ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Пологи з чоловіком, або спільні пологи: що робити чоловікові?
Ще зовсім недавно про присутність членів родини вагітної жінки на пологах не могло бути й мови, в родовий зал допускався тільки медичний персонал. Зараз же партнерські, або спільні пологи, стали популярними. Майбутня мама може поцікавитися, практикують партнерські пологи в обраній клініці. Якщо це можливо, вона може брати участь у пологах разом з чоловіком, або ж з матір'ю, сестрою, близькою подругою.

Для жінки присутність близької людини в цей непростий момент - серйозна підтримка

 

Спільні пологи: основні правила

Якщо рішення про партнерські пологи прийнято, потрібно повідомити про це лікаря. Справа в тому, що партнерові треба підготуватися до пологів, а для цього потрібен час. Треба уточнити заздалегідь, які аналізи будуть потрібні. Вимоги в різних клініках можуть відрізнятися, але частіше за все потрібні:

- Флюрографія за останні півроку;

- Аналіз крові на ВІЛ і сифіліс;

- Бакпосів із зіву;

- Довідка від дільничного терапевта про відсутність інфекційних захворювань на ділянці.

У деяких лікарнях партнера просять придбати комплект стерильного одягу для пологового залу і тапочки. В інших досить чистого або нового комплекту звичайного одягу.

При багатьох клініках, які практикують спільні пологи є підготовчі курси для молодих пар. На заняттях майбутнім батькам пояснюють, що відбувається під час родового процесу, і навчають правильним технікам допомоги при пологах. Тим, хто збирається на партнерські пологи, варто пройти ці курси. Акушером після таких курсів не стати, але знайомство з основними правилами роблять чоловіка, як і будь-якого партнера, впевненіше.

 

Пологи з чоловіком: що потрібно знати

Головне, що потрібно розуміти при спільних пологах: чоловік повинен дійсно хотіти брати участь в цьому процесі. Дружині не слід примушувати і маніпулювати його згодою. Пологи - складний процес, що вимагає напруги і концентрації. Якщо чоловік не виявляє бажання розділити його з дружиною, краще довіритися кваліфікованому медперсоналу.

Страхи з приводу пологів, як правило, є необгрунтованими. Це природний процес, і його зовнішня сторона не так неприємна, як прийнято про це думати. Але для чоловіків зі слабкою нервовою системою, пологи можуть стати справжнім випробуванням. Звернемося до найпопулярніших чоловічих страхів, пов'язаних з партнерськими пологами.

"Мені стане погано або неприємно"

Більшість чоловіків, що зважилися на партнерські пологи, залишаються з дружиною до кінця. Але є і чоловіки, які занадто хвилюються, впадають в стресовий стан. Молодий батько може без проблем покинути приміщення, якщо відчуває, що це завдання не для нього.

"Спільні пологи погано впливають на сексуальне життя"

Одне з популярних помилок - чоловік не зможе займатися сексом зі своєю дружиною, якщо братиме участь в партнерських пологах. Це теж забобон. За винятком важких неврозів, подробиці пологів швидко забуваються, а близькість теплого жіночого тіла в ліжку діє на чоловіка цілком певним чином.

Краще варто подумати про те, що після пологів статеві органи жінки якийсь час відновлюються, особливо якщо під час пологів з'явилися тріщини і надриви піхви. Статевий акт, зокрема, незахищений, може бути болючим і навіть небезпечним, оскільки занести інфекцію дуже легко. Крім того, зміни в режимі дня після народження дитини так виснажують, що сексу молодим батькам може не хотітися просто через втому.

 

Партнерські пологи: що робити чоловікові

Поведінка чоловіка при партнерських пологах залежить від багатьох факторів. Припустимо, якщо в процесі пологів було прийнято рішення про кесарів розтин, чоловік не допускається в операційну. Тільки після закінчення операції чоловік може допомогти породіллі.

Якщо пологи протікають нормально, природним шляхом, чоловік може брати активну участь в процесі: розминати породіллі поперек або крижі, допомагати зручніше розміститися на гімнастичних тренажерах, якщо вони є в пологовому залі, поїти дружину водою. У деяких пологових будинках батькові пропонують перерізати пуповину малюка - для цього треба дезінфікувати руки. Ну і звичайно, молодий тато може зробити перші фотографії новонародженого.

Соломія ЛАЗОРАК, Юлія ЦИСАР,

ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет»,

Кафедра акушерства та гінекологіїОбновлен 14 ноя 2019. Создан 13 ноя 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником