ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 19 березня 2020 року
У Дрогобичі – карантин!

У відповідь на пропозиції Кабінету Міністрів України, відділу охорони здоров’я ДМР та Дрогобицького міжміського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», для запобігання виникнення та поширення захворювання на коронавірус 2019-nCoV, Дрогобич запровадив тритижневий карантин – від 12 березня до 3 квітня.

Рішення прийнято 11 березня під час екстреного засідання комісії ТЕБ та НС ДМР.

Від 12 березня на карантин закрили школи, коледжі, училища та виші усіх форм власності. У закладах загальної та вищої освіти, у позашкільних закладах, мистецьких та спортивних школах на час карантину керівництву рекомендують запровадити дистанційне навчання.

Батькам слід обмежити контакти дітей з іншими дітьми та пересування їх містом без необхідності.

У дошкільних закладах з 12 березня обмежили відвідування дітей, а з 16 березня запровадили карантин.

На території міста введено обмеження на проведення масових заходів, в яких запланована участь 100 і більше осіб. Кінотеатри мають скасувати сеанси, а розважальні центри та інші розважальні заклади – припинити роботу.

Організаторам концертів слід скасувати заплановані заходи.

У релігійних громадах міста священнослужителям рекомендовано провести роз’яснювальну роботу з парафіянами щодо профілактичних заходів з недопущення поширення випадків ГРВІ, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Керівникам Дрогобицького РЕМу, КП «Дрогобичводоканал», КП «Комбінат міського господарства», КП «Управитель ЖЕО», Дрогобицького управління експлуатації газового господарства, Центру надання адміністративних послуг та інших об’єктів інфраструктури – обмежити прийом відвідувачів в кол-центрах. Проводити дистанційне інформування клієнтів.

Роботодавцям рекомендовано, за можливості, переглянути графік роботи працівників, у яких є малолітні діти.

Перевізникам громадського транспорту усіх форм власності необхідно забезпечити обробку транспорту не менше трьох разів на добу дезінфікуючими засобами.

Усі дезінфекційні заходи при гострій респіраторній хворобі, спричиненій коронавірусом, проводити відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.06.2015 №325.

Керівникам суб’єктів господарювання усіх форм власності необхідно забезпечити наявність засобів гігієни в установах та громадських місцях, проведення термометрії і контролю за виконаними заходами.

У місті діятиме комісія з перевірки закладів обслуговування населення щодо дотримання санітарно-епідеміологічних норм та реагування на поширення випадків ГРВІ, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

***

Щоб мінімізувати можливість поширення інфекції коронавірусу та для уникнення скупчення людей, міська рада закликає дрогобичан до дистанційної роботи з установами та комунальними підприємствами.

При вході до ратуші встановлять дезінфектори, а згодом – запровадять дистанційне вимірювання температури тіла термометрами у громадян, яким нагально потрібно отримати послугу. Участь у засіданнях сесії, виконкому обмежується лише депутатами, членами виконкому, керівниками і працівниками виконавчих органів міськради, керівниками комунальних підприємств, які є доповідачами з питань порядку денного, представниками ЗМІ.

Номери телефонів міськради та комунальних підприємств:

«Гаряча лінія» Дрогобича: (0324) 410-160, (098) 78-38-370.

Черговий по місту: (03244) 2-13-27.

Приймальня міської ради: (0324) 2-25-69.

Центр надання адміністративних послуг: (0324) 2-25-62.

Відділ охорони здоров’я: (03244) 3-83-36, 2-13-27.

Відділ освіти: (03244) 2-35-15.

Управління праці та соцзахисту населення ДМР: (03244) 2-23-84.

Департамент міського господарства: (03244) 3-35-70.

КП «Комбінат міського господарства»: (03244) 3-79-27.

Диспетчер КП «Дрогобичводоканал»: (03244) 2-00-54, 0800-300-118.

Аварійна служба КП «Управитель ЖЕО»: (03244) 2-37-30, 3-86-74, 2-37-85, (096) 69-38-212.

КП «Дрогобичтеплоенерго»: (03244) 2-72-13, (068) 667-29-29, viber та SMS: (097)28-147-28, (097) 08-984-08, диспетчер: 2-00-54, (067) 324-26-13, виробничо-технічний відділ: 45-12-74. Інші номери тел.: 2-42-71, 2-31-08, 2-40-31.

КП «Муніципальна варта»: (068) 252-96-92.

Пресслужба ДМР

 

Від 18 березня обмежено роботу

низки закладів торгівлі та харчування

Заклади громадського харчування від 18 березня призупиняють роботу, крім надання послуги онлайн-замовлень та доставки їжі.

Заборонено роботу закладів громадського харчування і в готелях. Таке рішення 17 березня прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У торгівельно-розважальних центрах дозволено роботу лише продуктових магазинів, супермаркетів, аптек, зоомагазинів, магазинів дитячого харчування та побутової хімії.

Роботу цілодобових продуктових магазинів обмежено з 8:00 до 22:00.

Зачиняються і заклади, які надають косметологічні, перукарські, масажні та СПА послуги.

На період карантину також зачинять речові ринки, магазини секонд-хенду, промислових товарів, кінотеатри, театри, музеї, галереї, бібліотеки та інші культурні і розважальні заклади, дитячі розважальні центри, клуби, зоопарки, фітнес клуби, тренажерні зали, басейни та лазні.

Торговим закладам господарських товарів та торговим закладам будівельних матеріалів діяльність дозволено за умови здійснення онлайн-замовлень чи телефоном з доставкою товару замовнику.

Заклади, яким дозволено діяльність: продуктовим магазинам; супермаркетам; аптекам; зоомагазинам; магазинам побутової хімії; спеціалізованим магазинам дитячого харчування; установам банків; поштовим установам; авто- і газозаправним станціям; станціям техобслуговування транспортних засобів; ветеринарним лікарям та амбулаторіям.

Роботодавцям рекомендовано організувати дистанційну роботу для працівників віком від 55 років та особам, які мають хронічні захворювання. Роботодавці мають забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (маски, рукавиці, деззасоби), а також встановити при вході дезінфікуючі засоби для відвідувачів.

Переглянуто режим роботи громадського транспорту. У Дрогобичі багатомісні автобуси можуть перевозити до 20 пасажирів, маломісні – до 10. Але від 19 березня і такі рейси скасували.

Обмежено збори людей у групах до 10 осіб.

Відділу економіки ДМР, КП «Муніципальна варта» доручено вжити заходів для негайного припинення стихійної торгівлі на території Дрогобича.

Парафіян закликають дивится онлан-трансляції церковних Богослужінь.

Пресслужба ДМР

 

Прості речі рятують життя

12 березня, у світлиці ратуші відбувся терміновий брифінг щодо превентивних заходів для попередження захворювання на коронавірус.

Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир ЧУБА, а також заступник головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Леся ОСТАПЕНКО та лікар-інфекціоніст Оксана ЗАДЕРЕЙ розповіли про основні заходи із запобігання захворюванню та поширення коронавірусу.

Дрогобичан закликали не панікувати, але бути обережними і відповідальними. Світова статистика свідчить, що 80% хворих переносять коронавірус без виражених симптомів або у легкій формі, 15% – у важкій, і лише 5% – у дуже важкій. У групі ризику – насамперед люди старші 70 років, особливо з хронічною патологією серця, легенів, хворі на діабет. Тому зараз їм слід обмежити відвідування магазинів, ринків та інших людних місць, не користуватися громадським транспортом.

Варто наголосити загальновідомий факт: на вулиці значно важче заразитися, ніж у приміщенні, тож можна гуляти, але не групами.

Цікаво, що діти до 10 років майже не хворіють на коронавірус, вагітні жінки також переносять захворювання у легкій формі.

Ось ще низка простих, але дієвих порад: уникайте масового скупчення людей; мийте руки з милом під протічною водою не менше, ніж 20 секунд; користуйтеся спиртовмісними (не менше 60%) антисептичними засобами; медичну маску слід одягати хворій людині, щоб не заразити оточуючих; кашляти і чхати необхідно у серветку (її потім треба викинути!), або ж у рукав на рівні ліктя.

Якщо відчуваєте, що занедужали (висока температура тіла, кашель), не йдіть на роботу! Зателефонуйте своєму сімейному лікарю, і він дасть вам рекомендації, як діяти, відкриє лікарняний. Якщо йдете до лікаря, у реєстратурі поліклініки вам видадуть захисну маску, щоб не піддавати ризику медичних працівників.

До речі, міська рада виділила 290 тис. грн. на придбання засобів індивідуального захисту та диспенсерів. Лікарі пройшли курс навчання. В інфекційному відділенні лікарні у Стебнику підготовлені палати для госпіталізації хворих на коронавірус, хоч наразі є чітка вказівка скеровувати людей із підозрою на це захворювання до інфекційної лікарні у Львові. Звідти пришлють спецавтомобіль із медичним супроводом.

Особи, які контактували з хворим на коронавірус, підлягають самоізоляції на 14 днів.

У закладах освіти оголошено карантин до 3 квітня. Тричі на день має проводитися дезінфекція у пасажирському транспорті, а в громадських місцях – обробка дверних ручок та самих приміщень.

За словами Володимира Чуби, наразі у Дрогобичі і Стебнику хворих на коронавірус не виявлено. Обмежувальні заходи введені для профілактики і це повинні розуміти усі мешканці Дрогобиччини й дотримуватися відповідних рекомендацій.

Ярослав ГРИЦИК. Фото автора


ДУМКИ З ПРИВОДУ…

Розійтися, щоб бути разом 

Пандемія коронавірусу розвела нас по своїх домівках, вирвала нас зі звичного «колеса», в якому ми щодня крутилися. Труднощів у цей час не бракує. Але, з іншого боку, це також добра нагода духовно стрепенутися й задуматися над тим, над чим не встигаєш замислитися у вихорі щоденних обов’язків.

Передусім по-новому бачиш ціну життя і той факт, що межа між здоров’ям і хворобою насправді дуже тоненька.

Інакше дивишся на своїх рідних і близьких і розумієш, які вони тобі дорогі.

Усвідомлюєш, наскільки хибною є наша людська гординя бути «вершиною творіння» і «царем Всесвіту», коли мікроскопічна істота – вірус – може настільки збурити життя всієї людської цивілізації.

У такі хвилини розумієш, що все в руках Божих. Тому це добра пора згадати слова незабутнього Блаженнішого Любомира Гузара, сказані ним у час іншого великого випробування – Революції Гідності: «Працюймо так, ніби все залежить від нас; молімося так, ніби все залежить від Бога».

А ще маємо добру нагоду поспостерігати над тим, як інші народи реагують на виклик пандемії. Як китайці масово зорганізувалися й фактично подолали епідемію, та ще й посилають своїх лікарів до Італії. Як американці, маючи фантастичні матеріальні можливості, через хибне керівництво поки що занапащують їх і зрікаються світового лідерства. І як ми, схоже, розтринькали етичний потенціал Майдану і пробуксовуємо в міжлюдській солідарності.

А до написання цього слова мене покликали італійці – здається, єдина європейська нація, яка – після певного періоду ігнорування небезпеки – врешті зуміла вийти з честю з нинішніх випробувань. Ви вже напевно бачили на Youtube відеокадри, як італійці співають з вікон багатоповерхівок арії з опер чи національні пісні. Можна лише уявити, яке прекрасне відчуття загальнонаціональної солідарності це викликає.

А ще в Інтернеті шириться короткий текст, який зародився також в Італії: «Ми починаємо розуміти, що ведемо боротьбу не з вірусом, а з нашими звичками. Це добра нагода обернути надзвичайний стан у нагоду для солідарності та єдності. Спробуймо змінити спосіб, в який ми дивимося й думаємо. Я ніколи більше вже не скажу: «Я боюся цієї інфекції» або ж «Я не звертаю увагу на цю інфекцію», натомість саме я буду тим, хто посвятиться тобі.

Я турбуюся про тебе.

Я зберігатиму дистанцію заради тебе.

Я митиму руки заради тебе.

Я відмовлюся від поїздки заради тебе.

Я не піду на концерт заради тебе.

Я не піду в торговий центр заради тебе.

Заради тебе!

Заради тих, що перебувають у палаті ізоляції.

Заради тих, хто старший і хворобливий, але чиє життя так само цінне, як і моє.

Заради тих, хто бореться з раком і не може здолати ще й це.

Будь-ласка, підніміться до висоти цієї відповідальності!

Будьмо разом – все інше не має значення».

Не знаю, чи в усіх випадках можна сказати оте рішуче «все інше не має значення», але в цьому випадку єдність і солідарність людей у час пандемії справді важить дуже багато. І від себе додам ще одне, чого не було у переліку: потрібно пригадати, чи раптом по сусідству не мешкає людина похилого віку, котра перебуває у зоні особливого ризику і якій варто допомогти з покупкою продуктів харчування. Подібна практика уже діє у Великій Британії.

Отож хай допоможе нам Господь вистояти самим і відкритися серцем на тих, хто потребує нашої допомоги!

Мирослав МАРИНОВИЧ,

17 березня 2020 року

 

Біля Стебника – новий обвал

Перебувати там небезпечно, зсув ґрунту триває!

У неділю, 15 березня ц.р, на території Болехівської сільради, неподалік Стебника, над підземними виробітками рудника №2 заводу «Полімінерал» утворилося нове провалля. Розташоване воно на відстані 150 м від старого, яке виникло у ніч на 30 вересня 2017 року.

Нове провалля за візуальними ознаками перевищує розміри футбольного поля і становить приблизно 150 на 50 метрів. Периметр обвалу стрімкий. Глибина сягає 100 метрів. Зсув ґрунту триває і схили продовжують обвалюватися.

Про це повідомив начальник відділу НС та ЦЗН ДМР Микола Летнянчин.

На місці події працювали надзвичайники, геологи, поліція, спеціальна комісія ТЕБ та НС, представники місцевої влади. Відвідав місце обвалу і голова ЛОДА Максим Козицький. Доступ до провалля перекрили.

Гідрогеологічна та маркшейдерська служби ГХП «Полімінерал» ведуть спостереження над ситуацією, що склалася. Фахівці пояснюють, що обвал стався внаслідок потрапляння води з підруслового потоку р.Вишниця у незакладені камери рудника №2 і розвитку соляного карсту.

Очевидно, карстопровальні явища будуть продовжуватися до повного затоплення рудника. Про це повідомив доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ ім. І.Франка Василь Дяків.

На виїзному засіданні комісія з питань ТЕБ і НС вирішила:

- посилити поліцейське патрулювання дороги Дрогобич – Трускавець та вжити всіх заходів, щоб не допустити сторонніх осіб до провалля, бо це небезпечно для життя. До патрулювання закликали також долучитися Національну гвардію України;

- Дрогобицький та Бориславський РЕМи мають перевірити стан ліній електромереж, а Дрогобицьке управління водного господарства – провести обстеження річки Вишниця в межах гірничого відводу рудника №2 СГХП «Полімінерал»;

- СГХП «Полімінерал» має забезпечити огорожу провалля, перекрити шляхи до нього і встановити попереджувальні знаки;

- Дрогобицька РДА скерує запит до «Львівобленерго» щодо ситуації з винесенням діючої ПЛ-110кВ за межі небезпечної зони;

- КП «Дрогобичводоканал» має надати найсвіжішу інформацію про стадію будівництва нової гілки водогону, що було передбачено ще після провалля, яке утворилося три роки тому.

Мешканців Дрогобиччини закликають дотримуватися правил техніки безпеки, не відвідувати місце провалля, адже це зона підвищеної небезпеки.

Ярослав ГРИЦИК

 

До COVID-19 додалося провалля

16 березня у світлиці ратуші відбувся брифінг щодо ситуації з протидією коронавірусу у Дрогобичі та небезпекою, пов’язаною з утворенням нового провалля між Стебником і Трускавцем.

Учасниками брифінгу стали міський голова Тарас Кучма, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба та представник відділу НС і ЦЗН ДМР Ігор Юзьвяк. Ось основні тези з виступів.

    Володимир ЧУБА: - Маємо на Дрогобиччині дві підозри на захворювання коронавірусом. Мати і дитина з Нового Села, які нещодавно повернулися з Польщі, з підозрілими симптомами скеровані на діагностику до Львова. Факт захворювання не підтверджений, у них виявили грип. Але аналізи ще скерували до Києва. Люди, які контактували з ними – на самоізоляції.

- У медичних закладах запроваджено карантинні заходи. Вимірюємо температуру пацієнтів, хворих з гарячкою приймаємо у спеціально відведених кабінетах. Планова госпіталізація пацієнтів до лікарень наразі припинена.

    Тарас КУЧМА: - Сьогодні інспектували готовність Стебницької лікарні (як резервної на Львівщині) до прийому хворих на коронавірус. Перевіркою задоволений, медики готові прийняти удар. Водночас прошу пацієнтів дослухатися до порад і рекомендацій лікарів, намагатися убезпечити їх від хвороби, адже хворий лікар не зможе рятувати пацієнтів.

- 17 березня – позачергова сесія міської ради. Обговорюватимемо питання запровадження жорстких карантинних заходів, зокрема, закриття магазинів і ринків промислових товарів, закладів громадського харчування, негайне припинення стихійної торгівлі. Працюватимуть аптеки, продуктові крамниці, автозаправки. Усвідомлюємо, що це значні втрати для бюджету, але здоров’я людей – важливіше.

Закликаю підприємців не підвищувати ціни на товари першої необхідності, користуючись наявним ажіотажем. Не можна заробляти на людській біді!

Поетапно робитимемо усе, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу у Дрогобичі і Стебнику. Моніторимо наявність обладнання, засобів захисту у всіх медичних закладах.

Шановні дрогобичани! Не вірте чуткам і пліткам, не піддавайтеся паніці! Користуйтеся перевіреною офіційною інформацією!

    Ігор ЮЗЬВЯК: - Поруч із проваллям, яке неподалік Стебника виникло у 2017 році, утворилося нове. Його розміри – приблизно 100х100 метрів, глибина – також понад 100 м. Обвали країв тривають і далі. Периметр карсту охороняє поліція. ЛОДА запропонувала «Полімінералу» відновити закачування солоних розсолів у порожнини шахт, але чи вдасться це зробити і чи вбереже це від подальших обвалів – невідомо.

    Тарас КУЧМА: - Щодо нового провалля на території підземних виробіток ГХП «Полімінерал»: особисто пересвідчився, що воно збільшується, краї продовжують відколюватися і зсуваються всередину. Тож дорога Дрогобич – Трускавець, яка проходить поруч, є небезпечною. І хоч комісія з надзвичайних ситуацій заборонила рух лише важковагового транспорту, я закликаю дрогобичан не користуватися нею, краще їхати через Стебник чи Борислав.

А любителів гострих відчуттів і екстремальних фото застерігаю від відвідування місця обвалу. Це вкрай небезпечно!

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Дорогу Дрогобич – Трускавец

закрили для автобусів і вантажівок

Рух великовантажного транспорту загальною масою понад 8 тонн на ділянці автомобільної дороги Дрогобич-Трускавець – обмежено. Об’їзд – через Стебник та Борислав.

Відповідні зміни внесуть до маршрутів руху рейсових автобусів на автомобільній дорозі Дрогобич – Трускавець.

Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пізно ввечері 15 березня через нове провалля поблизу Стебника. Про це 16 березня під час щотижневої оператвиної наради у ратьуші повідомило керівництво відділу НС та ЦЗН ДМР.

Поліцейські виставили патрульні пости на ділянці автомобільної дороги Дрогобич –Трускавець неподалік провалля.

Відповідно до протоколу рішення, ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» повинне провести дозаповнення пустот рудника №2 розсолами зі хвостосховища, за їх наявної концентрації, та у визначені місця, відповідно до науково-обґрунтованих висновків.

Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА спільно з Державною екологічною інспекцією у Львівській області підготують звернення до Кабінету Міністрів України щодо негайного проведення Фондом Державного майна повного аудиту зобов’язань згідно з договором купівлі-продажу частини акцій ДГХП «Полімінерал».

Окрім того, Львівська облдержадміністрація, представники управління ДСНС, ГУ Національної поліції здійснюватимуть цілодобовий моніторинг ситуації, яка складається в районі новоутвореного провалля.

 

«Дай Боже, щоб цього не сталося, але маємо підготуватися», – Тарас Кучма звернувся до медиків Стебницької лікарні

У КНП «Стебницька міська лікарня» розпочали заходи з підготовки до можливого прийому хворих на коронавірус.

16 березня там провели навчання для медичного персоналу щодо правил поведінки при переведенні закладу у посилений режим роботи.

Нагадаємо, Стебницьку лікарню включено до переліку 9 базових закладів в області для прийому хворих на коронавірус.

До медиків на зустріч завітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

«Дай Бог, щоб цього не сталося, але маємо підготуватися. Ми не повинні піддаватися паніці, але слід пам’ятати про відповідальність кожного з нас. Ми мали ситуацію з грипом у 2008 році. Алгоритм дій однаковий. Зі свого боку ми докладемо максимальних зусиль, щоб разом подолати труднощі, з якими, не дай Боже, нам доведеться зіткнутися», - звернувся до колег-медиків Тарас Кучма.

З міського бюджету Дрогобича на закупівлю необхідних засобів для підготовки Стебницької лікарні до можливого прийому хворих на коронавірус виділено 200 тис. грн. Також керівництво галузі охорони здоров’я вживає заходів із забезпечення на випадок потреби достатньої кількості кисневого обладнання.

Про це розповів Володимир Чуба.

Під час проведення інструктажу з користування спецзасобами медики клопотали перед міським керівництвом про посилення заходів безпеки у самій лікарні у випадку переведення медзакладу на особливий режим.

Загалом у лікарні – ділова робоча атмосфера, що особисто відзначив і за що медикам подякував Тарас Кучма.

Пресслужба ДМР

 

Вулична торгівля може обернутися лихом 

У всіх державах світу існує вулична торгівля. Більш культурніші народи, які дорожать своїм здоров’ям, прискіпливо ставляться до організації торгових точок. Зазвичай, у кожного продавця продуктами харчування із сільських кооперативів є на ринку холодильник, відповідний сертифікат якості.

Щодо наших українських реалій, то вони такі: у деяких закритих ринкових точках є необхідне обладнання, а ось на тротуарах вулиць – суцільна антисанітарія. З ними ведеться певна роз’яснювальна робота, але бажаного результату досягти складно, позаяк як продавці так і покупці солідарні один з одним. Особливо небезпечною ця торгівля є нині, коли пандемія коронавірусу зачепить когось із дрогобичан.

Тому влада, муніципальна варта застерігає від ймовірних масових захворювань, які може спровокувати ця вулична торгівля. Життя людини дорожче від матеріальної вигоди. Задумаймося над тим.

В.Т. 

 

Страх може породити черговий страх 

Відколи страшні новини про коронавірус охопили планету, відтоді у головах людей закралася думка, що можна уникнути сплати за комунальні послуги. Згубна теорія, позаяк невдовзі може бути інша біда.

Приклад: у Дрогобичі люди припинили сплату за водопостачання, мовляв, є рекомендації не «скупчуватися» у людних місцях. А далі «Дрогобичводоканал» матиме борги, а енергопостачальні фірми припинять подачу електрики. І пішло, і поїхало… Чергова проблема! Тому мешканці нашого міста мають проявити розсудливість і заплатити за воду. Уникнемо боргів, матимемо воду. Це – спільна проблема громади і підприємства.

В.Т.

P.S. У будь-якій критичній ситуації має домінувати здоровий глузд.

Купець зустрів чуму. – Куди йдеш, - запитує? – У місто, щоб знищити одну тисячу людей.

Згодом вони зустрілися знову. - Ти ж збрехала, - мовив купець, - адже загинуло десять тисяч. – Ні, я не збрехала, я виконала свою обіцянку, дев’ять тисяч вмерло від страху, - із сумом сказала чума.

 

НОВИНИ

Дрогобич і Стебник готуютьс

до можливого наступу коронавірусу

17 березня під час засідання виконавчого комітету та роботи сесії міськради начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба повідомив таку інформацію.

У Дрогобичі, за словами головного медика міста, для госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус визначено КНП «Стебницька міська лікарня», де вже підготували 25 ліжкомісць. Всього, у випадку потреби, у Стебницькій міській лікарні може бути задіяно 110 ліжкомісць, а разом у Дрогобичі та Стебнику – понад 400. Однак, наразі, поки вірус не поширений, усіх госпіталізовуватимуть до Львівської обласної інфекційної лікарні.

Щодо апаратів штучного дихання, які необхідні при госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, то у Дрогобичі їх 14, у Стебнику – 2, у навколишніх містах та районі – 10.

Якщо опиратися на статистику поширення коронавірусу в Італії та кількість населення, то Дрогобичу необхідно буде близько 50 апаратів ШВЛ.

Окрім цього, для Стебницької міської лікарні закуповують 100 експрес-тестів на визначення захворювання на коронавірус, а також 200 – для Дрогобицької міської поліклініки.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що у випадку потреби з міського бюджету будуть негайно виділені кошти для закупівлі таких апаратів. За його словами, окремі підприємці міста самостійно зголосились надати фінансову допомогу для придбання обладнання штучної вентиляції легень, вартість яких становить від 350 тис. грн. На разі для протидії коронавірусу Дрогобицька міська рада вже виділила 200 тис. грн.

«Ми отримали шквал критики, вживши карантинні заходи, однак єдина протидія коронавірусу – це запобігання його поширенню. Тому вживаємо всіх заходів, щоб вберегти наше населення. Якщо вірус зайде в місто, а мешканці житимуть у звичному ритмі життя, то зупинити його буде не можливо. Тому закликаю всіх самоізолюватися, це – єдиний вихід. Карантин – це не відпустка, це не жарти. Якщо у Львівській області офіційно зареєструють декілька випадків захворювання на коронавірус, то на всій території оголосять надзвичайний стан. Ми повинні усвідомити свою соціальну відповідальність один перед одним і неухильно дотримуватися умов карантину», - звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Пресслужба ДМР

 

Під час карантину учні оплачуватимуть проїзд 

У дільниці пасажирських перевезень КП «КМГ» повідомляють, що на час запровадженого карантину з 12 березня до 3 квітня право на безкоштовний проїзд учням у громадському транспорті з пред’явленням учнівського квитка скасовано.

Таке рішення прийнято на підставі призупинення навчального процесу у закладах загальної середньої освіти. Наголошуємо, згідно з рішенням комісії ТЕБ та НС, батькам рекомендовано обмежити пересування дітей вулицями міста без нагальних потреб з метою захисту їх здоров’я.

Також нагадуємо, відповідно до рішення виконкому ДМР №272 від 14.11.2019 року, право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті мають учні шкіл у навчальний період з 7:30 до 20:30.

 

Громадський транспорт дезинфікують щодня 

Громадський транспорт у Дрогобичі дезинфікують щодня.

Щоранку перед виїздом на рейс фахівці санітарної служби обробляють автобуси дезинфікуючим спецрозчином.

Для виконання цих заходів КП «Комбінат міського господарства» уклав договір з Дрогобицькою районною держпродспоживслужбою.

Про це повідомив заступник начальника КП «КМГ» Володимир Красуляк під час щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста 16 березня.

Упродовж дня також триває санітарна обробка салонів громадського транспорту антисептиками.

Пресслужба ДМР

 

Обов’язки заступника міського голови з гуманітарнихпитань покладені на Володимира Коцюбу 

У Володимира Коцюби стало ще більше обов’язків. Окрім заступника міського голови, керуючого справами виконкому посадовець виконуватиме ще й обов’язки заступника міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних питань.

На час відсутності основного працівника, на Володимира Коцюбу, згідно з положенням про взаємозаміщення повноважень, покладено виконання обов’язків заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань.

Відповідне рішення 17 березня прийнято під час засідання виконавчого комітету ДМР.

Нагадаємо, у лютому 2020 року заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар подав у відставку за власним бажанням. Наразі нового призначення на цю посаду не відбулося.

 

Священнослужителів закликали

долучитися до роз’яснювальної роботи 

12 березня відбулася зустріч начальника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби, заступника головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Лесі Остапенко та лікаря-інфекціоніста Оксани Задерей зі священослужителями Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Їх поінформували про ситуацію із загрозою поширення коронавірусу, зокрема через контакт з мігрантами з країн Європи та світу, де виявлено спалах захворювання. Духовенство закликали провести роз’яснення парафіянам щодо дотримання на період карантину правил особистої гігієни, відповідальної поведінки щодо інших людей. Важливо, щоб особи, які мають найменші прояви захворювання на грип чи ГРВІ, терміново зверталися до сімейного лікаря, а також не брали участі у літургіях.

У храмах рекомендовано проводити санітарні заходи та встановити диспенсери. Медики закликають парафіян утриматися від цілувань хрестів та ікон. Також бути відповідальними при прийомі причастя, оскільки вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Найбільше у зоні ризику захворіти на коронавірус є люди похилого віку.

Отцям наголосили на важливості індивідуального захисту. Маски рекомендували одягати хворим та змінювати що дві години.

На завершення зустрічі священнослужителів закликали рекомендувати парафіянам користуватися лише офіційною інформацією і не поширювати неправдиві відомості у соцмережах.

***

Начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба та заступник керівника КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Леся Остапенко 16 березня поспілкувалися зі священниками Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ.

«Можливо, ми випереджаємо події, але краще їх випереджати, аніж вже гасити пожежу, коли полум’я вже розгориться», - прокоментував зустріч Володимир Чуба.

Захворювання коронавірусом у майже 80% протікає у легкій формі. Однак небезпека заразитися зростає.

Так, отців просили інформувати прихожан щодо поведінки у храмах. Хворим необхідно сидіти вдома та контактувати з сімейним лікарем у телефонному режимі. Крім того, духовенству наголосили на важливості обмеження цілування ікон та хрестів у храмах.

«Самоізоляція – найкраща протидія», - зазначив Володимир Чуба.

Також отців проінформували про те, що у випадку загострення ситуації хворих госпіталізуватимуть до Стебницької лікарні, яку визначили однією з базових в області.

На завершення зустрічі священникам нагадали про важливість їхнього індивідуального захисту.

Зі свого боку священнослужителі підтримали такі пропозиції та погодилися вжити максимальних заходів, щоб убезпечити здоров’я та життя парафіян.

 

ЦНАП працюватиме в обмеженому режимі 

З 12 березня до 3 квітня ЦНАП не працюватиме по суботах, а саме – 21 та 28 березня.

Щовівторка ЦНАП працював до 20:00. На період карантину з понеділка до п’ятниці ЦНАП надаватиме послуги громадянам до 17:00.

Нагадуємо, під час карантину офіційні установи переходять у режим дистанційної роботи. Для отримання потрібної інформації у Центрі надання адміністративних послуг рекомендуємо звертатися за номером телефону – (0324) 2-25-62.

Пресслужба ДМР

 

 Біля колишнього райуправління НКВД планують розкопки 

11 березня у Дрогобичі побували директор КП Львівської обласної ради «Доля» Святослав Шеремета та працівник цього підприємства Остап Козак. За участю депутата обласної ради Михайла Задорожного вони оглянули територію у дворі будинку №28 на вул. І.Франка та поспілкувалися з мешканцями.

Річ у тім, що у цій будівлі після Другої світової війни розміщувалося районне управління НКВД. Теперішні мешканці будинку звернулися з проханням провести розкопки у дворі, оскільки під час земельних робіт натрапляли на кістки. Ймовірно, вони можуть належати жертвам тоталітарного режиму, яких слід поховати за християнськими традиціями.

Тож у відповідь на депутатське звернення М.Задорожного працівники КП «Доля» прибули до Дрогобича. КП ЛОР «Доля» скерувало на ім’я міського голови Тараса Кучми звернення щодо надання дозволу сесією Дрогобицької міськради на проведення розкопок.

Якщо у когось із мешканців Дрогобиччини є інформація з цього приводу, прохання повідомити її у КП «Доля» чи депутатові облради М.Задорожному.

Вл.інф.

 

За продаж алкоголю дитині – до відповідальності 

У Дрогобичі продавця одного з магазинів, що на вул. Трускавецькій, притягнули до відповідальності за продаж алкогольних напоїв неповнолітнім.

У середу, 11 березня, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради розглянула протокол, складений поліцейськими. Як йдеться у тексті документу, 1 лютого продавець здійснила продаж алкогольного напою неповнолітній дівчині, в результаті чого дівчину госпіталізували у реанімацію з отруєнням.

Комісія, керуючись ч.2 ст. 156 КУПАП, наклала на продавця штраф у розмірі 6800 гривень.

У випадку несплати продавцем штрафу у термін 15 днів, справу буде передано до Державної виконавчої служби.

Пресслужба ДМР

 

РЕПЛІКА

Чужому навчаються швидко, а своє забули

У неділю на телеканалі «Еспресо» у програмі «Футбольний формат» журналіст Андрій Малиновський разом із колишнім гравцем київського «Динамо» Сергієм Ковальцем робили огляд туру у прем’єр-ліги.

До коментарів долучалися футболісти різних команд. Всі вони, хоча за прізвищами – українці, давали інтерв’ю винятково російською мовою. Слухаємо їх, а в душі бурлить гнів і обурення. Невже вас матері нічого українського не навчили, що соромитися говорити рідною мовою. Втім, коли декому з них пощастить грати за кордоном, то за півроку вони вивчають чужу мову.

Образливо і за головного тренера національної збірної з футболу Андрія Шевченка: італійську, англійську вивчив, а свою рідну зневажає. Старше покоління пам’ятає, який заряд національного патріотизму несли львівські «Карпати». За словами професора Йосипа Лося, стадіон «Дружба» – це була найінтелектуальніша аудиторія, котра навчала гідності націю.

Футболісти дорожили рідною мовою, дехто з інших клубів намагався розмовляти з ними українською. Тепер маємо свою державу, маємо атрибути, але ніяк не наповнимо її змістом, зокрема вчинками і поведінкою футболістів, у котрих на руках українські паспорти. Вони ніколи не будуть мати повагу і в іноземних журналістів, коли для інтерв’ю вони переходять на російську мову. Словом, сумно і прикро, що має місце серед спортсменів така історія.

В.Т.

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

Пенсійний фонд інформує

Відповідно до рішення засідання обласної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської ОДА, з 16 березня до особливого розпорядження скасовується проведення особистих прийомів громадян у всіх органах державної влади та місцевого самоврядування та максимально обмежується пересування громадян в громадських місцях.

У зв’язку з цим, Сервісні центри Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області переходять на особливий режим роботи.

Прийом громадян буде проводитися за наявності у відвідувача захисної маски та за умови, що вирішити його питання дистанційно не можливо (оформлення документів для виплати допомоги на поховання, отримання виготовленого пенсійного посвідчення).

Одночасно повідомляємо, що послуги з пенсійного забезпечення можна одержати за допомогою електронної комунікації:

на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та гарячу телефонну лінію: (03244) 3-34-91, 41-09-03, 41-09-02.

 

За допомогою онлайн сервісів вебпорталу Пенсійного фонду України можна:

- подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”;

- подати заяву про перерахунок пенсії;

- подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного пенсійного посвідчення (ЕПП);

- отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом: ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);

- перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);

- провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;

- подати Анкету застрахованої особи для внесення/ зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;

- подати звернення (пропозицію, тощо);

- активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області закликає: будьте обережними та дотримуйтесь рекомендацій, які містяться на створеній Урядом інформаційній сторінці «Що треба знати про новий коронавірус» (https://covid19.com.ua).

 

 Шановні споживачі КП «Дрогобичводоканал»!

Підприємство повністю перейшло на дистанційну роботу. Контактувати з підприємством та подавати показники лічильників ви можете через такі канали:

- кол-центр, тел. 0800-300-118

- через сайт водоканалу: https://vodokanal-drohobych.com.ua/.

- viber та SMS: 097-28-147-28, 097-08-984-08.

Зв’язок із диспетчерською службою: 2-00-54, 067-324-26-13.

Зв’язок із виробничо-технічним відділом: 45-12-74.

Інші довідкові номери тел.: 2-42-71, 2-31-08, 2-40-31.

Наш e-mail: drohvoda@mail.lviv.ua

 

Шановні платники податків!

Для запобігання поширення коронавірусу COVID-19 в Дрогобицькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області з 16.03.2020 року впроваджуються профілактичні заходи:

- щоб уникнути скупчення людей вхід в приміщення ЦОП здійснюватиметься в обмеженій кількості людей;

- кожні три години буде проводитись технічна перерва на 25 хвилин.

ПРОСИМО БЕЗ НАГАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ НЕ ВІДВІДУВАТИ ПОДАТКОВУ СЛУЖБУ. БУДЬТЕ ОБАЧНІ ТА КОРИСТУЙТЕСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ СЕРВІСАМИ ДПС: www.cabinet.tax.gov.ua

Поштова адреса Дрогобицького управління ГУ ДПС у Львівській області: 72100, м.Дрогобич, вул. Т.Шевченка,9.

Електронна пошта: lv.dr@tax.gov.ua

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області

 

У РУБРИЦІ P.S.

Коли з’явиться український Геракл?

Українська політика нагадує гойдалку: періодично, що п’ять років, вгорі здорові проукраїнські сили, а внизу – проросійські, і навпаки. Нині ми стоїмо перед загрозою втрати незалежності. А тут ще коронавірус, як точковий геноцид забирає життя і руйнує психіку людей.

Та й узагалі цивілізація сповзає у прірву. Повсюди творяться катаклізми: пожежі, аномальні зими, хвороби і т.д. Стоїмо перед вибором – або молимося до Бога, або продовжуємо служити  Мамоні. А це крах! Ланцюгова реакція страху продовжується.

Днями знову утворилося карстове провалля біля Сільця. Чергове випробовування для цих мешканців і для всіх, хто живе у нашому краю. Після першого провалля, яке сталося два роки тому, влада, громада били на сполох. Комісія, експерти заспокоювали нас, мовляв, загрози у найближчій перспективі навряд чи можна очікувати, але… Сталося.

Як жити далі? На тлі світових і місцевих проблем складно і страшно. Українцям треба опуститися на свою грішну землю і попросити свого національного Геракла (а чи є такий у нас!!!) очистити авгієві стайні. А політики, керівники світових держав мають усвідомити, що лихо без стуку може, а воно уже це зробило, завітати у їхні національні оселі. Що буде далі? Ніхто не відає, хіба що одному Богу – відомо…

В.Т.

 

Тільки СУД поборе Росію

Кваліфіковані політологи застерігали, що Медвечук із своєю «п’ятою колоною» на якомусь етапі правління Зеленського утворить «тандем», мета якого – уярмлення нашого етнічного народу. Шубравці завжди ставали на бік сильнішого, а такою нині є Росія, щупальці якої розповзлися по всіх куточках нашої держави. І якщо лідери політичних і громадських течій (за винятком «Батьківщини», «Свободи» і РУХу, які мають багатолітню історію) не отямляться і не створять єдину потужну проукраїнську партію, як наприклад СУД (Соборна Українська Держава), то незабаром усіх нас буде судити російський суд. Хтось має взяти на себе об’єднавчу місію. Бо якщо і надалі крім говорильні не буде конкретики, то резервація етнічній нації гарантована.

Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок, Дмитро Ярош, Євген Марчук, Мирослав Маринович, військові старшини в широкому сенсі цього слова – ось неповний перелік особистостей, котрі здатні створити потужну проукраїнську партію, яка назавжди поставить край російській інтервенції.

В.Т.

 

СПОРТ

Футбольний карантин

Усі змагання під егідою Львівської Асоціації футболу призупиняються до 3 квітня цього року включно.

Відповідний крок зроблено на основі рішення Кабінету Міністрів України та Львівської міської ради щодо нестійкої епідемічної ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію.

Також Львівська Асоціація футболу на основі постанови уряду про запобігання поширенню в нашій країні коронавірусу COVID-19 перенесла на період карантину всі змагання серед дитячих команд.

За детальною інформацією можна звертатися за номером телефону (097) 953-44-91 (Андрій Смольський, ЛАФ).

Ярослав ГРИЦИКОбновлен 20 мар 2020. Создан 19 мар 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником