ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини за 26 березня 2020 року
Оперативна інформація

Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині станом на 10:00 27 березня

    За останню добу на Дрогобиччині зафіксовано 2 нові випадки госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус.

Госпіталізовані з підозрою на коронавірус:

Дрогобич – 1, Стебник – 0, Борислав – 1, Трускавець – 0, Меденицька ОТГ – 0, Дрогобицький район – 0.

   Із Дрогобича з підозрою на коронавірус госпіталізовано жінку 1990 р.н., з Борислава – чоловіка 1979 р.н.

За весь період з Дрогобича з підозрою на коронавірус було госпіталізовано 7 осіб та одну особу з Борислава. На разі жоден випадок не підтверджений.

   На території Львівської області за цю добу зафіксували третій випадок захворювання на COVID-19. Пацієнт – чоловік 57-ми років. Нещодавно повернувся з Італії. За результатами тесту, який отримали вчора – у хворого позитивний результат. Він перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні.

    Загалом, за період з 8:00 години 26 березня по 8:00 годину 27 березня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулося 7 осіб.

Зараз, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 115 осіб. У трьох пацієнтів – позитивний результат тесту на коронавірус.

   В Україні зафіксовано 218 випадків коронавірусної хвороби COVID-19 станом на ранок 27 березня, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав. За добу виявлено 40 нових випадків.

   Загальна кількість підтверджених випадків COVID-19 у світі становить 531 980 осіб.

У разі виникнення респіраторних захворювань одразу звертайтесь до сімейного лікаря для визначення точного діагнозу.

    Починайте свій день з фізичних вправ вдома. Провітрюйте приміщення, мийте руки та пам’ятайте: карантин – не канікули! Будьте здорові!

 

На часі – не лише потреби медзакладів,

а й громадян соціальних категорій

Репортаж із засідання Міжрегіонального координаційного штабу

з протидії коронавірусу

   У середу, 25 березня, у Дрогобицькій міській раді відбулося друге засідання Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині.

    До складу Міжрегіонального координаційного штабу входять як керівники міст Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стебника, Дрогобицького району, так і очільники силових структур та з питань надзвичайних ситуацій, медики.

Головою Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу є міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

    Під час засідання начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба проінформував присутніх про ситуацію із готовністю закладів охорони здоров’я, зокрема КНП «Стебницька міська лікарня», до можливої госпіталізації хворих у випадку поширення захворювання на коронавірус.

    За словами головного медика Дрогобича, у Стебницькій міській лікарні замінюють старий киснепровід на новий для забезпечення лікарні достатньою кількістю кисню, який необхідний для роботи апаратів штучної вентиляції легень. Всього у лікарні передбачено 80 точок підключення до кисню.

    Щодо апаратів ШВЛ, то в сукупності у регіоні їх 10, що перекриває першочергові потреби. Кваліфікованих лікарів, які зможуть надати медичну допомого в умовах спалаху коронавірусу, у регіоні також достатньо. Для них закупили необхідну на перший час кількість засобів захисту.

   Однак, КНП «Стебницька міська лікарня», як зазначив Володимир Чуба, потребує ще низки спецзасобів, зокрема це захисні костюми, маски та ін.

    «Основною нашою метою є забезпечення населення кваліфікованою медичною допомогою», – зазначив голова Штабу Тарас Кучма.

    Окрім того, під час наради обговорили механізм дій із забезпечення населення соціальних категорій допомогою, яка у зв’язку із продовженням карантину до 24 квітня, буде їм необхідна. Мова йде зокрема про надання їм продуктів харчування.

Питання доїзду медиків, а також працівників комунальних підприємств міста, які проживають на території району, а працюють у Дрогобичі, продовжать обговорювати на наступному засіданні Міжрегіонального штабу. Наразі спецрейси курсують, однак для їх подальшої роботи необхідно врегулювати механізм матеріально-технічного забезпечення.

    Начальник Дрогобицького відділу СБУ Борис Пантюхов закликав очільників громад, які були присутні на засіданні, провести з мешканцями своїх територій роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за поширення неправдивої інформації про ситуацію із захворюванням на коронавірус. Черпати інформацію громадяни повинні з офіційних джерел, щоб уникнути створення загальної паніки. При виявленні таких випадків винних притягатимуть до відповідальності.

   Офіційну інформацію щодо ситуації з коронавірусом у регіоні висвітлює Кризовий медіа-центр, який функціонує при Штабі. Інформацію розміщують на офіційному інтернет-порталі Дрогобицької міської ради, а також на сторінках ДМР у соціальних мережах Facebook, Instagram та Telegram.

   Наступне засідання штабу відбудеться 27 березня.

 

Бізнес, влада і медики:

чергова допомога медичній спільноті Дрогобича і Стебника

    Ще недавно у «великих» кабінетах пропонували закрити Стебницьку міську лікарню. Сьогодні ця лікарня є однією з базових, куди при масовому спалаху доправлятимуть інфікованих на коронавірус.

    Допоки ситуацію завдяки свідомим громадянам, які строго дотримуються правил карантину, вдається втримати під контролем, влада і бізнес об’єдналися заради захисту медиків. Адже медики – це ті особи, які першими вступають в бій з «невидимим» ворогом – COVID-2019.

    У пообідню пору 25 березня депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч, міський голова Дрогобича Тарас Кучма та начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба завітали до станції екстреної медичної допомоги Дрогобич КНП «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф» Львівської обласної ради та Стебницької міської лікарні.

    Тарас Кучма, як голова Міжрегіонального координаційного штабу боротьби з коронавірусом на Дрогобиччині, поспілкувався з працівниками служби екстреної медичної допомоги щодо їх потреб та ситуації в регіоні. Також медикам передали 50 комбінезонів індивідуального захисту.

    Медики наголосили, що громадяни, які звертаються за допомогою, часто скривають інформацію про перебування в зонах спалаху коронавірусу. Тому засоби захисту їм вкрай необхідні.

    «Ви повинні розуміти, що ситуація може різко загостритися і ви перші опинитеся в зоні ризику. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб вас забезпечити всім необхідним. Це питання ми постійно розглядаємо на засіданні міжрегіонального штабу. Щоб не допустити ситуації як в Італії, ви маєте максимально берегти себе і бути захищеними», – звернувся до медиків Тарас Кучма.

    У Стебницьку міську лікарню таких комбінезонів передали 100 комплектів. Крім того, перевірили матеріальний резерв самої лікарні. Також з керівництвом лікарні напрацювали перелік питань, які будуть вирішувати як на місцевому, так і обласному рівнях.

   Ще 50 костюмів розподілять між Дрогобицькими дитячою лікарнею, пологовим будинком та міською лікарнею №1.

    «У цей нелегкий час ми об’єднуємо наші зусилля з представниками бізнесу. Сьогодні ми закупили захисні костюми. І цьому ми завдячуємо групі компаній «Greenville» (колишня компанія «ТКС») та особисто керівнику цієї групи Івану Торському. Ми знаємо про потреби медиків. Тому закликаємо бізнесменів долучатись та разом продовжувати їх вирішувати. Відзначу, що у такій ситуації важливий зв’язок між місцевим та обласним рівнями. Сьогодні діє така вертикаль як самоврядування у Дрогобичі і наше депутатське об’єднання у Львівській обласній раді. Тому ми працюємо заради громади не лише конкретного міста, а й всієї Дрогобиччини», – прокоментував Андій Ковч.

  «Маємо 2-3 тижні для завершення серйозної підготовки до боротьби з пандемією COVID-19. Тому від імені медичної спільноти дякую кожному благодійнику, підприємцю, меценату за надану допомогу. Переконаний, що тільки спільними зусиллями влади та бізнесу зможемо побороти всі виклики, які очікують нас на початку третього десятиліття двадцять першого століття», – резюмував Володимир Чуба.

 

100 тисяч гривень на ліки для діабетиків

виділили з фонду зарплати службовців ДМР

   Держава вкотре не виконує своїх зобов’язань із забезпечення хворих на цукровий діабет безкоштовним препаратом інсуліну. Вже 25 березня дрогобичани почали скаржитися на відсутність в аптеках міста безкоштовного інсуліну для діабетиків.

   Тому міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою було прийнято рішення про виділення містом коштів для закупівлі хворим на цукровий діабет дрогобичан препаратів інсуліну.

    Про це у етері Кризового медіа-центру повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

    «У зв’язку з відсутністю можливості виділити кошти з міського бюджету, кошти виділять із фонду заробітної плати службовців Дрогобицької міської ради.

Всього виділено коштів у сумі 100 тисяч гривень. Вже сьогодні після обіду хворі на цукровий діабет зможуть отримати безкоштовний інсулін», – зазначив Володимир Чуба.

   У Дрогобичі інсулін можна отримати в аптеці «1-ша соціальна аптека» за адресою вул. М.Грушевського,3/1 та вул. А.Шептицького,16, а також у аптеці «Доброго дня» – вул. Т.Шевченка,1/1.

   У Стебнику інсулін можна отримати в аптеці «1-ша соціальна аптека» за адресою М.Грушевського,3/1.

    Нагадаємо, минулого тижня з фонду заробітної плати службовців ДМР уже виділили 522 тисячі гривень на протидію поширення коронавірусної інфекції у Дрогобичі та Стебнику.

За інформацією пресслужби ДМРСоздан 27 мар 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником