬКИЙ СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Як отримати довідки ОК-5, ОК-7

Усе частіше працюючі громадяни звертаються до органів Пенсійного фонду України для отримання довідок ОК-5 та ОК-7.

Довідки ОК-5 та ОК-7 – це сформовані відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб, що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками.

Зазначені довідки, а також довідку про доходи пенсіонера, довідку про трудовий та страховий стаж, дані пенсійної справи кожен бажаючий може отримати, не виходячи з дому. Для цього необхідно лише скористатися Веб-порталом Пенсійного фонду України. За допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), можна отримати електронний документ з підтвердженням QR-кодом, який буде дійсним для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служби тощо.

Якщо особа все ж бажає відвідати відділ Пенсійного фонду для отримання вищезазначених довідок, то нагадуємо, що довідки надаються лише особисто при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

До уваги роботодавців!

Страхувальник самостійно може отримати інформацію про осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах. Роботодавець може отримати дані про страховий стаж працівника за весь період перебування в трудових відносинах з роботодавцем. Щоб отримати довідки, роботодавцям достатньо зайти на Веб-портал Пенсійного фонду України за допомогою електронного цифрового підпису.

 

СПОРТ

ПІДВЕЛА РЕАЛІЗАЦІЯ

14 квітня відбулися матчі другого туру Прем’єр-ліги чемпіонату Львівщини з футболу.

Дрогобицька «Галичина» відкривала сезон домашніх ігор на стадіоні «Каменяр» спорткомплексу ДДПУ ім. І.Франка у неділю, 14 квітня. Її суперником був ФК «Гірник» із Новояворівська.

Під час урочистого  відкриття  футбольного сезону-2019 учасників матчу поблагословив отець Іван Паньків. Серед численних уболівальників були президент МФК «Галичина» Юрій Кушлик, заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба, депутати Дрогобицької міської ради.

У матчі юнацьких складів господарі поля впевнено перемогли з рахунком 4:1. Натомість гра основних складів видалася напруженою і багатою на боротьбу. Ігровою перевагою більше володіли гірники, однак володіння м’ячем особливо не позначилося на кількості небезпечних моментів біля воріт «Галичини». Навпаки, дрогобичани провели кілька дуже небезпечних контратак, які могли завершитися взяттям воріт. На жаль, футболістам «Галичини» або бракувало влучності, або відмінно діяв воротар гостей.

Варто відзначити і чудовий стрибок голкіпера «Галичини» Івана Сілецького, який зумів витягнути м’яч з під поперечини після потужного дальнього удару Олега Павліва на 80-ій хвилині матчу.

У підсумку гра завершилася нульовою нічиєю.

Склад «Галичини»: Іван Сілецький, Іван Бутим, Олег Коблянський, Роман Подоляк, Роман Лещинський, Віталій Трусевич, Остап Шпак (Віталій Швець,59), Тарас Рудавець, Ігор Тершак, Роман Маланяк, Святослав Турок. Тренер: Ігор Височанський.

Результати інших матчів туру: «Юність» (Верхня Білка) – ФК «Миколаїв» 2:1 (юнаки 1:0), СКК «Демня» – ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі) 8:0 (1:1), ФК «Мостиська» – ФК «Самбір» 2:2 (1:0), ЛСК «Погонь» (Львів) – «Юність» (Гійче) 1:1 (2:1), «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – «Енергетик-Рочин» (Добротвір) 3:1 (1:1), «Думна» (Ременів) – «Локомотив» (Рава-Руська) 3:3 (2:3).

Після двох турів ц турнірній таблиці лідирують «Юність» (Верхня Білка) та СКК «Демня», маючи у доробку по 6 очок, «Юність» (Гійче), «Погонь», «Фенкс-Стефано» – по 4. Дрогобицька «Галичина» наразі посідає 11 місце (1 очко).

Юнацький дрогобичан – на п’ятій сходинці (3 очки).

Наступний матч «Галичина» зіграє у четвер, 18 квітня, в Миколаєві з тамтешнім футбольним клубом. Початок матчів: юнаки – 15:00, дорослі – 17:00.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

І депутати грають у футбол!

У суботу, 13 квітня, у Миколаєві відбулися зональні змагання VІІ Спартакіади Львівщини серед депутатів обласних, районних, міських, сільських, селищних та рад ОТГ.

Футзальну команду Дрогобича представляли депутати міської ради: Андрій Янів, Михайло Шеремета, Олег Майданюк, Юрій Милян, Юрій Кушлик, Роман Грицай, Михайло Городинський, Мирослав Лужецький.

Відзначимо, що футзальна команда міста Котермака стала бронзовим призером зональних змагань. Найкращим гравцем турніру визнано дрогобичанина, депутата ДМР Олега Майданюка.

У турнірі з настільного тенісу виступав депутат міької ради Олег Дацюк, який здобув перемогу у цьому виді змагань.

Сектор з питань спорту ДМР

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Новий сервіс в «Електроннному кабінеті»

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що для спрощення процедури подання  податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2018 році, ДФС України запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті». Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан і доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Скористатися зазначеним сервісом можуть фізичні особи, які, відповідно до законодавства, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Крім того, фізичні особи, користуючись сервісами «Електронного кабінету» мають можливість сплатити податки і збори та перевірити стан розрахунків з з бюджетом.

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській обл.

 

ВУЛИЦЯ ПРАВДИ, ДОБРА І ЛЮБОВІ

Новоствореній вулиці у новому кварталі індивідуальних забудов у районі вул. Паркової присвоєно ім’я отця-ієромонаха Софрона ЯЦИКІВА. Відповідне рішення одноголосно прийняла Дрогобицька міська рада на сесії 11 березня 2019 року.

Цю мрійливу новину віддавна виношували тисячі мирян не лише Франкового краю, а й Галичини та України. Звертаючись до колег-депутатів, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соцзахисту населення міськради Олег Дацюк наголосив, що постать отця Софрона Яциківа – яскравий приклад безкорисливого, жертовного служіння Господу Богу.

Цьогоріч 8 березня отцю Софрону, який був одним зі сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього, виповнилося б 75 років.

Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с.Мости. Вічні обіти склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався у підпільній Львівській семінарії. Освящення прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року. Отець Софрон був призначений на служіння до Дрогобича, у зруйнованих на той час храмі і монастирі Святих апостолів Петра і Павла. Відновленням духовних споруд отець займався разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).

Упродовж 1992-2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього, був капеланом Дрогобицької міськрайонної «Просвіти», натхненно працював зі студентською молоддю. Багато літ проповідував в теле- та радіоефірі ТРК «Алсет», у передачах радіо «Франкова земля».

У Дрогобичі о. Софрон самовіддано поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику у закладах освіти, співпрацював із громадськими організаціями. Заснував  нову парафію й збудував разом з громадою храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом славного пастиря розквітала. За його участю було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, де проводилися реколекції і прощі, діяла катехизація.

Отець Софрон Яциків відійшов у засвіти 25 вересня 2014 року у Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му – чернечого покликання, 23-му – священнослужіння. Ось як тепло про Великого жертовника краю відгукнувся Журнал «Місіонар»: «Про нього варто пам’ятати, учитися від нього, слухати його слово, удивлятися в його світлий погляд. Він монах-аскет, але водночас тричі поспіль отримував звання «Людина року» у місті Дрогобичі. Спадщина отця Софрона ще не вповні вивчена, досліджена й оцінена…»

Отож запитаймо себе: чи не згубили ми у пам’яті золоті зерна, які засівав на рутинну ниву високого церковного Чину отець Софрон Яциків? Нова вулиця його імені – перша дещиця, аби поменшало забутих плям на карті людської пам’яті і незгасимої вдячності за самозречення та жертовні земні подвиги.

Кор. радіо «ФЗ»

 

За покликом серця

Душевна краса, як ранкова роса,

Осяяна сонцем, цілована вітром.

Якщо і з’явилась прозора сльоза,

То разом зі щастям, добром і зі світлом.

Галина Брич

Сьогодні ми відчули радість весни… Згори ніжно всміхається сонечко. Промінчики світла голублять землю теплом. Природа розквітає, світиться добром. Прокидається листя зелене, простягає ручата весні. Вклоняємось Тобі, Господи Боже, це Ти створив усе!

Кожен день – дарунок Божий.

Роки минають. Часи змінюються. Огляньмося назад і подумаймо…

Кожна людина має свою долю. Є вона й у землі, народу, нації, держав. Над кожним із нас тяжіє Найвищий Закон Cправедливості. Суть його в тому, що кожен, зрештою, одержує те, що заслужив. Тобто, чинячи добро чи зло, ми потрапляємо під певні закони, які діють бумерангом. У житті людина наче рухається по спіралі, де на кожному витку пожинає результати того, що вчинила на попередньому. Це немовби велика реєстрова книга, у якій зазначено все. Згадаймо біблійний сюжет про Ангела-Хранителя, який записує до Книги Небесного Суду людські вчинки: добрі чи погані.

Тому кожен повинен мати розвинений внутрішній контролер – сумління. Добро помножує добро, торує шлях справедливості, до якої прагнуть люди в усі століття. Для чого народжується людина на Землі й несе упродовж десятиліть тягар життєвих труднощів та незгод? У чому сенс нашої земної долі? Напевно, кожен у відповідальну хвилю ставить собі такі запитання. Дати відповідь на них мусимо не словами, а справами. Тими, які можна назвати справами життя, коли душа сповнена натхнення, а дух перехоплює від задоволення тим, що робиш. Покликання кожної людини – творити добро. Мудрість – це розум, поєднаний із добротою. Мудрість дає людині добре ім’я, міцне щастя, довголіття, а також спокійне сумління, яке на схилі віку стає найкоштовнішим. Я вважаю, що головне – це внутрішній світ. Людина має найцінніший скарб – душу. Ліна Костенко говорить: «Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом».

З великою приємністю я розповім про нещодавню подію і людину, яка заслуговує безмежної шани.

7 квітня 2019 року, у день Свята Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, настоятеля Свято-Михайлівського храму міста Стебника митр. прот. Михаїла Комарницького вітали з п’ятдесятиріччям від дня його висвячення у сан священика. З благословення Преосвященнійшого Владики Якова, єпископа Дрогобицького і Самбірського УПЦ Київського Патріархату, вручили настоятелю храму Архістратига Божого Михаїла у місті Стебник Дрогобицького благочиння прот. Михаїлу Олексійовичу Комарницькому високу нагороду церкви за заслуги з відродження духовності в Україні й утвердження Православної Церкви України та з нагоди 50-літнього ювілею від Дня рукоположення в ієреї – орден Великомученика Юрія-Переможця. Отця вітали всечесні отці, парафіяни. Ювіляр зізнався: «Я щасливий». Радів із того, що того дня мав змогу відправляти Святкову Літургію зі своїм внуком Михайлом-Петром Комарницьким (молодшим), який обрав шлях дідуся і батька – став священиком. Після смерті коханої дружини, блаженної пам’яті їмості Теодозії, внук для дідуся є опорою і підтримкою, а дідусь для внука – мудрим наставником.

Того дня посвячував храм, збудований із Божою поміччю у Трускавці на честь Пресвятої Богородиці, зять отця Михаїла – прот. Ігор Пулик, син якого Андрій Пулик обрав також священичу дорогу та святкував свій День народження.

Саме цього року здійснилася заповітна мрія отця Михаїла. Звершилася велика історична справа, у якій Бог був із нами і ми були з Богом. Автокефальна Православна Церква України отримала Томос від Вселенського Патріарха. Господь побачив та оцінив наполегливу боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви, належно воздав по трудах наших. Богові стало так угодно, щоб Його Всесвятість, Вселенський Патріарх Варфоломій і Синод Константинопольської Церкви-Матері сказали омріяне, довгоочікуване «Так!» незалежній церкві в Україні. Ця подія в історії нашої країни збережеться в одному ряду з Володимировим Хрещенням та проголошенням Незалежності. А православний світ запам’ятає день, коли до родини церков-сестер увійшла повноправна церква України. Томос для нас – фактично ще один Акт проголошення Незалежності України. Він довершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир.

Шановний отче! У кожній душі зросло великої вдячності почуття, що життя стане радісним і щасливим. Дякуємо Вам за те, що Ви наполегливо вчили нас душею рости до Небесної Висоти. Коли в добрій казці можна було б створити таку чарівну паличку, дотик якої зцілював би людські душі, рятував би їх від помилок і невдач, тоді вона вказала б кожній людській душі шлях до Бога, у пізнанні Всесильності та щедрот Якого полягає наше з Вами призначення. Бажаю всім людям душевного багатства. Є для серця така спокута – забувати скоріше зло. Колір ночі не темний, якщо день у душі. Частіше усміхайтеся – зло боїться усмішки!

О Боже, поможи нам у душі білу ромашку знайти! А ромашечки ті білі, що із сонцем всередині! Поможи нам, Боже, не впасти, поможи нам усім світить, поможи душі не пропасти, щоб вона могла вічно жить!

Серафим Саровський наголошував: «Світи сонечком сам, і біля тебе засвітяться тисячі».

Господи! Світ цей спаси!

Кожного від бруду обтруси,

Запали прагнення – жить чистотою,

Напій кожного Живою Водою.

Пелюстки Любові хай розквітають у всіх серцях! Хай будуть усі готові ступити на Божий шлях! Бажаю, щоб лише добром життєва нива в кожного росла і цвіла.

У цей величний день дякуємо Матінці Божій за її милість і ласку. Нехай Вона до Свого Серця тулить, леліє, пестить і голубить! Приносимо в дарунок пречисту лілію душі, яку намагаємося зростити в собі, її доглядаємо щодня. Я сплітаю вінок зі слів, щоб він нас усіх зігрів, щоб нас усіх з’єднав і завжди скріпляв та охороняв.

Нехай поряд із Вами, дорогий отче, завжди буде надійна рука, яка зможе підтримати, вухо, яке зуміє вислухати, і серце, яке зрозуміє!

Марія ЦИМБАЛЯК,

учитель української мови та літератури Стебницької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №7

 Создан 18 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником