ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в "ГЗ" від 24 жовтня 2019 р
Віднайдено нові жертви червоного терору

17 жовтня на території саду, що у дворі Інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ДДПУ ім. І.Франка, брифінг для журналістів провів директор КП Львівської обласної ради Меморіально-пошуковий комплекс «Доля» Святослав Шеремета. Річ у тім, що тут третій день тривають розкопки, у результаті яких уже виявлено 13 захоронень. Із них 6 – розкопано, у яких знайдені останки щонайменше 16 осіб. Іще 7 захоронень локалізовано і підготовлено до розкопок.

За словами керівника «Долі» Святослава Шеремети та його заступника Володимира Харчука, усе свідчить про те, що у саду знайдені так звані санітарні захоронення в’язнів, замордованих чи розстріляних у колишній обласній катівні НКВД на вул. Стрийській,3. Захоронення зроблені хаотично, у різних напрямках, по кілька осіб в одній ямі, є накладення одних ям на інші. У п’яти черепах чітко видно характерні кульові отвори від пострілів у потилицю і виходу кулі у верхній частині.

Знайдено фрагменти одягу, взуття, кулі від автоматів ППШ та пістолетів ТТ, які були на озброєнні НКВД. Фахівці припускають, що ці люди були вбиті у період 1939-41 або після 1944 рр.

Також під час брифінгу виступили ініціатор розкопок на території катівні НКВД у 1989-90 рр. Мирон Бучацький та доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України ДДПУ ім. І.Франка Василь Ільницький.

Скероване звернення про відкриття за фактом злочину кримінального провадження до місцевого відділу поліції. Місце розкопок охоронятимуть.

Останки мають оглянути експерти. Роботи, які ініціювала громадськість Дрогобича та міська рада, триватимуть щонайменше декілька тижнів.

Варто нагадати, що 14 липня 1990 року на Полі скорботи за християнським звичаєм було поховано останки 486-ти осіб, знайдених під час розкопок на території цієї в’язниці-катівні НКВД.

***

- Станом на вівторок, 22 жовтня, ексгумовані останки 22 людей, ще 13 захоронень розкопані чи розкопуються. З ними працюють експерти. Не виключено, що якісь із цих захоронень дворядні, тож можливо під ними ще будуть останки. Тобто можна говорити про віднайдення останків 35 осіб. Але роботи продовжуються, тому імовірність виявлення інших захоронень залишається великою, - повідомив у коментарі «ГЗ» заступник директора КП ЛОР «Доля» Володимир Харчук.

 Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Якою буде Дрогобицька ОТГ?

У п’ятницю, 18 жовтня, відбулося засідання «круглого столу» щодо формування майбутньої Дрогобицької об’єднаної територіальної громади.

Засідання відбулося під керівництвом міського голови Дрогобича Тараса Кучми за участі депутата Львівської обласної ради Андрія Ковча, заступників міського голови Дрогобича, депутатів ДМР, керівників структурних підрозділів ДМР, активних дрогобичан. Також участь у засідання взяла делегація зі Стебника на чолі з міським головою Петром Старосольським.

На початку засідання Тарас Кучма закликав присутніх розглянути пропозицію Львівської обласної державної адміністрації щодо створення Дрогобицької ОТГ.

Депутат обласної ради Андрій Ковч поінформував присутніх про ситуацію в області зі створенням ОТГ, відтак зазначив, що ОТГ потрібно формувати до місцевих виборів.

Керівництво Стебника бачить місто в окремій Стебницькій ОТГ. «Стебник має перспективу самостійного розвитку», - наголосив міський голова Петро Старосольський. Жодних заперечень щодо позиції пана Старосольського з боку учасників «круглого столу» не було. Навпаки, дрогобичани готові підтримати наміри стебницької громади і закликають Стебницьку міськраду якомога швидше прийняти відповідне звернення до Дрогобицької міської ради. На підставі такого звернення керівництво Дрогобича разом з депутатським корпусом ДМР готові звернутися до Уряду з пропозицією надати Стебнику право створити окрему ОТГ.

Щодо села Нагуєвичі, міський голова Тарас Кучма наголосив, що Дрогобич і Нагуєвичі об’єднує промоція Івана Франка. Є чимало напрацювань у сфері культури та туризму. Тому Нагуєвичі мають залишитися у Дрогобицькій ОТГ. «Сусідні Унятичі самі просяться до Дрогобича», - зазначив Тарас Кучма.

Депутат Роман Шагала запропонував для 17 сіл, з яких планують створити Дрогобицьку ОТГ, підготувати звернення, щоб ті на засіданнях сесій визначилися з бажанням об’єднатися з Дрогобичем в ОТГ на добровільних засадах.

Перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман доповнив колегу та наголосив, що такі звернення готовий особисто вручити кожному голові сільської ради, щоб якомога швидше запустити механізм формування ОТГ.

Депутат Роман Муль закликав колег враховувати економічний потенціал сіл, які приєднаються до Дрогобича.

Керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка проінформував учасників про стратегію формування мереж освіти, охорони здоров’я, культури, сфери пасажирських перевезень у перспективі створення ОТГ.

Модератором Круглого столу виступив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин.

До майбутньої Дрогобицької ОТГ планують приєднати Стебницьку міську раду, Бистрицьку, Болехівську, Броницьку, Верхньогаївську, Верхньодорожівську, Волянську, Дережицьку, Добрівлянську, Долішньолужецьку, Лішнянську, Михайлевицьку, Нижньогаївську, Почаєвицьку, Раневицьку, Рихтицьку, Снятинську сільські ради. Про це повідомив Богдан Николаїшин.

Пресслужба ДМР

 

Висновок технічного звіту:

причиною обвалу стало руйнування середньої несучої стіни підвалу

Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради отримав «Технічний звіт з результатами детального обстеження житлового будинку №101/1 на вулиці Михайла Грушевського у Дрогобичі».

Виконавець – ФОП Демчина Богдан Григорович.

У висновках за результатами обстеження зазначено:

«Причиною обвалу стало руйнування середньої несучої стіни підвалу по осі «Б», в осях 4-5, яке можливо виникло внаслідок:

- просідання або руйнування цегляної кладки через низьку марку цегли та розчину, внаслідок значного зволоження та відсутності гідроізоляції і бетонної підлоги, що є в основному наслідком помилок під час будівництва;

- можливе втручання людей, яке необхідно підтвердити або спростувати спеціальними експертами (судовими) після розбору обвалених конструкцій, які розміщені поверх цієї стіни підвалу».

Також у звіті пропонується виконати порядок робіт із демонтажу будівлі методом контрольованого вибуху.

Під час виконання демонтажних робіт рекомендовано залучити судових експертів та обстежити у підвалі стіну в осях 4-5 та «Б» для підтвердження або спростування можливого втручання людей.

Нагадаємо, 28 серпня, у Дрогобичі сталася надзвичайна ситуація – обвалися один з під’їздів житлового будинку №101/1 на вул. М.Грушевського. Внаслідок трагедії загинуло 8 людей, серед яких одна дитина.

Пресслужба ДМР

 

 

НОТАТКИ ЗІ СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Коли в бюджеті – дефіцит

Потрібно дофінансувати 40 мільйонів гривень

на зарплату медикам та освітянам

Депутати Дрогобицької міської ради вкрай стурбовані ситуацією, яка склалась у сферах освіти та охорони здоров’я з виплатою вчителям та лікарям заробітних плат.

Із закликом врегулювати ситуацію та виділити з держбюджету кошти, необхідні для забезпечення фахівців освіти і охорони здоров’я Дрогобича зарплатами, депутати ДМР під час сесійного засідання 17 жовтня звернулися до Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, Міністра освіти і науки України Анни Новосад і голів Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради – Маркіяна Мальського й Олександра Ганущина.

Озвучив інформацію про ситуацію у цих сферах міста заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

У зверненні зазначено, що дефіцит коштів до кінця 2019 року на виплату зарплат медикам становить 25 мільйонів гривень, а освітянам – 15 мільйонів гривень. І схожа ситуація прогнозується і у 2020 році.

Основною причиною виникнення дефіциту коштів у міському бюджеті Дрогобича для виплати зарплат медикам є відсутність чіткої законодавчої бази, яка б регламентувала передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих.

«Фінансування охорони здоров’я здійснюється з Держбюджету з урахуванням кількості зареєстрованого населення, в нашому випадку – Дрогобича і Стебника, що становить майже 100 тис. осіб, та за рахунок коштів місцевого бюджету у підпорядкуванні якого перебувають заклади охорони здоров’я. Повідомляємо про те, що фактично при загальній кількості населення Дрогобича і Стебника у розмірі майже 100 тис. осіб, медичні заклади Дрогобицької міської ради обслуговують територію із загальною кількістю населення понад 250 тис. осіб, забезпечуючи надання допомоги не лише дрогобичанам і стебничанам, а й прилеглих територій, левову частку яких складають мешканці Дрогобицького району. Із загальної кількості пролікованих хворих в стаціонарних відділеннях, підпорядкованих Дрогобицькій міськраді комунальних некомерційних підприємств, 40% становлять мешканці інших територій. Однак місцеві ради відмовляються повертати кошти за пролікованих хворих, а подальша оптимізація мережі – неможлива, оскільки тоді вберегти медичний потенціал міста не вдасться», - наголошують депутати ДМР.

У зв’язку з недосконалим формульним розрахунком освітньої субвенції дефіцит коштів є і в освітній газі. До кінця року не вистарчає 15 мільйонів гривень. Причин декілька, оскільки не враховано:

- фактичну кількість учнів на 01.01.2019 (10 тис 108), а по показниках попереднього періоду, тобто, на 01.01.2018 (9 тис 851) – як наслідок занижено кількість педагогічних ставок;

- видатки на індивідуальне навчання;

- видатки на адміністративно-педагогічний персонал дитячого будинку;

- поділ на групи в спеціалізованих школах, які функціонували на початку 2019 року;

- фактичну кількість класів з інклюзивною формою навчання (був 1 клас, стало 9) тощо.

У зверненні зазначено, що в поточному році з міського бюджету вже виділено на заробітну плату працівникам охорони здоров’я кошти в сумі 17 мільйонів гривень та працівникам освіти 2,2 мільйона гривень.

Виділення в подальшому додатково коштів з міського бюджету є неможливим у зв’язку з незадовільним станом житлового фонду (подекуди аварійним, зокрема, будинку на вулиці М.Грушевського,101/1), доріг та бюджетних установ міста.

«Просимо вжити заходів щодо виділення коштів на виплату до кінця 2019 року зарплати медичним працівникам в сумі 25 мільйонів гривень та педагогічним працівникам в сумі 15,3 мільйонів гривень, оскільки заробітна плата працівників бюджетної сфери виплачується винятково за рахунок державної субвенції та є прерогативою Державного бюджету», - закликають вище керівництво депутати Дрогобицької міської ради.

 

200 тисяч гривень – для інсулінозалежних 

Також на засіданні сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення про виділення додаткових 200 тисяч гривень на потреби інсулінозалежних.

«Вказана сума є недостатньою для забезпечення потреб пацієнтів в повному обсязі, адже лише в місяць вони використовують інсуліну на 300 тисяч гривень. Є запевнення від Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, що в скорому часі держава дофінансує нестачу коштів. Прогнозований дефіцит до кінця року становить близько 700 тисяч гривень», - наголосив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Пацієнтів, яким необхідно отримати препарат інсуліну, рекомендовано звертатися до аптеки «Пульс» за адресою: вул. Січових Стрільців,22.

 

Акцизний податок за пальне планують забирати до Держбюджету.

Міськрада – проти!

Бюджетним кодексом України передбачено, що починаючи з 1 січня 2020 року частину надходжень зі сплати акцизного податку з місцевих бюджетів забиратимуть до Державного бюджету. У випадку, якщо передбачена реформа запрацює, то до Держбюджету з місцевої скарбнички Дрогобича щорічно скеровуватимуть 13,44% акцизного податку, що становить 11 млн 700 тис. грн.

17 жовтня, під час пленарного засідання сесії міської ради, депутати прийняли звернення до голови Верховної Ради України із закликом сприяти прискореному розгляду та прийняттю Закону України №2231, який 4 жовтня 2019 року зареєстрували група народних депутатів, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)».

«Це призведе до зменшення надходжень до місцевих бюджетів та їхнього розбалансування, адже механізму компенсації втрат місцевим бюджетам базового рівня за позбавлення їх частини «місцевого акцизу» а – не визначено. Це суперечить вимогам ст.142 Конституції України та Бюджетного кодексу України, згідно з якими у разі прийняття державою рішень, внаслідок яких зменшуються доходи місцевих бюджетів одночасно необхідно приймати рішення про компенсацію таких втрат. Втрати міського бюджету Дрогобича складуть 11 млн 700 тис. грн.», - зазначили у зверненні до голови парламенту Дмитра Разумкова депутати Дрогобицької міської ради.

У ДМР сподіваються, що Верховна Рада України з розумінням поставиться до стану місцевих бюджетів українських міст і врахує те, наскільки важливим є збереження надходжень акцизного податку на місцях.

За інформацією пресслужби ДМР

 

Один день із депутатом 

Депутат Львівської обласної ради, член комісії з питань дорожнього господарства та інфраструктури Михайло Задорожний звик контролювати ті роботи, на які він, за зверненням громад, посприяв у виділенні коштів. Саме тому 23 жовтня Михайло Леонович здійснив об’їзд населених пунктів, де тривають ремонти.

Спершу депутат оглянув ділянку дороги Трускавець – Стебник. Там бригада ПП «Нара» проводить фрезерування та асфальтування найбільш зруйнованих відрізків автошляху. Побоювання мешканців, які телефонували М.Задорожному, щодо недостатньої якості робіт, не підтвердилися.

До речі, ПП «Нара» стало переможцем тендеру на ремонт більшості доріг у Дрогобицькому районі. Тож після праці на дорозі Трускавець – Стебник бригада вирушає на дорогу Дрогобич – Довголука (Уличне, Доброгостів), а згодом – у Михайлевичі.

Також Михайло Задорожний оглянув стан автошляху у с.Доброгостів. Невеликі ямки тут вже підремонтували струменевим методом, але частина ще залишилася. Тож депутат облради у телефонному режимі вирішив питання скерування найближчими днями до Доброгостова ще двох таких спецмашин. Але наступного року, за словами депутата, цю дорогу треба вносити до переліку автошляхів, що потребують капітального ремонту.

М.Задорожний повідомив, що сесія Рихтицької сільської ради прийняла рішення про ремонт дороги Снятинка – Рихтичі щебневим покриттям. Незабаром там також розпочнуться роботи.

Відвідав Михайло Леонович і два об’єкти у Дрогобичі, якими опікується здавна. Це старовинні дерев’яні храми, що зараз реставруються.

Річ у тім, що дирекція музею «Дрогобиччина» скерувала листа, у якому просить про додаткові кошти на продовження робіт у храмах. Депутат облради підготував звернення до бюджетної комісії ЛОР про необхідність виділити з обласного бюджету додатково 600 тис грн. для завершення реконструкції дзвіниці церкви Св. Юра, а також 100 тис грн. на реконструкцію дзвіниці храму Воздвиження Чесного Хреста (роботи у верхньому ярусі і консервація до весни наступного року).

Кор. «ГЗ»

 

НОВИНИ

Реконструкція площі: кошти надійшли, роботи пожвавилися 

4 мільйони 400 тис. грн. – саме стільки днями отримав Дрогобич із Держбюджету на продовження робіт з реконструкції центральної площі міста.

Про це повідомляють у КП «Управління капітального будівництва» ДМР.

Однак, це ще не повна сума, передбачена проектом на 2019 рік, оскільки цьогоріч з Держбюджету очікували 11 млн 200 тис. грн.

У КП «УКБ» ДМР зазначають, що за рахунок отриманих коштів покрили заборгованість підрядній організації, яка вже виконала роботи на 1,5 млн грн. Решту коштів скерували на придбання матеріалів, зокрема бруківки, яку незабаром доставлять. З наступного тижня планують задіяти більше робітників, аби встигнути замостити площу бруківкою ще до настання холодів.

Розпочато роботи з облаштування дренажу та ізоляції фундаменту будівлі Ратуші.

Також на площі продовжують монтувати ліхтарі. Вже встановили понад 30 ліхтарів з боку центрального входу до ратуші та у напрямку до вул. Ковальської. Поміж ліхтарів та у зеленій зоні встановлять лавки, біля яких – сміттєві урни.

У КП «УКБ» зазначають, що у рамкаах проекту озеленення площі Ринок заплановано провести ландшафтні роботи, озеленення газонів та висадження майже 50 нових декоративних дерев. Частину з них висадять у листопаді, решту – навесні.

Зрізку та викорчовування старих дерев проводять через те, що їх висота та стан гілок становлять загрозу для пішоходів. Дерева, які відповідають нормам і передбачені проектом, залишать.

 

На вулицях міста посвітлішає

У Дрогобичі розпочали заміну вуличного освітлення у межах реалізації проекту ДФРР «Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій».

Роботи тривають на вулиці Стрийській. На цей рік для заміни старих на нові енергозберігаючі світильники вуличного освітлення на цій вулиці передбачено 5,5 млн грн., де 4 млн грн. – кошти Державного бюджету, а 1,5 млн грн. – місцевого. Загальна вартість проекту – 20 млн грн.. і розрахований він на декілька років.

Про це повідомив керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик.

Як зазначив посадовець, минулого тижня з державного бюджету надійшов перший транш виплат – 2 млн грн. Ще 2 мільйони очікують у грудні.

За дорученням міського голови Тараса Кучми, світильники, які демонтують на вул. Стрийській, встановлять на інших вулицях, відповідно до звернень мешканців.

Пресслужба ДМР

 

Дитсадки перевірила комісія

Цього тижня ще два заклади дошкільної освіти у Дрогобичі – №11 «Світлячок» та №12 «Дзвіночок» перевірила спеціальна комісія, яку очолює міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

За результатами перевірки, зауважень до роботи колективів нема. Відгуки дітей про перебування у садках позитивні.

Щодо потреб, озвучених працівниками кухні у ЗДО №11, то за дорученням міського голови, їх вирішать. У ЗДО №12 планують відремонтувати доріжки на території. Кошти планують залучити шляхом участі у конкурсі проектів місцевого розвитку.

Висловлюючи подяку керівникам ЗДО за старання і суттєві зміни у садках, Тарас Кучма подякував і батькам, які з розумінням долучаються до створення комфортних умов для дітей у дитсадках міста.

 

Благодійники пожертвували на лікування воїнів 

У КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» є благодійний рахунок, кошти з якого скеровуватимуть винятково безоплатне лікування воїнів АТО.

Зараз на рахунку 100 тисяч гривень.

Зібрати кошти вдалося спільнотам українців закордоном, з якими підтримує контакти отець Тарас Коцюба.

Про це у понеділок, 21 жовтня, під час щотижневої наради у ратуші повідомив начальник відділу охорони здоров“я ДМР Володимир Чуба.

За словами посадовця, отримати безкоштовну медичну допомогу у КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» зможуть не лише воїни АТО Дрогобича чи регіону, а всі, хто звернеться за наданням ургентної допомоги.

 

«Штрафи UA»: за порушення ПДР дрогобичани можуть сплатити штраф online

У Дрогобичі запустять сервіс для онлайн-оплати адміністративних штрафів за порушення Правил дорожнього руху та послуг, пов’язаних із використанням автотранспортних засобів.

Нову послугу запроваджують у рамках реалізації проекту «Дрогобич – Smart City».

Допомагатиме запроваджувати новий онлайн-сервіс представництво «Digital solution». Меморандум про співпрацю підписали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та директор ТОВ «Digital solution» Денис Дмитров.

«Для сплати штрафу необхідно буде зайти в мобільний додаток «Штрафи UA». На сервісі можна буде не лише сплатити штраф, а й перевірити чи є ви у списку порушників ПДР та чи анульований ваш штраф після оплати. Проект буде функціонувати як додатковий сервіс в роботі інспектора з паркування, посаду якого вводять у Департаменті міського господарства. Також у планах в єдиному дизайн-коді інтегрувати і портал», - повідомив керівник відділу ІТ та аналізу Станіслав Гайдер.

Пресслужба ДМР

 

Шановні дрогобичани! 

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що у зв’язку з ремонтними роботами, які проводяться на площі Ринок, відділ прийому громадян тимчасово переміщено у кабінет №7.

Щоб подати документи (на субсидії, соціальні допомоги), які громадяни раніше подавали у кабінети №8, №9 та №11, слід звертатися у кабінет №7 Управління праці та соцзахисту населення ДМР.

Деталі за тел.: 3-57-80, 41-06-14.

 

Електронним врядуванням Дрогобича зацікавились у Білгород-Дністровському

Наприкінці минулого тижня до Дрогобича завітала представницька делегація на чолі з секретарем міської ради - виконувачем обов’язків міського голови Вікторем Грозовим, заступників, начальників управлінь, депутатів міської ради м.Білгород-Дністровський.

Упродовж двох днів делегатам презентували платформу «Smart City – Дрогобич», управління проектами розвитку та стратегуванням Дрогобича, напрацювання «Дорожньої карти запровадження платформи Smart City у місті», шляхи залучення молоді до розвитку міста, сучасні технології в комунікації з мешканцями міста, успішні кейси цифрової трансформації Дрогобича.

З роботою відділу ІТ та Smart City Дрогобич ознайомив гостей начальник відділу Станіслав Гайдер, з інструментами сучасної інформаційної політики – керівник прес-служби Зеновій Квасній, з діяльністю Інституту міста – менеджери установи Юрій Яцьків, Інна Скорик, Тарас Перхун. Жвава дискусія гостей відбулася з начальником «Дрогобичводоканалу», депутатом міської ради Романом Шагалою. Підсумки візиту підбили на зустрічі з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою.

Сторони обговорили спільні проблеми та перспективу розвитку міст, зокрема в галузі е-врядування, ЖКГ, медицини, культури та туризму.

«Сьогодні громада Дрогобича є розумною. На зміну застарілим методам управління містом ми впроваджуємо новітні технології. Наш успіх полягає в тому, що завдяки новітнім інструментам будуємо партнерство з громадою. За останні роки громада долучається з ініціативами, співфінансуванням. Ми перейшли від формату «Ви повинні зробити» до «Давайте робити разом». Ми готові ділитися цим досвідом, а також нам цікаво переймати позитивний досвід інших міст», - звернувся до гостей Тарас Кучма.

Міський голова Дрогобича запропонував напрацювати між двома містами необхідні документи та укласти Угоду про партнерство і співпрацю.

«Взявши участь у презентаціях, поспілкувавшись з фахівцями, які працюють у Дрогобицькій міській раді, одразу помітно, що люди працюють не на зарплату, а на результат. Також відзначу і це позитивно, що є вміння прогнозувати, планувати майбутнє і досягати успішних результатів», - прокоментував перебування делегації секретар Білгород-Дністровської міської ради, в.о. міського голови Віктор Грозовий.

Зі сторони Дрогобича організацією прийому делегації займався керівник КУ «Інститут міста Дрогобич» Володимир Кондзьолка:

«Такі візити – обмін досвідом не лише на культурному рівні, можливість ознайомитися з певною територією України. Це дає змогу налагоджувати зв’язок, вивчати позитивний досвід та проблеми міст, об’єднувати зусилля і працювати над вдосконаленням як системи врядування, так і розв’язання проблем. Наша практика «Смарт Сіті» є тим інструментом, який, як бачимо, є цікавим для інших міст і є дієвим в управлінні містом та побудові партнерських відносин між владою та громадою». 

Візит делегації з Білгород-Дністровського відбувся в межах проекту USAID «Діалог» Міжнародного Республіканського Інституту.

 

Ще 14 будинків обстежила спецкомісія

Спеціальна комісія, створена на підставі розпорядження міського голови Дрогобича, продовжує обстежувати стан будинків у місті.

За минулий тиждень обстежили 14 будинків.

Про це на нараді у ратуші повідомив начальник відділу НС та ЦЗН Микола Летнянчин.

Обстежували будинки на вулицях В.Великого та М.Грушевського. За результатами обстеження проблем у конструкціях будинків не виявлено.

У будинку №77 на вул. М.Грушевського у відповідь на звернення мешканців вирішують питання з вентиляційною системою у приміщені кафе, розміщеного на першому поверсі.

Нагадаємо, подати офіційне звернення до органів місцевого самоврядування про стан житлового фонду у Дрогобичі можливо, скориставшись сервісами:

Е-сервіс «Відкрите місто» – http://dev.drohobych-rada.gov.ua/proekt-vidkryte-misto/

Електронне звернення громадян – http://dev.drohobych-rada.gov.ua/elektronne-zvernennya/.

Ви також можете звернутися зі зверненням до кабінету №3 Дрогобицької міської ради, або ж до балансоутримувача – КП «Управитель ЖЕО» чи правління ОСББ.

Пресслужба ДМР

 

Студенти ДМТК прибрали могили упівців

На кладовищі, що на вул. Трускавецькій у Дрогобичі, поховані останки воїнів УПА.

Завдяки добрій традиції, яку започаткували у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі до відзначення річниці УПА, могили воїнів завжди доглянуті, прибрані, а в пам’ять про Героїв там палають лампадки.

Упродовж останніх років щоразу перед Днем захисника України та річницею створення Української повстанської армії, студенти коледжу прибирають могили воїнів УПА.

Цього року хлопці та дівчата вкотре прибрали братську могилу вояків і молитвою вшанували пам’ять про загиблих.

«Студентське самоврядування першого курсу, а також студенти старших курсів відгукнулися на заклик продовжити традицію нашого коледжу і віддати шану воїнам УПА за їх відвагу та жертовність, яка базувалася на любові до омріяної Незалежної України.

Окрім формування інтелектуальної бази знань, ми намагаємося виховати з кожного студента перш за все патріота, адже власне їм продовжувати розбудовувати нашу державу і головне – на засадах національної українськості», - зазначив заступник директора ДМТК з виховної роботи Юрій Пашко.

Пресслужба ДМР

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Інсульт може бути переможеним

Інсульт – судинна катастрофа, яка відбувається раптово внаслідок порушення мозкове кровообігу.

Причиною інсульту є раптове порушення кровопостачання у частинах мозку в результаті закупорення чи розриву судини.

У випадку закупорення артерії мозку певна його ділянка недоотримує достатньо крові і гине через брак кисню.

У разі ж розриву мозкової артерії в тканину або в оболонки мозку потрапляє певна кількість крові – виникає внутрішньомозковий крововилив (гематома), який тисне на прилеглі тканини мозку, порушуючи їхнє кровопостачання. Таке ураження головного мозку називають геморагічним інсультом.

Згідно з медичною статистикою, щохвилини у світі фіксується 32 випадки інсульту, 11 з яких – із летальним наслідком. Щороку в Україні стається близько 146 тисяч інсультів, 90 тисяч пацієнт гине від цього захворювання, а 20 тисяч стають інвалідами і потребують стороннього догляду. Слід також зазначити, що 36% від загальної кількості постраждалих – пацієнти працездатного віку.

Перші години з моменту появи симптомів та ознак інсульту є критичними, бо ж щохвилини гине до 2 мільйонів нервових клітин!

Здобутки сучасної медицини дозволяють у перші чотири з половиною години від початку захворювання відновити кровопостачання мозку та зберегти його функції в повному обсязі. В разі втрати цієї можливості відбуваються незворотні зміни в головному мозку.

Власне, ця втрата часу від перших проявів інсульту до моменту звернення в службу екстрені медичної допомоги є основною причиною невчасної допомоги на догоспітальному етапі. Також причинами запізнілих звернень за медичною допомогою є непоінформованість населення щодо ознак інсульту, нерозуміння всієї серйозності ситуації та примарні сподівання, що порушення минуть самі по собі. Пацієнти рідко усвідомлюють проблему – від 33 до 50% розуміють, що в них стався інсульт, у більшості випадків за медичною допомогою звертаються члени родини або ж свідки події.

Вагоме значення має швидкість реакції оточуючих, оскільки важлива кожна хвилина. Від того наскільки швидко та якісно буде розпочате лікування інсульту залежать темпи одужання та якість подальшого життя пацієнта.

Поінформованість населення щодо проблематики даного захворювання дасть позитивний результат в плані скорочення часу від початку виникнення гострого інсульту до моменту звернення в службу екстреної медичної допомоги.

Отож, пам’ятаймо перші ознаки інсульту:

1. Раптове оніміння або слабкість лівої чи правої частин тіла (рука, нога, половина обличчя).

2. Раптове погіршення чи втрата зору.

3. Раптове ускладнення мовлення або нерозуміння зверненої мови.

4. Раптовий сильний головний біль без видимої причини.

5. Раптове запаморочення, нудота, блювання, похитування під час ходи, втрата рівноваги без видимої причини.

Якщо у Вас чи у когось поруч з Вами виникли ці ознаки – терміново телефонуйте за номером 103! Бережіть себе і залишайтеся здоровими.

Тетяна ДРУЖИНІНА, завідувачка неврологічним відділом КНП «ДМЛ №1» ДМР

 

Дрогобицька міська лікарня №1 – у п’ятірці багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня на Львівщині

Під час засідання Госпітальної ради Львівської області, яке відбулося наприкінці минулого тижня, затвердили мережу багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.

Багатопрофільні лікарні – це потужні заклади, які мають надавати медичні послуги цілодобово і мати спеціалістів та обладнання для роботи в такому режимі.

Усього таких медзакладів у Львівській області визначено дев’ять: п’ять – ІІ рівня та чотири – І рівня.

КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» увійшло до п’ятірки багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня.

Про це у понеділок, 21 жовтня, під час щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

«Було проаналізовано роботу всіх лікарень області і серед них зробили відбір. До уваги брали як забезпеченість медичним обладнанням, так і кадровий склад, результати роботи», - наголосив Володимир Чуба.

Багатопрофільними лікарнями у Львівській області визначено:

- Львівська міська лікарня швидкої допомоги (лікарня інтенсивного лікування II рівня);

- Львівська обласна лікарня (II рівня);

- Львівська міська клінічна лікарня №8 (II рівня);

- Дрогобицька міська лікарня №1 (II рівня);

- Червоноградська міська лікарня (II рівня);

- Буська центральна районна лікарня (I рівня);

- Самбірська центральна районна лікарня (І рівня);

- Стрийська центральна районна лікарня (І рівня);

- Новояворівська лікарня (І рівня).

Пресслужба ДМР

 

ПОЛІТИКА

Юлія Тимошенко: час знижувати тарифи

З моменту зміни влади минуло вже більше, ніж сто днів. Проте тарифи на ЖКП і надалі залишаються для людей непосильними, що є неприйнятним.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в коментарях парламентським журналістам.

Вона нагадала, що президент В.Зеленський казав, що для зниження тарифів потрібні лише дві умови – новий уряд і політична воля.

«Новий уряд сформований ще місяць тому. Час продемонструвати волю, – наголосила вона. – Ці тарифи є великою корупційною складовою в енергетичному секторі України. З людей беруть непомірні тарифи, а потім через корупцію зливають на офшорні рахунки».

Політик зауважила, що минуло вже пів року роботи нової влади, але Андрія Коболєва та всіх його заступників, які працюють в НАК «Нафтогаз», так ніхто і не притягнув до відповідальності. Вони й надалі продовжують за рахунок завищених тарифів отримувати в мільйонах зарплати.

«Де нова політика? Де кінець епохи бідності? Є всі можливості, є система влади, щоб вже на наступний рік люди отримали інші тарифи, вдвічі нижчі, які можуть бути прибутковими для галузі. Ми не проголосуємо за бюджет, де залишатимуться старі тарифи та вся тіньова економіка», – сказала голова партії.

Юлія Тимошенко нагадала, що «Батьківщина» надала президенту конкретний план, що треба робити для зниження цін на газ, а також покроково розповіла, як змінити НКРЕКП і як навести лад у «Нафтогазі».

 

Лідер «Батьківщини»: Українська земля має належати українцям

Наша земля повинна належати тим, хто на ній живе та працює, – українцям, і приносити гроші в український бюджет.

Про це Юлія Тимошенко заявила на своїй сторінці у Facebook, коментуючи оприлюднені сьогодні дані соціологічного дослідження групи «Рейтинг».

Так, згідно з опитуванням, 73% українців проти продажу землі, 81% – проти продажу її іноземцям, 74% за «земельний» референдум.

«Фактично соціологи підтвердили те, про що не втомлюється говорити ВО «Батьківщина», – звернула увагу лідер партії.

Окрім того, Юлія Тимошенко наголосила, лише громадяни України мусять вирішувати на всенародному референдумі долю найбільшого національного багатства – сільськогосподарської землі.

Наша земля має належати тим, хто на ній живе та працює – українцям. І приносити гроші в український бюджет. Ну і, звісно ж, лише громадяни України мусять вирішувати на всенародному референдумі долю найбільшого національного багатства – сільськогосподарської землі.

 

СВІТ СПОРТУ

Наш Андрій Лагуш – чемпіон Європи! 

17-20 жовтня в Ужгороді проходив Чемпіонат Європи з гирьового спорту.

У змаганнях у спорткомплексі «Юність» взяли участь понад 150 спортсменів із 13 європейських країн.

Приємно відзначити, що збірна України виборола перше місце, друге – команда Італії, третє – Білорусі.

Варто відзначити, що в складі збірної нашої держави успішно виступив наш земляк – студент V курсу навчально-наукового Інституту фізичної культури і здоров’я ДДПУ ім. І.Франка Андрій Лагуш. У ваговій категорії понад 95 кг у довгому циклі він здобув перше місце. Тож вітаємо Андрія з титулом чемпіона Європи!

Ярослав ГРИЦИК


Михайло Зварич зіграє з «Барселоною»! 

Успішно виступає у складі футзальної команди «Продексім» (Херсон) 27-річний захисник, вихованець дрогобицького футболу Михайло Зварич.

Як чемпіон України «Продексім» здобув путівку до Ліги чемпіонів. У груповому етапі, що проходив у Бельгії, херсонці здобули дві перемоги та одну нічию і вийшли до наступного раунду.

Спершу наші земляки розійшлися миром із португальською «Бенфікою» – 1:1 (гол – Михайло Зварич), згодом перемогли «Галле Гойк» (Бельгія) – 7:3 (М.Зварич – 2 голи) та «Араз» (Азербайджан) – 8:3.

За результатами жеребкування, в елітному раунді Ліги чемпіонів «Продексім» гратиме у групі D. Її матчі пройдуть у Мінську. Нашими суперниками будуть: «Барселона» (Іспанія), «Спарта» (Чехія) та «Сталіца» (Білорусь).

До «Фіналу Чотирьох» потрапить переможець кожної групи. Матчі елітного раунду триватимуть 19-24 листопада.

Ярослав ГРИЦИК

 

«Галичина» завершила сезон

20 жовтня відбувся фінал Кубка Львівщини з футболу, тож у минулі вихідні ігрового дня у Прем’єр-ліги не було. Але дрогобицька «Галичина» скористалася цією паузою і зіграла наперед матч 24-го туру чемпіонату обласної Прем’єр-ліги. Ця гра стала останньою для дрогобичан у цьому сезоні.

На стадіоні «Каменяр» «Галичина» приймала вихованців дитячо-юнацької школи футбольного клубу «Львів».

За дві хвилини до завершення першого тайму львів’янин Артем Вовкун дальнім ударом відкрив рахунок у матчі. Після перерви гості ще двічі розписалися у воротах дрогобичан. На 59-ій хвилині Артур Шута ногою замкнув передачу партнера з флангу – 0:2. Через деякий час Ігор Бекерський, обійшовши двох захисників і воротаря, спрямував м’яч у порожні ворота – 0:3. Усі спроби дрогобичан бодай «розмочити» рахунок виявилися безрезультатними.

У дуелі юнацьких складів  зафіксовано нічию – 1:1.

«Галичина» виступала у такому складі: Іван Сілецький, Роман Лещинський, Віталій Трусевич (Андрій Сенів, 81), Роман Подоляк, Володимир Сушинець, Тарас Грицан (Роман Маланяк, 60), Іван Бутим, Тарас Тарасович, Роман Пігут (Вадим Бреньо, 64), Тарас Рудавець (Віталій Швець, 86), Роман Шакалець (Серафим Зайшлий, 83). Головний тренер – Ігор Височанський.

Отож дрогобичани з 20-ма очками в активі і наразі на 8-му місці у турнірній таблиці вже завершили цьогорічний сезон, оскільки поєдинок 23-го туру з «Юністю» (Гійче) вони зіграли ще 8 вересня.

Юнацький склад «Галичини» посідає шосте місце, маючи у доробку 31 очко.

А тим часом володарем Кубка Львівщини-2019 став ФК «Миколаїв». У фінальному матчі на стадіоні ім. Б.Маркевича у Винниках, у присутності 3,5 тисяч глядачів, миколаївці в основний і додатковий час фіналу зіграли унічию 0:0 з СКК «Демня». А в серії післяматчевих пенальті чудово зіграв воротар ФК «Миколаїв» Мар’ян Бурмас, який допоміг своїй команді здобути перемогу з рахунком 5:3.

Ярослав ГРИЦИК

 

ДО УВАГИ УБОЛІВАЛЬНИКІВ!

З нагоди 30-річчя ФК «Галичина» (Дрогобич) у суботу, 26 жовтня, на стадіоні ДДПУ «Каменяр» відбудеться футбольний матч ветеранських команд дрогобицької «Галичини» та львівських «Карпат». Початок о 13:00. 

 

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

Кубок України серед аматорських команд.

1/4 фіналу (матч-відповідь)

16 жовтня. «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – «ОДЕК» (Оржів, Рівненська обл.) – 0:1 (перший матч – 1:1).

 

ПЕРШІСТЬ ЛЬВІВЩИНИ. ПЕРША ЛІГА

24 тур. 19 жовтня. ФСК «Яворів» – «Скеля» (Жовква/Крехів) – 1:1 (юнаки); 2:1 (дорослі). 20 жовтня. СКК «Пісочна» – СК «Нафтовик» (Борислав) – 3:0; 2:1, «Кар’єр-Дністер» (Торчиновичі/Ст.Самбір) – «Богун» (Броди) – 3:0; 2:0, «Газовик-Хуртовина» (Комарно) – ФОК «Городок» – 0:0; 2:1, «Сокіл» (Сокільники) – «Корміл» (Давидів) – 1:4; 0:2, СОК «Пульс-Авангард» (Жидачів) – «Вікторія» (Трускавець) – +:–; +:–, «Сокіл» (Золочів) – «ГалКат-Арсенал» (Зубра) – перенесено. Перенесений матч 22 туру. 20 жовтня. СОК «Пульс-Авангард» – «ГалКат-Арсенал» – 2:4; 1:1. Наступний тур – 3 листопада. СК «Нафтовик» – «Скеля».


ЛОАФ «КОЛОС». ДРУГА ЛІГА. Фінальний етап

5 тур. 19 жовтня. «Стрілець» (Стрілки) – «Темп» (Відники) – –:+. 20 жовтня. «Сокаль-Датський текстиль» – «Тартак» (Підбуж) – 9:0, «Лео-Кераміка» (Львів/Неділиська) – «Легінь» (Брюховичі) – 1:0.

Після п’яти турів «Тартак» замикає турнірну таблицю з 2 очками. Лідирує «Темп» – 12 очок. Наступний тур – 27 жовтня. «Лео-Кераміка» – «Тартак».

 

Чемпіонат Дрогобиччини

28 тур. 13 жовтня. «Ураган РуляБуд» (Медвежа) – «Іскра» (Грушів) – 0:4 (юнаки); 6:2 (дорослі), «Карпати» (Доброгостів) – «Карпати» (Уличне) – 3:2; 3:1, ФК «Рихтичі» – «Стріла» (Вороблевичі) – 3:1; 2:3, «Ватра» (Уріж) – «Мрія» (Снятинка) – 3:0; 1:4, «Карпати» (Залокоть) – «Деметра» (Ступниця) – 5:0; 3:2, «Арсенал» (Лішня/Меденичі) – «Прикарпаття» (Дережичі) – 3:0; 5:0, «Каменяр» (Нагуєвичі) – «Барса» (Михайлевичі) – +:–; +:–, «Сокіл» (Ясениця) – вихідний.

 

У дарунок для СДЮСШОР «Медик» – автомобіль

Для СДЮСШОР «Медик» придбали новий автомобіль. Тепер вихованцям школи буде ще безпечніше рухатися автодорогами поза містом.

Автомобіль марки «Renault» придбали за кошти місцевого та державного бюджетів. Загальна вартість автомобіля – 390 тисяч гривень. Майже 100 тисяч гривень виділили з місцевого бюджету, ще 290 тисяч – з Державного бюджету.

Передаючи автомобіль школі, міський голова Дрогобича Тарас Кучма привітав дітвору з тим, що спільними зусиллями Дрогобицької міської ради та депутата Верховної Ради України восьмого скликання Богдана Матківського вдалося забезпечити потреби школи.

«Цей автомобіль – насамперед ваша безпека. Звісно, що у місті є багато проблем, куди потрібно скерувати бюджетні кошти. Але діти – це святе. І тут ми не можемо економити. Дякую вам, діти, за те, що ви не обрали підвали чи шкідливі звички, а обрали спорт і показуєте хороші результати на змаганнях. Також дякую викладачам та дирекції школи за те, що інвестуєте у наше майбутнє», - привітав колектив СДЮСШОР «Медик» Тарас Кучма.

Діти та директор школи Павло Попович також подякували міському голові та Дрогобицькій міській раді за сприяння і підтримку і вручили Тарасу Кучмі аксесуари, необхідні для заняття велоспортом. Відтак закликали міського голову у вільний час долучатися до велозаїздів, які організовує школа.

«Крім того, що авто виконуватиме функцію супроводу дітей, буде змога транспортувати речі спортсменів та необхідний спортінвентар», - зазначив директор школи Павло Попович.

Пресслужба ДМР

На фото: ключі до новенького авто міський голова Тарас Кучма вручає директорові «Медика» Павлові Поповичу.

 

«Золота осінь-2019»: переможці відомі

Уже другий рік поспіль на стадіоні Добрівлянського НВК І-ІІІст. відбулися змагання з футболу серед учнів загальноосвітніх шкіл Дрогобицького району, присвячені Дню захисника України.

Це свято було започатковане минулого року небайдужими до спортивного життя села випускниками школи (Віталій Медвідь і Дмитро Николяк). І цього разу вони стали меценатами футбольного турніру.

Юні спортсмени з тринадцяти шкіл району в гарному настрої прибули на змагання за перехідний кубок «Золота осінь».

Під час урочистої частини дітей привітав учитель фізичної культури Добрівлянського НВК Віктор Герасименко. Він побажав учасникам гарної гри, успіхів та волі до перемоги. Особливим гостем змагань був Богдан Буряк – мешканець с.Добрівляни, воїн-атовець, який і нагородив переможців.

На футбольному майданчику точилася серйозна спортивна боротьба. Юні футболісти демонстрували відмінну фізичну підготовку, витривалість, наполегливість, волю до бажаної перемоги.

У підсумку перемогу у турнірі святкували юні футболісти Лішнянської школи, які отримали перехідний кубок. Друге місце – у команди Нагуєвицької СШ, третє здобули гравці з Літині. Учасників турніру нагородили грамотами, кубками та медалями,

Кор. «ГЗ»

 

ДЛЯ ТИХ, ХТО ЦІКАВИТЬСЯ НОВАЦІЯМИ ЗНО!

1. Терміни проведення ЗНО-2020 

(наказ МОН від 11.05.2019 №635):

- реєстрація з 03 лютого до 24 березня 2020 р. 

- основна сесія з 21 травня до 16 червня 2020 р. 

- додаткова сесія – 25 червня до 17 липня 2020 р. 

2. Учасники ЗНО зможуть обирати предмети з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова. 

3. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест не більше, як із чотирьох предметів.

4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: з української мови і літератури (українська мова), з математики або історії України (період ХХ – поч. ХХІ століття) та третього предмета (із переліку предметів ЗНО) за вибором випускників та учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, профтехосвіти та вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020 році, зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації (ДПА).

5. Тестові матеріали для ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

6. Для участі в конкурсі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років (окрім результатів ЗНО з іноземних мов) (р.VII Умов прийому).

7. Результати з іноземних мов прийматимуть до розгляду у приймальні комісії лише у Сертифікатах 2018, 2019 та 2020 року.

8. Абітурієнти матимуть право подати до п’яти заяв (на місця державного та регіонального замовлення) (п.1 р.VI Умов прийому).

9. Розширено перелік спеціальностей для вступу на магістратуру на які необхідно буде проходити єдиний вступний іспит (Умови прийому).

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати наш сайт www.lv.testportal.gov.ua і скористатися матеріалами для підготовки до ЗНО: програми ЗНО, характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2020 року та пройти онлайнове тестування тощо.

Додаткова інформація: www. testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти; www.lv.testportal.gov.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти; 0322-42-26-60 – гаряча лінія ЛРЦОЯО.

 

ВІТАЄМО!

Третій ювілей «завітав» у гості до Степана ЯКИМА 

Згідно із циркуляром про ювілей (а це 25 років – авт.) до Степана Степановича Якима втретє прийшло це свято.

Отож нині, а це було 20 жовтня ц.р., Степан Степанович отримав від Бога і батьків своє право на життя. Разом з дружиною Даною вони виховали трьох самодостатніх і гідних дітей, мають купу внуків, і це благодатний скарб за прожиті роки. Можна багато вжити епітетів на адресу кандидата історичних наук, багаторічного керівника механічного технікуму, але факт залишається фактом: він творив добро там, де його участь була продиктована Богом.

Степане Степановичу, нехай різні негаразди стають невиразними і блідими на тлі найціннішого – життя. Вам властива дотепність і жертовність в ім’я справедливості, а міцний і мелодійний баритон у хорі церкви Св.Володимира і Ольги нехай ще один ювілейний період лунає під її куполами. Будьте і надалі у вирі всіх подій, які спонукають Вашу душу до щирості і доброти.

З роси і води, Вам шановний Степан Степановичу!

У низькому уклоні не тільки парафіяни церкви,

а й колеги і друзі, які Вас шанують і поважають!Обновлен 25 окт 2019. Создан 24 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником