ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Оперативні новини на 23 квітня 2020 р.
ПРО COVID-19

У п'яти дрогобичан підтверджене

інфікування коронавірусом

18 квітня у двох дрогобичан, які перебували на самоізоляції з діагнозом «пневмонія», шляхом тестування ПЛР підтверджено інфікування коронавірусом.

Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

Стан інфікованих задовільний. Вони залишаються на самоізоляції. Проведене тестування їхніх близьких, з якими вони контактували.

А згодом підтвердився третій випадок захворювання на COVID-19 у Дрогобичі. Ще 16 квітня хворого госпіталізували у Львівську лікарню з пневмонією, а 22 квітня у пацієнта офіційно діагностовано коронавірус.

***

Як стало відомо зранку 24 квітня, у Дрогобичі зафіксовано ще два захворювання на коронавірус. Інфекцію виявлено у подружньої пари. Встановлюються особи, з якими вони контактували.

Тож станом на 24 квітня 2020 р. у Дрогобичі – 5 офіційних випадків захворювання на коронавірус, у Трускавці –1. У Львівській області вже 298 інфікованих.

У зв’язку з тим, закликаємо громадян зберігати спокій та наголошуємо на необхідності дотримання строгих правил карантину.

 

Стебницька лікарня готова на 100%

до прийому інфікованих на коронавірус

Такої інтенсивної підготовки у Стебницькій міській лікарні за останні 25 років не було. Від тоді, як цей медзаклад внесли до переліку лікарень, які прийматимуть інфікованих коронавірусом, тут активно розпочали підготовчі роботи.

За декілька тижнів у лікарні спорудили нову кисневу станцію та відновили киснепровід, який не працював понад 25 років.

Зараз у лікарні функціонує 140 точок доступу до кисню, з яких 100 – нові, встановлені додатково. До цих точок також є всі необхідні маски та зволожувачі. У лікарні є 4 апарати ШВЛ.

Для прийому інфікованих облаштовано 13 палат, які вміщають до 40 пацієнтів. Обладнані й кімнати для відпочинку та переодягання медичних працівників, закуплені необхідні контейнери для утилізації відходів.

Нагадаємо, що у випадку поступлення інфікованих коронавірусом до Стебницької міської лікарні, медики, які контактуватимуть з хворими, залишатимуться на робочих місцях та в місцях обсервації.

«Медикам доведеться відпрацювати в бригадах 14 днів, а потім ще 14 днів провести в обсервації без сімей, без дітей», – прокоментував ситуацію міський голова Тарас Кучма на одному із засідань комісії ТЕБ та НС.

А 17 квітня Тарас Кучма разом зі заступниками Ігорем Германом та Володимиром Коцюбою, міським головою Стебника Петром Старосольським, депутатами Андрієм Ковчем та Тарасом Городиським, начальником відділу охорони здоров’я ДМР Володимиром Чубою проінспектували готовність лікарні до прийому хворих на коронавірус.

«Разом, у стислі терміни, ми зробили неймовірне. Наш успіх відзначили й на рівні обласного керівництва. За неповний місяць зроблено те, чого у цій лікарні не робилося 25 останніх років. Дай Бог, щоб цього всього не довелося застосовувати. Але я вдячний кожному, хто долучився до підготовки медичного закладу. Дякую меценатам, підприємцям, благодійникам і простим людям, які доклалися до цієї спільної справи. Особливо вдячний голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину за облаштування кисневої системи. Дякую міським головам Борислава – Ігорю Яворському, Трускавця – Андрію Кульчинському, Стебника – Петру Старосольському, голові Дрогобицької райради – Михайлу Сікорі, голові Меденицької ОТГ – Володимиру Шулаку та всім депутатам, які підтримали рішення про фінансування Стебницької лікарні», – підбив підсумки інспекції лікарні Тарас Кучма.

За словами Володимира Чуби, сьогодні Стебницька лікарня забезпечена всім необхідним на місяць роботи для прийому інфікованих коронавірусом.

 

Чергова допомога Стебницькій лікарні від бізнесу

Стебницькій міській лікарні надано чергову допомогу – засоби індивідуального захисту: 50 щитків для захисту обличчя, 300 одноразових костюмів та 112 костюмів багаторазового захисту.

Цю допомогу надано Зіновієм Козицьким та фірмами «Західнадрасервіс» та «Еко-Оптіма».

Засоби індивідуального захисту передано Стебницькій міській лікарні у четвер, 16 квітня.

«Медичній спільноті області важливо відчути, що ми не залишені на одинці зі своїми проблемами. Відчувається увага як з боку держави, так і зі сторони приватного бізнесу. Ця допомога передбачає захист медичних працівників, що на даний час є одним із найважливіших елементів у забезпеченні медичної допомоги», – прокоментував Володимир Чуба.

 

Інформацію про прийом хворих на коронавірус

із інших територій спростували

В інфекційному відділенні КНП “Стебницька міська лікарня” у випадку масового спалаху коронавірусу прийматимуть хворих лише з Дрогобицького регіону – Дрогобича, Стебника, Трускавця та Дрогобицького району.

Пацієнтів з сусідніх територій – Самбірського, Старосамбірського, Турківського та Сколівського районів, про що повідомлялось раніше – не прийматимуть.

Про це зазначають у відділі охорони здоров’я ДМР з посиланням на уточнену інформацію у Департаменті охорони здоров’я ЛОДА.

Принагідно у відділі охорони здоров’я ДМР просять вибачення за надання оцінки готовності Рудківської та Стрийської лікарень до прийому інфікованих пацієнтів, через неправильне трактування.

 

ЖИТТЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

У поминальні дні міські кладовища будуть зачинені

У неділю після Великодня щороку на міських кладовищах відбуваються поминальні заходи. У зв’язку з карантином, кладовища зачинені для відвідувачів.

Таке рішення у четвер, 23 квітня, прийняла комісія з питань ТЕБ та НС Дрогобицької міської ради. Рішення прийнято відповідно до постанови головного санітарного лікаря України від 21.04.2020р. №11.

Кладовища будуть зачинені, крім випадків поховання померлих. Проведення ритуальних обрядів повинно здійснюватися з дотриманням протиепідемічних правил. Зокрема, передбачено участь не більше 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше, ніж 1,5 метра.

Про це йдеться у рішенні комісії з питань ТЕБ та НС.

 

Продуктовий ринок відкриють 27 квітня

У четвер, 23 квітня, комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення про відновлення роботи частини центрального продуктового ринку у Дрогобичі (верхня та середня частини), а також м’ясного павільйону на вул. Малий Ринок.

Адміністрація ринку зобов’язана виконати всі епідеміологічні норми перебування покупців на території ринку, а також ці норми мають бути дотримані з боку самих підприємців.

Основна умова роботи ринку – відсутність стихійної торгівлі на прилеглих до ринку територіях. За дотриманням цієї вимоги стежитиме адміністрація ринку.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що дотримання всіх карантинних норм, відсутність стихійної торгівлі – умова номер один. У разі порушення карантинних заходів, діяльність ринку припинять.

Підприємці та адміністрація ринку мають контролювати дистанцію між людьми.

Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба наголосив на важливості вимірювання температури особам, які бажають здійснити купівлю продуктів на ринку. А також рекомендував забезпечити дотримання карантинних норм не лише на території ринку, а й на вході до нього.

Стежитиме за дотриманням карантинних норм поліція та муніципальна варта.

Начальник відділу економіки Тарас Бачинський закликав адміністрацію ринку моніторити ціни на продукти з метою недопущення їх зростання.

Впродовж вихідних заплановано проведення дезінфекції території ринку.

Ринок планують відкрити з 27 квітня.

 

ЖИТТЯ МІСТА

Мешканцям аварійного будинку на вул. М.Грушевського,101/1 придбають житло

15 мільйонів гривень з необхідних 40 млн 721 600 грн. надійшло з держбюджету на рахунок виконавчого комітету Дрогобицької міської ради для закупівлі житла мешканцям аварійного будинку №101/1 на вул. М.Грушевського. «Це перший транш», – наголошують у відділі НС та ЦЗН ДМР.

З цього приводу на позачерговому засіданні сесією Дрогобицької міської ради було прийнято низку рішень.

Рішенням сесії ДМР встановлено граничну (максимальну) вартість одного квадратного метра загальної площі житла, яке повністю придатне для проживання (без затрат на проведення будь-яких ремонтних робіт капітального характеру), для розрахунку витрат на придбання житла виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради мешканцям, які потребують відселення з аварійного житлового будинку № 101/1 на вул. М. Грушевського у м. Дрогобичі Львівської області, у розмірі 16 000 гривень за метр квадратний.

«Після пройдених всіх бюрократичних процесів, це лише початок практичного вирішення проблеми. Цей процес завершиться тоді, коли кожен мешканець будинку отримає житло. Тоді ми зможемо сказати, що ми повністю виконали зобов’язання перед громадянами. Відмічу, що більшість мешканців будинку №101/1 налаштовані позитивно. Зараз все залежить від злагодженості дій та швидкого виконання всіх процедур, які необхідно зробити для придбання нового житла», – прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Особам, які самостійно не знайдуть житло для купівлі, пропозиції надаватиме спеціальна комісія.

Охочих продати житло закликають звертатися до відділу НС та ЦЗН Дрогобицької міської ради: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. №306, тел. (03244) 2-11-62.

 

У квітні ставка єдиного податку для І групи платників єдиного податку становитиме 0%, – рішення сесії ДМР

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення «Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність».

Згідно з цим рішенням №1782 від 30.05.2019р., на період з 1 квітня до 30 квітня 2020 року включно ставку єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, робота яких заборонена постановою Кабміфну від 11.03.2020 №211, встановлено у розмірі 0 (нуль) відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

«Ставка єдиного податку становить 10% від прожиткового мінімуму, який станом на 1 січня становить 2027 гривень. Відповідно сума єдиного податку для підприємців становить 202 грн. 70 коп. Таких платників у нас є понад 800 осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність. В умовах карантину ми повинні піти їм на зустріч і таким чином прийнято це рішення», – прокоментував доцільність прийняття рішення начальник відділу економіки ДМР Тарас Бачинський.

Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні сесії Дрогобицької міської ради 22 квітня.

 

На Великдень запрацював фонтан

«Закохана пара під дощем»

«Закохана пара під дощем» – саме таку назву отримала скульптура-фонтан, яку встановили на площі Ринок в межах її реконструкції.

В часі Великодня фонтан запрацював. Вдень можна спостерігати як з парасолі над закоханою парою стікає вода, а у нічну пору вмикається система освітлення, яка підсвічує скульптуру.

Помилуватися цією красою можна дистанційно через е-сервіс «Камери міста» на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради.

Сподіваємося, що після карантину це місце облюбують не лише жителі міста, а й гості та туристи.

 

Площу Ринок прикрасили великими писанками

Дев’ятнадцять великих писанок виставили на площі Ринок у Дрогобичі.

Традиційно щороку на площі Ринок виставляють великі писанки. З року в рік їхню кількість збільшували завдяки місцевим митцям, які розфарбовували писанки. Цьогоріч, у зв’язку з карантином, кількість писанок не збільшилася, але їх традиційно виставили на центральній площі міста.

Оглянути ці 19 писанок можна і дистанційно через е-сервіс «Камери міста» на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради.

 

Ремонтують вулицю Володимира Великого

На вулиці Володимира Великого капітально ремонтують дорожнє покриття.

Про це повідомляють у Департаменті міського господарства ДМР.

16 квітня підрядна організація розпочала роботи з фрезерування старого асфальтного покриття.

У межах капітального ремонту заплановано відремонтувати ділянку дороги від заправки «WOG» до гаражного кооперативу.

Вартість капітального ремонту цієї частини вулиці становить майже 2,5 млн. грн. Завершити роботи заплановано у травні.

Пресслужба ДМР

 

Вулиця Шолом Алейхема – на реконструкції

Тепер на цій вулиці заплановано облаштувати пішохідну алею та парковку для автомобілів. Так одна з найдревніших центральних вулиць міста набуде привабливого вигляду.

Торговцям, які продавали овочі та фрукти «з бусів», а також інші побутові речі та одяг з «шансів», запропоновано альтернативу.

Як зазначає генеральний директор КП «Дрогобицький ринок» Андрій Сенів, для торговців овочами та фруктами облаштують торговий майданчик на вулиці Володимира Великого поблизу парку Новонароджених та діючого ринку «Чагарі».

Вже від завтра, 24 квітня, на місці майбутнього овочевого ринку планують розпочати роботи із залиття бетонної основи. На виконання всіх робіт необхідно два тижні, за умови сприятливої погоди.

На цьому ринку торговцям дозволять працювати і в умовах карантину, за умови дотримання всіх санітарно-епідемічних норм.

Торговцям, які реалізовують товари з «шансів», запропоновано перейти на промисловий ринок на вул. Пилипа Орлика.

Сьогодні на вулиці Шолом Алейхема розпочали демонтаж «шансів».

Також нагадуємо, що тривають електронні консультації щодо того як би мала виглядати ця вулиця в майбутньому. Охочих подати свою пропозицію просимо долучатися до електронних консультацій: https://consult.e-dem.ua/consultations/160?fbclid=IwAR2V2q8zLxH3HZmHKzsmDZ7TNXwa2U1kdTQrRq0tETQLY-PpayycSoKlW1E.

Також подаємо попередній проект розвитку вулиці Шолом Алейхема.

 

Бруківку на вулиці Ярослава Осмомисла замостять заново

У Дрогобичі ремонтують вулицю Ярослава Осмомисла.

Заплановано заново замостити стару бруківку на проїжджій частині. Це зумовлено тим, що за багато років відбулося її просідання, а після реконструкції площі Ринок, до якої примикає вулиця, дощові води не потрапляють до системи водовідведення. Тому під час ремонтних робіт змінять нахил дорожнього покриття.

Також капітально відремонтують тротуари та облаштують парковку для автомобілів.

Про це повідомляють у Департаменті міського господарства ДМР.

Як наголошують у Департаменті, стара бруківка з вулиці Ярослава Осмомисла є історично цінною, тому її не замінюватимуть на сучасну.

За матеріалами пресслужби ДМРОбновлен 24 апр 2020. Создан 23 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником