ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Олександр РУДЯК: «Міліція не свята , але й суспільство не ідеальне»
У вівторок вперше в Дрогобичі, у приміщенні відділу міліції, за адресою Стрийська,22, особистий прийом проводив начальник обласного ГУМВСУ, генерал-майор Олександр Рудяк. До речі, дрогобицька міліція у рейтингу наступна після Львова. Її особовий склад налічує понад 250 осіб і обслуговує величезну територію – Дрогобич, Дрогобицький район, Стебник. Проживає тут понад 200 тисяч громадян. Тому питань до керівника Головного управління міліції назбиралося чимало.

Першим на прийом прийшла керівник ОСББ Любов Каравайцева. Вона розповіла генералу, як вона разом з людьми в погонах веде боротьбу з нічними барами та з підприємцями, котрі продають молоді спиртне. Пані Люба спільно з міліціонерами проводить рейди, викриває осіб, що нищать державне та комунальне майно. Любов Каравайцева звернулася до керівника обласної міліції з проханням:

- Не забирайте від нас полковників Овчаренка та Паука до Львова, бо ці офіцери приносять користь дрогобицькій громаді.

Другим на прийом завітав знаний підприємець Дрогобиччини Микола Малкін:

- Уже більше восьми років я борюся з шахраями, які забрали в мене нечесним шляхом будинок, пекарню та інші споруди, і весь цей час міліція, до якої я звертався, стояла осторонь. А коли я звернувся до полковника Овчаренка, справа зрушилася з місця. Порушено кримінальні справи, що перебувають на розгляді в суді і мають для мене позитивну перспективу, тому я дякую за це правоохоронцям.

Уважно вислухавши пана Малкіна, генерал Рудяк зауважив:

- І перший заявник, і ви хвалите керівництво дрогобицької міліції, але я приїхав сюди, щоб дізнатися про недоліки в роботі особового складу й вжити заходів для її поліпшення, а за роботу в міліції держава платить зарплату службовцям.

Наступним відвідувачем, котра прийшла на прийом до генерала, була підприємець Анна Корягіна. Вона просила покарати тих працівників міліції, які на ділянці її матері побудували торговельний кіоск.

Звернулася до керівника обласного управління й згорьована сім’я, аби додатково розслідувати справу щодо вбивства їхньої дочки, адже за рішенням суду один злочинець відбуває 15-річне покарання, а троє співучасників гуляють на волі.

Побував на прийомі в керівника обласної міліції відомий підприємець Микола Лагодич. Він просив у генерала захисту. З його слів, сім’ї і йому особисто погрожують. Він володіє інформацією, що нібито за суму 50 тис. у. о. його хочуть знищити.

- Я сам виховую трьох неповнолітніх дітей. А міліція хоче мене посадити до в’язниці. (7 серпня міськрайонний суд має з’ясувати, чи взяти М.Лагодича під варту, чи відпустити на підписку про невиїзд). Фонд, який я очолюю, - продовжував п.Лагодич, - допомагає всім: бідним, знедоленим, хворим. Зразу навіть важко перелічити. Зрештою, та кімната, в якій ви зараз проводите прийом, відремонтована моїм коштом, й за мою щедрість, як злісного рецидивіста, мене помістили у вітрині «Їх розшукує міліція».

Генерал міліції Рудяк дуже уважно вислухав заявника й зауважив:

- Я не політик, а державний службовець. Поважаю конкретику, а не лірику. Вас почув, і вашу кримінальну справу беру під особистий контроль.

Цікавий діалог відбувся між генералом міліції та екс-депутатом обласної та міської рад, громадським діячем Вірою Байсою:

- Мене, як пересічну громадянку, турбує факт, чому в нічний час на вулицях відсутні патрульні? Чому в центрі міста не працює ДАІ, через що окремі водії ігнорують пішохідні переходи? Ці питання я неодноразово піднімала на сесіях міської ради, на нарадах, які проводив міський голова, й тепер особисто доповідаю вам.

А ще, пані Віра цікавилася у п.Рудяка оцінкою подій у Врадіївці. Відповідь генерала була чіткою та лаконічною:

- Почну з останнього: подія у Врадіївці – це не система, а проблема окремого райвідділу. Насамперед мій товариш, начальник ГУМВС Миколаївської області, мав би попросити вибачення перед громадою райцентру за дії своїх підлеглих. А на заворушення в містечку їх підбила особа, яка не має українського громадянства, цей добродій, напевне, закінчив розвідшколу... По-друге, ми державні люди, і в нас є кошторис та встановлений штат працівників. Міліція Львівщини, наприклад, налічує 8 тис. 800 осіб. Місячна зарплата на їхнє утримання становить 21 млн грн. Тож повинні маневрувати в цих межах, тому коментарі тут зайві.

На прийомі побував і голова Ради ветеранів МВС Володимир Лазунда. Він не просив допомоги, а тільки розказав про роботу громадського об’єднання, яке налічує 375 ветеранів. Вони мають свою касу взаємодопомоги й стараються за можливості допомагати один одному.

Слушні й цікаві побажання щодо роботи дрогобицької міліції висловили партійний активіст Володимир Катриняк та директор дрогобицького музею Алла Гладун.

Загалом навідалося на прийом того дня 12 громадян.

Наприкінці прийому між генералом і журналістами «Галицької Зорі» відбулася коротка, але корисна для обох сторін розмова щодо співпраці між редакцією газети та обласною міліцією:

- Щоденно переглядаю видання, в тому числі і районні, де висвітлюється робота правоохоронців Львівшини. Переглядав й «Галицьку Зорю», читав матеріали про міську й тоді ще районну міліцію. Вони написані змістовно та критично, але хочу зауважити: міліція не свята, але й суспільство не ідеальне.

Ігор СОБКО,

Фото Галини ДАШКЕВИЧСоздан 09 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником