ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 25 квітня 2019 р
Дрогобиччина підтримала Порошенка

У неділю, 21 квітня, відбувся другий тур виборів Президента України. За даними ЦВК, найбільше голосів виборців набрав художній керівник ТОВ «Квартал 95» Володимир Зеленський – 13 млн 541 тис 530 (73,22%), чинний Президент України Петро Порошенко – 4 млн 522 тис 320 (24,45%). Майже 2,31% бюлетенів визнано недійсними.

Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на момент закінчення голосування – 18 млн 491 тис 840. Явка виборців по Україні становила 61,37%.

На Дрогобиччині симпатії громадян відрізняються від загальноукраїнських. Як повідомила «ГЗ» голова окружної виборчої комісії Наталія Дем’яновська, у виборчому окрузі №121 (Дрогобич, Стебник, Трускавець, Борислав, район) маємо такі остаточні результати голосування:

1. Петро Порошенко – 62 тис 001 голос (58,75%),

2. Володимир Зеленський – 40 тис 203 голоси (38,09%).

На 143-х дільницях ТВО №121 у голосуванні взяли участь 105 тис 523 виборців (62,57%).

Про результати виборів на території Дрогобича і Стебника під час понеділкової наради у ратуші повідомив начальник відділу ведення державного реєстру виборців ДМР Богдан Николаїшин.

Явка становила 60,3%, що на 2,7% менше, ніж у першому турі. Загалом проголосували 39 тис 914 дрогобичан і стебничан.

За кандидата в Президенти України Петра Порошенка віддали голос 23 тис 643 виборців (59,23%), за кандидата Володимира Зеленського – 15 тис 048 (37,7%).

Суттєвих порушень на 35 виборчих дільницях Дрогобича і Стебника зафіксовано не було.

Заслухавши доповідь Богдана Николаїшина, міський голова Тарас Кучма подякував дрогобичанам і стебничанам за гідну участь у виборах та достойний результат на фоні як Львівщини, так і всієї України.

«Дякую розумній громаді за те, що реально оцінює ситуацію в країні і прагне її розвитку. Ми гідно провели ці вибори. Щодо державної політики, то всі сподіваємось, що не зійдемо з того курсу, який було закладено п’ять років тому.

Водночас нам необхідно працювати на місцях. Маємо реалізувати розпочаті справи: завершити реконструкцію площі Ринок, будівництво Центру документ-сервісу, забезпечити якісне освітлення вулиць міста, завершити реформу первинної ланки охорони здоров’я і провести реформу вторинної, реформувати освіту. Впевнений, що завдяки комунікації з громадою нам вдасться реалізувати ці плани ще цього року», - наголосив Тарас Кучма.

Ярослав ГРИЦИК

 

У РУБРИЦІ P.S.

Поразка піднесла його на новий духовний рівень

Після оголошення екзот-полів ті 5 мільйонів українців, що свідомо голосували за Петра Порошенка, були ошелешені таким несподіваним результатом. Але Порошенко знайшов мужність, і звернувся до всіх громадян як батько нації: мудро, розважливо, без образ і гніву.

У цивілізований спосіб він передасть наступному Президенту всі напрацювання, які вдалося домогтися на міжнародній арені. З політики Порошенко не йде. За його словами, він не може залишати Україну на півдорозі, бо у його серці вона назавжди. І ця любов до Вітчизни – не показна. Цією заявою він високо підняв планку цивілізованого інституту президентства, засвідчивши тим самим, що він виріс у яскраву духовну постать України.

Новообраному Президенту тепер буде не до сміху. І слід затямити, що поруч із троном стоїть ешафот.

І наостанок як говорив Святий Августин: «Які люди, такі й часи!». І на нинішньому острові хаосу суспільної моралі мудрі люди завжди знайдуть куточок для цивілізованого згуртування навколо тих ідеалів, які пронизані добром і гідністю…

В.Т.

***

Які інтереси візьмуть гору: приватні чи державні?

Усім відоме: хто платить, той і замовляє музику нині – на часі. Після інавгурації Президента Зеленського розгорнуться цікаві кавалки політичного життя нації. Його будуть смикати і вліво і вправо, а він, не маючи зеленого поняття в історії державотворення, буде озвучувати різні тези.

Суфлерство відійде трохи у затінок, позаяк амбіції завжди беруть гору у тих людей, які спочатку плазують, а потім хочуть літати. До осені із 73 відсотків його симпатиків залишиться половина. Стійкою буде хіба, що категорія «русского міра», решта розчаровуватиметься щоденно. Тому, щоб не сісти у калошу, рада депутатів Коломойського, а їх у парламенті 30, уже розхитує «човен». Так депутат Валерій Писаренко збирає підписи на усунення з посади голови Верховної Ради Андрія Парубія.

Логіка дій продиктована страхом перед парламентськими виборами. Партія «Слуга народу», витвір політтехнологів під Зеленського, може просто розчинитися у вирі гніву і розчарувань. Тому вони будуть поспішати, щоб остаточно не втратити здобуті позиції. А інтереси України знову, як і було періодами у новітній нашій історії, опиняться на другому місці…

В.Т.

 

Гарна новина з автокранового

Днями з конвеєра Дрогобицького заводу автомобільних кранів після п’ятирічної перерви зійшов перший автокран вантажопідйомністю 25 тонн на базі «КраЗу».

Наразі це ще не серійне виробництво, а радше презентаційний зразок. Але справа відновлення роботи заводу зрушила з місця, тож будемо чекати на першу партію автокранів для Збройних Сил України на замовлення Міністерства оборони.

Цю інформацію ми попросили прокоментувати депутата Львівської обласної ради Андрія Ковча, який разом з нардепом Богданом Матківським докладають зусиль для реалізації проекту. Андрій Володимирович сказав:

- Ще торік ДЗАК поступово почав відновлювати роботу, велися випробувальні і підготовчі роботи. А днями після кількарічного простою з конвеєра зійшов перший кран. У результаті тривалих переговорів на рівні Уряду, Міністерство оборони та інші міністерства зацікавилися продукцією дрогобицького заводу. Сподіваємося на нарощення виробництва і на збільшення числа робочих місць.

Попри те, залишаються відкритими важливі питання: чи надасть держава гарантії під кредит для масового запуску виробництва продукції ДЗАКу? Чи запрацює державний інвестиційний проект для автокранового? І звісно, дуже важливо, чи буде змінено адресу юридичної реєстрації заводу на місто Дрогобич і коли погасять заборгованість із зарплати? Але те, що перші кроки у цих напрямах зроблені, вселяє оптимізм, - додав Андрій Ковч.

За словами комерційного директора ДЗАК Анатолія Невмежицького, кран КТА-25 та екскаватор ЕОВ-4421МУ виготовлені повністю з комплектуючих вітчизняного виробництва. Наразі Міноборони потребує 300 автокранів і понад 100 екскаваторів. Про контракт можна буде вести мову після відомчих випробувань техніки, які пройдуть у травні.

Ярослав ГРИЦИК 

 

НОВИНИ

Олег Синютка подав у відставку 

22 квітня, під час наради в ЛОДА, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив, що йде у відставку.

«Я залишаю посаду голови облдержадміністрації, але я залишаюсь зі Львівщиною та Львовом, із нашими людьми, чию підтримку відчуваємо сьогодні», – заявив О.Синютка.

«Результат президентських виборів на Львівщині, де переміг Петро Порошенко, є результатом системної 4-річної професійної роботи багатьох людей. Головне – це не втратити країну. І я на 100% переконаний, що все буде Україна» – сказав Олег Михайлович. Він подякував колегам за співпрацю і закликав продовжувати розпочаті його командою справи.

Нагадаємо, О.Синютка очолював Львівську ОДА з грудня 2014 року.

Вл.інф.

 

Від 2020 року школи  стають автономними

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив Дорожню карту запровадження автономізації та забезпечення переходу на автономізоване ведення бухгалтерського обліку закладів загальної середньої освіти відділу освіти Дрогобицької міської ради.

Відповідно до рішення Виконкому, прийнятого 18 квітня, відділ освіти ДМР повинен забезпечити перехід з 1 січня 2020 року на автономізацію ведення бухгалтерського обліку загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича і Стебника.

Також до 1 січня 2020 року відділ освіти зобов’язаний організувати заходи з прийому-передачі бухгалтерських документів з централізованої бухгалтерії відділу освіти установам загальної середньої освіти та перерахувати залишки коштів від надходжень отриманих, як плата за послуги та від надходжень, отриманих за іншими джерелами власних надходжень, на рахунки установ.

Окрім того, до 25 жовтня 2019 року необхідно впорядкувати штатні розписи централізованої бухгалтерії та установ з обґрунтуванням кількості посад відповідно до типових штатів, провести роботу з працівниками бухгалтерії щодо зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП з 01.11.2019 року, забезпечивши при цьому виконання ст.51 Бюджетного кодексу України.

Своєю чергою на директорів закладів освіти Дрогобича і Стебника покладено обов’язки з приведення установчих документів у відповідність до чинного законодавства. Приведення штатних розписів закладів загальної середньої освіти у відповідність до типових штатних нормативів ЗНЗ шляхом закріплення бухгалтера, відповідального за ведення бухгалтерського обліку, також зобов’язані організувати директори шкіл.

Директори шкіл мають відкрити рахунки установ у територіальних органах Державної казначейської служби та за необхідності – у банківських установах державного сектору, забезпечити безперебійне постачання комунальних послуг та енергоносіїв, послуг зв’язку, послуг харчування та інших.

Прес-служба ДМР

***

Дізнайтеся де Ви будете проходити ЗНО! 

Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти здійснено розподіл учасників ЗНО за пунктами проведення у Волинській, Львівській та Рівненській областях.

Від 30 квітня 2019 р. учасники матимуть змогу роздрукувати запрошення-перепустки, де буде вказана адреса пунктів проведення ЗНО на обрані предмети. Для цього необхідно зайти на «Особисту сторінку учасника ЗНО (за номером сертифіката та пін-кодом, який є у ньому) через сайт УЦОЯО чи сайт ЛРЦОЯО.

Нагадуємо, що допуск учасників у пункти проведення ЗНО здійснюється за наявності:  документа, що посвідчує особу (паспорта, ІD картки чи свідоцтва про народження), Сертитфіката; запрошення-перепустки у дні проведення тестувань з 10:15 до 10:50.

 

У ПЕРЕДВЕЛИКОДНІЙ ЧАС

Писанка – оберіг нашого народу

На порозі Великдень – одне із найбільших християнських свят. Тож не дивно, що великодня тематика зараз присутня навколо нас усюди.

Ось і вихованці Зразкового художнього колективу «Берегиня» Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича під керівництвом Лесі Чигрик взялися за виготовлення писанки – одного із символів Свята Пасхи.

Спершу Леся Адамівна розповіла про писанку, яка з давніх-давен належить до оберегів нашого народу, продемонструвала візерунки, характерні для різних регіонів України, розповіла про значення символів та кольорів.

Відтак діти взяли до рук писачки і поринули у чарівний світ розпису… Юні писанкарі скрупульозно наносили воском орнамент, фарбували яйце у різні кольори, нагрівали й обтирали віск, і, звісно, раділи витворам своїх рук… А дехто навіть спробував оздобити писанку у техніці «декупаж».

Вироби до Свята Великодня виготовляють і вихованці гуртка «Бісероплетіння» під керівництвом Галини Дощак. Дерев’яні заготовки яєць діти «одягають» в орнаменти, ретельно сплетені з різнобарвного бісеру. Кілька годин праці – і перед нами маленький витвір мистецтва, зроблений чарівними пальчиками.

Вихованці Студії раннього розвитку «Краплинка» ПДЮТ, а це дітки чотири- та п’ятирічного віку, разом зі своїми наставниками виготовляли саморобки з паперу і пластиліну, малювали на тему Великодня…

Як бачимо, гуртківці ПДЮТ уже підготувалися до наближення Великодня. А ви готові до свята?

Ярослав ГРИЦИК

***

Палац дитячої та юнацької творчості запрошує школярів на заняття у гуртках, які кожен може обрати за своїм уподобанням. Також розпочатий прийом документів у Студію раннього розвитку «Краплинка» ПДЮТ на 2019-2020 навчальний рік для дітей 4- та 5-річного віку.

 

У пору Великого посту…

Щороку, коли природа прокидається від зимового сну, земля вкривається першим рясним цвітом, а лагідне проміння пестить теплом, саме в цю благодатну пору Господь дарує нам добру нагоду, щоб відійти від щоденної метушні і задуматися над високим, сакральним… Таке світовідчуття особливо загострюється в пору Великого посту. Здається, що навколишній світ душевно перевтілюється, стає добрішим, мудрішим і в людині примножується людське, християнське.

Поверненню до себе сприяє Хресна дорога, яку подумки проходять ті, що усвідомлюють себе християнами. Точніше, відчувають жертовність Спасителя усім своїм єством, всім серцем. Невипадково органічною рисою української ментальності є кордоцентризм – те, що, за Франком, «відчути треба, серцем зрозуміть. Що темне для ума, для серця ясне і явне». Надзвичайно зворушливими на Хресній дорозі є співпереживання найменших, маленьких принців і принцес, які долучаються до ще для них не зрозумілих понять – жертовність і альтруїзм.

Чудову нагоду приєднатися та співпереживати Хресну дорогу разом з дітьми мали батьки, наставники та гості дійства, яке відбулось минулого тижня у гостинній залі ДНЗ №15 «Лелеченька». Зі змістовним духовним словом звернулася до глядачів завідувач Г.Ковалик. Вдала композиція заходу, проникливі мелодії, сценічно відтворені вихованцями образи не залишили байдужими нікого із присутніх. За продуманим сценарієм можна було пізнати творчий почерк і небайдужість вихователів Г.Строгуш, О.Микитин, музичного керівника О.Курило та помічника вихователя Н.Михайлишин.

«О Ісусе, тихий і покірний, вчини моє серце подібним до Твого» – ці слова стали наскрізним камертоном дитячих Розважань у поєднанні із промовистими піснями у часі Великого посту: «О розп’ята любове свята», «За все Тобі я дякую», «Коли на волю проситься сльоза», «Чи ти був на Голгофі?». Атмосферу Хресної дороги увиразнювали візуалізовані 14 Стацій і діти мали змогу покласти троянду та свічечку до кожної з них. Заслуговує на увагу плідна співпраця дітей і вихователів, а також їхніх батьків, які взяли безпосередню участь у дійстві. Наприкінці заходу із благословенням звернувся отець Тарас Коберинко.

Ми, батьки, складаємо щиру подяку вихователям групи «Світлячок» Г.М. Строгуш, О.Я. Микитин, музичному керівникові О.Б. Курило, помічнику вихователя Н.В. Михайлишин та завідувачу ДНЗ №15 Г.Ф. Ковалик за сумлінну працю, материнське ставлення до вихованців, створену атмосферу піклування та доброзичливості.

Батьки групи «Світлячок» ДНЗ №15

 

ДСНС ЗАСТЕРІГАЄ

Пожежна безпека під час святкування Великодня

Великдень є найважливішим християнським святом. Саме в цей день у культових закладах збирається велика кількість людей, а той факт, що майже всі прихожани запалюють свічки, робить це свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки.

Для попередження пожеж та трагічних випадків Дрогобицький РВ ГУДСНС України у Львівській області звертається до громадян: щоб свята пройшли без пригод, проявляйте особливу пильність та обережність при використанні свічок. Тримаючи свічку в руках, слідкуйте, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Не залишайте без нагляду церковні атрибути (лампадки та запалені свічки) після служби. Це є однією з найпоширеніших причин виникнення пожеж.

Шановні настоятелі церков та храмів!

Утримуйте у належному протипожежному стані приміщення та будівлі, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб. Звертаємо вашу увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння у місцях проведення масових заходів (вогнегасниками, відрами з водою та піском), проведення додаткових інструктажів із питань пожежної безпеки з відповідальними працівниками. Особливу увагу слід звернути на стан електрогосподарства, систему опалення, а також місця встановлення свічок.

Звертаємо увагу на стан шляхів евакуації та евакуаційних виходів із приміщень та будівель: не допускати їхнього захаращення, утримувати вільними і відчиненими. Не залишайте без нагляду запалені свічки, намагайтесь уникати перевантаження електричних мереж, не застосовуйте тимчасові електромережі, не прокладайте кабель поверхнею, що горить.

Будьте обережними з відкритим вогнем. Під час церковних служб та проповідей звертайте увагу людей на дотримання правил безпеки життєдіяльності.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером «101». 

Дрогобицький РВ ГУ ДСНС України у Львівській обл.

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Долю грабіжника визначить суд

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування щодо 29-річного мешканця Борислава, раніше судимого, який підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 ККУ (грабіж, тобто відкрите викрадення чужого майна, поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчинене повторно).

Досудовим розслідуванням встановлено, що в Бориславі у період з 23 грудня 2018 р. до 1 квітня 2019 р. зловмисник у вечірній час грабував перехожих.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні 16 квітня скеровано на розгляд до Бориславського міського суду. До речі, за скоєне передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 4 до 6 років.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

СПОРТ

Гольова посуха

18 квітня відбувся перенесений матч третього туру Прем’єр-ліги чемпіонату Львівщини з футболу. Дрогобицька «Галичина» грала у Миколаєві з тамтешнім футбольним клубом.

Гра пройшла за серйозної переваги господарів поля. Вже на 5 хвилині зустрічі миколаївці відкрили рахунок. Захисник дрогобичан невдало віддав пас своєму голкіперу, Ігор Балух перехопив м’яч і пробив повз воротаря – 1:0. Невдовзі новачок команди з Миколаєва Назар Цюпка поцілив у стійку.

Вихованець львівських «Карпат» Тарас Завійський, котрого днями заявили за ФК «Миколаїв», на 35 хвилині ударом із близької відстані подвоїв перевагу господарів поля, а на 60-ій замкнув передачу партнера з флангу – 3:0.

Незадовго до фінального свистка Юрій Бердей (78 хв.) та Назар Сенишин (85 хв.) забили ще два голи. У підсумку – 5:0 на користь ФК «Миколаїв», а «Галичині» не щастить забити бодай один гол вже третій матч поспіль...

У грі юнацьких складів дрогобичани поступилися з рахунком 0:4.

Склад «Галичини»: Іван Сілецький, Іван Бутим, Олег Коблянський, Роман Подоляк, Роман Лещинський, Віталій Трусевич, Вадим Бреньо, Тарас Рудавець, Ігор Тершак (Віталій Швець,42), Роман Маланяк, Святослав Турок (Ігор Приходько,72). Тренер: Ігор Височанський.

Результати інших матчів туру: «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – ФК «Мостиська» – 1:0 (юнаки – 0:2 ), ФК «Самбір» – «Юність» (Верхня Білка) – 0:0 (2:1), «Юність» (Гійче) – «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – 0:2 (2:1), «Локомотив» (Рава-Руська) – ЛСК «Погонь» (Львів) – 2:1 (1:0),«Думна» (Ременів) – ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі) – 1:0 (1:2), «Гірник» (Новояворівськ) – СКК «Демня» – 1:2 (3:0).

Після трьох турів у турнірній таблиці лідирують СКК «Демня» – 9 очок, «Юність» (Верхня Білка) та «Фенкс-Стефано» – по 7. «Галичина» наразі посідає 13 місце (1 очко). Юнацький склад дрогобичан – на дев’ятій сходинці (3 очки).

Наступний матч «Галичина» зіграє у неділю, 5 травня у Самборі. Початок матчів: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Гирьовики вшанували педагога і тренера

17 квітня у Народному домі ім. І.Франка відбувся традиційний турнір з гирьового спорту, присвячений пам’яті тренера, викладача Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка Бориса Подскоцького.

У командному заліку перше місце посіла команда ДДПУ ім. І.Франка, друге – СОЦ да «Еней», третє –команда ветеранів спорту.

Найстаршим учасником турніру став 73-річний Збігнев Антохув, який у довгому циклі штовхнув 2 гирі по 16 кг 35 разів і посів перше місце у своїй вікові категорії.

Ярослав Пиль у категорії «до 60 років» здобув перше місце у довгому циклі з результатом 51 раз.

Команду дівчат ДДПУ представляли: Василина Кривецька, Анна Троцюк, Іванна Галій, Маряна Дьорка, Діана Олійник, Марія Ключник, а команду юнаків – Віталій Бечкало, Станіслав Борсюк, Андрій Журавчак, Павло Близняк, Роман Ієговський, Андрій Лагуш.

Суддівська колегія: Роман Кушнір, Володимир Кізло, студенти ДДПУ.

Організатором змагань виступив сектор з питань фізичної культури та спорту ДМР за підтримки Народного дому ім. І.Франка.

Сектор з питань спорту ДМР

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

У народі її називають «молочниця»

Кандидозний вульвовагініт або іншими словами молочниця – це запалення слизової оболонки вульви і піхви. Причиною цього захворювання є мікроскопічні дріжджеподібні гриби роду Candida. Їх налічується понад 150 видів.

Наразі молочниця знайома 2/3 жіночого населення, що вкотре доводить широку поширеність даної проблеми. Також молочницю називають маленьким ворогом сучасної жінки, адже в сучасному ритмі життя жінки часто не зважають на маленьку проблему, вважаючи, що воно з часом мине. Проте саме ця «маленька проблемка» може призвести до великих негативних наслідків.

Фактори, які сприяють виникненню молочниці

Наразі є досить багато факторів, що викликають появу молочниці, і фактично кожна жінка може побачити серед них знайомі для себе, а саме: часта зміна партнерів; носіння білизни з неякісних матеріалів; недоцільне використання засобів інтимної гігієни, які пошкоджують мікрофлору піхви; стан нервової та імунної системи; прийом лікарських препаратів (антибіотиків та ін); запальні захворювання; гінекологічні лікувально-діагностичні маніпуляції; наявність ендокринопатій (цукровий діабет, гіпотиреоз); cупутня патологія шлунково-кишкового тракту, особливо, дисбактеріоз кишечника;

іонізуюче випромінювання; стрес; зміна кліматичної зони.

Унаслідок проведення гігієнічних заходів (часте спринцювання, спринцювання із застосуванням антисептиків, травматичне гоління шкірних поверхонь лобка і вульви, недотримання правил особистої гігієни), травматичні ушкодження вульви і промежини, призводять до ослаблення або знищення анатомічних захисних формувань.

Симптоми молочниці

Під час молочниці жінка може відчувати низку специфічних симптомів, а саме: рясні виділення сирнистої консистенції; біль і посилення неприємного запаху при статевих зносинах; больові відчуття при сечовипусканні; печіння та свербіж вульви; набряк та почервоніння зовнішніх статевих органів.

Ці ж симптоми час від часу можуть зникати або ж з’являтися знову, це ж безпосередньо пов’язане зі змінами, що відбуваються в організмі жінки. Це не означає, що молочниця пройшла сам по собі, все таки у найнезручніший момент вона може з’явитися знову.

Лікування та профілактика

Залежно від способу прийому лікарських препаратів які використовуються для лікування молочниці можна поділити на: засоби для місцевого лікування проявів захворювання це: креми, мазь, вагінальні таблетки, антисептичні розчини; засоби для системної терапії: таблетки, капсули при складних випадках в/в ін’єкції.

Соломія ЛАЗОРАК, студентка ВДНЗу Буковинський державний медичний університет» спільно з доцентом кафедри акушерства та гінекології О.БОДНАРЮКСоздан 25 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником