ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 16 травня 2019 р
Дні Австрії у Дрогобичі

У понеділок, 13 травня, у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича відбулося офіційне відкриття Міжнародного форуму «Дні Австрії у Дрогобичі» за участю значної кількості представників навчальних, культурних, адміністративних та дипломатичних установ України й Австрії.

Під час офіційного відкриття іноземних дипломатів, науковців та культурних діячів привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Надія Скотна.

«Сьогодні посилення українсько-австрійських відносин є першочерговим на державницькому рівнях як в Україні, так і Австрії. Адже невипадково 2019-й оголошений в Австрії роком української культури. Впевнений, що завдяки саме таким заходам культурне співробітництво обох країни вдасться вивести на новий – абсолютно вищий рівень», - зазначив міський очільник Дрогобича Тарас Кучма.

Міський голова вручив відзнаку «Почесний громадянин Дрогобича» за вагомий внесок у розбудову австрійсько-українських взаємин доктору юридичних наук, багаторічному керівнику президії та управлінського апарату торгової палати Штирії, члену правління громадських організацій, куратору Австрійського Червоного Хреста Гервігу Брандштеттеру. Окрім того, Тарас Кучма подарував пану Гервігу українську вишиванку.

У подячному слові Гервіг Брандштеттер закликав політиків всієї Європи припинити війну на Сході України. Адже якщо буде мир в Україні, то буде й в усій Європі.

Як символ примирення у війні на сході України Гервіг Брандштеттер вручив Тарасу Кучмі Прапор Миру і просив вивішувати його у Дрогобичі лише з особливої нагоди.

Учасників Форуму привітали заступник губернатора федеральної землі Зальцбурґ д-р Гайнріх Шельгорн та представник посла, керівника департаменту культурної політики за кордоном при Федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії д-р Тереза Інджайн.

Модератором «Днів Австрії у Дрогобичі» виступив директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент ДДПУ ім. І.Франка Ярослав Лопушанський.

Упродовж тижня учасники Форуму стали учасниками різноманітних культурних, мистецьких і наукових заходів у нашому місті.

Прес-служба міської ради

 

Україна – Бельгія: соціальне партнерство триває

Упродовж 12-17 травня на базі факультету психології, педагогіки та соціальної роботи ДДПУ ім. І.Франка проходить Міжнародний інтеркультурний тиждень «Інклюзивне суспільство». У його рамках реалізується навчальний проект «Арт-педагогіка та арт-терапія в соціальній роботі з людьми з особливими потребами» за участю викладачів і студентів-соціальних педагогів, психологів з України, Бельгії, Данії, Польщі.

У рамках проекту 13 травня у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича відбувся прем’єрний показ документального фільму «Дивись на мене» (Бельгія).

У заході взяли участь Надзвичайний і повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс, екс-міністр соцзахисту та охорони здоров’я землі Фландрії (Бельгія) Вівіна Деместер та президент неурядової організації «Орадя» Патрік Беллінк, представники соціальних служб із Дрогобича, Стебника, Трускавця, району, студенти педуніверситету.

Перед переглядом документального фільму гостей нашого міста привітала ректор ДДПУ ім. І.Франка Надія Скотна.

Про українсько-бельгійську співпрацю та історію створення фільму розповіли Патрік Беллінк і Вівіна Деместер.

«Дивись на мене» – це документальний фільм Клари Ван Ес про емоційний світ людей з вадами розумового розвитку. Головні герої – дорослі особи з інтелектуальною недостатністю, які живуть у центрі соціального обслуговування «Монікенгайде» (Зорсель, Бельгія). Фільм акцентує увагу на тому, що ми бачимо найперше: ваду чи людину? Як спільнота сприймає таких людей? Що означає інклюзія для них? Які бар’єри стають на шляху таких людей і як їх долати?

Прем’єрний показ фільму відбувся на Міжнародному фестивалі документального кіно в місті Левен (Бельгія) «Docville-2018». Стрічка нагороджена премією журі за кращий бельгійський документальний фільм і відзначена за тепло, щирість та професійну майстерність. Також минулого року кіноробота отримала нагороду фестивалю документальних фільмів у Києві.

Після завершення показу на сцені муздрамтеатру відбулася панельна дискусія – обговорення теми інклюзії у суспільстві за участю екс-міністра соцзахисту та охорони здоров’я землі Фландрія Вівіни Деместер, ректора ДДПУ ім. І.Франка професора Надії Скотної, керівника Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія» Ірини Дзюрах та координатора міжнародного проекту Людмили Сухарєвої.

Варто відзначити, що перед цим заходом гості з Бельгії зустрілися зі студентами ДДПУ, відвідали Центр «Дивовижні долоньки» БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ для молоді з особливими потребами. А виставка робіт вихованців Центру (вишивка, малюнки, бісероплетіння) експонувалася у фойє театру під час показу документального фільму.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: під час панельної дискусії після перегляду кінофільму.

 

88 років на службі людям

«Дрогобичводоканал» відзначив чергову дату від часу заснування

У п’ятницю, 10 травня, колектив КП «Дрогобичводоканал» відсвяткував 88-річчя від часу створення водопостачального підприємства у нашому місті. Урочистості відбулися у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича.

Захід розпочався із благословення та привітання отця-декана СДЄ УГКЦ Івана Паньківа, який наголосив, що вода є життєдайною основою функціонування людини.

Історичні матеріали свідчать, що водогін у Дрогобичі розпочали будувати у 1929 році і завершили у 1931-му. Саме тоді місто почало транспортувати воду з річки Бистриця (біля с.Уріж). До того часу дрогобичани користувалися питною водою з криниць. Іван Франко в одному з творів писав, що вода у Дрогобичі несмачна, бо має солонуватий смак. Тоді існувала професія криничного. Вони доставляли воду з криниць у бочках у різні райони міста, розносили її у відрах. Після запуску водогону навіть відбувся страйк криничних, які фактично позбулися роботи.

Водопровідна вода тоді коштувала дорого. У Правилах користування водопроводом і каналізацією від 1932 року зазначено, що ціна 1 куб. м води становить 1 польський злотий. Для прикладу, у той час буханець хліба вартував 29 ґрошів, 1 кг м’яса – майже 1 злотий.

У 1973 році введений в експлуатацію ще один водозабір – у с.Гірне на річці Стрий. Сьогодні 70% води місто отримує саме звідти. Загальна довжина труб, якими до нашого міста доставляють воду, становить 230 км! Її качають не з самої ріки, а з глибинних свердловин на березі.

Вода, яку ми з вами використали, потрапляє до каналізаційної мережі, а звідти – на очисні споруди. За добу там очищається до 30 тис куб. м стоків біологічним методом (з допомогою спеціальних бактерій). Очищену воду скидають у річку Тисмениця, а намул складують.

Діяльність КП «Дрогобичводоканал» забезпечують понад 300 працівників. Роман Шагала – дев’ятий за ліком керівник підприємства.

Під час урочистостей в театрі Роман Миколайович привітав колектив КП «Дрогобичводоканал» і відзначив кращих працівників грамотами.

Святкування 88-ї річниці керівник охарактеризував як нагоду згадати минуле, продемонструвати досягнення та плани на майбутнє. Серед найвагоміших здобутків він назвав забезпечення споживачів цілодобовим водопостачанням якісною питною водою. Цього вдалося досягти завдяки планомірній роботі, кадровому потенціалу, взаєморозумінню з міською владою та співпраці зі Світовим банком. І зараз підприємство працює над модернізацією обладнання, заміною мереж, зменшенням числа витоків і втрат.

Роман Шагала розповів і про партнерство з Краківським водоканалом та вступ Дрогобицького водоканалу до Асоціації «Форум Галицьких водопроводів». Це дозволить не лише обмінюватися досвідом, а й залучати інвестиції для поліпшення якості надання послуг.

Колектив КП «Дрогобичводокнал» та учасників урочистостей привітав і міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

- Щодня ви робите нелегку справу, яка має мати гідну оцінку як у грошовому еквіваленті, так і громади, для якої ми всі разом працюємо. Найбільшим досягненням роботи підприємства є те, що мешканці Дрогобича та Стебника мають змогу цілодобово споживати воду високої якості. Впевнений, що підприємство й надалі осучаснюватиме діяльність та забезпечуватиме якісні послуги водопостачання і водовідведення на Дрогобиччині, - сказав міський голова.

Учасниками урочистостей була делегація Краківського водоканалу у складі президента підприємства Пйотра Зєнтари, віце-президента Павла Сендерека та директора з виробництва Тадеуша Жаби. Саме Пьотр Зєнтара зі сцени привітав колектив «Дрогобичводоканалу», висловив надію на плідну співпрацю і подарував Тарасові Кучмі картину з краківськими пейзажами, а Романові Шагалі – символічну криницю, виготовлену талановитими майстрами водоканалу з Кракова.

Згодом розпочався святковий концерт. У яскравій програмі взяли участь: Народний ансамбль танцю «Віва» та Зразковий колектив  «Радість» (ЗОШ №4), Муніципальний камерний хор «Легенда», Народний ансамбль «Джерела Карпат» Народного дому ім. І.Франка, інструментальний ансамбль та окремі виконавці музичної школи №2, Джаз-бенд муздрамтеатру ім. Ю.Дрогобича. Під гучні оплески присутніх концерт завершив Народний ансамбль танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка славнозвісним «Гопаком».

Вели дійство Уляна Воят та Іван Сех.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Вступ «Дрогобичводоканалу» до Асоціації «Форум Галицьких водопроводів» – європейська перспектива для підприємства і міста

У рамках відзначення 88-ї річниці від заснування «Дрогобичводоканалу», 10 травня у ратуші відбулося офіційне підписання Угоди про вступ КП «Дрогобичводоканал» до Асоціації «Форум Галицьких водопроводів».

На офіційній церемонії з українського боку були присутні міський голова Дрогобича Тарас Кучма, його перший заступник Ігор Герман, заступник міського голови, керуючий справами виконкому ДМР Володимир Коцюба, керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка, начальник організаційного відділу Ірина Кушнір.

Польську сторону представляли президент Краківського водоканалу Пйотр Зєнтара та віце-президент підприємства Павло Сендерека.

Зазначимо, делегація з Кракова прибула до Дрогобича на запрошення начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали для участі у святкуваннях з нагоди 88-ї річниці заснування підприємства.

«Після підписання Угоди про вступ нашого підприємства до Асоціації, ми отримали можливість брати участь у інвестиційних проектах, які пропонує Європейський союз, адже тепер у нас є партнерська співпраця з підприємством, яке діє на території Євросоюзу», - прокоментував подію керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Привітав обидві сторони з підписанням Угоди міський голова Тарас Кучма, який наголосив на важливості партнерства між Дрогобичем та Краковом та співпраці з Євросоюзом.

«Підписання Угоди – це історична подія не лише для КП «Дрогобичводоканал», а й для Дрогобича. Адже сьогодні ми отримали практичне партнерство, яке дає можливість розвивати наш водоканал, покращувати якість надання послуг з водопостачання. Сподіваємося, що ця співпраця невдовзі матиме вже перші результати», - звернувся до обох сторін міський голова.

Також представники Дрогобича і Кракова обговорили подальші перспективи співпраці. Зокрема, невдовзі група працівникіцв КП «Дрогобичводоканал» відбуде на стажування до колег із Краківського водоканалу.

Прес-служба ДМР

 

АНОНС

У День вишиванки 

З цієї нагоди 16 травня Дрогобичем пройде парад вишиванок від площі Замкова Гора до майдану Т.Шевченка вулицями: Т.Шевченка, О.Нижанківського, Лесі Українки. Збір о 13:45 біля пам’ятника Юрієві Дрогобичу.

 

НОВИНИ

Благодійний бал – у поміч людям

Благодійний бал «Щастя усім – дай Бог» – це благодійна подія, яку вже вдруге організовують та проводять у Дрогобичі. Цьогоріч захід відбувся 6 травня під гаслом «Запали іскру добра».

Організатором балу виступила відома громадська діячка Леся Татарська спільно з Дрогобицькою міською радою.

Як і минулоріч, захід зібрав людей доброї волі, представників бізнесу, мистецтва, службовців, депутатів, ЗМІ. Під час вечора на сцені виступили відомі зірки шоу-бізнесу та кіно. Також відбувся благодійний аукціон.

Як зазначають організатори, загалом вдалося зібрати 207 тис. 600 гривень. А завдяки благодійному аукціону, метою якого був збір коштів на лікування дрогобичанина Сергія Паньківа, було зібрано 25 тис. 650 гривень та 50 доларів США.

Організаторка балу Леся Татарська проведенням та результатами благодійного вечора задоволена. Ініціатива була підтримана і на рівні Міністерства культури України. Ба, навіть більше, Леся Татарська зазначила, що після двох таких благодійних заходів робитиме все, аби в подальшому бал відбувався щороку і став традиційним, незалежно від того, хто займатиметься його організацією. У перспективі планується, щоб Благодійний бал у Дрогобичі «Щастя усім – дай Бог» отримав статус Віденського, хоча це потребує колосальних зусиль.

«Саме в таких малих общинах як Дрогобич формується суспільство всієї країни, тому важливо починати з себе і наповнювати українське суспільство частинками благородства, шляхетності, любові, краси та допомоги один одному в потрібні моменти», - зазначила Леся Татарська.

Сума коштів, виручена з балу, повністю перекриває всі витрати на придбання медичної апаратури у кардіологічне відділення КНП «Дрогобицька міська лікарня №1».

Міський голова Тарас Кучма зазначив, що такий захід вкотре демонструє, що сьогодні світ – не без добрих людей, а основне те, що є однодумці, які свідомі, що розвиток міста залежить від співпраці громади, влади і бізнесу. Таким чином вдається оновлювати медичну апаратуру, першочергове завдання якої полягає у порятунку людських життів. І додає, що у випадку нестачі коштів на закупівлю медобладнання, решту суми, як і торік дофінансують з міського бюджету. У цьому випадку міський голова відзначає активну позицію депутатського корпусу міської ради, який завжди позитивно відгукується на подібні громадські ініціативи.

Прес-служба ДМР

Фото Марії ТЯЖКУН

На фото: представники міської влади на Благодійному балі.

 

У День пам’яті і примирення 

Скорботним вічем 8 травня у центрі Дрогобича відзначили День пам’яті та примирення. Присутні помолилися за душі жертв Другої світової війни та вшанували 74-у річницю перемоги над нацизмом.

Того дня біля пам’ятного знака на вулиці Ковальській зібралося чимало дрогобичан. Участь у віче-реквіємі взяло також керівництво міста.

На місці, де у роки війни німецькі окупанти страчували мирних дрогобичан різних національностей, панахиду відслужили священнослужителі на чолі з отцем-деканом Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Іваном Паньківим.

Згодом представники міської влади в особі першого заступника міського голови Дрогобича Ігоря Германа та заступника міського голови, керуючого справами виконкому Володимира Коцюби, а також делегати від громадських організацій і політичних партій, прості дрогобичани поклали квіти та лампадки до пам’ятного знака.

На завершення присутні спільно виконали духовний гімн України «Боже великий, єдиний…».

Захід вела працівниця Народного дому ім. І.Франка Алла Мельничук.

Ія БАРАДНА

 

На нараді в міській раді...

У понеділок, 13 травня, відбулася щотижнева оперативна нарада міського голови.

Нарада відбулася під головуванням заступника міського голови, керуючого справами виконкому ДМР Володимира Коцюби.

Значну увагу було приділено комунальним питанням. Зокрема, заступник керівника КП «Комбінат міського господарства» Володимир Красуляк повідомив, що з території КП «КМГ» та вулиці Гайдамацької почали прибирати сміття, яке накопичилося внаслідок сміттєвої кризи. На території Комбінату залишилося ще майже 50 куб. м ТВП. Територію на вулиці Гайдамацькій розпочали прибирати ще минулого тижня.

За дорученням заступника міського голови Володимира Коцюби, який проводив нараду, сміття з території КП «КМГ» та вулиці Гайдамацької мають прибрати найближчим часом.

Також Володимир Коцюба доручив відділу оренди і приватизації комунального майна провести обстеження земельних ділянок користувачів-боржників шляхом обміру із залученням ліцензованої організації та складання відповідних актів для подальшої претензійно-позовної роботи.

Як наголосив посадовець, таке обстеження слді провести у зв’язку зі значним недоотриманням доходів до бюджету у вигляді орендної плати за фактичне користування земельними ділянками. У відділі оренди та приватизації повідомили, що у травні заплановано обстеження дев’яти таких об’єктів.

Прес-служба міської ради

 

У черзі на ремонт – вулиця Стрийська 

Стан дорожнього покриття вулиці Стрийської потребує негайного ремонту, тому роботи розпочнуть як тільки цьому сприятиме погода.

Про це повідомив керівник Департаменту міського господарства Роман Москалик під час понеділкової наради у ратуші.

Фрезерування дорожнього покриття та поточний ремонт проведуть на дуже зруйнованій ділянці поблизу храму Преображення Господнього.

Прес-служба ДМР

 

Маємо одну з найгарніших туристичних мап України 

10 травня у ратуші відбулася офіційна презентація унікальної мапи Дрогобича.

Керівник КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» Ігор Чава розповів, що робота над картою тривала більш ніж півроку. Підхід до справи був серйозний, оскільки необхідно було якомога точніше нанести на неї архітектурні й історичні пам’ятки міста. Над розробкою дизайну попрацював Олександр Сабинін.

Однією з особливостей карти є те, що міські архітектурні споруди відображені у 3D-форматі й одночасно є умовними позначеннями.

Карта містить велику кількість найвизначніших дрогобицьких історичних та архітектурних пам’яток.

Окрім історико-архітектурного ансамблю міста, нова туристична мапа популяризує також гастрономічний туризм. На карті вказані кафе та ресторани міста Котермака, де подають незвичні страви, зокрема, з використанням під час їхнього приготування славнохзвісної дрогобицької солі. Напиклад, риба, запечена в соляному панцирі, чанахи з сіллю, солоне морозиво, кава з сіллю тощо.

Отримати мапу можна завтавши до Туристично-інформаційного центру Дрогобича, що розташований за адресою: площа Ринок,1 (у приміщенні ратуші).

Ія БАРАДНА

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

До уваги пенсіонерів! 

Змінили паспорт, зверніться до органів Пенсійного фонду!

Дрогобицький відділ обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ у Львівській області повідомляє, що органами Фонду проводиться робота в рамках верифікації та для актуалізації даних осіб, щодо яких отримано інформацію з Державної міграційної служби про визнання недійсними, втраченими або викраденими документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Підстави проведення перевірки: згідно зі статтею 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” застрахована особа зобов’язана повідомляти органи Пенсійного фонду протягом десяти днів з моменту виникнення таких обставин:

- зміна даних, що вносяться до її персональної облікової картки в реєстрі застрахованих осіб;

- виїзд за межі держави;

- зміна статусу застрахованої особи.

Пенсіонерам, які з моменту призначення пенсії з будь-яких причин (втрата, обмін паспорта тощо) змінили паспорт, необхідно звернутися до сервісних центрів Пенсійного фонду України для внесення актуальних паспортних даних до інформаційної бази Пенсійного фонду України. Саме на підставі цієї інформаційної бази даних формуються виплатні документи, за якими здійснюється виплата пенсійних коштів.

У разі отримання повідомлення від органів Фонду про необхідність звернення до Пенсійного фонду, просимо без зволікання звернутись з відповідним документом для проведення ідентифікації та актуалізації даних. При собі мати паспорт (у вигляді книжечки або у вигляді ІD-картки з витягом щодо реєстрації місця проживання) або посвідку на постійне проживання. У разі неможливості (за станом здоров’я) просимо зателефонувати до сервісного центру та узгодити порядок підтвердження відповідних документів у зручний для пенсіонера час.

Отримати консультації з питань пенсійного забезпечення можна за телефоном “гарячої” лінії Дрогобицького сервісного центру (032-44) 3-34-91.

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Злодій потрапив за ґрати

Як повідомила Дрогобицька місцева прокуратура, у суді доведено провину раніше судимого за корисливі злочини 31-річного мешканця Дрогобицького району, який у минулому році вчинив низку злочинів проти власності та обвинувачувався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.186, ч.2 ст. 190, ч.ч.2,3 ст.185 ККУ.

Зокрема, чоловік здійснив одне відкрите заволодіння чужим майном, сім крадіжок та одне заволодіння майном шляхом обману на загальну суму 21 тис. 650 гривень. Предметом його злочинних дій були мобільні телефони, електротовари, металеві предмети, акумуляторні батареї, гроші та особисті речі потерпілих.

Чотири обвинувальні акти щодо підсудного минулого року скеровано для розгляду до Дрогобицького міськрайонного суду.

Обвинувачений свою вину у вчиненому визнав і розкаявся. 7 травня під час засідання суд визнав його винним у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.186, ч.2 ст. 190, ч.2,3 ст.185 ККУ, і призначив остаточне покарання (з урахуванням невідбутого покарання за попереднім вироком) у вигляді позбавлення волі на 4 роки та 1 місяць.

Ія БАРАДНА

 

З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ

У дарунок матерям – «Весняний передзвін»

Весна – улюблена пора року для багатьох людей. У цей час усе пробуджується від зимового сну, розквітає, зеленіє… А ще навесні ми відзначаємо свята, важливі, мабуть, для кожного українця: річницю народження пророка нашого народу Тараса Шевченка, Великдень, День матері.

Саме цим святам був приурочений концерт «Весняний передзвін», який 8 травня презентували глядачам викладачі й учні Дрогобицької музичної школи №1. Захід відбувся у концертній залі Палацу дитячої та юнацької творчості.

У концерті прозвучали твори українських та зарубіжних композиторів, серед яких і композиції на слова Тараса Шевченка, а також присвячені нашим найдорожчим матерям.

Тендітне звучання скрипки, ніжний спів флейти, романтична мелодія фортепіано, неповторні «голоси» акордеона і бандури… А яке виконання попурі на відомі композиції від групи «АББА» джазовим колективом! Усе це просто заворожувало глядачів і вони щоразу нагороджували юних артистів та їхніх наставників щедрими оплесками.

А справжні овації викликав виступ гурту вчителів музичної школи №1 у складі: Ольга Будинкевич, Микола Кос, Орест Казимирів, Віталій Клонцак, Володимир Андрієвський, Роман Козицький (учень). Вони продемонстрували своїм вихованцям та глядачам справжній майстер-клас, чудово виконавши популярну мелодію з кінофільму «Ва-банк».

Окрім них, того дня на сцену виходили учні: Роман Божик (викладач Ярослав Шипайло), Анна Коцюба (Олександр Меркулов, концертмейстер Ірина Грицюк), Максим Рак, Соломія Герасимович (Зоряна Сов’як-Герасимович, Наталія Лазарєва), Назар Шевців, Ярослав Кулинич, Ярослава Фещак (керівник Роман Ілик), тріо у складі: Вікторія Бардак, Христина Шкірляк, Анна Блюмгарт (Оксана Шудлак), Божена Савка (Тетяна Андрієвська), Юлія Вісьтак (Надія Філоненко), Яна Боліжевська (Леся Луців, конц. Анна Ананенко), Софія Чавва (Наталія Яцюшка), Ярина Климчук (Наталія Лазарєва, Надія Летнянка), тріо у складі: Вікторія Лилак, Мирон Угера, Максим Буник (кер. Вікторія Звір, конц. Наталія Кульчицька), дует Софія Майкут і Діана Війчук (Наталія Книш, Наталія Лазарєва), гурт «Smile» – Вікторія Лилак, Христина Казимирів, Божена Савка, Роман Козицький, Володимир Андрієвський (Орест Казимирів, Володимир Андрієвський).

Допомагала глядачам налаштовуватися на святковий лад ведуча Тетяна Гавриш.

Усі, хто того дня побував на концерті, поверталися додому з гарним настроєм, а подарував його усім «Весняний передзвін».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Пакунок малюка» для найменших дрогобичан

Від 2017 року у Дрогобичі функціонує місцева програма «Пакунок малюка». Таку ж Програму з 1 вересня 2018 року запроваджено й на загальнодержавному рівні.

У Дрогобичі спершу «Пакунок малюка» вручали батькам, у яких народилась друга, третя і більше дітей.

Після прийняття подібної Урядової програми, відділі молодіжної політики, сім’ї та спорту ДМР, який ініціював цей проект на місцевому рівні, змінив правила вручення «Пакунка малюка» сім’ям з Дрогобича і Стебника. Тепер за місцевою Програмою його вручають сім’ям, у яких народилася четверта і більше дітей, а також на свята: День матері, День міста та у перший день нового року.

У середу, 15 травня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма привітав дрогобичан, які вчетверте стали батьками. Він вручив «Пакунки малюка» для новонароджених – трьох дівчаток та одного хлопчика.

«Щиро радий, що у нашому місті народжується більше дівчаток, адже за народними повір’ями дівчатка народжуються до миру. А мир – це та необхідність, якої зараз так не вистачає нашій державі», - сказав Тарас Кучма.

Окрім того, міський очільник поспілкувався з батьками щодо рівня якості надання медичних послуг у Дрогобицькому міському пологовому будинку. Жодних скарг не прозвучало.

За детальною інформацією щодо отримання «Пакунка малюка» можна звернутися до відділу молодіжної політики, сім’ї і спорту ДМР (каб. №33 у ратуші).

Прес-служба ДМР

 

«Рідна мати моя…»

Мати – особлива людина в житті кожного з нас. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо ним ми звертаємося до найближчої, найдорожчої для нас людини. Шанування матері – один із найсвятіших обов’язків кожного з нас.

Із нагоди Дня Матері 14 травня у світлиці Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася літературно-музична композиція. На свято запросили матерів і бабусь, які стоять на обліку в терцентрі.

Із вітальними та подячними словами звернулася до присутніх директор терцентру Марія Лютик. Вона зазначила: «Наше життя починається з матері. Мама – найкраща подруга, помічниця, порадниця, цілитель фізичних і душевних недуг… і просто людина, яка завжди готова вислухати і зрозуміти. Кожне її слово, мудрі поради, добрі діла – це книга життя, з якою ми вирушаємо в дорогу…»

Опісля кожній жінці, яка завітала на свято, подарували символічний букетик конвалій.

Із вуст ведучої дійства Ніни Фролової пролунало багато щемливих, ласкавих слів, зокрема віршованих рядків і побажань на адресу матерів та бабусь. Чарівні душевні пісенні композиції подарували присутнім учасники хору «Калинонька». Серед добірки українських народних, ліричних пісень прозвучали такі: «Прославимо Маму», «Мамина коса», «Пробач, мамо» та ін. А пісня «Рідна мати моя» лунала з кожних вуст присутніх на заході.

Співом та грою на музичному інструменті привітала усіх матусь учениця музичної школи  №1 Яринка Климчук.

Завершилося свято багатоголосним многоліттям та «Христос воскрес!» гостям та організаторам.

З незабутніми відчуттями радості та вдячності присутні залишали світлицю терцентру.

Ія БАРАДНА

 

СПОРТ

Перша перемога в сезоні

Минулого тижня дрогобицька «Галичина» провела два матчі чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Обидві гри відбулися у Дрогобичі, і наша команда зуміла поповнити свій очковий доробок. Не даремно кажуть, що вдома і стіни допомагають.

9 травня у відкладеній грі 4 туру «Галичина» зіграла з одним із фаворитів турніру – СКК «Демня». Гра виявилася дуже напруженою. Ніхто із суперників не хотів втрачати очки: дрогобичани – щоб не залишатися у підвалинах турнірної таблиці, гості – щоб не відстати від лідерів.

Демнянці активно розпочали поєдинок і впродовж першого тайму створили чимало гострих моментів, але голкіпер Іван Сілецький рятував «галичан». Та на 38-ій хвилині «Демня» таки відкрила рахунок: Юрій Голубка першим опинився на добиванні і відзначився вшосте у сезоні – 1:0.

На старті другої половини зустрічі гравці Демні продовжували турбувати воротаря господарів активними діями в атаці, але голкіпер діяв надійно. Дрогобичани відігралися на 58-ій хвилині – влучно пробив Вадим Бреньо, котрий вийшов на заміну після перерви. Незадовго до фінального свистка гості могли вирвати перемогу, проте Юрій Голубка не зміг переграти з пенальті воротаря «Галичини» Івана Сілецького, пробивши по центру воріт.

Підсумок – 1:1 і демнянці вперше в цьогорічному чемпіонаті втратили очки.

У матчі юнацьких складів дрогобичани перемогли з рахунком 2:1.

12 травня у матчі 6 туру «Галичина» приймала команду «Думна» (Ременів), яка посідала восьму сходинку у таблиці. Спершу на поле вийшли команди юнаків. Дрогобичани продемонстрували атакувальний футбол і здобули перемогу – 4:0.

У грі дорослих складів гра була рівною і напруженою. У першому таймі більшість ігрового часу суперники провели в центральній частині поля. Натомість другий тайм пройшов за переваги господарів поля. «Галичани» створили декілька небезпечних моментів, в одному з яких на 62-ій хвилині гри Олег Коблянський зіграв на випередження і на протиході прокинув м’яч повз воротаря у сітку – 1:0.

«Думна» спробувала переламати хід матчу і почала більше часу проводити в атаці. Дрогобичанам це й було потрібно, адже на половині поля суперників з’явилося більше простору. Швидкості контратакам додали гравці, які вийшли на заміну. В одному випадку гостей від голу врятувала стійка воріт. А вже на 90+4-ій компенсованій хвилині наш Ігор Тершак поставив переможну крапку у матчі, влучно пробивши низом із кута штрафного майданчика. У підсумку – перша перемога Дрогобича у цьому сезоні – 2:0!

«Галичина» виступала в такому складі: Іван Сілецький, Віталій Трусевич, Володимир Сушинець, Роман Лещинський, Юрій Федуняк (Павло Козловський,60; Ігор Тершак,84), Іван Бутим, Олег Коблянський, Вадим Бреньо, Віталій Швець (Остап Шпак,89), Тарас Рудавець (Ігор Приходько,75), Святослав Турок. Тренер – Ігор Височанський.

Результати інших матчів:

ЛСК «Погонь» (Львів) – СКК «Демня» – 0:3 (юнаки 3:0),«Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – «Гірник» (Новояворівськ) – 3:2 (2:3), ФК «Мостиська» – «Львів-Сокіл» (Борщовичі) – 2:2 (6:1), «Юність» (Верхня Білка) – ФК «Локомотив» (Рава-Руська) – 4:1 (2:2), ФК «Миколаїв» – «Юність» (Гійче) – 0:0 (6:0), ФК «Самбір» – «Енергетик-Рочин» (Добротвір / Соснівка) – 8:0 (2:0).

Після шести турів у турнірній таблиці лідирують СКК «Демня» та «Юність» (Верхня Білка) – по 16 очок, «Фенікс-Стефано» – 14, ФК «Миколаїв» – 13. «Галичина» піднялася на дев’яту сходинку – 6 очок. Замикає турнірну таблицю «Енергетик-Рочин» (Добротвір / Соснівка) – 3 очки.

Юнацький склад дрогобичан – на восьмій сходинці (9 очок), а лідирують серед юнаків ФК «Самбір» та «Погонь» (Львів) – по 15 очок.

Наступний матч «Галичина» зіграє 19 травня в гостях із командою «Енергетик-Рочин» (Добротвір / Соснівка).

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 16 мая 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником