ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 4 липня 2019 р
П’ятий Президент знову відвідав наш край

26 червня на Дрогобиччину завітав лідер політичної партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Зі сцени на майдані Т.Шевченка у Дрогобичі він презентував політиків, які входять до чільної частини виборчого списку партії на позачергових парламентських виборах-2019.

Спершу Петро Порошенко коротко охарактеризував сьогоднішню по-літичну ситуацію в державі, звернувши увагу на прагнення проросійських сил до реваншу. Він закликав виборців підтримати «Європейську Солідарність» як сильну команду досвідчених українських політиків, здатних відстояти наші мову, історію, культуру і євроатлантичні прагнення.

Згодом до дрогобичан звернулися інші представники «Європейської Солідарності»: чинний Голова Верховної Ради Андрій Парубій, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, співачка, телеведуча, громадська діячка Софія Федина, ексголова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та відеоблогер, волонтер і телеведучий Андрій Карпов (Полтава).

Олег Синютка закликав виборців підтримати кандидатуру депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, якого партія «Європейська Солідарність» висунула кандидатом у мажоритарному виборчому окрузі №121. Він охарактеризував Михайла Леоновича як досвідченого, кваліфікованого і дієвого депутата, котрий усіма можливими способами відстоює інтереси виборців. І ця його активність перетворюється на конкретні справи. Очевидно, тому на останніх виборах до місцевих рад пан Задорожний набрав понад 50% голосів на своєму окрузі.

Як ексголова ЛОДА Олег Михайлович навіть пожартував, що частина його сивини – це результат в’їдливості, наполегливості і впертості Михайла Задорожного.

Підтримати Михайла Леоновича виборців Дрогобиччини попросив і голова партії Петро Порошенко. Своєю чергою, Михайло Задорожний подякував за довіру і закликав краян 21 липня проголосувати за «ЄС».

Відтак усі присутні разом виконали Державний Гімн України. Йдучи до автомобілів, Петро Порошенко вільно спілкувався з дрогобичанами, нікому не відмовляв у фото.

До речі, перед початком зустрічі з виборцями відбувся концерт за участю молодого виконавця на ймення ХАС та гурту «OT VINTA».

Під час заходу стався цікавий епі-зод. Двоє осіб з новими парасольками, в уніформі та однаковими лавсановими пакетами у руках нетерпеливо чекали приїзду П.Порошенка. Їх швидко «прибрали». Але інші молоді люди у масці клоуна та з червоними повітряними кульками снували перед сценою і знімали усе, що діється, на відео, намагалися спровокувати людей. Міський голова Тарас Кучма дав доручення представникам «Муніципальної варти». Ті оперативно втрутилися й запобігли можливим провокаціям.

Після Дрогобича Петро Порошенко з представниками «ЄС» відвідали музей-садибу Івана Франка у Нагуєвичах. Там до нього приєдналися дружина Марина і дві доньки. Гості оглянули садибу та музей, поспілкувалися з дітьми, які того дня були учасниками майстер-класів, покуштували холодного Франко-квасу, виготовили монетку із портретом Каменяра, сфотографувалися на пам’ять. У ролі екскурсовода виступив директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

На завершення візиту Петро Порошенко зауважив: йому трохи соромно, що вперше відвідав Нагуєвичі і на камери численних тележурналістів закликав усіх українців обов’язково побувати на батьківщині Івана Франка.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


Кандидатів – 21! 

ЦВК завершило розгляд реєстрацію кандидатів у депутати на позачергові парламентські вибори. У Дрогобицькому ТВО №121 зареєстровано 21 така особа:

У попередньому номері «Галицької Зорі» ми вже повідомляли, що ЦВК зареєструвала 17 кандидатів.

Це: Михайло Алєксєєв (партія «Правий сектор»), Михайло Задорожний («Європейська Солідарність»), Богдан Матківський («Громадянська позиція»), Іван Піляк (ВО «Батьківщина»), Віктор Руднєв («Радикальна партія О.Ляшка»), Михайло Сікора (НРУ), а також самовисуванці: Роман Гарасим’як, Тарас Демко, Йосип Дяків, Сергій Жирний, Назар Жолобович, Роман Ілик, Степан Кугівчак, Павло Малихін, Олександр Мисишин, Володимир Фідик.

Висуванця партії «Голос» Дмитра Огньова партія вирішила зняти з реєстрації у ЦВК. Натомість до вищезгаданих кандидатів додалися:

Беднарчик Наталія Ігорівна, 1990 р.н., головний державний інспектор управління матеріального забезпечення та експлуатації майна ДФС України, безпартійнa, проживає у Стебнику, само висування

Голубіцька Любов Михайлівна, 1974 р.н, директор, КП «Надра Борислава», член партії «Об’єднання «Самопоміч», проживає у Дрогобичі, суб’єкт висування – партія «Об’єднання «Самопоміч».

Кулик Євген Володимирович, 1956 р.н., професор кафедри основ виробництва Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, безпартійний, проживає у Трускавці,  суб’єкт висування – партія «Сила і Честь».

Саламаха Орест Ігорович, 1991 р.н., заступник директора з будівництва ТОВ «Буд Інвест Ком» (Львів), безпартійний, проживає у с.Сокільники Пустомитівського району, суб’єкт висування – партія «Слуга Народу».

Танчук Роман Володимирович, 1960 р.н., голова фермерського господарства «Ромалін», безпартійний, проживає у Дрогобичі, суб’єкт висування – Аграрна партія України.

Вл.інф.

 

Господарник Іван Піляк налаштований на перемогу

Передвиборна кампанія до Верховної Ради України стартувала і потрохи набирає обертів. Першим серед кандидатів-мажоритарників у виборчому окрузі №121 пресконференцію для журналістів регіону провів Східницький селищний голова Іван ПІЛЯК.

Зустріч відбулася 2 липня у Дрогобичі.

Насамперед Іван Євгенович повідомив, що хоч і безпартійний, але йде на вибори з командою партії ВО «Батьківщина». Він охоче погодився на пропозицію про висунення від цієї парторганізації, позаяк йому імпонують її ідеї і виборча програма «Новий курс України».

Крім того, Іван Піляк усвідомлює, що один депутат у парламенті – не воїн, а в складі сильної фракції розв’язувати проблеми виборчого округу буде значно легше. Має сподівання, що фракція «Батьківщини» не буде в опозиції, а братиме участь у формуванні уряду, а отже наш край не буде обділеним.

- Чому селищний голова успішної Східниці вирішив балотуватися до парламенту? – поцікавилися журналісти.

Іван Піляк спершу пожартував, що, можливо, вже виріс із тих штанів… А згодом додав, що за багато років роботи в органах місцевого самоврядування зіткнувся з різними нюансами, численними неузгодженостями у законодавстві, які не дають нормально працювати владі на місцях. Тож треба це виправляти на рівні парламенту.

Як приклад, кандидат у депутати навів прогалини у законодавстві щодо створення об’єднаних територіальних громад, які стосуються міст- і селищ-сателітів, таких як Стебник і Східниця. Виявляється, вони не можуть бути центром ОТГ. Тож, аби реалізувати ідею створення Східницької ОТГ разом із давно інтегрованими у неї гірськими населеними пунктами, громада вирішила домагатися отримання селищем статусу міста обласного значення. З цього приводу вже відбулися громадські слухання.

На переконання І.Піляка, Борислав від цього не постраждає, адже Східниця забере на своє фінансування всі бюджетні установи, які зараз утримує Борислав, а воду й надалі купуватиме у тамтешнього водоканалу.

Згодом, на прохання журналістів, Іван Євгенович коротко розповів про здобутки Східниці за останні роки, серед яких – відремонтовані дороги у селищі, перемога у тендері на будівництво власних очисних споруд на суму 850 тис. грн., впровадження енергозберігаючих заходів у школі, нещодавнє відкриття бювету мінеральної води «2с» типу Боржомі й туристично-інформаційного центру тощо. Кандидат також повідомив, що мав зустріч із власником бориславського заводу «РЕМА» Юрієм Флюнтом щодо концепції Індустріального парку в місті нафтовиків.

Розв’язання регіональної проблеми утилізації твердих побутових відходів Іван Піляк бачить у сортуванні сміття на місцях і його утилізації на потужному загальнообласному сміттєпереробному заводі, який починає будувати Львів. А витрати на транспортування мала би частково дотувати місцева влада, щоб тариф для мешканців не був надто високим.

У виборчій програмі кандидата – підтримка ідеї запровадження страхової медицини; реальна реформа пенсійної системи; повернення додому заробітчан шляхом створення нових робочих місць із гідними зарплатами; затвердження справедливої системи оподаткування, підтримка малого і середнього бізнесу; зміцнення обороноздатності країни; боротьба з корупцією; логічне завершення програми децентралізації; підтримка гірських населених пунктів, малих сіл і містечок; запровадження європейського досвіду господарювання на лісових територіях; ініціювання перегляду та встановлення виваженої і виправданої ціни на газ, електроенергію і комунальні послуги; контроль за наданням державою належних соціальних гарантій для учасників АТО та потребуючих категорій громадян; підтримка «зелених технологій» у виробництві енергії.

Утім, зауважив Іван Піляк, підвищення соціальних стандартів життя українців неможливе, якщо нарешті не запрацює наша економіка. Саме над цим і мають «мізкувати» майбутній парламент та уряд.

- Кого вважаєте своїм основним конкурентом на виборчих перегонах? – поцікавилися журналісти.

- Налаштовуюся на перемогу, хоч шанси є у кожного. А серед фаворитів, думаю, будуть місцеві політики, яких знають люди. Бо «парашутисти» для Дрогобичини – вже пройдений етап, - зазначив Іван Піляк. І додав, що має надію на чесну виборчу кампанію, а громада зробить вибір сама.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Крок до цивілізації

Є перші майданчики для роздільного збору сміття!

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, побудова заводів, запровадження нових законів і правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починається боротьба з відходами – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

2 липня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів виїзний прийом громадян на вулиці Володимира Великого. Він поспілкувався з мешканцями ОСББ «Бескид», «Калина» та «Відродження». Мова йшла про можливість благоустрою дитячого майданчика, потребу в ремонті під’їзної дороги, збір ТПВ.

Днями на території вище вказаних ОСББ облаштували закритий майданчик для роздільного сортування сміття. Тож мешканці звернулися з проханням встановити відеонагляд для боротьби з недобросовісними громадянами, які порушують правила поводження з ТПВ у Дрогобичі.

Разом з міським головою з громадянами поспілкувалися заступник керівника Департаменту міського господарства Ростислав Пошивак, директор КП «Комбінат міського господарства» Сергій Жирний і фахівці підприємства, службовці ДМР.

«Це перші ОСББ, які погодилося облаштувати у їхньому дворі майданчик закритого типу і розпочати процес сміттєсортування. Наступний майданчик будемо облаштовувати на вулиці Самбірській», - зазначив КП «КМГ» Сергій Жирний.

У підсумку учасники зустрічі домовилися, що 10 липня голови ОСББ завітають до міської ради з пропозиціями щодо розв’язання озвучених проблем.

«Коли мешканці міста переходять від критики до партнерської співпраці, тоді шанси вирішити будь-яку проблему зростають. Одну з них ми вже розв’язали. Тепер у вас перших є сучасний майданчик, за яким маєте стежити і допомагати нам боротися з порушниками правил поводження та утилізації ТПВ на території Дрогобича. Решту проблем будемо розв’язувати під час зустрічі у міській раді на основі сформованого вами плану першочергових дій», - звернувся до громадян Тарас Кучма.

Прес-служба ДМР

 

Несвяткова розмова у святковий день

30 червня біля церкви Св. Юра у Дрогобичі відбувся молебень та віче з нагоди 78-ї річниці проголошення у 1941 році Організацією Українських Націоналістів Акта відновлення Української Держави.

Саме на території церкви Св. Юра 6 липня 1941 року на велелюдному віче громаду нашого краю інформували про прийняття у Львові цього Акта.

Молебень відслужив священик УГКЦ о. Ростислав Мелех.

Згодом до нечисленних учасників заходу звернулися промовці. Отець Ростислав наголосив на тому, що ми, українці, чомусь дуже шануємо мову, національну культуру і традиції, співаємо наших пісень, коли опиняємося на чужині. А хто нам не дає робити це на своїй землі? Чому ми лише нарікаємо, що тут усе погано? Це стосується і вшанування вагомих для кожного українця історичних дат.

Почесний голова Дрогобицької районної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Метик зробив екскурс у минуле, пригадавши хронологію подій 1941 року і про те, як склалася доля керівників Проводу ОУН-УПА Дрогобиччини Андрія Шукатки (1918-1943 рр.) і Василя Николяка (1912-1944 рр.).

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, привітавши присутніх з подвійним святом – днем проголошення Акта відновлення Української Держави та днем народження Романа Шухевича, зауважив, що відсутність молоді на таких заходах патріотичного характеру – це недопрацювання керівників з виховної роботи у школах міста, а також відділу туризму. Адже гостей міста екскурсоводи ведуть чомусь не до меморіалу «Тюрма на Стрийській», місць, пов’язаних з І.Франком чи до церкви Св. Юра, а здебільшого водять місцями Бруно Шульца, до костелу Св. Варфоломія та кафе.

Активіст товариства «Просвіта» Микола Муль в емоційному виступі також акцентував увагу на тому, що на захід прийшло мало людей, і то переважно старшого віку. Адже з наближенням виборів знову постає питання збереження української державності і цим має перейматися кожен.

У коротенькій концертній програмі взяли участь вихованці Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича. Патріотичну поезію читала Надія Василишин (Зразкова літературно-творча студія «Любисток», керівник Калерія Луценко), а пісні виконав Народний ансамбль «Чарівна сопілка» (кер. Ореста Сивохіп). Вела захід Уляна Воят (Народний дім ім. І.Франка).

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

15 тисяч гривень – за відмову від централізованого опалення

У четвер, 27 червня, сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення «Про затвердження міської Програми призначення і виплати одноразової цільової грошової допомоги малозабезпечним мешканцям Дрогобича, квартири яких будуть відключені від системи централізованого теплопостачання на 2019-2020 роки».

Як зазначають у КП «Дрогобичтеплоенерго», підприємство опинилося у ситуації, коли на окремі будинки виділяються значні суми на забезпечення послуги з централізованого теплопостачання. Ця послуга надається ліченим квартирам у багатоповерхівках, які, можливо, й мають бажання відключитися від системи теплопостачання, але у них нема фінансової можливості. Прийняття цієї Програми вирішує проблему для певної категорії осіб з числа малозабезпечених. Саме цим громадянам – власникам домогосподарства, будуть надавати одноразову допомогу в розмірі 15 тисяч гривень для облаштування індивідуального опалення.

Виплату допомоги здійснюватиме управління праці та соцзахисту населення за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідний рік для надання матеріальної допомоги.

«Ми розв’язуємо цю проблему адресно. Зараз у Дрогобичі налічується майже 30 домогосподарств, які потрапляють під дію Програми. Наступний крок — пошук фінансового забезпечення на виконання програми», - зазначив начальник управління праці та соціального захисту населення ДМР Іван Терлецький.

Виплата допомоги може здійснюватися за місцем проживання/реєстрації одержувача шляхом перерахування коштів на їх особові рахунки в установах уповноважених банків. Призначенням допомоги займатиметься спеціальна комісія, керуючись Програмою модернізації системи централізованого теплопостачання КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради, яка затверджена рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 21 лютого 2019 року №22.

«Необхідність запровадження відповідної Програми у Дрогобичі ми ініціювали ще минулого року під час робочої зустрічі за участі керівників КП «Дрогобичтеплоенерго», Управління праці та соцзахисту та КУ «Інститут розвитку міста». У цій патовій ситуації нам вдалося отримати перемогу для обох сторін – люди з низькими доходами отримають матеріальну допомогу. Так ми поєднали інтереси людей та КП «Дрогобичтеплоенерго»», - наголосив керівник КУ «Інститут міста Володимир Кондзьолка.

Умови та механізм призначення і виплати цільової грошової допомоги:

1. Одноразова цільова грошова допомога (далі - допомога) призначається комісією, яка утворюється розпорядженням міського голови;

2. Допомога призначається малозабезпеченим мешканцям міста, квартири яких планується відключити від системи централізованого опалення, відповідно до Програми модернізації системи централізованого теплопостачання КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради (рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 21 лютого 2019 року № 22);

3. Особи, на яких поширюється дія Програми: одинока особа; сім’я, яка складається з двох і більше осіб/дітей з інвалідністю; сім’я виховує дитину з інвалідністю; особа з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС (причинний зв’язок інвалідності встановлений внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС; особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

4. Громадянин подає заяву для призначення допомоги на ім’я міського голови. До неї додається: заява про надання допомоги довільної форми; копія паспорта Заявника та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; довідка з банківської установи про відкриття рахунку (оригінал); копія документів, що підтверджують соціальний статус (особа з інвалідністю, опікун, ветеран тощо); копії документів, що підтверджують право власності на квартиру; довідка про склад сім’ї.

Фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подають прізвище, ім’я, по батькові і серію та номер паспорта. Копії документів подаються разом із оригіналами для звірки. За потреби, Комісія може запитувати додаткові документ, необхідні для прийняття рішення про призначення допомоги.

Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проекту міського бюджету на відповідний рік з урахуванням його можливостей.

«Прийняття програми дозволяє вже цього року розв’язати одну з найбільших проблем дрогобичан, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. Тепер їм не доведеться оббивати пороги Ратуші в пошуках розв’язання проблеми. Звісно, що наслідком прийняття сесією такого рішення не має стати масова відмова від послуг централізованого опалення, адже ця програма передбачена на мешканців тих будинків, де залишилися невідключені поодинокі квартири. У такий спосіб ми не лише розв’язуємо соціально-побутову проблему, а й оптимізуємо видатки КП «Дрогобичтеплоенерго»», - зазначив Тарас Кучма.

Прес-служба ДМР

 

Данська компаніяпланує розширення філії у Дрогобичі 

2 липня відбулася зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з фінансовим директором компанії «Юнайтед Текстиль Груп А/С» Могенсом Йенсеном.

Ця компанія має дочірнє підприємство у Дрогобичі – «ЮТГ Україна», що на вулиці Самбірській, і спеціалізується на пошитті одягу. Там працює 250 осіб.

Участь у зустрічі взяла також новопризначений директор «ЮТГ Україна» Інга Галькович та перший заступник міського голови Ігор Герман.

Могенс Йенсен зазначив, що датська компанія розглядає можливість збільшення потужностей підприємства. На разі керівництво датської фірми визначається з країною і територіями, де економічно вигідніше розширювати потужності.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості розширення виробництва на базі ДП «ЮТГ Україна» у Дрогобичі. Обговорювалася можливість навчання майбутніх працівників у Дрогобича.

Тарас Кучма заявив про готовність надати підтримку місцевої влади, а також спільно напрацювати дорожню карту у розширенні роботи підприємства у місті.

Прес-служба ДМР

 

Чотири медзаклади отримали вищу категорію

КНП «Дрогобицька міська поліклініка», КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок», КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» та КНП «Дрогобицька стоматологічна поліклініка» отримали вищу кваліфікаційну категорію.

Як повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, ці заклади успішно пройшли добровільну державну акредитацію при Міністерстві охорони здоров’я України.

 

Дрогобич відвідала Дафіна Герчева

Наприкінці минулого тижня до Дрогобича з офіційним візитом завітала новопризначена Представниця Програми розвитку ООН в Україні Дафіна Герчева.

Вона мала зустріч з міським головою Тарасом Кучмою, народним депутатом України Богданом Матківським та посадовцями ДМР.

Сторони обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці, зокрема у реалізації проектів ПРООН з термомодернізації будинків ОСББ, а також у таких сферах, як економічне зростання, соціальний прогрес, захист довкілля та демократичне урядування.

Також Дафіна Герчева високо оцінила роботу міської вдлади у напрямах формування політики відкритих даних, побудові комунікації з громадою та моніторингу КРI-продуктів.

 

Спільний проект Дрогобича й Борислава 

За результатами програми Львівської обласної ради, яка передбачає муніципальне співробітництво між громадами, Дрогобич та Борислав отримають пів мільйона гривень на закупівлю медичного обладнання.

Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

За словами посадовця, загальна вартість проєкту становить 1 мільйон гривень. 50% вартості проєкту покриває Львівська обласна рада, а відтак Дрогобич та Борислав отримають по 250 тисяч гривень для закупівлі медобладнання. Решту суми громади мають співфінансувати з місцевих бюджетів.

Як зазначив Володимир Чуба, за ці кошти буде закуплено апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор та монітор пацієнта для КНП «Дрогобицька міська лікарня №1».

Координацією проекту займались фахівці КУ «Інститут міста Дрогобича» і, за словами керівника установи Володимира Кондзьолки, це перший проект муніципальної співпраці між громадами.

Прес-служба ДМР

 

Митці Городоччини – на дрогобицькій землі 

30 червня у Дрогобицькому районному Народному домі у рамках Третього обласного «Фестивалю гостинності» відбувся концерт культурно-мистецьких колективів Городоцького району.

Гостей привітали і подякували за гарну концертну програму заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Ханас, начальник відділу культури і туризму ДРДА Надія Козар, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Глядачі оцінили виступ представників Городоцького краю щирими тривалими оплесками. А ті, своєю чергою, подякували за теплий прийом.

Ярослав ГРИЦИК

 

 З нагоди Дня Конституції – «круглий стіл»

Українці – народ, який століттями йшов до своєї незалежності. Тому Конституція України, як найвищий закон, є важливою для утвердження нашого державного вектору, а саме – бути сильним, вільним, демократичним народом.

З цієї нагоди, напередодні відзначення Дня Конституції України, 27 червня, проведений «круглий стіл» у приміщенні читального залу центральної бібліотеки ім. В.Чорновола.

На захід були запрошені підопічні терцентру та інші мешканці Дрогобича. Перед ними виступили: доктор історичних наук, професор кафедри історії України ДДПУ ім. І.Франка Василь Футала та представники центру з надання безоплатної правової допомоги Марія Николаїшин і Петро Габрівський.

Присутні переглянули документальний фільм про історію створення Конституції України.

А наприкінці прозвучали пісні про Україну у виконанні хору «Калинонька», що діє при міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Завершилося дійство спільним фото біля пам’ятника В.Чорноволу.

Вл.інф.

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

А відпочинок не обіцяв поганого... 

За активної участі прокурорів Дрогобицької місцевої прокуратури у міськрайонному суді завершено судовий розгляд щодо 20-річного мешканця Дрогобицького району.

28 квітня 2018 р. він, відпочиваючи поблизу Доброгостівського озера, заподіяв тілесні ушкодження середньої тяжкості 33-річному стебничанину, який також відпочивав поблизу озера разом із сім’єю та дітьми.

Обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 ККУ і призначено йому покарання у вигляді 1 року обмеження волі. Та на підставі ст.75 ККУ, підсудного звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном 1 рік.

Також задоволено позови прокурора щодо відшкодування витрат на лікування: закладу охорони здоров’я, який належить Львівській обласній раді, слід виплатити майже 9 тис грн., а особисто постраждалому – майже 50 тис грн.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

Пенсійні справи

Третього липня поточного року начальник Дрогобицького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Любов ЯНЕВИЧ провела прес-конференцію для засобів масової інформації, на якій повідомила , що з 1 липня перераховано пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни, чорнобильцям та пенсіонерам зі стажем роботи 30-35 років.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 26 червня 2019 року №543 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Цією постановою внесено зміни до:

- постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій” щодо збільшення мінімальної пенсійної виплати особам з інвалідністю внаслідок війни;

- постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року №124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році” стосовно підвищення пенсій для осіб, які мають великий стаж роботи, але протягом всієї трудової діяльності отримували невисокі зарплати;

- абзацу першого пункту 9.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Отже, зміни, внесені до постанови КМУ №656, стосуються розмірів державної адресної допомоги інвалідів війни. З 1 липня 2019 року пенсійна виплата в осіб з інвалідністю внаслідок війни не може бути меншою за :

1) в осіб з I групою інвалідності та осіб II і III групи інвалідності, учасників бойових дій Другої світової війни, які досягли віку 85 років – 650% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (замість 285%, які були встановлені до 1 липня), що становить 10166 грн.;

2) в осіб з II групою інвалідності – 525% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (замість 255%, які були встановлені до 1 липня), що становить 8211 грн.;

3) в осіб з III групою інвалідності – 360% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (замість 225%, які були встановлені до 1 липня), що становить 5630,40 грн.

Мінімальний розмір пенсійних виплат для учасників бойових дій, як і раніше, складатиме 165% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб та з 1 липня 2019 року становитиме 2580,60 грн. (до 1 липня – 2470,05 грн.)

Також вище зазначеною постановою №543 передбачено, що особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), розмір пенсії в яких станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн., встановлюється доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Перерахунку підлягають всі пенсійні виплати, призначені згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, незалежно від факту роботи одержувача пенсії.

Ще одній категорії осіб, а саме: військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, буде проведено перерахунок пенсії з 1 липня. Таким особам пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за визначеною Кабінетом Міністрів формулою. З 1 січня 2018 року такі перерахунки були проведені лише особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших ядерних випробувань під час проходження строкової військової служби. Суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, оскільки залежать від складових пенсійної виплати.

Таким чином, постановою №543 розширено коло осіб, що мають право на призначення пенсії в розмірі, обчисленому відповідно до пункту 9.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210.

Перерахунки пенсій не потребують додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Кор. «ГЗ»

 

СВІТ СПОРТУ

На канікули – з перемогою

Минулого тижня відбулися матчі 13 туру чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» 26 червня у Борщовичах зустрічалася з ФК «Львів-Сокіл», який є фарм-клубом команди Прем’єр-ліги України ФК «Львів». На завершення першого кола наші земляки здобули перемогу.

На 26-ій хвилині дрогобичанин Тарас Рудавець, отримавши передачу від партнера з правого флангу, з району 11-метрової позначки ногою переправив м’яч у ворота борщовицької команди – 0:1. До речі, це вже 5-ий гол Тараса цього сезону і наразі він є найкращим бомбардиром команди в цьому сезоні.

У другій половині зустрічі гравці з Борщович двічі заробили пенальті після того, як суперники порушували правила у штрафному майданчику. Однак в обох епізодах справжнім героєм матчу став голкіпер «Галичини» Іван Сілецький, котрий парирував обидва удари опонентів із «крапки».

У підсумку – мінімальна і загалом друга перемога «галичан» у цьогорічній Прем’єр-лізі Львівщини – 1:0. Щоправда, перший переможний результат підопічних Ігоря Височанського над ременівською «Думною» (2:0) анульовано, оскільки ременівці через фінансові труднощі знялися з чемпіонату. Отож, перша очна дуель новачків Прем’єр-ліги – за Дрогобичем.

У матчі юнацьких складів «Галичина» поступилися з рахунком 1:2.

«Галичина» виступала в такому складі: Іван Сілецький, Віталій Трусевич, Роман Подоляк, Тарас Тарасович, Володимир Сушинець, Тарас Грицан (Ігор Приходько, 90+3), Віталій Швець, Тарас Рудавець (Олег Коблянський,78), Роман Маланяк, Вадим Бреньо, Святослав Турок (Ігор Тершак, 62). Головний тренер: Ігор Височанський.

У матчі між спортивно-культурним клубом «Демня» та «Юністю» з Гійчого гості, невдоволені рішенням арбітра, зійшли з футбольного поля. На той час рахунок на табло був 1:1 (юнаки – 0:1). Доля протистояння вирішиться найближчим часом на засіданні Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу Львівської області.

Результати інших матчів: «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – ФК «Миколаїв» – 1:2 (1:4), «Гірник» (Новояворівськ) – «Локомотив» (Рава-Руська) – 3:0 (5:1), ЛСК «Погонь» (Львів) – ФК «Самбір» – 3:1 (2:1).

Після 13 турів у турнірній таблиці лідирує «Юність» (Верхня Білка) – 29 очок. Дрогобицька «Галичина» – на дев’ятій сходинці – 9 очок.

Юнацький склад дрогобичан посідає восьме місце (13 очок), а лідирує ФК «Миколаїв» – 29.

Тим часом у першій лізі Першості Львівщини з футболу після 13 турів із 31 очком лідирує «Гал-Кат-Арсенал» (Зубра). «Вікторія» (Трускавець) – на шостій сходинці (20 пунктів), а бориславський «Нафтовик» замикає турнірну таблицю – 3 очки.

У другій лізі (група В), де виступає «Тартак» (Підбуж), зіграно 8 турів. Наші земляки мають 12 очок і посідають другу сходинку. Лідирує «Стрілець» (Стрілки) – 14 очок.

Ярослав ГРИЦИК

 

БЛАГОЧИННІСТЬ

Допоможімо Матвійкові! 

У півторарічного Матвійчика Цихівського з Дрогобича виявили гостру мієлоїдну лейкемію. Зараз хлопчик перебуває на лікуванні в ізраїльській клініці. На лікування потрібні значні кошти, яких у родини нема.

«Лікарі сказали, що буде проведено чотири курси хіміотерапії замість п’яти. Це тішить. Рівень ракових клітин в крові почав зменшуватися, тобто організм позитивно реагує на лікування. Вдалий старт, та остаточно все знатимемо лише після 30-го дня і результатів пункції кісткового мозку. Наші спільні молитви роблять чудеса! Дякуємо всім небайдужим, які жертвують гроші!», - повідомляють батьки Матвійка.

Реквізити для допомоги:

Приватбанк: 5221 1911 0046 3917, Цихівський Юрій Валерійович,

Монобанк: 5375 4141 0037 0385, Цихівський Юрій Валерійович.

Для переказів з-за кордону в доларах: SWIFT 0011000080, IBAN UA133253210004731219118869878.

Закликаємо всіх небайдужих долучитися до збору коштів!Создан 04 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником