ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 26 липня 2013р.
Двірникам знову боргують зарплату

Міський голова Олексій Радзієвський стурбований, що не виконується його вказівка щодо вчасної виплати заробітної плати двірникам.

Нагадаємо, що на одній з попередніх оперативних нарад О.Радзієвський заявив, що бере під особистий контроль питання виплати зарплати робітникам, які дбають про чистоту міста.

«Незважаючи на нашу розмову місяць тому, ця проблема залишається відкритою», - констатував міський голова на черговій апаратній нараді. Окрім того, він запропонував один із варіантів вирішення цієї проблеми. «Відділи освітита охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради заборгували КП «Комбінат міського господарства» за вивезення сміття, – зазначив міський голова. – Треба допомогти їм закрити борги і комбінат отримає кошти для виплати зарплати двірникам».

«У нас не повинно бути боргів із зарплати цій категорії працівників», - наголосив О.Радзієвський.

 

Роботу ліфтів перевірять

Цього тижня у Дрогобичі проведуть моніторинг ліфтового господарства щодо надійності надання послуг людям, які проживають у будинках з ліфтами. Про це повідомив на оперативній нараді у Ратуші міський голова О. Радзієвський.

Як зазначив очільник міста, питання ліфтів є доволі болючим. Все тому, що із наявних 97 механізмів, які перебувають в експлуатації, частина потребує капітального ремонту. Звичайно, ліфти міста вдається підтримувати у робочому стані. Постійно проводиться заміна різних запчастин, ведеться контроль за станом механізмів, тросів, шахт тощо. Окрім того, минулого року вдалося відремонтувати 15 ліфтів на суму 642 тис. грн.

Водночас прикро, що у нашому місті зафіксовано низку випадків розкрадання дорогого устаткування ліфтових механізмів і з реалізацією його в пунктах прийому металобрухту. А це може призвести до серйозних наслідків, під загрозою – безпека громадян.

Як зазначив О.Радзієвський, після проведеного моніторингу буде чітко визначено, якої допомоги потребує ліфтове господарство.

 

ЖКГ готове до зими на 50%

Житлово-комунальне господарство міста на 50% готове до осінньо-зимового сезону. Про це повідомив на оперативній нараді у ратуші директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. Викликає занепокоєння лише повільне проведення робіт у навчальних закладах.

За словами міського голови О.Радзієвського, каменем спотикання стало казначейство, яке блокує перерахунок коштів житлово-експлуатаційному підприємству. «Проте слід знаходити інші можливості і продовжувати підготовку освітніх закладів до нового навчального року», - наголосив О.Радзієвський.

Як зазначив І. Лепкий, питання забезпечення необхідними будівельними матеріалами вже погоджено, тому роботи мають піти прискореними темпами.

 

Робота асфальтозаводу – під контролем міського голови

Під час оперативної наради у ратуші обговорено питання ремонту доріг нашого міста. Головну увагу міський голова О. Радзієвський зосередив на роботі Дрогобицького асфальтного підприємства, зазначивши, що місто потребує асфальту, а підприємство працює лише на 1/10 своєї потужності.

О.Радзієвський дав доручення директору департаменту міського господарства І. Лепкому організувати працю робітників асфальтного підприємства так, щоб у день вироблялось не менше 80 тонн асфальту.

Нагадаємо, що проектна потужність підприємства становить 15 тонн асфальту за годину. Якщо є замовлення, асфальтний завод видає у середньому 100 тонн асфальту щодоби. На жаль, на сьогодні організація роботи така, що підприємство видає 100 тонн асфальту у місяць.

Міський голова О.Радзієвський переконаний, що місто слабо використовує потужності цього підприємства. Відтепер він особисто контролюватиме скільки тонн асфальту виготовляється, адже асфальт, який виробляє це комунальне підприємство, дає змогу у найкоротші терміни суттєво поліпшити ремонт доріг у нашому місті.

Прес-служба міськвиконкому

 

«Франко Фест-2013». Програма фестивалю

26-28 липня, с.Нагуєвичі

Музична сцена

26 липня, п’ятниця

із 17:00 – виступ гуртів та виконавців: Berlinska Droha (Німеччина); ПатриціяCorna Kruswa (Німеччина ); Andrew Kokhan Blues Band; Rock-HBandurband за участі Михайла Барбари; Михайло Барбара & Josef Ostransky (Україна – Чехія); Тарас Чубай та Плач Єремії

Музика ночі. 01:00 – 02:00 – Marinita & Agabeyli Brothers (Україна-Азербайджан)

27 липня, субота

Прокидання – 10:00. Ватрові: The Mandry

із 18:00 – Miazsz (Польща); Триста8ісім; Гич оркестр; Kozak System; Кому вниз.

Музика ночі. 01:00 – 02:00 – Сергій Підкаура

28 липня, неділя

із 18:00 – Джалапіта; Рутенія; КораЛЛі; Nino Katamadze & Insight (Грузія); Олег Скрипка та Лє Ґранд Оркестр.

 

OFF сцена

26-28 липня, щодня 12:00 – 18:00 – виступи молодих виконавців.

26 липня, із 01:00 – King of Zero feat Marvinok; Skyhook.

27 липня, із 01:00 – FunkMasters (Tonika, Derrick, MaxNRG) + Michael Balog (гурт ShockolaD); Njoi.

28 липня, із 01:00 – LAVITATION (Dj Sasha Pioneer, Dj R-Shoff, DMC Romashoff, Dj Victor Special, Dj Less, Dj Roma-Prize, SANDERS & RICHIE).

 

Літературно-театральна сцена

26-28 липня, щодня із 13:00 – «Іван Франко: перезавантаження» мікролекції українських франкознавців та есеї відомих українських письменників, серед яких:

Оксана Забужко, Олег Лишега, Василь Голобородько, Віктор Неборак, Галина Пагутяк, Володимир Лис, Володимир Єшкілєв, Юрій Винничук, Володимир Цибулько та інші.

Театральні вистави: «Альтер», «Мутабор», «Improv Group» та ін.

Щовечора концерти за участю: Ryan Socash Duet, Zapaska, DrumТиАтр, Illusions, Indian Summer, Ліля Кобільник, Веремій, Один в каное, Freddy Marx Street, К402.

 

Музей Івана Франка

26-28 липня, щодня із 13:00 – дискусії:

26 липня – «Іван Франко: реконструкція, рецензія, переоцінка»;

26 липня – «Культура & бізнес: середовище & зміни» за участі представників бізнес-клубу «Коло» (Київ), Комітету Підприємців Львівщини, Ротарі Клубу (Львів), Клуб підприємців «Крок».

27 липня – підсумкова дискусія «Міссія.Complited». Модератор – Борис Захаров.

 

НОВИНИ

Право на гідність треба виборювати не лише депутатам...

Минулого тижня депутат Верховної ради України Роман Ілик дав прес-конференцію для журналістів офіційних ЗМІ. Не обминули увагою цей захід і представники інших видань, політичних і громадських організацій.

До честі нардепа, він толерантно відповідав на запитання цієї категорії присутніх.

Отже, про що звітував Роман Ілик за півріччя своєї праці у парламенті. Найперше, він не пропустив жодного засідання, виступив з трибуни 6 разів, був ініціатором і співініціатором 13 законотворчих ініціатив. У роботі нардеп орієнтувався на виконання ініціатив, задекларованих у передвиборчій програмі та роботі над зверненнями, які надходили до громадських приймалень. А це – 9 депутатських запитів та майже 200 звернень.

Із врахуванням нинішніх реалій в Україні, опозиційний депутат Роман Ілик здебільшого наділений адвокатськими уповноваженнями, тому всіма можливими засобами захищає інтереси не тільки краю, але і Львівщини загалом. Завдяки його наполегливості і аргументації розглянуто питання щодо фінансування спеціалізованої лікарні «Охмадит», відновлення програми Всеукраїнського розвитку дитячої оздоровниці «Східниця» та надання їй державного статусу, заснування Національної премії ім. Ів.Франка та надання садибі-музею Каменяра статусу національного.

Доктор медичних наук Роман Ілик професійно орієнтується у сфері охорони здоров’я. Своє бачення реформування медицини він оприлюднив не тільки на офіційній зустрічі з міністром МОЗ України Раїсою Богатирьовою, а й у парламенті під час розгляду цього питання. Більше того, у жовтні ц.р. заплановане виїзне засідання Кабміну на наших теренах.

Нардеп упродовж згаданого періоду роботи в парламенті послідовно й аргументовано переконує чиновників у необхідності прийняття термінового рішення щодо фінансування Стебницького «Полімінералу». Питання екологічної катастрофи лежить «під землею», тому з цією проблемою не варто жартувати.

Роман Ілик – самодостатня політична особистість, на різні виклики суспільства у нього є своя думка, яку він озвучує, але рішення фракції «Бойківщина» завжди підтримує, бо усвідомлює просту істину: у цій ситуації треба чимось жертвувати в ім’я справедливості, перспективи українства і держави.

І ще таке: депутат з тривогою в контексті відповідей прогнозував нелегкі часи у найближчі роки. Тому право на гідність треба виборювати не лише депутатам, а й усім свідомим українцям.

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Михайло Задорожний знову у гущі подій

Минулого четверга в сесійному залі Дрогобицької районної ради вчергове засідала асоціації сільських і селищних рад. Головував на засіданні її голова Степан Коваль. У зібранні взяли участь заступник голови райради Роман Урбан та перший заступник РДА Степан Рудницький. Питання порядку денного – адміністративна реформа.

Адміністрація президента, уряд, апарат Верховної Ради вже розробили концепцію реформування органів місцевого самоврядування. Колись йшла мова про об’єднання областей, потім міст, а на сьогодні прийнято рішення про об’єднання сільських та селищних рад. За словами голови асоціації Степана Коваля, адміністративна реформа це укрупнення сільських рад. Ініціатива згори. Робиться “кіно”, звідки чиновникам з Києва знати краще від нас, як провести її в районі, які сільради та з ким об’єднувати. Потрібно, щоб ініціатива йшла від нас, тобто знизу, і щоб ніхто нас не вчив і не вказував, як керувати сільською громадою. Навіть якщо це чиновники з Києва.

На поважному зібранні виступив депутат обласної ради Михайло Задорожний. “Якою буде концепція, такий і приймуть закон. Ви тут зараз повинні її обговорити, внести свої пропозиції, доповнити, прив’язати до теперішніх умов та скерувати в обласну раду та адміністрацію. І так повинні зробити всі райони області, а обласна рада, узагальнивши пропозиції, сформувала загальну думку, аби її почули в Києві. Я закликаю Вас, голів сільських рад, не дайте себе ошукати. Бо урядовий проект надає керівникам адміністрації величезні повноваження. Вони матимуть право зупиняти рішення сесії, виконавчого комітету. Це перетворює чиновника на прокурора, суддю чи начальника міліції. Хто ж тоді буде відстоювати інтереси громад? А відстоювати має сільський голова, по-новому – староста. Він обов’язково повинен бути депутатом районної ради, представляти інтереси села на районній сесії, захищати сільський бюджет перед чиновниками району. Поза сумнівом, школа, будинок культури, ФАП, бібліотека повинні перебувати на балансі ради. Це стосується і комунальних підприємств села. Тому прийміть правильні виважені рішення, бо вже одного разу Вас надурили, забравши всю інфраструктуру з Вашого бюджету” – резюмував обласний депутат. Підтримав позицію Михайла Задорожного і сільський голова сіл Смільна, Жданівка Володимир Кузан, котрий понад 20 років очолює раду.

“Адміністративну реформу потрібно починати знизу, до цього має долучитися і районна держадміністрація. Жоден сільський мешканець не повинен бути поза увагою держави, і тут своє вагоме слово мають сказати сільські голови”, – закінчив виступ В.Кузан. Своїми міркуваннями щодо адміністративної реформи поділилися також перший заступник голови РДА Степан Рудницький та заступник голови районної ради Роман Урбан.

Ігор СОБКО

Фото Сергія МАТІЙКА

 

Професія – вуличний музикант

«Моє життя полягає в тому, аби щодня переїжджати з міста до міста, й дарувати радість людям», - стверджує музикант Андрій ПЕТРОВ.

Вправні музики чи аматори – вуличні музиканти – завжди притягують погляди людей, змушують зупинитися й послухати звуки прекрасних мелодій, кинути гривню в капелюха. Такі віртуози створюють атмосферу міста.

Цього вівторка на площі Ринок у Дрогобичі особливий настрій перехожим дарував не простий вуличний музика. Цього дня для дрогобичан грав професійний скрипаль, який об’їздив пів-Європи, підкорив слухачів Варшави, Кракова та Гданська. Звати чоловіка Андрій Петров, а вийти на вулицю змусила… професія. У його трудовій книжці так і записано – творчий підприємець. За те, що грає на вулиці, він платить податки і буде отримувати пенсію.

Сам щодня у своєму невеличкому фургоні («ласточка», як він сам його називає) пан Андрій мандрує Україною й виконує різноманітні композиції на головних площах міст.

На питання: «Що змусило професіонала вищого рівня з неабияким досвідом роботи вийти на вулицю?» пан Андрій відповідає:

- Матеріальна скрута. Сам я з Дніпропетровська, працював у філармонії, заробляв копійки, а треба було годувати сім’ю, тож спочатку поїхав до Польщі – вирішив шукати щастя за кордоном, як і більшість музикантів тих часів. Там познайомився з вихідцем із Західної України. Саме він мені підібрав міста, де я б міг виступити.

- І Дрогобич він вам порадив?

- Ні, до вашого міста я сам вирішив приїхати – було  по дорозі, адже день перед виступом тут, грав у Львові, трохи раніше в Трускавці.

Офіційно працювати вуличним музикантом Андрій Петров почав з 2005 року, об’їздив більшість міст по всій Україні, а до її Західної частини на своїй «ласточці» доїхав лише в травні. «Далеко від Дніпропетровська», - з усмішкою пояснює чоловік.

Музикант зазначає: в Дрогобичі й Тернополі, з усіх міст Західної України, його зустрічали найкраще: «Тут реакція людей на мій виступ просто неймовірна, люди щирі й відкриті. Грати для вас – одне задоволення».

У Дрогобичі пан Андрій виступав удруге. Перший раз приїздив у червні цього року й пообіцяв повернутися знову, вже наприкінці осені.

Що ж, з нетерпінням чекатимемо!

Галина ДАШКЕВИЧ

Фото автора

 

Сімейне свято у Дрогобичі

Справжнім сімейним святом стало відкриття майданчика у мікрорайоні вул. Зарічної та Спортивної. За ініціативою мешканців мікрорайону та місцевих активістів відновлено дитячо-спортивний майданчик, який не функціонував багато років. А 19 липня відбулося його урочисте відкриття.

У мікрорайоні – багато дітей, чиї батьки разом з місцевими активістами звернулися до міської влади з проханням про допомогу. Міський голова Олексій Радзієвський провів декілька виїзних нарад та оперативно відреагував на прохання мешканців: проведено ямковий ремонт вулиці, відновлено вуличне освітлення та дощову каналізацію.

На відкриття майданчика завітали міський голова, його перший заступник та депутати. О.Радзієвський подарував дітям футбольні та баскетбольні м’ячі (на фото). «Ми продовжимо облаштування майданчика. Необхідно також ще здійснити благоустрій території біля храму, щоб мешканці мікрорайону мали де відпочити», - зазначив міський голова.

До важливої справи відновлення дитячо-спортивного майданчика також долучився депутат міської ради Іван Ільницький, активісти: Руслан Кулинич, Антон Кравчишин, Петро Слотило, Оксана Чайківська, Леся Лучечко, Микола Волошанський та багато інших мешканців мікрорайону, які зробили свій внесок у будівництво спорткомплексу. Великий осяг робіт виконали працівники КП «Комбінат міського господарства» (Р.Біян).

Відкриття майданчика – подія довгоочікувана, тож зібрала декілька десятків родин. Працівники центру соціальних служб для молоді та відділу спорту міськради провели для дітей ігри та конкурси.

Депутат І.Ільницький пригощав малюків солодощами. Та й самі діти дякували організаторам піснями, танцями й показовими виступами бойових мистецтв. Відбувся футбольний матч між командою ветеранів та активістами мікрорайону.

Батьки та діти були щасливі та задоволені. Одна з матерів п.Наталя зазначила: «Ми дуже тішимося, що радість від цього свята сьогодні з нами розділили ті, хто безпосередньо до нього причетний – керівництво нашого міста».

Прес-служба міськвиконкому

 

Справедливість є, і вона У Cтрасбурзі

Рішення Європейського суду по другій скарзі Ю.Тимошенко зніме останні перепони  на шляху до кандидатування у президенти

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почав розглядати другу скаргу Юлії Тимошенко щодо суті «газової справи». Про це на нещодавній прес-конференції заявив захисник Юлії Володимирівни Сергій Власенко.  Суд вже передав свої питання до українського уряду і, згідно із стандартною процедурою ЄСПЛ, Кабінет міністрів України має 16 тижнів, аби дати на них відповідь – тобто до 23 жовтня 2013 року. «Після цього захист дає свої зауваження з приводу відповіді уряду. Повірте, ми будемо дуже швидкими, і зробимо це упродовд одного-двох тижнів», - пообіцяв Сергій Власенко.

Захист Юлії Тимошенко не очікує задоволення скарги у повному обсязі. «Тим ЄСПЛ і відрізняється від українських судів, що там в принципі неможливо замовити рішення, а люди в мантіях виносять його згідно законів, - пояснює Власенко. - Але не важко спрогнозувати вплив на вердикт по основній скарзі винесеної раніше ухвали ЄСПЛ із визнанням незаконності та політичної мотивації арешту лідера опозиції».

Як відомо, наприкінці квітня ЄСПЛ вже назвав арешт Юлії Тимошенко незаконним та політично вмотивованим. Те, що друге рішення ЄСПЛ буде перегукуватися з першим, прогнозують і українські експерти. «У цьому питанні варто провести аналогію з рішенням Євросуду по першій скарзі Юлії Тимошенко щодо її незаконного арешту. По ній вона практично отримала перемогу, оскільки, головне, що ЄСПЛ визнав її політв’язнем. Сам цей факт дозволяє припустити, що по другій скарзі в Євросуд, яка стосується незаконності тих звинувачень, які їй пред’являють у газовій справі, швидше за все, буде ухвала ЄСПЛ, що всі ті звинувачення, а відповідно і ув’язнення, є незаконними», - вважає директор компанії персонального та стратегічного консалтингу «Berta Communications» Тарас Березовець.

За словами президента аналітичного центру «Відкрита політика» Ігоря Жданова, друге позитивне рішення Євросуду надасть додаткові важелі впливу на Януковича, і він має виконати це рішення, яке слід очікувати орієнтовано десь на початку-всередині 2014 року – акурат до початку виборів. І, коли це станеться, Юлія Тимошенко зможе взяти участь у президентській кампанії», - вважає експерт.

Взагалі-то, на думку фахівців, аргументи влади щодо неможливості участі лідера опозиції у президентських виборах через судимість не витримують критики. За словами колишнього судді Конституційного суду Миколи Козюбри, заборона особам із судимістю брати участь у виборах є лише в Законі «Про вибори президента». А от в Конституції, яка є вищою за будь-який закон, такої норми немає! Значить, Юлія Тимошенко має повне право взяти участь у виборах президента 2015 року, не більше і не менше, ніж інші кандидати.

Як написала цього тижня «Газета по-українськи», за два роки ув’язнення «Янукович не зміг усунути Юлію Тимошенко з політичного процесу. Більше того, останнім часом її вплив лише посилився. Саме її люди вважають лідером опозиції, здатною здолати Януковича…. «Батьківщина» вже висунула Тимошенко кандидатом на пост глави держави. Згідно з червневим опитуванням громадської думки, проведеного Центром Разумкова та фондом «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва, саме Тимошенко виходить до другого туру з Януковичем».  А виграти в другому турі – то вже не проблема, тим більше, що три опозиційних фракції вже домовилися, що в другому турі всі вони підтримають того, хто вийде у фінал з чинним главою держави.

Валентина ІВШИНА

 

СПОРТ

Роман Батюк та Роксолана Сотрихіна навчалися ушу в Китаї

У середині червня спортсмени Дрогобицької школи ушу брали участь у Всеукраїнських змаганнях «Кубок Азовського моря з ушу», які проходили у Бердянську Запорізької області. Наша команда посіла ІІІ командне місце та здобула бронзовий кубок. Багато наших спортсменів в індивідуальному заліку стали чемпіонами та призерами цього Всеукраїнського турніру, чим порадували свого тренера та батьків.

А нещодавно двоє вихованців школи ушу Роман Батюк та Роксолана Сотрихіна приїхали з Китаю. У столиці – Пекіні – вони навчалися ушу в найкращій спортивній школі Пекінської збірної команди, під назвою «Вичахай». З ними працювали строгі та вимогливі тренери і нашим юним спортсменам у перший тиждень було дуже важко. Щоденні дворазові тренування в чужій країні з іншим кліматом та іншим часовим поясом (різниця у 6 годин) були для юних спортсменів дуже виснажливими. Лише наступного тижня вони адаптувалися і почали виконувати все те, що від них вимагали. Звичайно, для таких юних спортсменів поїздка для навчання в Китай, на батьківщину ушу – це отримання безцінного та величезного досвіду в опануванні цього виду спорту.

Зараз дрогобицькі спортсмени готуються до семінару, який проходитиме у Запоріжжі 5-25 серпня під керівництвом китайських майстрів із Шанхаю. Вони навчатимуть ушу спортсменів зі всієї України. Тож дрогобичанам необхідно почерпнути якнайбільше знань та навичок, щоб підвищити майстерність та вийти на міжнародний рівень. А цього в Україні досягти не так легко, враховуючи велику конкуренцію та високий рівень підготовленості суперників.

Вл.інф.

 

КРИМІНАЛ

Скільки ниточці не витись…

24-літній молодик вдавався до усіляких хитрощів і методів, щоби заробити на прожиття. Спочатку юнак підробляв акцизні марки з допомогою комп’ютера і роздрукував їх на принтері. Згодом почав виготовляти та збувати алкогольні напої. Після затримння правоохоронцями довелося відбувати покарання у виправній колонії.

Три роки ув’язнення не змінили чоловіка на краще, тож він знову взявся за старе. Перебивався тимчасовими заробітками, але це не було його єдиним джерелом доходів.

У січні ц.р. молодик тинявся дачними масивами у пошуках «заробітків». Якось помітив на подвір’ї біля будиночку господарські речі. Переліз через паркан, металевим прутом зруйнував грати та дерев’яну раму і проник у приміщення. Звідти поцупив предмети побуту та пристрої з мідного дроту. Викрадене заховав у лісі неподалік, а наступного дня здав речі з кольорових металів на металобрухт.

Через кілька днів крадій повернувся до будиночка, щоби забрати решту речей. Цього разу поцупив електроприлади вартістю майже 1000 гривень. Господар не сподівався, що зловмисник повернеться вдруге, і безпечно залишив своє майно.

У лютому та березні ц.р. зловмисник продовжував промишляти на дачних територіях. Але під час чергової крадіжки фортуна відвернулася від хлопця. Намагаючись утекти від правоохоронців, молодик пошкодив собі ногу до цвяха, що стирчав зі старої дошки… Працівники слідчого відділення Дрогобицького міськвідділу міліції відкрили кримінальне провадження щодо зловмисника за ч.3 ст.185 ККУ.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМУСУ у Львівській обл.

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Аби уникнути випадковостей

16 липня Міністерство внутрішніх справ скерувало у всі структурні підрозділи державтоінспекції України розпорядження - про вжиття додаткових заходів щодо попередження аварійності на пасажирському транспорті у літній період 2013 року.

Місцеві підрозділи ДАІ спільно з Укртрансінспекцією зобов’язані провести спільні перевірки суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів. Особливу увагу слід звернути на аналіз аварійності та стан транспортної дисципліни у тих перевізників, котрі ігнорують вимоги законодавства у сфері безпеки дорожнього руху. Наша мета – донести до відома зацікавлених осіб і широкої громадськості загалом, виявленні випадки грубих порушень правил дорожнього руху (ПДР), правил надання послуг з перевезення, порушень у діяльності підприємств з пасажирських перевезень.

Згідно з планом заходів Дрогобицького підрозділу ДАІ щодо пасажироперевезень, особливу увагу звертаємо насамперед на:

1. Стан автобусів, що здійснюють як регулярні, так і нерегулярні перевезення та підвищені вимоги до тих, які здійснюють організовані перевезення груп дітей.

2. Технічний стан автобусів: доступність і справність аварійних виходів; незаконно встановлені додаткові місця для сидінь; справність зовнішніх світлових приладів; дотримання технічних вимог і вимог безпеки при переобладнанні двигунів на газове паливо; справність рульового управління; відповідність зі стандартами шин та коліс що використовуються.

3. Порушення водіями автобусів законодавства: керування у стані сп’яніння;  перевищення встановлених обмежень швидкості; перевезення пасажирів понад встановлену кількість; порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїжджої частини доріг біля автовокзалів; порушення правил зупинки і стоянки в місцях масового відправлення пасажирів; відсутність у водія ліцензійної картки; відхилення від визначеного маршруту; перевезення пасажирів одним водієм на відстань понад 500 км; зберігання автобусів, що експлуатуються на комерційній основі, поза встановленими місцями їхньої стоянки; перевезення пасажирів з 22.00 до 6.00 у режимі нерегулярних перевезень автобусами, які не обладнані тахографом.

Звертаю увагу власників, керівників автотранспортних підприємств, водіїв пасажирських автобусів. Перечислені мною заходи, а з ними і вимоги – не є чимось особливо новим. Це щоденні ваші обов’язки і їхнє виконання не потребує якогось додаткового чи окремого регуляторного акта.

Міністерство внутрішніх справ, державтоінспекція в тому числі – акцентують лише вашу увагу, бо почастішали нещасні дорожні випадки за участю автобусів. Адже, як засвідчує ретельний аналіз ДТП, трагедій можна було б уникнути. Почасти лише бракує: сумлінності, відповідальності, трудової дисципліни в осіб, причетних і відповідальних за безпеку руху. Нерідко водії ігнорують елементарні правила дорожнього руху, халатно ставляться до технічного стану транспортного засобу. Будь-яка, так звана «випадковість» – це цілий ланцюжок певних і послідовних закономірностей. Халатності дорога не прощає!

Руслан Кіс, в.о.начальника ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМСУ у Львівській обл., майор міліції

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Право на доступ до публічної інформації

Сектором забезпечення доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян Дрогобицької ОДПІ забезпечується опрацювання, систематизація, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на публічну інформацію та надання консультацій під час оформлення запиту.

Упродовж січня-червня 2013року Дрогобицькою ОДПІ отримано 7 запитів на інформацію. Шість надійшло на адресу інспекції безпосередньо від громадян, а один – від юридичної особи. З них: 1 – поштою, 2 – телефоном, 4 – принесені заявником.

За результатами розгляду запитів на інформацію задоволено 6, частково задоволено – 1 (оскільки інша запитувана інформація – конфіденційна, стосувалася платника податків без його письмової згоди). Правовий режим податкової інформації визначається Податковим кодексом України від 02.12.2010р. № 2755-VI із внесеними змінами та доповненнями.

Основні види інформаційних запитів: 5 запитів інформаційного характеру щодо надання інформації про прибуток, наявності заборгованості перед бюджетом з орендної плати, про отримані доходи та інші, 2 запити – податкові консультації, зокрема: щодо порядку подання звітності в 2013році платником єдиного податку ІІ групи та звітності з прибутку малим підприємством.

Додатково повідомляємо, що запит на інформацію можна подавати за адресою: 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9, тел: (244) 3-88-69, 3-72-81.

Дрогобицька ОДПІСоздан 26 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником