ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 8 травня 2019 р
Нові обрії міжнародної співпраці

На запрошення старости польського міста-партнера Остжешува Леха Яніцкі днями делегація з Дрогобича взяла участь у відзначенні 20-річчя місцевого самоврядування та 15-ї річниці вступу Польщі до Європейського союзу.

Від Дрогобича участь у заходах взяли начальник управління праці та соцзахисту населення ДМР Іван Терлецький, начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, керівник КНП «Стебницька міська лікарня» Андрій Коцюба. Очолив делегацію міський голова Тарас Кучма.

Під час урочистостей міський голова Дрогобича привітав побратимів з відзначенням ювілейних дат і наголосив на особливості партнерства України та Польщі, зокрема, в контексті війни на Сході України.

«Подвиг наших добровольців та військовослужбовців у протистоянні з російським загарбником – це не лише досягнення українського народу, а й країн Європи. Бо якщо б ми не зупинили агресора на східних теренах України, не факт, що від цієї агресії не постраждали би країни Європи. Тому в умовах сьогодення нам важливо бути співдружніми», - заявив Тарас Кучма.

Також Тарас Кучма відзначив, що ті здобутки, якими сьогодні пишається Польща, перебуваючи у складі ЄС, лише в останні роки вдається впроваджувати в Україні, зокрема й у Дрогобичі у різних сферах діяльності. Але різниця в тому, що в першому випадку вкладаються кошти ЄС, а у другому – завдяки постійному самостійному пошуку інвесторів і гуртуванню громади.

Згодом дрогобичани долучилися до висадження дерева як символу єдності і партнерства.

Загалом участь у святкуванні взяли понад 200 осіб. Серед гостей були й делегації з Німеччини. Під час святкувань, з ініціативи німецької сторони, дрогобицька делегація отримала запрошення до співпраці та партнерства.

Тож цілком імовірно, що невдовзі у Дрогобича з’являться партнери ще й у Німеччині, а саме – в містечку Мейссен.

Прес-служба ДМР 

 

Тоні Гейл: «Дрогобич – моє місто. Україна – моя країна»

У червні 2017 року до Дрогобича завітала волонтер Корпусу миру США Тоні Гейл, яка два роки працювала у КУ «Інститут міста».

За цей період Тоні Гейл провела низку тренінгів для дрогобичан щодо фандрейзингу, працювала над залученням коштів для реалізації проектів зі сміттєсортування у навчальних закладах, сприяла залученню коштів для садочка «Ангелятко» на прикладі США, проводила активну роботу з громадськими організаціями та установами.

За три дні до від’їзду волонтера до США, 24 квітня міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно з командою КУ «Інститут міста» подякували американській волонтерці за дворічну роботу та особистий внесок у розвиток міста.

«Тоні Гейл продемонструвала всім, як можна по-справжньому працювати творчо, ефективно. Співпраця з Тоні Гейл змусила багатьох людей змінити своє ставлення до роботи тут, у Дрогобичі», - сказав міський голова про роботу волонтера Корпусу миру США у КУ «Інституту міста».

Відтак Тарас Кучма від імені громади, міської ради та її виконавчого комітету вручив Тоні Гейл відзнаку «За заслуги перед містом». До слова, Тоні Гейл – друга особа-іноземець, яку удостоїли цієї відзнаки.

«Ми вдячні Тоні Гейл за дворічну роботу у команді «Інституту міста», за залучені інвестиції та навчальні проекти для громади Дрогобича», - подякував директор КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка.

У відповідь волонтер зазначила, що вручення їй відзнаки – це несподіванка і дуже важлива для неї нагорода.

«Мені подобаються тут люди, архітектурна спадщина і моя команда… Дрогобич – моє місто. Україна – моя країна», - так прокоментувала дворічну роботу у КУ «Інститут міста» Тоні Гейл. Повернувшись додому, вона планує підтримувати зв’язки з Україною і допомагати Дрогобичу.

Прес-служба ДМР

 

НОВИНИ

І знову у Дрогобичі «Дні Австрії» 

Ушосте у нашому місті відбудеться Міжнародний форум «Дні Австрії у Дрогобичі». Тематика цьогорічного Форуму присвячена Зальцбурзькому краю.

Упродовж 12-19 травня передбачено низку заходів, у яких братимуть участь дипломати, науковці, письменники та діячі культури з Австрії, України й інших східно- і західноєвропейських країн.

Прогулянки містом, тематичні виставки, виступи та доповіді, літературні читання, наукові конференції, концерти.

Урочисте відкриття VI Міжнародного форуму «Дні Австрії у Дрогобичі» відбудеться 13 травня о 10:00 у приміщенні Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича.

Також цього дня заплановано прийом дипломатичних та громадських діячів міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою.

Днями у міській раді відбулося організаційне засідання під керівництвом міського голови Дрогобича Тараса Кучми за участю керівників структурних підрозділів міської ради та доцента, доктора Ярослава Лопушанського – керівника Австрійської бібліотеки у Дрогобичі.

Ярослав Лопушанський, як голова оргкомітету, ознайомив присутніх з програмою заходів. Також учасники засідання обговорили низку організаційних питань, зокрема щодо прийому почесних гостей.

«Дні Австрії – це щорічний захід, який презентує іноземним гостям наше місто. Тому цьогоріч ми повинні зважити на минулорічні недоліки і докласти максимальних зусиль для забезпечення високого рівня організації та проведення заходу», - звернувся до учасників засідання міський голова Тарас Кучма.

Своєю чергою Ярослав Лопушанський наголосив, що проведення Міжнародного форуму «Дні Австрії у Дрогобичі» – це взаємна популяризація спільної історичної та культурної спадщини України, зокрема Галичини та Австрії. Зважаючи на багату культуру та архітектурну спадщину Дрогобича, цей захід є можливістю пропагувати місцеві надбання на широкий загал європейської публіки. Наслідком проведення таких заходів є розвиток співпраці між Дрогобичем та містами Австрії у сферах освіти, культури, соціально-економічній та медицини.

Нагадаємо, V Міжнародний фестиваль «Дні Австрії у Дрогобичі» був присвячений федеральній землі Штирія в Австрії.

Прес-служба ДМР

 

Хуліганство чи провокація? 

У попередньому номері «ГЗ» розповідала, що 2 травня у Дрогобицькій міській лікарні №1 запрацював сучасний магнітно-резонансний томограф (МРТ). А вже наступного дня в Інфекційному відділенні Дрогобицької дитячої лікарні розбили три металопластикові вікна.

Про це повідомили у відділі охорони здоров’я ДМР.

Хтось скаже, що це хуліганство, але такий випадок повторився вдруге. Уперше в Інфекційному відділенні розбили вікна після того, як з’явилася інформація про готовність до відкриття Ангіографічного відділення, яке, до слова, невдовзі відкриють на базі міської лікарні №1.

У відділі охорони здоров’я ДМР припускають, що факти з розбиттям вікон – це можливі провокації, пов’язані з чиїмось небажанням, щоб у Дрогобичі відбувався стрімкий розвиток сфери охорони здоров’я.

Та, попри всі негаразди, оцінкою впроваджень у сфері охорони здоров’я міста Дрогобича та Стебника є відгуки мешканців, які активно підтримують дії керівництва міста, зокрема коли мова йде про закупівлю нового медичного обладнання, відкриття відділень. А це свідчить про те, що ці дріб’язкові хуліганські чи провокаційні вчинки не стануть перешкодою, щоб громада отримувала якісні медичні послуги, а місто розвивалося як центр, де зосереджена чимала кількість медустанов з новітнім обладнанням.

Прес-служба ДМР

 

У пам’ять про жертв Чорнобиля 

26 квітня далекого 1986 року нічну пітьму над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції розірвало велетенське полум’я. З того дня минуло 33 роки.

У страсну п’ятницю, 26 квітня, дрогобичани разом із ліквідаторами аварії, керівництвом міста та району помолилися за тих, хто віддав своє життя, рятуючи не лише Україну, а й увесь світ.

Від імені міського голови Дрогобича Тараса Кучми, міської ради та її виконавчого комітету слова подяки ліквідаторам виголосив заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

Посадовець вручив подяки міського голови ліквідаторами аварії на ЧАЕС: Василю Дем’яновському, Юрію-Тарасу Михалковичу, Ганні Паращак та Роману Волянському.

Панахиду за ліквідаторами, які віддали найдорожче, врятувавши мільйони життів на планеті, відправив настоятель Катедрального собору Пресвятої Трійці отець Тарас Гарасимчук.

Щодо озвучених присутніми на скорботному заході проблем, у Дрогобицькій РДА заплановано нараду за участю ліквідаторів, представників керівництва району, міста та відповідальних службовців.

 

Є сайт документів Дрогобицької міської ради! 

Днями у Дрогобичі запрацював сайт документів міської ради.

Відтепер кожному користувачу, хто працює з документами міськради та її виконавчого комітету, не потрібно затрачати час на складний пошук документів. Новий сайт має «інтуїтивні» функції пошуку, що значно скорочує час отримання користувачем необхідного документу. Особливістю сайту є й те, що він міститиме документи за весь період діяльності ради від часів становлення незалежності України. Також сайт доповнили функцією аналітики пошуку документів.

Про це повідомив начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

«Ми планували докорінно змінити архітектуру роботи порталів Дрогобича, адже, маючи аналітику, хотіли зробити їх більш орієнтованими на клієнта. Відтак, як і три роки тому (у передпасхальні дні) в тестовій експлуатації запустили перший з цих порталів – сайт документів Дрогобицької міської ради.

Одразу хочу зауважити, що на створення порталу документів, як і на оновлення в майбутньому всіх інших порталів міської ради, зі скарбниці міста не буде виділено жодної гривні. Цю ідею нам вдалося реалізувати завдяки дрогобичанину Романові Турчину», - зазначає Станіслав Гайдер.

Також посадовець розповів, що з осені минулого року відділом ІТ та аналізу розпочато оцифрування усіх архівів ДМР з 1990 року. Долучилися до цієї справи й студенти та викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка.

Нагадаємо, у місті створено Інформаційний інтернерт-портал Дрогобицької міської, ради який успішно функціонує вже третій рік, Портал відкритих даних міста і тепер – сайт документів Дрогобицької міської ради.

Перейти на сайт документів ДМР можливо за посиланням: https://doc.drohobych-rada.gov.ua

 

Вулиця В.Чорновола – перша з пластиковою розміткою 

У Дрогобичі на одній з центральних вулиць – В’ячеслава Чорновола триває капітальний ремонт.

Від серпня 2018 року відремонтували дорожнє покриття, провели заміну бордюрів, облаштували сучасний пішохідний перехід з освітленням у нічну пору доби, продовжують замощувати тротуари бруківкою.

А наприкінці квітня нанесли більш довговічну пластикову дорожню розмітку, яка розділятиме смуги руху транспорту, у такий же спосіб облаштовують і пішохідні переходи.

Відтак вулиця В.Чорновола – перша у Дрогобичі з пластиковою дорожною розміткою та смугами пішохідних переходів.

Прес-служба ДМР

 

«Хваліте Господа з небес»

У четвер, 2 травня, у Дрогобичі відбувся ХІІ Великодній хоровий фестиваль «Хваліте Господа з небес».

Цьогоріч захід відбувся у стінах Катедрального Собору Пресвятої Трійці.

Участь у Фестивалі взяли колективи: камерного хору «Artos», Львівського муніципального хору «Гомін» та Муніципального камерного хору «Легенда».

На завершення заходу учасники спільно виконали традиційний Гімн Фестивалю «Хваліте Господа з небес».

Привітав колективи з участю у Фестивалі начальник відділу культури та мистецтв Дрогобицької міської ради Олег Яводчак, відзначивши учасників грамотами.

Прес-служба ДМР

 

Дрогобич – Нова Каховка: співпраця триває

22 квітня 14 спортсменів з Дрогобича – вихованці Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського, вирушили до міста-побратима Нової Каховки.

23- 26 квітня юні дрогобицькі гравці брали участь у дитячо-юнацькому турнірі з футболу.

Окрім участі у турнірі, юні дрогобичани знайомилися з містом над Дніпром – Новою Каховкою. Також діти виконали почесну місію – передали міському голові Нової Каховки велику Великодню писанку, яку розписали викладачі Дрогобицької дитячої художньої школи Олеся Сікора і Зоряна Шимко.

Із Нової Каховки діти привезли чимало подарунків, серед яких – велика паска, яку дітвора передала міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі під час зустрічі у міській раді.

«Гордий, що партнерство між Дрогобичем і Новою Каховкою не обмежилося лише підписанням угоди й декларуванням напрямків співпраці, а конкретними діями, зокрема, обміну досвідом, участю молоді у фестивалях та спортивних заходах. Впевнений, що цю співпрацю ми поглиблюватиме та розвиватимемо. Щиро дякую за теплий прийом наших діток міському голові Нової Каховки Володимиру Коваленку та його команді», - прокоментував міський голова Тарас Кучма.

Нагадаємо, 28 вересня 2018 року у місті Нова Каховка у Палаці культури відбулося офіційне підписання Угоди про співпрацю в економічній, науково-технічній та культурно-гуманітарній сферах між містами Нова Каховка та Дрогобичем.

Прес-служба ДМР

 

АНОНС

Запрошуємо на віче пам’яті

У середу, 8 травня, о 15 годині у Дрогобичі біля «Стіни плачу» (вул. Ковальська) відбудеться віче до Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Запрошуємо дрогобичан взяти участь у заході.

Прес-служба ДМР

 

ФОТОФАКТ

Вибори Президента України 2019 року завершені, ЦВК оголосила остаточні результати за підрахунками протоколів виборчих комісій із «мокрими» печатками.

Звісно, здані в архів і протоколи з Дрогобицького територіального виборчого округу №121, де вибори пройшли спокійно і без порушень. Власне цей момент і зафіксовано на світлині: голова окружної виборчої комісії ТВО №121 Наталія Дем’яновська та її колеги Дмитро Павловський й Андрій Сафіяник сфотографувалися у прес-центрі Центральної виборчої комісії після успішної здачі протоколів.

Ярослав ГРИЦИК

 

У РУБРИЦІ P.S.

Без надії сподіваюся…

Інколи політики великого калібру свідомо, чи з інших причин (як наприклад, поразка і т.д.) сходять із цієї авансцени на деякий період, щоб зануритися у суспільний вир. Тобто, щоб не зі слів оточення, а на власні очі побачити, чим насправді живе народ, почути справедливу, а не причесану критику. Після такого публічного одруження політик із подвійною енергією береться знову до політичної діяльності. Бо влада – це згусток політики у всіх її проявах.

Очевидно, маститі аналітики до гвинтика «розібрали» поразку Петра Порошенка на президентських виборах. Та й сам Порошенко, який 20 років у політиці і має аналітичний і гнучкий розум, зробив для себе правильні висновки. Бо, за великим рахунком, програвати вибори політичному дилетанту – це нищівний удар. Але, як говорять люди, які близько знають Порошенка, він ніколи не здається, навпаки такі «удари долі» його ще більш мобілізують до конструктиву. Недарма говорять про великих, які впали, але вміють встати і крокувати далі. Судячи з перших заяв Петра Олексійовича, він не збирається відсиджуватися, «зализувати рани», а вже на наступний день після виборів розпочав підготовку до чергових.

Зеленському буде непереливки, позаяк у 42 роки вчитися азам політики без наявних знань – важко. Хіба що у повному обсязі йому вдасться продемонструвати інші риси, які у нього є. Але… Навіть ті українці, які сліпо «купилися» на «шедевр» кінематографа, врешті-решт прозріють. І що далі чекає на Україну? Зараз важливо, яку роль зіграють «сірі кардинали», що привели до влади Зеленського. Якщо їхній світогляд базуватиметься на українських цінностях та ідеологічних національних постулатах, то народ ще терпітиме його деякі словесні «опуси» і дії (вони, як свідчить практика, будуть). Але якщо вони йтимуть у розріз зі сподіваннями тієї частини виборців, то проблемних настроїв не обминути. А як кажуть у народі, Бог Трійцю любить. І такий сценарій ймовірний, бо нічого в українській політиці поки що не є сталим. Отож, набираймося терпіння, і не забуваймо, що державу за жодних обставин не слід кидати на поталу різним експериментаторам…

В.Т.

 

10 ТРАВНЯ - ВСКЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ МЕЛАНОМИ


ВАРТО ОБСТЕЖИТИСЯ!

8–12 травня у Дрогобичі і Стебнику проводиться акція «Тиждень обстеження новоутворів шкіри у населення»

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з меланомою та з метою ранньої діагностики і профілактики онкологічної патології раку шкіри, у Львівській області проводиться низка заходів щодо первинної і вторинної профілактики раку шкіри за підтримки МОЗ України та департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Зокрема:

- надання безкоштовної консультативної допомоги щодо необхідності ранньої діагностики родимок (первинна профілактика);

- проведення безкоштовного скринінгового обстеження осіб з наявністю новоутворів шкіри за допомогою спеціального сучасного обладнання – дерматоскопа (вторинна профілактика).

Меланома – одне з найбільш небезпечних онкологічних захворювань. Щороку у світі лікарі діагностують до 200 тисяч нових випадків меланоми. Ця підступна хвороба стрімко поширюється і щорічно забирає до 37 тисяч життів. Жертвами стають люди різного віку, але останнім часом – це переважно молодь 20-30 років.

Меланому зазвичай складно розпізнати, зокрема, важко знайти відмінність між нею та звичайною родимкою. Тому для виявлення симптомів хвороби на ранній стадії існує спеціальна абревіатура АККОРД, де:

А – асиметрія (родимку умовно можна розділити на дві рівні частини);

К – краї (повинні бути рівні);

К – кровоточивість;

О – окрас (рівномірний);

Р – розмір (чим більша родимка, тим небезпечніше);

Д – динаміка (будь-які зміни – колір, краї, тріщини тощо).

Меланома у більшості випадків є пігментованою пухлиною, яка має чорне, коричневе або сіре забарвлення. Однак відомі випадки і депігментованих меланом.

Виділяють такі форми раку шкіри:

1. Плоскоклітинний РШ – розвивається з плоских клітин поверхневого шару епідермісу.

2. Базально-клітинний РШ (базаліома) – виникає при атиповому переродженні базальних клітин епідермісу, що мають округлу форму і розташованих під шаром плоских клітин.

Профілактичні заходи, спрямовані на попередження раку шкіри, полягають у захисті шкіри від впливу несприятливих хімічних, радіаційних, ультрафіолетових, травматичних, термічних та інших впливів. Слід уникати відкритих сонячних променів, особливо в період найбільшої сонячної активності, використовувати різні сонцезахисті засоби.

Важливим є спостереження за пацієнтами, що мають передракові захворювання шкіри. До передракових станів належать: еритроплакія Кейра, хвороба Боуена, пігментна ксеродерма, лейкоплакія, стареча кератома, шкірний ріг, меланоз Дюбрейля, пігментні невуси, хронічні запальні ураження шкіри.

Регулярні огляди дерматолога або онколога необхідні для вчасного виявлення ознак переродження захворювання на рак шкіри.

На Львівщині до проведення заходу залучені дерматологічні заклади Львова та області, а також працівники кафедр сімейної медицини, дерматології, венерології ЛНМУ ім. Д.Галицького у співпраці з лікарями-онкологами.

Мета соціальної акції – привернути увагу людей до проведення обстеження щодо раннього виявлення раку шкіри. Це має вирішальне значення, збільшує шанси перемогти хворобу.

8-12 травня фахівці Львівщини здійснять низку заходів у рамках Всеукраїнського дня меланоми, поінформують населення про необхідність ранньої діагностики родимок та безкоштовно проводитимуть скринінгове обстеження спеціальним сучасним обладнанням – дерматоскопом.

Усі бажаючі зможуть безкоштовно отримати відповіді на запитання і пройти дерматоскопію у КНП «ДМЛ №3» ДМР за адресою: м.Дрогобич, вул.Трускавецька,67

Дерматоскоп в КНП «ДМЛ №3» ДМР введено у дію 1 грудня 2017 р. У 2018 р. проведено дерматоскопію 52 хворим, під час цього виявлено: злоякісних новоутворень шкіри – 4,  меланома – 5.

Попередній запис на дерматоскопію за телефонами: реєстратура – 2-17-95, моб.тел. 067-267-00-24. 

С.ГЕРІЙ, лікар із променевої терапії КНП «ДМЛ №3» ДМР

Ю.ЛІРНИК, лікар-онколог

 

СПОРТ

Дощова нічия у Самборі

5 травня відбулися матчі п’ятого туру Прем’єр-ліги чемпіонату Львівщини з футболу.

Дрогобицька «Галичина» вирушила до Самбора на гру з тамтешнім футбольним клубом. Цікаво, що до цієї зустрічі ніхто із суперників ще не перемагав у чемпіонаті. Однак відчути смак перемоги їм не вдалося і цього разу. Матч, що пройшов під безперервний під акомпанемент дощу, завершився нічиєю – 1:1.

Перший тайм пройшов в обопільних атаках команд. Перед свистком на перерву, на 44-й хвилині, самбірчанин Назар Малецький ударом із за меж штрафного майданчика відкрив рахунок. Це був перший гол найкращого бомбардира минулого сезону Прем’єр-ліги Львівщини у новому чемпіонаті.

У другому таймі дрогобичанин Тарас Рудавець зрівняв рахунок, забивши перший м’яч «Галичини» у Прем’єр-лізі.

У грі юнацьких складів ФК «Самбір» переміг із рахунком 3:0.

Результати інших матчів: «Юність» (Гійче) – «Юність» (Верхня Білка) – 0:4 (юнаки 0:3), «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі) – 2:1 (2:3), «Локомотив» (Рава-Руська) – ФК «Мостиська» – 4:1 (5:1), СКК «Демня» – «Думна» (Ременів) – 4:3 (1:0), «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – ФК «Миколаїв» – 1:4 (1:5), «Гірник» (Новояворівськ) – ЛСК «Погонь» (Львів) – 1:0 (0:3).

Після п’яти турів у турнірній таблиці лідирують: «Юність» (Верхня Білка) – 13 очок, ФК «Миколаїв» та СКК «Демня» – по 12, «Фенікс-Стефано» – 11. «Галичина» наразі замикає турнірну таблицю (2 очки).

Юнацький склад дрогобичан – на дванадцятій сходинці (3 очки), а лідирують серед юнаків ФК «Самбір», «Юність» (Верхня Білка) та «Погонь» (Львів) – в усіх по 12 очок.

Наступний матч «Галичина» зіграє у Дрогобичі на стадіоні «Каменяр» 9 травня з СКК «Демня». Це – перенесена гра четвертого туру, оскільки «Демня» виступала у Кубку України серед аматорів. 12 травня наша команда у грі 6 туру прийматиме вдома «Думну» (Ременів). Початок матчів: юнаки – 14:00, дорослі – 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Із Польщі – з двома кубками!

1-3 травня збірна команда Львівської області з велосипедного спорту на шосе виступала на міжнародних змаганнях у Польщі (м.Ключборк).

Команду Львівщини представляли три вихованці Дрогобицької СДЮШОР «Медик»: Віталій Буштин, Богдан Бориславський та Олександр Перловський, а також представники інших шкіл: Юрій Щербань, Юрій Корзінін, Володимир Кондратенко, Святослав Горбовий.

Серед 34-х команд (108 учасників) спортсмени Львівщини стали володарями Кубка за ІІ місце у командному заліку та Кубка найкращої закордонної команди.

Вітаємо наших земляків і бажаємо нових перемог!

Ярослав ГРИЦИК


Щоб місто було чистим і світлим… 

Про це щоденно піклується колектив КП «Комбінат міського господарства»


    Щороку навесні, особливо з наближенням Великодніх свят, кожен населений пункт причепурюється: поводяться толоки, вивозиться сміття, розпочинаються ремонтні роботи на дорогах... У Дрогобичі цим займається Комунальне підприємство «Комбінат міського господарства». Про те, що зроблено для благоустрою нашого міста у січні-квітні 2019 року читачам «ГЗ» розповідає в.о. директора КП «Комбінат міського господарства» Сергій ЖИРНИЙ.

 

Дільниця зовнішнього освітлення

Загальна протяжність електромереж міста складає 180 км, загальна кількість електричних підстанцій – 34, світильників – 5200 одиниць із різним типом джерел світла: світлодіодні, натрієві, ртутні, економні. Кількість світлофорів – 13 одиниць. На балансі також є світломузичний фонтан «Водограй».

Утримання і поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення передбачають заміну непрацюючих світлоточок, ліквідацію пошкоджень електромереж, освітлювальної арматури та устаткування, опор, підвісок, кронштейнів, заміну дроселів та відбивачів, ремонт і заміну муфт на кабелях усіх марок, інші роботи.

КП «Комбінат міського господарства» у січні – березні 2019 року провело роботи з утримання та поточного ремонту електромереж вуличного освітлення та світлофорних об’єктів на суму 649,4 тис. грн. Зокрема, спеціалістами дільниці:

- виконано заміну світильників на вулицях: Самбірська, Лесі Українки, В.Винниченка, у житловому мікрорайоні вулиці А.Шептицького, на вул.: М.Рильського, М.Коцюбинського, у пр. Виноградний – загалом 16 одиниць;

- проведено ремонт світлофорів на вулицях: П.Орлика – В.Великого, Стрийська, М.Грушевського (біля ЗОШ №16), В.Великого;

- відновлено вуличне освітлення на вул.: Війтівська Гора,17, В.Чорновола,20, Самбірська,64, Львівська, В.Шухевича,8, 22 Січня,52, Гайдамацька;

- здійснено ремонт блоку світлофора на вул. Раневицька та ремонт світильників на вул. А.Шептицького.

У квітні 2019 року відновлено роботу фонтану «Водограй» на весняно-осінній період.

Найближчим часом планується заміна неробочих світильників на таких вулицях: Стрийська, І.Франка, Завіжна, В.Великого та відновлення лінії електропередач на вулиці М.Тураша.

 

Шляхо-ремонтна дільниця

Працівники шляхо-ремонтної дільниці займаються поточним ремонтом доріг і тротуарів, очищенням і поточним ремонтом дощових каналізаційних мереж, виготовленням асфальтобетонної суміші на АБУ, встановленням дорожніх знаків, розміткою доріг.

На балансі підприємства є 110,4 км міських доріг і 79,4 км тротуарів. У січні – березні 2019 року виконано робіт:

- з утримання і ремонту мереж ливневої каналізації на суму 74,88 тис. грн. (очищення колодязів дощової каналізації, встановлення люків та нових металевих решіток на горловину колодязів із закріпленням їх зваркою на вулицях: Є.Коновальця,13, Самбірська,88, пл. Злуки, вул. М.Грушевського (тротуар біля кафе «Нью-Йорк Стріт Піца»), вул. П.Сагайдачного, пл. Злуки, вул. 22 Січня, вул. С.Наливайка);

- з утримання і поточного ремонту дорожніх знаків та елементів регулювання та обмеження дорожнього руху на суму 16,16 тис. грн. (демонтаж і ремонт дорожніх знаків, встановлення дорожніх знаків «Круговий рух», «Пішохідний перехід», «Зупинка автобуса», «Односторонній рух» загальною кількістю 14 штук на вулицях: І.Франка, Стрийська, А.Сахарова, Самбірська, В.Великого, перехрестя вулиць: О.Нижанківського – Лесі Українки, 22 Січня – С.Наливайка, П.Орлика – В.Великого, В.Великого – 22 Січня – Сагайдачного);

- з утримання та ремонту вулично-дорожньої мережі на суму 146,63 тис. грн. (планування проїжджої частини вулиць міста автогрейдером ДЗ-180 та екскаватором на вул: І.Вільде, Б.Грінченка, Б.Хмельницького, 22 Січня, Кирило-Мефодіївська, П.Дорошенка, Й.Сліпого, Котляревського, А.Шептицького, Є.Коновальця,8/1,13, Зварицька, О.Довбуша, П.Грабовського; засипання гострих вибоїн сипучими матеріалами на вулицях: вул. 22 Січня, вул. І.Чмоли, вул. Вокзальна, вул. В.Великого (біля АС) , М.Тураша, І.Мазепи, Театральна, Завалля, Бориславська; встановлення бортових каменів та засипання провалля на пл. Ринок; демонтаж і монтаж бордюрів на вул. І.Франка (біля Народного дому).

- з утримання і поточного ремонту об’єктів благоустрою на суму 182,99 тис. грн. (подрібнення гілок на вулицях: Гайдамацька, Жупна, Каменярська, М.Грушевського, А.Сахарова, Січових Стрільців, Бруно Шульца, Лесі Українки, М.Заньковецької, І.Франка, М.Шашкевича, М.Тарнавського, Самбірська, В.Великого, Б.Лепкого, П.Орлика (парк), М.Грушевського,146, Бориславська,45, Т.Шевченка,31, І.Мазепи,24, М.Грушевського,67-70, Самбірська (ЗОШ №17 і дитсадок), Січових Стрільців (біля пам’ятного знака «2000 років Хрещення України»), Трускавецька (парк культури), пл. Злуки, вул. Зварицька,4, Кн. Ольги,10-12, А.Шептицького, В.Чорновола, В.Великого,96,47; ремонт облицювальних плит постаменту і бордюр пам’ятника Т.Шевченку; розпилювання на частини повалених буревієм дерев; демонтаж контейнерного майданчика та влаштування нового на вул. Самбірська,68);

- зрізка і кронування дерев на вулицях міста – 83,36 тис. грн. (Ак.Сахарова, М.Грушевського,146, Бориславська,45,47, Т.Шевченка,31, І.Мазепи,24, Кн. Ольги,4, 10, В.Великого,96, пл. Злуки, Січових Стрільців)

- демонтаж новорічної святкової атрибутики на площі Ринок на суму 17,82 тис. грн.

У квітні 2019 року проведено поточний ремонт асфальтного покриття (ліквідація ямковості) вулиць: Жупна, Ю.Дрогобича, Д.Галицького, Музична, Завалля, Театральна, І.Мазепи, П.Орлика (біля магазину «Рукавичка»), В.Великого (біля АС).

Зараз проводиться поточний ремонт асфальтного покриття на вул. Стрийська (струменевим методом), а також розпочато поточний ремонт асфальтного покриття доріг (з метою ліквідації ямковості) на вулицях Фабричній і Спортивній.

 

Дільниця ритуальних послуг

Відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу», КП «Комбінат міського господарства» має ритуальну службу у Дрогобичі, що створена Дрогобицькою міською радою.

Ритуальну службу на підприємстві представляє дільниця ритуальних послуг, працівники якої займаються утриманням міських кладовищ, захороненням одиноких і невідомих громадян, наданням ритуальних послуг населенню, виготовленням бетонної бруківки.

На балансі підприємства є 6 міських кладовищ, із них чинні – 2. У зв’язку з відсутністю вільних місць для поховання на наявних кладовищах на вул. Трускавецькій і вул. 22 Січня, захоронення проводиться на новому кладовищі на вул. Пилипа Орлика.

У січні – березні ц.р. на кладовищах поховано 113 померлих осіб, у тому числі: 4 учасники бойових дій, 2 одиноких громадян. Дохід дільниці за січень – березень 2019 року склав: за роботу з утримання і благоустрою місць поховань – 112,78 тис. грн., за надання ритуальних послуг – 219,92 тис. грн., за захоронення одиноких громадян – 7,51 тис. грн.

 

Дільниця благоустрою

У штаті дільниці благоустрою працюють 60 осіб, з них 58 – двірники і збирачі дорожнього сміття. Працівники дільниці займаються прибиранням вулиць, парків, скверів, збиранням та вивезенням дорожнього сміття на сміттєзвалище, зрізкою аварійних та фаутних дерев, кронуванням зелених насаджень, механізованим та ручним косінням газонів, дрібним поточним ремонтом і утриманням елементів міського благоустрою.

Щоденна площа прибирання міських територій складає майже 218 тис. кв. м, із якої двома автомобілями вивозиться сміття на захоронення. У січні – березні 2019 року виконано робіт зі щоденного прибирання вулиць, парків, скверів, тротуарів на суму 2461,21 тис. грн.

 

Дільниця санітарного очищення міста

Організація роботи із санітарного очищенню міста виконується відповідно до Схеми, затвердженої рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 22.04.2015 р. №72.

Вивезення ТПВ включає роботи зі збору, тимчасового зберігання в контейнерах, вивезення з міста спецавтотранспортом та захоронення їх на сміттєзвалищі.

На території міста розташовані 73 майданчики для збору і тимчасового зберігання ТПВ. Парк контейнерів – 132 одиниці місткістю 1,1 куб. м, 219 – місткістю 0,75 куб. м. Задіяно 9 автомобілів сміттєвозів.

У січні – березні 2019 р. вивезено 21120 куб. м твердих побутових відходів. Виконано робіт з вивезення та захоронення твердих побутових відходів на суму 6 млн 440,5 тис. грн.

 

Підготовка до Дня довкілля і Великодня

У рамках Місячника озеленення та благоустрою, Дня довкілля і підготовки до Великодніх свят працівниками «Комбінату міського господарства» проведено заходи з наведення порядку на міських кладовищах на вулицях: М.Грушевського, 22 Січня, П.Орлика, Трускавецькій та на Полі Скорботи. Ліквідовано стихійні сміттєзвалища на території Дрогобича і приведено до належного стану контейнерні майданчики. Організовувалися санітарні дні для прибирання парків, скверів і вулиць міста. Приведено до належного санітарного стану газони на вулиці Бориславській до вулиці М.Шашкевича.

Підприємство також забезпечувало транспортом для вивезення ТПВ мешканців та організації міста (коледж нафти і газу, механіко-технологічний коледж, КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка), які проводили санітарні дні на прилеглих територіях та інших вулицях.

Принагідно звертаюся до дрогобичан, приватних підприємців та юридичних осіб з проханням долучитися до прибирання міста щляхом упорядкування власних та прилеглих територій. Просимо всіх, особливо в теперішній складний час щодо поводження з ТПВ у місті, викидати сміття лише у спеціально відведених для цього місцях, щоб не створювати нелегальні сміттєзвалища.

При потребі вивезти великогабаритне сміття чи з питань сприяння організації мешканцями толок просимо звертатися у КП «Комбінат міського господарства» за телефоном: (03244) 3-79-27 або за адресою: вул. П.Орлика,15, м.Дрогобич.

 

Журналістські насадження в Карпатах

Карпати – неймовірно красиві гори. Вони зачаровують, манять, притягують, оздоровлюють. Однак ці чарівні гори тривожать, бентежать. Бо всихаються, хворіють, їх вирубують, палять, а ще й нищать, не думаючи про майбутнє нашого довкілля. Тож їм потрібна допомога, порятунок від нас, людей.

Нещодавно чимала група журналістів Львівської обласної організації НСЖУ взяла участь в акції, яка проходила в Карпатах під гаслом «Майбутнє лісу у твоїх руках». Організатором цього заходу була голова Львівської медіа-профспілки Лариса Беньо. Ідею долучитися до відтворення Карпат радо підтримав начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. До медійної групи, до складу якої ввійшли журналісти з різних видань Львова, Яворівщини, Сколівщини, Бродівщини, інших регіонів, долучився і наш колега по перу, заступник секретаря Дрогобицької організації НСЖУ Тарас Метик. А супроводжував журналістський десант, який направився у Славське лісове господарство, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Цепень.

На гірському схилі, територія якого сягала понад гектар, поблизу відпочинкового і мальовничого містечка Славське журналісти рядок за рядком висадили маленькі сіянці ялини, дуба, бука, явора. Невеличка, але по щирому від серця лепта працівників ЗМІ внеслася до розробленої Львівським Національним лісотехнічним університетом України програми освоєння всихаючих лісів. Нині посаджені у карпатську землю сіянці ще не помітні, лишень підіймаються до сонця. Але з роками і вони здіймуться своїми пишними кронами на гірському схилі, милуючи світ незрівняною красою Карпат від медіа.

Після висаджування сіянців журналісти відвідали меморіальний військовий цвинтар Українських Січових Стрільців «Маківка», вшанували пам’ять полеглих у 1915 р. героїв, які в боротьбі з московськими окупантами творили нову сторінку історії самостійної України.

Ія БАРАДНА, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

Фото Йосипа МАРУХНЯКАОбновлен 13 мая 2019. Создан 08 мая 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником