ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Храм Святого Юра відвідав Посол США
Посол Сполучених Штатів Америки в Україні приїжджав до Дрогобича, щоб побачити церкву Святого Юра – унікальну пам’ятку дерев’яної сакральної архітектури.

12 листопада Дрогобич відвідав Посол США в Україні Джон Теффт. Це був його приватний візит, під час   якого він ознайомився з національною пам’яткою дерев’яної архітектури – церквою Святого Юра.

Джон Теффт зізнався, що ще торік планував відвідати унікальний храм, але обставини не дали змоги цього зробити. Цього разу ще за два тижні до відвідин Посол повідомив керівника музею, що готується з візитом до Дрогобича.

Американського дипломата зустрів міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, засвідчивши йому свою повагу.

Директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун докладно розповіла про найдавнішу дрогобицьку святиню, відповіла на запитання Посла. Багато цікавого розказав художник-реставратор Левко Скоп.

Як виявилося, Джон Теффт давно цікавиться українськими дерев’яними церквами, багато їх уже бачив. «Одні виглядали дуже гарними зовні, інші вразили унікальними розписами, - сказав Джон Теффт. – Але таку красиву церкву, яка вражає як унікальними архітектурними формами, так і розписами, – бачу вперше».

Нагадаємо, храм Святого Юра – номер один на Львівщині – входить до трійки найвидатніших дерев’яних шедеврів України. Він є визнаною пам’яткою світового значення – жодного аналога Святоюрського храму не існує деінде.

«Справжня поема в дереві, витесана сокирою, немов велетенський скульптурний твір», - писав про нього відомий мистецтвознавець Григорій Логвин. Пам’ятка входить у когорту кращих пам’яток світу – вона внесена у Нью-Йоркську всесвітню енциклопедію мистецтва.

Зараз храм виборює право бути внесеним до об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Іван ТИХИЙ

Фото Ярослава ГАЙГЕЛЯСоздан 16 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником