ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Ранні ознаки вагітності
Уточнений діагноз наявності вагітності винесе лише лікар. Але є ознаки за якими ви можете зрозуміти, що завагітніли. І чим більше симптомів ви у себе знайшли, тим більше варто замислитися.

1. Відсутність менструації при регулярному незахищеному статевому житті - одна з причин вагітності, але не єдина. Відсутність менструації може бути пов’язана із стресом, тривогою, схудненням, змінами клімату, гормонального фону, деякими інфекційними захворюваннями, захворюваннями щитоподібної залози, патологією яєчників. Також невеликі місячні можуть бути і під час вагітності. У багатьох жінок цикл нерегулярний. Отже не варто покладатися лише на цю ознаку.

Збій та затримки менструації можливі, якщо нещодавно жінка різко набрала або скинула вагу. У повних жінок жирові клітини виробляють більше естрогенів, у худих жінок – менше. Це може порушувати менструальний цикл.

2. Ранкова нудота – класична ознака вагітності, цей симптом називають токсикозом. Він пов'язаний зі зниженням рівня цукру в організмі. Дослідження показали що жінки з токсикозом мають менше самовільних викиднів, меншу частоту вроджених вад розвитку у дітей та вищий у них рівень IQ.

3. Зміни грудей. При настанні вагітності відмічається біль та підвищена чутливість грудей. Ареоли сосків темнішають і стають більш чутливими, згодом стають більш видимі вени.

4. Постійна втома пов’язана із підвищенням у першому триместрі вагітності специфічних гормонів, підвищення метаболізму що призводить до вичерпання енергетичних сил майбутньої матері.

5. Зміни смакових уподобань пов’язані зі зміною гормонів в організмі матері. Часом знижується або підвищується апетит, радикально змінюються смакові вподобання. З’являється гіперчутливість до запахів (пристрасть або огида до окремих запахів), аж до нудоти.

6. Часте сечовипускання в першому триместрі вагітності. Це відбувається тому, що хоріоном виділяється хоріонічний гонадотропін, який збільшує кровопостачання органів малого тазу. На цей же гормон реагує специфічний тест для ранньої діагностики вагітності (тест на вагітність з сечею). Також часте сечовипускання пов’язане із тисненням збільшеної матки на сечовий міхур. До «туалетних» симптомів також відносяться закрепи і здуття живота.

7. Виділення з піхви пов’язані із гормоном прогестероном. Хоча в період вагітності немає місячних, зазвичай у однієї з чотирьох жінок можуть бути незначні кров’янисті виділення протягом першого триместру. Збільшення виділень з піхви може бути пов’язане і з вагінальними інфекціями.

8. Судоми спостерігаються в ногах, стопах у період першого триместру вагітності. Причина – значна кількість кальцію в організмі жінки йде на розвиток кісток, зубів та інших органів дитини.

9. Ослаблений імунітет при вагітності є нормою, адже так придумала природа, щоб організм не реагував на плід як чужорідне тіло.

10. Висока емоційна нестабільність та лабільність настрою – значна радість змінюється глибоким сумом. Такі емоційні гойдалки пов’язані із змінами гормонального фону в крові у жінки.

Визначивши у себе вищеперелічені симптоми, можна запідозрити наявність вагітності. Для підтвердження цього необхідно звернутись до лікаря акушера-гінеколога в жіночу консультацію.

Христина СОВ’ЯК, студентка 5 курсу,

І.Р.НІЦОВИЧ, доцент кафедри акушерства та гінекології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет»Создан 19 ноя 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником