ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини за 22 березня 2020 року
Термінове звернення міського голови Дрогобича

Тараса Кучми до дрогобичан щодо дій під час карантину

Дорогі дрогобичани!

   Сьогодні прийшов час, коли Ви позбавлені можливості вести звичайний ритм життя. Наші діти не пішли до школи, в дитячі садочки, ми не можемо посидіти за філіжанкою кави у дрогобицьких кав’ярнях. Не йдемо в театри, на концерти. Понад те, ми обмежені у пересуванні на вулицях, магазинах і подорожах.

У цій ситуації у нас виникає багато запитань, але найголовніше – що буде далі? Тому сьогодні звертаюся до вас не тільки як голова міста і представник всієї гілки влади міста Дрогобича, але й як лікар.

    Першочергово хочу всім показати, що ми відкрито приймаємо рішення, і пояснюємо навіщо ми це робимо. Щоб на цьому ніхто не спекулював, щоб всі зрозуміли, що ми робимо все, що від нас залежить і все, що можливо в цій ситуації.

Переконаний, що ми впораємося з цим викликом, однак ми можемо зробити це лише разом.

   Ситуація надзвичайно складна і тому прошу віднестися до неї з повною відповідальністю всіх без винятку.

Ми повинні спрямувати всі наші зусилля, щоб втрати у міській господарці, галузях культури, соціально-побутовій сфері, але найважливіше – життя і здоров’я наших містян були мінімальними.

   Хочу ще раз підкреслити, що в ситуації, яка склалася, все залежить тільки від нас.

У світі тисячі лабораторій, наукових центрів, вчених вірусологів працюють над ліками, які б подолали вірус. Але, на жаль, таких ліків поки не існує. Тому нам залишається лише одне – не допустити розповсюдження вірусу. А це можливо тільки за умови координації всіх зусиль як влади, так і громадян.

    Не кожна держава прийняла жорсткі міри карантину. І на це було логічне пояснення. Адже всі розуміють, що хвороба буде, тому краще, щоб виробився колективний імунітет. І люди, які будуть його мати, вже не будуть передавати вірус. Але для цього потрібен час. І ніхто не може передбачити скільки людських життів ми за цей час втратимо.

    Тому навіть Велика Британія, яка на початку відмовилася від строгого карантину, сьогодні його запроваджує.

    Наше завдання сьогодні затягнути час, щоб дати можливість вченим знайти засоби лікування даного захворювання. Щоб наші лікарні не були переповнені хворими і ми мали можливість надати відповідну медичну допомогу. Адже всім зрозуміло, що буде велика різниця між першими 10-20 хворими, які будуть отримувати всю необхідну допомогу, і зовсім інше, коли інфікованих будуть тисячі. І як би ми не готували наші лікарні, але жодна медична система у світі не впорається з таким потоком пацієнтів.

Візьмемо світову статистику, яка змінюється щохвилини. Лікарні європейських країн Італії, Іспанії, Німеччини переповнені. Хвороба забирає життя тисяч людей. За цими цифрами стоять чиїсь дідусі, бабусі, сестри, брати, матері, тати, просто друзі. Це люди, які ще вчора були поруч, а сьогодні їх уже нема.

    Хвороба розповсюджується блискавично і єдиним методом розірвати ланцюг передачі вірусу на даний момент – це свідома поведінка кожного з нас.

Ми повинні дотримуватися певних правил, а правила прості: 

1. Повна самоізоляція. Особливо це стосується тих людей, які нещодавно вернулися з-за меж України. Ви просто зобов’язані 14 днів перебувати в повній самоізоляції.

2. Без потреби не виходити до публічних місць і місць скупчень людей: магазини, банки, аптеки…

3. Якщо вам потрібно вийти в місто, ви повинні зберігати дистанцію від інших осіб близько 2 метрів один від одного.

4. Не тільки на вулицях міста проводяться санепідем заходи. Але й кожен з нас повинен дотримуватися простих правил гігієни.

   Після кожного контакту з потенційним інфікованим предметом чи особою, необхідно мити руки і в жодному разі не торкатися обличчя, рота, носа, губ, очей, попередньо не обробивши руки.

     Але найголовніше – ми повинні зараз як ніколи допомагати один одному. І приділити особливу увагу ближнім, які не можуть самостійно впоратися в даній ситуації. Це – одинокі люди, немічні, люди похилого віку і всі ті, хто просто потребує нашої уваги. Яким, можливо, треба принести ліки, продукти харчування, засоби гігієни, або просто вислухати: зателефонувати, написати СМС, підбадьорити.

Тільки разом, спільними зусиллями, ми подолаємо хворобу.

   Звертаюся до медиків. У цій ситуації ви всі стоїте на передовій у боротьбі із загрозою нашому життю. Щодня ви йдете на роботу заради нас. Заради нас ви ризикуєте власним життям.

    Дякую вам за те, що в такий час ви зберігаєте спокій, впевненість і віру в те, що ми робимо все для того, щоб запобігти трагедії.

    Дякую продавцям і касирам, які також виходять на свої робочі місця, щоб ми мали можливість придбати ліки, продукти і речі першої необхідності.

    Дякую всім працівникам комунальних служб, які забезпечують повну життєдіяльність нашого міста: прибирають його, чистять, подають воду і стараються зробити все для того, щоби убезпечити нас від цього лиха.

    Зараз настав час, коли ми повинні проявити любов один до одного, опікуватися один одним і дарувати надію і віру в те, що ми впораємося з цим випробуванням і все буде гаразд.

Ми працюємо для того, щоб ви були вдома і були здоровими!

 

НОВИНИ

Володимир Чуба: За останні 24 години

у Дрогобичі та Стебнику жодного госпіталізованого

Станом на 13 годину неділі, 22 березня, з початку запровадження карантину Дрогобичі та Стебнику госпіталізовано з підозрою на коронавірус 4 особи.

Одну особу госпіталізовано у вівторок, 17 березня, ще одну особу – у п’ятницю, 20 березня, та ще двох осіб – з п’ятниці на суботу. З обіду та ночі суботи, а також ранку неділі викликів швидкої допомоги та госпіталізації з підозрою хворих на коронавірус мешканців Дрогобича та Стебника не було.

Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Загалом, з початку запровадження карантину з підозрою на коронавірус госпіталізовано троє Дрогобичан і одну особу зі Стебника.

 

Для оперативної комунікації з громадою

у ДМР створений кризовий медіа-центр

У часі оголошеного карантину, в умовах особливого періоду вкрай важливою є оперативна подача офіційної інформації та комунікація з громадою.

Прес-службою Дрогобицької міської ради ще в минулому році, в межах інформаційно-комунікаційної політики було започатковано низку відеорубрик та сюжетів: «9 питань посадовцю», «Смарт сітізен – школа розумного громадянина», «9 хвилин з міським головою», «На спацер з депутатом». Таке нововведення позитивно оцінили представники громадськості.

Зважаючи на особливий період та необхідність оперативного інформування громади міст Дрогобича та Стебника, прес-службою ДМР на виконання доручення міського голови створений кризовий медіа-центр «Дрогобич:».

Робота цього медіа-центру полягає в тому, що впродовж дня, в режимі прямої трансляції громадян інформуватимуть про події та прийняті рішення в період оголошеного карантину. Також громадяни можуть ставити питання в прямому етері керівництву міста, керівникам структурних підрозділів міськради, службовцям, фахівцям та експертам.

Окрім прямої трансляції на офіційній сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/DrogRada, відеозаписи з прямих ввімкнень буде розміщено на офіційному інтернет-порталі ДМР https://drohobych-rada.gov.ua/ зі спеціальною позначкою «Дрогобич:».

 

Показують приклад

Службовці Дрогобицької міськради зі зарплати зібрали більше пів мільйона гривень на купівлю експрес-тестів та апарату ШВЛ 

У Дрогобичі службовці міської ради та її структурних підрозділів зібрали понад пів мільйона гривень з власної зарплати на закупівлю експрес-тестів та апарату для штучної вентиляції легень, які передадуть Стебницькій та Дрогобицькій міським лікарням. Таке рішення керівництво та службовці міської ради і її виконавчого комітету прийняли, враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні та світі.

«Ми показуємо приклад усім благодійникам і просимо долучитися до збору коштів для забезпечення наших медустанов необхідними тестами та ШВЛ-апаратами. За ці кошти буде придбано один апарат ШВЛ та сотні експрес-тестів», — прокоментував заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба.

 

Кількість охочих допомогти лікарням зростає:

реквізити для благодійних внесків

Упродовж останніх днів до міської ради надходять звернення представників бізнесу, благодійників та громадян, які прагнуть допомогти лікарням із закупівлею експрес-тестів, масок, ШВЛ-апаратів.

«Ми вдячні кожному, хто в цю мить прагне допомогти, не стоїть осторонь проблеми. Для офіційного збору коштів публікуємо реквізити Стебницької та Дрогобицької міських лікарень. Від імені медків дякую кожному за свідому громадянську позицію. Ця ситуація вкотре демонструє єдність галичан», - прокоментував Володимир Чуба.

Реквізити для благодійних внесків:

КНП «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради

Код ЄДРПОУ: 13821460 у відділенні «Приватбанк», МФО: 325321

Реєстраційний рахунок: UA633253210000026009053741710

КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» Дрогобицької міської ради

Код ЄДРПОУ: 13815703

Реєстраційний рахунок: UA883204780000026003924441669

АБ «Укргазбанк»

(благодійні внески, спонсорські допомоги).

 

Ми вживаємо всіх заходів, щоб наші працівники

вчасно були доставлені до місць праці, - Тарас Кучма

З 12 години 18 березня призупинено рух громадського транспорту міжміського сполучення. Уряд заборонив залізничні, авіа та автобусні міжміські й міжобласні пасажирські перевезення, медики не матимуть можливості дістатись на роботу.

У Дрогобицькій міській раді, виконавчому комітеті та комунальних підприємствах вжито максимальних заходів, щоб працівників та службовців максимально відправити на карантин. Але є працівники, які на особливий період, мають забезпечити функціонування медичних установ, комунальних підприємств, апарату міської ради.

Міським головою Дрогобича дано розпорядження забезпечити довіз працівників, які проживають на території Дрогобицького району до установ міста.

«Ми вживаємо всіх заходів, щоб наші працівники вчасно були доставлені до місць праці», - прокоментував Тарас Кучма

Інформацію про рух транспорту буде доведено до всіх працівників. Зараз триває збір інформації про місця проживання цих працівників та розробка маршруту руху транспорту.

Наголошуємо, працівників пропускатимуть у транспорт за спеціальними посвідками.

Як повідомляють у відділі економіки ДМР, вже зголосилось 76 медиків з Львівського, Самбірського, Стрийського, Бориславського, Трускавецького та Стебницького напрямків.

 

Для ліквідації наслідків обвалу карстових порід біля Стебника необхідна підтримка держави

Депутати Дрогобицької міської ради стурбовані подією, яка відбулася 15 березня 2020 року , а саме – обвал карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув відбувся через невиконання приписів підприємством.

З цього приводу депутати Дрогобича звернулися до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля.

«Упродовж останніх кількох років Львівська обласна рада, Дрогобицька районна рада та інші органи місцевого самоврядування неодноразово звертали увагу центральних органів державної влади України на негативні обставини діяльності на території Львівської області ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». На жаль, відповідної реакції на дані звернення не було. Байдужість Фонду державного майна України, який виступав організатором відчуження з державної власності цього підприємства, призвела до негативних екологічних наслідків, техногенних аварій та загрожує подальшим погіршенням ситуації.

Уже сьогодні потрібні значні кошти для ліквідації наслідків такої бездіяльності та уникнення можливих негативних процесів руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток», - йдеться у тексті звернення.

Враховуючи масштаби проблеми та важливість її вирішення депутати Дрогобицької міської ради запропонували вищим посадовим особам та керівникам держустанов низку пропозицій:

- створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал»;

- виділити з резервного фонду Державного бюджету України кошти для ліквідації негативних наслідків діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», а саме: розробити ПКД та будівництво об’їзної дороги на ділянці Дрогобич – Трускавець, яка передбачена генеральним планом с. Модричі;

- доручити Фонду державного майна України вжити усіх необхідних дій, для юридичного вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з державної власності ПАТ , у тому числі розглянути можливість розірвання відповідного договору;

- Державній службі геології та надр України призупинити дію спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища з метою внесення змін в режим експлуатації Стебницьким гірничо-хімічним підприємством «Полімінерал»;

- з метою захисту життя, здоров’я та майна мешканців міста Стебник розробити та реалізувати чіткий перелік заходів щодо попередження нової техногенно-екологічної катастрофи, створити спеціальну економічну зону «Стебник».

Окрему увагу депутати звертають на транспортне сполучення з курортним містом Трускавець. А саме – ділянка дороги Т 1402 Пісочне – Східниця проходить в межах гірничого відводу рудника №2, який на сьогоднішній день і несе найбільшу загрозу. Так, відповідно до геофізичних досліджень науковців дана дорога на відрізку Дрогобич – Трускавець зазнає негативного впливу від процесів які мають місце в руднику №2, відбувається деформація дорожнього полотна, а утворення розколів несуть загрозу для мешканців даного регіону.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

З Дрогобича до Трускавця об’їзними шляхами.

Дорогу в межах села Сілець перекрито

Відтепер, щоб дістатися з Дрогобича до Трускавця, необхідно їхати через Стебник або Борислав. У суботу, 21 березня, автодорогу Дрогобич – Трускавець перекрили бетонними блоками.

Такі дії виконала автомобільна служба доріг Львівщини на підставі рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ЛОДА.

Причина – утворення ще одного карстового провалля між Сільцем і Трускавцем.

За матеріалами інтернет-видання «Джерела Трускавця»

 

Трансляція богослужінь:

у часі карантину молимось онлайн

Під час карантину вірян запрошують до участі у богослужіннях онлайн. Такі заходи вимушені через недопущення масового скупчення людей та зменшення ризику інфікуватися коронавірусом.

Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав запевнив громадськість, що Українська Греко-Католицька Церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. При цьому Блаженніший Святослав попросив усіх громадян поставитись відповідально до заходів безпеки, а також зберігати цілковитий спокій.

Трансляція богослужінь:

Катедральний храм Пресвятої трійці у м. Дрогобичі

Онлайн-трансляція здійснюєтьсяна сторінці Facebook — Katedra Sde:

• у понеділок, вівторок, четвер о 18.00 год. — Літургія напередосвячених Дарів;

• у середу і п’ятницю о 7.30 год. — Літургія напередосвячених Дарів та парастас-сорокоусти;

• у середу о 17.30 год. — Хресна дорога для молоді;

• у п’ятницю о 16.30 год. — Хресна дорога для дітей;

 • у п’ятницю о 18.00 год. — Хресна дорога;

• у суботу о 7.30 год. — Божественна Літургія;

• у неділю о 7.00; 8.30; 10.30; 12.00 год. — Божественна Літургія.

Патріарший Собор Воскресіння Христового у м. Києві

• Онлайн-трансляція здійснюється на сторінці https://www.facebook.com/Zhyve.tv/

Літургія Українською мовою на Ватиканському радіо

Кожної неділі, а також 7 і 19 січня, 7 квітня, 28 серпня й 14 жовтня о 9:05 київського часу з каплиці Благовіщення Свята Літургія в українському обряді транслюється:

• на коротких радіохвилях 31-го метра частотою 9645 кГц і 25-ти метрів частотою 11930 кГц.

• через супутник: координати: Radio Vaticana Telepace — HOT BIRD Eutelsat 13 B — Trasponder 89; ModulationVBS-2 / Symbol rate:29900 / FEC:3/4–8 PSK — Frequecy: MHz 12476 H Audio2 PID Video:2041 — PID Audio2:2043
• в мережі Інтернет онлайн-трансляція здійснюється та запис зберігається на сторінці — https://www.vaticannews.va/uk/podcast/svyata-liturgiya-v-kaplici-blagovishennya.html

Про це інформує Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.Создан 23 мар 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником