ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 6 лютого 2020 року
Міжнародні перспективи ДДПУ

4 лютого у головному корпусі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка відбулася перша міжнародна зустріч у рамках проєкту «Erasmus CBHE «UKROTHE». До Дрогобича завітали партнери нашого ВНЗ, що представляють університети та неурядові організації з країн Європейського Союзу.

Річ у тім, що восени минулого року ДДПУ ім. І.Франка разом зі ще вісьмома університетами України переміг у конкурсі на участь у програмі ЄС «Erasmus+». Відбір був дуже непростим, адже на перемогу претендували 90 ВНЗ!

Як зазначив проректор із науково-педагогічної роботи, кандидат економічних наук, доцент ДДПУ ім. І.Франка Юрій Вовк, це надзвичайно важливе досягнення для нашого університету. Участь у програмі сприятиме розвитку інновацій та обміну успішними практиками у галузі вищої освіти, поглиблюватиметься співпраця між країнами-членами та країнами-партнерами програми «Erasmus+». Проєкт скерований на розвиток потенціалу вищої освіти шляхом обміну досвідом між навчальними закладами з Європи, України та інших країн-партнерів для впровадження реформ у сфері вищої освіти на основі Болонського процесу.

Учасники зустрічі обговорили мету, завдання та часові рамки проєкту, а наступного дня продовжили роботу у практичному напрямі співпраці. Варто зауважити, що під час зустрічі спілкування між учасниками зібрання відбувалося переважно англійською мовою.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

На вулицях міста стає світліше

У Дрогобичі продовжують реалізовувати проєкт Державного фонду регіонального розвитку  «Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій».

Загальна вартість проєкту становить 19 млн 577 тис. грн. З них: кошти Державного фонду регіонального розвитку – 17 млн 766,2 тис. грн., кошти місцевого бюджету – 1 млн 790,8 тис. грн.

Частину ліхтарів вуличного освітлення замінили на нові у 2019 році, зараз роботи продовжуються.

Загалом, згідно з проєктом, у місті встановлять 1716 ліхтарів вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій. Про це інформують у Департаменті міського господарства ДМР.

Реалізація проєкту дозволить не лише зменшитити споживання електроенергії, а й сприятиме зручності і безпеці людей у темну пору доби.

За інформацією пресслужби ДМР

 

Наша Оля на «Голосі країни»

Минулої неділі у десятому сезоні проєкту «Голос країни» на «1+1» у раунді «Вибір наосліп» телеглядачі побачили виступ дрогобичанки, випускниці ЗОШ №15 та музичного коледжу ім. В.Барвінського Ольги Баландюх, яка зараз навчається і мешкає у Львові.

Її тембр голосу і манера виконання пісні «Rise like a phoenix» дуже сподобалися тренеру Тіні Кароль. Тепер у її команді наша Оля продовжить участь у шоу і змагатиметься за місце у фіналі.

До речі, минулого року Ольга Баландюх вже була на сліпих прослухуваннях «Голосу країни», але, на жаль, не змогла розвернути жодного з тренерів, оскільки це був останній ефір і майже всі команди були укомплектовані. Тож зараз маємо підтримати обдаровану землячку!

Ярослав ГРИЦИК

 

Звітував «Інститут міста Дрогобича»

В останній день січня 2020 року у Світлиці ратуші про роботу у 2019 році звітувала Комунальна установа «Інститут розвитку міста Дрогобича». Звіт був добре підготовлений, лаконічний і гарно ілюстрований з допомогою слайдів, фотографій та відеосюжетів. Тож час минув зовсім непомітно…

На зібрання чисельно завітали представники виконавчої влади міста, депутатського корпусу, громадських організацій, журналісти та активісти…

Спершу керівник КУ «Інститут розвитку міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка розповів про діяльність установи. Мова, зокрема, йшла про: залучення у розвиток міста коштів з Державного фонду регіонального розвитку (29,6 млн грн. на реконструкцію площі Ринок та 22,6 млн грн. на заміну світильників вуличного освітлення) та від конкурсу мікропроєктів регіонального розвитку Львівської обласної ради; участь у європроєкті зі зменшення викидів вуглекислого газу «Угода мерів»; енергозбереження у житловому секторі тощо. Інститут ініціював проєкт «Громадський бюджет Дрогобича», яким від 2017 року на практиці реалізовано понад 20 поданих ідей, а в 2020-му таких буде ще 9.

Згодом слово мали працівники Інституту Інна Скорик, Тарас Перхун, Юрій Яцків, які більш конкретно поінформували присутніх про діяльність установи у різних напрямах. Серед них – перемога 69 проєктів Дрогобича і Стебника на загальну суму 18,2 млн грн. у конкурсі мікропроєктів облради-2020 зі 113 підготовлених на розгляд комісії. У цьому показнику (61%) ми обійшли навіть Львів! А за останні 4 роки освоєно 54 млн грн.

Найбільше коштів від таких мікропроєктів за останні роки було освоєно в галузях медицини, освіти, культури (придбання медичного обладнання, комп’ютерів, музінструментів, капремонти, енергозбереження, спортивні і дитячі майданчики тощо).

Мова також ішла про співпрацю з Центром інновацій (м.Київ), ОБСЄ, ДДПУ ім. І.Франка, Римським муніципалітетом, депутатським корпусом ДМР і ЛОР, громадськими активістами, обмін досвідом з ЄС ПРООН та містами України.

Також «Інститут міста Дрогобича» займався стратегічним плануванням розвитку на найближчі роки у сферах освіти й охорони здоров’я.

Після завершення звіту керівник Інституту Володимир Кондзьолка та міський голова Тарас Кучма вручили подяки за активну діяльність у розвитку Дрогобича посадовцям, депутатам та активним громадянам. Грамоти вручили усім працівникам КУ «Інститут розвитку міста Дрогобича», а Володимир Кондзьолка отримав від Тараса Кучми почесну відзнаку «За заслуги перед містом».

Міський очільник подякував усій команді Інституту за працю, наголосивши, що вони разом із владою працюють над тим, щоб у Дрогобичі було комфортно жити, прагнучи, аби дрогобичани відчували себе щасливими.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Місцеві вибори за новими правилами

1 січня набув чинності Виборчий кодекс України (ЗУ №396-ІХ від 19.12.2019р.), який передбачає декілька змін у проведенні місцевих виборів. В аналітичному центрі Асоціації міст України коротко розповіли про головні новації.

Дві різні виборчі системи

На виборах депутатів місцевих рад буде застосовуватися дві різні виборчі системи, залежно від типу виборів та величини адміністративно-територіальних одиниць:

- мажоритарна система відносної більшості – у містах із кількістю виборців до 90 тисяч осіб для виборів депутатів сільських, селищних, міських і районних у містах рад, рад відповідних ОТГ, а також районних рад; для виборів сільських, селищних, міських голів, а також старост. Мажоритарна система абсолютної більшості – для виборів міських голів у містах з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб (вибори у два тури, якщо ніхто з кандидатів не набере одразу 50% +1 голос).

- пропорційна система з відкритими партійними списками – для виборів депутатів обласних, міських рад і міських ОТГ. Право на участь у розподілі депутатських мандатів матимуть лише ті місцеві організації партій, які подолають виборчий бар’єр у 5% у межах єдиного багатомандатного округу.

Обидві системи є добре знайомими виборцям і використовувалися на останніх чергових місцевих виборах в Україні.

Висування кандидатів

Висування кандидатів у депутати місцевих рад (більше 90 тис. виборців), формування та затвердження виборчих списків здійснюються партією на її зборах (конференції). Особа може бути висунута кандидатом лише в одному виборчому окрузі й лише від однієї місцевої парторганізації. Партія може висунути особу, яка є її членом, або безпартійного громадянина. Кожна місцева парторганізація формує два типи списків: єдиний виборчий список (обласний, міський), який не має перевищувати кількості депутатів відповідної ради; регіональні виборчі списки у кожному багатомандатному виборчому окрузі (не менше 5 і не більше 12 кандидатів у депутати).

Кожен кандидат, включений до єдиного списку партії, обов’язково має бути віднесений до одного з регіональних виборчих списків. При цьому кандидат не може бути включений до єдиного виборчого списку партії більше ніж один раз, а також – одночасно до двох чи більше різних регіональних виборчих списків.

Черговість кандидатів у списках визначається місцевою парторганізацією на зборах. При формуванні списків партії зобов’язані дотримуватися гендерного балансу – у кожній п’ятірці кандидатів не менше двох осіб кожної статі.

Грошова застава застосовується лише на виборах до обласних рад, а також міських рад та міських голів у містах з кількістю виборців більше 90 тис. Для місцевих парторганізацій, а також для особи, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (з кількістю виборців більше 90 тис.), грошова застава розраховується як результат множення чотирьох розмірів мінімальної зарплати на кожні 10 тисяч виборців.

Форма бюлетеня

Бюлетень пропорційної системи виборів включає в себе перелік і номери усіх партій, які беруть участь у виборах (у порядку, визначеному жеребкуванням) і порожній квадрат праворуч навпроти назви кожної партії. Під назвою кожної партії буде перелік прізвищ та номери кандидатів із регіонального виборчого списку цієї партії (від 5 до 12 осіб).

У нижній частині бюлетеня великими літерами зазначається текст «Від організації партії, за яку я проголосував (проголосувала), підтримую кандидата у депутати», праворуч від якого буде прямокутник зі знаком «№» із вільним полем для написання номера кандидата в депутати з регіонального списку партії. Тобто, обираючи певну партію, ви повинні підтримати й кандидата саме від цієї партії.

***

Коментар депутата Львівської обласної ради Михайла ЗАДОРОЖНОГО:

«На жаль, ухваленням такого закону про місцеві вибори Україна робить крок назад. Попередній закон був більш прогресивним. Тепер же вибори до обласної ради, об’єднаних територіальних громад з кількістю виборців понад 90 тисяч фактично будуть проходити за закритою системою. Знову все вирішуватимуть партійні керівники, розподіляючи місця у списках.

Верховна Рада знівелювала поняття відкритих списків, ввівши для кандидатів 25-відсотковий бар’єр. Тобто, щоб кандидат зміг переміститися вище у загальному партійному списку, йому треба набрати на окрузі понад 25% голосів виборців, які візьмуть участь у волевиявленні. Це практично нереально, таких людей на всю область може бути лише кілька. Голоси розсіються, адже в бюлетені буде дуже багато кандидатів (помножте кількість партій на 5-12 висуванців від кожної партії)!

А зараз про те, на що слід звернути увагу виборцям. Сам спосіб голосування є доволі заплутаним. У бюлетені до обласної ради спершу треба буде поставити позначку у квадратику навпроти назви партії, яку ви підтримуєте, а тоді у правому нижньому кутку аркуша написати порядковий номер обраного кандидата від тієї ж партії. Якщо ви вкажете порядковий номер кандидата з іншої політичної сили, голос все одно зарахується претенденту, який є у списку під тим же номером, але з партії, за яку ви проголосували вище. Якщо не вказати жодного номера, то зарахується лише голос за партію, обрану виборцем».

Ярослав ГРИЦИК

 

НОВИНИ

Райрада переїжджає до Рихтич?

Користувачі соцмереж активно обговорюють рішення сесії Дрогобицької районної ради №387 від 20 грудня 2019 року «Про внесення змін у правовстановлюючі документи Дрогобицької районної ради».

Цим рішенням райрада змінює юридичну адресу з вул. 22 Січня,37 у Дрогобичі на вул. Дрогобицька,4 у с.Рихтичі. Голові райради доручено укласти договір оренди частини приміщення з Рихтицькою сільською радою.

Звісно, у невеликій будівлі сільради районна рада просто не поміститься, тому, згідно з рішенням сесії, місцем діяльності райради залишиться приміщення на вул. 22 Січня,37.

З чим пов’язаний такий крок? Очевидно, це зроблено для того, щоб податки із зарплат районних чиновників поповнювали не міський бюджет Дрогобича, а районний. Але чому це зроблено саме зараз? Невже нас очікує черговий виток протистояння між владою району та міста? Зрештою, після створення Дрогобицької ОТГ все знову повернеться назад.

 

Районну «ЄС» очолив Андрій Шевкенич

Нещодавно відбулася конференція Дрогобицької районної організації партії «Європейська Солідарність». У її роботі взяв участь народний депутат України, член Центральної ради партії Олег Синютка.

Конференція обрала нового голову районної парторганізації «ЄС». Ним став Андрій Шевкенич, який до президентських виборів очолював Дрогобицьку райдержадміністрацію.

Ярослав ГРИЦИК

 

Паркування стане платним

У центральній частині Дрогобича впроваджують систему паркування. Всі дозвільні документи вже погоджено з правоохоронними органами.

Про це 3 лютого на нараді у ратуші повідомив керівник Департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик.

Система паркування, яку облаштовують за «Планом організації сталої мобільності у центральній частині Дрогобича», передбачає платний заїзд та паркування на центральних вулицях міста. Кошти надходитимуть до бюджету міста.

Як повідомляють у ДМГ, на вулиці І.Франка, де вона сполучається з вулицею М.Лисенка, на проїзній частині облаштують пост оператора парковки. Там відбуватиметься виїзд автомобілів із зони паркування у центральній частині міста. Заїзд – через спеціально облаштовані пункти пропуску на перехресті вулиць Т.Шевченка та О.Нижанківського і на перехресті вулиць І.Мазепи та Театральної. На пунктах в’їзду облаштують термінали в’їзду, шлагбауми та камери відеонагляду, які фіксуватимуть номери автомобілів. Рух відбуватиметься в односторонньому напрямі.

Р.Москалик наголосив, що зараз розробляють тарифи на паркування з урахуванням осіб пільгових категорій, мешканців і власників приміщень на цих вулицях.

 

Чекаємо на заступника міністра

15 лютого у Дрогобичі відбудеться магістральна освітянська (не)конференція EdCamp.

Під час (не)конференції всеукраїнського рівня обговорюватимуть, як навчати дітей у 21 столітті та практики, які працюють. До ліцею №4 ім. Лесі Українки прибуде 150 учасників з різних куточків країни.

Як наголошує директор ліцею №4 Світлана Мала на цю подію до Дрогобича запланований приїзд заступника міністра освіти і науки України Любомири Мандзій.

Учасники заходу не лише обмінюватимуться педагогічним досвідом, а й запізнають місто Дрогобич та його історико-культурне надбання. До слова, рух EdCamp шостий рік поспіль активно сприяє модернізації освіти в Україні, підвищенню фаховості вчительської спільноти.

Ключовими партнерами заходу є: громадська організація «ЕдКемп Україна», Дрогобицька міська рада, відділ преси, освіти і культури Посольства США, Програма розвитку ООН (узгоджується), компанія EdPro, компанія «Microsoft», видавництво «Ранок», туристична фірма «Сант Валентин», компанія «Кормотех», діловий клуб «Партнер», портал Нова українська школа, видавнича група «Шкільний світ», краудфандингова платформа «Спільнокошт».

 

Дитячий майданчик, а не приватна забудова!

За земельну ділянку на вулиці Бориславській, на якій більше двох років тому встановили дитячий майданчик у межах реалізації проєкту Громадського бюджету Дрогобича, боролися в суді.

Громадянка Тетяна Євташ звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Дрогобицької міської ради. Вона просила визнати протиправним і скасувати рішення міськради від 15.08.2019 року №1886 «Про відмову у затвердженні матеріалів проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі у власність земельної ділянки на вул. Бориславській у м.Дрогобич» та зобов’язати Дрогобицьку міську раду на найближчій сесії ради затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий №4610600000:01:008:0261) Тетяні Євташ у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд площею 840 кв. м на вул. Бориславській і передати їй цю ділянку у власність.

Іншими словами, громадянка Т.Євташ наполягала на демонтажі дитячого майданчика з переданням земельної ділянки площею 840 кв. м, на якій він розміщений, у її власність для для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд. Про це повідомляють у відділі правового забезпечення ДМР.

Врахувавши рішення ДМР від 30.08.2017 року №826 «Про затвердження проектів для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету м.Дрогобич для реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів», рішення виконкому від 23.11.2017 року «№264 «Про надання дозволу на влаштування дитячих майданчиків у м.Дрогобич», рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року у справі № 813/1676/18, Львівський окружний адміністративний суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Т.Євдаш є безпідставними. Суд відмовив заявниці в задоволенні її вимог повністю, відтак діти і надалі зможуть проводити дозвілля на майданчику, необхідність якого дрогобичани підтвердили, проголосувавши за нього на конкурсі проєктів Громадського бюджету.

 

Оренду житла постраждалим відшкодовують

У 2020 році з міського бюджету Дрогобича продовжують виділяти кошти на виплату щомісячної адресної грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг, постраждалим мешканцям будинку 101/1 на вул. М.Грушевського.

За вересень-грудень 2019 року постраждалі мешканці отримали 650 тисяч гривень відшкодувань за тимчасову оренду житла. Під час засідання сесії Дрогобицької міської ради, яке відбулося 28 січня, з міського бюджету виділили ще 221 тис. грн. для перших траншів у 2020 році.

Компенсацію постраждалим надаватимуть доки вони не отримають житло. Відшкодування від держави очікують у лютому-березні

Пресслужба ДМР

 

Погоджено перспективні плани районів Львівщини

Міжвідомча робоча група при Львівській ОДА, яка напрацьовує остаточні пропозиції до адміністративно-територіального устрою Львівщини на базовому рівні 31 січня погодила перспективні плани усіх 20 районів Львівщини.

Щоправда, крім прилеглих до Львова територій, оскільки Львів ще продовжує консультації з ними щодо конфігурації майбутньої ОТГ. Також залишилися невирішеними моменти п’яти чинних громад, де бачення обласної влади розходиться із думкою мешканців.

Засідання робочої групи тривало понад вісім годин. Найбільш активними були представники окремих ОТГ, які обласна влада пропонує об’єднати з іншими громадами. Доходило до криків і блокування трибуни. Попри все, робоча група таки розглянула і погодила перспективні плани, окрім приміської зони Львова.

За основу взятий проєкт перспективного плану, що передбачає утворення на Львівщині 67 ОТГ. На Дрогобччині буде утворено 5 громад. Це: Дрогобицька, Трускавецька, Бориславська, Меденицька і Східницька.

Остаточний перспективний план ОТГ Львівщини до кінця лютого має затвердити Кабмін.

 

Завдяки ангіограму врятували молоду людину

У КНП «Дрогобицька міська лікарня ф№1» функціонує відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії з надсучасним ангіографом, яких в Україні такого експертного класу є лише п’ять, один з яких у Дрогобичі. Завдяки цьому апарату дрогобицькі медики можуть надавати вчасну допомогу при інфаркті, обстежувати судини, проводити операції зі стентування.

Нещодавно наші лікарі провели чергову операцію зі стентування, врятувавши молодому дрогобичанину життя.

Під час засідання сесії Дрогобицької міської ради 28 січня депутат Роман Муль від імені сім’ї чоловіка, якому врятували життя, подякував медикам, очільнику охорони здоров’я Володимиру Чубі та керівництву відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії за вчасну та якісно надану медичну допомогу.

«Обладнання, яке встановили у лікарні, дає результати. Молодій людині з інфарктом у дуже критичному стані вдалося поставити стент буквально за кілька годин і врятувати життя. Дякую вам!», - зазначив Роман Муль.

Нагадаємо, відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у КНП «Дрогобицька міська лікарня» відкрили 1 липня 2019 року. Як повідомляють у відділі охорони здоров’я ДМР, за цей період для містян та мешканців регіону проведено 245 коронарографій та 65 стентувань.

Пресслужба ДМР

 

АНОНС

Шановні краяни!

15 лютого 2020 року о 12:00 біля пам’ятника дрогобичанам, які загинули у війні в Афганістані 1979-1989 рр., що на вул. Т.Шевченка, відбудеться віче з нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Запрошуються представники міської та районної влади, сім’ї загиблих, учасники бойових дій, учасники АТО, представники громадських та політичних організацій, дрогобичани та гості міста.

Іван АНДРУНЕВЧИН, голова Дрогобицької регіональної спілки ветеранів Афганістану

 

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Як уберегтися від грипу

У зв’язку з перевищенням на наших теренах епідпорогу з захворюваності на ГРВІ та грип Дрогобицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області просить усіх дотримуватися заходів профілактики цих захворювань.

Грип – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною.

Профілактика

1. «Захворів – сиди вдома».

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим.

Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте ніс та рот.

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикривайте серветкою рот та ніс – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

3. Мийте руки.

Це допоможе вам захиститися від мікробів.

4. Намагайтеся не торкатися обличчя.

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм через очі, рот та ніс.

5. Провітрюйте і дезінфікуйте приміщення.

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо у приміщенні перебуває хворий.

6. Привчіть себе до корисних звичок.

Будьте фізично активними, уникайте стресів, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею!

 

ПОЛІТИКА

Львівщина без голови

Уже понад місяць місце голови львівської обласної державної адміністрації після відставки Маркіяна Мальського залишається порожнім. Мешканців області це насторожує, адже така ситуація є вкрай несприятливою для розвитку регіону.

Про те, що чинний Президент України Володимир Зеленський звільнив Маркіяна Мальського з посад голови ОДА стало шоком і величезною несподіванкою для всіх. Причиною стало те, колишній голова ОДА не пройшов випробувального терміну в 4 місяці, для того, щоб показати якійсь результати Зеленському.

Але, зважаючи на серйозність та масштаби роботи, з якими довелося стикнутися людині, що ніколи не мала стосунку до управління областю – воно й не дивно. Ця справа надто серйозна, а для когось і надто важка, яка потребує чимало досвіду та розуміння процесів. І найголовніше – людину, яка обіймає таку посаду повинні сприймати люди в області, адже це представник Президента на місцях Львівщина, яка не підтримала на виборах чинного Президента не підтримала також і його представника, адже до влади має бути сформована довіра, наразі дуже бракує у їхніх відносинах. Можливо це пояснює і те, що до 2014 року особи, які перебували на місці голови обласної адміністрації змінювалися із дивовижною частотою.

Те, що величезний та економічно перспективний регіон досі залишається без керівника викликає занепокоєння. Колишній голова ОДА в період з 2014 по 2019 роки та теперішній народний депутат від «ЄС» Олег Синютка пояснює чому так важливо якнайшвидше знайти нову відповідальну людину. Він вважає, що в теперішній ситуації немає нічого доброго: «Кожного дня виникають складні ситуації і обов’язково має бути людина, яка приймає кінцеві рішення. Яка знає, що на її плечах відповідальність. Тому відсутність голови ОДА – це певні проблеми, не кажучи про безліч суб’єктивних факторів. Хто б що не казав, але коли немає керівника – люди починають шукати собі більш спокійніший ритм життя, і це позначається на роботі».

Також, колишній голова ОДА зазначає, що теперішні проблеми з призначенням нового очільника Львівщини можна пов’язувати із несприйняттям людьми в області чинної влади: «Чому досі немає керівника? Напевно, на даний момент не видно людини, яка б була готова виконувати замовлення чинної влади і була б прийнятною для людей Львівщини. Я впевнений, що немає людей, які не можуть вирішити ті чи інші проблеми і немає проблем, які не можуть вирішити люди».

Олег Синютка не відкидає і те, що відсутність очільника області – це і можлива маленька помста жителям Львівщини за підтримку ними колишнього Президента та його команди.

Але залишається одне питання – чи не забагато платять жителі Львівщини? І коли врешті-решт Володимир Зеленський призначить свого слугу народу, якому насамперед буде важливий не Президент, а народ?

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

До уваги роботодавців!

Від 3 лютого 2020 року знижено розміри штрафів за порушення трудового законодавства.

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області повідомляє про те, що 03.02.2020 набрав чинності Закон України від 12.12.2019р. № 378-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України», зокрема щодо зменшення штрафів за порушення роботодавцями норм трудового законодавства (законопроект №1233). Тож тепер застосовуються нові розміри штрафів за порушення роботодавцями норм трудового законодавства, зокрема:

- за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату зарплати без нарахування і сплати ЄСВ – штраф у розмірі 10 мін. зарплат за кожного працівника, щодо якого здійснене порушення (було – 30);

- за повторне порушення протягом двох років  – штраф у 30 мін. зарплат за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення;

* Винятки. Для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку I–III груп, за таке саме порушення вперше, замість штрафу – письмове попередження. За повторне впродовж двох років – штраф у 30 мін. зарплат за кожного працівника;

- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – штраф у розмір 2 мін. зарплат за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення (було – 10);

- за недотримання гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання військових обов’язків – штраф у розмірі 4 мін. зарплат за кожного працівника (було – 10);

* Вийнятки. Для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку І-ІІІ груп – попередження;

- за недопуск до проведення перевірки з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах» – штраф – 16 мін. зарплат (було –100);

- за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2-7 ч.2 ст.265 КЗпПУ – штраф у розмірі 1 мін. зарплати за кожне порушення. За повторне впродовж року – 2 розміри мін. зарплати.

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській обл. наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС в терміни та за формою, визначеними Порядком повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», затвердженим Постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

 

СПОРТ

«Галичина» почала з перемоги

Триває 21-й товариський турнір пам’яті видатного наставника львівських «Карпат» Ернеста Юста. Змагання проходять під егідою Львівської асоціації футболу.

Поєдинки за участю 64-х команд відбуваються на штучних футбольних полях області. По дві найкращі з кожної групи виходять до 1/16 фіналу.

1 лютого у групі №14 дрогобицька «Галичина» перемогла «Стрілець» (Стрілки) з рахунком 5:2. У складі нашої команди відзначилися: Іван Бутим (16 хв.), Тарас Мошовський (25; 66), Вадим Бреньо (80).

«Галичина» виступала в такому складі: Любомир Цісельський, (Юрій Онуфрійчук, 70), Роман Лещинський, Андрій Сенів (Андрій Дуб, 46), Роман Подоляк, Юрій Федуняк (Андрій Сов’як, 46), Тарас Грицан, Вадим Бреньо, Тарас Мошовський, Роман Пігут (Богдан Городиський, 70), Іван Бутим, Павло Козловський (Василь Даців, 77).

В іншому матчі нашої групи «УГВ-Сервіс» (П’ятничани) здолав ФК «Вовчатичі/Ходорів» – 1:0. На 65-й хвилині точним ударом відзначився Василь Павлучкович.

Ярослав ГРИЦИК

 

Материнський інстинкт Джесі

У наших друзів на дачі у Дережичах оеь уже понад 10 років проживає собака Джесі. І щороку вона народжує файних, не агресивних і розумних песиків. Їх потім забирають бажаючі.

І цьогоріч Джесі продовжила родовід. Але виникла одна маленька проблема із переселенням. Джесі сприйняла цю акцію як зазіхання на її потомство. По-перше, вона добряче налякала своїм материнським інстинктом нашого колегу Василя, нагарчавши на нього, а по-друге, блискавично заховала своїх діточок у недоступне для людської руки місце. Тепер наші друзі очікують тієї миті, коли зрячі песики вилізуть зі схованки. Бажаючим придбати песика просимо зголоситися за редакційним номером – 3-95-77.

В.Т.

 

Зарплата від 12 тисяч:

ПрАТ «Львівобленерго» запрошує на роботу!

Прагнете гідної зарплати, набридло їздити на заробітки, хочете жити вдома і працювати на престижній роботі? У Вас є така можливість!

ПрАТ «Львівобленерго» активно шукає працівників, охочих себе реалізувати у сфері енергетики, насамперед потрібні електромонтери та інженери-електрики.

Важливо, що з 1 січня 2020 року тарифні ставки і посадові оклади всіх працівників збільшилися на 25%.

Наприклад, відтепер величина посадового окладу для електромонтерів з числа ремонтно-експлуатаційного персоналу складає від 10060 до 13350 грн., до якого нараховується матеріальне заохочення у розмірі до 20% – надбавка за ефективність і якість праці.

Окрім цього, наші переваги – це офіційне працевлаштування, оплачувані відпустка та лікарняні, декретна відпустка із збереженням робочого місця, вчасна виплата зарплати, система мотивації, можливість кар’єрного росту.

Дізнатись про вакансії у «Львівобленерго» Ви можете будь-яким зручним для Вас способом:

- на сайті www.loe.lviv.ua

- за телефонами: 066-256-75-29, 066-774-15-48;

- у центрах зайнятості.

Пресслужба ПрАТ “Львівобленерго”Создан 06 фев 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником