ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 16 січня 2020 р
ЙОРДАНСЬКИЙ ЮВІЛЯР

19 січня ц.р. виповнюється 50 років, відколи Роман Іванович Веклюк працює тренером-викладачем із спортивної акробатики Дрогобицької ДЮСШ. Краще, ніж це викладено в книзі «Почесні імена України – еліта держави», до якої внесено ім’я нашого знаного земляка не придумати. Відтак без будь-яких купюр наводимо текст із Книги, котра побачила світ у 2019 році.

 

Веклюк Роман Іванович, старший тренер-викладач Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського, майстер спорту з акробатики, Заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії.

Народився 4 січня 1947 р. у м.Стебник Львівської обл. Шкільні роки промайнули у СШ №2 м. Дрогобич, куди переїхала родина. В юнацькі роки займався акробатикою у Дрогобицькій ДЮСШ. Трудову діяльність розпочав 1963 p., працюючи токарем Дрогобицького міськхарчкомбінату. 1965 р. став студентом фізико-математичного факультету Дрогобицького державного педагогічного інституту. 1967 р. йому присвоєно звання «Майстер спорту СРСР» з акробатики. Із 1967 до 1969 pp. перебував на строковій службі в армії.

Повернувшись до улюбленої справи, Роман Веклюк із 1970 р. працював тренером-викладачем. Із 1994 р. і донині обіймає посаду старшого тренера-викладача вищої категорії Дрогобиць­кої ДЮСШ ім. І. Боберського.

Віддано присвячуючи себе роботі, Роман Іванович підготував 41 майстра спорту, майстра спорту України міжнародного класу. Пишається тим, що його учні 18 разів захищали спортивну честь України на міжнародній арені, 10 разів були призерами чемпіонатів Європи і світу зі стрибків на акробатичній доріжці. А одна з його учениць – Оксана Грицик-Встретєнцева – у 2002 р. стала чемпіонкою Європи.

Такі результати досягнуто завдяки творчому підходу Романа Веклюка до навчально-тренувального процесу. Він створив одну з найкращих в Україні матеріально-технічну базу для підготовки спортсменів-акробатів. Самотужки розробив і виготовив спеціальне обладнання для безпечного навчання учнів.

Учні тренера продовжують перемагати у чемпіонатах України серед юнаків, юніорів та дорослих, а також у міжнародних змаганнях. Нині один із спортсменів є членом національної збірної, ще двоє - юнацької збірної команди України зі стрибків на акробатичній доріжці.

В 2016 р. спортсменки відділення О. Табачинська та Ю. Пилип’як встановили рекорд України, виконавши надскладний акробатичний елемент. Тож учасники рекорду, тренери та Роман Веклюк, як організатор рекорду, отримали сертифікат Національного реєстру рекордів України.

Роман Іванович вдало поєднує тренерську роботу з науковою діяльністю та суддівською практикою. Брав участь у науково-практичних конференціях з доповідями щодо підвищення об’єктивності суддівства під час змагань. З цією метою створив декілька приладів, тож 1987 р. отримав «Авторське свідоцтво» Державного комітету СРСР у справах винаходів та відкриттів, а 1995 р. - сертифікат Міжнародної федерації спортивної акробатики. А ще талановитий тренер створив багатофункціональний електронний прилад для суддівства, що донині застосовують під час змагань.

Веклюк Р.І. з 1994р. – суддя міжнародної категорії зі спортивної акробатики та зі стрибків на акробатичній доріжці. Бере участь в суддівстві чемпіонатів Європи, світу та Всесвітніх ігор. Є автором обов’язкової програми для спортсменів та здійснив переклад і видав українською мовою міжнародні правила змагань, якими користуються спортсмени та тренери.

Тренер бере участь у пропаганді фізичної культури та спорту і здорового способу життя. За активну роботу і підготовку чемпіонів України його неодноразово нагороджено почесними грамотами, дипломами та подяками Міністерством молоді та спорту України, а також міською, районною та обласною адміністраціями. 1997 р. нагороджений почесним знаком «Відмінник освіти України». 1999 р. йому присвоєно звання «Заслужений тренер України». А 2002 р. отримав звання «Ветеран праці».

Роман Іванович одружений. Із дружиною Людмилою Степанівною виховав двох синів – Сергія та Віталія.

Життєве кредо: тільки добро може породити добро, зло ніколи не породить добро.

 

НОВИНИ

Дрогобич: день за днем

* 8 січня на пл. Ринок з успіхом пройшла яскрава театралізована вулична вистава «Вертеп» молодіжного театру «Gloria».

* 8 січня до ратуші з вертепом завітали учасники дитячого парламенту Дрогобича. Міський голова Тарас Кучма подякував дітям і подарував кожному солодкі гостинці.

* 8 січня міський голова Тарас Кучма провів зустріч з мешканцями будинку №38 на вулиці Трускавецькій, де 7 січня сталася пожежа. Мешканцям наголосили, що за умови співпраці мерія надасть всю можливу допомогу, адже квартири у будинку приватизовані.

Тарас Кучма доручив спеціальній комісії провести обстеження інших споруд щодо стану електромереж та відповідності електроприладів дозвільним документам. Адже мешканці часто самовільно встановлюють автомати потужністю значно вищою, ніж дозволено. Це призводить до займання та виведення з ладу електромереж.

* 10 січня відбулася нарада міського голови Тараса Кучми з керівниками підрозділів комунальної сфери міста щодо роботи електронного сервісу «Відкрите місто». Всього за 2019 рік на е-сервісі громадяни вказали майже 600 проблем, у роботі комунальних служб міста перебувають 233.

* У загальноосвітніх закладах Дрогобича і Стебника встановлюють комп’ютерне обладнання, закуплене у рамках освітянської програми за співфінансування: державного (70%) та місцевого (30%) бюджетів. Загальна вартість 291-го комп’ютера – понад 2,5 млн. грн. 10 січня міський голова Тарас Кучма завітав до ліцеїв №1 ім. І.Франка та №4 ім. Лесі Українки, яким передали по 29 комп’ютерів.

* У школах Дрогобича і Стебника учні восьмих класів вивчатимуть курс «Дрогобичезнавство». Цьогоріч планують закупити 1000 підручників за 92 тис. грн. Заняття проходитимуть у формі факультативів, гуртків та додатково на уроках історії.

* 11 січня у Дрогобицькій ДЮСШ ім. І.Боберського стартували змагання зі стрибків на акробатичні доріжці «Кубок Прикарпаття». Зі початком турніру учасників привітав міський голова Тарас Кучма. Упродовж двох днів нагороди виборювали команди з Вінниці, Житомира, Кривого Рогу, Кам’янець-Подільського, Львова, Шостки та Дрогобича.

За матеріалами пресслужби ДМР

 

Які вулиці у 2020 році ремонтуватимуть?

У Департаменті міського господарства озвучили перелік вулиць, які першочергово планують відремонтувати у 2020 році.

Це вулиці: М.Грушевського, М.Шашкевича, Будівельна, Вокзальна, Горішня Брама, В.Великого, І.Мазепи, І.Вільде, Стрийська, О.Нижанківського. Про це повідомив керівник Департаменту міського господарства Роман Москалик.

На вул. М. Шашкевича ремонтні роботи планують проводити вже цього тижня.

Загальна вартість усіх передбачених робіт становить 36 мільйонів гривень, однак, за словами Романа Москалика, у міському бюджеті на 2020 рік на разі передбачено лише 12 мільйонів. Не вистачає ще 24 млн. грн. У Департаменті міського господарства розраховують отримати ці кошти за рахунок дофінансування з перевиконання міського бюджету у 2020 році.

Пресслужба ДМР

 

Успіх «Верховинки» на «Яскравій країні-2020»

Народний ансамбль танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка (художній керівник Богдана Кос) здобув перше місце на XI Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна-2020» у Трускавці.

Під час відбірного етапу 10 січня дитячо-юнацькі танцювальні ансамблі з Дніпра, Миколаєва, Каховки (Херсонщина), Решетилівки (Полтавщина), Жидачева, Самбора, Дрогобича виступили на сцені Палацу культури ім. Т.Шевченка. Наша «Верховинка» представила нас суд глядачів і журі хореографічні композиції «Весела полонина» та «Гопак». Для Гала-концерту 12 січня організатори фестивалю обрали «Веселу полонину». І знову виступ наших земляків зібрав гучні оплески зали Палацу культури ім. Т.Шевченка!

Під час урочистого нагородження «Верховинка» отримала Диплом за перше місце та грошовий Сертифікат на 300 євро для участі у фестивалі танцю в Болгарії влітку цього року. Окрему подяку від журі отримала керівник ансамблю Богдана Кос.

Дипломами за перші місця у різних вікових категоріях та призами також нагородили: Народний аматорський театр танцю «Гармонія» (м.Решетилівка Полтавської області), Колектив народного танцю «Дністрові зорі» (Коледж культури і мистецтв, м.Самбір) та Зразковий ансамбль танцю «Зіронька» (м.Дніпро).

А Гран-прі фестивалю у категорії «Хореографія» здобув Народний аматорський театр танцю з Полтавщини – «Гармонія» (м.Решетилівка).

У категорії «Вокал», де серед виконавців була представлена чи не вся Україна, визначати найкращих членам авторитетного журі довелося дуже непросто. Тож, окрім декількох призових місць у кожній із вікових категорій, як компроміс присудили аж два Гран-прі. Їхні володарі – юні талановиті співачки Єва Мєчкало (м.Київ) та Валерія Жиркевич (м.Дніпро).

Відзначимо, що одне з других місць серед вокалістів виборола дрогобичанка Мар’яна Коцеміра.

Ярослав ГРИЦИК, фото автора

 

«Різдвяні віншування» у Народному домі

11-12 січня у Дрогобичі вчетверте пройшов Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль «Різдвяні віншування» (організатори Олександр Нікітін та Марта Ек).

У ньому яскраво виступили танцювальні колективи та вокалісти з Дрогобича, Стебника, декількох областей України та з Молдови. Найкращі з них отримали заслужені нагороди і, звісно, щедрі оплески.

 

Дві радості прийшли у «Карпати»

Уже декілька років поспіль під егідою політичної сили «Батьківщина»,за безпосереднього сприяння генерального директора ГКК «Карпати», заслуженого лікаря України Лева Грицака відбувається благодійний Різдвяний вечір, на який зазвичайпокликано, та мало вибраних (Мат.22.14), в душі яких завжди іскриться доброта, скромність і відвертість. На цей християнський захід принципово не запрошуються титуловані персонажі, за винятком лідерів партії. На цей раз із високопоставлених гостей був народний депутат України Михайло Цимбалюк. До речі, його із Левом Грицаком єднає ще й щира приятельська багаторічна дружба.

А тепер по суті: диригентська паличка на благодійному вечорі знаходилася у руках заступника генерального директора санаторію з гуманітарних питань Тараса Метика. Він, так би мовити, і дав старт. Присутні у залі вшанували хвилиною мовчання загиблих в авіакатастрофі в Ірані наших співвітчизників і тих, хто щодня відає своє життя у війні з російським окупантом. Отці Володимири  з Трускавця і Стебника поблагословили різдвяну зустріч на родинний затишок. Люди, а їх зібралося понад 200 осіб спілкувалися між собою, колядували з радістю зустріли вертепне дійство у виконані артистів заслуженого ансамблю пісні і танцю «Верховина».

Чуйним було звернення до гостей і самого Лева Грицака. Адже майже кожного з  присутніх в залі він знає особисто. Під завісу зустрічі було відчутно з якою шанобливістю і вдячністю вони підходили до нього і в одногоголоссі дякували за це традиційне колективне Різдво.

Щоб і надалі у «Карпатах» щороку лунали різдвяні колядки, і щоб була нагода поспілкуватися один з одним, і поділитися радістю навпіл. Бо кожна така розділена радість – це дві радості…

В.Т.

Фото: Миколи КРАВЦІВА

 

АНОНСИ

Свято Водохреща у Дрогобичі

19 січня на Водохреща люди пірнають в ополонки. У відділі НС та ЦЗН ДМР повідомили, що у Дрогобичі на 4 водоймах працюватимуть служби порятунку, зокрема: у парку ім. Б.Хмельницького, на вул. С.Наливайка, на ВК «Залісся» та на території ДПЧ №5 (вул. Зварицька,9).

Того ж дня на площі Ринок відбудеться традиційне Йорданське святкування.

У програмі – освячення води, виступи вертепів, колядки та щедрівки. А також освячення реконструйованої площі Ринок. Початок о 14:00.

Пресслужба ДМР

 

Йорданські купання-2020

ГО «Посейдон» запрошує мешканців Дрогобича відвідати традицій Йорданські купання, які відбудуться у неділю, 19 січня, на малому озері у парку ім. Б.Хмельницького о 13.00.

 

«Слобода-Раковець» запрошує на Водохреща

Відпочинковий комплекс «Слобода Раковець» у с.Воля Якубова запрошує на Водохрещенські купання в чисто-екологічних ставках, які відбуватимуться 19 січня 2020р. об 11:00.

Розпочнуться вони з освячення води, яке проведуть священники. Згодом, за будь-якої погоди, бажаючі матимуть можливість скупатися. Занурення проводимуться з платформи корабля.

Після Водохрещенської купелі на березі відбудуться частування: шашлики, куліш, бограч і глінтвейн. А втім, перелік холодних і гарячих страв чималий. Тож провести свято на «Слободі Раковець» буде цікаво і колоритно.

 

Львівський академічний обласний муздрамтеатр ім.Юрія Дрогобича

ЗАПРОШУЄ:

16 січня, четвер

18.00 – притча «Дуже проста історія» (М.Ладо).

19 січня, неділя

13.00 – музична казка «Сміливець Іванко» (Інсценізація Н.Цибульської).

17.00 – легенда з гуцульського життя «Тіні забутих предків» (М.Коцюбинський).

22 січня, середа

18.00 – романтична драма «Втеча від реальності» (Т.Іващенко).

23 січня, четвер

18.00 – музично-ексцентрична комедія «Надвечір’я з рок-н-ролом» (М.Хейфец).

 

ДО ВІДОМА ПЕДАГОГІВ

Пройди сертифікацію та отримай бонус!

Запрошуємо педагогічних працівників (учителів початкових класів) пройти сертифікацію у 2020 році. Участь є добровільною.

Учителям, які успішно пройдуть сертифікацію, буде встановлено надбавку до заробітної плати у розмірі 20%.

Реєстрація триватиме з 15 до 31 січня 2020 р.

Міносвіти і науки України встановило граничну кількість учителів початкових класів, які можуть зареєструватися для сертифікації-2020 у Львівській області – 140 осіб.

Просимо вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями, прагнуть їх поширити, реєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – http://testportal.gov.ua

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

ПРО ПЕНСІЙНІ НОВАЦІЇ

Що нового очікувати з початку 2020 року у пенсійному забезпеченні  розповіла 13 січня на брифінгу для засобів масової інформації начальник Дрогобицького сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Любов ЯНЕВИЧ.

Так, від 1 січня збільшився мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж. Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання поточного року мінімальної заробітної плати до рівня 4723 грн. У зв’язку із цим з 1 січня  перерахо­вано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж не менше як 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

Як наслідок, мінімальний розмір пенсії за віком,  встановлений для зазначеної категорії осіб у розмірі 40% нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня збільшиться до 1889,20 грн. Перерахунок пенсій проведено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65 років у поточному році, такі перерахунки здійснюватимуть із дня досягнення відповідного віку за наявності в них необхідного страхового стажу.

Також наприкінці минулого року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» щодо виплати військових пенсій. У цій постанові передбачено, що:

- з 1 січня 2020 року виплата пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) і перерахованих із 1 січня 2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, котру особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється в підвищеному розмірі з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року;

- особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2020 року виплачується пенсія, котра з 1 січня 2016-го перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, встановлених законодавством),  щомісяця здійснюється  виплата 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 1 січня 2016 року, і місячним розміром пенсії, одержаної особою за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017-го, до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.

Керівник пенсійної служби наголосила, що з нового року зростають вимоги до страхового стажу для тих, що планують вийти на пенсію за віком. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, потрібно мати мінімум 27 років страхового стажу. Якщо особа має від 17 до 27 років страхового стажу, то зможе вийти на пенсію не раніше як у 63 роки, а якщо  стаж становить від 15 до 17 років, то не раніше як у 65 років.

Кор. «ГЗ»

 

Як у терцентрі Козу водили

14 січня у світлиці Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося театралізоване дійство з нагоди Свята Маланки та Старого Нового Року.

Майже 40 підопічних закладу, а це самотні громадяни похилого віку, зібралися, щоб разом поколядувати, пощедрувати та повіншувати.

Розпочала святковий захід директор терцентру Марія Лютик, яка привітала усіх присутніх із Старим Новим Роком, після чого ведуча заходу розповіла про традиції святкування Маланки та Василя.

У виконанні хору «Калинонька» прозвучало багато колядок, які з радістю підспівували усі присутні.

На веселе свято завітала Маланка з Василем, хитрою Козою, Котиком-Мурчиком та Циганами. Глядачі щедрими оплесками оцінили театральні здібності акторів-аматорів. Дотепну сценку «відтворили підопічні та працівники терцентру.

Закінчилося дійство традиційним частуванням пампушками та узваром.

Вл.інф.

 

ПАМ’ЯТЬ

Відійшла у Вічність українська Мати Тереза

Анна-Володимира РУДНИК, із стрийського роду Синишиних все своє 83-річне життя присвятила служінню національній ідеї і добру.

До дня народження вона не дожила неповних два місяці. Ця жінка вірою і правдою служила Україні, вона пройшла свою життєйську Голгофу з гідністю. За зв’язки з націоналістичним підпіллям сім’ю запроторили у Сибір. Мати зробила майже неможливе – відправила двох молодших дочок Володимиру (їй змінила ім’я на Анну) і Надію. А далі навчання на медсестру, робота акушеркою, одруження з Володимиром Рудником і велика громадська робота.

Після смерті чоловіка у 1993 році вона цілковито зосередилася на жертовній і благочинній праці, в ім’я розбудови української держави і допомозі немічним. П’ятнадцять років пані Рудник доглядала рідних сестер Степана Бандери – Оксану і Володимиру. Не маючи власних дітей, жила і працювала заради інших дітей. Її доброта і щирість зігрівала всіх, хто потребував душевного і духовного тепла. Останні роки п.Рудник жила у Дрогобичі. Вона була Почесним громадянином міста.

Ось такою сильною духом була українська Мати Тереза Анна-Володимира Рудник.

Вічний Вам спокій нескорена українко-християнко.

У скорботі влада і громада

***

Дрогобицька Станиця Братства ОУН-УПА сумує і висловлює щире співчуття родині з приводу смерті Анни-Володимири Рудник, членкині Братства, активістки, Людини з великої букви, яка все своє життя поклала на вівтар утвердження Соборної Самостійної України.

Народилася в 1937р. на Стрийщині в національно-свідомій родині. Ще дитиною, разом із усією сім’єю була вивезена в Сибір. Там на далекій півночі замордували її батька. З проголошенням Незалежності України на долю Анни-Володимири Рудник випала відповідальна місія – опікуватися сестрами Степана Бандери. До кінця їх днів сумлінно пильнує за ними, допомагає, доглядає, щоденно проявляє турботу. Вона не зважала на свій вік, зустрічалася з молоддю, виступала на заходах із вшанування С.Бандери, провідників ОУН-УПА, полеглих у боротьбі за волю України, видавала книжки. Добрими справами чинила Україну, яку мала в серці, утверджуючи гасло ОУН «Бог і Україна – понад усе!».

Відійшла у Вічність на сам Святвечір. Але залишилася в пам’яті. Бо ступала по землі незламною українкою, множачи славу своїй Вітчизні. Вічна пам’ять! Слава героям!

У скорботі Тарас Куликовець, станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПАСоздан 16 янв 2020  Комментарии       
Всего 1, последний 4 мес назад
Серафим Аскольдович 16 янв 2020 ответить
Пишаюся,тішуся, що є в краї нашім така газета. Пан Турмис вже й літній чоловік, але не залишає нас без інформування про події, та ще й вчить мови не лише української, понад сорок літ вказує як првильно вживати й лексику иномовну, навіть коли значення не маєш. Мало хто й мало де може похвалитися таким часописом.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником