ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини за 9 квітня 2020 року
Оперативна інформація Міжрегіонального координаційного штабу протидії коронавірусу на Дрогобиччині

Станом на 10:00 9 квітня госпіталізовані з підозрою на коронавірус на Дрогобиччині: Дрогобич – 1 (мешканець Болгарії, котрий днями прибув в місто Котермака із Мальти), Стебник – 0, Борислав – 0, Трускавець – 0, Меденицька ОТГ – 0, Дрогобицький район – 0.

 

Захисні костюми для дрогобицьких медиків

шитиме місцева фабрика

Лікарів Дрогобича та Стебника, які за умови спалаху коронавірусної інфекції будуть задіяні до лікування госпіталізованих хворих, забезпечують біозахисними комбінезонами.

Кошти для цього передбачені як з резервного фонду міського бюджету, так і з благодійними внесками долучаються службовці, депутати, меценати.

Однак, як зазначають у відділі охорони здоров`я ДМР, потрібні засоби захисту закупити зараз вкрай важко через їх дефіцит та вкрай високі ціни через великий попит.

Однак, для того, аби забезпечити наших медиків необхідними засобами, у відділі економіки ДМР вирішили задіяти місцеві підприємства, закликавши їх до співпраці.

Як зазначає начальник відділу економіки ДМР Тарас Бачинський, засоби захисту для наших медиків шитиме швейне підприємство «МАК».

«Зараз у швейних підприємств немає звичних замовлень, тому швейне підприємство «МАК» перепрофілювало виробництво та шитиме захисні костюми для наших медиків. Наразі підприємство пошиє для лікарів Дрогобича та Стебника перших 300 комбінезонів, біозахисний матеріал на які закупили у Люксембурзі. Співпрацювати у цьому напрямку підприємство може й з іншими містами. Таким чином ми забезпечимо медиків необхідними засобами захисту та підтримаємо місцевий бізнес у такий важкий час кризи», – прокоментував Тарас Бачинський.

 

Антикризова економічна рада

приятиме відновленню роботи підприємств

У Дрогобичі створили антикризову економічну раду, яка відповідатиме за відновлення роботи підприємств міста в умовах карантину з обов`язковим дотриманням передбачених санітарно-епідеміологічних норм. Важливою ланкою у роботі ради буде комунікації місцевого самоврядування з суб’єктами економічної діяльності.

До складу ради увійшли представники структурних підрозділів ДМР, голови депутатської бюджетної комісії та Ради підприємців.

«Віруси минуть, криза коронавірусу мине, наше завдання – організувати комунікацію між бюджетонаповнюючими структурами та місцевим самоврядуванням, щоб подолати економічну кризу», – наголосив під час засідання ради міський голова Тарас Кучма.

На наступне засідання планують запросити підприємців для того, щоб узгодити координацію дій.

Першочергове завдання – відновити економіку міста та забезпечити надходження до бюджету.

Під час засідання порушили питання щодо організації роботи ринку для продажу сільськогосподарської продукції, зокрема й саджанців та насіння городини і садівництва в умовах сьогодення.

«Термін 24 квітня не означає, що це кінець проблеми з пандемією. Міський голова Дрогобича дав завдання, щоб міська рада допомогла підприємцям вийти з кризи. Підприємства мають запрацювати. Економіка повинна відновитися, але вже у новому форматі», – наголосив Володимир Кондзьолка.

З першочергових заходів, які вирішуватимуть – робота громадського транспорту (спецрейсів), закладів харчування та торгівлі з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм.

Для вирішення питання доїзду працівників на підприємства з регіону, у міськраді планують розробити маршрути роботи спецрейсів. Зараз такі спецрейси забезпечують доставку осіб, які працюють в галузі охорони здоров’я та на комунальних підприємствах.

Контактуватимуть з підприємцями представники відділу економіки ДМР та Ради підприємців

Тарас Кучма наголосив, що зараз на території міста не виявлено фактів інфікування мешканців коронавірусом. Тому прийнято рішення ізолювати місто та забезпечити контроль за станом здоров’я заїжджих осіб. Відтак це дає змогу розпочати процес відновлення роботи підприємств.

***

У міській раді відбулося друге засідання антикризової економічної ради.

Володимир Кондзьолка – керівник КУ «Інститут розвитку міста» роз’яснив, в яких умовах місцеві підприємства можуть розпочати роботу. Головне завдання – дотримання вимог запобігання надзвичайної ситуації.

Роботу підприємств погоджуватимуть з міською комісією ТЕБ та НС, а також місцевою поліцією. Доїзд працівників, планують забезпечити спецрейсами. Возитимуть лише тих осіб, інформацію про яких підприємці подадуть до відділу економіки ДМР.

Представникам малого бізнесу наголошено, що їхні заклади торгівлі та харчування можуть працювати «на виніс», за умови забезпечення всіх санітарно-епідеміологічних вимог. Працівники повинні бути забезпеченні всіма необхідними спецзасобами.

Щодо сільськогосподарської продукції, розсади та саджанців, то їх продаж забезпечать завдяки місцевим підприємцям та фермерам.

Тарас Кучма наголосив, що станом на 8 квітня у Дрогобичі та регіоні випадків інфікованості на коронавірус не зафіксовано. Єдиний шлях зараження – потрапляння з інших територій. Тому є підстави для відновлення роботи підприємств в умовах строгих санітарно-епідеміологічних правил.

Також міський голова Дрогобича подякував підприємцям, які активно долучаються як до наповнення матеріально-технічної бази лікарень міста, так і допомагають соціальним службам забезпечити потреби осіб соціальних категорій.

Пресслужба ДМР

 

Ринки не відкриватимуть, на дорогах – блок-пости

У Дрогобицькій міській раді відбулося чергове засідання Міжрегіонального координаційного штабу протидії коронавірусу.

Традиційно на початку наради начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба проінформував про підготовку закладів охорони до прийому хворих на коронавірус. Також оголосив перелік допомог, які надійшли від Львівської ОДА та благодійників.

Одне з критичних питань, яке потребує вирішення – завершення робіт з ремонту киснепроводу у Стебницькій лікарні та необхідності придбання комплектуючих елементів, яких зараз ніде немає в наявності.

Щодо засобів захисту та медикаментів, то станом на 7 квітня, лікарні Дрогобича та Стебника на першому етапі забезпечені. Костюми біозахисту для медичних працівників закуповують у місцевого виробника. Міський голова Дрогобича. Тарас Кучма наголосив, що придбанням цих костюмів зацікавилися й волонтери зі Львова.

Наразі триває тестування осіб, які повернулися з-за кордону на інфікування коронавірусом.

Про можливість створення на в’їздах та виїздах з міста блок-постів поінформував Ігор Юзв’як.

Міський голова Борислава Ігор Яворський закликав колег узгодити план дій щодо святкувань Вербної неділі та Великодня.

З поліцією узгоджено дії щодо інформування місцевим самоврядуванням про проведення робіт господарського характеру на території міст.

Щодо питання відкриття ринків, то медики категорично виступили проти.

 

Щоб зекономити бюджетні кошти,

працівники виконкому йдуть у безоплатну відпустку

У зв’язку з погіршенням фінансової ситуації через запровадження строгих заходів карантину та з метою економії бюджетних коштів, працівники виконавчого комітету Дрогобицької міської ради йдуть у відпустку без збереження заробітної плати. У таку ж відпустку піде й керівництво міста.

«Ситуація, яка склалася, вимагає обмеження фінансових видатків. Запровадження карантину негативно відбилося на фінансовій діяльності не лише комунальних підприємств міста, а й виконавчого комітету міської ради. Ми розглянули можливість тижневої безоплатної відпустки для службовців міськради. Наші працівники з розумінням поставились до ситуації та погодились на тижневу безоплатну відпуску, на яку виходитимуть почергово. Однак, незважаючи на офіційну відпустку, службовці виконуватимуть свої функції чи дистанційно, чи безпосередньо на робочому місті, оскільки ми повинні забезпечити належну роботу місцевого самоврядування», коментує ситуацію заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба.

Нагадаємо, раніше зі своїх зарплат службовці міськради виділили понад 500 тисяч гривень на закупівлю необхідного медичного обладнання для Стебницької міської лікарні, куди у випадку спалаху коронавірусу на Дрогобиччині ушпиталюватимуть інфікованих хворих.

 

АНОНС

Інформаційна година з міським головою:

питання – відповіді в режимі онлайн

У п’ятницю, 10 квітня, о 14:00 Кризовий медіа-центр«Дрогобич:» організовує пряму трансляцію на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради (drohobych-rada.gov.ua), а також на офіційній сторінці міськради у соціальній мережі Фейсбук (www.facebook.com/DrogRada).

Запитання кожен охочий може залишити під анонсом або ж поставити їх під час прямої трансляції.

Також питання можна надсилати на е-скриньку dcmc@ukr.net.

Під час бесіди в режимі онлайн питання можна поставити за номером (098) 127-64-97.

Пам’ятайте: ми працюємо, ви – залишаєтеся вдома!


Допомога малозахищеним громадянам у період карантину

В умовах загальнонаціонального карантину Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує свою діяльність. Адже під опікою терцентру знаходиться малозахищена категорія населення. Це – сотні одиноких літніх самотніх громадян та інвалідів.

Кожен соціальний робітник має під своєю опікою понад 10 осіб. Вони щодня контактують із своїми підопічними, зясовують їх нагальні потреби, ведуть інформаційно-розяснювальну роботу щодо правил поводження під час карантину. Соціальні робітники систематично забезпечують одиноких літніх громадян продуктами харчування, медикаментами та засобами першої необхідності.

Так, працівниками терцентру щодня здійснюються візити до одиноких літніх громадян та ведеться постійний моніторинг в телефонному режимі. Від початку запровадження карантину на сьогоднішній день (за останні два тижні) було надано 2832 послуги та здійснено 1420 телефонних дзвінків.

Дрогобицький терцентр також бере участь у програмі, яка здійснюється Мінсоцполітики спільно із Національною мережею продуктових магазинів «АТБ», координатором якої виступає Департамент соціального захисту населення ЛОДА, з метою забезпечення найбільш вразливих верств населення продуктовими наборами.

Для реалізації цієї програми працівниками Дрогобицького терцентру організовується доставка безкоштовних продуктових наборів безпосередньо додому для 304 одиноких малозабезпечених громадян, які перебувають на обліку в терцентрі.

Терцентр

 

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ

Шановні пенсіонери!

Звертаємось до вас з переконливим проханням без нагальної потреби не виходити з дому, не ризикувати своїм здоров’ям і життям.

Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку: пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ “Укрпошта”, пенсії доставлять листоноші додому.

ПОВІДОМЛЯЄМО, ЩО УРЯД ПОГОДИВ ДОПЛАТИ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН ТА ІНДЕКСАЦІЮ ПЕНСІЙ.

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», зокрема, передбачає:

- індексацію пенсій на 11% у травні 2020 року;

- починаючи з квітня щомісячну виплату у розмірі 500 гривень пенсіонерам, старшим 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 гривень. При цьому встановлюється, що для вказаних пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн;

- встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Крім того, у квітні буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення. Зокрема:

- пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

- одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

- одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Адміністрація Дрогобицького сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській областіСоздан 09 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником