ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Деякі основи спадкування
Ми спілкуємося з директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією НИКОЛАЇШИН та продовжуємо започатковану серію статей у рамках нашої рубрики «Правова допомога».


- Пані Маріє, як здійснюється спадкування?

- Спадкування здійснюється: за заповітом; за законом.

- Що входить до спадщини?

- До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

- За яких умов відкривається спадщина?

- Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

- Хто має право на обов’язкову частку?

- Право на обов'язкову частку мають: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують спадкоємці почергово.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців з часу відкриття спадщини, він не заявив про відмову від неї.


У подальших публікаціях ми продовжимо консультації на цю тему від Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А наразі нагадуємо нашим читачам, що стаття публікується у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО», який реалізовується в Україні з вересня минулого року. Звернутися за допомогою з цього питання Ви можете до бюро правової допомоги – відділу цього центру. 

 Фахівці бюро приймають за адресами:  м.Дрогобич, вул. Лесі Українки,70, м.Борислав, вул. Адама Міцкевича,64, м.Трускавець, вул. Данилишиних,62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О.Бачинської,1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.

 Создан 28 ноя 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником