ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 17 жовтня 2019 р
У КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» – нова операційна

В операційній хірургічного відділення КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» (онкодиспансер) завершили капітальний ремонт та встановили нове обладнання.

Реконструкція операційної обійшлася у 300 тисяч гривень. Ще на 237 тисяч грн. закупили нового медичного обладнання, зокрема нову операційну лампу, монітор пацієнта, електроножі. Операційнуа обладнали сучасною вентиляційною системою.

Провести ці заходи вдалося у рамках реалізації двох проектів місцевого розвитку.

Окрім того, до капітально відремонтованого приміщення за кошти міського бюджету закупили новий операційний стіл вартістю 64 тис. грн.

10 жовтня відбулося освячення капітально відремонтованої нової операційної КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» за участю лікарів та персоналу закладу.

Міський голова Тарас Кучма, який відвідав лікарню разом із начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою, подякував медичним працівникам за їхню нелегку працю.

«Лише завдяки вашій роботі вдається ремонтувати приміщення лікарень, поліклінік, закуповувати нове обладнання. Ви завжди ставитеся з розумінням до труднощів, які виникають, бо розумієте, що зараз відбувається реформування охорони здоров’я», - звернувся до колективу КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» Тарас Кучма.

Пресслужба ДМР

На фото: операційну освячує отець Остап.

***

ДЯКУЄМО, ЩО ВИ ПОВІРИЛИ, ПІДТРИМАЛИ І ДОЛУЧИЛИСЯ!

Другий рік поспіль наша лікарня бере участь у КОНКУРСІ ПРОЕКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ. Основною метою таких проектів є розбудова потенціалу місцевих громад та влади для спільного прийняття рішень і вирішення проблем, у такий спосіб забезпечуючи сталий розвиток території.

Можливість брати участь у такому проекті істотно впливають на розвиток нашої лікарні, на умови надання медичних послуг нашим громадянам та на їхню якість.

Особливу подяку хочемо висловити: генпідряднику ТзОВ «Беркут» п.Хомину Я.І., НКП «Фармако», МПП «Архідея», ТОВ «Торговий дім «КІМАК», ПП «Баланс Бухгалтерія», ПП «Захід Бронь», ПП «Захід Теплогазсервіс», ТОВ «Вест Трейд Імпорт», ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Основа», ФОП Бухтіярова Н.І., ФОП Науменко В.В., ФОП Полич В.І., ФОП Гарасимяк М.П., Пастернак В.М., Нанівська Л.В., інвестору Дулібянику А.Я.

ВАША НЕБАЙДУЖІСТЬ ТА ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ – ЗАПОРУКА ЗМІН НА КРАЩЕ.

Цього року нами реалізовано два мікропроекти:

1. КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ОПЕРАЦІЙНОЇ КНП «ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3» ДМР.

У результаті його реалізації готова операційна є максимально адаптованою, безпечною і комфортною для пацієнтів і лікарів. Проведено заміну водопостачання та водовідведення, систему електропостачання, встановлено нове освітлення, змонтовано підвісні стелі в двох приміщення, стіни облицьовано плиткою, встановлено нову систему сучасної припливно-витяжної вентиляції, кондиціонер, протипожежну сигналізацію. Проведено киснепровід, встановлено бойлер, оперблок обладнано чотирма бактерицидними лампами, в т.ч. рециркулятором з програмним забезпеченням. Загальна вартість проекту склала 299,863 тис. грн.

2. ЗАКУПІВЛЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ КНП «ДРОГОБИЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3» ДМР.

У результаті його реалізації закуплено нове сучасне обладнання загальною вартістю 237,981 тис. грн., а саме:

- апарат високочастотний електрохірургічний ЕХВЧ-300 «Надія-4»;

- лампа операційна підвісна РАХ-КБ9;

- лампа операційна пересувна РАХКБ4;

- монітор пацієнта uMEC10;

- стерилізатор повітряний ГП-20;

- мікроскоп «MICROmed» XS-3320;

- аквадистилятор електричний ДЕ-10М;

- механічний операційний стіл PAX-ST-D за кошти місцевого бюджету.

Завдяки тісній співпраці місцевої та обласної влади, а також відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради та за підтримки вище перерахованих інвесторів нам би це не вдалося. Дуже пишаємося зробленим. Ваша підтримка – це свідчення небайдужого ставлення до проблем медицини в Україні і важливості її розвитку.

ЗДОРОВ’Я – ЦЕ НАЙДОРОЖЧИЙ СКАРБ ЛЮДИНИ! Майже всі це знають, але усвідомлює не кожен. Про здоров’я і здоровий спосіб життя у нашого народу є чимало прислів’їв і приказок: «Найбільше багатство – здоров’я»; «У здоровому тілі – здоровий дух»; «Хто про здоров’я дбає, тому і Бог помагає». Дбати, покращувати, лікувати, вчасно діагностувати захворювання – ЦЕ СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК НЕ ТІЛЬКИ ЛІКАРЯ, ВЛАДИ, ГРОМАДИ, АЛЕ Й КОЖНОГО З НАС.

Колектив КНП «ДМЛ №3» ДМР

 

ПОДІЇ

Святкова хода за мир в Україні 

14 жовтня на площі перед ратушею зібралися молодь, містяни, воїни, батьки полеглих Героїв, керівництво міста. Сформувавши колону, хода рушила вулицями міста: Я.Осмомисла, Завалля, І.Мазепи, Лесі Українки, П.Орлика до площі Т.Шевченка.

Очолили ходу військові оркестри ІІ Галицької бригади Нацгвардії України та Збройних Сил України.

Рухаючись вулицею П.Орлика, військові на чолі з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою і депутатом восьмого скликання Верховної Ради України Богданом Матківським поклали квіти до пам’ятного знака у сквері Героїв Небесної сотні.

На вул. Лесі Українки до колони долучився станичний Дрогобицької міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА Тарас Куликовець.

Завершилася хода на площі Тараса Шевченка, де відбулося віче та концерт.

Дрогобичан та гостей міста привітав міський голова Тарас Кучма.

«Сьогодні у цей величний для кожного з нас день низький уклін тим, хто сьогодні не з нами, всім тим, хто в кращих світах. У пам’ять про них ми нікому не можемо дозволити віддати хоча б клаптик української землі. Ця земля омита кров’ю наших земляків і навіть, на превеликий жаль, дітей», - наголосив Т.Кучма.

Також дрогобичан привітав народний депутат України восьмого скликання Богдан Матківський.

Дрогобицькі пластуни разом з ветеранами ОУН-УПА поклали квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері.

З Днем захисника України святковим концертом дрогобичан та гостей міста вітали військові оркестри ІІ Галицької бригади Нацгвардії України та військової частини А-1108, Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина», дитячі колективи закладів освіти.

Святковий концерт до Дня захисника України став завершенням благодійного марафону «Пам’ятаймо: М.Грушевського, 101/1».

Також на площі Т.Шевченка було представлено спецтехніку ІІ Спеціального центру швидкого реагування і в/ч 4114 Західного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії України.

Частували гостей кулішем і медовими напоями. Усі зібрані благодійні кошти скерують на допомогу постраждалим з будинку №101/1 на вулиці М.Грушевського.

Пресслужба ДМР

 

У відпочинковому комплексі «Слобода Раковець»

освятили капличку

У чудовий сонячний день бабиного літа, 15 жовтня, у відпочинковому комплексі трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» «Слобода Раковець», що у селі Воля-Якубова, відбулася знаменна подія. Тут урочисто освятили каплицю Покрови Пресвятої Богородиці.

У співслужінні зі священиками обряд здійснив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар. У промові він відзначив, що у таке чудовому місце відпочинку було б неповноцінним, якби тут не збудували капличку – місце, де людина, поспілкувавшись з Богом, може відпочити душею. Після промови Владика Григорій нагородив Подячною грамотою Єпархії ініціатора і будівничого каплички, генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака.

Згодом численних гостей урочистостей запросили на екскурсію мальовничою базою «Слобода Раковець». У ролі екскурсовода виступив сам Лев Ярославович Грицак.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: хліб-сіль для Владики Григорія.

 

НОВИНИ

В очікуванні висновків експертів 

За попередньою інформацією, 17 жовтня експерти представлять висновки щодо аварійності будинку №101/1 на вулиці М.Грушевського.

Про це під час щотижневої наради у ратуші повідомив керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик. Висновки мали бути передані до 15 жовтня, однак затримка за геологами експертної групи, які ще не передали дослідження ґрунту з території будинку, де стався обвал під’їзду.

Також відомо, що експерти пропонують знести цей будинок.

Міський голова Тарас Кучма додав, що під’їзд є аварійним і обвал може статися у будь-яку мить. Тому офіційно ніхто дозволу мешканцям проникати у будинок не дасть, адже ця особа візьме на себе відповідальність за можливі наслідки.

Крім того, діє заборона суду міській владі приймати рішення щодо допуску у під’їзди людей. Це є компетенцією правоохоронних органів. В ухвалі зазначено, що будь які дії та правочини не можуть відбуватися без дозволу старшого слідчого у вказаному провадженні.

На останній зустрічі мешканці будинку заявили, що готові під власну відповідальність забрати речі. Також мешканці заявили, що у поліції посилаються на міського голову, який начебто заборонив входити їм у будинок. Тарас Кучма вкотре спростував цю інформацію.

 

Під час концерту гуртів “FUSION” і “Таraka” зібрали 15 тисяч гривень 

Український гурт “FUSION” та польський гурт “Таraka” дали спільний концерт “Марафон 101/1” на підтримку мешканців аварійного будинку на вулиці М.Грушевського у Дрогобичі.

Дійство відбулося у Народному домі ім. І.Франка 10 жовтня.

Концерт відбувся за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Дрогобицької міської ради, друкарні “КОЛО”, Благодійних фондів “Українська Гуманітарна Група” та “Карітас СДЄ УГКЦ”.

Також у фойє Народного дому відбувалася благодійна виставка. Роботи представили учні і викладачі політехнічного ліцею, ліцею №1 та механіко-технологічного коледжу. Організатор виставки – відділ молодіжної політки, сім’ї та спорту ДМР.

Учасників благодійного концерту привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та Консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, які у своїх промовах засвідчили важливість співпраці та партнерства не лише на культурному, науковому рівнях, як це зазвичай відбувається, а й в кризових умовах, зокрема коли трапляються надзвичайні ситуації.

Тарас Кучма подякував усім небайдужим, хто відгукнувся допомогти у трагедії, яка 28 серпня сталася у Дрогобичі. Окрему подяку міський голова висловив керівництву Генконсульства Республіки Польща у Львові та керівництву і мешканцям міст-партнерів у Польщі.

Загалом під час благодійного заходу забрано 14 980 гривень. Кошти буде переказано на благодійний рахунок.

 

З лікарями укладено 64 954 декларації 

У Дрогобичі та Стебнику триває процес укладання декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями.

У період з 1 вересня до 1 жовтня декларацію з лікарем у Дрогобичі уклали 178 пацієнтів. Загалом укладено 64 954 декларації.

У Стебнику за цей період декларації уклав 41 пацієнт. Загалом – 15643 пацієнти.

Нагадуємо, почати процес укладання декларації можливо скориставшись е-сервісом https://askep.net.

 

Вони першими прийшли на допомогу… 

У неділю, 13 жовтня, у Народному домі ім. І.Франка святкували 77-у річницю створення УПА, День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Під час урочистостей вісімнадцять осіб з числа містян, працівників галузі охорони здоров’я та комунальних підприємств міста відзначили подяками за надання допомоги потерпілим та участь у ліквідації надзвичайної ситуації, яка трапилася у Дрогобичі 28 серпня.

Подяки містянам, медикам та працівникам комунальних підприємств вручили перший заступник міського голови Ігор Герман спільно з начальницею організаційного відділу ДМР Іриною Кушнір.

Після урочистостей відбувся гала-концерт «Повертайся живим». Близько двадцяти учасників спільно з Ярославом та Наталією Дуб виконали патріотичні пісні різних епох. Серед учасників були й діти воїнів АТО.

Учаснику війни з російським агресором на східних теренах України, дрогобичанину Юрію Швецю вручили відзнаку “За заслуги перед містом”.

Організатором концерту виступили вокально-естрадна школа дуету «Ярослав-На» за сприяння відділу культури та мистецтв ДМР.

 

День Покрови з добровольцями 

Напередодні Дня захисника України, 11 жовтня, у Дрогобичі відбулись мілітаристичні змагання «Покрова з добровольцями».

Учасниками змагань стали учні закладів освіти.

Перед проведенням змагань організатори заходу – ГО «Права молодь» – провела для учнів вишкіл з тактичної медицини, збирання й розбирання автомата і стрільби з пневматичної зброї.

Локаціями, де молодь навчали військово-медичній справі, стали Світлиця та дворик ратуші.

За результатами проведених змагань у трійку найкращих увійшли: І місце – Дрогобицький ліцей №1 ім. І.Франка; ІІ місце – механіко-технологічний коледж; ІІІ місце —ліцей №3 ім. В.Чорновола.

Пресслужба ДМР

 

Військових вітали зі святом 

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, 11 жовтня, у актовому залі 15 реактивного артилерійського полку відбулися урочистості з нагоди 77-ї річниці створення УПА та Дня захисника України.

Привітати військових, які вірно боронять українські землі в часі війни, прийшли представники духовенства, а також керівництво міста та району.

Після слів вітання командира військової частини, полковника Григорія Дем’янчика до військовослужбовців звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Він привітав присутніх з цим знаменним для українського війська святом, наголосивши на важливій та почесній місії кожного воїна – захищати кордони і мир України.

Відтак Тарас Кучма нагородив почесними грамотами військовиків, а також вручив пам’ятний подарунок частині, передавши його командирові Григорію Дем’янчику.

Також привітали винуватців свята перший заступник голови ДРДА Руслан Щерба, заступник голови райради Володимир Стецівка та депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч.

Урочистості завершилися святковим концертом.

 

Місто очима митців

Картини Дрогобича, проект кімнати-музею І.Франка та проект ревалоризації історичної забудови міста 13 жовтня, презентували під час мистецького дійства, яке відбулося у Народному домі ім. І.Франка.

Розпочали захід зі вшанування пам’яті воїнів – захисників незалежності Української держави.

Відтак учасникам дійства презентували проект кімнати-музею Івана Франка, яку планують облаштувати у корпусі колишньої гімназії на вулиці Т.Шевченка,24. Саме там колись навчався І.Франко.

Проект презентували Ігор Шимко – директор дитячої художньої школи, професор Микола Зимомря, викладач ДДПУ ім. І.Франка Ігор Розлуцький.

Як впорядкувати будівлі архітектуру древнього Дрогобича – проект “Дрогобич: ревалоризація історичної забудови міста” презентував доцент кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» Василь Петрик.

Науковець, який є вихідцем із Дрогобича, презентував напрацювання щодо упорядкування фасадів історичних будівель, створення пішохідних зон на центральних вулицях міста, створення автентичності старовинного міста.

Також Василь Петрик вбачає розвиток туристичного Дрогобича у промоції солеварні, середмістя, створення маршруту-огляду церков, який би пролягав через центральну площу.

Учасникам мистецького дійства було презентовано художні полотна учасників ІІ Міжнародного пленеру у Дрогобичі “Розмаїття культур”.

По завершенні презентацій учасників дійства привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Для учасників пленеру підготували дипломи і сувеніри. Їх художникам вручили міський голова Тарас Кучма, начальник відділу культури та мистецтв ДМР Олег Яводчак спільно з організатором заходу  Ігорем Шимком.

Цьогоріч у пленері взяли участь художники з Дрогобича, Львова, Ужгорода, міста-партнера Нової Каховки та Республіки Словаччина.

На згадку про пленер “Розмаїття культур” місто отримало чотири скульптури, три з яких розмістили у парку та біля головного корпусу ДДПУ ім. І.Франка.

Організатором заходу виступили дитяча художня школа та відділ культури і мистецтв ДМР. Захід відбувся у рамках святкування 77-ї річниці створення УПА, Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Пресслужба ДМР

 

Є В ДРОГОБИЧІ Й ТАКА БІБЛІОТЕКА!

Австрійська бібліотека у Дрогобичі:

10 років за межами стандартів 

Австрійській бібліотеці, яка функціонує при Дрогобицькому Державному університеті імені Івана Франка виповнилося 10 років з моменту її заснування. Урочистості відбулися 15 жовтня у приміщенні бібліотеки на вулиці Леся Курбаса.

«Пропри свій юний вік, ця бібліотека є на доброму рахунку серед 64 інших бібліотек, які є в різних країнах світу», - наголосив керівник бібліотеки Ярослав Лопушанський.

Завдяки функціонуванню бібліотеки, Дрогобицький педагогічний університет і місто в цілому сьогодні мають тісну співпрацю на культурному, науковому та офіційному рівнях з навчальними закладами та керівництвом міст та земель Австрії.

Так, лише за останній рік четверо студентів скерували на навчання до Австрії. Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» дав концерти у землі Штирія.

Відбулися робочі візити до Зальцбургу, Інсбруку, Грацу, Галлайн.

На офіційному рівні відбулися візити керівництва Дрогобича, медиків та працівників КП «Дрогобичводоканал».

Постійно відбувають культурні поїздки студентства та молоді.

«Ми – не тільки бібліотека як інституція. Ми стали міжнародними і багатогранними. Ми зуміли вийти за межі стандартів бібліотеки», - каже Ярослав Лопушанський.

Жителі Австрії також мають змогу побувати у Дрогобичі, зокрема під час проведення щорічних Днів Австрії у Дрогобичі.

Про відомість Дрогобича у Австрії та підтримку інституцій та партнерів розповіла Улла Краус-Нусбаумер – дипломатична представниця, керівниця відділу з питань організації науково-культурних заходів за кордоном.

Також почесна гостя відзначила заходи і видавничу діяльність бібліотеки, зокрема старання Ярослава Лопушанського, які роблять промоцію Дрогобичу у світі.

Відтак Улла Краус-Нусбаумер вручила Почесну грамоту співробітнику бібліотеки Олегу Радченку.

Привітала учасників дійства й ректор ДДПУ ім. І.Франка Надія Скотна.

Ректор зазначила, що особливість цієї бібліотеки в першу чергу полягає в тому, що вона є місцем надбання книжок, що так важливо у сучасному світі цифрових технологій. Також Надія Скотна відзначила наукову роботу, яка провадиться в університеті і безпосередньо пов’язана з дослідженням австрійсько-українських зв’язків.

Висловлюючи подяку Надії Скотній Ярослав Лопушанський відзначив і внесок ректора – світлої пам’яті Валерія Скотного, який доклав максимальних зусиль, щоб у Дрогобичі була Австрійська бібліотека.

Також на запрошення керівництва бібліотеки, з вітальною промовою виступив й міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Міський голова наголосив, що австрійська бібліотека у Дрогобичі – це місце, яке зближує та генерує ідеї, які втілює у заходи, які урізноманітнюють життя міста.

«Наше місто має колосальну архітектурну спадщину з часів Австро-Угорщини. Ми цим гордимося і всіляко намагаємося її зберегти.

Сучасність будується на новітніх відносинах. І ми завдячуємо керівництву Австрійської бібліотеки за пошук партнерів у Австрії.

У реаліях сьогодення, коли певні геополітичні сили намагаються висвітлити події в Україні крізь призму негативу, ми маємо можливість приймати у себе делегації зі світу, зокрема з Австрії і демонструвати їм реальне життя, яке вирує у багатьох сферах, в тому числі й культурній та освітній», - наголосив Тарас Кучма.

Також міський голова прокоментував відзнаку «За заслуги перед містом», яку недавно вручили Ярославу Лопушанському.

«Це найвища нагорода у нашому місті. І ця нагорода є віддякою пану Ярославу та його команді за те, що вони працюють не лише на розвиток бібліотеки, університету, а й всього міста», - зазначив Тарас Кучма.

На завершення промови Тарас Кучма вручив подяку колективу та подарунок для бібліотеки.

Після урочистих вітань та промов Ярослав Лопушанський подякував усім за участь у заході та відзначив, що сьогодні партнерами і фундаторами Австрійської бібліотеки у Дрогобичі є 37 установ та організацій.

Заходи з відзначення десятиріччя Австрійської бібліотеки у Дрогобичі триватимуть впродовж 15 та 16 жовтня.

 

Є ТАКА ТРАДИЦІЯ…

Квитки студентам ІППТ вручив міський голова

Церемонія вручення студентських квитків першокурсникам Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка» у мармуровій залі дрогобицької ратуші стає доброю традицією. 11 жовтня, другий рік поспіль, першокурсники ІППТ отримали документи з рук міського голови Тараса Кучми.

За легендою, перед від’їздом з Дрогобича на навчання до Краківського університету у 1469 р. Юрій Дрогобич (Котермак) піднявся на верхній поверх ратуші і пообіцяв, що зробить все, аби досягнути успіху і прославити рідне місто. Так і сталося. Саме тому після церемонії вручення квитків студенти першого курсу ІППТ НУ «Львівська політехніка» піднялися на вежу ратуші і як свого часу Юрій Котермак також загадати бажання.

Студенти почули розповідь екскурсовода про історію міста та Юрія Дрогобича – нашого земляка, який був ректором Болонського університету. А ще юнаки і юнки відвідали музей «Галерея ваг» у підвалі ратуші та побували у відремонтованому приміщенні відділення «Ощадбанку», з яким співпрацює університет.

Але перед тим понад п’ятдесят першокурсників завітали до сесійної зали ратуші для урочистого вручення студентських квитків.

Зі знаменною подією в житті першокурсників привітали: міський голова Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч, директор Інституту Йосип Хром’як, доцент кафедри фінансів, обліку та аналізу Лев Кльоба, директор Дрогобицької філії ІППТ Іван Жигало, керівник Дрогобицького відділення «Ощадбанку» Володимир Бараняк, директор КУ «Інститут міста Дрогобич» Володимир Кондзьолка, начальник відділу інформаційних технологій та аналізу міськради Станіслав Гайдер, радник міського голови Олег Дукас.

Міський голова Тарас Кучма почергово вручив першокурсникам студентські квитки, побажавши всім успіхів у навчанні. А директор Інституту Йосип Хром’як передав старостам трьох груп майбутніх програмістів, маркетологів і фінансистів символічний Ключ до знань.

Новачки ІППТ разом дружно промовили присягу першокурсника.

А згодом було спільне фото на пам’ять біля головного входу до ратуші…

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


ІНТЕРВ’Ю ЗА КАВОЮ З СІЛЛЮ

Зеновій Квасній ровера не вигадує

У свої 30 років Зеновій Квасній спромігся продуктивно і головне результативно попрацювати. І як наслідок – захистив кандидатську дисертацію з економіки, організував ефективну роботу відділу інформаційної політики у міській раді. І в особистому житті Зеновій Васильович – теж успішний і щасливий. У нього розумна, розсудлива і красива дружина і гарна донечка-щебетуха. Автор цих рядків безпосередньо мав можливість спостерігати за динамікою становлення Зеновія як за викладацькою кафедрою, так і в метушні буднів міської ради. Вражає його інтелігентність, виваженість і обов’язковість. Ця молода людина вміє цінити свою професію, а набуті знання вміло, по-філософськи використовувати на так званому ідеологічно-інформаційному поприщі.

Спробуємо почути деякі роздуми, коментарі не тільки на злобу дня – безпосередньо з уст.

- Зеновію, враховуючи наше давнє знайомство і велику різницю у віці, чи не заперечуєш фамільярного звернення.

- Для мене неприйнятно, коли знайомі мені старші за віком люди звертаються на «Ви» чи по-батькові.

- Чи не відчуваєш деякий дискомфорт у душі через невідповідність посаді і здобутого вченого ступеня?

- Для мене амбіції непритаманні. Звісно, я пишаюсь тим, що у тридцять років маю за плечима багаж знань і освіту з менеджменту, економіки, філософії, права і є кандидатом економічних наук. Сьогодні цей комплекс знань дає мені можливість робити набагато більше, аніж просто виконувати посадові обов’язки.

Щодо посади, то сьогодні вважаю за обов’язок вивести на належний рівень інформаційно-комунікаційну систему місцевого самоврядування, яку, відверто кажучи, довелося організовувати «з нуля». Сьогодні ми командно її розвиваємо і вдосконалюємо. Є низка напрацювань для реалізації у найближчі місяці, а далі час покаже.

- Чи існує у вас з міським головою розуміння з півслова…

- Ніхто не відміняв посадової субординації. Але сьогодення диктує постійно нові вимоги і умови. Тому у командній роботі важливо, щоб в основі було просте людське розуміння, а вже потім строгі правила, обов’язки і таке інше. Десь так можна й описати наші ділові відносини – міського голови і прес-служби, адже наша робота – це не восьмигодинний робочий день, а як я люблю жартувати: «24/7 увесь тиждень, місяць, рік».

- В історії є чимало випадків коли лідери хотіли чути причесані думки; маєш сміливість говорити правду ввічі?

- Так, сміливість є. Якщо говорити загалом, то є інша проблема – не всі хочуть чути правду. Якщо говорити про керівництво міста, то ми часто обговорюємо критичні теми і шукаємо шляхи їх вирішення чи висвітлення.

- Ти як викладач розумієшся на точних формулюваннях суті теми предмету. Хто з нинішніх посадовців наділений таким даром?

- Кожен в міру своїх знань і вмінь виконує покладені на нього обов’язки. Я надзвичайно поважаю колег, які є не лише добрими фахівцями чи керівниками, а й вміють ділитися досвідом і вчити інших. Щоб когось не обділити увагою, прізвищ не називатиму, але таких посадовців є чимало.

- Чи в позаурочний час «зникає» дипломатія?

- Після тридцяти років погляди на життя змінюються. Змінюються цінності. Звісно, що служба в органі місцевого самоврядування вимагає певної поведінки і в робочий, і позаробочий час. Часто люди намагаються бути строгими і неприступними. Я ж люблю простоту. Тому в колі близьких людей дипломатія відходить на другий план.

- Твої наступні успіхи…

- Успіх залежить від багатьох обставин. Але мені притаманно завжди розраховувати на власні сили і можливості. Тому у вільний час займаюся самовдосконаленням, часто беру участь у тренінгах і семінарах, «круглих столах», форумах, де черпаю нові знання, які можна практично застосувати у своїй роботі.

Повторюсь, зараз працюю над реалізацією кількох проектів, в тому числі й розвитку інформаційно-комунікаційної політки місцевого самоврядування.

- Університетський досвід допомагає?

- Очолювати прес-службу органу місцевого самоврядування – це не просто інформувати громаду, тут потрібно враховувати й застосовувати елементи просвіти, формувати стратегії, керуватися принципами й знаннями менеджменту, маркетингу, філософії, дотримуватися юридичних аспектів.

- Чи за останні п’ять років з’явився новий друг?

- За п’ять років мені вдалося налагодити з багатьма колегами хороші відносини, незважаючи на різні вікові категорії і звісно, це позитивно для роботи. Щодо друзів, то у нас сформувався колектив з кількох осіб, ми різні за віком, але коли ми збираємося в компанії, то ми не відчуваємо жодних бар’єрів, спілкуємось на різні теми і позитивно проводимо час.

- Ким чи чим дорожиш найбільше в житті?

- Як я вже говорив, з віком цінності змінюються. Сьогодні ствердно можу сказати, що будь які матеріальні цінності для мене на другому плані. Найбільше я дорожу сім’єю, батьками, дідусем, бабусями і близькими. Я виховувався у сім’ї, де на першому плані сімейні і родинні цінності, тому для мене це важливо.

- Ти не конфліктна людина, але інколи хочеться гримнути дверима?

- Страшенно не люблю конфліктів. Ніколи не розумію людей, які маючи певне бачення його не озвучують або криють образу. Я прихильник діалогу, дискусії і компромісу. Але зізнаюся, що не люблю мати справу з дурнями. коли бесіда набуває градусу, тоді справді час піти, ніж залишатися і намарно доводити правоту.

- Вголос любиш ділитися планами на майбутнє?

- Є коло близьких людей, яким я довіряю і вимагаю від них взаємності. Тому тільки з цими людьми можу ділитися планами і роздумами.

- Чи притаманна тобі заздрість?

- Ніколи і нікому не заздрю. Навпаки – радію, коли людей переслідує успіх. Тут важливо лише, щоб кожен, хто досягає успіху не забував про інших. Бо, на жаль, так часто буває у суспільстві, що успіх людей змінює і вони стають недоступними. І це викликає відразу до таких людей. Але це вибір кожного. Як казав колись Блаженніший Любомир Гузар: «Завжди потрібно бути людиною і давати собі міру».

Завершуючи тему людських цінностей та відносин зазначу, що сьогодні нам нав’язують думку про те, що негатив переважає над позитивом. Негативна інформація є більш популярною, ніж щось позитивне. Один негативний випадок запам’ятовується довше, ніж сотні позитивних вчинків. Але якщо розібратися в деталях, то це не так. Варто подивитися як сьогодні громада реагує на коментарі в соцмережах. Людей, які бачать негатив, стає менше. Тому, аби знівелювати цю нав’язану думку, кожен має перейти від емоцій до аналітики, навчитися розрізняти, подивитися зрештою хто нас оточує і які у цих людей помисли. Ми можемо нарікати, критикувати, але в основному за останні роки є багато позитивних змін. Якщо говорити про місто, зроблено багато роботи і заслуга тут передовсім громади, а вже потім депутатського корпусу, виконавчої гілки влади та керівництва міста. Бо сьогодні громада демонструє в дії відповідальність за життя міста. Формується культура гідності, яка проявляється у поведінці людей. Можна бути ревним християнином, їздити у святі місця і стояти осторонь проблем потребуючих. Можна ходити у вишиванці, голосно кричати «Слава Україні!» і смітити на вулиці. А можна скромно гідно робити свою роботу з думкою про інших. Патріотизм перейшов від теорії у форму практики.

У нас зростає прекрасна молодь з новими поглядами на життя. Тому перспектива є. Варто лише перестати нарікати на життя, а закотити рукави і працювати кожен на своєму місці. Тоді буде успіх і у місті, і у державі.

- Закінчимо на позитивній ноті. Ти уродженець села. Сьогодні проживаєте і працюєте у місті. Тож яке бачення розвитку міста і майбутнього ОТГ?

- Найперше я гордий, що народився у селі Залужани. Тому я добре знаю, що таке, як у нас кажуть в Галичині, господарка і ніколи цього не соромлюсь. Майбутнє міста і ОТГ – передовсім економічний розвиток. Ми маємо унікальну можливість для розвитку бізнесу, створення бізнес-інфраструктури. Але сьогодні практика показує, що залучення потужного інвестора на конкретній території – це компетенція не так місцевого, як обласного й державного керівництва. На місці ми можемо розвивати малий і середній бізнес і громада має розуміти, що це порятунок економіки, а відтак і розвиток інфраструктури. Тому не потрібно ревно ставитися до тих інвесторів, які готові створювати бізнес у майбутній Дрогобицькій ОТГ. Сьогодні фахівці працюють над формування стратегії розвитку і якщо досі враховували інтереси міста, то зараз потрібно враховувати інтереси сіл, а це суттєві зміни передовсім у формуванні логістики та сфери послуг. А для ефективного функціонування ОТГ потрібно вже від тепер відкинути всі амбіції і почати об’єднуватися в групи впливу, де на першому місці стоятиме критерій фаховості, а не популізму, задля здорового лобізму інтересів громади на всіх рівнях.

Володимир ТУРМИС

P.S. «Вигадувати велосипед, коли він існує – марна трата часу. Час швидкоплинний. Найкраще – взяти те, що вже є, модернізувати і рухатися далі», - З.Квасній

 

СПОРТ

Коли рахунок – за грою

13 жовтня відбулися матчі 22 туру чемпіонату Львівщини з футболу у Прем’єр-лізі. Дрогобицька «Галичина» на стадіоні «Каменяр» приймала команду «Локомотив» (Рава-Руська).

Команди розпочали жваво. Уже на 10-ій хвилині матчу гравець «Галичини» промчав флангом, відпасував м’яч на лінію штрафного майданчика, звідки влучно пробив Тарас Рудавець – 1:0.

Згодом команди обмінялися кількома небезпечними моментами. А незадовго до перерви гості відновили рівновагу в рахунку. Володимир Галич із центру футбольного поля віддав пас досвідченому Ігорю Краївському, який результативно пробив із гострого кута.

У другій половині зустрічі «залізничники» активізувалися, частіше створювали гостроту біля воріт дрогобичан. Партнери вивели сам на сам із голкіпером Володимира Галича, проте той не влучив у ворота. Згодом кілька небезпечних моментів створили господарі поля. Але свисток арбітра зафіксував бойову нічию – 1:1.

Юнаки «Галичини» упевнено перемогли з рахунком 6:0.

Головним матчем туру було дербі двох команд із Миколаївського району. СКК «Демня» приймала ФК «Миколаїв». Нападник гостей Ігор Балух забив два м’ячі. Тепер у його доробку 28 голів у сезоні і сто у Прем’єр-лізі Львівщини! Він – перший гравець, який досягнув такого показника. Юнаки гостей також перемогли – 3:1.

Результати інших матчів: «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – ЛСК «Погонь» 2:0 (юнаки 0:1), «Гірник» (Новояворівськ) – ФК «Самбір» – 0:0 (2:0), «Фенікс-Стефано» (Підмонастир) – «Юність» (Гійче) – 4:1 (2:1), ДЮШ «Львів» – «Енергетик-Рочин» (Добротвір) – 5:2 (9:0).

Після 22 туру дрогобицька «Галичина» – залишилася на восьмій сходинці – 20 очок.

Юнацький склад дрогобичан посідає шосте місце (30 очок). Очолює таблицю юнаків «Погонь» (Львів) – 52 очки, ФК «Миколаїв» – 47, «Янтарний» (Новояворівськ) – 38.

Наступний матч «Галичина» зіграє 20 жовтня на стадіоні «Каменяр». Дрогобичани прийматимуть ДЮШ «Львів». Це перенесена гра 24 туру. Початок матчів: юнаки – 13:00, дорослі – 15:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

ДО УВАГИ УБОЛІВАЛЬНИКІВ!

З нагоди 30-річчя ФК «Галичина» (Дрогобич) у суботу, 26 жовтня, на стадіоні ДДПУ «Каменяр» відбудеться футбольний матч ветеранських команд дрогобицької «Галичини» та львівських «Карпат». Початок о 13:00.

 

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

ПЕРШІСТЬ ЛЬВІВЩИНИ. ПЕРША ЛІГА

23 тур. 12 жовтня. СК «Нафтовик» (Борислав) – «Сокіл» (Золочів) – 2:2 (юнаки); 4:4 (дорослі), «ГалКат-Арсенал» (Зубра) – «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Старий Самбір) – 1:0; 2:0, ФОК «Городок» – «Сокіл» (Сокільники) – 4:1; 3:0, «Скеля» (Жовква/Крехів) – СКК «Пісочна» – 3:0; 0:2, «Вікторія» (Трускавець) – «Газовик-Хуртовина» (Комарно) – –:+; –:+, «Богун» (Броди) – СОК «Пульс-Авангард» (Жидачів) – перенесено. 13 жовтня. «Корміл» (Давидів) - ФСК «Яворів» – 1:0; 4:0. Перенесений матч 22 туру. 15 жовтня. «Сокіл» (Золочів) – «Скеля» (Жовква-Крехів) – 2:1; 1:1.

Наступний тур – 20 жовтня. СКК «Пісочна» – СК «Нафтовик» (Борислав).

 

ЛОАФ «КОЛОС». ДРУГА ЛІГА. ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП

4 тур. 13 жовтня. «Тартак» (Підбуж) – «Стрілець» (Стрілки) – 0:2, «Темп» (Відники) – «Лео-Кераміка» (Львів/Неділиська) – 1:2, «Легінь» (Брюховичі) – «Сокаль-Датський текстиль» – 1:0. Наступний тур – 20 жовтня. «Сокаль-Датський текстиль» – «Тартак» (Підбуж).

 

Кубок України серед аматорів. 

1/4 фіналу (перший матч). 9 жовтня.

«ОДЕК» (Оржів, Рівненська обл.) – «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – 1:1.

 

Чемпіонат Дрогобиччини з футболу

28 тур. 13 жовтня. «Арсенал» (Лішня/Меденичі) – «Карпати» (Доброгостів)  – 4:2 (дорослі), «Карпати» (Уличне) – «Стріла» (Вороблевичі) – 2:1 (юнаки); 3:1 (дорослі), «Каменяр» (Нагуєвичі) – ФК «Рихтичі» – 1:3; 2:3, «Прикарпаття» (Дережичі) – «Ураган-РуляБуд» (Медвежа) – 0:1; 1:5, «Сокіл» (Ясениця) – «Ватра» (Уріж) – 0:3; 3:0, «Деметра» (Ступниця) – «Мрія» (Снятинка) – 0:2; 1:7, «Барса» (Михайлевичі) – «Карпати» (Залокоть) – –:+; –:+, «Іскра» (Грушів) – вихідний.Создан 17 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником