ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини від 2 квітня 2020 року
Оперативна інформація Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині

Станом на 10:00 2 квітня за останню добу на Дрогобиччині не зафіксовано нових випадків госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус.

У жодного з пацієнтів, які були госпіталізовані з початку пандемії, діагноз коронавірусу не підтвердився.

 

У Штабі з протидії коронавірусу

готуються до найгіршого розвитку подій

У вівторок, 31 березня, у Дрогобицькій міській раді відбулося чергове засідання Міжрегіонального штабу з протидії коронавірусу.

Міські голови Дрогобича, Борислава, Стебника, Трускавця та керівництво Дрогобицького району, а також силових структур міста обговорили подальші кроки для захисту мешканців в умовах карантину.

За результатами засідання Штаб прийняв рішення:

– начальник відділу охорони здоров’я та начальник Дрогобицького відділення поліції повинні надати пропозиції щодо створення мобільних бригад для контролю дотримання умов карантину особами, які повернулися з-за кордону;

– звернутися до обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації за роз’ясненнями щодо механізму виділення паливно-мастильних матеріалів для відділень поліції та бригад швидкої допомоги;

– керівники Дрогобича, Стебника, Борислава та Трускавця повинні передбачити кошти для утилізації використаних засобів захисту від коронавірусу.

Окрім цього, під час засідання обговорили питання можливого зберігання тіл та захоронення осіб, смерть яких спричинена коронавірусом, якщо такі будуть. Для цього повинна бути виділена спеціальна земельна ділянка, а до захоронення тіла повинні зберігатися у холодильних камерах, пропозиції щодо придбання яких розробляють.

Присутні на засіданні Штабу керівники міст Дрогобича, Стебника, Борислава та Трускавця заявили, що, незважаючи на дозвіл Мінохорони здоров’я відкривати продовольчі ринки, на території Дрогобиччини цього не робитимуть. На думку посадовців, відкриття ринків зумовить масові скупчення людей, що є неприпустимо і небезпечно для здоров’я мешканців. У кожному з міст є достатня кількість продовольчих магазинів, а підприємці, які реалізовували продукцію на ринку, тепер працюють дистанційно.

 

ОСВІТА

Як завершиться начальний рік?

Через загальнонаціональний карантин, який оголосили ще з 12 березня і якнайменше він триватиме до 24 квітня, навчання у школах видозмінилося. Тепер школярі змушені навчатися, а вчителі навчати – дистанційно.

Як зазначає начальник відділу освіти ДМР Петро Шев`як, навчання продовжується і у дрогобицьких школах. Залежно від активності освітян того чи іншого навчального закладу для навчання учнів застосовують усі доступні для обох сторін види онлайн-навчання, зокрема й різноманітні платформи. Щодо тривалості та завершення цього навчального року, проведення ДПА, ЗНО та вступної кампанії, то, за словами головного освітянина Дрогобича, у Міністерстві освіти і науки України розробили два сценарії розвитку подій.

Перший: якщо карантин завершиться до першого тижня червня 

Усі учні закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них має бути організоване коригуюче навчання. 11-класники також вчаться до кінця червня – коригують прогалини у програмі і готуються до зовнішнього незалежного оцінювання.

ЗНО орієнтовно почнеться у останній тиждень червня і орієнтовно закінчиться у середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомими наприкінці липня.

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

Другий: якщо карантин буде продовжений до початку серпня 

Усі учні, окрім 11-класників, закінчують навчання наприкінці травня і отримують відповідні документи. Перший місяць у 2020-2021 навчальному році буде коригуючим – коли вчителі будуть дочитувати теми, які залишилися не освоєними учнями. А навчальний рік триватиме до кінця червня.

Для одинадцятикласників ЗНО стартує у середині серпня і триватиме до середини вересня.

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня. Навчання у першокурсників розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

В обох випадках: 

для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись, як і планувався;

екзаменаційно-залікові сесії в університетах можуть провести дистанційно за графіками, затвердженими закладами. Якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, її мають перенести на наступний навчальний рік;

для студентів випускних років захисти дипломних робіт та держіспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук.

Що з державною підсумковою атестацією та ЗНО? 

Державна підсумкова атестація для учнів четвертих та дев’ятих класів через епідеміологічну ситуацію у країні скасовується. 15 квітня буде оприлюднене онлайн-пробне ЗНО з усіма поясненнями. Учасники зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит.

Напередодні тестування усі, хто зареєструвався і заплатив за послугу, зможуть скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

 

НОВИНИ

«Ціни на медичні засоби зростають щогодини»

Володимир Чуба роз’яснив ситуацію

із закупівлею спец комбінезонів Стебницькій лікарні

КНП «Стебницька міська лікарня» закупила 92 комплекти захисних комбінезонів. Ці костюми необхідні як засоби захисту для медичних працівників, які надаватимуть допомогу госпіталізованим з діагнозом коронавірусу. Вартість одного такого комбінезона становить 750 гривень.

Через три дні після замовлення спецзасобів видання «Наші гроші. Львів» опублікувало статтю, що Стебницька лікарня закупила костюми за завищеною ціною – в півтори рази дорожче, ніж лікарня в Червонограді.

Під час прямого етеру у Кризовому медіа-центрі «Дрогобич:» начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба роз’яснив ситуацію із закупівлею комбінезонів для стебницьких лікарів. За словами Володимира Чуби, загальновідомим є той факт, що після оголошення карантину ціни почали рости не по днях, а по годинах. Медичних засобів це торкнулося, мабуть, найбільше.

«Апарат штучної вентиляції легень, орієнтовна ціна якого до початку всіх цих подій становила 200-300 тисяч гривень, зараз коштує 600-700 тисяч гривень. Звичайні захисні маски, які в аптеках коштувати 1 гривню, зараз коштують 25 гривень. І така ситуацію з усім і відомо це також усім», – зазначив головний медик Дрогобича.

Для Стебницької міської лікарні, за словами Володимира Чуби, закупили якісні костюми за ціною, яка була на той час на ринку, зараз цих костюмів неможливо придбати вже й за таку ціну. Різниця закупівлі в 4 дні, як між Дрогобичем і Червоноградом, змінили ціну і ми такі ж костюми могли закупити вже на понад 200 гривень дорожче: не по 507 гривень, а по 750 гривень.

«Звісно, що захисні комбінезони можна закупити і дешевші, але ми повинні дбати і про безпеку лікарів, які ризикують собою. Тому комбінезони мають бути якісними, а не такими, що рвуться під час одягання», – наголосив начальник відділу охорони здоров’я ДМР.

Посадовець додав, що для виявлення неправомірних дій у таких випадках функціонують відповідні органи. А також закликав журналістів посприяти у пошуку дешевих цін на якісні спецзасоби.

 

Критикам радять перейти від слів до діла 

Днями у соціальній мережі з’явилася чергова публікація із звинуваченням міських голів та керівництва регіону про бездіяльність у підготовці Стебницької лікарні до прийому можливих ушпиталених з підозрою на коронавірус.

У цій публікації Стебницьку лікарню, зокрема інфекційне відділення, прирівняно до «голої школи».

Цей публічний допис спростував начальник відділу охорони Дрогобицької міської ради Володимир Чуба під час етеру у Кризовому медіа-центрі «Дрогобич:».

За словами посадовця, хтось хоче піаритись, а хтось реально допомагати, і це вже видно у фактичних діях.

«Не називатиму ще сьогодні прізвищ, але завдяки окремим підприємцям та меценатам як і у КНП «Стебницька міська лікарня», так і у терапевтичному відділенні КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» розпочали заміну системи подачі кисню, яка є оновлена та зі збільшеною потужністю. Підприємець повністю взяв на себе ці видатки. Інший підприємець обіцяє придбати апарат штучної вентиляції легень», – зазначив Володимир Чуба.

Загалом, за словами головного медика міста, Стебницьку міську лікарню вже впродовж двох тижнів готують до прогнозованої ситуації і багато вже зроблено та закуплено. Завдяки оперативному прийняттю рішень з виділенням коштів зокрема й з бюджетів усіх довколишніх міст, зараз лікарню намагатимуться доукомплектувати всім, чого не вистачає.

Нагадаємо, з моменту оголошення акумуляції коштів на рахунок Стебницької лікарні з боку органів місцевого самоврядування перераховано наступні суми коштів:

Дрогобицька міська рада: 350 тис. грн. – із резервного фонду; 520 тис. грн – із зарплати службовців на придбання ШВЛ та тест-системи; 132 тис. грн. – депутатські кошти.

Бориславська міська рада – 274 тис. грн. Трускавецька міська рада – 200 тис. грн.Дрогобицька районна рада – 100 тис. грн.

Меденицька селищна рада – 100 тис. грн.

 

Керівники медустанов поінформовані

про процедуру тестування на COVID-19

У вівторок, 31 березня, у Львівській ОДА відбулася нарада з медиками в регіонах в режимі відеоконференції.

Участь у нараді взяли Тарас Кучма – міський голова Дрогобича, Володимир Чуба – начальник відділу охорони здоров'я ДМР, Андрій Коцюба – керівник КНП "Дрогобицька міська лікарня №1", Наталія Стецик – керівник КНП " Стебницька міська лікарня", Оксана Стебельська – керівник КНП "Дрогобицька дитяча міська лікарня", Роман Ігнатишин - керівник КНП "Дрогобицький міський пологовий будинок".

У ході наради в. о. керівника Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько та лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко проінформували учасників наради про процедуру проведення тестів на COVID-19 особам, які прибули з-за кордону. Також медикам наголосили на дотриманні протоколу з обстеження потенційно інфікованих та нагадали про індивідуальний захист спецзасобами при контакті з такими особами.

Андрій Васько наголосив на строгому карантині громадян, які нещодавно прибули з-за кордону, оскільки ці особи вважаються потенційно інфікованими.

 

У Дрогобичі посилили карантинні заходи

Карантинні заходи у Дрогобичі продовжують посилювати з метою протидії поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

31 березня комісія ТЕБ та НС під час чергового засідання прийняла рішення про заборону користування спортивними, дитячими та дитячо-спортивними майданчиками на території міста.

Для перевірки дотримання заборони користування майданчиками організують роботу спеціальних мобільних груп.

 

Міськрада дозволила роботу

медмагазинів та майстерень у карантин

Магазинам оптики та магазинам з продажу медичних виробів дозволено відновити діяльність під час карантину.

Таке рішення 31 березня на засіданні у ратуші прийняла комісія ТЕБ та НС.

Рішенням комісії також під час карантину додатково дозволено діяльність підприємствам з ремонту комп'ютерів, сервісним центрам мобільних операторів, що надають послуги мобільного зв'язку в Україні, а також майстерням з ремонту велосипедів.

Однак, відповідно до рішення комісії, одночасна кількість осіб у вище згаданих закладах не повинна перевищувати дозволеної норми з дотриманням дистанції та наявністю масок.

 

Без захисних масок

вхід у магазини та всі установи Дрогобича заборонено

Вхід без захисних масок у всіх установи та магазини, які працюють під час карантину, заборонили.

Таке рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під час позачергового засідання 31 березня у ратуші.

До числа закладів, які заборонено відвідувати без захисних масок, належать: продуктові магазини, супермаркети, аптеки, зоомагазини, магазини побутової хімії, спеціалізовані магазини дитячого харчування, установи банків та відділень пошти, автозаправні станції, СТО, торгові заклади сфери ритуальних послуг, ветеринарні лікарні та амбулаторії, нотаріальні контори, страхові компанії, місця реалізації тютюнових виробів, торгові центри, пункти обміну валют, торгові пункти з реалізації води та хлібобулочних виробів, магазини з продажу медичних виробів, підприємства з ремонту комп’ютерів, сервісні центри мобільних операторів та майстерні з ремонту велосипедів.

Також усім закладам рекомендовано запровадити безготівкову оплату, а громадянам – перебуваючи поза межами власної домівки, мати при собі документи, що посвідчують особу.

 

«Робіть добро – поділіться з потребуючими»

Під час карантину керівників великих продуктових магазинів закликають розмістити «благодійні візочки»

Через запровадження карантину, чимало закладів та установ у Дрогобичі були змушені припинити свою діяльність. Таким чином багато сімей, які там працюють, залишились без роботи та фінансових надходжень. Зважаючи на те, що карантин на території міста триває вже три тижні, то фінансові заощадження в сімей, які залишились без роботи, також закінчуються.

«Ніхто достеменно не може сказати, коли завершиться карантин. Крім того, що коронавірус – пряма загроза не лише здоров’ю, а й життю громадян, ми зіткнулися з соціальною проблемою, коли через тимчасову втрату заробітку окремі громадяни, а подекуди й сім’ї залишилися без засобів на життя. Зокрема у цих сім’ях є й діти.

Тому ми мобілізували соціальні служби для надання таким громадянам насамперед продуктів харчування. Залучили представників бізнесу, яких закликали організувати збір продуктів харчування та предметів першої необхідності. Переконаний, що спільними зусиллями ми вирішимо цю тимчасову проблему», – зазначив заступник міського голови Володимир Коцюба.

За словами посадовця, керівників таких торгових мереж як «Наш край», «АТБ», «Сільпо» та «Ромашка» закликали розмістити у своїх магазинах «благодійні візочки» для збору продуктів та речей з написом «Робіть добро – поділіться з потребуючими». Таким чином кожен, хто має можливість сьогодні допомогти – допоможе необхідними продуктами чи речами. Відтак всі продукти та речі соціальні служби розділять між потребуючими.

 

Яким закладам у Дрогобичі під час карантину дозволено продовжувати діяльність?

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дрогобицької міської ради своїми рішеннями затвердила перелік закладів, яким дозволена діяльність на період карантину.

Відтак станом на 1 квітня під час карантину дозволено продовжувати діяльність таким закладам: продуктовим магазинам; супермаркетам; аптекам; зоомагазинам; магазинам побутової хімії; спеціалізованим магазинам дитячого харчування; установам банків; поштовим установам; автогазозаправним станціям; станціям технічного обслуговування транспортних засобів; ветеринарним лікарям та амбулаторіям; магазинам оптики; магазинам з продажу медичних виробів; підприємствам з ремонту комп’ютерів; сервісним центрам мобільних операторів, що надають послуги мобільного зв’язку в Україні; майстерням з ремонту велосипедів; ветеринарним аптекам; зоомагазинам; кіоскам з продажу хлібобулочних виробів у закритому режимі з обов`язковим упакуванням товару.

Закладам громадського харчування дозволено працювати лише за умови надання послуги онлайн-замовлень та доставки.

За умови проведення онлайн-замовлень чи телефоном з подальшою доставкою товару замовнику діяльність дозволено також торговим закладам господарських товарів та торговим закладам будівельних матеріалів.

Одночасна кількість осіб у вище згаданих закладах не повинна перевищувати дозволеної норми з дотриманням дистанції та обов`язковою наявністю масок.

 

Підприємці зможуть отримати онлайн-підтримку

Дрогобич долучився до соціальної ініціативи Львівського регуляторного хабу щодо проведення безкоштовних онлайн-консультацій для представників малого бізнесу.

Таким чином під час карантину, вже від сьогодні і до 24 квітня включно, кожен підприємець зможе отримати базову юридичну допомогу в форматі онлайн-консультації щодо змін у законодавстві на державному рівні, які впливають на підприємців в період надзвичайної ситуації та карантину.

Як зазначає головний спеціаліст відділу економіки ДМР Володимир Бегей, раніше така ініціатива була запроваджена лише на рівні Львова, однак після виявлення бажання Дрогобича приєднатися, тепер її зробили доступною для всієї Львівської області – органам місцевого самоврядування достатньо звернутися до ЛРХ.

Фахівці Львівського регуляторного хабу вже опрацювали всі необхідні нормативні документи та матеріали, прийняті органами місцевої влади у Дрогобичі, і вже готові надавати представникам малого бізнесу юридичну підтримку онлайн.

Поставити запитання підприємці мають змогу через публічну сторінку Львівського регуляторного хабу у соціальній мережі Facebook або ж заповнивши відповідну форму на офіційному сайті у рубриці «Контакти».

 

Урочистості до 30-річчя

підняття прапора над ратушею скасовані

День 2 квітня 1990 року став могутнім поштовхом до руху за відновлення незалежності України, яка була проголошена через 1 рік 4 місяці. Саме цього дня вперше над міською ратушею Дрогобича замайорів синьо-жовтий стяг. Завтра з дня цієї події виповнюється 30 років. Але в умовах карантину та оголошення надзвичайної ситуації в Україні всі урочистості скасовано. Тому звикла урочиста сесія міської ради та віче не відбудуться.

 

Від 1 квітня – скорочений режим водопостачання

КП «Дрогобичводоканал» за березень недоотримало 2,6 млн грн: 1 млн від населення та 1,6 млн від ТОВ «Трускавецький водоканал».

«Ми розуміємо надважливість безперебійного забезпечення водою населення в час карантину. Тому, щоб не допустити критичної ситуації зупинки підприємства, ми змушені з 1 квітня перейти на скорочений режим надання послуг: у нічний час з 22.00 до 06.00 у Дрогобичі та Стебнику буде зупинено роботу насосних станцій. Внаслідок цього вода вночі не надходитиме на верхні поверхи багатоповерхових будинків. Такі заходи допоможуть підприємству у складний час зекономити енергоресурси, необхідні для транспортування води», – інформує адміністрація КП «Дрогобичводоканал».

Прес-служба ДМР

 

АНОНС!

Інформаційна година з міським головою: питання – відповіді в режимі онлайн

Карантин – не завада комунікувати з громадою міста. У зв’язку зі скасуванням прийомів міського голови та неможливістю проводити виїзні зустрічі з громадою міста, у Кризовому медіа-центрі «Дрогобич:» відбуватимуться інформаційні години з міським головою.

«Ми свідомі того, що життя не зупиняється. В умовах строгого карантину працюють всі служби, комунальні підприємства та структурні підрозділи виконкому міськради, які забезпечують життєдіяльність міста. На жаль, ми не можемо зараз продовжувати практику зустрічей з громадянами як виїзди у мікрорайони, так і особисті прийоми. Тому для комунікації з вами, дорога громадо, нами прийнято рішення проводити інформаційні години в режимі онлайн. Є багато питань, на які потрібно дати відповіді», – коментує міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Перша така інформаційна година в режимі прямої трансляції – 2 квітня о 15 годині.

Пряма трансляція відбуватиметься на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради (drohobych-rada.gov.ua), а також на офіційній сторінці міськради у соціальній мережі Фейсбук (www.facebook.com/DrogRada).

Запитання кожен охочий може залишити під анонсом або ж поставити їх під час прямої трансляції.

Також питання можна надсилати на е-скриньку dcmc@ukr.net.

Під час бесіди в режимі онлайн питання можна поставити за номером (098) 127 64 97.

Пам’ятайте: ми працюємо, ви – залишаєтеся вдома!

Прес-служба ДМР

 

ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ

У прокурора – власне бачення

30 березня Дрогобицькій місцевій прокуратурі відбувся брифінг для журналістів, який провів її керівник Юрій Малахівський.

Юрій Володимирович прокоментував висловлювання міського голови Дрогобича Тараса Кучми під час засідання Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині, яке відбулося 27 березня. Мова йде про рішення міської комісії з надзвичайних ситуацій щодо визнання Дрогобицького полігону ТПВ біля с.Брониця стратегічним об’єктом і необхідність його відкриття на час карантину.

Прокурор зауважив, що наразі не бачив офіційного документу – рішення комісії – тому не мав змоги докладно вивчити це питання. Він тільки чув виступи членів комісії під час засідання.

Юрій Малахівський переконаний, що зараз не можна розблоковувати сміттєзвалище, оскільки наявні численні документи, які не дозволяють цього робити. Про це він сказав міському голові, який запропонував їх продемонструвати.

На брифінгу прокурор процитував журналістам низку рішень і постанов певних інстанцій за період 2018-2019 років, серед яких – висновки екологічної інспекції, рішення судів різних рівнів, а також декілька кримінальних проваджень, які перебувають на стадії досудового слідства у Національній поліції. Вони і є тим фактором, який не дозволяє відновити роботи полігону біля Брониці.

Очільник прокуратури нагадав, що минулого тижня була спроба КП «Комбінат міського господарства» завезти сміття на полігон, яка наштовхнулася на протидію громадських активістів з Брониці. Ситуація знову загострилася. Зареєстровані два нових кримінальних провадження. На думку Юрія Малахівського, у теперішній напружений час цього робити не можна.

На запитання журналістів, чому прокуратура не передала копії наявних документів міському голові Дрогобича Тарасові Кучмі у відповідь на його прохання, прокурор відповів, що прокуратура стоїть на сторожі закону і не підзвітна органам місцевого самоврядування. Якщо ж міська влада має бажання отримати копії озвучених журналістам матеріалів, нехай скерує до Дрогобицької місцевої прокуратури офіційних запит.

Ярослав ГРИЦИК

***

Нагадаємо, у зв`язку з введенням надзвичайної ситуації регіонального рівня, КП «Дрогобичводоканал» і Дрогобицьке міське сміттєзвалище визначені стратегічними об`єктами. Таке рішення 25 березня прийняла комісія ТЕБ та НС на позачерговому засіданні. Його мета – недопущення погіршення епідеміологічної ситуації у місті, викликаної можливістю обмеження руху транспорту поза межами області у зв’язку оголошенням надзвичайної ситуації на території всієї країни. Про це повідомила пресслужба ДМР.

 

АГРОНОВИНИ

Компанія «Контінентал» сплатила 2,45 млн грн.податків

і 144,4 тис. грн. соціальної допомоги

у Дрогобицькому районі за 2019 рік

«Контінентал Фармерз Груп» вкотре підтвердила свій статус сумлінного платника податків і надійного партнера місцевих громад, оприлюднивши звіт про виконані у 2019 році податкові та соціальні зобов’язання. Так, підприємства Компанії, розташовані у Львівській області, до бюджетів всіх рівнів минулоріч сплатили 161,91 млн грн. податків. Сума соціальних інвестицій, виділених «Контіненталом» на Львівщині за цей період, становить 6,71 млн грн. В тому числі, у Дрогобицькому районі протягом 2019 року агрохолдинг сплатив 2,45 млн грн. податків і надав 144,4 тис. грн. на реалізацію соціальних проектів місцевих громад.

Минулий рік став знаковим для «Контінентал Фармерз Груп», адже у 2019 році вона почала працювати як єдиний бізнес після злиття «МРІЯ Агрохолдинг» та CFG (ContinentalFarmersGroup). За підтримки свого міжнародного інвестора SALIC об’єднана Компанія продовжила дотримуватись встановленої КСВ-стратегії, залишаючись надійним партнером пайовиків та сумлінним платником податків державі.

«Оновлена Компанія продовжує працювати цілком прозоро, а одним з найважливіших своїх пріоритетів вважає інтереси пайовиків, які довіряють нам свою землю. Тому ми дбаємо про розвиток громад, фінансово підтримуючи їхні ініціативи, популяризуючи створення кооперативів у селах, а також забезпечуючи повну й своєчасну сплату податків, які наповнюють місцеві та державний бюджети. Так ми будуємо довгострокові партнерські відносини із нашими пайовиками та державою, – зазначив Генеральний директор “Контінентал Фармерз Груп” Георг фон Нолкен. – Таку стратегію підтримує наш інвестор SALIC, який спрямовує в українську економіку потужні інвестиції і тому зацікавлений вести чесний та відповідальний бізнес в Україні».

Загалом же до бюджетів усіх рівнів від Компанії за минулий рік надійшла сума в 670,17 млн грн. Окрім того, «Контінентал» протягом року реалізував цілу низку соціальних проектів на території 5 областей Західної України загальна сума яких склала понад 30 млн грн. Фінансова підтримка громадам традиційно була спрямована на реалізацію важливих медичних, освітніх, інфраструктурних, культурних, духовних, спортивних ініціатив, допомогу українській армії і розвиток кооперативного руху, зокрема – на створення нових кооперативів.

У рамках свого соціального бюджету агрохолдинг спрямував кошти на реалізацію вагомих ініціатив у Дрогобицькому районі. Так, протягом 2019 року найбільшу підтримку отримала сфера інфраструктури на території населених пунктів району, де працює «Контінентал». Загальна сума фінансування наремонтні роботи з вуличного освітлення у с.Нагуєвичі та с.Ступниця, а також реконструкції, яку провели у с.Уріж, сягнула102 тис. грн. Допомагали аграріїі в напрямку благоустрою територій– зокрема, мешканцям сіл Меденичі та Ріпчиці. Було надано понад 16 тис. грн благодійної допомоги, за які придбали дизпаливо та бензин для наведення благоустрою.

Напрямок культури залишається пріоритетним для соціальної програми Компанії «Контінентал». Зокрема, минулоріч на реалізацію проекту «Миколай на Континенті» було надано 20 тис. грн, завдяки чому діти у дошкільних та навчальних закладах отримали до свят солодкі подарунки.

Щодо сфери молоді та спорту краю, то цей напрям також не залишився осторонь підтримкиКомпанії. У 2019 році «Контінентал»оплатив виготовлення поліграфічної продукції дляПластової акції в м.Дрогобич.

Минулоріч Компанія продовжила працювати над централізованими проектами, серед яких чільне місце займає підтримка кооперативного руху. На сприяння сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам у 2019 році «Контінентал» виділив 886,7 тис. грн.

Екологічним проектам «Контінентал Фармерз Груп» приділила окрему увагу. Ініціатива з роздільного збору сміття для подальшої переробки у селах, яку аграрії підтримують вже кілька років, у 2019-му розширилась – запущено проект «Зелений Равлик», який розповсюджує контейнери для сортування твердих побутових відходів. Успішним став і новий екологічний проект Компанії «Марафон лип», в межах якого протягом минулого року працівники агрохолдингу спільно з пасічниками та іншими ініціативними групами висадили понад 1,5 тис. саджанців медодайних дерев у п’яти областях Західної України – Тернопільській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій та Івано-Франківській.

Окрім того, «Контінентал Фармерз Груп» активно зайнялася корпоративним волонтерством. Працівники кластерів та офісів Компанії впродовж року упорядковували об’єкти інфраструктури і наводили благоустрій у громадах, де агрохолдинг обробляє землі. Майже 100 тис. грн витратив «Контінентал» на облаштування автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прибирання вулиць та покращення стану суспільно корисних об’єктів у селах. У Львівській області зусиллями працівників Компанії було наведено благоустрій довкола пам’ятника у с. Жовтанці, що входить у Жовтанецьку сільську ОТГ, та пофарбовано паркан церкви у с.Чуква Чукв’янської сільської ОТГ. Втім, головна мета ініціативи, наголошують в Компанії, – проявити турботу і засвідчити відкритість до громад, з якими співпрацюють.Обновлен 03 апр 2020. Создан 02 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником