ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини за 4-6 квітня 2020 року
Оперативна інформація Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині

станом на 10:00 6 квітня

За останню добу на Дрогобиччині зафіксовано 1 новий випадок госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус.

Госпіталізовані з підозрою на коронавірус з Дрогобиччини: Дрогобич – 0, Стебник – 0, Борислав – 0, Трускавець – 1, Меденицька ОТГ – 0.Дрогобицький район – 0

У жодного з пацієнтів, які були госпіталізовані з початку пандемії, діагноз коронавірусу поки не підтвердився.

На Львівщині з підозрою на коронавірус є 72. У 27 пацієнтів – позитивний результат тесту на коронавірус. Ще одна особа з підтвердженим діагнозом померла у реанімаційному відділенні однієї з лікарень. П’ять осіб – на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії.

За останню добу в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулося 20 осіб.

 

Цей прилад рятував життя військових,

 сьогодні може послужити хворим

Тарас Кучма передав особистий ларингоскоп Стебницькій лікарні

Інфекційне відділення Стебницької лікарні готують для ушпиталення заражених коронавірусом пацієнтів, за умови масового спалаху інфекції на території Львівщини. Зараз у лікарні завершують підготовку приміщення, облаштовують кисневу станцію, завозять медичне обладнання.

Як тривають підготовчі роботи перевірив міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою.

Опісля Тарас Кучма передав виконуючій обов’язки керівника лікарні Наталії Стецик особистий ларингоскоп.

«Цей прилад рятував життя військових, а сьогодні може послужити хворим», – зазначив Тарас Кучма.

Ларингоскоп – медичний прилад, за допомогою якого проводять інтубацію трахеї для того, щоб пацієнта підключити до апарату штучної вентиляції легень.

Пресслужба ДМР

 

Сучасний героїзм

Розпочала роботу перша мобільна бригада поліклініки

У вівторок, 2 квітня, свою роботу розпочала перша виїзна мобільна бригада Дрогобицької міської поліклініки. До складу цієї бригади увійшли медики сімейного відділення №1: сімейний лікар Діана Ковальська, медична сестра Світлана Боднар, а також водій. Інструктаж провела лікар-інфекціоніст Оксана Задерей.

Основною метою роботи мобільної бригади є обстеження та тестування осіб, які повернулись з-за кордону.

Зроблено 22 експрес-тести, результат яких негативний.

Це свідчить, що жодного спалаху коронавірусу не зафіксовано.

Про це повідомляють у Дрогобицькій міській поліклініці.

В умовах сьогодення роботу цих медиків прирівнюють до героїчного подвигу, адже обстежуючи потенційно заражених на коронавірус, самі ж медики наражають себе на загрозу інфікування попри те, що забезпечені всіма необхідними засобами захисту.

Пресслужба ДМР

 

Нові ШВЛ-апарати вже у Стебницькій міській лікарні

У Стебницькій міській лікарні знову поповнення матеріально-технічної бази. Так, 2 квітня, до лікарні доставили два ШВЛ-апарати, які закупили представники групи компаній «Greenville» (колишня компанія «ТКС») на чолі з керівником цієї групи Іваном Торським. Днями раніше ця група долучилася до закупівлі захисних костюмів для Стебницької лікарні та реконструкції системи киснепроводу у Дрогобицькій міській лікарні №1.

Нагадуємо, інфекційне відділення Стебницької міської лікарні готують до можливого прийому госпіталізованих з підозрою на коронавірус у випадку масового спалаху інфекції.

Як тривають підготовчі роботи, які планують завершити наступного тижня, систематично перевіряють як міський голова Дрогобича Тарас Кучма, так й міський голова Стебника Петро Старосольський. Технічні питання контролює начальник відділу охорони ДМР Володимир Чуба.

До лікарні завітав й заступник голови ЛОДА Тарас Грень, який окрім інспекції, привіз гуманітарну допомогу для роботи лікарні в особливий період, зокрема: медичні рукавиці – 16000 шт., маски-респіратори – 860 шт., бахіли – 400 шт., костюми біологічного захисту – 50 шт., ендотрахіальні трубки – 130 шт., термометри клінічні – 70 шт., фільтри вірусо-бактеріологічні – 20 шт.

Пресслужба ДМР

 

Тарас Кучма привітав дрогобичан із 30-ю річницею підняття Українського прапора над ратушею

Дрогобич відзначив 30-у річницю з нагоди підняття Державного прапора України над ратушею.

«У цей день рівно 30 років тому Дрогобич показав приклад усій Україні! Ставши першопрохідцями, у 1990 році дрогобичани демонтували зі шпилю Ратуші тодішній радянський червоно-синій прапор і вивісили синьо-жовте Національне українське знамено, всупереч компартійним заборонам та погрозам», - звертається до дрогобичан зі словами вітання міський голова Тарас Кучма.

У відеозверненні Тарас Кучма від імені всіх дрогобичан дякує кожному хто не побоявся, хто ризикував усім, але зробив свій вибір – вибрав Україну.

«Але сьогодні перед нами постало ще одне випробування. І це випробування не дозволило нам відзначити 30 річницю підняття Українського прапора над ратушею, як звикло, урочисто. Це випробування коронавірусом, який є хоч невидимим, але ворогом, який вбиває. Тому у цей день закликаю усіх нас, як і 30 років тому, стати прикладом для усієї країни, для своїх родин та сімей – поставимося серйозно до карантинних заходів і відзначмо цю подію не велелюдним віче, а підняттям прапора в наших серцях, вивішуванням на балконах та у вікнах», - наголосив Тарас Кучма.

 

У Дрогобичі завершили опалювальний сезон

У п’ятницю, 3 квітня, у Дрогобичі припинили опалювальний сезон 2019-2020 років. Відповідне розпорядження підписав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Текст розпорядження

«Про закінчення опалювального сезону 2019-2020 рр.»:

Відповідно до закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, з метою економії споживання природного газу, керуючись п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Вважати 3 квітня 2020 року закінченням опалювального сезону 2019-2020 рр. у м.Дрогобич, за винятком котельні на вул. Сахарова,2А.

2. Комунальному підприємству “Дрогобичтеплоенерго” (І.Хом’як), філії Дрогобицьке управління з експлуатації газового господарства (Я.Паньків) припинити подачу газу на котельні підприємства та опломбувати крани на газових вводах, окрім котельні на вул. Сахарова, 2А, яка забезпечує роботу плавального басейну ДЮСШ у м.Дрогобич. Довести до відома абонентів, які не мають лічильників обліку спожитого природного газу, про необхідність подання заяв на закриття та опломбування газових опалювальних приладів.

3. КП «Управитель «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (О.Майданюк), головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельним кооперативам, керівникам установ і організацій, що фінансуються з бюджету усіх рівнів та іншим суб’єктам господарювання провести консервацію внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків та споруд, забезпечити їх ремонт в міжопалювальний період згідно з планом підготовки до наступного осінньо-зимового періоду 2019-2020 рр.

4. Начальникам відділів: освіти П.Шев’яку, охорони здоров’я В.Чубі, культури та мистецтв О.Яводчаку, керівникам: КП «Управитель «Житлово-експлуатаційне об’єднання» О.Майданюку, КП «Дрогобичтеплоенерго» І.Хом’яку, КП «Дрогобичводоканал» Р.Шагалі, головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельним кооперативам до 7 квітня 2020р. представити план-заходи з підготовки до опалювального сезону на 2020-2021 рр. та надати звіти про виконану роботу в період осінньо-зимового періоду 2019-2020 рр. в Департамент міського господарства.

 

Попри карантин життя триває

У школах та дитсадках Дрогобича і Стебника тривають ремонти

У четвер, 2 квітня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно з начальником відділу освіти ДМР Петром Шев’яком проінспектували хід виконання ремонтних робіт у закладах дошкільної та середньої освіти.

За рахунок коштів міського бюджету у садочку №30 «Волошка», що у Дрогобичі, провели капітальний ремонт внутрішнього приміщення, зокрема центрального входу, а також замінили вхідні двері.

У Стебницькому дитячому садку №26 «Калинка» капітально відремонтували дах, який протікав. Ремонт даху довелося провести через руйнацію стелі другого поверху приміщення, яке спричинено погодними умовами.

Систему опалення із заміною батарей та труб відремонтували у Стебницькій гімназії №6. Заміну системи проведено за кошти бюджету Дрогобича, а у межах реалізації проєкту місцевих ініціатив у цій школі капітально відремонтували їдальню. До реалізації цього проєкту долучились і стебницькі депутати ДМР Тарас Городиський та Іван Куць.

Отож, попри карантин життя триває.

 

Трускавець та Борислав обіцяють повернути «Дрогобичводоканалу» борг у понад 1 мільйон гривень

Від 1 квітня у Дрогобичі запроваджено скорочений режим водопостачання: вночі з 22:00 до 6:00 вода не надходить на верхні поверхи будинків. Від цього здебільшого потерпають споживачі 5-9 поверхів.

У чому причина? Це вимушені заходи КП «Дрогобичводоканал», які підприємство змушене вживати для економії енергоносіїв, необхідних для видобутку та транспортування води до помешкань, через суттєве недоотримання коштів від фізичних та юридичних осіб регіону, які є споживачами послуг з водопостачання та водовідведення.

Такої ситуації не виникло, якщо б споживачі послуг водоканалу, оплачували їх вчасно. Станом на сьогодні населення боргує КП «Дрогобичводоканал» 12,5 млн грн.

Фінансовий стан підприємства ускладнила й свіжа недоплата у березні, коли підприємство недоотримало 2,6 млн грн: 1 млн від населення та 1,6 млн від ТОВ “Трускавецький водоканал”.

З цього приводу у п’ятницю, 3 квітня, у Дрогобицькій міській раді міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з міськими головами Стебника – Петром Старосольським, Борислава – Ігорем Яворським та Трускавця – Андрієм Кульчинським.

У ході зустрічі керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала проінформував присутніх міських голів про стан сплати за послуги водопостачання їх містами. За словами Романа Шагали, оплата за спожиті послуги водоканалом міста Борислава становила 0%, водоканалу Трускавця – 53%.

У березні оплата населення за спожиті послуги в лютому становила: міста Стебник – 67%, Дрогобицького району – 83%, населення міста Дрогобича – 77%.

Оскільки населення Стебника найменше розрахувалося за спожиту послугу, в ході наради міський голова Петро Старосольський взяв на себе зобов'язання провести активну роз’яснювальну роботу серед стебничан.

Як наголосив Роман Шагала, до 18 квітня КП «Дрогобичводоканал» повинне розрахуватись з надавачем послуг за електроенергію у сумі 2 мільйони 600 тисяч гривень. Якщо підприємство не оплатить послуги енергопостачання, то надалі діяльність Дрогобицького водоканалу буде паралізована.

Незважаючи на те, що керівництво курортного Трускавця скаржиться, що відсутність під час пандемії туристів у місті різко негативно позначається на фінансовому стані ТОВ «Трускавецький водоканал», сторони визнали, що КП «Дрогобичводоканал» є стратегічним підприємством, яке забезпечує регіон водою, тому необхідно докласти всіх зусиль, щоб воно продовжило належне функціонування.

За результатами перемовин, для сплати КП «Дрогобичводоканал» 2 мільйонів 600 тисяч гривень за послуги електропостачання, міські голови Трускавця та Борислава зобов’язалися до 18 березня повернути підприємству борг у сумі 1 мільйон 187 тисяч гривень, з яких 800 тис. грн. – Трускавець, 387 тис. грн. – Борислав. КП «Дрогобичводоканал» виплатить 1 мільйон 400 тисяч гривень з власних надходжень.

Пресслужба ДМРСоздан 06 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником