ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 20 червня 2019 р
Черговий вагомий успіх дрогобицької медицини

15 червня у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» офіційно відкрили відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. Особливістю відділення є надсучасний ангіограф, яких в Україні є лише понад двадцять. Завдяки цьому апарату дрогобицькі медики можуть надавати вчасну медичну допомогу при інфаркті, обстежувати судини, проводити операції зі стентування.

Облаштування відділення обійшлося у 26,5 мільйонів гривень: 23,5 млн грн. виділив уряд, 3 млн грн. надали з місцевого бюджету Дрогобича.

На урочисте відкриття відділення до КНП «ДМЛ» №1 завітали заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, депутат Верховної Ради України Богдан Матківський, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, головні лікарі медзакладів міста.

Вітаючи громаду з черговим успіхом у медичній галузі, Роман Ілик відзначив успішну трансформацію медицини Дрогобича. Також урядовець розповів про політику Міністерства, спрямованої на порятунок життя та здоров’я. Відкриття відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі, за словами Романа Ілика, є важливо й тим, що тепер мешканців навколишніх територій та гірської місцевості не потрібно везти до Львова. Це скорочує не лише час транспортування пацієнта, а й збільшує час та шанси на його порятунок.

Міський голова Тарас Кучма наголосив, що перемога та успіх можливі лише тоді, коли є взаєморозуміння та підтримка. У випадку з відкриттям відділення та закупівлею ангіоргафа, за який точилися баталії – це об’єднання зусиль посадовців та депутатів місцевого, обласного та державного рівнів.

Відтак Тарас Кучма вручив подяки Роману Ілику, Богдану Матківському. Одну з подяк підготували для екс-голови ЛОДА Олега Синютки. Оскільки його не було на заході, то міський голова пообіцяв особисто передати йому відзнаку при зустрічі. Ще одну подяку передадуть директору фірми, яка постачала обладнання.

«Це подяки від усієї громади Дрогобича та Стебника за те, що ви сприяли, аби Дрогобич отримав цей ангіограм», - наголосив Тарас Кучма.

Також грамотою голови ЛОДА відзначили Тараса Кучманича, який був відповідальним з боку міської ради за виконання будівельних робіт.

Народний депутат України Богдан Матківський, вітаючи присутніх з успіхом, запропонував вшанувати хвилиною мовчання воїнів, які віддали життя, аби в Україні, зокрема й у Дрогобичі, творилися успішні справи на благо громади і українського народу.

Про досягнення у медицині за останній період у своєму вітальному слові розповів начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба. Посадовець перерахував низку закупленого обладнання, серед яких сучасний рентген-апарат, мамограф, томограф, апарати для біохімічного аналізу крові, УЗД-устаткування та інші. Розповів і про позитивну реформу первинної ланки та оптимізацію галузі охорони здоров’я у Дрогобичі.

Також із вітальними промовами виступили головні лікарі КНП «ДМЛ №1» та КНП «ДМП» Володимир Бігуняк і Юлія Гончаренко.

Як зазначили медики, у новому відділенні вже провели 7 успішних операцій.

Прес-служба ДМР

 

Сучасне обладнання для поліклініки

Сучасне обладнання для якісного аналізу крові та обстеження придбали для НКП «Дрогобицька міська поліклініка».

Тепер зробити якісний аналіз крові можна за пів години на сучасних біохімічному аналізаторі та коагулометрі. Також для поліклініки придбали УЗД-апарат. Обладнання закупили за кошти НКП «Дрогобицька міська поліклініка».

Завдяки новому обладнанню, можна зробити 39 показників біохімічного аналізу крові. Результати такого аналізу пацієнт отримає через пів години. За 1 годину апарат може зробити 200 таких аналізів.

Окрім того, на новопридбаному обладнанні можна зробити аналіз згортання крові.

Завдяки цим апаратам тепер пацієнтам не треба переплачувати за аналізи у приватних клініках. Проте медики наголошують, що аналізи будуть безкоштовні для тих дрогобичан, які уклали декларацію з сімейним лікарем. У кого декларації нема, ті будуть змушені платити.

Наразі обладнання тестують.

З приємною подією напередодні Дня медичного працівника колектив поліклініки привітали міський голова Тарас Кучма та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Прес-служба ДМР

 

Медичну спільноту привітали зі святом

У неділю, 16 червня, в Україні відзначали день медичного працівника. З цієї нагоди 14 червня у муздрамтеатрі ім. Ю.Дрогобича відбулися урочистості за участі працівників медичних установ Дрогобича і Стебника.

Кращих працівників галузі охорони здоров’я цих міст відзначили грамотами. Привітали з професійним святом й медиків-ветеранів. Хвилиною мовчання вшанували тих працівників, яких уже нема серед нас.

Із професійним святом медичну спільноту привітали: міський голова Дрогобича Тарас Кучма, народний депутат України Богдан Матківський, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, голова Дрогобицької міської організації Львівської обласної профспілки працівників охорони здоров’я України Катерина Шмигельська.

Після урочистостей відбувся показ вистави «І сміх, і гріх».

 

Як ми День батька святкували

Сольні виступи, танцювальні номери, спортивні трюки, конкурси, розваги – саме так у Дрогобичі офіційно відзначали День батька.

Попри шалену спеку, свято вдалося. Родзинкою заходу стало змагання батьків на плетіння кіс донькам.

З Днем батька учасників дійства привітав депутат Верховної Ради України Богдан Матківський.

Прес-служба ДМР

 

АНОНС

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Цього дня розпочалася німецько-радянська війна, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

У Дрогобичі поминальні заходи відбудуться на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». Початок панахиди о 17:00.

Прес-служба ДМР

 

Дружитимемо з німцями…

У Дрогобичі з візитом перебувала офіційна делегація з німецького міста Грайфсвальд на чолі з обер-бургомістром Штефаном Фасбіндером.

Партнерські відносини між німецьким Грайфсвальдом та українським Дрогобичем зав’язалися ще у 2017 році. Після ознайомчого візиту німецької делегації до Дрогобича, у Грайфсвальді побувала і наша делегація – службовці міськради та працівники КП «Дрогобичводоканал», які стажувалися в установах Грайфсвальда.

Як передбачали обидві сторони, ще тоді – у 2017 році, майбутнє Грайфсвальда та Дрогобича – тісна партнерська співпраця.

У четвер, 13 червня, під час прийому делегації з Грайфсвальда було підписано Договір про партнерство між двома містами. Документ про партнерство підписали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та обер-бургомістр Грайфсвальда Штефан Фасбіндер.

Після підписання Договору обидві сторони обговорили практичне впровадження досвіду, яким обмінялися у 2017 році.

Нагадаємо, за результатами стажування у Грайфсвальді, у Дрогобицькій міській раді було запроваджено низку змін у інформаційній політиці, зокрема, щодо промоції міста, започатковано “Ярмарок вакансій”, заплановано низку цікавих проектів. Крім того, обидві сторони поглибили співпрацю у сферах маркетингу та е-врядування, обмінюючись досвідом. Налагоджено співпрацю між Дрогобицьким та Грайфсвальдським університетами.

Німецькі колеги відзначили позитивні зміни у Дрогобичі, які помітно з часу їхнього першого візиту. Поділилися досвідом ревіталізації старовинної частини міста.

Своєю чергою, Тарас Кучма разом із заступниками Ігорем Германом та Володимиром Коцюбою розповіли про розвиток інфраструктурних об’єктів, туризму та електронного врядування у місті. Розповіли про проект оптимізації руху центральною частиною міста, який невдовзі планують почати реалізовувати.

На завершення бесіди обидва очільники міст, розповідаючи про спільне між Дрогобичем та Грайфсвальдом, наголосили, що обидва міста мають схожу історію, архітектуру, проблеми, але найважливіше – це те, що мешканці беруть активну участь не лише у громадсько-культурному житті, а й долучаються до вирішення глобальних проблем.

 

…і з південнокорейцями

«Про візит південнокорейської делегації до Дрогобича перемовини велися більше року», - зазначив міський голова Тарас Кучма в очікуванні офіційної делегації з міста Гам’янг перед входом до ратуші.

У понеділок, 17 червня, до Дрогобича завітала офіційна делегація з південнокорейського міста Гам’янг. Офіційну делегацію очолили губернатор округу Гам’янг Сео Чун Су, голова ради округу Хоан Тей Джін. Гості прибули у супроводі Почесного консула Республіки Корея у Львові Владислава Ртіщева.

Спершу відбувся офіційний прийом делегації у кабінеті міського голови. Тарас Кучма разом з першим заступником Ігорем Германом розповіли гостям про історію Дрогобича, яка заснована на видобутку солі та нафти, про важливість збереження солеварні, про відомих дрогобичан, знаних у світі, про університет, коледжі, малий та середній бізнес.

“Ми зацікавлені у співпраці з усім світом. Ми раді співпраці з південною Кореєю, бо вважаємо, що це найпередовіша країна Азії. В Україні – це вперше, коли така поважна делегація приїжджає у місто”, - звернувся до гостей міський голова Тарас Кучма.

Південнокорейські гості розповіли про Гам’янг та його округ. Це курортне місто, на його території є масштабний національний парк. 78% округу – гори. Місто є транспортною розвилкою. В окрузі активно розвивається сільське господарство, вирощують женьшень, з якого виробюляють продукцію. Кількість населення сягає 4 мільйони осіб.

У 2020 році там планують зробити всесвітню виставку, де широко презентуватимуть продукцію з женьшеню.

На Дрогобиччині підприємці займаються медозбором та виробництвом різноманітної продукції, в тому числі й напоїв. Пасічництво також розвинуте й у Гам’янгу. Для обох сторін це може стати цікавим досвідом та сферою для співпраці.

Крім того, делегати поділилися своєю розробкою електричних автобусів. На думку Тараса Кучми, Дрогобич може стати пілотним в Україні, де у сфері пасажирських перевезень можуть функціонувати автобуси майбутнього.

«Ми можемо продемонструвати якість цього транспорту для багатьох міст, бо перебуваємо у фокусі не лише багатьох українських міст, а й інших країн завдяки успішно реалізованому проекту “Розумне місто», - наголосив Тарас Кучма.

Поспілкувалися обидві сторони й щодо можливої культурної співпраці. Корейську делегацію запросили на День міста Дрогобича, а українську сторону – на Фестиваль Женьшеню.

Відтак обидві сторони домовилися про співпрацю на локальному рівні між містами.

«Мені цікава історія Дрогобича. Місто дуже гарне і це свідчить, що самоврядування справляється зі своїми обов’язками. Дрогобич – це ворота у Східну Європу. Ми сьогодні укладаємо договір. Культура, освіта, бізнес, – маємо крок за кроком налагоджувати співпрацю. Це буде співпраця на перспективу», - зазначив губернатор округу Гам’янг Сео Чун Су.

Після офіційної бесіди сторони обмінялися подарунками. Народний музичний інструмент та корені женьшеню південнокорейські делегати вручили міському голові Дрогобича. Корейським гостям подарували сувеніри – альбоми зі світлинами про наше місто та дрогобицьку сіль.

Кульмінацією зустрічі стало підписання у світлиці ратуші Договору про партнерство між Дрогобичем та Ганм’янгом. Офіційний документ підписали Тарас Кучма та Сео Чун Су.

Також цього дня іноземна делегація побувала у ДДПУ ім. І.Франка, прогулялася центральною частиною міста, відвідала солеварню, побувала на презентації туристичного потенціалу Дрогобича.

Прес-служба ДМР

 

У Дрогобичі засяяв «Сонячний промінь»

У суботу, 15 червня, у Дрогобичі на вул. Пилипа Орлика,18/20 гостинно відчинив двері новий сучасний промисловий ринок під гарною назвою «Сонячний промінь».

Перших покупців під музику радо зустрічали ведуча та діти у вишиванках, даруючи усім повітряні кульки та частуючи цукерками.

Уся територія ринку вистелена бруківкою. Торгові місця – це окремі магазинчики, над проходами – легке пластикове накриття. Як і належить, є туалет. Словом, усе для зручності покупців.

На території ринку завершується спорудження двоповерхового кафе у сучасному стилі – з прозорими стінами. Гарна й адміністративна будівля.

Для бажаючих працювати на ринку діє спеціальна акція: оренда торговельних площ – 1 гривня за 1 кв. м до кінця 2019 року! Кого зацікавила ця інформація, можуть звертатися до адміністрації обслуговуючого кооперативу «Сонячний промінь».

Ярослав ГРИЦИК

 

Свято триває!

У рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей вихованці Обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Сонечко» відвідали дельфінарій «Оскар» у Трускавці.

Діти побачили прекрасну шоу-програму, в якій брали участь чорноморські дельфіни та морські котики. Ми були вражені цікавими акробатичними номерами та високою майстерністю тренерів. Діти з великим захопленням спостерігали за морськими артистами. Кожен з відвідувачів отримав багато незабутніх вражень і позитивних емоцій. Треба було бачити усміхнені і щасливі обличчя наших 26-ти діток! Серед них: Настя і Ліля зі Львова, маленька Аліночка з Яворівщини, Максимко з Червонограда, Іванко і Назар з Підбужа, Дмитро та Іван з Вороблевич, Артемко з Дрогобича та багато інших.

Висловлюємо щиру вдячність дельфінарію «Оскар» та його керівнику Геннадію Галабурді за можливість нашим дітям відвідати такий прекрасний заклад. Також дякуємо керівнику фірми «Канзас» Романові Бойку, який щиро відгукнувся і надав автобус, яким кермував надзвичайно ввічливий до наших діток водій Василь Винар.

Сподіваємося, це свято надовго збережеться в дитячих серцях, а ми від щирого серця бажаємо нашим вихованцям міцного здоров’я, добра, радості і щасливого дитинства.

Ольга ШАМА, вихователь Центру

 

 

Скористайтеся електронними сервісами Пенсійного фонду

14 червня начальник Дрогобицького сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Любов ЯНЕВИЧ провела брифінг для ЗМІ щодо зручності користування електронними сервісами Пенсійного фонду України. Вона повідомила таку інформацію:

WЕB-ПОРТАЛ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ НАДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ:

- отримати інформацію із системи персоніфікованого обліку про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески, починаючи з 2000 року;

- переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;

- сформувати запити на попередню підготовку документів;

- записатися на прийом до фахівців ПФ, не виходячи з дому;

- отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

СПОСОБИ РЕЄСТРАЦІЇ НА WEB-ПОРТАЛІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Перший спосіб: подача заяви для реєстрації на WEB-порталі. Другий спосіб: онлайн-реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Пенсіонерам та застрахованим особам, за наявності у них електронного цифрового підпису (ЕЦП), Пенсійний фонд України надає послугу з видачі електронних довідок, достовірність яких підтверджується спеціальним QR-кодом. Послуга надається без особистого звернення до відділень Пенсійного фонду безоплатно.

Довідки з QR-кодом від Пенсійного фонду дійсні для оформлення субсидій, пред’явлення у банках та подання документів у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Довідки з QR-кодом можна отримати через особистий кабінет на Веб-порталі електронних послуг.

Пенсійний фонд України надає також послугу СМС-інформування шляхом надсилання СМС-повідомлень на телефонні номери всіх охочих пенсіонерів та застрахованих осіб, які мають електронний цифровий підпис (ЕЦП). В такому разі послуга надається без особистого звернення до відділень Пенсійного фонду. За відсутності у особи електронного цифрового підпису для підключення до такої послуги слід звернутись до органів Пенсійного фонду.

За допомогою СМС можна отримувати інформацію:

- пенсіонерам – про результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком, поновленням або припиненням виплати пенсії, про утримання з пенсійної виплати, про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу – пенсіонера;

- застрахованим особам – щомісяця про сплату/несплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування цього періоду до страхового стажу, що є важливим фактором при визначенні права на пенсію у майбутньому.

Кор. «ГЗ»

 

ВИБОРИ

Перші кандидати відомі!

Позачергові парламентські вибори набирають обертів. Завершується висунення та реєстрація кандидатів у народні депутати України у мажоритарних округах. У Дрогобицькому ТВО №121 станом на ранок 19 червня ЦВК зареєструвала таких осіб:

Алєксєєв Михайло Васильович, 1979 р.н., головний бухгалтер ТОВ «Вілком», мешкає у Стрию, суб’єкт висування – партія «Правий сектор».

Жолобович Назар Вікторович, 1993 р.н., провідний спеціаліст відділу молодіжної політики... ЛОДА, проживає у Бориславі, самовисування.

Малихін Павло Володимирович, 1969 р.н., керівник Військово-цивільної адміністрації м.Авдіївка Донецької обл., проживає в с.Тарасівка Київської обл., самовисування.

Матківський Богдан Миронович, 1980 р.н., народний депутат України, проживає у Трускавці, суб’єкт висування – політична партія «Громадянська позиція».

 

Християнський табір у трускавецькому санаторії «Дніпро-Бескид»

Із початком російсько-української війни працівники трускавецького санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид» регулярно надають фінансову допомогу нашим воїнам, надсилають на фронт ліки, обладнання, військову амуніцію.

Щороку чимало з тих, хто брав участь в бойових операціях, захищаючи Україну, відпочивають і проходять реабілітацію в «Дніпрі» та «Бескиді». Ініціатором цих добрих справ незмінно виступає Олександр Чебаненко, голова Правління ПрАТ СГК «Дніпро-Бескид», Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів, кавалер ордена «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, депутат Львівської обласної Ради, Почесний громадянин Трускавця. Нещодавно на базі санаторію «Дніпро-Бескид» відпочивали і проходили курс лікування сироти і вдови воїнів АТО.

64 жінки і 95 дітей були оточені увагою персоналу і медиків. Співорганізаторка християнського табору Оксана Кобчук каже, що цим людям допомагають не лише матеріально, а й морально, бо інколи добре слово може зцілити. Звичайно, дитині не повернеш тата, а дружині – чоловіка, але треба жити, бо за наше майбутнє ці мужні люди віддали своє життя. Ці люди діляться своїми секретами й бідами з тими, хто ними опікується. Головне, не залишати їх на самоті, вчасно прийти на допомогу, адже їм набагато важче, ніж тим, хто не пережив трагедії втрати рідної людини.

Ще одна співорганізаторка табору Юлія Віткова зазначає, що вдовам і сиротам воїнів АТО вони допомагають вже п’ять років. Це дуже клопітка справа. Не кожний хоче йти на контакт. Доводиться у буквальному розумінні цього слова витягувати їх, вносити позитив у їхнє життя. На жаль, маємо констатувати, що не всі йдуть на співробітництво, замикаються в собі. Велику роль у налагодженні контактів з сиротами і вдовами воїнів АТО відіграють капелани. Ці священики, як ніхто інший, знають, як важливо допомогти людям, не залишати їх віч-на-віч з проблемами. Завжди для них знайдеться тепле слово і щира молитва.

На християнський табір до Трускавця приїхали сироти та вдови зі всієї України. Більшість з них уперше побували у місті-курорті, але перебування тут назавжди залишиться в їхніх серцях. Подібні християнські табори відбуваються щороку в різних куточках України.

Анатолій ВЛАСЮК

 

СВІТ СПОРТУ

Нічийний синдром

15-16 червня відбулися матчі 11 туру чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» у Раві-Руській зустрічалася з «Локомотивом».

Перший тайм пройшов за територіальної переваги господарів поля. На 15-ій хвилині вони створили гострий момент, поціливши у поперечину після удару з флангу. Перед свистком на перерву гравець «Локомотива» Володимир Галич вийшов сам на сам із воротарем, але переграти Івана Сілецького не зміг. Першим на добиванні опинився Олег Марчук, після удару якого м’яч просвистів над поперечиною.

Голи глядачі побачили у другому таймі. На 58-ій хвилині дрогобичани подали кутовий, м’яч після верхової боротьби відскочив на лінію штрафного майданчика і «галичанин» Тарас Рудавець потужним ударом розстріляв ворота «Локомотива» – 0:1. Це вже четвертий м’яч Тараса у цьому сезоні, він є кращим бомбардиром у нашій команді.

На жаль, втримати перемогу гості не змогли. На 82-ій хвилині «залізничники» зрівняли рахунок: подачу Володимира Галича з правого флангу результативно замкнув Павло Вивроцький. Тож у підсумку – 1:1. Це вже шоста нічия у доробку «Галичини» і наразі наша команда є найбільш дружелюбною у Прем’єр-лізі.

«Галичина» виступала в такому складі: Іван Сілецький, Роман Лещинський, Віталій Трусевич, Володимир Сушинець, Юрій Федуняк, Іван Бутим, Тарас Тарасович (Тарас Грицан,80), Роман Маланяк (Олег Коблянський,75), Віталій Швець, Тарас Рудавець, Ігор Тершак (Вадим Бреньо,53). Головний тренер – Ігор Височанський.

У грі юнацьких складів дрогобичани поступилися з рахунком 2:3.

Результати інших матчів: ФК «Львів-Сокіл» (Борщовичі) – «Юність» (Гійче) – 1:1 (юнаки 3:2), СКК «Демня» – ФК «Самбір» – 1:0 (0:0), ЛСК «Погонь» (Львів) – «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – 3:6 (3:0), «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – ФК «Мостиська» – 2:1 (2:10), «Гірник» (Новояворівськ) – «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – 4:1 (9:0).

Після 11 турів у турнірній таблиці лідирують: «Юність» (Верхня Білка) – 26 очок, «ФК «Миколаїв» – 25, СКК «Демня» – 23. Дрогобицька «Галичина» – на дванадцятій сходинці – 6 очок. Замикає таблицю ФК «Мостиська» 5.

Матч «Галичина» – ФК «Мостиська», запланований на 22 червня, не відбудеться. Контрольно-дисциплінарний комітет ФФЛ оштрафував і відсторонив на 2 роки від обласних змагань ФК «Мостиська» через грубе порушення регламенту (завдання тілесних ушкоджень арбітру і самовільне залишення футбольного поля) у грі з «Феніксом-Стефано».

Юнацький склад дрогобичан посідає восьме місце (13 очок), а лідирують серед юнаків «Погонь» (Львів) – 25 очок, ФК «Миколаїв» – 24, ФК «Самбір» – 23.

Тим часом у першій лізі Першості Львівщини після дев’яти турів із 21 очком лідирує «Гал-Кат-Арсенал» (Зубра) – 21 очко, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі – Ст.Самбір) – 20, «Вікторія» (Трускавець) – 20.

Бориславський «Нафтовик» замикає турнірну таблицю – 2 очки.

У другій лізі (група В), де виступає «Тартак» (Підбуж), зіграно 6 турів. Наші земляки мають 8 очок (2 перемоги, 2 нічиї, 1 поразка) і посідають четверту сходинку. Лідирують «Карпати» (Турка) та «Стрілець» (Стрілки) – по 10 очок.

Ярослав ГРИЦИК

 

Успіх наших акробатів

11-15 червня у м.Генічеськ пройшов чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці серед дорослих.

Дрогобицькі акробати представляли збірну команду Львівської області (з чотирьох спортсменів чоловічої збірної троє дрогобичан, один львів’янин; з трьох спортсменів жіночої збірної двоє дрогобичани, одна львів’янка).

Усі спортсмени повернулися з нагородами. У загальнокомандному заліку збірна Львівщини посіла перше місце серед 14 команд України.

Чоловіча збірна команда посіла перше місце (Віталій Войтів, Олег Мазурик, Ігор Буштин), жіноча – друге місце (Аліна Мисишин, Анна-Марія Вагіла).

У багатоборстві впевнену перемогу здобув Віталій Войтів (ВПУ-19), успішно виконавши найскладніші вправи, на третьому місці – Олег Мазурик (ЗОШ №4), другу сходинку посіла Анна-Марія Вагіла (ЗОШ №4).

У змаганнях з окремих вправ обидва золота (за першу та другу вправи) завоював Віталій Войтів, срібну нагороду за другу вправу – Олег Мазурик, а Анна-Марія Вагіла отримала бронзову нагороду.

Паралельно з чемпіонатом України проводились Всеукраїнські змагання серед учнів спортивних шкіл та клубів. Вихованка Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського Євгенія Жгута здобула впевнену перемогу серед дівчаток 2007-08 років народження.

У загальній сумі наші акробати здобули 13 нагород: 7 золотих, 4 срібні та 2 бронзові. Це їхній найвагоміший успіх, створений спільною з тренерами працею.

Кор. «ГЗ»

 

«Якщо дітям пояснити про важливість берегти здоров’я в юному віці, то вони берегтимуть його надалі»

Ірина Іванців-Гріга – організатор лекцій для здоров’я дітей

Минулої неділі медики України відзначили професійне свято. Лікарі – люди, які присвятили життя допомозі іншим, люди, які щодня ведуть боротьбу за охорону здоров’я суспільства.

Корінна дрогобичанка Ірина Іванців-Гріга, асистент кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛМНУ ім. Д.Галицького, лікар-педіатр, кандидат медичних наук, – перший у Львівській області фахівець, який займається просвітницькою діяльністю у середніх школах з профілактичною метою разом з лікарями-інтернами-педіатрами та неонатологами.

- Що підштовхнуло Вас на започаткування проведення такої роботи?

- Коли я тільки-но стала педіатром, то вирішила, що метою моєї праці стане допомога дітям. Діти – по суті, найдорожче, що є в суспільстві, тому потребують особливої підтримки та догляду. Тому в мене зародилася ідея проводити уроки-лекції в школах для того, щоб розповісти учням про сучасні недуги, їх запобігання та лікування.

- Що являють собою ці уроки-лекції?

- На презентації ми запрошуємо і старшокласників, і молодших школярів, залежно від теми. Лекції читають лікарі-інтерни-педіатри і неонатологи: дітям легше сприймати інформацію, коли отримують її від молодих людей, та й лікарям-інтернам уроки-презентації стають чудовою нагодою закріпити вивчене матеріал. Щодо тем уроків, то ми вибираємо ті, які будуть корисними і важливими для дітей і підлітків. Часто день профілактики тієї чи іншої хвороби, про яку готуємо доповідь, збігається з днем її презентації.

- На які саме теми проводилися лекції?

- Для старшокласників була організована низка презентацій, таких, як «Поборемо ВІЛ/СНІД», «Рак молочної залози: захисти себе, розкажи подрузі» та інші. Молодшим школярам ми читали лекції про туберкульоз та здоровий спосіб життя. Хочу зазначити, що незалежно від віку школярів зацікавлює тема охорони здоров’я й організму від недуг.

- Як, на вашу думку, сприяють ці уроки-лекції підростаючому поколінню?

- Якщо дітям пояснити про важливість берегти здоров’я в юному віці, то вони берегтимуть його надалі. Маю надію, що з цими презентаціями молодь засвоїть ази відповідального ставлення до свого організму та його здоров’я, що так важливо зараз, у часи спокус навколишнього світу. І в той же час цих уроків недостатньо, бо основна інформація повинна була б надходити від батьків, із сім’ї.

Христина ІВАНЦІВ

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Злочин і покарання

За активної позиції Дрогобицької місцевої прокуратури 13 червня ц.р. міськрайонним судом завершено судовий розгляд щодо 34-річного мешканця Борислава, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 ККУ (хуліганство), вчиненого до місцевого громадського активіста у березні 2018 року.

Суд визнав доведеним фактом, що 2 березня 2018 р. двоє зловмисників, перебуваючи на вул.Стрийській неподалік від ДП «Дрогобицький лісгосп», грубо порушуючи громадський порядок, застосувавши заздалегідь заготовлені металеві прути (арматуру), завдали тілесних ушкоджень 43-річному громадському активісту, районному мисливствознавцю ДП «Дрогобицький лісгосп».

Вироком суду від 13.06.2019 р. 34-річного мешканця Борислава визнано винним і призначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишено без змін до набрання вироком законної сили. На користь потерпілого стягнуто 20 тис грн. моральної шкоди.

Обвинувачений упродовж усього розслідування не визнавав свої провини.

Щодо іншої невстановленої особи, яка причетна до вчинення кримінального правопорушення, матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження.

Дрогобицька місцева прокуратураСоздан 20 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником