ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Замість довгобуду – торговий центр
5 квітня журналістів місцевих ЗМІ запросили на екскурсію до торгового комплексу, що зводиться турецькими інвесторами на території промисловому ринку на вул.П.Орлика. Перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов зауважив: «Оскільки містом ширяться усілякі чутки з приводу цього будівництва, хочемо щоб журналісти на власні очі побачили об’єкт і розповіли про побачене громадськості».

Делегацію представників ЗМІ радо зустріли директор компанії-забудовника «АРТ БУД Л» п.Дурук та менеджер будівництва п.Тайфун. До речі, компанія зареєстрована і сплачує податки в Україні, але має досвід будівництва в Туреччині, Росії й Казахстані.

Попри скептичні настрої багатьох людей, що панували на початку реалізації проекту, будівництво торгового комплексу перебуває на завершальній стадії, готовність об’єкта – майже 90%. Урочисте відкриття заплановане на середину липня. Аж не віриться, що ще недавно на цьому місці упродовж майже 20 років стояла потемніла від дощу і снігу, заросла кущами залізобетонна конструкція, що часто слугувала покупцям за громадський туалет.

І ззовні, і всередині комплексу кипить робота. Будівельники працюють над оздобленням центрального входу та магазинчиків, кладуть плитку, готують шахту для монтування вантажного ліфта. Майже готові вбиральні і технічні приміщення. Завершено монтаж системи вентиляції, протипожежної сигналізації, аварійного освітлення на першому і другому поверхах.

У підвальному поверсі споруди невиконаних робіт залишилося значно більше. Журналісти звернули увагу, що місцями у підвал потрапляє вода. Але директор компанії-забудовника «АРТ БУД Л» п.Дурук запевнив, що це не підземна, а дощова вода, яка у невеликій кількості потрапляє у приміщення тому, що ще не прокладено дренаж  із тильної частини споруди. На перешкоді цьому – металічні кіоски ринку, які розташовані дуже близько до комплексу, що не дозволяє задіяти екскаватор. А за проектом там передбачене не лише прокладання дощової каналізації, спорудження підземного резервуару води, а й майданчик для паркування автомобілів на 150 місць. Та не всі підприємці погоджуються на перенесення контейнерів в інше місце, перемовини з ними затяглися, будівельні роботи сповільнилися.

Вартість інвестиційного проекту становить понад 3 млн доларів США (24 мільйони гривень). Загальна площа об’єкта – 5925 кв.м, площа торгових місць – 3100 кв.м.

У комплексі передбачено 447 магазинчиків площею від 5 до 25 кв.м. За словами представників інвестора, площу більшості магазинів свідомо робили невеликою через досить високу вартість. Але якщо 5 кв. метрів підприємцю буде замало, він може викупити два суміжні магазинчики, а перегородку на його замовлення демонтують.

Вартість 1 кв.м торгових площ – від 1100 доларів США у підвальному поверсі до 2400 доларів на першому поверсі біля головного входу. Цікаво, що на момент проведення прес-конференції вже викупили 60 магазинів – переважно найдорожчих (на першому поверсі біля входу).

За словами Олександра Коростельова, після здачі об’єкта в експлуатацію, розподіл майна комплексу відбуватиметься таким чином: інвестор є власником торгових площ, які зможе продавати чи використовувати на свій розсуд, а комунальне підприємство «Дрогобицький ринок» отримає на баланс решту споруди – приміщення адміністрації, коридори, побутові й технічні приміщення, сходи, ліфти тощо.

Олександр Коростельов додав: «Покупець повинен мати право вибору. На ринку буде три рівня обслуговування: у торговому комплексі, у малих архітектурних формах вздовж дороги, у комплексі «Новий ринок», який незабаром будуватиметься на протилежній стороні вулиці П.Орлика, та діючий на сьогодні рівень обслуговування з металевих контейнерів.

Зараз існує проблема зі звільненням торгових місць підприємців, котрі торгують на майданчику, де буде паркування автомашин. Разом із тим, ми не маємо права просто викинути людей на вулицю. Є підприємці, котрі мають кілька торгових точок і найманих продавців – з ними легше знайти спільну мову. Але є й такі підприємці, котрі торгують самі і таким чином утримують свою сім’ю. Залишити таких людей без торгового місця і засобів для існування – було би неправильно. Тому влада зараз працює над тим, щоби запропонувати їм альтернативний варіант замість місця на майданчику, на якому облаштують паркування автотранспорту. Незабаром ми зустрінемося з підприємцями, аби донести до них наші пропозиції. Сподіваємося на порозуміння».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 11 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником