ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 26 грудня 2019 р.
Завдання – зберегти медицину

24 грудня у Світлиці ратуші відбулася зустріч представників міської влади з керівниками профспілок закладів охорони здоров’я Дрогобича та Стебника.

Головні теми розмови – причини виникнення заборгованості із зарплат медичних працівників, шляхи розв’язання проблеми та що зроблено у медицині за чотири роки.

У ролі спікерів виступили: міський голова Тарас Кучма, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, начальник фінансового управління ДМР Оксана Савран, заступник директора департаменту міського господарства Ростислав Пошивак, директор Інституту розвитку міста Володимир Кондзьолка.

Володимир Чуба розповів, що для оптимізації видатків медустанов за останні 4 роки скорочено 260 ліжок та 329 посад. Попри те, коштів, які держава скеровує на зарплату медикам (а це 60% від потреб), і далі не вистачає. Усе через те, що держсубвенція надається з розрахунку на кількість мешканців Дрогобича і Стебника. За пролікованих мешканців інших населених пунктів мали би платити їхні органи самоврядування, та вони не хочуть цього робити. Лише Дрогобицька районна рада уклала угоду про відшкодування 5 млн грн., але це лише шоста частина від належної суми.

Щоб якось виправити ситуацію, частину коштів на зарплату медикам місто скеровує з власного бюджету. Лише цьогоріч перерахували 20 млн грн. А загалом за 4 останні роки загальна сума сягнула 80 млн грн.! А це, за словами Ростислава Пошивака, кошти, які планували вкласти в розвиток інфраструктури міста (дороги, тротуари, дахи та ін).

Водночас для розвитку медустанов і їхньої конкурентноздатності місто вклало значні суми у придбання обладнання, устаткування, автотранспорту, ремонтні роботи.

Станом на 20 грудня 2019 р. загальна сума заборгованості із зарплат становила 20 млн 089 тис грн. Але завдяки вжитим заходам борги нарешті починають виплачувати. З перерозподілу медичної субвенції Львівщини Дрогобичу скерують 10 мільйон гривень. Ще 1 млн грн. 18 грудня додатково з місцевого бюджету виділила Дрогобицька міська рада, а 19 грудня Дрогобицька районна рада прийняла рішення надати Дрогобичу 1 млн грн. позики. Є економія коштів з оплати за енергоносії. Сумарно коштів вистачить, щоб закрити заборгованість із виплати зарплати медикам за жовтень, листопад та третину грудня. Решту коштів за грудень виділять у січні 2020 року.

Та основна надія на те, що з квітня 2020 року запрацює ІІ етап медичної реформи, і гроші підуть за пацієнтом. Тоді фінансові проблеми на вторинному рівні надання медичної допомоги мали би розв’язатися.

На завершення Тарас Кучма наголосив: «Як медик я чудово розумію всі проблеми галузі, а тому разом із командою ми робимо все, щоб зберегти медицину Дрогобича і Стебника, адже Департамент фінансів ЛОДА вимагає скоротити ще майже 700 посад і, мовляв, тоді коштів нам вистачатиме! За чотири роки місто, втрачаючи на розвитку інфраструктури, дофінансувало 80 млн грн. на зарплати медпрацівникам. Ми сподівалися, що ІІ етап медичної реформи, як планувалося, розпочнеться з липня 2019 року. Якби так було, ми б зараз не мали цих проблем. Але, завдяки певним впливам, усе перенесли на квітень 2020 року. Чому так? А ви уявіть, скільки лікарень, де насправді дуже мало пацієнтів, а 70-90% усіх складніших хворих скеровують до обласного центру, залишаться без фінансування і закриються, якщо запрацює принцип «кошти ідуть за пацієнтом»? Це невигідно дуже багатьом людям, які бояться програти у конкурентній боротьбі між медустановами. Ось і відповідь на запитання. Тож наразі з надією чекаємо квітня наступного року», - додав міський голова.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Феєричне шоу й Миколай на квадроциклі

У Дрогобичі урочисто запалили вогні на головній ялинці міста

Пісні, танці, сурми, феєрверки, вуличне шоу, – саме так відкривали головну ялинку Дрогобича.

На центральній площі міста зібралась надзвичайно велика кількість дрогобичан та гостей міста.

Цьогоріч Святий Миколай приїхав до Дрогобича не, як традиційно, на санах, а на… квадроциклі – свої корективи внесла тепла погода.

Разом із дітьми та Святим Миколаєм головну ялинку Дрогобича «запалив» міський голова Тарас Кучма. Традиційно очільник міста привітав усіх присутніх з Днем Святого Миколая та початком Новорічно-Різдвяних свят.

Так, 22 метрова зелена красуня заграла блакитними вогнями. Окраси ялинці додали й нові гірлянди, які закупили цьогоріч. Саме дерево штучне, щоб не робити шкоди природі, зрубуючи щороку живу ялинку у лісі.

Розважав учасників дійства дует «ІменіНас».

До святкової програми також залучили чимало школярів – учасників художніх колективів міста, танцювального ансамблю ліцею №2 «Калиновий цвіт», ліцею №4 «Радість» та «Віва», учасників Палацу дитячої та юнацької творчості.

Кульмінацією заходу було вогняне й піротехнічне шоу від сучасного молодіжного театру «Gloria».

Пресслужба ДМР

 

Щедрий Миколай подарував автобуси

Центру святого Пантелеймона

Дуже щедрі подарунки приніс Святий Миколай 20 грудня вихованцям і колективу Львівського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона, що у Стебнику.

Діти радо зустріли Чудотворця і його помічників, приготувавши для гостей виставу-казку «Рукавичка». Підопічні центру за допомогою вчителів-реабілітологів на деякий час перевтілилися на персонажів казки: Мишку, Жабку, Зайчика, Вовка, Кабана й Ведмедя. За дійством уважно спостерігали не лише їхні батьки, родичі, гості, а й сам Святий Миколай з Ангелами. Тож після завершення міні-вистави юні актори отримали у нагороду не лише гучні оплески, а й солодкі подарунки від Миколая.

А ще на свято до Центру комплексної реабілітації завітали волонтери. Вони прочитали у соцмережах листи підопічних закладу до Святого Миколая, які опублікували їхні вихователі, і вирішили здійснити дитячі мрії. Тож 19 грудня волонтери організували для вихованців Центру цікаву екскурсію до трускавецького дельфінарію «Оскар», а на святкове дійство привезли іменні пакунки із тими дарунками, про які написала кожна дитина. Радості дітлахів не було меж! А організували усе це доброчинці Віталій Гладкий, Ростислав Татаринов, Станіслав Татаринов, Юлія Метюк і їхні друзі.

Та найголовніший подарунок чекав усіх на вулиці. Перед приміщенням Центру, що розміщений в одному із корпусів Стебницької ЗОШ №18, стояли й виблискували два новенькі автобуси! Це спеціальні транспортні засоби марок «Форд» та «Богдан», обладнані підйомниками для візків і пристосовані для перевезення людей з інвалідністю.

Ключі від автобусів директору Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона Миколі Гарасим’яку урочисто вручила начальник відділу соціального захисту осіб з інвалідністю Львівської облдержадміністрації Юлія Мельнікова.

Юлія Григорівна розповіла, що Департамент соціального захисту населення ЛОДА підготував і подав проєкт, який отримав схвалення й фінансування Євросоюзу. Виділені кошти скерували на придбання двох транспортних засобів для Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона. Це поліпшить доступність дітей до реабілітаційних послуг, а також вони зможуть відвідувати з екскурсіями цікаві місця Львівщини.

Директор Центру Микола Гарасим’як щиро подякував усім помічникам Святого Миколая – і волонтерам, і гостям зі Львова – за здійснення дитячих мрій та щедрі дарунки. Поява спеціалізованих автобусів не лише поліпшить якість перевезення дітей, а й дозволить розширити географію вихованців. Адже вже сьогодні послугами закладу користуються представники багатьох міст та районів області. До того ж, пів року тому відбулися зміни у Положенні про Центр, згідно з якими його вихованцями можуть бути не лише діти, а й особи з інвалідністю віком від декількох місяців, а також після 18 років. Тобто чисельність підопічних збільшилася.

Колектив та вихованців Центру з приємною подією привітав міський голова Стебника Петро Старосольський. Він подякував педагогам і вихователям за нелегку, але дуже потрібну працю, а обласній владі – за придбання транспортних засобів, які зроблять заклад мобільнішим.

Слова вітань і вдячності прозвучали також і від директора ЗОШ №18 Романа Броницького.

А вже незадовго після завершення урочистої частини обидва автобуси вирушили в дорогу, щоб відвезти дітей та їхніх батьків додому на канікули.

***

До речі, у Львівському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона перебувають дітки з усієї Львівщини. Упродовж 2019 року соціальну реабілітацію пройшли 59 осіб. Це дітки зі Львова, Дрогобича, Стрия, Трускавця, Червонограда, а також Дрогобицького, Самбірського, Старосамбірського, Турківського та інших районів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Святий Миколай слухає!»

День Святого Миколая – це найочікуваніше свято малечі, адже у цей день збуваються ледь не найзаповітніші мрії дітей, які вони можуть забажати у своєму малечому віці.

Однак отримати омріяні подарунки, солодощі, мандаринки та й навіть необхідний теплий одяг може далеко не кожна дитина. Причина цьому – брак коштів.

Саме для цього на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради функціонувала «гаряча лінія» Святого Миколая для дітей, сім`ї яких перебувають у скрутних життєвих обставинах. Зателефонувавши, дітки мали змогу попросити у Чудотворця подарунки.

Ініціатором ідеї другий рік поспіль виступив міський голова Тарас Кучма. Підтримали добру справу службовці міської ради, а також окремі депутати, зокрема Володимир Бернадович, Степан Настьошин, Олег Майданюк, Олена Жуковська, Роман Шагала, Орест Скірко, Андрій Шевкенич та інші, які взяли на себе фінансові витрати на придбання подарунків для діток.

«У нашому місті, на жаль, є багато дітей, сім’ї яких живуть поза межею бідності, перебувають у складних життєвих обставинах чи кризовій ситуації. Діти часто не мають не лишень іграшок, а й одягу, шкільного приладдя, повноцінного харчування. Але вони завжди вірять і чекають дива. Цим символічним днем, коли дива трапляються, є день Святого Миколая. Кожна дитина сподівається на омріяний та довгоочікуваний подарунок”, – каже очільник міста.

Тож 19 грудня домівки дітей, які звернулися на «гарячу лінію» Святого Миколая, написавши листи, наповнилися подарунками.

Вітали дітей, які цього справді потребують, у їхніх домівках міський голова Тарас Кучма разом із заступником Володимиром Коцюбою. Подарували дітям омріяні мобільні телефони, планшети, велосипеди, побудову хімію та засоби гігієни, канцелярські товари, іграшки, теплі речі і, звичайно ж, святкові цукерки, мандаринки та багато іншого.

Серед таких діток були й ті, в яких від важкої хвороби помер один із батьків або ж сім’я яких перебуває у скрутному фінансовому становищі, живучи у квартирі відключеній від системи опалення, а також по 5 чи 6 осіб в одній кімнаті.

Під час привітань посадовці наголошували дітлахам, що треба щиро вірити і бажання обов’язково здійсниться, а ще бути чемними, слухати батьків та гарно вчитися.

***

У День Святого Миколая дітей, які перебувають у КНП «Дрогобицька дитяча міська лікарня», теж привітали зі святом. З подарунками до них завітали міський голова Тарас Кучма, начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба та радниця міського голови Ліда Жгута.

Міський голова поспілкувався з дітками та їхніми батьками, родичами, а відтак привітав всіх зі святом Миколая.

Пресслужба ДМР

 

У Надвечір’я Святого Миколая

День Святого Миколая – світле, сповнене справжніх чудес свято. І хоча його приходу з нетерпінням найбільше очікують діти, іноді воно тішить приємними несподіванками і дорослих.

У незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджується. Також дедалі більше шанується традиція прояву турботи про нужденних та самотніх літніх людей.

Так, цього року не оминув святий Миколай підопічних Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), директор Марія  Лютик. Завдяки фінансовій підтримці Дрогобицької міської ради вдалося закупити та сформувати 390 продуктових наборів. За благодійні кошти релігійної спільноти Марійської Дружини міста Гемтремк (США) та дрогобицького благодійника, який побажав залишитися неназваним, закупили 400 солодких подарункових наборів. Сльозами радості та щастя світилися очі літніх людей від отриманих подарунків, які соціальні робітники рознесли їм по домівках.

Та ще більшу радість отримали підопічні, котрі завітали у світлицю терцентру в Надвечір’я Святого Миколая. На початку заходу до присутніх звернулася директор терцентру Марія Лютик. Вона привітала присутніх зі святом і побажала усім щедрого Миколая. Далі було надано слово отцю-ігумену Йосифу з церкви Св. Апостолів Петра і Павла, завдяки якому вищезгадана Марійська Дружина довідалася про наш терцентр. Він також привітав гостей та поблагословив. На свято був запрошений брат Ігор Бриндак – викладач духовної семінарії, який читає лекції в терцентрі для слухачів «Університету ІІІ віку» за напрямком «Теологія та основи релігії».

Усі учасники заходу отримали гостинці від Миколая та насолодилися гарною атмосферою свята. У програмі прозвучали новорічно-різдвяні вірші, привітання та пісні у виконанні хору «Калинонька».

Адміністрація терцентру висловлює щиру вдячність усім спонсорам і людям доброї волі за можливість принести радість кожному самотньому серцю у таке чудове свято. Також дякуємо ректору Дрогобицької духовної семінарії отцю Мирону Бендику за щорічне сприяння в проведенні святкових заходів до Дня Св.Миколая для підопічних терцентру.

 

І зустрілися два Миколаї!

Для мешканців гуртожитку Дрогобицького меблевого підприємства «Карпати» УТОГ уже стало доброю традицією у переддень Свята Миколая зустрічатися з Чудотворцем і отримувати від нього подарунки.

Ось і 18 грудня 2019 року, увечері, Святий Миколай знову завітав до помешкань нечуючих. У ролі його помічників виступили активісти Дрогобицької міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», серед яких – її голова Світлана Маменька та депутати міської ради Олег Дацюк і Роман Грицай.

Під час зустрічі з мешканцями гуртожитку, яку організувала заступник директора з навчально-виховної роботи підприємства «Карпати» УТОГ Іванна Целень, сталася неординарна подія: там зустрілися два Святих Миколаї! Один завітав разом із «батьківщинцями», а другий допоміг «колезі» та іншим гостям поспілкуватися з мешканцями гуртожитку жестовою мовою.

Прозвучали святкові привітання і найкращі побажання, відтак присутні отримали солодкі дарунки та запашні мандаринки, які усім асоціюються із зимовими святами.

А тих, хто за станом здоров’я не зміг прийти до кімнати-світлиці, Святий Миколай та його помічники відвідали у їхніх помешканнях.

Тож нехай добра традиція Дрогобицької організації ВО «Батьківщина» дарувати особам з інвалідністю добро, віру у краще майбутнє і впевненість у собі продовжується у майбутньому!

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ДОБРА НОВИНА

Кабмін виділить кошти!

«Кабінет Міністрів України виділить кошти з резервного фонду державного бюджету України для мешканців 59 квартир, які постраждали внаслідок обвалу будинку №101/1 на вул. М.Грушевського у Дрогобичі», - повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський. - Очікуємо офіційної публікації документу та погодження всіх переліків і починаємо працювати над швидким виконанням цього розпорядження».

За попередньою інформацією, компенсація становитиме 40 мільйонів 721 тис. грн. з розрахунку 16 тис. грн. за 1 кв. м втраченого житла.

Пресслужба ДМР

 

Безпечна ялинка

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Щоб наслідки від пожежі не затьмарили свят, слід дотримуватися вимог пожежної безпеки.

Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й «розтікаються». Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. і т.ін. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які оброблені протипожежними засобами (це вказано на упаковці).

Ялинка має бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. На неї не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками.

У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін). Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі має виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння – її треба терміново відімкнути.

ДСНС нагадує! Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

При виявленні небезпеки викликайте пожежну команду (телефон 101).

Михайло ГОРОДИСЬКИЙ,

головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл.

 

У РУБРИЦІ Р.S. 

Чому живемо у постійній тривозі?

Традиційне: потерпимо, щоб наші діти, внуки краще жили ось уже декілька століть кочують від покоління до покоління. А світла в кінці тунелю не видно. Багато націй, в т.ч. і українська живе сподіваннями на кращий вибір, але, зазвичай, отримуємо чергове випробування. Новий глава держави, отримавши процентний вотум довір’я, на свій розсуд, за підказкою блазнів, створює комфортну оазу. Тому уже стільки років живемо в атмосфері брехні, хаосу і невизначеності. У сучасному світі телекомунікації за своїм впливом випередили церкву, тому одурманений народ вірить шубравцям, а не духівникам. І це – велика трагедія українського народу. Всі наші українські пророки затавровані дешевим принизливим гумором і кпинами тих, в руках у кого рупор брехні – телевізор. Навіть старше покоління, яке перенесло на своєму шляху тяжку нішу знущань і поневірянь блудить у своєму національному виборі. Біда!

Інколи лунають протестні настрої у категоричній формі: «Де ж наші духовні лідери, які б повели націю у правильному річищі?». Вони є, але хто буде їх популяризувати, доносити до нації їхні думки, державотворчі постулати. Телеканали здебільшого належать тим, для кого Україна – територія для збагачення, а не рідна земля, де будуть похоронені їхні тіла. Та ще й ми, заражені вірусом ненависті, заздрості, починаємо плюгавити тих, хто поруч із нами.

Що робити з цим? Наші відомі публіцисти сучасності М.Маринович, В.Портніков, Ю.Шаповал та інші дають правильні рецепти одужання, однак російський вірус настільки в’ївся у наші душі, що навряд ми одужаємо через 5-10 років.

Колись віденці після другої світової війни були під протекторатом 4 держав, одна з якої був СРСР. Здавалося б цей гніт надовго, але австрійці у щоденній молитві молилися за навернення розуму окупанту. І сталося диво – російський чобіт залишив Відень. Можливо у переддень Різдва Христового варто всім ієрархам, християнській спільноті щиро помолитися за сучасного ірода, щоб він залишив нас у спокої, а його слуги забули про Україну. Жити у постійній тривозі принаймні не мають наші внуки.

В.Т.

 

ЛЮДИ

«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний»

Цей вислів і заклик Христовий, який ми могли чути неодноразово, звернений не лише до його учнів-апостолів, а й до нас усіх сьогодні.

Так склалися обставини, що останнім часом мені доводиться часто подорожувати до Львова. Хочу розповісти про випадок, що трапився під час однієї з поїздок, у якому проявилися небайдужість, співчуття, безкорислива любов і милосердя.

На маршруті Дрогобич – Львів працює багато водіїв. Вони по-різному ставляться до своїх обов’язків і пасажирів. Серед них хочу виокремити водія автобуса з держаним номером ВС 34-55 Миколу Маркевича.

Третього жовтня я їхав ранковим рейсом із Дрогобича до Львова. Як і належить перед дорогою, пасажири перехрестилися, подумки попросивши в Бога щасливої дороги. Зробив це й водій пан Микола. Автобус рушив...

Щойно виїхали за межі Дрогобича, за перехрестям Вигода (у народі його називають Катюшею) почувся тивожний голос із заднього сидіння: «Чоловікові погано!». Водій миттєво зупинив автобус на узбіччі, увімкнув аварійну сигналізацію і помчав до задніх дверей. Діяв без паніки. Поклав чоловіка, що втратив свідомість, на сидіння і почав приводити його до тями. Говорив до хворого, напував водою, давав ліки. Стривожені пасажири теж радили що робити.

О 07:03 я зателефонував і викликав «швидку допомогу». О 07:24 бригада медиків прибула на місце. Хворого оглянули, перемістили до карети «швидкої», похвалили водія, який дуже кваліфіковано надав першу допомогу. А пан Микола продовжував турбуватися про потерпілого, немов би той – його близький родич…

Пасажири, що залишилися в транспорті, а не пересіли до попутних автобусів, щиро подякували водієві за небайдужість. Попри все, до Львова ми прибули з незначним запізненням, бо водій, щоб не вибитися з графіку, не зупинявся на проміжних зупинках. Коли хтось із пасажирів зауважив, що цей рейс, мабуть, був неприбутковим, пан Микола відповів: «Це не так важливо, головне, що ми людину врятували».

Від себе додам, що Микола Маркевич – справжній християнин, водій-професіонал, уважний, ввічливий, особливо до старших людей, має співчуття, розуміння й милосердя, завжди порадить і допоможе. А у вільну хвильку між рейсами ще й встигає насінням соняшника чи крупою підгодовувати голубів, які впізнають його й одразу злітаються.

Нелегкою є професія водія автобуса. Але пан Микола завжди відповідально до неї ставиться, ще й добрий приклад показує своєму зятеві Олегові Березі. Зрештою, більшість водіїв на маршруті Дрогобич – Львів є добрими, щирими друзями, милосердними християнами, які готові зрозуміти й допомогти. Це, зокрема, М.Якимець, М.Стойко, М.Костенко, Р.Мацигін, Р.Лисишин, А.Занасій, І.Юзьв’як, О.Смук, пани Віктор, Олег, Анатолій, Василь.

Дай, Боже, здоров’я цим людям, завжди щасливої і безпечної дороги, постійних пасажирів. Хай Господь благословляє їхні родини здоров’ям, радістю, любов’ю, достатком і миром.

Пасажир автобуса п.Богдан

 

А ви чули про бонуси для учасників пробного ЗНО-2020?

Для охочих спробувати свої сили та вміння у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – ПЗНО) пропонуємо покрокову інструкцію реєстрації:

1. Зайти на сайт ЛРЦОЯО – lv.testportal.gov.ua з 3 до 24 січня 2020 р. – закладка «Пробне ЗНО-2020».Учасниками пробного ЗНО можуть бути учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, випускники минулих років, студенти закладів вищої освіти, учні (студенти) закладів професійно-технічної освіти, які виявили бажання ознайомитись із процедурою тестування та перевірити свій рівень знань напередодні складання основних іспитів.

2. Заповнити аплікаційну форму.

3. Отримати логін та код доступу до інформаційної сторінки учасника ПЗНО.

4. Зайти на інформаційну сторінку учасника ПЗНО, роздрукувати квитанцію та оплатити її протягом 3-х робочих днів. Після оплати перевірити статус заяви (статус «Оплачена» є підтвердженням факту реєстрації).

5. Від 2 березня 2020 р. з інформаційної сторінки учасника ПЗНО можна роздрукувати ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСТКУ, де буде вказано місце та час проведення пробного ЗНО

Для перших 400 щасливчиків з української мови і літератури, перших 300 з математики та 200 з англійської мови гарантовані бонуси: перевірка відкритої частини сертифікаційних робіт екзаменаторами.

Терміни проведення пробного ЗНО-2020:

21 березня – українська мова і література;

28 березня – історія України, математика, іноземні мови (з аудіюванням), географія, фізика, хімія, біологія.

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Електронного шахрая засуджено

2 грудня вироком Дрогобицького міськрайонного суду визнано винуватим 19 річного мешканця Дрогобицького району у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за ч.1,2 ст.185, ч.2 ст.15, ч.2. ст.185, ч.3 ст.190, ч. 1,2 ст. 361 ККУ.

Чоловік, маючи доступ до сім-карти з номером телефону мобільного оператора, яка належала мешканці Стебника та закріплена за її картковим банківським рахунком в ПАТ КБ «Приват Банк», змінив пін-код до банківської карти потерпілої. Після цього за допомогою функції «зняття готівки без карти» в банкоматі, зняв її кошти.

Крім того, шляхом обману, діючи від імені потерпілої за допомогою її сім-карти її мобільного телефону, шахрай зареєструвався в Інтернет-онлайн-додатку «Приват24». Там він створив онлайн кабінет на ім’я потерпілої і без її відома оформив кілька кредитних зобов’язань через мережу Інтернет-онлайн-кредит ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога», ТОВ «Фінансова компанія «Дінеро», ТОВ «Авентус Україна», «CreditPlus» на загальну суму 12500 гривень. Готівку безперешкодно зняв у банкоматі.

Вироком Дрогобицького міськрайонного суду чоловіка визнано винним і призначено покарання у вигляді трьох років і одного місяця позбавлення волі та позбавлено права обіймати посади і займатися діяльністю, пов’язаною з роботою автоматизованих систем строком на один рік з іспитовим строком один рік.

Дрогобицька місцева прокуратура

 

СПОРТ

"Королеви шахів" із Дрогобича

Нещодавно у Львівському технологічному коледжі відбулася першість Львівської області з шахів серед закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації. Вперше чемпіонками стали студенти Дрогобицького музичного коледжу імені В.Барвінського (директор Чумак Ю.В.) Богданна Тустанівська та Аліса Формазюк.

Варто зазначити, що Богданна Тустанівська буде представляти Львівську область на чемпіонаті України з шахів, що відбудеться у березні 2020 року у м.Києві.

До речі, екс-чемпіон України з бадмінтону Валерій Юдашкін (вихованці якого неодноразово ставали призерами різних змагань з бадмінтону) на цей раз підготував і чемпіонів з шахів.

Бажаємо їм і надалі здобувати високі спортивні досягнення, а зокрема, Богданні привести з Києва найкращий результат.

Ігор ЧИЖ

На фото (зліва направо): головний суддя змагань Попович Святослав (майстер ФІДЕ з шахів), Формазюк Аліса, Валерій Юдашкін, Богданна Тустанівська, головний секретар змагань В.Костовський.

 

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Дорогі дрогобичани!

Новорічно-Різдвяні свята – особливий час, коли наші серця сповнені радості, любові та жертовності. Одночасно це й добра нагода зустрітися з рідними та близькими.

У часі зимових свят ми наслідуємо традиції, які споконвіку берегли наші предки. З Різдвяними колядками несемо мир, добро і затишок в наші оселі.

Ми славимо Христа і з жертовністю згадуємо всіх, хто не байдужий нашому серцю, даруємо любов один одному.

Тож нехай у Новому році збуваються найзаповітніші мрії. Нехай добрі справи принесуть успіх кожному. Робіть, те що любите і любіть те, що робите. Ніколи не втрачайте віри у чудо.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Зі щирими побажаннями – міський голова Дрогобича Тарас КУЧМА

 

Шановні краяни!

З нагоди Новорічних і Різдвяних свят прийміть щирі вітання і побажання миру, благополуччя, звершення мрій і сподівань.

Нехай Різдво Христове подарує нам добру нагоду наповнити свої серця милосердям і молитвою, зміцнити кожного з нас духовно.

Нехай Ваші душі будуть багатими на добро, як святковий стіл. Хай Вифлеємська зоря принесе до осель радість, віру, надію, любов.

Орест САЛАМАХА, народний депутат України

 

Щиросердно вітаю із Новим роком та світлим Різдвом Христовим!

Для кожного з нас рік, що минає, був непростим, сповненим напруженої праці і важливих звершень.

Тому нехай зимові свята подарують нам радісний настрій, приємні зустрічі та здійснення найзаповітніших мрій, а новий рік стане для всіх часом добрих змін.

Здоров’я, натхнення та Божого благословення Вам і Вашим рідним!

З повагою до Вас – Олександр ГАНУЩИН,

голова Львівської обласної ради

 

Шановні краяни!

Щиро вітаю усіх із Новим роком та Різдвом Христовим.

Нехай рік, що настає, буде щасливим і радісним, приносить нові здобутки, професійні перемоги та успіхи.

Бажаю, щоби Ваші серця були зігріті любов’ю і теплом, а кожна домівка наповнилася добром, радістю, оптимізмом і Божим благословенням. Бажаю, щоб Різдвяна зоря запалила у серці кожного вогонь віри, надії, любові, добра і милосердя!

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ, голова правління Дрогобицької райспоживспілки,

депутат Львівської обласної ради

 

Дорогі трускавчани, гості міста, працівники СГК «Дніпро-Бескид»!

Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай у Ваших сім’ях завжди панує мир та добробут, родинне тепло зігріває рідну домівку, а діти тішаться новими здобутками. Нехай Новий рік та Різдвяна Зоря принесуть усім веселий настрій, здоров’я, щастя та гучну коляду.

Зичу усім сімейної злагоди, взаєморозуміння і Божої благодаті нашій спільній хаті.

Щасливого нового року та веселого Різдва.

Олександр ЧЕБАНЕНКО, голова правління

ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид», заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, повний кавалер ордена «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, кавалер орденів Князя Ярослава Мудрого ІV, V ступенів, депутат Львівської обласної ради, Почесний громадянин Трускавця

 

Шановні стебничани та мешканці Дрогобиччини!

Традиційно Новий рік – це надія і сподівання на краще. Тож бажаю Вам щастя, невичерпного джерела сил та натхнення, нових можливостей і звершень.

Зичу Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, достатку і благополуччя, затишку і тепла, процвітання та впевненості у майбутньому!

Давайте увійдемо в Новий рік із чистими помислами та наповнимо його добрими справами.

Будьте здорові та щасливі! Миру нам у душі! Миру нам у країні! З Новим роком та Різдвом Христовим!

Петро СТАРОСОЛЬСЬКИЙ, міський голова Стебника

 

Шановні краяни!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового 2020-го року і Різдва Христового.

Най дзвінкою колядою про народження маленького Месії увійдуть у Вашу оселю всеосяжні щастя і радість, наповнюючи серця любов’ю, вірою і надією, засіваючи миром, злагодою, достатком. Предвічний Бог пошле здоров’я і силу, плекає мудрість і звитягу, творить успіх і натхнення, веде до перемог і утверджень, підкорюючи нові висоти, посилаючи здобутки і звершення на славу нашої України і нас Всіх.

З Новим Роком! Христос Рождається!

Лев ГРИЦАК, генеральний директор ГКК «Карпати», заслужений лікар України

 

Шановні працівники КП «Дрогобичводоканал» і мешканці міста!

Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим.

Нехай у 2020 році здійсняться Ваші бажання та мрії, а Різдвяні свята принесуть тепло та затишок у Ваші родини.

Від усієї душі бажаю, щоб ці святкові дні запам’яталися радісними та веселими, а рік прийдешній додав життєвих сил, енергії та натхнення на добрі справи заради процвітання нашої держави!

Міцного Вам здоров’я та впевненості у завтрашньому дні!

Роман ШАГАЛА, начальник КП «Дрогобичводоканал», депутат міської ради

 

Шановні працівники КП «ЖЕО» та мешканці Дрогобича!

Прийміть щирі вітання і побажання з нагоди Нового року і Різдва Христового.

Бажаю щастя, міцного здоров’я, успіхів у всіх добрих починаннях, наснаги у праці для добра нашої держави. Нехай ласками Божими сповниться кожен день Вашого життя. Веселих і радісних свят!

Олег МАЙДАНЮК, директор КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання»,

депутат міської ради

 

З Новим роком і Різдвом!

Адміністрація КП «Дрогобичтеплоенрго» щиро вітає колектив, ветеранів підприємства та усіх дрогобичан з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим.

Нехай у ці святкові дні світлом і радістю наповнюються Ваші серця, а сила віри допоможе перемогти розчарування, подолати всі тимчасові труднощі, які трапляються на довгій життєвій ниві.

Бажаємо міцного здоров’я, Божої благодаті, миру та злагоди. Хай усе задумане збудеться, втіляться в життя мрії і сподівання, а у Ваших сім’ях царюватимуть тепло у стосунках і доброзичливість один до одного.

Ігор ХОМ’ЯК, директор КП «Дрогобичтеплоенерго»

 

Адміністрація комунального підприємства «Дрогобицький ринок» вітає з Новим роком та Різдвом Христовим колектив та усіх мешканців нашого краю.

Бажаємо міцного здоров’я, достатку, добра, злагоди в родині.

Нехай сміх звучить у Ваших оселях, очі світяться щастям, а колядка на Різдво Христове додає Віри, Надії й Любові!

Володимир БІЛОГАН, директор КП «Дрогобицький ринок»

 

Шановні краяни!

Тепло й сердечно вітаю Вас зі світлими, радісними святами, які об’єднують у собі дитинство, сьогодення і мрії про майбутнє, – з Новим роком і Різдвом Христовим.

Нехай Новий 2020 рік прийде до Вас із радістю, буде щедрим на здійснення планів і сподівань, додасть сил, здоров’я й оптимізму.

Нехай чарівні новорічні дзвони щастя лунають у Ваших домівках, а тепло різдвяної свічки зігріває серця, надає душевної рівноваги і благополуччя. Божого благословення, миру і світла усім родинам!

Отець Іван ПАНЬКІВ, декан Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

 

З нагоди Нового року та Різдва Христового засилаю усім найщиріші вітання.

Добробуту, миру, злагоди, любові та достатку Вам, Вашим сім’ям та родинам!

Перебуваючи у колі свої сімей, родин та друзів, за святковим столом, не забуваймо про тих, хто в окопах захищає суверенність та незалежність нашої держави. Пам’ятаймо про тих, хто святкує Різдво на самоті. Не забуваймо робити добро ближнім.

Тож ці свята принесуть у кожну оселю здоров’я, щастя, радість і гучну коляду. Усім веселого різдва і Божого благословення.

Отець Андрій БЕЗУШКО, секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ

 

Шановані мешканці Східниці та Франкового краю!

Щиросердно вітаю Вас з Новим, 2020-м, роком і Різдвом Христовим!

Нехай Божою благодаттю зійде до Вас Різдво маленького спасителя світу, обдаровуючи здоров’ям, щастям і радістю, засіваючи у Ваших оселях і всій нашій Україні мир і благополуччя, достаток і любов, віру і надію, єдність і життєву силу творити для України.

Іван ПІЛЯК, селищний голова Східниці

 

Шановні краяни, студенти та колектив

Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка

Прийміть сердечні вітання з Новим роком і Різдвом Христовим!

Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу. Хай з Вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а в домі – світло та радісно від любові і добрих новин. Здоров’я, добробуту, сімейного затишку Вам і Вашим рідним.

Надія СКОТНА, ректор ДДПУ, професор

 

Щиро вітаю колектив механіко-технологічного коледжу,

мешканців Дрогобиччини з Новим роком та Різдвяними святами!

Нехай цей рік принесе Вам багато гарних та приємних змін у житті.

Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, любові близьких, щирості друзів, достатку і стабільності, успіхів у всіх починаннях.

Нехай разом з колядою у Ваших оселях і в нашій Україні запанує злагода, Божа ласка, Різдвяна радість!

Богдан ЗВІР, директор Дрогобицького

механіко-технологічного коледжу

 

Шановні викладачі і студенти коледжу нафти і газу,

дорогі земляки!

Вітаю Вас з Новим роком і Різдвом Христовим!

Ми – мудра нація, бо завжди живемо з надією, що наступний рік буде кращим, ніж минулий. І в цьому постулаті закладена філософія добра, гідності, щирості.

Отож, залишімо всі негаразди у минулому році, і переступімо поріг Нового з вірою і правдою.

Здоров’я усім, щастя, добра, бадьорості й оптимізму!

Мирон БАБ’ЯК, директор Дрогобицького коледжу нафти і газу

 

Шановні медичні працівники!

Вітаємо Вас з прекрасними зимовими святами і найперше з Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашим родинам добро.

Щиро зичимо всім працівникам доброго здоров’я, особистого щастя, сімейного благополуччя, достатку в родинному домі, достойної і вчасної заробітної палати та мирного неба над Україною.

Щоб в радості жилося, і щоб всі негаразди минали Ваш дім, а тільки добро і любов посилилися в нім.

З Новим роком! З Різдвом Христовим! 

З повагою Володимир ЧУБА, начальник відділу охорони здоров’я,

Катерина ШМИГЕЛЬСЬКА, голова міської профспілкової організації

 

Небо і земля нині торжествують!

Надсилаю Вам шановні краяни, Новорічні і Різдвяні віншування. Нехай за святковими столами зберуться всі члени родини і згадають тих, хто відійшов у засвіти, а також з надією у кращий завтрашній день у величних колядках прославляйте Христа і рідну нашу Україну.

Щоб всі ви були здорові як вода в криниці, і веселі як навесні птиці.

Роман ІЛИК, доктор медичних наук

 

Шановні краяни!

Прийміть щирі вітання з Різдвом Христовим та Новим роком!

Бажаю Вам, щоб у Новому році Ви зробили все те, про що мріяли у попередньому. Вірю, що у Новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та любов близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я і здійснення всіх найзаповітніших мрій.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Любов ЯНЕВИЧ, начальник Дрогобицького сервісного центру головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Сердечно вітаємо мешканців Дрогобиччини

з Новим роком та Різдвяними святами!

Міцного усім здоров’я, веселих колядок у хату і смачної куті, щоб наша доля не стояла в куті.

Хай сіється-родиться на Вашій ниві, будьте завжди в достатку, успішні, щасливі.

Нехай 2020-й рік несе тільки радощі й перемоги – і Вам, і всій Україні.

Станіслав КАРПЕНКО, голова правління ТзОВ «Літинське»

Петро КОВАЛЬ, виконавчий директор

 

Найщиріші вітання!

Від щирого серця бажаю у наступному, 2020 році миру та спокою, процвітання і добробуту Вашим родинам, здоров’я, мужності та незламності тим, хто бореться за краще майбутнє України!

Господньої благодаті й благословення на добрі справи!

Степан КІЗИМА, директор Дрогобицького МБТІ

 

 Дорогі земляки, працівники Центру поштового зв’язку №3!

Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий – 2020 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії !

Ольга ЛУЖЕЦЬКА, директор ЦПЗ №3

 

Шановні краяни!

Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим. Бажаю Вам здоров’я, щастя, мирного неба, удачі і Божої ласки!

Хай здійснює бажання рік Новий,

Здоров’я прибавляє,

З чудовим святом, радості і мрій

Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!

Андрій ЛЕСИШИН, керівник ПП «Посвіт»

 

Шановні краяни!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2020-им роком і Різдвом Христовим.

Най із вісткою народження маленького Месії увійдуть у Ваші оселі мир, добро, благополуччя, радість і любов. За святковим столом зберуться родичі, колядкою наповняться оселі, сіючи віру й надію, щастя і злагоду, мудрість і наснагу. А новонароджене Дитятко Боже хай благословить Вас во славу України і Ваших родин.

Христос Рождається!

Тарас КУЛИКОВЕЦЬ, станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА

 

Шановні читачі «Галицької Зорі»!

Усім Вам – найкращі, найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Дай Боже Вам любові й тепла,

Добра в сім’ї і затишку в оселі,

Щоб щастя світла музика текла

В різдвяні свята, щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,

Життя хай ваше процвітає,

З чудовим святом радості і мрій

Ми щиро і сердечно всіх вітаєм!

З повагою, галицькозорянці

 

ПОЛІТИКА

Справа Шеремети

13 грудня здійснено арешт трьох громадських активістів, волонтерів та захисників України:

Яни Дугарь – волонтерки, військового медика і молодшого сержанта 25-ї повітряно-десантної бригади, учасниці ООС;

Юлії Кузьменко – відомого дитячого кардіохірурга, волонтерки, громадської діячки та учасниці ООС;

Андрія Антоненка – музиканта, сержанта ЗСУ, учасника ООС.

Фракція Європейська Солідарність ініціювала створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді України для здійснення парламентського контролю за розслідуванням вбивства Павла Шеремети.

Очевидним у цій справі є тотальне нівелювання процесуальних норм, несанкціоноване проведення слідчих дій в розріз приписам КПК, певна маніпуляція доказами з боку сторони обвинувачення та порушення принципу презумпції невинуватості, гарантованого ст. 62-63 Конституції України, ст. 17 КПК України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Разом з тим, низка супутніх питань, які навіть після ефірів та презентації під час спільного з паном Зеленським брифінгу, залишаються без відповіді:

Чому слідчі та суд ігнорують доводи адвокатів?

Чому суддею у справі був призначений той самий одіозний суддя Вовк, якого ВРУ в 2015 позбавляла недоторканності, а ВККС відсторонювала від посади?

Чому справа стала активно просуватися саме зараз: в умовах загрози федералізації та політичного тиску з боки Росії?

Чому президент України був присутній на брифінгу, де силовики звітували за ніби то «розкриту» справу Шеремета? До повноважень гаранта явно не входить шанувати своєю присутністю звітування про роботу правоохоронних органів, що свідчить виключно про черговий тиск на хід розслідування та майбутній суд.

На жаль, здійснення протиправного тиску на ветеранський та волонтерський рух України стало вже характерною рисою 2019 року та яскравим відлунням «режиму Януковича».

Хочеться вірити, що пан Зеленський і «команда», яка веде розслідування, усвідомлюють особисту відповідальність, коли називають імена підозрюваних, і тим паче відправляють їх під суд «без суду і слідства» – пробачте за тавтологію, інакше ніяк.

А ми, своєю чергою, після створення ТСК виконаємо свій прямий обов’язок народних обранців та зробимо все можливе, щоб не допустити призначення винних за політичними рішеннями!

Ольга ЛІСОВА, журналіст

 

Вимагаємо від Президента референдуму!

Понад 40 політичних та громадських організацій, які виступають проти розпродажу землі, об’єдналися в Національний штаб захисту рідної землі. До його складу увійшли представники політичних партій та рухів, наукових та професійних спілок, волонтерських та ветеранських організацій.

«Батьківщина» долучилася до роботи Штабу. Лідер партії Юлія Тимошенко взяла участь у його першому засіданні.

«Якщо ми не керуватимемо своїми земельними ресурсами – наслідки будуть трагічні. Ми залишимося сировинним придатком назавжди. І ні через жодні міжнародні суди цього не змінимо. Я хочу, щоб усі ми усвідомлювали, на якій межі стоїмо. Це та межа, за якою України в повноцінному вимірі як незалежної суверенної держави вже не буде», - зазначила Юлія Тимошенко у своєму виступі.

Національний штаб затвердив вимоги до президента Володимира Зеленського, у яких йдеться про необхідність відкласти ухвалення земельних законів, продовжити мораторій та оголосити референдум, давши народу самостійно вирішити, продавати сільськогосподарську землю чи ні.

«Зеленський знає, що 73% людей проти розпродажу землі. Якщо він всупереч цьому протягне земельні закони, це означатиме, що він працює не на Україну. Це означатиме, що він працює на замовлення, яке йде зовсім з інших сторін, але точно не від народу України. Інакше б він провів референдум та ухвалив би всі рішення за його результатами», - наголосила лідер «Батьківщини».

На першому засіданні Національного штабу було ухвалено рішення щодо об’єднання в один спільний рух усіх штабів, створених різними організаціями. Активісти звернулися до депутатів різних рівнів із закликом підтримати вимоги Штабу. Окреме звернення щодо неприпустимості відкриття в Україні ринку землі спрямували до міжнародних організацій.

Владу попередили, що в разі ігнорування вимог людей Національний штаб залишає за собою конституційне право на мирні протести.

«Зараз у нас залишилась остання можливість на щось вплинути. Нам треба єднати зусилля та виходити на єдиний процес захисту України в умовах цієї політичної кризи. Наша команда – за безстрокові акції протесту, як у регіонах, так і в центрі, з усіма зусиллями нашої команди», - зазначила Юлія Тимошенко.

Газета «Вечірнї вісті»

 

Юлія Тимошенко: «Люди здобули першу перемогу, зупинивши розпродаж землі у турборежимі»

Закон про розпродаж землі, проти якого повстали українці, не буде винесений на розгляд Верховної Ради до Нового року. Це – перемога всіх людей, які відстоювали своє право бути господарями у власній країні.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час брифінгу у Верховній Раді.

«Це перша вагома перемога. Люди, які вийшли до парламенту, примусили «слуг народу» дотримуватися закону і повернутися до регламенту», – зауважила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко повідомила, що на засіданні аграрного комітету за участі керівництва парламенту, який було скликано на вимогу «Батьківщини», ухвалено рішення, що розгляд сумнозвісного закону №2178-10 відбуватиметься у суворій відповідності до регламенту.

«Понад чотири тисячі правок будуть одна за одною розглянуті в комітеті,  депутати отримають 10 днів для їх розгляду. Судячи з усіх положень регламенту, закон про розпродаж землі до Нового року не буде виноситись на розгляд у Верховну Раду. І це є перемога, але ми будемо боротися далі», – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер партії також повідомила, що «Батьківщина» підтримала створення ТСК, яка перевірить всі корупційні мотиви причетних до проштовхування закону про розпродаж землі, а також розслідує цинічне та жорстоке побиття людей, які вийшли на мирні протести під Верховну Раду.

«Наша фракція підтримала створення тимчасової слідчої комісії, щоб розслідувати, як силовики били жінок, як били навіть дітей. Вчора всі силові дії, які були застосовані проти людей, відбувалися за вказівкою адміністрації президента. І вони повинні за це відповісти», – наголосила лідер партії.

Резюмуючи, Юлія Тимошенко зауважила, що розгляд земельних законів за регламентом – проміжна перемога, і боротьба буде продовжуватися, допоки влада не оголосить проведення референдуму.

«Ми змусили «слуг народу» дотримуватися регламенту. Тепер ми вимагаємо, щоб вони слухали народ і служили народу. І ми не зупинимося допоки не змусимо їх провести референдум!» – підсумувала Голова «Батьківщини».Создан 25 дек 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником