ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в "ГЗ" від 16 квітня 2020 року




Дорога дрогобицька громадо!

Цьогорічне свято Воскресіння Христове особливе не лише тим, що ми всі переповнені безмежною радістю, бо Воскресає Господь, який дарує нам життя, а й тим, що Бог сьогодні по-особливому присутній у наших домівках – домашніх церквах.

Це свято наповнює наші серця незламною вірою в істинне добро, справжню любов та безмежну радість. Сьогодні кожна сім’я відчуває особливу духовну міць. А ми знаємо, що суспільство виростає з сім’ї. Не переймаймося тим, що цьогорічний Великдень святкуємо дистанційно – біля екранів телевізорів, комп’ютерів чи гаджетів. Сьогодні ми повинні турбуватися про інше – про близьких, друзів, колег та знайомих і саме так проявляти свою християнську та громадянську свідомість. Єднаймося в молитві та просімо у Господа здоров’я для тих, хто занедужав, для наших медиків, воїнів, літніх, самотніх, знедолених людей. А особливо просімо заступництва для наших дітей – майбутнього не лише Дрогобича, а й всієї планети Земля.

Ми не можемо сьогодні прийти з дітьми до храму, сповна відчути атмосферу Великодня та взяти участь у Гаївках. Але ми точно можемо подбати про тих, хто потребує сьогодні допомоги. І саме в цьому полягає суть християнської любові.

У цей непростий час бажаю всім душевного спокою та вміння насолоджуватися кожною хвилиною теперішнього сповільненого життя. Нехай більше ніколи на людську долю не випадає час, коли Великдень мусимо святкувати в карантині. Переконаний, незламною вірою, благими справами та обдуманими діями ми здатні подолати все. Міцного вам здоров’я! Бережіть себе!

Христос Воскрес! Воскресне й Україна!

З повагою міський голова Дрогобича Тарас КУЧМА

 

Христос Воскрес!

Сердечно вітаю усіх зі святом Великодня – великим днем усіх християн.

Від усієї душі бажаю, щоб радість Воскресіння Христового наповнювала серце, а світло Божественної любові зігрівало рідних і близьких.

Нехай кожен день Ваш дім наповнюється затишком, теплом, миром, добробутом. Даруйте один одному увагу й турботу, любов і щастя.

Світле свято Великодня – день, коли, здавалося б, неможливе може стати дійсністю, тому не переставаймо вірити.

Зичу здоров’я!

З повагою голова Львівської обласної ради Олександр ГАНУЩИН

 

Громада хоче розв’язати сміттєву проблему

Депутати підтримали електронну петицію громадян

Уже два роки Дрогобич намагається вирішити питання щодо незаконного блокування міського сміттєзвалища поблизу села Брониця. Однак розблокувати сміттєзвалище, не зважаючи на позитивне рішення суду, не вдається.

Тепер громада Дрогобича сама взялася за вирішення життєво важливої для міста проблеми.

Зареєструвавши е-петицію на сервісі «e-dem.in.ua» «Сміттєва криза у Дрогобичі», дрогобичани закликають допомогти у цьому найвище керівництво держави.

Електронна петиція «Сміттєва криза у Дрогобичі», подана до Дрогобицької міської, ради за добу набрала необхідну кількість голосів. За дві доби кількість голосів втричі перевищила необхідну кількість.

У вівторок, 14 квітня, е-петицію винесли на розгляд сесії Дрогобицької міської ради. 25 голосами депутати підтримали підписантів е-петиції.

Відповідно до вимог зазначених у тексті петиції, тепер дрогобицькі депутати повинні звернутися до Президента України і голови Верховної Ради України за допомогою у вирішенні «сміттєвої кризи» в місті та у вжитті заходів для розблокування і відновлення роботи Дрогобицького сміттєзвалища, а також притягнути винуватих у блокуванні сміттєзвалища осіб до кримінальної відповідальності та надати оцінку бездіяльності народного депутата України від Дрогобиччини Ореста Саламахи з приводу цього питання в складний час поширення епідемії коронавірусу.

Повний текст петиції:

«Звертаємось до вас в цей страшний час поширення коронавірусу. Вже який раз відбувається загострення ситуації навколо вивезення з міста сміття на Дрогобицьке сміттєзвалище біля с.Брониця та виникає загроза виникнення екологічної катастрофи.

Треба розуміти, що це єдиний полігон в нашому регіоні, від якого залежать і місто, і район.

При відсутності будь-яких заборон на експлуатацію Дрогобицького сміттєзвалища, певна група людей злочинним шляхом блокує його, що призведе до невідвороніх катастрофічних наслідків.

Закликаємо депутатів Дрогобицької міської ради відкинути всі політичні інтереси та звернутися до Президента України і голови Верховної Ради України про допомогу у розв’язанні «сміттєвої кризи» в місті та вжити заходи для розблокування і відновлення роботи Дрогобицького сміттєзвалища, притягнути винуватих у блокуванні сміттєзвалища осіб до кримінальної відповідальност, та надали оцінку бездіяльності народного депутата України від Дрогобиччини Ореста Саламахи в складний час поширення епідемії коронавірусу».

 

НОВИНИ

Оперативна інформація Міжрегіонального координаційного штабу

з протидії коронавірусу на Дрогобиччині

Станом на 10:00 16 квітня на Дрогобиччині за останню добу зафіксовано 8 випадків підозр захворювання на коронавірус, 1 особу з яких госпіталізовано.

Госпіталізовані з підозрою на коронавірус з Дрогобиччини: Дрогобич – 1, Стебник – 0, Борислав – 0, Трускавець – 0, Меденицька ОТГ – 0, Дрогобицький район – 0.

На Львівщині з підозрою на коронавірус є 157 особи. У 166 – позитивний результат тесту на коронавірус. Сім померло. За останню добу в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулося 39 осіб.

 

14 діб на роботу та 14 діб обсервації

У випадку масового спалаху коронавірусу

медиків ізолюють від сімей

Ситуація з інфікованими в Україні поступово набирає обертів. Кількість звернень громадян з підозрою захворювання на коронавірус зростає. У Дрогобицькому регіоні ситуація поки що залишається стабільною. Однак з підозрою загалом вже зафіксовано 19 звернень за весь період.

Доки ситуація не загострилася, медики разом з органами місцевого самоврядування вживають всіх заходів, щоб бути готовими до масового спалаху. Так триває підготовка інфекційного відділення Стебницької міської лікарні та Дрогобицької міської лікарні. Активну участь у підготовці беруть й представники бізнесу та меценати.

За словами керівника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби, за останній час вдалося забезпечити лікарні необхідними для медперсоналу засобами індивідуального захисту, медичні препарати. У Стебницькій лікарні збудували нову кисневу станцію та відновили мережу киснепроводів.

У понеділок, 13 квітня, під час чергового засідання комісії ТЕБ та НС прийнято низку рішень щодо організації умов роботи, проживання, харчування та обсервації медичних працівників в умовах масового спалаху коронавірусу.

«Так, медикам доведеться відпрацювати в бригадах 14 днів, а потім ще 14 днів провести в обсервації без сімей, без дітей. Тому ми повинні забезпечити гідні умови перебування для кожного медичного працівника», – прокоментував ситуацію міський голова Тарас Кучма.

 

Додаткові тест-системи для регіону

Для Дрогобицької міської поліклініки та Стебницької міської лікарні очікують ще 520 тест-систем на виявлення COVID-19.

Про це 14 квітня на засіданні Міжрегіонального штабу з протидії коронавірусу Дрогобиччини повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

За словами посадовця, 280 експрес-тестів отримає Дрогобич, 240 – Стебник.

Також Володимир Чуба наголосив, що щоденно лікарі тестують нещодавно прибулих із закордону людей.

Станом на 14 квітня із 75 прибулих із за кордону стебничан протестовано 50 осіб. У Дрогобичі із 372 протестовано 170. Жоден з експрес-тестів не підтвердив наявність захворювання на коронавірус.

 

ЛОДА планує розширити географію

пацієнтів Стебницької лікарні?

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА планує у випадку масового спалаху коронавірусу госпіталізовувати у Стебницьку міську лікарню не лише мешканців Дрогобиччини – Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава та Дрогобицького району, а й сусідніх територій.

До цього списку, можливо, ввійдуть ще Самбірський, Старосамбірський, Турківський та Сколівський райони. Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба під час засідання Міжрегіонального штабу з протидії коронавірусу на Дрогобиччині.

Розгляд такої пропозиції на обласному рівні зумовлений тим, що керівництво Дрогобича та Стебника у стислі терміни найфаховіше забезпечили готовність Стебницької лікарні до прийому хворих на коронавірус. На разі терміном на один місяць вона забезпечена всім необхідним.

Рудківська та Стрийська лікарні, які як і Стебницька, визначені резервними госпітальними базами для надання медичної допомоги мешканцям своїх територій з ознаками захворювання на коронавірус, станом на сьогодні не готові до прийому пацієнтів. Сусідні райони, з яких госпіталізованих пропонують скеровувати до Стебницької міської лікарні, мали б обслуговувати у Рудківській лікарні.

«Як відділ охорони здоров’я, так і адміністрація та лікарі Стебницької лікарні, меценати і навіть будівельники за ці тижні зробили можливе і неможливе, щоб підготувати заклад до прийому пацієнтів із захворювання на коронавірус. Дякую кожному з них, бо це титанічна праця, яку ми зуміли зробити разом. У цій лікарні за роки не робились стільки, скільки за останні тижні. Сподіваємось, що озброєння лікарні усім необхідним не знадобиться нам у боротьбі з цією хворобою, але ми зробили все від нас можливе, щоб забезпечити наших мешканців відповідною медичною допомогою у випадку потреби», – прокоментував ситуацію міський голова Тарас Кучма.

При остаточному прийнятті такого рішення представники Міжрегіонального координаційного штабу протидії коронавірусу на Дрогобиччині клопотатимуть перед ЛОДА про фінансове сприяння для Стебницької міської ради з боку вище озвучених додаткових територій.

 

Легковажність припиниться, коли будуть перші смерті

Як хоронитимуть померлих від коронавірусу

Масові заклики дотримуватися строгих правил карантину не всі розуміють. Хтось кепкує, хтось вважає, що біда його омине, хтось взагалі зневажає будь-які обмеження.

Яскравим прикладом є поведінка громадян, які масово скупляють будівельні матеріали у торгових центрах, а також долучаються до недільних служб біля церков, в той час, коли глави церков закликають бути вдома.

Своєю чергою, медики очікують нової хвилі інфікованих після Великодніх свят.

Попри повільне зростання статистики інфікованих та померлих від коронавірусу в Україні, у Дрогобичі готуються до найгіршого сценарію розвитку подій.

На засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 13 квітня, було прийнято рішення щодо відведення резервної ділянки для захоронення покійних від коронавірусу на кладовищі, що на вулиці Пилипа Орлика, а також забезпечення бригади, яка виконуватиме транспортування домовин з тілами. Особи, які увійдуть до складу бригади, будуть забезпечені всіма необхідними спецзасобами.

Як наголосили на нараді, тіла покійних вкладатимуть у спеціальні пакети, а після обробки спецрозчином – у домовини. Родичі, які забажають покійних хоронити у сімейних склепах, будуть зобов’язані забезпечити оцинкування домовини.

 

Працівники «Муніципальної варти» можуть складати протоколи про порушення правил карантину

Такі повноваження, відповідно до рішення Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 9 квітня, надано старшому інспектору та інспекторам патрульної служби «Муніципальна варта».

Повноваженнями притягати до відповідальності за порушення правил карантину наділені також начальник та інспектори з паркування та благоустрою відділу безпеки і контролю ДМГ.

 

Палії, начувайтеся!

Ситуація з підпалами сухостою, у результаті яких виникають масштабні пожежі, на території Дрогобиччини є критичною. Фактично щодня рятувальникам доводиться виїздити на гасіння таких пожеж. Такою ж ситуація є й на території Дрогобича.

Про це повідомив начальник Дрогобицького підрозділу ДСНС Роман Худик на засіданні комісії ТЕБ та НС.

Він звернувся до керівництва міста з пропозицією спільно провести рейди з представниками відділу безпеки та контролю Департаменту міського господарства ДМР. Під час рейдів виявлятимуть паліїв та притягатимуть їх до відповідальності. Також рятувальник повідомив, що виявляти паліїв охоче допомагають й самі мешканці Дрогобича.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада України схвалила законопроєкт про підвищення штрафів за підпал трави. Відтепер мінімальна сума штрафу зросте від 170 до понад 3 тисяч гривень.

 

На вулиці Самбірській замощують тротуар

У Дрогобичі розпочали роботи з ремонту дорожнього покриття, пішохідних тротуарів та відновлення дорожньої розмітки.

Пішохідні тротуари, як повідомляють у Департаменті міського господарства ДМР, ремонтують на вулиці Самбірській. Ще з минулого тижня робітники забруковують тротуар у районі колишнього АТП.

З наступного тижня заплановано розпочати роботи з капітального ремонту дорожнього покриття на вулицях В.Стефаника, Я.Осмомисла та Шолом-Алейхема.

 

Сільзавод не йде на приватизацію

Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький завод» не включений до переліку об’єктів великої приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2019р. №36-р, та не включений до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.

Про це офіційно повідомили у Фонді державного майна України.

Зазначимо, Дрогобицький солевиварювальний завод – одне з найстаріших підприємств у Східній Європі, яке до сьогодні зберегло технологію виробництва солі шляхом видобування ропи та виварювання її на дровах. Дрогобицька солеварня – невід’ємна частина історії сучасного Дрогобича, яка постала під загрозою можливого зникнення. Тоді громада, журналісти та влада об’єдналися заради порятунку Дрогобицького солевиварювального заводу.

Десятки звернень до Уряду, розробка концепції розвитку підприємства із переданням у комунальну власність, виступи на телебаченні – саме так рятували солеварню.

Відтак у Фонді державного майна України зазначили, що солеварня не внесена ні до переліку об’єктів великої приватизації державної власності, ні до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році.

Щодо передачі заводу у комунальну власність, то у Фонді держмайна зазначили: вищевказане державне підприємство не є об’єктом безоплатної передачі у комунальну власність.

«Солеварня – це не просто підприємство, це – душа міста, від якої не відмовиться жоден дрогобичанин. Всі підприємства, які колись були передані у приватну власність, сьогодні знищені в прямому значенні цього слова. Те, що сьогодні завод не приватизовують, це поки пів справи. Перед нами постає завдання відновлення рекреації та туризму на базі солеварні, оскільки це єдиний шанс відстояти право на життя цього унікального заводу», - прокоментував міський голова Тарас Кучма.

Пресслужба ДМР

 

ГРАФІК СПЕЦПЕРЕВЕЗЕНЬ

працівників сфери охорони здоров’я та інших державних структур міст Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава та Дрогобицького району на період карантину

Меденицький напрямок

Виїзд зі с.Летня (амбулаторія) – Дрогобицька районна лікарня (вул. Стрийська) – кінцева КНП Дрогобицька міська лікарня №1 (ч/з села Летня, Солонсько, Опарі, Ріпчиці, Довге, Далява).

Виїзд з Летні: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДМЛ№1: 9:00, 18:00, 20:30.

Підбузький напрямок

Виїзд зі с.Сторона – Підбуж – ДМЛ №1 – кінцева Дрогобицька районна лікарня (вул. Стрийська) (ч/з села Уріж, Винники, Мокряни, Нагуєвичі, Унятичі, Монастир-Лішнянський, Лішня).

Виїзд зі Сторони: 7:00, 13:00, 19:00. виїзд від ДРЛ: 9:00, 17:30, 20:30.

Самбірський напрямок

Виїзд із с.Дорожів (сімейна амбулаторія) – через ДМЛ№1, кінцева ДРЛ (вул.Стрийська) (ч/з Биків, Ортиничі, Новошичі, Бистриця, Лужок, Брониця, Лішня).

Виїзд з Дорожева: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДРЛ: 9:00, 18:00, 20:30.

Напрямок с.Грушів

Виїзд від сільради Літині – ДМЛ№1 – кінцева ДРЛ (вул. Стрийська) (ч/з села Грушів, Рихтичі).

Виїзд із Літині: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДРЛ: 9:00, 18:00, 20:30.

Уличнянський напрямок

Виїзд зі с.Уличне – Доброгостів – Стебник – Трускавець (міська лікарня).

Виїзд з Уличного: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від Трускавецької міської лікарні: 9:00, 18:00.

Бориславський напрямок

Виїзд з Ясениці – Попелі – Борислав – Дережичі – кінцева ДМЛ№1.

Виїзд з Ясениці: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДМЛ№1: 9:00, 18:00, 20:30.

Вороблевичі

Виїзд зі с.Ролів – Вороблевичі – Рихтичі – ДМЛ№1 – кінцева ДРЛ (вул. Стрийська).

Виїзд з Летні: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДРЛ: 9:00, 18:00, 20:30.

Снятинка

Виїзд зі с.Снятинка – ДМЛ№1 – кінцева – ДРЛ (вул. Стрийська).

Виїзд із Летні: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДРЛ: 9:00, 18:00, 20:30.

Напрямок Стебник

Виїзд із м.Стебник (Стебницька міська лікарня) через автостанцію у м.Стебник, кінцева ДМЛ №1.

Виїзд зі Стебницької міської лікарні: 7:00, 10:00, 19:00. виїзд від ДМЛ№1: 9:00, 18:00, 20:00.

У суботу та неділю відправлень о 10:00 та 18:00 нема!

 

ОБЛЕНЕРГО ІНФОРМУЄ

Платіть за світло безпечно і з дотриманням карантину!

ТОВ «Львівенергозбут» піклується про безпеку мешканців Львівщини і закликає своїх клієнтів оплачувати за електроенергію в онлайн-сервісах. Просимо усіх допомогти своїм рідним, близьким, сусідам сплатити за світло через Інтернет.

БЕЗ КОМІСІЇ і не виходячи з дому Ви можете розрахуватись:

- в особистому кабінеті ТОВ «Львівенергозбут» через сервіси iPay.ua або ПриватБанк;

- через сервіс iPay.ua;

- через мобільний додаток Monobank.

Також клієнти ТОВ «Львівенергозбут» мають можливість оплатити за електроенергію онлайн через сервіси:

- EasyPay;

- Portmone.com;

- Ibox Bank.

Для цього достатньо ввести в обраному сервісі свій особовий рахунок (десятизначний код), вказати дані платіжної картки та здійснити оплату. Особовий рахунок можна дізнатись на квитанції про оплату спожитої електроенергії за попередні періоди, яку Ви отримали при розрахунку у пунктах прийому платежів.

УВАГА! Радимо зареєструватись у чат-боті ТОВ «Львівенергозбут» у VIBER і Ви оперативно будете отримувати інформацію про стан Вашого рахунку з посиланням на безкомісійну оплату. Щоб приєднатись, відскануйте QR-код на телефон, на якому встановлений Viber.

Окрім цього, якщо Ви хочете щомісяця отримувати інформацію про нарахування за світло SMS-повідомленням на Ваш телефон, а рахунки за електроенергію на електронну пошту — для цього просто залиште свої дані на сайті ТОВ «Львівенергозбут»: lez.com.ua

Важливо! За інформацією Міністерства енергетики та захисту довкілля, через неоплати за електроенергію виникла загроза порушення стабільного електропостачання споживачам, у тому числі і населенню. Тому оплата за світло зараз як ніколи важлива. Дякуємо всім нашим клієнтам, які з розумінням ставляться до ситуації і вчасно оплачують за електроенергію!

ТОВ «Львівенергозбут»



Создан 16 апр 2020



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником