ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 9 серпня 2013р.
До Дня міста – виставка ретро-автомобілів

Головне свято для дрогобичан – це День народження міста. Вже сьогодні розробляюється план заходів для його належного відзначення. Окрім уже традиційних фестивалів та концертних програм, планується чимало цікавого.

Як повідомив на оперативній нараді у ратуші секретар міської ради Тарас Метик, у рамках святкування Дня міста, 27-29 вересня, у Дрогобичі діятиме виставка ретро-автомобілів.

Понад 50 вишуканих старих авто планують виставити на головній площі нашого міста. Львівський автофанклуб «ЗАЗ-Козак» презентуватиме дрогобичанам унікальну колекцію ретро-автівок не лише вітчизняного, а й закордонного виробництва. До речі, усі вони в ідеальному стані та на ходу. Після завершення виставки плануються автоперегони.

 

Впроваджуються інформаційні карти надання адмінпослуг

З метою впровадження відкритого доступу громадян міста до інформації про адміністративні послуги, які надаються органами виконавчої влади міста та іншими державними структурами, у Дрогобичі розробляють і впроваджують інформаційні карти надання адмінпослуг для громадян та суб’єктів підприємницької діяльності.

Про це на оперативній нараді у ратуші повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов.

За його словами, вже опрацьовано і підготовлено майже 100 інформаційних карт відділів міськвиконкому. Ці карти та зразки заяв для отримання адмінпослуги розмістять на офіційному сайті міської ради в рубриці «Адміністративні послуги».

Як зазначила державний адміністратор міської ради Оксана Гривнак, в інформаційних картах є вичерпна інформація про адміністративну послугу, а саме: інформація про суб’єкт надання послуги (адреса, телефон, електронна адреса, прізвище керівника), графік прийому громадян; перелік документів, необхідних для отримання послуги; інформація щодо оплати послуги; термін надання та спосіб отримання документа.

Окрім того, в рамках проекту «Громадські інформаційні центри» та проекту «Бібліоміст» з метою впровадження е-послуг, створюється обласний сайт (де кожне місто чи район будуть мати свою сторінку). Там розмістять інформацію про адміністративні та інші послуги, що надаються на місцевому рівні.

Це означає, що інформацію про послуги, в т.ч. й адміністративні, можна буде отримати не лише у відділі міськвиконкому, але й зайшовши на відповідний сайт.

У рамках проекту «Бібліоміст» до інформування населення про адміністративні та інші послуги залучаються наші бібліотеки, де є безкоштовний доступ до Інтернету. Працівники бібліотек надаватимуть консультації для осіб, які не вміють користуватися Інтернетом.

У рамках проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту» на найбільш популярні серед населення адмінпослуги у поштові відділення скеровано інформаційні карти, де громадяни можуть теж отримати інформацію про послугу, а також надіслати через пошту суб’єкту надання послуги пакет необхідних документів (згідно з інформаційною картою).

Прес-служба міськвиконкому

 

У Нагуєвичах майже півтори сотні дітей позбавлені права, гарантованого законодавством

У родинному селі Івана Франка Нагуєвичах молоді батьки в розпачі. Кажуть, їм вкрай потрібен дитячий садок, адже малят дошкільного віку залишати не мають де, а сидіти вдома з дитиною і не працювати у сьогоднішній непростий час не випадає.

Люди оббили безліч владних порогів, раз-у-раз апелюючи і до «вищих» чиновників, і до голови сільської ради Михайла Чаплі з проханням відновити роботу дитсадка. І пан Михайло радий би дослухатися – та коштів в сільському бюджеті обмаль, відкривати садок немає за що.

Відтак сільський голова, якому чи не найбільше «перепадає» через цю ситуацію, від імені Нагуєвицької сільської ради звернувся до народного депутата України, обранця від Дрогобицького мажоритарного округу Романа Ілика з проханням допомогти розв’язати цю проблему. «На території рідного села Великого Каменяра до 1996 року працював дитячий дошкільний заклад, в якому виховувались 90 дітей дошкільного віку. З 1996 року заклад не працює, а є велика необхідність у відновлення його роботи, позаяк на території села проживає майже 135 дітей дошкільного віку», - зазначає Михайло Чапля.

За наслідком цього звернення народним депутатом України скеровано відповідне клопотання на ім’я голови Львівської обласної державної адміністрації Віктора Шемчука, у якому парламентар наголошує, що в селі іcнyє гостра потреба у забезпеченнi повноцiнною дошкільною освітою майже півтори сотні дітей, та підкреслює, що ці діти позбавлені прав, гарантованих чинним законодавством. Тож проблему слід розв’язувати в найкоротші терміни.

Відтак, якщо облдержадміністрація, яка є розпорядником бюджетних коштів, врахує прохання громади, клопотання народного депутата-опозиціонера та вимоги чинного законодавства і передбачить фінансування цього об’єкта – у маленьких нагуєвичан з’явиться можливість мати дитячий садок та доступ до повноцінної дошкільної освіти.

Марія КУЛЬЧИЦЬКА

 

Дрогобичани вимагають звільнити Юлію Тимошенко

У неділю, 4 серпня, у Дрогобичі розпочалася акція зі збору підписів із вимогою негайного звільнення політичного в’язня, лідера української опозиції Юлії Тимошенко.

Під зверненням на ім’я президента України Віктора Януковича цього дня поставили свої підписи понад двісті небайдужих дрогобичан.

Люди зазначали: увесь цивілізований світ, провідні політики різних країн, як от Меркель, Обама, Клінтон та інші, не сумніваються, що Тимошенко ув’язнили з політичних міркувань. У незалежній Україні таке явище, як політичні в’язні – неприпустиме. Тим більше, неприпустимо тримати за ґратами лідера опозиції Юлію Тимошенко.

Як розповів голова Дрогобицької міської парторганізації «Батьківщина» Роман Москаль, у день проведення акції до її організаторів підходили багато наших краян, які вимагали негайного звільнення Юлії Тимошенко, та обурювались діями влади.

Зазначимо, що підписи на підтримку лідера опозиції можна поставити впродовж цього тижня у наметах «Батьківщини» на площі Ринок, або ж в офісі партії за адресою: вул.Шкільна,4.

Прес-служба ДМО ВО «Батьківщина»

 

Фестиваль меду запрошує гостей та меценатів

Як уже повідомлялося, цього року на Дрогобиччині вперше відбудеться Фестиваль меду. Свято проходитиме у селищі Меденичі 15 вересня.

Мета фестивалю – представлення та популяризація традицій розвитку бджільництва на Дрогобиччині, вшанування благородної праці пасічників, краєзнавча і туристична промоція краю. До участі у святі запрошуються бджолярі Дрогобицького та інших районів Львівщини, чисельні гості. Села району представлять українську національну кухню, кулінарне мистецтво.

Оргкомітет Фестивалю меду запрошує усіх бажаючих взяти участь у святкуванні, а також фінансово підтримати унікальну в культурному житті краю подію.

Банківські реквізити: р/р 26009132100529, Дрогобицька філія ПАТ «Укрінбанк», МФО 300142, ЗКПО 38627653. Громадська організація «Агенція розвитку смт. Меденичі». Призначення платежу – для проведення Фестивалю меду.

За інформацією прес-служби РДА

 

XIII Міжнародний економічний форум пройде у Трускавці

Цьогорічний XIII Міжнародний економічний форум відбудеться 10-12 жовтня 2013 року у Трускавці під гаслом «Глобалізація і Інтеграція: Виклики і Рішення».

На Форумі обговорять теми тенденцій розвитку глобальної економіки, інтеграції України до європейської економіки та пошуку українським урядом стратегічних рішень щодо викликів глобалізації в умовах нестабільності останніх років.

До участі у Форумі запрошуються керівники, експерти, фінансисти і політики. Детальна інформація – на веб-сторінці www.lvivforum.com.ua. Форум відбудеться за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Прес-служба ЛОДА

 

До 140-річчя Івана Боберського – футбольний турнір

Під патронатом голови Дрогобицької районної державної адміністрації Михайла Винницького 10-11 серпня на стадіоні Дрогобицької ДЮСШ відбудеться турнір молодіжних футбольних команд Прем’єр- та Вищої ліг, які за підсумками першого кола чемпіонату першості Дрогобицького району посідають місця у верхній частині турнірної таблиці. Змагання приурочені 140 річниці від дня народження Івана Боберського. Офіційне відкриття турніру – 10 серпня о 12.00. Участь у змаганнях візьмуть команди: «СтаР» (Дрогобич), «Бендери» (Меденичі), ФК «Підбуж», ФК «Бистриця», ФК «Новошичі» та «Карпати» (Доброгостів). Запрошуємо уболівальників відвідати футбольний турнір.

За інформацією прес-служби РДА

 

Річницю визволення відзначили спокійно

6 серпня у Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди 69-ої річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Спершу на Меморіалі Слави відбувся мітинг. Учасниками зібрання були переважно ветерани, учасники бойових дій, члени Ради ветеранів війни і військової служби, їхні родичі, активісти міської організації КПУ. Мітинг не був багатолюдним і пройшов без жодних ексцесів та провокацій. Про всяк випадок за дотриманням правопорядку слідкували декілька міліціонерів.

Із 69-ю річницею визволення Дрогобича учасників заходу привітали: голова Дрогобицької міської ради ветеранів війни і військової служби Олександр Бевз, керуючий справами міськвиконкому Євген Шильник, керівник регіональної Спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин. Олександр Бевз у виступі висловив сподівання, що наступного року 70-та річниця визволення у Дрогобичі відзначатиметься більш масштабно. Спогадами про роки війни та відбудову післявоєнного Дрогобича поділився 92-річний ветеран Іван Шпак.

Вшанувавши пам’ять полеглих у війні хвилиною мовчання, присутні поклали вінки і квіти до Меморіалу Слави.

До свята визволення міста влада подбала про матеріальну допомогу для ветеранів.

***

Того ж дня у Дрогобичі відзначили ще одну дату – 71-у річницю утворення військової частини А1108. Артилеристів привітав секретар міської ради Тарас Метик. Він подякував особовому складу частини за тісну співпрацю з владою Дрогобича, наголосивши, що жодне загальноміське святкування не відбувається без участі представників в/ч А 1108. Т.Метик побажав усім захисникам Вітчизни міцного здоров’я, щастя, добра, родинного затишку, а також успіхів у благородній справі служіння Українському народові. За високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків кращі військовослужбовці частини нагороджені грамотами міського голови та цінними подарунками.

Привітати військовослужбовців прибули також священики, представники райдержадміністрації, ветерани та інші гості. Святковий настрій присутнім створювали музичні композиції у виконанні сольних виконавців та танцювальних колективів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Призначення СЛОВА

Хто заперечуватиме, що Слово має своє призначення. Воно буває не тільки зрілим, але й молодим. Тому так важливо окреслювати ознаки молодості. Бо ж звідси – знаки молодого світовідчуття, а відтак і світобачення. Молодість безпосередньо і, зрозуміло, опосередковано утверджує максималізм переконань, жагу йти на прю з вітрами життя, щоб перемагало прагнення робити навколишній світ кращим і світлішим для людей.

Такий заспів годиться, може, для характеристики молодих поетів. Адже їхній голос ніколи не старіє, якщо той голос належить провідним носіям народу. Назвати б, зокрема, Тараса Шевченка та двох Василів – Симоненка й Стуса…

Отже, призначення слова адресується тому, хто йому служить. У цьому контексті заслуговує визнання плідна діяльність Петра Іванишина, власне, як словесника, ученого-літературознавця, культуролога, публіциста, педагога вищої школи, доктора філологічних наук, професора Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. У його особі маємо знаного літературного критика, думка якого віддзеркалює, як правило, вагому позицію.

Петро Іванишин народився 4 червня 1975 року в містечку Сколе. Його дитинство було солодким. Воно розпочалося у рідному селі батька Зелений Гай, що належить до Городоцького району. Від трьох літ – у Дрогобичі. Тут із відзнакою закінчив середню школу №1 (1992), а також філологічний факультет Дрогобицького державного педагогічного інституту (нині – університет) імені Івана Франка (1997). Ще студентом-другокурсником написав монографію “Олег Ольжич – герольд нескореного покоління” (1996). Невдовзі побачила світ наступна книжка “Петро Скунць. Силует митця на тлі епохи” (1999) Цими студентськими працями П.Іванишин зарекомендував себе здібним і одержимим літературознавцем. Його становлення припало на роки навчання в аспірантурі (1997-2000). Це переконливо засвідчило дослідження “Вульгарний “неоміфологізм”: від інтерпретації до фальсифікації Т.Шевченка” (2001). Воно викликало неоднозначне сприйняття, провокуючи неодноразово й гострі дискусії.

У 2000 році П.Іванишин успішно захистив у Львівському національному університеті імені Івана Франка кандидатську дисертацію “Поезія Петра Скунця (Художнє вираження національно-духовної ідентифікації ліричного героя)”. До речі, після певного доопрацювання та доповнення низкою концептуальних спостережень праця була опублікована окремим виданням (2003). У цьому дослідженні молодий учений по-новаторськи інтерпретує яскраву поетичну творчість Петра Скунця. Примітні його інтерпретаційні фіксації стосовно психологічної герменевтики, у т.ч. національно-духовної ідентифікації (національна емпатія) та національно-духовної диференціації (національне абстрагування). Заслуговує на увагу посібник для студентів і вчителів “Пізнання літературного твору”, написаний спільно з батьком Василем Іванишиним (1944-2007). Новий етап дослідницьких пошуків окреслив 2003-ій, коли молодий науковець вступив до докторантури Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України.

І ось – черговий успіх: монографія “Аберація християнства, або Культурний імперіалізм у шатах псевдохристології (Основні аспекти національно-екзистенціального витлумачення)” (2005), а також збірка франкознавчих студій “Печать духу: національно-екзистенціальна Франкіана” (2006).

Вершинним став день 22 лютого 2007 року, коли Петро Іванишин захистив у Львівському національному університеті імені Івана Франка докторську дисертацію “Національний сенс екзистенціалів у поезії Т.Шевченка, Є.Маланюка, Л.Костенко (діахронія української літературної герменевтики)”. У цьому дослідженні аргументовано закроєно екзистенціальний та герменевтично-порівняльний аналіз поезії Тараса Шевченка, Євгена Маланюка, Ліни Костенко.

Отже, досягнуто чимало. До того ж коло наукових зацікавлень дрогобицького вченого вельми широке. Він спеціалізується в теорії літератури, методології літературознавства, метакритиці, історії української літератури ХІХ-ХХІ ст. та націоцентричній герменевтиці. Визначальною постає для нього тема, сутність якої пов’язана з вивченням теорії та практики методології інтерпретації в національно-екзистенціальному ключі.

Ні, не буде перебільшенням, коли б підкреслити: біль за слово супроводжує його діяльність. Тому й відрадно, що Дрогобицький осередок Національної спілки письменників України поповнився – 25 квітня 2013 року Петро Іванишин був прийнятий до її лав. Сьогодні Франкові традиції – тією чи іншою міркою – продовжують спілчанці Андрій Грущак, Іван Зимомря, Роман Пастух, Михайло Шалата, Руслан Щуплакевич. Маю тверді переконання: давно заслужили бути в Національній спілці такі носії слова, як Йосип Фиштик, Богдан Британ, Михайло Базар, Уляна Галів, Марія Прокопець, Любов Рудавська-Вовк… Адже кожний, хто творить, шукає самобутню стежину до себе. Це – знак, що небо над Дрогобичем животворить снагою…

Микола ЗИМОМРЯ, голова Дрогобицького осередку Львівської обласної організації Національної спілки письменників України

 

Пам’яті славетної Лесі

«Такий величний вогонь перестав горіти, такий високий і тонкий інтелект перестав жити, думати, працювати!»

Олена Пчілка

1 серпня минуло сто років від того дня, коли закінчився земний шлях славетної української поетеси Лесі Українки, ім’я якої в числі знакових постатей в історії України поруч з іменами Тараса Шевченка та Івана Франка.

У цей день читачі міської бібліотеки для дітей оглянули розгорнуту книжкову експозицію «Поетичний світ Лесі Українки». Літературну годину бібліотекар Анна Биків розпочала  із захопливої розповіді про вітрила долі «поетеси мужності і боротьби». Присутні відчули, що і сьогодні, через роки, Лесине слово хвилює душі. А слово для присутніх лунало від учениць СШ №1 Мацько Соломії та Зварич Таїсії. Тихо «плакала» скрипка… У виконанні студентки музучилища Тетяни Пупін прозвучали твори, присвячені Лесі Українці.

Про театральні постановки  творів поетеси розповіла провідний бібліотекар відділу мистецтв та діаспорної літератури Ніна Горват.

За життя Лесі Українці не надто рясно діставалися лаври визнання, але вона зуміла злетіти до вершин світового мистецтва, а нам залишила спадщину… «Її вірші, як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть…»

Л.БЛАГОДИР, заступник директора МЦБС

 

Увага: розшук!

Дрогобицьким МВ ГУМВС України у Львівській області розшукується громадянин України Йосип Васильович ПРИСЯЖНЮК, 02.02.1936 р.н., мешканець Дрогобича, вул. В.Великого,23, кв.16, котрий 27 липня 2013 року вийшов з дому та до теперішнього часу не повернувся.

Прикмети розшукуваного: зріст 160-170 см, на вигляд 70-75 років, обличчя овальне, волосся сиве, коротке, пряме, очі світлі, ніс прямий, губи тонкі.

Особливі прикмети: рубець від операції на апендицит.

Був одягнений в спортивну куртку з червоними смужками, темно-сині спортивні штани та гумові чоботи.

При собі мав: мобільний телефон марки «Самсунг» (номер телефону – (096) 367-45-51), пластмасове відро, пакет та кухонний ніж.

Усім, кому відоме місцезнаходження розшукуваного, просимо повідомляти за телефонами: 102, (03244) 2-37-02, 44-02-07, (098) 420-34-91.

Міліція та рідні будуть вдячні за будь-яку надану допомогу.

Інформацію щодо розшуку повідомляйте за тел. (097) 984-76-21 (онучка).

 

ДАІ інформує

Згідно з дорученням МВС України від 04.07.2013 року №11369/Лк «Про вжиття заходів, спрямованих на поліпшення стану оперативної обстановки в країні», та з метою запобігання виникненню надзвичайних подій під час перевезення небезпечних вантажів і посилення контролю за здійсненням таких перевезень, працівники ВДАІ Дрогобицького міського відділу міліції на території Дрогобицького району проводять заходи під назвою «Небезпечний вантаж».

***

У період з 26 липня до 16 серпня 2013 року працівники ВДАІ Дрогобицького міського відділу міліції проводять профілактичні заходи під умовною назвою «Митний контроль» із виявлення та документування фактів незаконного перебування на території України транспортних засобів та порушення їхніми власниками правил митного режиму. Під час здійснення перевірок транспортних засобів іноземної реєстрації насамперед правоохоронці перевірятимуть автомобілі іноземних власників, що є юридичними особами.

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області

 

У прокуратурі аналізували роботу правоохоронних органів

2 серпня у залі засідань Дрогобицької міжрайонної прокуратури відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Дрогобича та Дрогобицького району з боротьби зі злочинністю та корупцією.

Головував на нараді виконувач обов’язків Дрогобицького міжрайонного прокурора Олександр Тидаш. Окрім відповідальних працівників прокуратури, у нараді взяли участь міський голова Олексій Радзієвський, заступник голови Дрогобицької районної ради Роман Урбан, заступник голови Дрогобицької РДА Олексій Філіпенко, старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду прокуратури Львівської області Тарас Ярема, в.о.начальника Дрогобицького МВ ГУ МВС України Михайло Козар, начальник Дрогобицької ОДПІ Головного управління Міндоходів Євген Турчин.

Обговоривши стан протидії злочинності та корупції у Дрогобичі, Дрогобицькому районі за перше півріччя 2013 року, координаційна нарада відзначила, що, незважаючи на вжиті організаційно-практичні заходи щодо поліпшення стану законності та правопорядку в регіоні, у діяльності правоохоронних органів Дрогобицького регіону ще наявні окремі недоліки.

Як підкреслив на нараді в.о. Дрогобицького міжрайонного прокурора Олександр Тидаш, викликає занепокоєння стан розкриття працівниками СКР Дрогобицького МВ ГУ МВС України кримінальних правопорушень, пов’язаних із фактами крадіжок майна громадян з їхнього житла. Крім цього, прозвучала критика на адресу сектору СДІМ Дрогобицького МВ ГУ МВС України щодо забезпечення виконання вимог ст.ст.2. 10 Закону України «Про міліцію» в частині виконання міліціонерами обов’язків з проведення профілактики кримінальних правопорушень.

У поточному році Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою вживалися необхідні організаційно-практичні заходи, зокрема – за результатами проведених прокуратурою перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 17 посадових осіб Дрогобицького МВ ГУ МВС України.

За підсумками проведеної наради прийнято відповідні заходи щодо усунення недоліків та посилення боротьби зі злочинністю та корупцією, поліпшення криміногенної ситуації в місті, удосконалення взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

О.Тидаш, в.о. Дрогобицького міжрайонного прокурора

 

Шановні краяни!

Згідно з наказом МВС України №600 від 18.06.2013р. «Про внесення змін до наказу МВС України від 30.01.2013 року №72», вимог пункту 4.1 Типового положення про центри надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, затвердженого наказом МВС України від 30.01.2013р. №72, Дрогобицьке відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування громадян Дрогобича, Трускавця, Борислава та Дрогобицького району при ГУМВСУ у Львівській області перейменовано на Дрогобицький центр надання послуг, пов’язаних із використанням автотранспортних засобів. До Вашої уваги – новий графік роботи центру:

1. Початок робочого дня – о 9.00.

2. Обідня перерва – від 13.00 до 13.45.

3. Кінець робочого дня:

- у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00;

- у суботу – о 16.45.

Напередодні святкових днів робочий час скорочено на годину.

4. Неприйомні дні – неділя, понеділок.

М.КУЗЬМІН, начальник Дрогобицького центру надання послуг, пов’язаних із використанням автотранспортних засобівСоздан 09 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником