ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 5 вересня 2019 р.
Дрогобич оговтується від трагедії

Громада попрощалася із загиблими і допомагає потерпілим

Сотні дрогобичан у п’ятницю, 30 серпня, зійшлися до храму Спаса на вулиці Стрийській, де відспівали 5 із 8 загиблих.

Дрогобич попрощався 80-річною Євгенією Нищук, 42-річним Валерієм Пилипцівим, 64-річною Валентиною Джуринською і її двома онуками 21-річною Анною Груздєвою та 5-річним Давидом Стахівим.

Ще одну загиблу – 79-річною Катерину Горняк – відспівали у храмі УПЦ Московського патріархату на вул. Трускавецькій. А напередодні рідні поховали 63-річного Степана Мисіва.

Разом із громадою та родичами загиблих на похороні були присутні міський голова Тарас Кучма та заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Після похорону Тарас Кучма та Василь Лозинський поспілкувалися з потерпілими та родичами загиблих щодо виплати матеріальної допомоги на відшкодування збитків.

«Родинам загиблих виплатять по 100 тисяч грн., постраждалим мешканцям, які перебувають у медичних закладах з тяжкими тілесними ушкодженням – по 75 тисяч грн., з легкими тілесними ушкодженнями – по 50 тисяч гривень», - наголосив Василь Лозинський.

Відтак Тарас Кучма та Василь Лозинський відвідали потерпілих, які перебувають у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1». До посадовців приєдналися начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба та головний лікар КНП «ДМЛ №1» Володимир Бігуняк.

Вони поспілкувалися потерпілими та їх рідними, а також повідомили про процедуру надання матеріальної допомоги потерпілим.

***

Голови п’яти міст України та Асоціація міст України висловили співчуття громаді Дрогобича у зв’язку з трагедією, яка сталася 28 серпня.

У електронному чи телефонному режимах міські голови Києва Віталій Кличко, Львова – Андрій Садовий, Борислава – Ігор Яворський, Винник – Володимир Квурт, Нової Каховки – Володимир Коваленко та голова Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов поспівчували дрогобичанам в особі міського голови Тараса Кучми. Співчуття надійшло і від керівництва південнокорейського міста Гам’янг.

Міський голова Львова Андрій Садовий висловив Тарасу Кучмі готовність надати всю необхідну медичну допомогу постраждалим. Також запропонував допомогти технікою чи іншими ресурсами для якомога швидшої ліквідації наслідків та стабілізації ситуації з житловими будинками поряд з обвалом.

Про готовність допомогти в медичній частині, а також технікою чи іншими ресурсами заявив і міський голова Києва Віталій Кличко.

Щорічну освітню конференцію у місті-побратимі Новій Каховці розпочали з хвилини мовчання за загиблими дрогобичанами.

За упокій жертв та швидке видужання поранених моляться Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та Владика СДЄ УГКЦ Ярослав Приріз.

***

Хвилиною мовчання у Дрогобицькій міській раді розпочали щотижневу понеділкову нараду, вшановуючи пам’ять жертв трагедії.

Посадовці напрацювали план щодо подальших дій з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та допомоги потерпілим. 

У понеділок, 2 вересня, під час позачергового засідання Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив списки постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації.

Відповідно до рішення Виконкому, зруйновано 8 квартир – №№ 19, 23, 24, 27, 28, 31, 32, а також квартиру №20 на першому поверсі, яку було переоблаштовано під перукарню.

Число потерпілих – 24 особи, зареєстровані у цих приміщеннях.

«Після отримання експертного висновку щодо технічного стану житлового будинку №101/1 Виконавчий комітет ДМР може внести відповідні зміни (доповнення) до списку постраждалих осіб внаслідок надзвичайної ситуації», - йдеться у рішенні.

Прес-служба ДМР

***

Офіційний  благодійний рахунок

для допомоги потерпілим від обвалу під’їзду на вул. М.Грушевського,101/1:

р/р 31554386247068 МФО 820172, ЄДРПОУ 22392443 у Державній казначейській службі України Львівської області.

Охочі допомогти можуть телефонувати до УПСЗН ДМР: 097-338-91-33, 2-23-84.

Не піддавайтеся на афери шахраїв, які видурюють у людей гроші, представляючись волонтерами! Вони ходять зі скриньками чи подають неправдивий банківський рахунок.

Прес-служба ДМР

***

Польща простягає руку допомоги

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький висловив співчуття родинам жертв трагедії у Дрогобичі і заявив про готовність польської сторони надати підтримку жителям, які втратили дах над головою.

Про це йдеться в листі дипломата до голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського.

«Я глибоко зворушений повідомленням про трагедію, що сталася у м.Дрогобич – обвал у чотириповерховому житловому будинку, внаслідок якого загинули восьмеро людей, у тому числі п’ятирічний хлопчик. Прагну висловити почуття щирого жалю та співчуття родинам жертв, а постраждалим побажати швидкого одужання. Прошу прийняти запевнення у тому, що ми готові надати підтримку особам, які втратили дах над головою», - написав Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

Прес-служба ДМР

***

У п’ятницю, 6 серпня, у ратуші відбудеться засідання «Круглого столу» щодо подальших дій у ситуації, яка трапилася у ніч на 28 серпня на вул. М.Грушевського,101/1. Початок засідання о 13:00.

На засідання запрошені керівники структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств, представники ініціативної групи будинку, громадських об’єднань та ініціатив, журналісти.

Прес-служба ДМР

 

Звинувачення міської ради у відсутності реакції

на звернення громадян є маніпуляцією

Дрогобицька міська рада закликає оперувати фактами а не їх інтерпретацією і закликає дочекатися висновків незалежного розслідування.

30 серпня у виданні «Діло» з’явилися публікація «Трагічна халатність: мешканка будинку, який обвалився у Дрогобичі, зверталася у міську раду через тріщини у стінах» , у якій фігурує відповідь міського голови Тараса Кучми громадянці Оксані Мицавці щодо перепланування у квартирі №50 на вул. М.Грушевського,101/1. Згодом цю відповідь з маніпулятивним коментарем опублікували у соцмережі Фейсбук.

У виданні «Діло» Оксана Мицавка, яка постійно проживає у Львові, звинувачує у халатності та безвідповідальному ставленні Дрогобицьку міську раду. Вона наголошує на аварійності четвертого під’їзду у будинку №101 на вул. М.Грушевського. Пані Мицавка зазначає, що у будинку не проживала, однак півтора року тому зверталася до відділу ДАБК ДМР з проханням обстежити її квартиру. Далі вказує, що фахівці відреагували на її звернення, але саме її квартиру не обстежили.

«У коментарі журналістам, громадянка наголошує, що її квартиру не обстежили. Але не вказує, що у зверненні до міськради вона не просила обстежити квартиру №54, де проживав її батько, а лише перевірити правомірність перебудови у квартирі №50. На основі її звернення від 28.08.2018р. фахівці здійснили перевірку квартири №50, про яку просила пані Оксана.

«За результатами перевірки порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів, і правил на об’єкті на вул. М.Грушевського,101/1 у квартирі № 50 не було виявлено. Будівництво проводилося згідно з затвердженою проектною документацією», - зазначають у відділі архітектурно-будівельного контролю ДМР.

Після появи матеріалів у виданні «Діло», у Фейсбуці з’явилася публікація одного з активістів з коментарем, який вважаємо маніпулятивним, адже цей дописувач часто подає недостовірну інформацію.

Як наслідок, ці публікації призвели до дезінформування громади, а саме того, що перукарня, де стався обвал, розташовувалася у під’їзді №2 у приміщенні під №20. Приміщення, щодо якого була надана відповідь міського голови на основі інформації фахівців структурних підрозділів виконавчого комітету ДМР, розміщене у під’їзді №4 під №50.

Також пані Оксана у коментарі «Ділу» говорить, що квартиру №50 перетворили на комерційне приміщення, але ні вона, ні її батько на це згоди не давали. Проте у заяві-згоді мешканців під’їзду №4 на переведення квартири №50 у нежитлове приміщення, адресованої міському голові у 2016 р., фігурує підпис і прізвище Мицавка.

Прес-служба ДМР

 

У Дрогобичі знімають кіно

Ось уже кілька вечорів у Дрогобичі можна побачити капітанів та майорів НКВД, радянських оперуповноважених у шкірянках, автомашини 30-х – 40-х років минулого століття, а серед ночі почути постріли з кулемета та гвинтівок. Річ у тім, що у нашому місті тривають зйомки художньо-документального фільму «Дрогобицька Голгофа» за однойменною п’єсою Тараса Метика.

Ця стрічка – про історію нищення духовенства УГКЦ та української інтелігенції у період радянських репресій 1939-41 та 1944-59 рр., головні герої – Дрогобицькі Блаженні Священномученики – ієромонахи Чину св. Василія Великого – Северіяна Бараника, Віталія Байрака і Якима Сеньківського.

Головний режисер – Олександр Король. У ролях задіяні актори Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича (директор  Микола Гнатенко), у масових сценах – представники Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» (директор Любов Стадник), самодіяльних театрів ім. Лесі Українки Народного дому ім. І.Франка (худ. керівник Віталій Мельничук) та «Альтер» (худ. керівник Андрій Юркевич), прості дрогобичани.

Кінозйомки, які проводить студія «Вест Арт» (оператор Дмитро Кошлань), розпочалися 27 серпня на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» і продовжилися 29 серпня на цегельному заводі, що на вул. Трускавецькій. Там відзняли сцени підготовки до страти та розстріли в’язнів катівні НКВД.

2 вересня знімальним майданчиком стали музей-в’язниця НКВД у містечку Комарно, де фільмували допити, а 3 вересня – храм Пресвятої Трійці у Дрогобичі.

План подальших зйомок кінофільму: 4 вересня – «Слідча кімната. Львів», 5 вересня – «Арешти на вулицях та у двориках Дрогобича». Початок зйомок – о 20:00.

Ініціативна група щиро дякує усім, хто допомагає у створенні кінострічки!

Ярослав ГРИЦИК

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

 

Скромний Перший дзвоник

2 вересня у закладах освіти Дрогобича і Стебника розпочався 2019-20 навчальний рік. Цьогоріч вперше за шкільні парти у Дрогобичі та Стебнику сіли 1079 першокласників.

Зважаючи на трагедію, яка сталася 28 серпня, коли під обвалом під’їзду будинку на вул. М.Грушевського,101/1 загинуло 8 дрогобичан, було прийнято рішення змінити формат святкування Дня знань. У деяких закладах освіти обмежилися лише виховними годинами на патріотичну тематику, в інших колективах вирішили таки провести скромні урочисті лінійки – без танців і співу.

Лінійку для учнів 1-х, 5-х, 9-11-х класів провели на подвір’ї Ліцею №16 ім. Юрія Дрогобича (колишня СШ №16).

Її учасників поблагословив отець Любомир, привітали директор ліцею Володимир Крайчик, представники учнівського самоврядування, гості.

Право дати Перший дзвоник цьогоріч отримали першокласники – діти полеглих дрогобицьких Героїв АТО Ігоря Бориса та Юрія Комара…

Лункий передзвін покликав 126 новоспечених маленьких ліцеїстів уперше переступити поріг тепер уже рідного закладу освіти.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

НОВИНИ

Скасовані розважальні заходи до Дня міста

Трагедія, яка трапилася у Дрогобичі 28 серпня, внаслідок якої трагічно загинули 8 осіб, сколихнула не лише місто, а й всю країну.

21 вересня у Дрогобичі відзначатимуть 928-річчя від Дня заснування міста. Святкова програма передбачала низку масштабних розважальних заходів, участь іноземних делегацій. У зв’язку з трагедією, керівництвом міста прийнято рішення про сксування всіх розважальних заходів. Відповідні листи також скеровано й іноземним партнерам.

У понеділок, 2 вересня, під час зустрічі з сім’ями загиблих та мешканцями будинку №101/1 у Дрогобицькій міській раді, також було обговорено це рішення. Відтак, ініціативна група разом з волонтерами запропонували міській раді у День міста провести благодійний музичний марафон на підтримку сімей загиблих та постраждалих для збору коштів. Про формат запропонованого заходу буде повідомлено згодом.

 

Перевірять усі переобладнані під бізнес квартири

У Дрогобичі перевірять всі реконструйовані під нежитлові приміщення квартири на перших поверхах на відповідність державним будівельним нормам і стандартам.

Таке доручення відділу ДАБК у понеділок, 2 вересня, під час щотижневої наради у ратуші дав Тарас Кучма.

Міський голова зазначив, що таку перевірку необхідно здійснити з метою запобігання катастрофічних наслідків, спричинених самочинним втручанням власниками та користувачами приміщень у несучі та огороджувальні конструкції житлових багатоквартирних будинків.

Разом з тим Тарас Кучма доручив відповідним структурним підрозділам розробити проект рішення про заборону видачі містобудівних умов та обмежень для реконструкції приміщень на перших поверхах багатоквартирних житлових будинків.

 

Виявили дефекти у будинку? Повідомте про це офіційно!

З 28 серпня, після обвалу під’їзду у чотириповерховому будинку на вул. М.Грушевського, дрогобичани почали активно повідомляти про дефекти у їхніх багатоквартирних будинках. Більшість із цих повідомлень мешканці поширюють у соціальних мережах.

Така реакція є природньою, однак нагадуємо громадянам, що соцмережі не є офіційними сервісами для повідомлень. Щоб ваше повідомлення було офіційно зареєстроване, пропонуємо скористатися такими ресурсами:

Е-сервіс «Відкрите місто» – https://drohobych-rada.gov.ua/proekt-vidkryte-misto/

Електронне звернення громадян –  https://drohobych-rada.gov.ua/elektronne-zvernennya/

Також ви можете звернутися з відповідним письмовим зверненням у кабінет №3 Дрогобицької міської ради або ж до балансоутримувача – КП «Управитель ЖЕО» чи правління ОСББ.

Прес-служба ДМР

 

Пізнавальні екскурсії підопічних терцентру

29 серпня підопічні Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відвідали хоральну синагогу, взірцем для оформлення якої було вибрано синагогу у Німеччині (1830 р.).

У великому молитовному залі екскурсанти послухали розповідь про історію синагоги та піднялися на ІІ та ІІІ поверхи (бабинець). Після відвідин синагоги підопічні терцентру мали можливість приклонитися до Плащаниці Успенської Пресвятої Богородиці, яка розміщена в храмі Св. Апостолів Петра і Павла.

Вл.інф.

 

У РУБРИЦІ P.S.

Чужого горя не буває…

Дрогобицька громада оговтується після жахливої трагедії, що сталася у ніч на 28 серпня, коли у другому під’їзді житлового будинку на вулиці М.Грушевського, 101/1 обвалилися чотири поверхи. На жаль, 8 осіб загинуло, 7 дивом вдалося вижити. Посеред ночі на місце події прибули рятувальники і військові підрозділи, перші керівники міста та інші відповідальні особи. Впродовж декількох днів тривали пошукові та інші роботи.

На даний момент ситуація перебуває під контролем міської влади. Задіяні всі механізми її врегулювання. Горе об’єднало багатьох людей, які ще місяць тому не знали один одного. Християнську жертовність і велику відповідальність проявили волонтери, соціальні служби. У перші дні трагедії, коли був задіяний значний людський ресурс, працівники соціальних служб міської ради не мали ні сну, ні відпочинку, бо треба було забезпечити харчуванням не лише потерпілих, але й ліквідаторів. Доєдналися і волонтери. «Гіркий досвід», ціною людських життів, не був логічним, позаяк цей будинок не був аварійним. Жодних серйозних скарг не було зафіксовано чи занотовано в різних інстанціях.

Такий сумний вирок долі для тих людей, які відійшли у Вічність і для тих, які залишилися без житла і нажитків. Експерти встановлять причину аварії. Головне, щоб всі ці процедури пройшли чесно і справедливо.

Трагедія спонукає переосмислити багато постулатів, якими ми керуємося у житті…

В.Т.

 

СПОРТ

Майстер-клас від Івана Сілецького

1 вересня відбулися матчі 17 туру чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» знову зустрічалася з одним із лідерів – цього разу на виїзді нашу команду екзаменував СКК «Демня».

Як і очікувалося, матч пройшов за переваги господарів поля. Дрогобичани переважно захищалися і час від часу проводили контратаки.

Уже в дебюті зустрічі гостро пробив нападник «Демні» Святослав Зубар, але воротар «Галичини» Іван Сілецький, який того дня творив справжні дива, відмінно зреагував на цей удар. Трохи згодом наш голкіпер знову виручив команду після небезпечного удару Олега Лашина. Однак м’яч відскочив до Святослава Зубара, котрий уміло зіграв на добиванні – 1:0. У другому таймі Зубар знову вчасно опинився перед голкіпером і добив м’яч у сітку воріт гостей – 2:0. А ближче до завершення гри Святослав Зубар оформив хет-трик, реалізувавши вихід сам на сам із воротарем. Це був його 17-й м’яч у чемпіонаті. У підсумку – 3:0 на користь СКК «Демня».

Натомість гра юнацьких складів завершилася перемогою «Галичини» з рахунком 1:0.

Результати інших матчів: ФК «Самбір» – ФК «Миколаїв» – 0:7 (юнаки 0:1), «Локомотив» (Рава-Руська) – «Юність» (Гійче) – 1:1 (2:1), ЛСК «Погонь» – «Гірник» (Новояворівськ) – 3:1 (4:0), ФК «Львів/Сокіл» (Борщовичі) – «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – 1:5 (1:4), «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – 1:3 (2:1).

Після 17 турів у турнірній таблиці лідирують: ФК «Миколаїв» – 40 очок, СКК «Демня» та «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – по 38. Дрогобицька «Галичина» – на десятій сходинці – 10 очок. Замикає таблицю «Енергетик-Рочин» – 4.

Юнацький склад дрогобичан піднявся на одну сходинку і посідає восьме місце (17 очок), а на перших місцях перебувають ФК «Миколаїв» – 37 очок, «Погонь» (Львів) – 34, ФК «Самбір» – 29.

Наступний матч «Галичина» зіграє у неділю, 8 вересня. На стадіоні «Каменяр» дрогобичани прийматимуть ФК «Юність» (Гійче). Початок матчів о 14:00 та о 16:00.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: голкіпер «Галичини» Іван Сілецький.

 

НЕ ЛЕГКОВАЖТЕ!

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЛЕПТОСПІРОЗ

Останнім часом на теренах Львівської області почастішали випадки лептоспірозу.

Лептоспіроз належить до особливо небезпечних інфекційних захворювань людей. Небезпечне ураження: нервової, серцево-судинної системи, печінки, нирок, що призводить до розвитку гострої ниркової, печінкової, серцево-судинної недостатності, в результаті чого при тяжкому перебігу хвороби можливий летальний кінець.

Джерелом інфекції є дикі гризуни (миші, щурі – основні переносники інфекції), домашні (ВРХ, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, що виділяють збудника з сечею, забруднюючи середовище, в тому числі воду і продукти.

Зараження відбувається під час купання, пиття води з водоймищ, риболовлі, сільгосп- та польових робіт, при вживанні продуктів, забруднених сечею гризунів, у місцях звалищ, під час догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил гігієни.

В організм людини лептоспіри потрапляють через незначні пошкодження шкіри і слизові оболонки порожнини рота, шлунково-кишкового тракту, очей, носа, зовнішні статеві органи. Захворювання від людини до людини не передається.

Щоб не захворіти на лептоспіроз...

Потенційна загроза захворювання людей на лептоспіроз потребує проведення профілактичних заходів, як у житловому секторі, так і на об’єктах епідемічного ризику, серед яких – дератизація (зменшення чисельності гризунів). Важливе значення має захист водойм від можливих забруднень продуктами життєдіяльності сільгосптварин і гризунів. Необхідно захищати продуктові склади, комори, житло від проникнення гризунів. Харчові відходи слід збирати в герметично закриті ємкості.

У заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, слід ретельно виконувати правила гігієни, взувати чоботи, надягати рукавиці.

Не пийте воду з невідомих джерел! Не ловіть рибу в заборонених місцях!

Вчасне звернення за медичною допомогою врятує ваше життя. Не займайтеся самолікуванням!

Дрогобицьке райуправління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській обл.

 

Подбай про безпеку!

Працівники Дрогобицького РВ ГУ ДСНС України у Львівській обл. та Служби у справах дітей Дрогобицької РДА провели відпрацювання в с.Модричі та в с.Брониця Дрогобицького району.

Його мета – зменшення випадків виникнення пожеж та загибелі людей. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та наголошено на правилах пожежної безпеки в побуті, недопущенні спалювання сухої трави, безпечному поводженні під час користування нагрівальними приладами. Селянам вручили агітаційну продукцію, здійснили навчання, щодо поводження та дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Мешканців попередили про причини виникнення надзвичайних ситуацій у сім’ях одиноких громадян, багатодітних, малозабезпечених, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. За результатами відпрацювання проведено робочу нараду з головами сільських рад, їм наголошено на необхідності покращення стану пожежної безпеки населення.

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл.

 

Авторський погляд на сучасне українське життя

«Поспішаймо жити Україною!»

Ювілейний концерт поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Йосипа ФИШТИКА у рамках Дня міста Дрогобича та з нагоди 50-ліття творчої діяльності.

***

20 вересня 2019 року, Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича

Початок концерту-бенефісу о 16:00.

***

Шанувальники творчості  відомого українського поета-пісняра почують прем’єрну авторську версію на сучасне українське життя.

У поетично-пісенному дійстві-2019 візьмуть участь: Президент Київського Дому Європи, професор Людмила ВИСОЧИНСЬКА, ВІА «Ватра» (Львів. Художній керівник Андрій КУЧЕРЕПА); народні артисти України Вадим КРИЩЕНКО, ВАЛЕРІЙ МАРЕНИЧ, Марія ЯСІНОВСЬКА; дует «ЯРОСЛАВ-НА», заслужені артисти України  Володимир КОЦЕЛОВСЬКИЙ, Людмила БЛИЗНЮК, ГАННА МУДРА (академічний муніципальний колектив Київської міськради); провідні виконавці України Михайло ЗОЛОТУХА (Стрий), Ігор ВОВЧАК (Тернопіль), дует «Нота» Нонна КОЗЛОВА, Тетяна ЧАЙКА (КИЇВ). Ведуча – засл. арт. України, актриса театру і кіно Лариса НЕДІН.

Режисер заходу – заслужена журналістка України Лариса ГЕРЯК.

Довідкова інформація з приводу концерту за тел.: (03244) 2-11-43; 067-672-41-13.

 Создан 06 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником