ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Важлива інформація для безробітних осіб
Зміни у законодавстві, які запроваджуються на період дії карантину, торкнулися також і безробітних осіб. Детальніше про це ми поговоримо із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією НИКОЛАЇШИН.


- Про які зміни до законодавства розповісте сьогодні, пані Маріє?

- 29 березня 2020 року Уряд прийняв постанову, якою унесено зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Власне, на цих змінах хочу зупинити свою увагу. Так, на період дії карантину надання особі статусу безробітної відбуватиметься одразу після подання нею заяви про надання такого статусу. Ця заява повинна відповідати формі, яка затверджена Державним центром зайнятості. Важливо, що допомога по безробіттю у такому разі здійснюється з першого дня реєстрації безробітного. Це зазначено у пункті 20 цього Порядку.

Відтепер, але лише на період дії карантину, до особи, яка шукає роботу і подала заяву про надання статусу безробітного,не буде застосовуватися семиденний строк для активного пошуку підходящої роботи.

 Разом з тим, у цей період працівники служби зайнятості напрацьовуватимуть заходи для поглибленого профілювання, будуть підбирати можливі варіанти підходящої роботи, формуватимуть комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особисто зареєстрований безробітний, для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості.

Суттєвим є і наступне нововведення: зареєстровані безробітні мають право не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів на період встановленого карантину. Зазначимо, що комунікація зареєстрованих безробітних і працівників служби зайнятості може відбуватися дистанційно – телефоном, електронною поштою.

Окрім цього, просимо Вас звертати увагу на тимчасові особливості обслуговування клієнтів центрами зайнятості та їх філіями. Інформацію про це Ви можете знайти на офіційному сайті Державного центру зайнятості або ж на сторінці у Фейсбуці.

Ми продовжимо спілкування з Вами, шановні читачі, аналізуючи новинки у законодавстві. Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб: 

*зателефонувавши: 068-61-70-988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

*надіславши листа на адресу електронної пошти:е-mail: drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

*skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги;

* залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян;

* зателефонувавши на гарячу лінію: 0-800-21-31-03.

Ви можете також скористатися:

- довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.phpСоздан 01 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником