ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 30 січня 2020 р.
До нас приїхав прокурор-інтелектуал

Уперше за часів незалежності України прокурором Львівської області наприкінці минулого року була призначена 33-річна кандидат юридичних наук Ірина Вікторівна Діденко. Вона родом із Вінниччини. Школу закінчила із золотою медаллю, Одеську юридичну академію з відзнакою. Інтелектуальні знання і людяність і стали перепусткою у її кар’єрному рості.

Уперше вона із робочим візитом побувала у Дрогобичі. Місто візуально сподобалося, але часу для знайомства із його історією забракло, тому у черговий свій приїзд, за її словами, вона неодмінно скористається можливістю вникнути в історію нашого краю.

Уперше прокурор області, незважаючи на свою завантаженість і обідню пору, прийняла всіх 73 відвідувачів і поспілкувалася із журналістами, чого раніше не практикувалось. Прокурор області, очевидно, своїми людськими вчинками ламає деякі стереотипи цієї інституції, яка була обрамлена у шати неприступної фортеці.

Уперше прокурор області, зібравши кипу заяв і документів, які вона отримала під час візиту, не ставила резолюції для реагування, а забрала їх у Львів для детального вивчення, аналізу і конкретного реагування на них. У Ірини Вікторівни є чимало запитань до Дрогобицької поліції, прокуратури, які за своїми посадовими обов’язками мають оперативно і справедливо реагувати на суспільні запити, а не, за великим рахунком, збиткуватися над людьми.

Зауважив таке: кожен, хто мав змогу поспілкуватися із Іриною Вікторівною, повірив у торжество справедливості. Тепер головне, щоб підлеглі сприйняли її філософію і працювали як і має належати державним службовцям.

Володимир ТУРМИС,

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Віч-на-віч з громадою, яка солідарна з владою…

Минулої п’ятниці міський голова Тарас Кучма у своєму кабінеті зустрівся із представниками ЗМІ. Трансляція велася у прямому ефірі у соцмережі. У процесі розмови надійшло близько однієї тисячі відгуків.

Міський голова у незвичній досі формі, як для прес-конференції, вирішив віч-на-віч поговорити із журналістами, а також громадою на одвічну тему християнської моралі і етики.

На власних життєвих прикладах уже на посаді міського голови, Тарас Кучма через призму Біблійних постулатів розшифрував людську сутність.

Чому одна людина, безпідставно звинувачуючи у всіх гріхах ближнього, вважає що не коїть зло, ігноруючи заповіддю Божою, і вірить у свою правоту. Інша говорить, що не боїться Бога, хоч і лукавить у своїх згубних фантазіях-згодах, а третя запустила у свою душу фарисейство і т.д. Говорив міський голова і про подвійну мораль, яка часто-густо є вірним атрибутом духовно убогих людей.

Півгодинна розмова про християнські цінності, мораль і етику пройшла на одному диханні, і здавалося б можна було в ній поставити крапку, однак радіожурналіст Лариса Геряк «спровокувала» другий раунд. Відбувся діалог. І Тарас Ярославович ще півгодини відповідав на запитання всіх учасників зустрічі.

Автор цих рядків за свою 38-річну роботу в журналістиці побував на безліч таких конференціях, і зазвичай лише окремі запам’ятовуються на все життя. І що цікаво, це – люди з високим інтелектом, духовністю і розсудливістю, зокрема Мирослав Маринович, Євген Сверстюк, Євген Марчук. Закарбується в душі і ця конференція міського голови. Подаємо деякі її витяги:

* у житті просто нічого не буває. Все повертається бумерангом…

* доля не є вироком, чи фатумом. Ми маємо вибір…

* є доля, але є вибір. І Бог дає нам право скористатися цим, і вибрати свою долю;

* маніпулювати людською думкою можна, але рано чи пізно за це зло треба відповідати;

* ми віримо наклепам, брехні, і створюємо таку ауру, яка не дає нам жити гідно;

* найстрашніше буття тоді, коли нівелюються святі речі;

* коли зводимо наклеп свідомо на хороші справи, то нам не буде ніколи прощення;

* кожна людина, яка бере на себе сміливість щось сказати, має усвідомити наслідки;

* ми інколи не несемо відповідальності за свої рішення на рівні державних інтересів;

* коли нівелюються інститути влади, то це неодмінно призведе до хаосу, байдужості і втрати держави.

Володимир ТУРМИС

 

У Дрогобичі – найякісніша вода в Україні

І це достовірний факт, позаяк цілюща вода надходить із Гірнянського водогону, і не з річки Стрий, а з підземних надр. Ще у далекі 70-і роки минулого століття геологи знайшли підземне озеро прісної води. Її було законсервовано, і лише у 1978 році почали задіювати ці природні запаси.

Такий детальний опис не випадковий. Адже дехто сумнівається, що вода із раритетної колонки на центральній площі міста нібито не підключена до цієї мережі. Цю недостовірну інформацію вирішив спростувати сам начальник Дрогобицького водоканалу Роман Миколайович Шагала, який наочно демонструє, що дрогобицька вода – найсмачніша всюди і, зокрема, у цій водоколонці. 

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

НОВИНИ

Готуємося до відкриття оновленої площі

90 років тому у Дрогобичі святкували завершення робіт з облаштування головної площі міста. Тоді до Дрогобича з’їхалися люди звідусіль.

Під завісу 2020 року також завершили роботи з реконструкції площі, які розпочали ще 29 вересня 2017 року.

У міській раді планують святково відзначити цю подію. Тож 24 січня відбулося перше засідання робочої групи з підготовки до святкування.

«Це не просто відкриття реконструйованої площі, це нове віяння у житті нашого міста, важливий крок у формуванні культури ставлення та спілкування один з одним. Адже вже тепер ми бачимо, як щодня на оновленій площі вирує життя. 90 років тому теж велично святкували, але це, як свідчить історія, було завершенням епохи багатства, пов’язаного з видобутком нафти. Зараз відбувається відродження Дрогобича, яке творимо разом із містянами», - зазначив міський голова Тарас Кучма.

Про відродження міста кажуть й самі дрогобичани, зазначаючи, що за 4 роки місто суттєво змінилося.

Попередньо на робочій групі погодили, що святкування проведуть в часі Великодніх свят, у світлий понеділок. Над форматом заходу працює робоча група.

 

Культурно-освітній центр ім. І.Франка буде духовним осередком

У Дрогобичі продовжують роботу над створенням Культурно-освітнього центру імені Івана Франка. 21 січня у міськраді відбулося чергове засідання робочої групи.

Учасники засідання погодилися, що Центр має стати майданчиком, який об’єднає інтелігенцію міста, оскільки у приміщенні колишньої вечірньої школи планують проводити різноманітні мистецькі та просвітницькі заходи.

Робоча група також прийняла рішення, що Центр має бути комунальним закладом і залишатися майном громади. Невдовзі планують підготувати необхідну документацію, а сам проект Центру виставити на розгляд громади.

«Створення Культурно-освітнього центру імені Івана Франка у Дрогобичі – це надзвичайно важлива справа, це духовне надбання громади. Центр не лише об’єднуватиме митців, а й служитиме майданчиком для корисного дозвілля мешканців та гостей Дрогобича. Ми відкриті для пропозицій. Тому кожен охочий може звертатися до робочої групи і подавати своє бачення розвитку чи облаштування Центру. Цією справою повинен перейнятися кожен», - зазначив міський голова Тарас Кучма.

Нагадаємо, ініціатори створення культурно-освітнього центру пропонують на першому поверсі облаштувати галерею та музей сучасного мистецтва, а на другому – бібліотеку, в тому числі й австрійську. Тобто перший поверх має бути мистецьким простором, а другий – науково-освітнім.

Також учасники робочої групи вбачають наповнення комплексу мистецькими матеріалами, в тому числі й про Івана Франка. Окрім автентичних речей, планують облаштувати й інтерактивний простір.

«Це правильний вибір. Саме Франко є магнітом у цій справі. Цей проект буде не лише центром нашого краю, а й України. Це буде клуб інтелігенції. Крім популяризації нашого Франка, з цього центру має починатися знайомство з Дрогобичем кожного гостя», - наголосив професор ДДПУ ім. І.Франка Михайло Шалата.

 

Заїзд транспорту на площу Ринок унеможливили

На площу Ринок унеможливили заїзд транспорту з вулиць Бориславської, Трускавецької, І.Мазепи, Ковальської, Жупної, Ярослава Осмомисла.

На чотирьох кутах  встановили металеві стовпці. Для спецтранспорту передбачили механізм заїзду на площу Ринок.

Унеможливили заїзд на площу на виконання рішення сесії Дрогобицької міської ради, прийнятого 19 листопада 2019 року. Відповідно до рішення, площу Ринок у Дрогобичі офіційно оголошено винятково пішохідною зоною.

«Заборонено наскрізний проїзд та в’їзд на площу Ринок легковому та вантажному автомобільному транспорту, окрім спеціального автотранспорту зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків : прокуратури, патрульної поліції, Служби безпеки України, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, аварійного спеціалізованого транспорту міських комунальних служб, а також транспортних засобів організаторів масових заходів за наявності розпорядження міського голови», - йдеться у рішенні сесії ДМР.

Підвезення товару в заклади торгівлі, які розташовані в межах пішохідної зони, дозволяється за допомогою підручних засобів: візків та ін.

У разі порушення правил стоянки і паркування у пішохідній зоні інспектори з паркування та поліція притягатимуть порушників до відповідальності шляхом накладення штрафу з можливим евакуюванням транспортних засобів на спеціально обладнаний майданчик, відповідно до чинного законодавства.

Пресслужба ДМР

 

Рада Європи допомагає Дрогобичу створювати Положення про громадський простір. Від містян чекають пропозицій

Дрогобич продовжує співпрацю з проектом Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

У рамках співпраці для дрогобичан розробили та затвердили оновлений Статут громади, який враховує інтереси громадян та повністю сприяє залученню до управління містом. Тепер розпочато роботу над новим проєктом – розробкою Положення про громадський простір та участь мешканціфв у створенні, плануванні та реконструкції просторів в Дрогобицькій територіальній громаді.

Про це повідомив начальник відділ ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер, додавши, що співпраця з радою Європи триває у межах проєкту «Drohobych – Smart City».

Положення визначає загальні засади формування та порядок участі жителів територіальної громади у створенні, плануванні та реконструкції громадських просторів в Дрогобицькій громаді шляхом проведення публічних консультацій та врахування пропозицій мешканців під час розроблення архітектурної проектної документації з облаштування громадських просторів.

Попередній проєкт Положення робоча група, створена розпорядженням міського голови Дрогобича Тараса Кучми, вже напрацювала. Остаточну версію Положення ухвалить сесія Дрогобицької міської ради, однак спершу він пройде публічні обговорення серед дрогобичан у різних форматах.

Напрацьований робочою групою проект Статуту громади Дрогобича опубліковано для збору пропозицій.

Завдяки е-сервісам, які функціонують на Інтернет-порталі ДМР дрогобичани мають змогу у режимі онлайн внести свої пропозиції до проєкту Положення.

Для цього необхідно скористатись е-сервісом «Консультації з громадськістю», перейшовши у рубрики «Smart City» – «Електронні консультації» – «Проект Положення про громадський простір та участь жителів громади у створенні, плануванні та реконструкції просторів в Дрогобицькій територіальній громаді».

Чекаємо на ваші пропозиції!

Пресслужба ДМР

 

Із ДФРР – 14 мільйонів на будівництво центру документообігу 

У Дрогобичі на вулиці Бориславській триває будівництво сучасного мультифункціонального центру «Документ-Сервіс Дрогобич».

На базі центру «Докумен-Сервіс Дрогобич» будуть об`єднані представництва всіх комунальних підприємств міста, зокрема КП «Дрогобичводоканал», КП «Дрогобичтеплоенерго», Управління праці та соціального захисту населення та інші служби, які надаватимуть адміністративні послуги дрогобичанам. Будівництво відбувається у межах проєкту Державного фонду регіонального розвитку.

Цьогоріч з ДФРР для Дрогобича на будівництво Центру передбачили 14 мільйонів гривень. Частка співфінансування з міського бюджету становить 1 мільйон 700 тисяч гривень.

Про це повідомляють у КУ «Інститут міста Дрогобича».Загальна вартість проєкту – 23 мільйони 780 тис грн. До слова, цьогоріч Дрогобич для участі у конкурсі ДФРР підготував 7 проєктів, однак на державному рівні Конкурс скасували, виділивши фінансування лише на реалізацію перехідних проєктів з минулих років, серед яких будівництво сучасного мультифункціонального центру «Документ-Сервіс Дрогобич».

 

Грип зупинив навчання 

Від 30 січня до 3 лютого включно у загальноосвітніх закладах Дрогобича і Стебника зупиняють навчально-виховний процес.

Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що у п’ятьох закладах освіти кількість відсутніх учнів з ознаками захворювань на грип та ГРВІ становить 20-25% і перевищує епідемічний поріг.

Рішення прийнято на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ДМР.

Якщо ситуація до 3 лютого не покращиться, вимушені канікули продовжать до 10 лютого.

Заклади дошкільної освіти наразі працюють у звичайному режимі.

 

«Картку дрогобичанина» вже тестують 

Перша тестова багатофункціональна банківська пластикова картка, яка виготовляється персонально для кожного користувача та має унікальний дизайн – готова.

Про це повідомив начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Перша «Картка дрогобичанина» працюватиме у тестовому режимі, а надалі заплановано офіційний запуск.

начальник Управління праці та соцзахисту населення ДМР Іван Терлецький розповів: «Картка дрогобичанина» виготовлена на базі платіжної системи Viza у партнерстві з Ощадбанком. Вона є багатофункціональною та передбачає додаткове підключення таких додатків як транспортний, платіжний та інші додатки лояльності (бонуси).

Спершу запрацює безконтактна система оплати за проїзд у громадському транспорті. Термінали, а також автоматизована система обліку пасажирів вже закуплені і їх встановлюватимуть у маршрутках.

Такі картки після їх офіційного введення в дію зможе отримати кожен охочий, оскільки вони функціонуватимуть не лише для оплати за проїзд, а й діятимуть, як картки на знижку у визначених закладах міста чи на певні групи товарів чи послуг. Окремо та безкоштовно видаватимуть «Картки дрогобичанина» для пільгових категорій населення.

На «Картці дрогобичанина» у пільгових категорій населення монетизуватимуться соціальні виплати та доплати».

 

За безпеку та контроль відповідатиме новий відділ 

У структурі Департаменту міського господарства ДМР створили новий відділ – безпеки та контролю. Таке рішення прийняла сесія міськради 16 січня.

Основними завданнями відділу є запобігання вчиненню правопорушень у сфері благоустрою міста та інспектування вулиць для виявлення порушень правил зупинки, стоянки транспортних засобів, у тому числі порушень правил користування майданчиками для платного паркування. Інформацію вноситимуть до Реєстру адмінпорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Штатна чисельність відділу – 9 осіб, частину з яких залучать за рахунок об’єднання посади інспектора з благоустрою та переведення працівників КП «Муніципальна варта».

Пресслужба ДМР

 

Долею сільзаводу перейнялися нардепи

У приміщенні філологічного факультету Дрогобицького педагогічного університету відбулася зустріч щодо подальшої долі солеварного заводу.

Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій міста та району, керівництво заводу, громадські активісти, два народні депутати (Орест Саламаха та Ростислав Тістик) зі своїми помічниками, представники засобів масової інформації.

Основні позиції: представники ГО – передача заводу в комунальну власність міста; керівництво сільзаводу – все залишити все, як є, підприємство в державній власності; спільна позиція усіх – завод не може бути приватизований і повинен бути виведений зі списку підприємств, що підлягають приватизації.

Результат зустрічі – створено ініціативну групу, яка надалі розробить дорожню карту виходу із ситуації, а свою роботу буде висвітлювати в ЗМІ та соцмережах.

Сергій МАТІЙКО

Фото автора

 

І до самотніх та немічних прийшла коляда

Однією із добрих традицій при Дрогобицькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) вітати своїх підопічних вдома з Новорічно-Різдвяними святами.

22 січня учасники хору «Калинонька», що функціонує при Дрогобицькому терцентрі, разом із своїм керівником М.Романяком відвідали та заколядувати самотнім літнім громадянам.

Сльози радості бриніли на очах стареньких, коли вони слухали колядки та віншування, а також намагалися самі колядувати.

Усі підопічні щиро дякували колядникам за те, що про них пам’ятають, і що їхні серця звеселилися від таких теплих та щирих привітань.

Віримо, що такі відвідини продовжують їм життя і скорочують хвилини самотності.

Вл.інф.

 

ІНФОРМАЦІЯ З ОБЛРАДИ

Потенційних переможців конкурсу проєктів місцевих ініціатив 2020 року – 1111!

Конкурсна рада з питань реалізації Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив затвердила 1111 потенційних переможців конкурсу в рамках Програми проєктів місцевих ініціатив у Львівській області.

Таке рішення ухвалили 28 січня. Нагадаємо, що на Конкурс – 2020 було подано 2609 заявок, з яких 2170 – зареєстровано.

«Загальна сума з обласного бюджету на реалізацію 1111 проєктів – 134,4 млн грн. Загальна ж їх вартість – 295,3 млн грн., а небюджетний внесок – 75,5 млн грн. Примітно, що небюджетний внесок у порівнянні з минулим роком зріс на майже 10 млн грн. До слова, цьогоріч процент небюджетного співфінансування – на високому рівні. Загалом же на Програму з обласного бюджету планується скерувати 140 млн грн. Дякую експертам за оперативне оцінювання проєктів. Вітаю потенційних переможців», - зазначив заступник голови Львівської обласної ради, співголова Конкурсної ради Юрій Гудима.

Лідери-пріоритети 

Найбільше коштів із 134,4 млн грн. спрямують на пріоритет «Освіта»: з 758 зареєстрованих проєктів – експертами підтримано 372; на пріоритет «Інші пріоритети»: з 396 – потенційними переможцями стали 198 проєкти; на пріоритет «Культура»: з 347 – потенційними переможцями стали 169 проєктів.

Потенційні переможці. Райони 

Лідерами цьогорічного конкурсу стали Мостиський (із 2 поданих проєктів потенційними переможцями стали 2 (100%)) і Радехівський (із 28 поданих – переможцями стали 28 (100%).

Далі в рейтингу за лідерами йдуть – Городоцький: із 46 поданих проєктів потенційними переможцями стали 38 (83%), Буський: із 46 поданих проєктів переможцями стали 37 (80%).

Дрогобицький район подав 89 роєктів і переміг у 44-х (49%).

Варто наголосити, що найбільше потенційних переможців має Золочівський район – 86, однак, подавши 141 проєкт, має невисокий процент – 61%.

Потенційні переможці. Міста обласного значення 

У розрізі міст обласного значення першість отримав Моршин, який подав 8 проєктів, з яких перемогли – 8 (100%). Далі йдуть – Дрогобич (69 з 113), Новий Розділ (3 з 5), Стрий (1 з 2).

Львів з приміськими територіями, у тому числі – обласними закладами та установами (68 зі 141). Загалом же містами обласного значення подано 407 проєктів, а потенційних переможців визначено 200.

Потенційні переможці. ОТГ 

У цьогорічному конкурсі дев’ять ОТГ продемонстрували стопроцентний результат: Бабинська (3 з 3), Великомостівська (4 з 4), Воле-Баранецька (4 з 4), Волицька (3 з 3), Дублянська (11 з 11), Луківська (9 з 9), Меденицька (15 з 15), Рудківська (12 з 12), Щирецька (4 з 4). Загалом ОТГ подали 476 проєктів, з яких 257 стали переможцями.

Що далі?

Далі – потенційні переможці до 17:00 14 лютого 2020 року мають подати рішення органів місцевого самоврядування про забезпечення бюджетного співфінасування у розрізі проектів до Львівської облради на електронну адресу: microproekt@gmail.com. Наголошуємо, саме рішення, а не гарантійні листи.

Ті заявники, котрі не підтвердять бюджетне співфінансування, автоматично вибувають з переліку потенційних переможців, звільняючи місце наступному проєкту за рейтингом у цьому ж пріоритеті Програми. Після того, як всі надішлють рішення, відбудеться засідання Конкурсної ради, де і затвердять перелік переможців.

Пресслужба Львівської облради

 

Ой на свята, на Різдвяні... 

Цікавим і насиченим на події був період Новорічно-Різдвяних свят у Палаці дитячої та юнацької творчості. Навіть зимові канікули не стали на заваді проведенню різноманітних заходів.

16-18 грудня до вихованців Студії раннього розвитку дитини «Краплинка» та гуртківців ПДЮТ приходив Святий Миколай. Діти 4-річного та 5-річного віку були активними учасниками святкових заходів, а їхні виступи гідно оцінив Чудотворець, віддячивши чемним і талановитим дітлахам подарунками. На початку вистав глядачі побачили театральну сценку за участю Снігової королеви, Феї та Ангеликів, одяг яких був виготовлений із… поліетиленових пакетів. Це – витвір рук і фантазії талановитих вихованців Зразкового гуртка «Театр мод».

Вихованці груп «Зернятко, «Їжачки», «Левенятко», «Вовчики», «Зайчики», «Білочки», «Метелики» та «Лисички» демонстрували свої вміння розповідати віршики, співати й танцювати.

Святкові заходи підготували педагоги: Стефанія Кіт, Зоряна Федисів, Ольга Лукащук, Галина Хом’як, Ольга Рижова, Олег Захарів, Наталія Мисько, Ірина Кропивницька, Світлана Бульбах, Ольга Максимищак, акомпаніатори: Ольга Лоєк, Богдана Котів, Ігор Гомонко. Звукооператор – Ерік Литвин.

19 грудня Святий Миколай завітав уже до вихованців гуртків ПДЮТ.

Діти, які займаються у вокальному гуртку «Молоді галичани» (керівник Наталія Антоник) для Чудотворця та гостей свята виконали пісні на Новорічно-Різдвяну тематику. Вихованці гуртка «Англійська мова» (керівник Наталія Мисько) розповідали Миколаю вірші та співали англійською мовою. За такі старання Святий винагородив чемних дітлахів подарунками.

11-12 січня вихованці вокального ансамблю «Молоді галичани» (керівник Наталія Антоник) ПДЮТ гарно виступили і стали лауреатами IV Всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді «Різдвяні віншування», що пройшов у Народному домі ім. І.Франка. Це тріо у складі: Соломія Бушта, Олексій Кузьмін, Наталія Чемерега – І місце, солістка Соломія Бушта – І місце, соліста Андрій Гриценко – І місце, солістка Соломія Гнатюк – І місце, солістка Юлія Кузьміна – ІІ місце.

А 16 січня у Палаці залунали колядки, щедрівки та віншування. Це було «Свято коляди» за участю вихованців гуртків ПДЮТ. На сцену виходили представники Зразкового колективу «Театр мод» (керівник Світлана Бульбах), вокального ансамблю «Молоді галичани» (Наталія Антоник), Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» (Калерія Луценко), Зразкового колективу «Берегиня» (Леся Чигрик), гуртків «Англійська мова» (Наталія Мисько, Олег Захарів), «Ручне ткацтво» (Галина Хом’як), «Лялька в українському одязі» (Олександра Хрущик).

Улюблені колядки разом із маленькими та юними артистами дружно виконували усі, хто завітав на дійство. Особливо зворушливо прозвучала мелодія всесвітньовідомого «Щедрика» нашого Миколи Леонтовича у виконанні Народного ансамблю «Чарівна сопілка» (керівник Ореста Сивохіп), а також віночок з інших колядок.

Учасників та гостей Різдвяної феєрії привітав директор ПДЮТ Богдан Пристай. А завершилося свято спільним виконання коляди «Нова радість стала».

Водночас керівники гуртків ПДЮТ продовжували працювати на підвищенням педагогічної майстерності. Так 13 січня вони були учасниками «круглого столу» на тему «Інклюзія в позашкільному закладі. Особливості проведення занять з вихованцями з особливими потребами». У ролі доповідача виступила директор Дрогобицького інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами Ірина Шустова.

Ірина Вікторівна коротко розповіла про діяльність Центру, який діє у приміщенні ЗОШ №5. Там супровід дітей із особливими освітніми потребами здійснюють вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичні психологи та вчитель-реабілітолог. Основна мета роботи ІРЦ полягає у наданні фахової допомоги дитині і батькам в адаптації до навчального процесу, налагодженні комунікації з оточуючими людьми, здійсненні психолого-педагогічного супроводу під час здобуття освіти.

Згодом мова йшла про методику роботи педагогів із дітьми з особливими потребами, їхню адаптацію у колективах, способи утримання уваги, взаємодію з батьками тощо. Відтак відбувся обмін думками, керівники підсумували роботу «круглого столу» та подякували доповідачці за цікаву й корисну бесіду директор ПДЮТ Богдан Пристай та організатор заходу, методист Наталія Пилипів.

А ще упродовж 18 грудня – 22 січня у Палаці дитячої та юнацької творчості пройшов закритий шаховий турнір «Юні таланти» серед вихованців шахового гуртка «Інтелект» (кер. Назар Зрайло).

ПДЮТ м.Дрогобич


ФОТОФАКТ

Він не зраджує традиції 

Ось уже 20 років поспіль знаний і поважний трускавчанин Олександр Іванович Чебаненко на Йордан пірнає в освячену воду на «Козацькому хуторі». І на цей раз він не зрадив традиції.

Олександре Івановичу, міцного Вам здоров’я, життєрадісного настрою і всього найкращого.

Друзі, які ніяк не наважуються повторити Ваш подвиг

 

СПОРТ

У ПДЮТ змагалися юні шахісти

18 грудня 2019 року у Палаці дитячої та юнацької творчості стартував закритий шаховий турнір «Юні таланти». А завершилися змагання вже після зимових канікул – 22 січня 2020 року. 

Організаторами турніру виступили сектор фізичної культури і спорту Дрогобицької міської ради, Палац дитячої та юнацької творчості за підтримки шахово-шашкового клубу «Софія». Учасниками турніру були вихованці шахового гуртка «Інтелект», що функціонує у ПДЮТ. Діти розіграли між собою титул найкращого за шахівницею, а головний суддя змагань, керівник гуртка Назар Зрайло, зафіксував результати.

Отож, в основній категорії перше місце виборов Миролюб Опацький, друге – Сергій Канівець, третє – Олексій Багрій.

Серед дівчат перемогу здобула Дарина Ясюра, друге місце в Діани Когут, третє – в Діани Паращак.

Серед початківців переміг Матвій Багряк, другу сходинку посів Віктор Добош, третю – Ігор Багрій.

Турнір відбувся за підтримки депутата Дрогобицької міської ради Андрія Яніва та підприємця Євстахія Яніва (магазин «24h»), які не один рік сприяють розвитку шахів у нашому місті. Тож не дивно, що Андрій Євстахійович не лише спостерігав за перебігом шахових партій. Він привітав і нагородив солодощами від Святого Миколая переможців та учасників змагань.

Юні шахові таланти та їхні батьки також почули слова привітань від директора ПДЮТ Богдана Пристая та керівника ШШК «Софія» Петра Химина.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Роз’яснення щодо отримання застрахованими особами матеріального забезпечення

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною з інвалідністю, хворим членом сім’ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов’язаних зі смертю застрахованої особи або членів її сім’ї за рахунок бюджету Фонду соціального страхування України, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105 (далі – Закон №1105).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (видається на підставі Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455), а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів:

1. Отриманий листок непрацездатності в закладі охорони здоров’я працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

2. Передача листка непрацездатності на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

4. Подача страхувальником заяви-розрахунку до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку та подальше фінансування такої заяви шляхом перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника (Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12).

5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. 

За детальнішими консультаціями або з питань отримання роз’яснень чинного законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування звертатись у Дрогобицьке відділення УВД ФССУ у Львівській області за адресою: м.Дрогобич, вул. П.Орлика, 14/1 або за телефонами: (0244) 3-90-79; 3-79-89.

 

Шановні мешканці Дрогобиччини!

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і украй небезпечна.

У вогні гинуть корисні комахи, які зимують у верхніх шарах ґрунту, горить сміття, що посилює забруднення повітря. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук, діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Відбувається руйнування ґрунтового покриву, гинуть мікроорганізми. Вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує дерева і кущі.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях, вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на ліси, залізничні колії і навіть будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через де проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання.

Конституція України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Статті 16 і 22 ЗУ “Про охорону атмосферного повітря” забороняють самовільне спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена ст.771 адмінкодексу України. Законодавство передбачає покарання – штраф для мешканців у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій, населених пунктів, крім випадків, коли це здійснюється з використанням спецустановок. Заборонено спалювання відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень.

Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі телефонуйте за телефоном 101.

Михайло ГОРОДИНСЬКИЙ, головний інспектор РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

ПОЛІТИКА

Люди Януковича при владі

24 січня родини Небесної Сотні, представники громадскості, та народні депутати  вийшли на протест під стіни ДБР для того, щоб не допустити призначення на посаду заступника голови ДБР Олександра Бабікова

Народні депутати від Європейська Солідарність, Ірина Геращенко, Микола Княжицький та Артур Герасимов разом із активістами вийшли на протест під стіни ДБР. Наразі їх не пускають до приміщення, не пояснюючи при тому причини. Недопуск депутатів до ДБР суперечить чинному законодавству та Конституції України.

Микола Княжицький пояснює, що: «Ми сюди прийшли не просто за власним бажанням, хоча бачимо, що відбувається останнім часом у країні. Ми тут на прохання родин Небесної Сотні. Вчора також на їхнє прохання була зустріч. Вони обурені призначенням пана Бабікова – адвоката Януковича – першим заступником голови ДБР. Обурені не випадково, адже ми бачимо, що відбувається процес, відповідно до якого хочуть довести, що Майдан – це була не Революція Гідності, а державний переворот. І, відповідно, російська анексія була виправдана. І всі проросійські сили зараз, на жаль, з певною підтримкою наших деяких державних посадовців, реалізовують цей сценарій».

За словами Артура Герасимова, попередньо, депутати від опозиційних партій зустрічалися з родинами Небесної сотні та отримали заяву від них для Ірини Венедиктової з вимогою негайно звільнити адвоката Януковича з  посади, де він буде відповідати за розслідування справ Майдану. Телефони Венедиктової та Розумкова не відповідають на дзвінки нардепів.

Ірина Геращенко додає, що «нас навіть до міністра Захарченка часів Януковича пускали на зустріч згідно зі статусом народного депутата! А зараз 2020-й! Що коїться?».

Підготувала Дарина МЕНДЕЛАСоздан 01 фев 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником