ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 11 червня 2013р.
«Верховинка» відзвітувала яскраво

2 червня до Народного дому ім.І.Франка прямували мешканці з усіх мікрорайонів Дрогобича і навіть навколишніх населених пунктів. За півгодини до початку концерту у залі вже майже не було вільних місць. Здавалося, що до Дрогобича прибув хтось із зірок естради. Та насправді глядачі прямували на звітний концерт вихованців Зразкового ансамблю пісні і танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка.

Варто відзначити, що значну частину присутніх становили батьки, родичі, друзі учасників колективу, котрі прийшли підтримати юних артистів. Зрештою, усі, хто завітав до зали, потрапили на справжнє свято танцю. Свою майстерність демонстрували молодша, середня та старша групи «Верховинки». Найбільше хвилювалися учасники молодшої групи віком 5-7 років – для більшості з них це був дебют на великій сцені. Та глядачі охоче підтримували усіх щедрими оплесками і хвилювання відступало.

Вражало розмаїття танцювальних композицій, підсилених яскравими костюмами. У постановці хореографів Богдани Кос та Ольги Максимищак присутні побачили народні, дитячі, естрадні, ліричні, циганські танці і, звичайно, славнозвісний «Гопак». Дуже сподобалася прем’єра танцю «Феєрія кохання».

Звучала українська пісня, причому не лише у виконанні учнів вокального відділення Дрогобицької та Стебницької музичних шкіл. Дві композиції заспівав дует батьків вихованців «Верховинки» у складі Дарії Войтович та Василя Мороза.

Зворушливим моментом стало нагородження подяками та символічними медалями двох представників старшої групи Руслана Петришина та Павла Середяка, котрі завершують свої виступи у дружньому колективі. Теплі слова вдячності вони почули від музичного та художнього керівників «Верховиники» Петра та Богдани Кос.

Словом, зразковий ансамбль пісні і танцю «Верховинка» подарував глядачам більш ніж двогодинне яскраве дійство. Аж не віриться, що у 2000 році, на час створення, ансамбль складався лише з 10 дітей. У 2001-му колектив почав активно співпрацювати із Заслуженим прикарпатським ансамблем пісні і танцю «Верховина». Саме в цей час і народилася назва – ніжне і ласкаве слово «Верховинка», як молодший побратим уславленої «Верховини».

З того часу кількість учасників ансамблю значно збільшилася, в його репертуарі з’явилося багато різноманітних танців. Колектив бере участь у загальноміських та районних святах. У 2004 році ансамбль «Верховинка» отримує звання «Зразковий», згодом стає лауреатом багатьох конкурсів та фестивалів, виїздить на гастролі за кордон. «Верховинка» зібрала у свою скарбничку не лише чимало дипломів і нагород, а й визнання шанувальників танцювального мистецтва Дрогобиччини.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Місто та мер очікують на нагороди

Місто Дрогобич та міського голову Олексія Радзієвського комітет експертів Європейської Бізнес Асоціації, що розташовується в місті Оксфорді (Англія), номінували на міжнародну відзнаку «Best sity» і «Best mayor» як краще місто та кращого топ-менеджера у системі місцевого самоврядування.

А зроблено це на підставі дослідження інвестиційних і туристичних досягнень Дрогобича. Заслуга в цьому мера Олексія Радзієвського – беззаперечна. Нагороди вручатимуть 1 липня 2013 року в швейцарському місті Монтре під час Швейцарського Саміту лідерів, що присвячений здоров’ю і оздоровчому туризму. Наше місто тепер стане відомим і в європейській спільноті.

Ігор СОБКО

 

Дрогобич відвідали випускники польської школи-ліцею ім.Т.Шевченка

6 червня у сесійній залі ратуші відбулась зустріч секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика та керівника відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олега Яводчака з випускниками школи-ліцею ім.Тараса Шевченка з Білого Бору (Польща).

Вітаючи молодих людей на теренах Дрогобича, Т.Метик з приємністю констатував, що українці за кордоном плекають рідну мову, прагнуть вивчати й запізнавати традиції та звичаї українського народу. Секретар міської ради коротко розповів гостям з Польщі історію виникнення нашого міста, його культурний та економічний розвиток, а також запропонував ознайомитися з визначними місцями та пам’ятками архітектури Дрогобича.

А щоб краще осягнути красу нашого старовинного міста, гості з Польщі піднялися на оглядову вежу ратуші, де побачили Дрогобич із висоти пташиного польоту.

Нагадаємо, випускники школи-ліцею ім.Тараса Шевченка з Білого Бору (Польща) приїхали в Україну за сприяння Благодійного фонду ім. Івана Франка «Посвіт»(керівник Леся Ратинська), який протягом багатьох років співпрацює з українською діаспорою у Польщі. У рамках мандрівки «Пізнаємо Україну разом», юнаки та дівчата окрім Дрогобича відвідали Мукачеве, Ужгород, Берегово, Яремче, Верховину, Кам’янець-Подільський, Хотин, Трускавець, Урич та Львів.

 

Усі ми родом із дитинства

Кажуть, талант завжди родом із дитинства. Гарним підтвердженням цьому стала зустріч влади Дрогобича з обдарованими дітьми нашого міста.

1 червня у сесійній залі ратуші з нагоди Дня захисту дітей зібралися талановиті дітки з Дрогобича та Стебника – юні художники, котрі взяли участь у конкурсі малюнків до Дня Матері, а також найкращі вихованці 1-4 класів загальноосвітніх шкіл – відмінники навчання, та активісти громадського життя школи.

Зі святом талановитих дрогобичан та їхніх батьків привітали секретар міської ради Тарас Метик і начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Олександра Пашко.

А відтак відбулася церемонія нагородження. За високі досягнення юні обдарування отримали грамоти, дипломи та подарунки.

***

31 травня в дитячий будинок «Оранта» завітали гості. Представники обласного та міського центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та відділу-служби у справах дітей Дрогобицької міської ради прийшли привітати вихованців та працівників «Оранти» з міжнародним Днем захисту дітей.

І гостей справді чекали та відразу запросили на концертну програму. Дівчата в українських вишиванках показали свій талант у піснях, танцях і викликали захоплення та заслужені оплески глядачів.

Згодом хлопці, поділившись на команди, грали у футбол, а для зовсім маленьких учасників свята організували конкурс малюнку на асфальті.

Після закінчення дійства усі вихованці дитячого будинку отримали пам’ятні медалі та грамоти, переможці футбольного матчу – кубок і, звичайно, солодощі. Завдячуючи керівнику «Оранти» Оксані Дацюк та всім працівникам дитячого будинку ця подія пройшла організовано, весело та задушевно.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Вкотре про районні дороги

Шостого червня відбулась чергова сесія Дрогобицької районної ради. За старою доброю звичкою українських державних мужів, засідання розпочалося майже на 40 хвилин пізніше від запланованого часу і тривало близько трьох годин.

За цей час народні обранці встигли озвучити запити і звернення та розглянути кілька питань порядку денного. Головні з них – щодо недостатньої кількості дитсадків в районі, а також як вже звикло – погані дороги та звіт за 2012 рік.

Неважко здогадатися, що найбільша полеміка розгорнулася навколо стану доріг у Дрогобицькому районі. На сесії був присутній представник підприємства «Львівавтодор», котрому довелося відбиватися від різких випадів депутат. Було помітно, що львівський гість не надто обізнаний, в якому стані перебувають дороги Дрогобиччини, а відповіді на численні запитання шукав у документах. Але й це йому вдавалося не найкраще. Виходить, що в жахливих дорогах народ звинувачує місцеві органи влади, вони мають претензії до «Львівавтодору», який не виконує своїх зобов’язань, а облавтодор своєю чергою звинувачує державну владу. Це й не дивно, адже на ремонт, реконструкцію та на обслуговування доріг Львівщини виділили трохи більше 1,5% від потрібної суми.

Згодом обговорювали питання ліквідації наслідків березневої снігової негоди. Депутати згадували про проблеми, які виникали під час боротьби зі сніговими заметами, шукали причини неефективної боротьби з наслідками снігопадів та висловили свої рекомендації у розв’язанні таких проблем у майбутньому.

На завершення засідання сесії голова райдержадміністрації Михайло Винницький прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2012 рік (рішенням попередньої сесії звіт голови райдержадміністрації було перенесено через короткий термін його перебування на цій посаді). У звіті йшлося про здобутки та недоліки розвитку району. І ніби варто було би втішитися почутим, адже за деякими напрямками прозвучали навіть цифри перевиконання плану, та, нажаль, ці питання не є пріоритетними.

Райрада затвердила звіт голови РДА. Із присутніх у залі депутатів «за» проголосувало 48, 7 – «проти», 1 – «утримався».

Решту із запланованого порядком денним депутати не стали розглядати й оголосили перерву до 11 червня.

Юрій МАЦЬКІВ

 

Святкували журналісти

6 червня в Україні професійне свято відзначали журналісти. Редакція «ГЗ» щиро вдячна за численні привітання від влади, колективів підприємств, установ, організацій, наших колег, авторів, читачів і друзів часопису, котрі завітали до нас чи зателефонували того дня.

Вітаємо також журналіста, краєзнавця і поета Романа Пастуха, котрого з нагоди Дня журналіста нагородили Почесною грамотою Національної спілки журналістів України.

Вл.інф.

 

МРВ КВІ очолив Мирослав Сисан

Нещодавно начальником Дрогобицького міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції призначено кадрового офіцера МВС Мирослава Миколайовича Сисана. Попередній керівник, майор Роман Чапля переведений на таку ж посаду до Стрия.

Мирослав Сисан – це знаний оперативник, фахівець із розкриття злочинів у сфері економіки. Родом новий керівник з села Явора Турківського району, навчався у технічному училищі, служив в армії. Згодом закінчив Дрогобицький, тоді ще педінститут. Службу в органах успішно поєднував із навчанням на юридичному факультеті Львівського державного національного університету за фахом правознавство. Мирослав Миколайович більше двадцяти п’яти років прослужив в міліції. Пройшов шлях від опера відділу БЕЗу до керівника, очолював державну службу охорони при Трускавецькому МВ УМВСУ. Підполковник міліції.

Якось у розмові з автором цих рядків, генерал-лейтенант міліції Михайло Янковський так висловився про М.Сисана: «Мирослав дуже сумлінний, високопрофесійний і відповідальний офіцер, у розвідку з ним можна йти».

Як кажуть – коментарі тут зайві.

Ігор СОБКО

 

Увага на номерний знак та двоколісний транспорт

На території країни з 5 до 12 червня проводяться заходи під назвою «Номерний знак».

Їхня мета – виявити та припинити експлуатацію транспортних засобів (ТЗ) без номерного знаку або з номерним знаком, що не належить конкретному ТЗ чи не відповідає вимогам стандартів, а також коли номерний знак є закріплений у невстановленому для цього місці, закритий сторонніми предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи з відстані 20 метрів. Будуть претензії до перевернутого чи неосвітленого номерного знаку.

Внаслідок цього правопорушники уникають відповідальності за порушення ПДР, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху.

***

Від 5 червня до 5 липня 2013 року працівники відділення державної автомобільної інспекції Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області проводитимуть профілактичні заходи щодо попередження дорожньо-транспортних пригод, які трапляються через порушення Правил дорожнього руху особами, котрі керують мотоциклами, мопедами та велосипедами.

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області, капітан міліції

 

Повернути зароблене допомогла прокуратура

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою у порядку нагляду за дотриманням та застосуванням законів на ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» під час перевірки встановлено, що перед працівниками підприємства тривалий час була заборгованість із виплати заробітної плати, яка станом на 25.02.2013 року становила 1 млн 949 тис. грн. за липень-жовтень 2012 року.

За результатами перевірки 25.02.2013 року цей факт внесено до ЄРДР та скеровано за підслідністю для проведення досудового розслідування даного кримінального правопорушення в Дрогобицький МВ ГУМВС України у Львівській області, згідно зі ст. 216 КГЖ України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено достатньо доказів для підозри підприємства в безпідставній невиплаті заробітної плати працівникам терміном понад один місяць. Однак, у період розслідування Публічним акціонерним товариством «Дрогобицький завод автомобільних кранів» надано відповідні підтверджуючі документи, що засвідчують факт виплати заборгованості із заробітної плати за липень-жовтень 2012 року в повному обсязі, тобто в сумі 1 млн 990 тис. грн. Тому, згідно з ч.3 ст.175 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до моменту притягнення до кримінальної відповідальності нею виплачено заробітну плату.

У зв’язку з цим, 15.05.2013р. Дрогобицька міжрайонна прокуратура звернулася до Дрогобицького міськрайонного суду із клопотанням про звільнення ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» від кримінальної відповідальності.

Р.КУРЛЯТОВИЧ, старший прокурор

 

Голова фракції ВО «Свобода» може стати судовим рекордсменом

Голова Дрогобицького осередку ВО «Свобода», депутат, керівник відповідної фракції у Дрогобицькій міськраді, Олег Хрущ готується до сумного рекорду. Він уже фігурує у чотирьох судових справах.

Не встигло влягтися громадське обурення справою на кілька мільйонів гривень щодо земельних оборудок фірмою «Троянда» Олега Хруща, як депутат знову «прославився». 4 червня 2013 року Дрогобицький міськрайонний суд відмовився задовільнити позов до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради громадянки І.Ярошинської. У такий спосіб позивачка намагалася уникнути адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі алкогольними напоями. Суд, вивчивши усі хитросплетіння справи, організованої О.Хрущем, відмовив у задоволенні її позовних вимог.

Суть судового розгляду полягала в наступному: 14 лютого цього року І.Ярошинська продала пляшку вина неповнолітньому мешканцю Дрогобича у продуктовому магазині «Ельдорадо» поблизу автостанції, який належить депутату О.Хрущу. Своїм вчинком продавець порушила правила торгівлі алкогольними напоями (частина 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Порушення зафіксували працівники міліції. Незважаючи на шалений тиск з боку власника магазину – О.Хруща та його політичних прихильників, інших депутатів міської ради від ВО «Свобода», правоохоронцям таки вдалося задокументувати зазначене порушення та скерувати матеріали для розгляду адміністративною комісією. За наслідками розгляду цих матеріалів комісією було прийнято рішення: визнати продавчиню винною у вчиненні правопорушення та накласти на неї штраф у розмірі 850 грн.

Юристи кваліфікують таке порушення преюдиціальним, тобто таким, що служить підставою для притягнення до відповідальності суб’єкта господарювання – підприємця Олега Хруща за порушення ліцензійних умов торгівлі алкогольними напоями.

Зауважимо, що очолювані Хрущем депутати не посоромилися відверто жартувати і кепкувати із судді під час засідання. На запитання в залі суду, що вони робили на місці інциденту, один з депутатів, допитаний як свідок, відповів: «Пили. «Три в одному».

Бажаючи уникнути відповідальності й надалі користуватися ліцензією, заробляти гроші з продажу алкогольних напоїв та споювати неповнолітніх, О.Хрущ обрав тактику вигороджування своєї продавчині. Під час слухання справи він всіляко намагався переконати суд, що це він особисто торгував і не алкоголем, а лише цукерками. Однак, матеріали справи, у тому числі надані стороною позивачки, вказують на інше.

Слід зазначити, що для підтримки підприємця-оборудника на судове засідання з’явилася уся фракція ВО «Свобода» Дрогобицької міської ради. Одні – в якості уболівальників, інші – у якості свідків.

Хочу зауважити, що депутатів може очікувати партійне покарання. Адже, саме з ініціативи фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді було прийнято Комплексну Програму з профілактики і запобігання поширення пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011-2014 роки, де чітко виписано категоричну заборону реалізації алкогольних напоїв неповнолітнім. У рамках програми обласна рада планували залучити до профілактичних заходів також депутатів різних рівнів і представників політичних сил.

То ж як пов’язати практичні дії окремих керівників та депутатів від ВО «Свобода» зі Статутними та Програмними деклараціями вищезгаданої партії?

Віталій ПЕТРІВСЬКИЙ, Агенція незалежних журналістських розслідувань

 

СВІТ СПОРТУ

Вірили в перемогу України, але щоб аж так…

Після невдалого матчу в Кишиневі, де наша головна футбольна дружина зіграла унічию, і більш ніж провальної зустрічі у Києві з чорногорцями, в якій наша збірна безнадійно програла, здавалося, що щось поправити вже не вдасться. І більшість шанувальників збірної України, як кажуть, поставили хрест на команді. Призначення ж Михайла Фоменка на пост головного тренера сприймалося як хід відчаю. Однак виїзна переконлива перемога над поляками повернула промінчик надії – не все ще втрачено.

А тим часом футболісти маленької балканської країни (усього 650 тисяч мешканців) Чорногорії впевнено набирали очки, перемагаючи нижчих за класом суперників (Молдову і двічі Сан-Марино), зіграли унічию з поляками і англійцями. Причому, англійці обійшлися маленьким нічийним переляком, бо могли і програти.

На день матчу в Подгориці збірна України відставала від чорногорців аж на шість очок (відповідно 8 і 14). Балканці впевнено очолювали групу «Н» і вважалися чи не основним претендентом на поїздку до Бразилії. Домашня перемога над українцями їх ще більше наближала б до заповітної мети. Однак і українській збірній лише перемога давала шанс продовжити боротьбу за путівку на бразильський Мундіаль-2014.

Після драматичного першого тайму, коли під його завершення німецький арбітр Мануель Грефе вилучив із поля Романа Зозулю, котрий відмахнувся, піддавшись на провокацію з боку чорногорця Божовіча, здавалося, що для нас за благо буде і нічийний результат. Проте гол, який майстерно провів Денис Гармаш на початку другого тайму і нервозність емоційних чорногорців, котрі примудрилися згодом на подвійне вилучення, повернули нашим футболістам впевненість і надію на переможний результат. Тим паче, що з кожною хвилиною все більше відчувалася краща функціональна підготовка наших гравців. Як результат – збірна України провела ще три красені-голи (особливо запам’яталися м’ячі Артема Федецького з гострого кута і «слалом» Романа Безуса з майстерним завершальним ударом). Вище усяких похвал зіграв Андрій Ярмоленко, з передач якого відбувалися перші три голи. 4:0! Такого не очікували ні наші найпалкіші вболівальники, ні, тим більше, певною мірою наперед зарозумілі чорногорці, котрі після двох голів просто «попливли».

Цю чудову перемогу підопічні Михайла Фоменка «викували» насамперед за рахунок максимальної самовіддачі і високих бійцівських якостей. Та й майстерності, як виявилося, нашим футболістам не позичати. Так тримати й надалі! Тепер нашій головній команді необхідно позбутися ейфорійного стану після перемоги на Балканах, успішно провести восени два надважкі домашні поєдинки зі збірними Англії та Польщі. І випадково не загубити очки у двох зустрічах із командою Сан-Марино. І лише тоді «Бразилія-2014» стане реальністю.

Того ж дня збірна Польщі втратила очки у виїзному матчі з молдавськими футболістами – 1:1.

Календар матчів, що залишилися:

9 тур. 06.09.2013р. Україна – Сан-Марино, Англія – Молдова, Польща – Чорногорія.

10 тур. 10.09.2013р. Сан-Марино – Польща, Україна – Англія.

11 тур. 11.10.2013р. Україна – Польща, Молдова – Сан-Марино, Англія – Чорногорія.

12 тур. 15.10.2013р. Чорногорія – Молдова, Сан-Марино – Україна, Англія – Польща.

 

Становище команд групи «Н»

М   Збірна         І П Н  П  М     О

1. Чорногорія    7  4   2  1  14:7  14

2. Англія           6  3  3  0  21:3  12

3. Україна         6  3  2  1  10:4  11

4. Польща         6  2  3  1  12:7   9

5. Молдова       7  1  2  4   4:11   5

6. Сан-Марино  6  0  0  6  0:29     0

 

Іван СТУПАК

 

Вихованці «Медика» виступали у Вінниці

2-4 червня у Вінниці проходив чемпіонат України з велоспорту в індивідуальній та груповій гонках серед юнаків та дівчат.

У змаганнях взяли участь спортсмени із 12 областей України. Честь Дрогобича захищали вихованці СДЮСШОР «Медик» Святослав Шимко (тренер – С.Франко) та Ярослав Паращак (тренер – О.Маланкевич).

В індивідуальній гонці С.Шимко посів 10 місце, у груповій – 3 місце, а в гонці-критеріумі – 7 місце. Я.Паращак прийшов до фінішу сьомим у груповій гонці та десятим – у гонці-критеріумі.

Вітаємо наших земляків із гідним виступом у престижних всеукраїнських змаганнях і бажаємо майбутніх перемог.

Ярослав ГРИЦИК

***

СДЮСШОР із велоспорту «Медик» проводить набір хлопців та дівчат віком від 10 років у групу початкової підготовки.

Інвентарем забезпечує спортшкола.

Заняття проводяться щоденно, окрім вівторка.

Звертайтеся за адресою: вул.П.Орлика,14/2, тел.: 2-26-49, (067) 894-41-56, (067) 943-81-03.

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Про початок роботи Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області

Відповідно до Указу Президента України від 18 березня 2013 року №141/2013 «Про Міністерство доходів і зборів України», постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» та наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.04.2013р. №41 «Про організацію утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» 04.06.2013р., здійснено державну реєстрацію Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області (скорочено – Дрогобицька ОДПІ). Код згідно з ЄДРПОУ – 38763363.

До складу Дрогобицької ОДПІ входить Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ та Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ.

Начальник Дрогобицької ОДПІ Є.ТУРЧИНСоздан 11 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником