ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

СІЛЬСЬКІ ВІСТІ
День Прапора у районі

23 серпня біля Колони Свободи в Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.

На захід завітали сільські та селищні голови, депутати районної ради, учасники національно-визвольної боротьби, активісти району.

Почесну місію підняття синьо-жовтого стяга доручили голові Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степану ЯВОРСЬКОМУ і представниці молоді Ірині ЗУБРИЦЬКІЙ.

Священики відслужили молебень й поблагословили Україну та її народ на добру долю.

Зі святом учасників заходу привітали: голова районної ради Михайло СІКОРА, перший заступник голови райдержадміністрації Степан РУДНИЦЬКИЙ, депутат Львівської обласної ради Михайло ЗАДОРОЖНИЙ.

Заступник голови райдержадміністрації Олександр ФІЛІПЕНКО вручив представникам військової частини А1108 частинку з найбільшого Національного прапора, який раніше розгорнули в Тернополі. Цей витвір занесли до Книги рекордів України.

Завершилися урочистості святковим концертом.

Галина ДАШКЕВИЧ

Фото автора

 

Святковий концерт

23 серпня у районному Народному домі відбувся святковий концерт з нагоди 22-ї річниці Незалежності України.

Кращих працівників різних галузей життєдіяльності району, представників органів місцевого самоврядування, депутатів нагородили грамотами облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрації та районної ради.

Мистецьку програму склали виступи зразкових дитячих танцювальних колективів «Верховинка» та «Підбужанка», ансамблю «Журавка», гурту «Галич», солістів Софії Костирко, Назара Федитника та Насті Андрущакевич, родинного тріо Токарчуків. Нікого з присутніх не залишила байдужим «Молитва до мови» Катерини Мотрич, яку проникливо виконав ведучий Іван Сех.

 

Україна в нас єдина

24-25 серпня в Добрівлянах відбувся духовно-мистецький захід, присвячений до 22-ї річниці Незалежності України.

Організували свято директор Народного дому О.Мельничин, художній керівник М.Мельничин та вчителька В. Нижник.

У суботу відбулася Свята Літургія, панахида та проповідь отця Петра Костя: «Церква – колиска духовності України, а село – опора її державності».

Мистецький захід відбувся у неділю в Народному домі, а духовна пісня «Моліться, люди, всі до Бога», якою він розпочався, ввійшла в серця краян, як в легені входить чисте озонове повітря, і спонукала задуматися над сутністю нашого життя і його вічними цінностями.

Програма заходу була насиченою і цікавою. Особливо порадував концерт за участю школярів, молоді та мешканців села. Натхненно співали всі, навіть дошкільнята:

Ми твої, Українонько, діти,

Ми леліяти будем твій дім,

Щоб у ньому співати, радіти,

Щоб всміхалася доля усім.

Проявили свої багатогранні таланти добрівлянці: співали пісні письменника-земляка І.Нижника «Козака несуть», керівника церковного хору О.Лисої, вчительки В.Нижник, читали поезію сільської поетеси О.Волошин.

Яскраво виступили дуетом директор школи І.Бульо та його брат З.Бульо з улюбленою родинною піснею «Журавлі». Дуже тепло зустріли виступ Л.Яцюшко та її онуків. Та кульмінацією цього великого дійства і найбагатшим виявом світлих почуттів був дует отця Петра Костя і їмості Марії. Слова і музику до пісень склав сам отець Петро. Їхній виступ потонув у морі оплесків.

Пісні і музика продовжували литись. На виступ троїстих музик, бандуристок, скрипачок, виконавців пісень про кохання, жартівливих пісень зал відгукувався оваціями і щирим захопленням.

Завершився святковий концерт пісенним зверненням до людей:

Співаймо люди, співаймо люди.

Хай мир і згода між нами буде.

Хай любов світла живе між нами,

Хай Україна дзвенить піснями.

Прекрасна наша країна, прекрасні і талановиті наші люди, а їхня душа – це дім, поле, пісня, храм і Україна. Бережімо ж її – бо вона в нас єдина.

На завершення виступив отець Петро Кость із чудовими думками про майбутнє України, про пісенний храм української душі і щиро подякував організаторам, учасникам свята та всім, хто свято вшановує свободу і незалежність України.

Юрій КУЛИНИЧ

 

У Доброгостові вшанували Івана Боберського

24 серпня у с.Доброгостів відбулося районне спортивно-мистецьке свято з нагоди Дня Незалежності України та 140-их роковин народження нашого краянина Івана Боберського.

На стадіоні «Карпати» святочну громаду привітав заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник. Учасників свята також здоровили голова райради Михайло Сікора, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, священики о.Любомир та о.Роман.

Заступник начальника управління молоді та спорту ЛОДА, професор Оксана Вацеба розповіла про видатну особистість Івана Боберського, його працю задля популяризації здорового способу життя серед молоді, розвитку української фізичної культури та спорту, патріотичного виховання.

У святі взяв участь почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури Мирослав Герцик.

Цікава і різноманітна програма зібрала на трибунах стадіону понад півтори тисячі глядачів. Концерт підготували самодіяльні колективи Доброгостова та Уличного. У святкуванні взяли участь сокільські рої Верхніх та Нижніх Гаїв, Уличного, Болехівців, Доброгостова. Вони вшанували День незалежності України та ювілей родоначальника товариств «Сокіл» і «Пласт» Івана Боберського сокільським вишколом.

Кульмінацією свята стали Козацькі забави, які вже декілька років поспіль проводять на стадіоні «Карпати» у День Незалежності України.

За титул найсильніших та найспритніших боролися курені Старого Кропивника, Верхніх Гаїв, Меденич та Доброгостова. У програмі змагань було: перетягування линви, піднімання ваги, метання довбні, естафета. У всіх чотирьох видах заслужену перемогу здобули господарі – Доброгостівський козацький курінь. На другому місці – команда зі Старого Кропивника, на третьому – з Верхніх Гаїв, четверте місце посів Меденицький курінь. Команди отримали кубки і дипломи управління молоді та спорту облдержадміністрації та райдержадміністрації, а також підтримку та бурхливі оплески глядачів.

Присутні захоплено вітали показові виступи акробатів – вихованців Дрогобицької ДЮСШ, та учасників школи бойового гопака «Духобор».

Переможців змагань та конкурсів відзначили грамотами, кубками та подарунками. Доброгостівська школа, яка претендує на присвоєння імені Івана Боберського, отримала у подарунок від організаторів 11 футбольних та баскетбольних м’ячів, літературу.

Завершилося святкове дійство молодіжною дискотекою.

Спонсорську допомогу у проведенні свята надали депутати районної ради Ю.Середницький та В.Стецівка. Організатори святкового заходу – відділ у справах молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту РДА (керівник – М.Матієчко, головний спеціаліст – О.Войтечко) за сприяння районної організації ФСТ «Колос» (голова – депутат райради Ю.Кулинич), відділу культури і туризму РДА (О.Марущак), спорткомплексу «Карпати» (Я.Стецівка), Доброгостівської сільради (М.Лунишин). Охорону громадського порядку та чергування медпрацівників на належному рівні забезпечили Дрогобицький міськвідділ міліції (В.Овчаренко) та ДРТМО (В.Паламарчук).

Вл.інф.

 

Свято Незалежності в Довгому

Гарно відзначили День Незалежності у Довгому Низинному.

Розпочалося свято з молитви і Гімну за участю церковного хору. Урочистість продовжив святковий концерт.

А у неділю, 25 серпня, для мешканців села продовжилося святкування з участю команди «Street Workout Dovge», яка вже другий рік проводить свій виступ. На спортивному майданчику, облаштованому самими членами команди, юнаки упродовж двох годин демонстрували багато елементів на брусах і турніках.

У перервах між виступами проходили змагання між глядачами. Переміг І.Федисяк, за що отримав приз.

Під оплески глядачів Тарасу Зелінку, Юрію Гриньківу, Андрію Грабару сільський голова В.Середяк вручив грамоти.

Команда вітає з Днем Незалежності краян і сердечно дякує добродієві Миколі Лагодичу за фінансову підтримку в облаштуванні спортивного майданчика.

Любов ЗЕЛІНКОСоздан 30 авг 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником