ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 26 вересня 2019 р
День міста у незвичному форматі

21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, у Дрогобичі традиційно відзначають День міста. Однак через трагедію, яка трапилася в ніч на 28 серпня, 928-й день народження рідного міста дрогобичан відзначили у незвичному форматі. Усі гучні забави були скасовані, натомість у Народному домі ім. І.Франка відбулися урочистості і благодійний марафон «Пам’ятаймо Грушевського,101/1».

Захід складався з трьох частин. Спершу присутні помолилися за тих, хто загинув під завалами будинку №101/1 на вул. М.Грушевського. Відтак до присутніх звернувся єпископ-помічник СДЄ УГКЦ Григорій Комар.

Згодом зі святом дрогобичан та гостей привітали міський голова Тарас Кучма та голова Смілтенського краю з Латвії, який разом з делегацією перебував у Дрогобичі.

«Цьогорічний День міста не такий, як завжди. У ці дні Дрогобич цілим містом сумує за тими, хто трагічно загинув у ніч 28 серпня. Біль втрати непоправний… Однак, життя триває. Оговтавшись від трагедії, ми повинні рухатися вперед. Об’єднавшись, допомагати один одному і продовжувати розбудовувати наше місто», - звернувся до учасників дійства Тарас Кучма.

Після офіційних привітань відбулося урочисте нагородження дрогобичан, які долучилися до розвитку рідного міста.

Спершу відзначили директора навчально-наукового Інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. І.Франка, заслуженого працівника культури України, професора Степана Дацюка, якому сесія ДМР присвоїла звання «Почесний громадянин Дрогобича».

Відзнаками «За заслуги перед містом» нагородили: отця Андрія Буня, отця Василя Чаву, Романа Шагалу – керівника КП «Дрогобичводоканал», Анатолія Кінчеші – керівника ІІ Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Ярослава Лопушанського – директора австрійської бібліотеки у Дрогобичі та Олексія Малицького – ініціатора розробки брендингу Дрогобича.

Також за вагомий внесок у розвиток міста міський голова відзначив грамотами сімох дрогобичан.

Завершився захід стартом благодійного марафону «Пам’ятаймо Грушевського,101/1», під час якого було зібрано 5333 гривень. Як наголосили організатори, благодійний марафон триватиме до 14 жовтня.

Вели дійство Іван Сех та Алла Мельничук.

Пресслужба ДМР

 

А на світлинах – 47 багатодітних сімей!

Понад три тижні у рамках відзначення Дня міста, для багатодітних сімей Дрогобича тривав конкурс фотографій.

Для участі в ньому слід було надіслати на електронну пошту відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту ДМР спільне фото всієї сім’ї. У підсумку до акції долучилося 47 сімей.

23 вересня сім’ї-учасниці фотоконкурсу зібралися у ратуші.

Привітавши присутніх з Днем міста, міський голова Тарас Кучма разом із начальником відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту ДМР Олександрою Пашко нагородили кожну родину подарунком та великим сімейним фото.

А переможців визначили за результатами жеребкування. Дві сім’ї, де є троє і більше дітей, отримали додаткові призи – сертифікат на фотосесію у студії «Кекс» та сертифікат на відвідування центру раннього розвитку «Мудрик».

Як зазначила Олександри Пашко, спершу організатори планували визначити трьох переможців, однак після великої кількості заявок вирішили відзначити усіх сімей-учасників.

Пресслужба ДМР

 

Під покровом Богоматері

На території КНП «Стебницька міська лікарня» встановили фігуру Божої Матері. Урочисте освячення відбулося 20 вересня.

Участь в урочистостях взяли міський голова Стебника Петро Старосольський, начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба та колектив лікарні.

Як зазначив головний лікар КНП «Стебницька міська лікарня» Андрій Коцюба, фігура встановлена за рахунок благодійних та внесків меценатів.

Пресслужба ДМР

 

НОВИНИ

Завдяки ангіографу врятували життя стебничанину

Не так давно, а саме 1 липня у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» офіційно відкрили відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії.

Особливістю відділення є надсучасний ангіограф, яких в Україні такого експертного класу є лише п’ять, один з яких у Дрогобичі. Завдяки цьому апарату наші медики можуть надавати вчасну медичну допомогу при інфаркті, обстежувати судини, проводити операції зі стентування.

На створення відділення 23,5 млн виділив Уряд, 3 мільйони надійшло з бюджету Дрогобича.

18 вересня у відділенні інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії надали першу ургентну допомогу пацієнту зі Стебника з гострим інфарктом.

«Завдяки вчасному зверненню до медиків, пацієнту вдалося не лише врятувати життя, а й уберегти його від інвалідності. Пацієнту встановили стент. Допомогу надано безкоштовно. Загрози життю нема», - повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Також посадовець зазначив, що загалом у період від 16 липня, з дня коли було проведено перші обстеження та операції, у відділенні проведено 93 операції: 67 ангіографій та 26 стентувань. Усі операції відбувалися під керівництвом Василя Романяка.

«Відзначу, що Василь Романяк не лише добрий фахівець. Завдяки йому реалізовано мікропроект із придбання операційної лампи вартістю 196 650 гривень. Це кошти співфінансування міського й обласного бюджетів. Також за місцеві кошти (90 тис. грн.), проведено ремонт операційної у хірургічному корпусі», - зазначив Володимир Чуба.

 

Постраждалими визнано мешканців усіх 64-х квартир

19 вересня під час чергового засідання Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради затвердив списки постраждалих внаслідок надзвичайної ситуації, яка виникла під час обвалу під’їзду багатоквартирного житлового будинку на вул. М.Грушевського, 101/1 у Дрогобичі.

Потерпілими визнано мешканців усього будинку, які проживали у чотирьох під’їздах, 64-ї квартирах.

Число потерпілих становить 129 осіб.

Пресслужба ДМР

 

Подяка за потрібну працю 

19 вересня у дрогобицькій ратуші відбулася традиційна зустріч керівництва міста з громадськими та благодійними організаціями, які опікуються людьми з інвалідністю, приурочена до Дня міста.

Зі словами привітання та подяки за їхню роботу до присутніх звернувся міський голова Тарас Кучма. Він наголосив, що головне в житті людини – уміння випромінювати добро, бо воно за законом бумерангу завжди повернеться. Відтак Тарас Кучма вручив пам’ятні подарунки головам 8 благодійних і громадських організацій. Це: Добровільне товариство захисту дітей-інвалідів “Надія” (голова Ірина Дзюрах); Центр соціальної реабілітації та адаптації для молоді з особливими потребами “Дивовижні долоні” БФ “Карітас” (керівник Людмила Смолень); Центр “Реабілітація інвалідів” (голова Наталія Ніколаєва); Асоціація інвалідів (голова Мирослава Лудин); Міжрайонна первинна організація УТОС (голова Ярослав Свірк); Територіальна організація УТОГ (голова Романа Головіна); Товариство сприяння хворим діабетом (в.о. голови Ніна Палієнко); Організація жінок-інвалідів “Донна” (голова Орися Кузьмук).

Ще 19 представників організацій отримали матеріальні допомоги. Організатором зустрічі виступило Управління праці та соцзахисту населення ДМР.

Прес-служба ДМР

 

Які діти мають право на безкоштовне харчування?

Дітей, які проживали у будинку на вул. М.Грушевського,101/1, внесено до переліку категорій вихованців закладів дошкільної освіти Дрогобича та Стебника, для яких харчування забезпечать за рахунок коштів місцевого бюджету.

Їх звільняють від плати за харчування від 23 вересня 2019 року до 31 серпня 2020 року.

Таке рішення 19 вересня прийняли на засіданні Виконкому Дрогобицької міської ради. Також у рішенні зазначено, що безкоштовно харчуватимуться у дитсадках Дрогобича і Стебника: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди; діти осіб, визначених рішенням Дрогобицької міської ради від 27 лютого 2015р. №1509; діти, батьки яких прирівняні до учасників війни; діти з сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у комунальних дошкільних навчальних закладах; діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Також виконком прийняв рішення, за яким безкоштовне гаряче харчування у школах Дрогобича і Стебника продовжено для учнів 1-4 класів та учнів 1-11 класів пільгових категорій у межах асигнувань, передбачених у міському бюджеті на 2019 рік.

До числа учнів пільгових категорій, які забезпечені безкоштовним гарячим харчування, належать:  діти, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають праву на цю пільгу; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти із сімей, які отримують допомогу; діти учасників АТО та членів їхніх сімей; члени сімей, загиблих під час Революції Гідності.

Пресслужба Дрогобицької міської ради

 

Кожна дитина має право на щастя!

В останній вересневий день Україна відзначає День усиновлення. 30 вересня вважається днем святих Віри, Надії і Любові. Це свято доброти, розуміння, милосердя і людяності.

Кожна дитина повинна зростати в рідних сім’ях, але коли це неможливо, альтернативою біологічній може слугувати інша сім’я.

Для дітей, які виховуються в дитячих державних закладах, мрія мати сім’ю стає реальністю завдяки бажанню дорослих виховати дитину та зробити її щасливою. В Україні існує декілька форм сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Усиновлення є приоритетною формою, бо усиновлена дитина приймається в сім’ю на правах біологічної дитини. Дорогі дорослі, не бійтеся розкрити свої обійми дитині, яка хоче знати, що таке щаслива сім’я. Діти чекають на Вас.

Вітаємо всіх усиновлювачів Дрогобича та Стебника і нехай Господь Бог щедро поблагословить Ваших діточок і ваші сім’ї добром, любов’ю та достатком. Бажаємо щасливим батькам та дітям, щоб прийняте рішення про усиновлення дітей, стало одним із найкращих рішень у їхньому житті!

З питань усиновлення дітей звертайтесь до відділу-служби у справах дітей за місцем проживання. Консультації за телефоном: 3-90-65, або за адресою: пл.Ринок,1, м.Дрогобич, каб. №50.

 

Процес пішов!

У Дрогобицькому районі починає набирати обертів процес формування об’єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, наразі створена лише одна ОТГ – Меденицька. Оскільки час, відведений на добровільне об’єднання громад, завершується, уряд та облдержадміністрація запропонували свої варіанти, котрі, очевидно, незаьаром планують затвердити добровільно-примусово.

Це і підштовхнуло людей до дій. Оскільки із запропонованим ЛОДА проєктом перспективного плану з 5 ОТГ погоджуються не всі сільські громади, минулого тижня у двох населених пунктах провели збори мешканців.

У Солонському мешканці проголосували за приєднання до Меденицької ОТГ (проєктом передбачено до Дрогобицької), а в Унятичах люди навпаки бажають приєднатися до Дрогобицької ОТГ, а не Бориславської, як було запропоновано. Складені протоколи, ініціативні групи зібрали підписи громадян, пакет документів передали на розгляд комісії з територіального устрою Львівської облради та офісу реформ.

Ярослав ГРИЦИК

 

Порятунок дзвіниці

Є у Дрогобичі дві унікальні пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури. Одна – внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відома і популярна серед туристів церква Святого Юра, інша – незаслужено призабута, а не менш неповторна – церква Воздвиження Чесного Хреста. Вони обоє потребують реставрації, а це – чималі кошти.

Не один рік за долю цих унікальних пам’яток уболіває депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Він щороку домагається виділення з обласного бюджету коштів на реставрацію храму Св. Юра, а останні роки – і Воздвиження Чесного Хреста. Ось і на 2019 рік на реставрацію дзвіниць обох церков з обласного бюджету виділено відповідно 350 та 650 тис. грн.

18 вересня депутат Задорожний взяв участь у виїзній нараді щодо проведення ремонтних робіт на дзвіницях храмів Воздвиження Чесного Хреста та Св. Юра у Дрогобичі. Того дня до нашого міста з інспекцією завітали керівник департаменту ЛОДА з питань архітектури Оксана Ткачук, підрядники, які перемогли у тендері щодо дзвіниці храму Воздвиження ЧС, представники технагляду і проектанти. До гостей приєдналася і директор музею «Дрогобиччина», на балансі якого перебувають пам’ятки, Алла Гладун.

За підсумками наради домовлено, що підрядники приступають до ремонтних робіт на дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста через тиждень. Розпочнуть з верхнього ярусу. Також цьогоріч планують замінити основу споруди – дубові підвалини.

Роботи на дзвіниці церкви Св.Юра зараз у повному розпалі.

Будемо сподіватися, що з Божою допомогою вдасться врятувати сакральні споруди, унікальні не лише нашого міста, України, а й світу.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Інформує міське управління праці та соціального захисту населення

Благодійність – це щедрість душі!

Понад 250 тис. грн. надійшло на благодійний рахунок для постраждалих внаслідок обвалу будинку на вулиці М.Грушевського,101/1.

28 серпня після обвалу будинку відкрито спеціальний благодійний рахунок, на який майже миттєво почали надходити кошти. Багато охочих приносили готівку безпосередньо у штаб, який був створений на території ліцею №16. Ці кошти були обліковані та перераховані на спецрахунок.

Станом на 25 вересня, від благодійних пожертв дрогобичан, організацій, установ та об’єднань нашого та сусідніх міст отримано 252 тис 274,8 грн..

Докладний опис надходжень на спеціальний благодійний рахунок:

- 3585 грн. передали 62 підприємці КП «Ринок Прикарпаття» (м.Стебник);

- 6325 грн. перераховано від 18 осіб анонімно;

- 15757 грн. перерахували такі мешканці: Дубик В.І., Андруневчин М.Ю., Берегуляк Р.Р., Василюх Т.Ф., Герасимович Р.М., Козенко П.В., Дмитрів Г.В., Ткач Н.В., Сторонська І.Є., Савчук І.М., Щербак М.Я., Хлонь О.М., Погоріла Т.А., Кіт М.М., Калитка Б.І., Терлецький М.Д., Гірняк М.М., Паньків С.В., Савуляк Б.В., Яхно Н.Р., Михаць Л.Г., Михаць О.Т., Похвата Л.А., Коркіна С.І., Коник Н.І., Богрецова У.Д., Слюсарчук Л.В., Злунко О.С., Мелько Є.П., Вишницький А.П., Нікульшина Л.М., Грабовенська О.Т., Кушлик О.П., Дмитроца В.С., Коваль А.І., Розумна І.В., Герич Н.Я., Мастюк І.С., Сороківський Ю.І., Потоцька Н., Савицька І.В., Глинянський В.В., Паньків., Павлюх Л.Б., Тригуб І.О., Галій К.А., Сидор Т.Ф., Добош В.В., Ковенська О.А., Монастирецька Т.Д., Желем С.А., Чухрай Н.І., Касій О.Т., Павлюх Г.І., Стеців Л.В., Гузьо І.В., Шевчук С.І., Візер М.А., Михаць Л.Д., Іщак О.П., Торищак К.В., Ткач Г.В., Ващук А.А., Паньків А.Б., Фецяк О.М., Войтович Л.М., Муха Б.М., Мельничук І.В., Мицик О.С., Більо О.В., Іванець Х.Р., Камінський М.М., Волокитин Д.А., Різничок Ю. І., Христянин М.О., Різничок С.І., Фрідер Ю.М., Кіндратишин Н.В., Турчик І.Х., Мельник І.Б., Хомич М.В., Бунь Л.Б., Флюнт І.В., Лобачук О.М., Кашуба А., Яришин А., Вістак Р., Добрянська Г.;

- 56007,8 грн. пожертвували 38 осіб, а саме: Лозова Н. – 1000, Карлова Т.І. – 500, Савченко О.М. – 500, Алесич Л.М. – 500, Білобран М.Є. – 500, Остапчук А.Ю. – 500, Карпенко Ю.В – 500, Токарева О.М. – 500, Кулик Н.М. – 500, мешканка Нової Каховки – 500, Кочеткова О.М. – 500, Яворська А.О. – 500, Балицький М.П. – 500, Ваврик Р.Б. – 500, Рудницький О.В. – 500, Полюганич Ю. – 700, Пантюк М.А. – 780, Ісмаілова Г.Б. – 1000, Кравчук Н.І. – 1000, Палій І.М. – 1000, Волошин В.Ю. – 1000, Аксентійчук М.І. – 1000, Малова-Збир В.В. – 1000, Гаврищук Ю.О. – 1000, Григоренко Ю.І. – 1000, Дубравсь-кий З.В. – 1000, Тернавський В.І. – 1000, Маменька С.Я. – 1000, Чайківський Н.М. – 1000, Болонна Н.В. – 1240, Михальчак В.М. – 1300, Сворень Р.І. – 1350, Федчак А.В. – 1500, Яворський Р.М. – 1581, Буй Н.М. – 2000, Мальська А.А. – 3000, Пархоменко І.А. – 11206,8, Шепеляк Р.М. – 11350;

- 165700 грн. - кошти перераховані установами, організаціями та колективами Дрогобича і Трускавця:

- 2000 грн. – м.Борислав (кошти зібрані в результаті проведення турніру з волейболу);

- 5000 грн. – Дрогобицька центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола;

- 22136,63 грн. – Дрогобицький ліцей №1 ім. І.Франка;

- 10000 грн. – Управління праці та соціального захисту населення ДМР;

- 2000 грн. – Дрогобицька районна спілка споживчих товарів;

- 8395 грн. – Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування;

- 12069,31 грн. – Дрогобицька районна державна адміністрація;

- 15000 грн. – Ліцей №4 ім. Лесі Українки;

- 20000 грн. – КП «Управитель ЖЕО»;

- 24099 грн. – СЗШ 2-гімназія, м.Трускавець;

- 50000 грн. – ТОВ «Універсальна Бурильна Техніка».

ДЯКУЄМО УСІМ ТА КОЖНОМУ!

Нагадаємо, реквізити для зарахування коштів на благодійний рахунок: р/р 31554386247068, МФО 820172, ЄДРПОУ 22392443 в Державній казначейській службі України Львівської області.

Управління праці та соціального захисту населення ДМР

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Шановні жінки!

На Львівщині уже традиційно упродовж 7-21 жовтня проводяться Дні профілактики паталогій шийки матки та грудної залози у жінок.

Професійний лікарський колектив Дрогобицької жіночої консультації запрошує вас на огляд. Пам’ятайте, що на початкових стадіях лікуванню піддаються усі хвороби.

Тому у метушливих буднях знайдіть час на турботу про власне здоров’я і навідайтеся до жіночої консультації на вул. Січових Стрільців,22, з 08.00 до 18.00, тел. 2-03-90.

 

У РУБРИЦІ P.S.

Таке було, таке може статися…

У грецькій історії був випадок, коли афіняни воювали із лакодемонянами. Перші зазнали поразки, другі на хвилі тріумфу вибрали 30 мужів для керівництва. А ті розпочали наводити порядок. Без суду розпочалися криваві репресії.

Народ торжествував, що настала епоха справедливості. А тріумфатори згодом взялися за розумних і чесних людей. Так задурманений народ був тяжко покараний за свою бездумну втіху і радість.

З того часу і до нинішніх днів у поведінці деяких людей теж відбуваються подібні стресові події. Щоб уникнути цього, має бути високоморальне суспільство, яке миттєво повинно реагувати на такі спотворені форми буття. Щоб цього не сталося, мусимо бути пильними, небайдужими і справедливими…

В.Т.

 

СПОРТ

У меншості поступилися

21-22 вересня відбулися матчі 19 туру чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» у Львові зустрічалася з ЛСК «Погонь».

До середини першого тайму гра точилася здебільшого в центрі поля без гострих моментів. Згодом команди дещо активізувалися. Спершу гравець «Погоні» з дев’яти метрів головою пробив вище воріт. А згодом дрогобичанин Роман Подоляк потужним ударом зі штрафного з 30-ти метрів спрямував м’яч у сітку – 0:1.

Та вже за кілька хвилин львів’яни зрівняли рахунок. Голкіпер «Галичини» помилився на виході, й Олег Яценко з лінії штрафного майданчика переправив м’яч у порожні ворота – 1:1.

Наприкінці першого тайму дрогобичани залишилися у меншості. На 44-й хвилині за удар суперника арбітр показав червону картку Романові Маланяку.

Другий тайм пройшов під диктовку господарів поля. Врешті-решт вони таки скористалися чисельною перевагою і вирвали перемогу – 2:1. М’яч у ворота «Галичини» забив Андрій Бурбан.

У матчі юнацьких складів упевнено перемогли львів’яни – 5:0.

Центральним матчем туру була гра між командами, що посідали четверте і друге місця – «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) та СКК «Демня». Гра завершилася мінімальною перемогою демнянців з рахунком 2:1 (юнаки 1:1).

Аутсайдер «Енергетик-Рочин» у День міста Добротвір просто не мав права засмутити поразкою своїх уболівальників і виборов нічию 1:1 із доволі міцним суперником – ФК «Самбір» (у грі юнаків господарі поступилися 1:6).

Результати інших матчів: ФК «Миколаїв» – «Локомотив» (Рава-Руська) – 3:0 (11:0), «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – ДЮШ «Львів» 4:0 (1:3), «Гірник» (Новояворівськ) – «Юність» (Гійче) 1:1, юнаки 4:1.

Отож, після 19 турів у турнірній таблиці лідирують: ФК «Миколаїв» – 46 очок, СКК «Демня» та «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – по 44. Дрогобицька «Галичина» залишилася на дев’ятій сходинці – 16 очок. Замикає таблицю «Енергетик-Рочин» – 5.

Юнацький склад дрогобичан посідає сьоме місце (21 очко). Очолюють таблицю ФК «Миколаїв» та «Погонь» (Львів) – по 43, ФК «Самбір» – 33.

Наступний матч «Галичина» зіграє у суботу, 28 вересня. На стадіоні «Каменяр» дрогобичани прийматимуть ФК «Енергетик-Рочин». Початок матчів: юнаки о 14:00, дорослі о 16:00.

У першій лізі Першості Львівщини після 20 турів із 46 очками лідирує «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі / Ст.Самбір), на другому місці «Гал-Кат-Арсенал» (Зубра) – 44. Бориславський «Нафтовик» після поразки 1:2 від «Газовика» (Комарно) опустився на десяту сходинку – 21 очко.

У другій лізі (група В) за тур до фінішу на першій сходинці перебуває «Тартак» (Підбуж) – 31 очко (після 15 ігор), на другій – «Карпати» (Турка) – 30 (16), третім іде «Стілець» (Стрілки) – 29 очок (15). Команди мають зіграти по 16 матчів. До фінального етапу проходять перші два колективи.

Ярослав ГРИЦИК

 

Вихованці «Медика» знову з медалями

14-15 вересня у Дрогобичі відбувся традиційний відкритий чемпіонат Львівської області з велоспорту на шосе пам’яті засновника велошколи «Медик», заслуженого тренера України Ігоря Романишина і на призи одного з найтитулованіших велогонщиків України, заслуженого майстра спорту, чемпіона світу Ярослава Поповича.

Змагання відкрив завідувач сектору з питань фізичної культури і спорту виконкому Дрогобицької міської ради Орест Соломчак. Отець Ігор Цмоканич, великий шанувальник велоспорту, привітав і поблагословив спортсменів на щасливу дорогу.

З привітанням до учасників змагань звернувся міський голова Тарас Кучма, від ветеранів слово мав чемпіон світу серед працівників ЗМІ львів’янин Йосиф Пазяк. Напутні слова від імені Ярослава Поповича виголосив директор СДЮШОР з велоспорту «Медик» Павло Попович.

Варто відзначити, що в змаганнях взяли участь 140 спортсменів із Дрогобича, Самбора, Львова, Рівного, Жовкви, Сокаля, Ужгорода, Луцька і Білої Церкви. Як і в попередні роки, вдало виступили представники велошколи «Медик».

Так Богдан Бориславський виборов І місце в індивідуальній гонці на час на дистанції 15 км серед юнаків та І місце в груповій гонці на 70 км.

Серед молодших юнаків Василь Воронський (9 кл. Городищенської ЗОШ) посів другі місця в індивідуальній гонці на 15 км та в груповій гонці на 30 км.

Наталія Гайдим (ст. 3 курсу коледжу нафти і газу) виборола другі місця в індивідуальній гонці на 15 км серед юніорок та у груповій гонці на 44 км.

Віталій Бурштин (ст. 2 курсу коледжу нафти та газу) здобув ІІ місце в груповій гонці на 70 км серед юнаків.

У змаганнях серед чоловіків не було рівних Василю Малинівському.

Слід відзначити вдалі виступи Олександра Перловського (10 кл. Дрогобицького ліцею №1) та Максима Венгрина (8 кл. Рихтицької ЗОШ). Особливої похвали заслуговують і наймолодші учасники змагань – 2008-2009 р.н., які вперше брали участь у змаганнях такого рівня. Арсен Мацьків (5 кл. ліцею №1) виборов ІІ місце в індивідуальній гонці на час на дистанції у 5 км.

Сестри Ангеліна (6 кл.) та Христина Турко (9 кл. Дрогобицького ліцею №16) були відповідно першою та другою на дистанції 5 км.

Серед хлопців на байках на дистанції 5 км Олександр Лепак (гімназія) посів І місце; Роман Кошелев (5 кл. ліцею №1) – ІІ місце; Денис Гвоздецький (4 кл. ліцею №2) – ІІІ місце.

Членкиня ГО «Велодрогобич» Наталія Кошелева виборола перші місця в індивідуальній гонці на 15 км та в груповій гонці на 44 км серед жінок-ветеранів.

Представники команд-учасниць велоперегонів вкотре відзначили високий рівень організації змагань, гостинність дрогобичан та високу професійну роботу працівників поліції і служби екстреної медичної допомоги.

Дирекція СДЮШОР «Медик» висловлює подяку меценатам, які долучилися до організації змагань. Це: магазин «Сяйво» (директор Руслан Стасінчук), спортивний магазин у приміщенні ТЦ «Рукавичка», ФСТ «Спартак» (м.Львів, Віктор Первачук), ресторан-бар «НаЛані» (ПП Олександр Мелех), Меденицький завод мінводи (п.Андрій Лучків); п.Андрій Дзюба (представництво ТМ «Чернігівське»); гуртівня продуктів (п.Валентина Коник), магазин «Енейко», «Дім інструментів» (ФОП В.Іванишин).

Висловлюємо щиру подяку за надання всебічної допомоги Іванові Файчаку та депутатові міської ради Сергію Оленичу.

СДЮСШОР «Медик»

 

ТВОРЧІ ЗУСТРІЧІ

ПОСПІШАЙМО ЖИТИ УКРАЇНОЮ

Вадим Крищенко назвав Йосипа Фиштика одним із найяскравіших піснетворців України

Поет живе не роки – а печалі.

Поет живе не дні – живе любов.

Коли іде в житті він далі й далі,

То все сильніш кипить у серці кров.

Ці ліричні рядки від вдячних шанувальників на честь сучасного українського поета-пісняра, а на добру радість нашого земляка Йосипа Фиштика, стали своєрідним прологом до унікального дійства митця «Поспішаймо жити Україною».

Концерт-бенефіс з нагоди 50-ліття творчої діяльності Й.Фиштика відбувся 20 вересня цьогоріч у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича. Це своєрідне продовження попередніх всеукраїнських проектів – «Ця земля – Україна», «Український шлях», «Собор щоденної благодаті», «Контекст України: лишаймось собою», «Під небесами Франкових дум». Подібні дійства, безсумнівно, могли б стати окрасою Національного Палацу «Україна».

Черговий авторський духовно-мистецький проект «Поспішаймо жити Україною» – осмислення Вами сучасного національного чину і нашого місця у непростих суперечливих українських буднях засобами мистецького впливу. Меседж нинішнього проекту, неодмінно, працюватиме на об’єднання українства у власній державі, буде спонукою, аби талановита молодь залишалася жити і працювати на рідній землі.

Свято, яке тривало близько трьох годин, під часті вигуки «Браво!», стало дзеркалом спраглої людської душі, в якій завжди є місце для роздумів, власної пам’яті, неповторних благочестивих миттєвостей.

Чи завжди ми спроможні пошанувати творців на ниві пісенного мистецтва, які частенько є нашими сусідами, друзями, звичайними приятелями? Видається, що ні. Бо ж найкраще, народжене із спонук болю й тривог, і неприхованих радощів за долю України, нерідко притінене.

Свого часу, отримуючи Міжнародну премію «За європейську співдружність», голова Дрогобицької райради Михайло СІКОРА згадав, що навіть одна пісня Й.Фиштика «Євродім» може зігріти так наших гостей, які приїжджають із зарубіжжя, як зігріває весняний дощ засіяну ріллю.

Творчий ужинок Йосипа Фиштика вельми плідний. Головні символи пісенно-мистецького дійства «Поспішаймо жити Україною» – мов би журавлі з безкрайого неба, які так ємко та органічно нагадують нам побратимів, яких немає серед нас. Наша присутність у цьому стрімкому світі – то утвердження пам’яті і звитяги в ім’я життя у безперервному видноколі українського роду. Ось така-то спонука, такі знакові мотиви відомого українського поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Йосипа ФИШТИКА, учасника більш ніж 50 прямих радіоефірів на Українському радіо.

Наступного після концерту дня до радіофранківців завітав знаний дрогобичанин, автор патріотичних поезій Зеновій Топольницький, залишивши на редакційному столі ось такий відгук про непересічну подію у рамках Дня Дрогобича: «Ні, це був не концерт, а одкровення, перегук душ, які в будь-яку хвилину просять порятунку. Для усіх, хто був на концерті п. Йосипа, і для тих, хто не був, кажу: «Бережімо українську пісню! Сьогодні вона вбирає барви іншого часу. І як добре, що маємо таких піснетворців, які через образ витвореної пісні підносять Франковий край по всіх світах. Спасибі вам, дорогий Йосипе Фиштик!»

Нещодавно у Франковому краї побувала делегація зі США на чолі з американцем українського походження Уолтером Конланом. Гості, яких поєднали символічні яблука, що дозріли під щедрими променями благочинного серця автора всеукраїнського проекту «Садимо сад України» Степана Макара, відзначили, що з часу їхнього візиту кількарічної давності в Україні пройшли великі позитивні зміни. Ось так пізнаємо самі себе у 21 столітті.

Сьогодні вже не сумніваємося у тому, що столицею зеленого туризму на Дрогобиччині все зриміше стає легендарна Воля Якубова. Душею і серцем родинного села військового і політичного діяча українського національно-визвольного руху Андрія Мельника став Трускавецький міський голова двох попередніх скликань, генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати», лауреат Державної премії, заслужений лікар України Лев Грицак. Ця добра ознака органічно вписалася у мистецьке дійство «Поспішаймо жити Україною», бо ж таки настає час повертатися на українські терени!

Непроминальний епізод слушно могли б перейняти провідні радіостанції України. Минулоріч на церемонії переможців радіорейтингу «Автор року «Франкова земля-2018» названо прізвище народного артиста України, професора Вадима Крищенка, який переміг у номінації «Дрогобич-Київ: території громад. Радіоміст». Нагороду уславленому Маестро, найактивнішому автору «Франкової землі» вручили Йосип Фиштик та заслужений журналіст України Лариса Геряк.

При редакції радіо «Франкова земля» плідно працює єдиний в Україні філіал Київського Дому Європи. З ініціативи цієї поважної фундації, яку очолює Йосип Фиштик, народній артистці України Марії Ясіновській під час дійства вручено Диплом міжнародної премії ім. Семена Гулака-Артемовського.

У концерті-бенефісі взяли участь Президент Київського Дому Європи, професор Людмила ВИСОЧИНСЬКА, ВІА «Ватра» (Львів, художній керівник Андрій КУЧЕРЕПА); народні артисти України Вадим КРИЩЕНКО, Валерій МАРЕНИЧ, Марія ЯСІНОВСЬКА; заслужені артисти України Володимир КОЦЕЛОВСЬКИЙ, Людмила БЛИЗНЮК, Ганна МУДРА (академічний муніципальний колектив Київської міськради); уславлений дует «Ярослав-На», провідні виконавці України Михайло ЗОЛОТУХА (Стрий), Ігор ВОВЧАК (Тернопіль), відомі столичні піаністки, мистецькі очільниці Дому Європи у Києві, журналу «Наука і суспільство» Нонна КОЗЛОВА і Тетяна ЧАЙКА (Київ), неодноразові учасники батьківських мистецьких проектів Юлія і Назарій ФИШТИКИ, ведуча – засл. арт. України, актриса театру і кіно Лариса НЕДІН.

На мистецькому дійстві Йосипа Фиштика яскравим променем засвітився талант учня шостого класу Дрогобицького ліцею №4 Владислава КОЦЮБИ. Юний читець настільки проникливо декламував вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну», що здалося наче полум’яні рядки українського класика звучать з вуст досвідченого майстра сцени. Що ж, можливо це і є прообраз майбутнього Народного артиста!

Владислав став переможцем літературного конкурсу на читання творів про Україну, який проходив на радіо «Франкова земля». На фоні національного прапора на дрогобицьку сцену піднялися ще п’ять фіналістів, а це Юрій МАДИЛЮС (ліцей №1 ім. І.Франка), Софія ДЗЕНДЗЮРА (гімназія №15 ім. С.Бандери), Марія ДЕМКІВ (ліцей №1 ім. І.Франка), Максим ФЕНДАК (ліцей №3), Анастасія ГАВРАН (дошкільно-дитяча установа №28 «Берізка»).

Вадим КРИЩЕНКО назвав свого побратима по цеху Йосипа Фиштика одним з найпомітніших поетів-піснярів України, пісні якого давно перетнули межі нашої держави. Митця з нагоди 50-ліття творчої діяльності привітали голови дрогобицької міської та районної рад Тарас КУЧМА і Михайло СІКОРА, в.о. голови райдержадміністрації Руслан ЩЕРБА. Теплі слова на адресу Маестра пісенного слова висловили отці Іван ПАНЬКІВ та Йосиф КРАЛЬКА, заступники очільників райради Володимир СТЕЦІВКА та РДА Володимир ХАНАС. Асоціація діячів естрадного мистецтва України нагородила ювіляра медаллю «Зірка української естради».

Спішімо жити в Україні,

Бо мить з небес,

Як в хвилях бистрина.

Чужі краї –

То сонце на годину.

А все, що далі,

А все, що далі, –

Холодна крутизна.

(Йосип ФИШТИК)

Микола ЗИМОМРЯ, заслужений діяч науки і техніки України, голова Дрогобицького письменницького осередку

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

 

НАШІ ЮВІЛЯРИ

Вітаємо з ювілеєм завідувача травматологічного відділення Дрогобицької лікарні №1, талановитого лікаря

Ігоря Ростиславовича МАРХЕВУ.

Складаю найщиріші здравиці з нагоди народин. Ви гідно підхопили естафету свого батька, який стояв біля витоків відділення, і підняли його на якісно новий рівень. І це – закономірно, бо ви постійно вдосконалюєте себе, не лінуєтесь вчитися, набиратись досвіду на престижних конференціях і семінарах. Велике щастя бути лікарем від Бога, лікарем за покликанням, а ще бути людиною – шляхетною, відповідальною, доброю. Все це у Вас є.

Тож в одноголосі з усіма, хто знає і поважає Вас, бажаємо міцного здоров’я, щоб і надалі повертали людям втрачену надію до життя.

З повагою міський голова Дрогобича Тарас КУЧМА

***

Колектив травматологічного відділення Дрогобицької лікарні №1 щиро вітає з ювілеєм завідувача Ігоря Ростиславовича МАРХЕВУ.

Роки портретами висять.

Роки життєві й виробничі,

Та що для вас ці 60!

Всього лише по 20 тричі!

Давно вже людство визнає,

Що не старіють душі наші.

Виходить (так воно і є),

Що просто ви – юнак зі стажем!

Тож хай щороку вас втіша

Грай солов’їний і лелечий!

Хай сонцем повниться душа,

Бо 60 – це ще не вечір!

 

ВІТАЄМО!

До 50-річчя від Дня народження отця-декана Володимира села Летня

    Летнянська громада, дирекція, педагогічний та учнівський колективи школи складають колосистий сніп найсвітліших віншувань, привітань та побажань отцю Володимиру з нагоди 50-річного ювілею, перев’язавши його перевеслом шани, молитовної подяки і любові.

Дякуємо Господу Богу і Пречистій Діві Марії за Вас, отче, і за всі ласки, які ми отримуємо за Вашими молитвами та завдяки Вашій невтомній праці на парафії у с.Летня.

Спасибі Вам за те, що Ви є у нашому житті, ділитеся з нами знаннями, проповідуєте слово Боже, вчите жити нас за Божими законами.

Ви є для нас наставником і провідником, тим, біля кого ми збираємося на довірливу розмову з Богом, кому довіряємо свої болі, просимо розради, від кого вчимося приймати волю Божу і бути інструментом у його руках.

Кожна Ваша проповідь – це мандрівки в незвідану даль. Слухаєш, і ніби благодать Божа торкається серця, а на душу лягає маленький промінчик світла.

Ми дякуємо Богу, що зберіг Вас у витривалості і вірності його заповідям до кінця, що провадить своєю мудрістю, благословляє рясно і кріпить у вірі.

Як добрий пастир, Ви впевнено провадите довірене Вам стадо до брам Небесного Царства дорогою любові, віри, милосердя, єдності і миру, дорогою святості.

Тож нехай зерна любові, що Ви сієте в наших серцях, проростуть плодами милосердя і добра на славу Божу. Хай наш Небесний Батько тримає у своїй опіці всі Ваші справи, кожен Ваш крок, Вашу родину і кожного в ній зокрема, додає Вам здоров’я, мудрості, терпеливості, натхнення і витривалості. Хай здійсняться всі Ваші задуми і мрії і успішною буде щоденна праця на благо Церкви й України.

Любов Христова хай огорне Вас, Всечесніший Отче, Україну нашу і цілий світ. І хай Господь сотворить в ласці й мирі благих і світлих многа-многа літ.

Від імені громади – Надія Петрівна КОЗАР

 

Учителі української мови та літератури Дрогобича і Стебника

вітають із ювілеєм методиста ММК відділу освіти Дрогобицької міської ради Ольгу Петрівну ЯРЕМКО.

За час спільної роботи ми пізнали Вас не тільки як компетентного керівника, знаючого фахівця, але і як  товариську людину, яка вміє вислухати і порадити, допомогти і захистити, бути вимогливою і добродушною.

Зичимо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, чудового настрою, родинного затишку.

Ясного неба, сонця і тепла,

В житті щодень лиш злагоди й порядку,

Щоб доля Ваша світлою була.

В роботі – успіху й терпіння,

У справах – вічного горіння,

В сім’ї – любові і добра

На многії та благії літа!

***

Засилаємо найщиріші зичення Ользі Петрівні ЯРЕМКО

з нагоди видатної дати в її житті.

Хай з Божої милості Вам щоднини прибуває як весняна повінь добро, тепло, радість та всіляка благодать. І хай навіть Ваш коханий чоловік Ярослав Петрович не зможе спасти Вас від цієї повені.

З повагою і любов’ю колеги і друзі

 Создан 26 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником