ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

На захисті майнових прав громадян. Державній службі охорони – 60!
29 жовтня виповнилося 60 років від дня створення в Україні Державної служби охорони. Саме у 1952 році при міліції започаткували єдину позавідомчу охорону. Наступного року такий відділ запрацював при Управлінні внутрішніх справ у Львівській області, а від серпня 1966р. він отримав статус управління.

У серпні 1993р. у державі створено структуру під назвою Державна служба охорони при МВС України.

З нагоди ювілейної дати про діяльність Дрогобицького відділу Державної служби охорони ми поспілкувалися з його начальником, капітаном міліції Миколою ДУБІЛЕМ.

- Миколо Федоровичу, яке головне завдання Державної служби охорони?

- Державна служба охорони – це єдина державна централізована система охоронних підрозділів, підпорядкована Міністрові внутрішніх справ і створена для захисту об’єктів будь-яких форм власності від злочинних посягань. Служба володіє всім необхідним для надійної й ефективної охорони. Це – сучасні пункти централізованої технічної охорони, розташовані на всій території України, необхідний автопарк, сучасний зв’язок, спецзасоби, повний набір стрілецької зброї.

ДСО здійснює всі види охоронної діяльності. Це фізична і технічна охорона, інкасація, охорона вантажів та цінностей під час перевезення, монтаж і установлення систем сигналізації на об’єктах будь-якого рівня складності, особиста охорона. ДСО охороняє громадян, їхні квартири, дачі й гаражі, підприємства, офіси, банки, майно суб’єктів господарювання різних форм власності. Щороку в межах України служба запобігає понад 60 тисячам злочинів, затримує тисячі злочинців.

- Розкажіть про діяльність очолюваного Вами підрозділу?

- На території Дрогобича і Стебника ми охороняємо, насамперед, особливо важливі об’єкти: місця зберігання зброї й наркотичних речовин, банківські установи, ювелірні крамниці, автозаправні станції, приміщення музею «Дрогобиччина», а також магазини, квартири, будинки, гаражі. Загалом це близько тисячі об’єктів, із них – майже 400 квартир. Беремо участь в охороні громадського порядку (патрулюванні вулиць).

Досить поширеною є послуга охоронної сигналізації з ручним викликом, так звана «тривожна кнопка». Нею обладнані практично всі заклади громадського харчування, чимало магазинів. У випадку небезпеки персонал натискає на «тривожну кнопку», і група затримання ДСО негайно виїздить туди, звідки надійшов сигнал. Саме таких викликів надходить найбільше. Також доводиться виїздити при спрацюванні системи охоронної сигналізації. У середньому на пульт ДСО надходить до 20 викликів на добу. Таким чином вдається запобігти дуже багатьом крадіжкам. Щоправда, часом трапляються і хибні виклики.

При потребі наші групи допомагають колегам із міського відділу міліції, виїжджаючи на виклики служби 102. Працівники Дрогобицького відділу ДСО також співпрацюють зі службами карного розшуку та боротьби з незаконним обігом наркотиків міськвідділу міліції для затримання осіб, які вчиняють правопорушення.

Додам, що за час мого перебування на посаді керівника підрозділу, а це понад чотири роки, та й взагалі за 12 років роботи у Дрогобицькому відділі ДСО не було допущено жодної крадіжки з підохоронних нами об’єктів.

- Останнім часом з’явилося чимало приватних охоронних структур. У чому перевага саме Державної служби охорони?

- Державна служба охорони є одним із підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. У своїй діяльності ми керуємося Законом України «Про міліцію» та іншими нормативними документами. Тобто, на відміну від недержавних охоронних структур, у нас чітко визначені права й обов’язки.

Дуже серйозно відбувається підбір кадрів для ДСО. Усі претенденти проходять ретельну перевірку, тестування, починаючи від фізичної підготовки і закінчуючи перевіркою на психологічну стійкість. Згодом вони навчаються у спеціалізованих навчальних закладах ДСО: Рівненському та Вінницькому ВПУ, отримуючи відповідні документи. Також розроблено цілу систему підвищення професійного рівня співробітників охорони упродовж усього часу роботи.

Усі працівники ДСО несуть службу з вогнепальною табельною зброєю, на що, за законодавством, не мають права недержавні охоронні структури. Згідно зі Законом України «Про міліцію», ми маємо право застосовувати вогнепальну зброю, спеціальні засоби, перевіряти підозрілих осіб. Також наша служба береться за охорону будь-яких об’єктів, гарантуючи повну, а не часткову матеріальну відповідальність.

- Розкажіть, будь ласка, про останні випадки затримання зловмисників працівниками ДСО.

- 21 вересня зловмисник відкрито заволодів грошима з каси у сумі 2 тис. грн. у магазині «Ромашка» на вул.П.Орлика. Працівники ДСО оперативно прибули на місце виклику і затримали крадія, який виявився мешканцем села Нагуєвичі.

17 серпня чоловік таємно викрав мобільний телефон у громадянина, який задрімав на автобусній зупинці на вул.Трускавецькій. Наряд групи затримання виїхав на місце, зловмисника затримали.

16 серпня працівники ДСО прибули на виклик до магазину «Рукавичка». Там вони затримали чоловіка, який поцупив із супермаркету продукти харчування і намагався втекти.

Подібні випадки трапляються доволі часто. А ось більш серйозна крадіжка. Із магазину «Магнат» на вул. Горішня Брама громадянка викрала з каси виторг у сумі 10 тис. грн. За сигналом тривоги на місце події виїхав наряд. Недалеко від магазину помітили жінку, яка, побачивши автомобіль ДСО, намагалася втекти. Зловмисницю затримали і доправили до міськвідділу міліції.

- Коротко розкажіть про очолюваний Вами колектив.

- У штаті – 80 осіб, із яких 22 є атестованими працівниками міліції, решта – цивільні. Це охоронці, електромонтери, чергові пульта. Всі працівники належно виконують свої функціональні обов’язки.

Найбільш ризикованою є робота працівників груп затримання, які за тривогою у найкоротший термін прибувають на об’єкти, затримують злочинців. Непроста робота в наших охоронців зі зброєю, які оберігають нафтопровід «Дружба» навіть за межами Дрогобицького району чи області. Їм доводиться затримувати зловмисників, які пошкоджують нафтопровід для викрадення продукції, яку ним транспортують.

Маємо фаховий адмінперсонал – бухгалтерів, спеціаліста з кадрового забезпечення.

Хотів би відзначити працівників групи затримання – молодших інспекторів групи затримання Руслана Долика та Ярослава Лешика, міліціонерів-водіїв Ярослава Викрикача та Василя Чайківського, охоронця Андрія Стефанишина, охоронців кредитно-фінансових установ Миколу Рибінчака та Володимира Чушака, охоронця супроводження коштів Анатолія Хопту, помічника командира взводу Степана Гусака.

Взагалі, весь колектив Дрогобицького відділу ДСО добре підібраний, згуртований, організований для виконання покладених обов’язків.

- Що б Ви побажали своїм колегам із нагоди 60-річчя створення ДСО?

- Бажаю усім міцного здоров’я, сімейного затишку, здійснення планів, мрій, сподівань. Добра, достатку і щоб колеги могли пишатися тим, що вони працюють у Державній службі охорони.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора Создан 31 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником