ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 23 січня 2020 року
Міська лікарня №1 стане регіональною

Минулої п’ятниці постановою Кабінету Міністрів України затверджені перелік госпітальних округів та мережа багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. У Львівському госпітальному окрузі визначено дев’ять таких закладів, серед яких і Дрогобицька міська лікарня №1. Цю подію ми попостили прокоментувати начальника відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимира ЧУБУ.

- На Львівщині опорними лікарнями І рівня визначені Буська, Самбірська, Стрийська центральні районні лікарні та Новояворівська лікарня, ІІ рівня – Львівська міська лікарня швидкої допомоги, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівська міська лікарня №8, Червоноградська міська лікарня та Дрогобицька міська лікарня №1.

Це означає, що ДМЛ №1 фактично буде виконувати функцію лікарні обласного рівня, надаючи різноплановий рівень медичної допомоги мешканцям не тільки Дрогобича і Стебника, а й цілого регіону, у тому числі з Турківського, Сколівського, частково Стрийського, Самбірського, Старосамбірського районів. Річ у тім, що обсяг надання медичних послуг у лікарнях ІІ рівня є значно ширшим, ніж у лікарнях І рівня.

Для прикладу, на базі Дрогобицької міської лікарні №1 з липня 2019 року функціонує відділення інтервенційної кардіології і реперфузійної терапії. Завдяки ангіографічному обладнанню ми можемо за сучасними технологіями надавати допомогу при гострому інфаркті міокарда та планово обстежувати пацієнтів з клінічною серцевою патологією. Заплановане відкриття інсультного центру.

Отримання ДМЛ №1 статусу лікарні ІІ рівня стало можливим завдяки тому, що упродовж чотирьох останніх років вкладено багато зусиль і фінансів в оновлення матеріально-технічної бази, придбання обладнання, проведення ремонтів. Маємо фаховий кадровий склад. Це відзначила незалежна аудиторська перевірка, тож і було прийняте відповідне рішення Кабміну.

Після старту другого етапу медичної реформи гроші підуть за пацієнтом, тому регіональний статус нашої лікарні дозволить уникнути серйозного дефіцит фонду заробітної плати медпрацівників, який спостерігається упродовж декількох років. Адже 40% пролікованих пацієнтів – це мешканці інших територій, а тамтешня місцева влада відмовляється укладати угоди про відшкодування витрат на їхнє лікування. Дрогобицька районна рада компенсує витрати лише частково. На жаль, Бюджетний кодекс України не зобов’язує органи місцевого самоврядування це робити, у ст. 93 зазначено, що місцева рада МОЖЕ передати зі свого бюджету кошти для відшкодування витрат до бюджету іншої територіальної одиниці. Тобто, може передати, а може і не передавати. Цим вони і користуються. Як бачимо, одне-єдине слово «може» створює дуже серйозні проблеми у медичні галузі Дрогобича і Стебника, оскільки держава фінансує її з розрахунку на кількість населення лише цих міст. Сподіваюся, цього року ми уникнемо таких потрясінь. Головне, щоб запровадження другого етапу медреформи не відтермінували, - зазначив Володимир Чуба.

Ярослав ГРИЦИК

 

НОВИНИ

Йорданське дійство на оновленій площі

У День Богоявлення Господнього, 19 січня, на оновленій центральній площі у Дрогобичі відбулося Велике Йорданське дійство.

Того дня на пл. Ринок презентували 17 вертепів з різних куточків Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – учасників ІІІ регіонального Фестивалю вертепів. Також відбулося загальноміське водосвяття, яке провів єпископ-помічник СДЄ УГКЦ Григорій Комар.

З Водохрещам учасників дійства привітали владика Григорій та міський голова Тарас Кучма.

Родзинкою урочистостей було різдвяно-новорічне вітання від друзів з Нової Каховки.

За інформацією пресслужби ДМР

 

Вечірня школа переїжджає 

Дрогобицьку вечірню (змінна) школу, яка функціонувала у приміщенні на вул. І.Франка,14, перенесли на базу ліцею №3 ім. В.Чорновола.

Статус юридичної особи вечірньої школи ліквідують шляхом приєднанння до ліцею №3, якому дозволять проведення екстернатної та інституційної форм навчання. Бюджетні асигнування перерозподілять на утримання ліцею №3.

Таке рішення 16 січня прийняла LX сесія Дрогобицької міської ради. Як зазначають у відділі освіти ДМР, у вечірній школі навчається 40 учнів та ще 85 у виправній колонії №40. Приміщення, яке зараз на балансі відділ освіти, передадуть відділу культури та мистецтв ДМР. Там планують облаштувати культурно-освітній центр імені І.Франка.

 

На черзі – реконструкція фасадів 

Площу Ринок реконструювали. Тепер беруться за фасади та дахи будівель.

Про це повідомив начальник відділу містобудування та архітектури ДМР Ігор Петранич.

Зараз у відділі працюють над концепцією розпису фасадів. Архітектори вбачають доцільність у поділі площі на дві зони: де розміщені старовинні будівлі та багатоповерхівки, зведені у 70-80 роках. Також планують привести до ладу покрівлі. До цього планують залучити як власників приміщень та бізнесу, так і самих мешканців.

За інформацією пресслужби ДМР

 

Фотоспадок Ореста Малинівського 

21 січня у місті Котермака відкрилася фотовиставка пам’яті відомого дрогобицького фотографа Ореста Малинівського. Дата була вибрана не випадково, адже це – день народження фотомитця.

Роботи пана Ореста, а це світлини мальовничої природи нашого краю, гірські пейзажі, вулиці рідного міста, портрети наших сучасників прикрасили стіни Студії художнього фото на вул. Бориславській,19, де він багато років працював. Як зауважили гості заходу, фотографії, зроблені Орестом Малинівським, можна знайти в альбомах кількох тисяч мешканців Дрогобиччини. Підготував експонати й організував виставку фотограф, керівник проєкту «Галицька кіношкола» (м.Трускавець) Олег Бачинський.

На відкриття експозиції завітали відомі дрогобицькі фотографи, серед яких Богдан Зеньо, Борис Лисенко, Богдан Ілик, Микола Кашаєв, родина, друзі та знайомі Ореста Малинівського, журналісти. У неформальній обстановці за горнятком запашної кави присутні згадували пана Ореста, його роботу, яка водночас була й творчим захопленням на усе життя, говорили про минуле й сучасне мистецтва фотографії.

Організатор виставки Олег Бачинський розповів, що має на меті зробити Студію художнього фото таким собі творчим осередком Дрогобича, а також періодично експонувати там роботи інших фотографів нашого краю. А ще на базі студії незабаром запрацює школа, яка навчатиме дітей і молодь бачити прекрасне, розвиватиме їхні таланти, прищеплюватиме естетичний смак, виховуватиме творчу еліту міста.

Ярослав ГРИЦИК

 

«ФЗ» назвала авторів року 

Радіо «Франкова земля» підбила підсумки третього конкурсу серед своїх найкращих авторів у 2019 році.

Дипломи та спеціальні призи вручив редактор радіо «ФЗ» Йосип Фиштик.

Отож, у номінації «Особистості у галузі освіти та економіки» переміг директор Дрогобицької філії НУ «Львівська політехніка», кандидат економічних наук Іван Жигало.

«Волонтер року» – Микола Походжай, «Депутат року» – Олег Дацюк, «Сільський голова року» – Мирон Флюнт, «Підприємці року» – Степан Демків та Марія Матолич. Переможці у номінаціях «Лікар року» – Лідія Петрик, «Юні Таланти. Відкриття року» – Владислав Коцюба, «Сільські, селищні ради: координація дій» – Степан Коваль.

У номінації «Герої національного чину» нагороду отримав Народний герой України Вадим Крайненко, у номінації «Франковий Дрогобич – Київ. Радіоміст» – головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Куліда.

Гостем церемонії вручення відзнак був учень школи педагогічної практики музичного коледжу ім. В.Барвінського, скрипаль Назарій Фиштик.

Вл.інф.

На фото: Олег Дацюк, Марія Матолич, Іван Жигало, Лідія Петрик.

 

23-і Йорданські купання у Дрогобичі

19 січня на малому озері у парку ім. Б.Хмельницького відбулися Йорданські купання, започатковані лікарем бл.п. Михайлом Белеєм у 1997 році.

Щоб оздоровитися в ополонці, яка цьогоріч мала більше символічний характер, оскільки крига після нічного морозця була дуже тоненькою, прийшло чимало дрогобичан різного віку, багато хто із дітьми. Після освячення води отцем Григорієм, вони мали змогу зануритися у водойму.

Для зручності «моржів» поруч мобільний пункт обігріву та рятувальний пост облаштували працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У коментарі журналістам один із організаторів Йорданських купань, голова клубу зимоплавів «Посейдон» Богдан Паленичак висловив задоволення, що того дня учасниками заходу стали стільки людей. А один із активних членів клубу зимоплавів, депутат облради Михайло Задорожний закликав усіх охочих до загартовування приєднуватися до «посейдонівців» і купатися у парку ім. Б.Хмельницького щонеділі о 13:00.

Ярослав ГРИЦИК

 

Йорданське святкування у козацькій слободі «Раковець»

Загальновідомо, що Східна Церква 19 січня обходить празник Богоявлення (Епіфанії) чи Йордану, по-народному – Водосвяття-Водохреща. Один із найдавніших празників християнства, який належить до 12-ти великих свят християнського світу.

Наші краяни вже добре знають, що козацька слобода «Раковець», яка відроджується невтомними зусиллями і подиву гідною наполегливістю Лева Грицака, генерального директора ГКК «Карпати», приваблює до себе не лише місцевих, а й багатьох гостей Підкарпаття.

Цьогорічна зима дивує нас то приморозками, то відлигами, і навіть у день Водохрещення не скувала водну глибінь крижаним панциром, не лютувала зимовою хурделицею, що дозволило гостям прибути до козацької слободи «Раковець» із дітьми різного віку. Тож Йорданське водосвяття у слободі на запрошення господаря свята – Лева Грицака відвідали майже тисяча осіб разом із родинами.

12-кратна мелодія передзвонів запросила учасників дійства до молебню у капличці Покрови Пресвятої Богородиці з нагоди свята Йорданського Водосвяття, яку відслужили отці Іван і Ярослав Яворські, Володимир Кобитяк і отець Володимир Раделицький. Перед молебнем священники запросили присутніх вшанувати пам’ять жертв авіакатастрофи, що сталася нещодавно над Іраном.

Після молебню урочиста процесія рушила до водного плеса, яке надійно охороняють дерев’яні фігури українських гетьманів. Там у спеціальній ємності душпастирі провели обряд освячення води, якою тут же розпочали пригощатися усі бажаючі і набирати її для домашнього споживання. Потім обряд освячення води настоятелі здійснили над водним плесом.

На палубі козацької чайки бадьорі підлітки – вихованці спортивно-оздоровчого клубу «Еней», переможці чемпіонатів України і лауреати Міжнародних турнірів – продемонстрували різноманітні вправляння у стилі кікбоксингу і рукопашного бою, за якими емоційно спостерігали гості свята, підбадьорюючи своїх симпатиків.

Гарматний постріл з козацької мортири став сигналом для масової Йорданської купелі. Ведуча свята Марія Гуцало нагадала учасникам правила поведінки, а також те, що водохрещенське занурення у воду давня українська традиція, адже Йорданська вода зміцнює імунітет, нормалізує кров’яний тиск, зганяє жирок, позбавляє від депресії, загартовує характер.

Перших охочих сміливців зануритися у Йорданську купіль народний ансамбль «Сагайдачний» веселив різдвяними колядками і жартівливими віншуваннями. Естафету пісенного гурту підхопили самодіяльні артисти зі Старого Села «Вишиванка». На тих, хто з гомоном і сміхом пірнав у щойно освячену воду озера, чекали безкоштовні гарячі ковбаски і чай, які добровільно приготували партійці «Молодої Батьківщини» Трускавця, під керівництвом Ярослава Грицака.

Для дітвори організатори свята запропонували кінні виїзди під опікою тренерів. Дорослі ж пригощалися у ресторані, який розбудовується. Впродовж Йорданського торжества в козацькій слободі «Раковець» над нею ширяв квадрокоптер, регульований Юрієм Грицаком, щоб зафіксувати мірило події та його учасників.

Варто наголосити, що організатори заходу заздалегідь подбали про безпеку на час купання та зручності для гостей Водохрещенського святкування, яке тривало а ж до полудня.

За словами Лева Грицака будівництво козацької слободи «Раковець» має бути довершене за сприятливих погодних умов до Великодніх свят і, безумовно, зможе задовольнити усіх бажаючих приємно і зручно провести свій вільний час на лоні природи, подалі від міської суєти.

Володимир ГРАБЕЛЬСЬКИЙ

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

***

ВІТАЄМО!

На величних ангельських крилах прилетіло Боже благословення у долю Лева Ярославовича ГРИЦАКА. Після Йорданських свят – його день народження. 

Бажаємо, щоб Ви були щасливі й радісні як навесні птиці, і здорові як вода з криниці.

Журналістський колектив «Галицької Зорі»

 

Пампушки щастя від Меденицького ліцею

Гарну традицію започаткували у Меденицькому професійному ліцеї. Напередодні Свята Водохреща делегація педагогів та учнів ліцею завітала до Підбузького геріатричного пансіонату, щоб заколядувати його підопічним і пригостити власноруч спеченими пампушками.

Ініціатором благодійної акції виступив директор ліцею Василь Лужецький, а колектив та вихованці підтримали цю ідею. Тож майбутні кухарі зі своїми наставниками, незважаючи на канікулярний період, охоче взялися до роботи і напекли смачних пампушків – традиційних різдвяних смаколиків.

16 січня на кухні відмінно попрацювали майстрові Тетяна Гарбіч (група 16, ІV курс), Любов Лисунів (гр. 17, ІІІ курс), Галина Волошин (гр. 18, ІІ курс), Олександра Ярова та Марія Шимбра (гр. 19, І курс) та по два ліцеїсти з кожної групи.

А зранку 17 січня делегація меденицьких ліцеїстів разом із майстром виробничого навчання за спеціальністю «Кухар. Кондитер» Марією Шимброю і старшим майстром Оксаною Кузенко вирушили до Підбузького геріатричного пансіонату. Уже на місці до них приєдналися майстри виробничого навчання з Підбузької філії ДНЗ «Меденицький професійний ліцей» Василь Андруневчин, Василь Бараняк, Іван Кушта, Іван Волошанський, Віктор Зимин та викладач Богдан Бараняк.

Гості щиро привітали мешканців пансіонату з Новорічно-Різдвяними святами, усі разом заколядували та защедрували. А доки в актовій залі лунали колядки, учні рознесли до кожної кімнати 123 упаковки з пампушками. Мешканці пансіонату, а це самотні люди похилого віку, щиро раділи візиту, довго й охоче колядували і як діти тішилися запашній домашній випічці. А одна бабця навіть розплакалася, і дякуючи за гостинці, сказала: «Якби ви знали, як я чекала на пампухи!»

Працівниці закладу теж зауважили, що до них час від часу навідуються гості і щось привозять для літніх людей, але щоб стільки свіженьких пампушків та ще й зроблених власноруч – це вперше.

Директор геріатричного пансіонату Віра Баброцяк від імені підопічних та колективу щиро подякувала представникам Меденицького професійного ліцею за візит, коляду і частування хоч і скромними, але такими бажаними смаколиками. Окрему подяку за цю ініціативу вона висловила директору ліцею Василю Лужецькому за виховання у молоді милосердя і шанобливого ставлення до людей похилого віку.

У відповідь гості з Меденич пообіцяли приїхати до пансіонату перед Великоднем вже зі свіженькими пасочками.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Вифлеємський Вогонь Миру засвітили у 450 населених пунктах Західної України

Компанія «Контінентал» уже в черговий раз підтримала міжнародну щорічну скаутську акцію до Різдвяних свят – «Вифлеємський Вогонь Миру». Її суть полягає в передачі символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Зі Святої Землі вогонь поширюють у різні країни та міста. Це полум’я символізує добро, мир, затишок та долаючи кордони єднає християн по всьому світу.

«Вогонь любові, вогонь добра, неси у світлі ліхтаря…» – урочисто заспівали тернопільські пластуни, передаючи лампадку з вогнем працівникам у центральному офісі «Контінентал Фрамерз Груп». А вже до кінця грудня пластунські осередки разом із регіональними представниками Компанії спільними зусиллями поширили Вифлеємський Вогонь Миру у п’яти областях України: Тернопільській, Львівській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Чернівецькій. Полум’я передали у сільські та обласні територіальні громади, лікарні, школи. Компанія «Контінентал» допомагає у реалізації цієї світлої християнської акції, адже розуміє важливість духовної єдності українців. Такі проєкти допомагають зберегти та зміцнити віру у серці кожного християнина.

- Компанія вже четвертий рік поспіль долучається до цієї акції. Ми спільно з пластунами поширюємо цей вогонь в 450 населених пунктах, основна допомога полягає в організації процесу закупівлі лампадок та свічок, виготовленні календарів та буклетів, забезпеченні, з нашого боку, пальним та сприянні з логістикою. Цьогоріч на організацію проєкту Компанією виділено 80 тисяч гривень, – зазначив Назарій Карпин, провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу Компанії «Контінентал».

Вогонь Вифлеємської зірки розпочали передавати ще у грудні, щоб кожен вірянин зміг запалити ним свічку на Святу Вечерю. А зберігають священний вогник у домівках щонайменше до 19 січня – свята Водохреща.

 

Славимо Сина Божого!

З веселою колядою, святковим настроєм до Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона завітали учні 5-А класу загальноосвітньої школи №7 м.Стебник, разом із класним керівником Марією Бориславською.

Вони принесли подарунки для особливих дітей із власноруч виготовленими листівками, у яких бажали кожному здоров’я і добра. Діти разом колядували, щедрували. Дивом Різдва наповнялося кожне серце, кожен куточок Центру!

А колядки «Нова радість стала», «Бог предвічний», «Добрий вечір тобі, пане господарю», виконані усіма маленькими учасниками святкового дійства, свідчать про те, що такі традиції Галицького краю, наших прадідів і дідів будуть завжди з нами, прославляючи народження Сина Божого.

Після гарних колядок гостей Центру чекало солодке частування і щира вдячність за їхню добру справу. Стебницькі школярі показали, що хоч вони й маленькі, але серця в них безмежно великі і щирі. Дякуємо Вам за це!

Марія ЯНКО, вихователь Центру

 

ПОЛІТИКА

Юлія Тимошенко: «Урядовий проєкт Трудового кодексу порушує права кожного українця»

Влада проштовхує проєкт Трудового кодексу, який спрямований на жорстке згортання прав працівників, знищення профспілкового руху та порушення міжнародних трудових стандартів.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

«Не можна поставити роботодавця як диктатора своїх інтересів, а робітника – в стан раба. Але саме це передбачено трудовими договорами у проєкті цього кодексу. Він не захищає працівників в питанні робочого часу. Роботодавцю надається право звільняти коли завгодно, кого завгодно, як завгодно. Підприємців треба підтримувати, але не можна віддати в трудовому законодавстві всі права роботодавцям. Трудовий кодекс має фундаментально захищати працівників від свавілля наймачів чи держави. Тому він мусить бути виписаним так, щоб не було безкарним жодне порушення прав робітника», – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що урядовий документ, який розроблявся без участі профспілок і громадськості, суперечить вітчизняним і міжнародним профільним документам.

«Поданий Урядом проєкт кодексу не просто порушує Конституцію в її ключових параметрах, а й міжнародне законодавство і ратифіковані Україною конвенції про права людини. По суті влада ризикнула денонсувати міжнародні конвенції. Нова влада та нова система, мабуть, дуже сміливі, але ця сміливість має спрямовуватися на захист прав людей, відновлення справедливості, налагодження нормального життя в країні, а не на те, щоб остаточно перетворити державу на руїни. Якщо через Верховну Раду будуть протягувати Трудовий кодекс, так як протягували земельний закон, – ламаючи через коліно парламент, профспілки – це збурить усю працюючу Україну, а нам не потрібні нові потрясіння», – резюмувала Юлія Тимошенко.

 

Як зросли зарплати топ-чиновників

15 січня інформаційний простір сколихнула новина про підвищення заробітної плати… На жаль, мова не про зарплати вчителів, медиків чи військових, а про тих, у кого з фінансовим становищем і так все дуже непогано – урядовців та топ-чиновників.

Найбільш захмарною цифрою у 1,9 млн грн. щомісяця виявилась зарплата у гендиректора держпідприємства «Укрпошта». Фактично збиткова установа, із застарілим обладнанням і методикою роботи, з мінімальним фінансуванням на оплату праці поштарів та працівників регіональних відділень «Укрпошти», а має найвищу мотивацію керівника.

Як пояснив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, такі дії покликані зруйнувати корупційну складову та бажання в посадовців брати участь у різноманітних тіньових схемах. Тобто, не Кримінальний кодекс, не почуття відповідальності і навіть не власна совість спонукають депутатів та міністрів працювати натхненно і в межах закону, а саме захмарні зарплати, які фактично можна вважати «легалізованими хабарями».

Нещодавно політолог Володимир Фесенко звернув увагу, що високі зарплати стимулюють держслужбовців до більш сумлінного виконання посадових обов’язків і в Європі мотивація складає від 18000 до 38000 євро, що ідентично до зарплат, встановлених в Україні, в перерахунку на гривню. Однак великою помилкою є перерахунок заробітних плат в іноземній валюті у їх еквівалент у гривні, адже середня зарплата у Європі – 5000 євро, а це приблизно 1/5 від зарплати, наприклад, міністра. В Україні ж середня зарплата пересічного громадянина 10700 грн., що є 1/50 від мотивації члена Наглядової ради «Укрзалізниці» і 1/180 від зарплати гендиректора «Укрпошти». І це в державі, де мінімальна пенсія 1638 грн., мінімальна заробітна плата 4723 грн. Спостерігаємо просто неймовірний контраст!

Згадавши факт зупинки фінансування програм розвитку наприкінці 2019 року у зв’язку з дефіцитом бюджету в межах 50 млрд грн., сьогоднішні подарунки урядовцям виглядають, щонайменше, абсурдно.

Де-юре, грошова мотивація топ-чиновника має прямо залежати від економічного становища у державі і бути нижчою від ринкової. Так стимулюється бажання йти у владу людям із чіткою суспільною та громадянською позицією, у той час, як бажаючим заробити слід іти у бізнес. Але в реаліях сьогодення у людей склалась ілюзія, яка останнім часом перетворилась в реальність, що бізнес не настільки прибутковий, як робота в уряді чи на топ-посаді держпідприємства з від’ємним фінансовим результатом. Фактично, та сама «Укрзалізниця», яка ще у серпні 2019 року просила уряд про дофінансування, сьогодні збільшила фінансову винагороду члену Наглядової ради аж до 588 тисячі гривень на місяць.

У цьому фінансовому безладі про себе не забули і працівники культури. Мова не про працівників театру чи музею, а про керівництво Міністерства. Міністр культури зі своїми колегами зробили подарунок собі під Новий рік у вигляді премії на загальну суму майже 1,4 млн грн. Щоправда, сам міністр задекларував найменшу премію – 112904 грн., а найбільшу отримав держсекретар Мінкульту –  497709 грн. До речі, такий метод поділу держбюджету став дуже популярним у новому уряді і розмір премій зазвичай вищийза посадовий оклад і фактичну зарплату.

Та найбільш неприємним є повне замороження підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії та зарплати, а найголовніше – зарплати вчителям, медикам та військовим. Зупинка розвитку фінансування цих категорій може спричинити загальнонаціональну проблему, адже від якості роботи вчителя залежить майбутнє нації, медика – життя мільйонів українців, а від праці військового – наш спокій та безпека цілої країни. Закрадається думка, що такі дії спрямовані на знищення загальнозначущих сфер.

Щоправда, не всі народні обранці підтримали такі «покращення». Політична партія «Європейська Солідарність» виступила проти захмарних премій та грошових компенсацій, а народний депутат від «ЄС» Ірина Фріз засудила дії уряду в умовах дефіциту бюджету.

Але шкода, що відсоток проукраїнських сил, які дбають про народ України, у Верховній Раді занадто малий, щоб протистояти тотальному знищенню економіки держави та її соціально-правових інституцій. Дуже сумно, що в час зниження рівня життя більшої частини населення України, посадовці, що дотичні до держбюджету, не думають про соціально-незахищені ланки суспільства, а дбають за свої кишені…

Олександр МЕЛЬНИЧУК, юрист, громадський активіст

 

ЗВІТУЮТЬ ДЕПУТАТИ

Звіт депутата Дрогобицької міської ради Олега Юрійовича ДАЦЮКА, 

голови фракції ВО «Батьківщина», голови постійної комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соцзахисту населення перед виборцями про роботу у 2019 році.

Як депутат міської ради спрямовував діяльність на захист інтересів громади та виконання доручень виборців, керуючись при цьому Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом Дрогобицької міської ради.

У 2019р. взяв участь у 17 із 19 пленарних засідань. Відсутній на 2 (1 – відпустка, 1 – відрядження). Регулярно, кожного І та ІІІ понеділка місяця проводив прийом громадян за адресою: вул. Шкільна,4. Провів 14 колективних зустрічей з мешканцями міста, трудовими колективами, громадськими організаціями. Подав 7 письмових та 6 усних депутатських звернень. Надав матеріальну допомогу на оздоровлення 8 мешканцям міста. Допоміг в поліпшенні умов у комунальних установах соціальної сфери: Дрогобицький ліцей – фінансова та організаційна участь у капітальному ремонті прилеглої території (заміна старих плит на бруківку); ЗОШ №15 – ремонт туалетів; ДСШ №2 – ремонт спортивного залу.

На виконання доручень виборців на виборчому окрузі №23 виконані такі роботи: ремонт системи водовідведення даху будинку №4 на вул. Січових Стрільців; ремонт системи водовідведення даху будинку №31 на вул. І.Франка; кронування аварійних дерев на вул.: І.Франка (університетський парк), Т.Шевченка.

Робота в постійній депутатській комісії. Провів 16 засідань комісії. При розгляді особливо важливих та складних питань (перехід на автономне ведення бухгалтерського обліку закладами освіти) ініціював проведення двох спільних засідань разом з комісією з питань планування бюджету, фінансів, цінової політики та інвестицій. Брав участь у розробленні положень і програм (Положення про відзначення провідних спортсменів та їх наставників Дрогобича та Стебника, Положення про стипендію міського голови кращим спортсменам, Програма розвитку туризму у м.Дрогобич на 2018-2020 рр., Програма «Дрогобич місто Івана Франка» та ін.). Є співавтором трьох проектів рішень ради у гуманітарній сфері. Як голова постійної комісії ради проводив зустрічі з колективами та керівництвом установ, закладів, з громадськими організаціями, товариствами, спілками щодо різних проблем та перспектив розвитку міста.

Брав участь у роботі тимчасових комісій та робочих груп: конкурсна комісія щодо заміщення вакантних посад керівників закладів освіти, культури, робоча група з визначення кращих спортсменів Дрогобича і Стебника, робоча група зі збереження історико-архітектурної спадщини Дрогобича.

 

Звіт депутата Дрогобицької міської ради від фракції ВО «Батьківщина» Романа Миколайовича Грицая за 2019 рік

У 2019р. взяв участь у всіх пленарних сесіях та засіданнях Дрогобицької міської ради. Як і в попередні роки, на підтримував необхідні для громади рішення щодо розвитку міста, його благоустрою та культурного і туристичного відновлення. Також підтримав виділення коштів з міського бюджету для погашення заборгованості у виплаті заробітних плат працівникам галузі охорони здоров’я та освіти.

Незмінною для мене є позиція щодо проектів рішень про надання у власність вільних земельних ділянок під ОЖБ, садівництво, ділянок під гаражі з «великою та незрозумілою площею». Ці питання не були підтримані, окрім питань, що стосуються виділенння землі для учасників АТО.

За 2019 рік відбулося 19засідань комісій з питань оренди, приватизації комунального майна, торгівлі, громадського харчування, на 18 із яких був присутній.

Кожної ІІ та ІV середи місяця проводив прийом громадян за адресою: вул. Шкільна,4. Під час прийому громадян отримав 32 зареєстровані звернення.

Неодноразово зустрічався з мешканцями міста для розв’язання їхніх нагальних проблем. За їхніми зверненнями невідкладно скерував міському голові усні та письмові запити і звернення.

У 2019 році спільно з мешканцями буд. №74 на вул. Самбірській було профінансовано та проведено ремонт та часткову заміну покрівлі даху. Надав матеріальну допомогу потребуючим та важкохворим мешканцям міста.

Упродовж року відстоював інтереси громади округу щодо проблемної забудови на вул. Коссака.

У 2019 році продовжую роботу у комісії «Громадський бюджет-2019», є членом Координаційної ради блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини.

 

У РУБРИЦІ P.S.

«Джокер» каламутить воду в Україні

В українське суспільство систематично викидається певна компрометуюча інформація на топчиновників держави. І, як правило, вона має підґрунтя: голова ДБР Роман Труба загримів у скандалі, тепер прем’єр-міністр Олексій Гончарук обпікся на негативних висловах щодо низького професійного рівня в економіці Президента Володимира Зеленського і т.д. З’явилася людина, яка здатна проникати у всі шпаринки кабінетних інтриг і видавати на-гора дозований компромат. Хто з насправді може бути «Джокером»?

Опускаємося на грішну землю і задамося запитанням: кому це вигідно? Якщо врахувати той факт, що снаряди компромату падають все ближче і ближче до найвищого державного трону, то стає очевидним – це зібраний образ інтелектуалів-інтригантів, корі вміють блискуче вести таку гру, завчасно розставляти «яйця» в різні кошики. Прагнучи отримати в управлінні ручного главу держави, вони уже обставили його червоними прапорцями як вовка на полюванні. Зеленський не доріс до вовка-самітника, який може дати собі раду, тому буде робити й далі помилки. А це до добра не призведе.

Розуміючи цю загрозу, деякі опозиційні державотворці розшифровують Зеленському чимало послань, натякаючи йому стати Президентом України, а не групки авантюристів. На жаль, його оточення – це далекі від української історії люди, їм не дано сприйняти дух нації. А «Джокер» і надалі робитиме свою чорну справу за лаштунками великої політики, сіючи хаос у суспільстві. Нація очікує на мудрі поради-розради справжніх проводирів. Бо стоячи осторонь, вони теж стають причетними до злочину. А такі собі Портнови і Ко плетуть інтриги на знищення держави. На тлі українських реалій, а вони мали місце і за козацьких часів, посильну участь у цих процесах бере цар-батюшка Росії, який заполонив агентами не пів, а всю нашу державу. Треба вкотре прозрівати, розбудити націю словом, бо горе буде всім: найперше патріотам, а потім і яничарам.

P.P.S. Одеса. Сара і Ціля влаштували вуличну виставу, обзиваючи одна одну на чім світ стоїть. Глядачі з насолодою чекають її фіналу. Аж раптом на одній із фраз діалог обривається, і розчаровані глядачі розходяться, а Сара із Цілею змовницьки глузують із того, як вони їх обдурили «штучним» конфліктом…

В.Т.

 

СПОРТ

Фінішував «Кубок Прикарпаття-2020»

Минулого тижня у Дрогобичі відбулись традиційні змагання «Кубок Прикарпаття» зі стрибків на акробатичній доріжці, в яких взяли участь спортсмени з Вінниці, Житомира, Кам’янець-Подільського, Кривого Рогу, Львова, Хмельницького, Шостки та Дрогобича.

У перший день відбулись попередні змагання, а в другий день – фінальні, в яких спортсмени мали можливість показати найскладніші вправи і боротися за призові місця.

У всіх п’яти вікових категоріях точилася напружена боротьба. У результаті змагань у юнаків перше місце завоював Віталій Войтів (ДДПУ ім. І.Франка), виконавши потрійне сальто. На другому місці – Олег Мазурик (ліцей №4). У решту вікових категоріях призерами стали Назар Костко (ліцей №2), Андрій Чепелюк (ліцей №2) та Водим Васюрко (ЗОШ, с.Лішня)

Серед дівчат перемогу здобула Аліна Мисишин (ліцей №1), на другому місці – Анна-Марія Вагіла (ліцей № 4), на третьому – Євгенія Жгута (ліцей №16).

Сектор з питань спорту ДМР

 

«Галичина» зіграє у меморіалі Ернеста Юста

22 січня стартував 21-й за ліком масштабний товариський турнір пам’яті видатного наставника львівських «Карпат» Ернеста Юста. Змагання проходять під егідою Львівської асоціації футболу. 

Поєдинки за участю 64-х команд проходитимуть на штучних футбольних полях. По дві найкращі з кожної групи виходять в 1/16 фіналу. Дрогобицька «Галичина» потрапила до групи №14 і в Моршині зіграє з ФК «Стрілець» (Стрілки), ФК «Ходорів/Вовчатичі» та «УГВ-Сервіс» (П’ятничани).

Ярослав ГРИЦИК

 

ІСТРИЧНІ ПАРАЛЕЛІ, ЦИТАТА

«Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло – Незалежна Держава Українська – перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами не для потреб третього або другого з половиною чи якогось іншого Інтернаціоналу, а для устаткування і зміцнення власного державного добра і збагачення рідного народу.

Отже: не забуваймо про меч; учімося міцніше тримати його в руках, а одночасно дбаймо про підживлення нацією моральних елементів її буття – творчої любови до батьківщини, сторожкости до ворога та помсти за кривди, заподіяні ним, в симбіозі яких знайдемо вірний шлях до звільнення і програму для будівництва!»

Симон ПЕТЛЮРА, зі статті «В день свята української державности», 1926 р.Создан 23 янв 2020  Комментарии       
Всего 1, последний 4 мес назад
Серафим Аскольдович 26 янв 2020 ответить
О, вже "народний" часопис скочується до убого примітивного антисемітизму. Довго ж В.Т. (навіть відкрито підписатися не здатен) приховував своє істинне нутро.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником