ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 27 вересня 2013р.
На площі Ринок – виставка ретро-автомобілів

27-29 вересня, у рамках святкування Дня міста, у Дрогобичі діятиме виставка ретро-автомобілів. Унікальну колекцію ретро-машин не лише вітчизняного, а й зарубіжного виробництва планують виставити на головному майдані нашого міста.

Організатором вищезгаданого видовища є Львівський авто-фан-клуб «Козак». Виставка обіцяє бути цікавою не лише для дорослих, а й для малечі, оскільки 29 вересня заплановано дитячий конкурс «День народження «Запорожця», в якому безпосередню участь візьмуть діти-сироти та діти із малозабезпечених сімей.

У програмі заходів також запланований автопробіг трасою «Дрогобич-Борислав-Східниця-Нагуєвичі-Лішня-Дрогобич». Тож вишукані старі авто зможуть побачити і мешканці інших регіонів.

Як зазначив секретар міської ради Тарас Метик, під час перебування у Дрогобичі гості відвідають пам’ятки архітектури – старовинні церкви св.Юра та Воздвиження Чесного Хреста, а також Меморіальний комплекс «Тюрма на Стрийській», музей Бруно Шульца.

 

Рух маршруток можна буде бачити в Інтернеті

У Дрогобичі вже діє система контролю за транспортними засобами, що курсують по місту і здійснюють пасажирські перевезення. Про це повідомив на оперативній нараді перший заступник міського голови Олександр Коростельов.

За його словами, на сьогодні GPS-навігатори встановили на автобусах маршрутів №№ 1; 2; 5; 8; 9; 10; 12. До кінця місяця буде обладнано всі транспортні засоби, які працюють на маршрутах міста.

Таке нововведення не лише дисциплінує водіїв, а й повинно полегшити життя пасажирам, які точно знатимуть, що транспорт буде вчасно. За допомогою GPS-навігації планується також запобігти скупченню автобусів на одній зупинці. Водіїв, які не дотримуватимуться графіку руху, після другого порушення звільнятимуть з роботи.

Для спостереження за маршрутними таксі розроблена спеціальна програма, яка відслідковує рух автомобілів і автоматично фіксує порушення, адже GPS-навігатори точно показують о котрій годині і де перебуває транспорт. Як зазначив О.Коростельов, незабаром у ЗМІ буде опублікована адреса веб-сторінки, зайшовши на яку, кожен бажаючий зможе відслідковувати рух автобусів у режимі реального часу.

 

Відбулося засідання виконкому

19 вересня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулось засідання виконавчого комітету.

На порядку денному: про готовність міського господарства, закладів освіти, культури та мистецтва, охорони здоров’я до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років; про зменшення кількості автобусів на маршрутах загального користування; про встановлення дорожніх знаків; про організацію гарячого харчування для школярів тощо. Загалом розглянуто 24 питання. Прийняті відповідні рішення.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

У Грушові – фестиваль духовного співу

29 вересня в селі Грушів відбудеться районний фестиваль духовного співу, присвячений 1025-й річниці хрещення України-Руси «Один Господь, одна віра, одне хрещення», який організовує Дрогобицька райдержадміністрація, Дрогобицька райрада та Грушівська сільська рада.

У рамках фестивалю відбудеться молебень біля каплички Пресвятої Трійці та виступи народних самодіяльних колективів «Лілея» і «Каменяр», церковних хорів сіл району й мистецьких колективів. Гостями фестивалю будуть парох церкви «Серце Ісуса – серце Марії» з Долини протоієрей, радник архієпископа і митрополита Івано-Франківського о.Вітольд Левицький та виконавиця власних пісень Оксана Винницька.

За інформацією прес-служби РДА

 

Відзначили активних людей з особливими потребами

Уже стало доброю традицією напередодні Дня міста організовувати урочисту зустріч представників влади з активістами громадських організацій міста. Метою зустрічі є вшановування сильних духом людей, які, незважаючи на особисті негаразди, беруть активну участь у подвижницькій роботі з неповносправними.

Із привітанням з нагоди святкування Дня міста до присутніх звернувся секретар міської ради Тарас Метик. У своєму зверненні він відзначив роботу організацій інвалідів, їх важку працю на ниві добра і милосердя, побажав їм та їхнім родинам здоров’я, достатку, миру та благополуччя.

Цьогоріч на свято запросили делегацію дружнього міста-побратима Остжешув (республіка Польща), які із задоволенням долучилися до святкових заходів. Голова делегації віце-староста Остжешувського повіту Софія Вітковська щиро вітала неповносправних із Днем міста, зичила їм добра та родинного затишку.

Під час святкового заходу відбулося урочисте вручення грамот міської ради та матеріальних допомог. Відтак за особистий внесок у розробку та реалізацію культурно-масових і спортивних проектів грамоти й матеріальні допомоги отримали: Валентина Антонюк (голова Дрогобицького центру «Реабілітація інвалідів»), Ярослав Свірк (голова Дрогобицької організації УТОС), Людмила Харечко (член Дрогобицької територіальної організації УТОГ), Лілія Флюнт (соціальний працівник Центру дозвілля для молоді з особливими потребами «Дивовижні долоні» БФ «Карітас»), Ірина Мельникович (член Дрогобицького товариства захисту дітей-інвалідів «Надія») та члени Дрогобицької асоціації інвалідів Мирослава Русова, Любов Бльок та Ірина Жигало.

Під час урочистої частини за подвижницьку діяльність та усвідомлене відчуття відповідальності за долю осіб з особливими потребами громадські та благодійні організації отримали цінні подарунки.

Після завершення офіційної частини розпочалася концертна програма. Справжнім подарунком присутнім став виступ учасників театру на ходулях (керівник – о. Андрій Бунь) та зразкового ансамблю танцю Народного дому ім. І.Франка «Верховинка» (керівник – Богдана Кос). Святковий настрій присутнім створили учні ЗОШ №№ 10, 14 та інші творчі колективи міста.

На завершення свята учасників заходу запросили до святкового столу.

Варто наголосити, що свято відбулося за організаційної підтримки управління праці та соціального захисту населення (керівник – Іван Терлецький) та спонсорської допомоги Алли Бульби (керівника медичного центру), Ореста Скірка (генерального директора мережі магазинів-салонів «ОРА»), керівника Дрогобицького відділення Львівської філії ПАТ «Банк Київська Русь» Андрія Шаха.

 

До 200-річчя о.Михайла Вербицького

У 2015 році Україна, світове українство відзначатимуть 200-річчя від дня народження свого славного сина, композитора о. Михайла Вербицького.

Музичний талант молодого о.Михайла Вербицького, який народився 4 березня 1815 року в с.Явірник Руський на Перемищині, розвинувся у тодішньому центрі українського духовного і національного відродження – Перемишлі. Вчився у Львові, закінчивши гімназію і духовну семінарію, повернувся до Перемишля, де став одним із найактивніших учасників українського відродження як композитор та діяч театру.

Від 1856 року і до смерті в 1870 році був парохом у с.Млини на Яворівщині, недалеко від селища Краковець Львівської області. З 1864 року о.М.Вербицький тісно співпрацював з новоствореним театром «Руська бесіда». У творчій спадщині композитора є церковна музика, насамперед велична Літургія, світські хори, солоспіви, вокальні ансамблі, композиції для оркестру, музика для театру. І.Франко назвав о.М.Вербицького «найзначнішим талантом серед галицьких композиторів», С.Людкевич – «символом нашого національного відродження». В сучасну добу ім’я о.Михайла Вербицького утверджується як автора музики нашого Національного і Державного гімну.

Україна, однак, поки що у боргу перед своїм славним сином. Тільки в Яворові було споруджено йому пам’ятник та Яворівська музична школа була названа його іменем.

У нашому краю постаті о.М.Вербицького було приділено значну увагу. В 1990 році пройшла поважна наукова конференція, на основі якої вийшов збірник «о.Михайло Вербицький і відродження української музичної культури в Галичині» (Дрогобич, 1992, редактор М.Шалата, О.Яцків). Ці матеріали були виголошені в Яворові (1995) перед громадою з нагоди 180-ї річниці композитора. Музичні твори композитора – духовні та світські, постійно є в репертуарі дрогобицьких хорів, ансамблів, солістів.

У Дрогобичі є вулиця о.М.Вербицького.

Сподіваємося, що в Дрогобичі і на Дрогобичині творчість о. Михайла Вербицького й надалі буде в центрі уваги: протягом 2013-2015 рр. будуть проведені фестивалі, конференції, концерти, в т.ч. й благочинні. Вулиця його імені буде приведена в належний порядок, а на її початку буде встановлена меморіальна дошка.

Львівське суспільно-культурне товариство «Надсяння» ініціювало спорудження до цього ювілею у Львові пам’ятника композиторові о.Михайлу Вербицькому за громадські пожертви, також оголошено Всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам’ятника у Львові. Львівське РСКТ «Надання» відкрило окремий гривневий рахунок для переказу добровільних пожертв на спорудження пам’ятника: р/р 26008301203649 у Філії Львівського ОУ АТ «Ощадбанк»; код банку: 325796; ЄДРПОУ: 20856341.

Координаційна рада блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини;

Дрогобицьке міськрайонне

Товариство «Просвіта» ім.Т.Шевченка;

Конгрес української інтелігенції Дрогобиччини;

Дрогобицька організація СКТ «Надсяння»;

Дрогобицька організація Національної спілки композиторів України;

Музично-педагогічний факультет ДДДПУ ім.І.Франка;

Дрогобицьке державне музичне училище ім.В.Барвінського

 

«Мистецькі зустрічі» у Палаці мистецтв

19 вересня у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» у рамках святкування Дня міста відкрито щорічний мистецький вернісаж художників Львова, Дрогобича, Трускавця, Стрия.

Цьогорічна експозиція – це друга мистецька зустріч, ще один крок до співпраці та обміну творчими ідеями, до пожвавлення між художницьких стосунків. Глядачам запропоновані одні з кращих зразків свого творчого доробку, створені митцями впродовж останніх років. У виставці беруть участь 30 художників, графіків Львівщини, – як визнані митці, члени НСХУ, такі як: В.Батраков, М.Олексяк, О.Ніколаєвський, Ю.Копчак, В.Копчак, М. Фалафівка, так і молоді художники, які вже досить відомі: Н.Курій, М.Максимів, І.Мельник, Н.Зварич, Р.Городиський, О.Іволга, Н.Сімферовська, І.Дудич, Дз.Загайська. Цього року Дрогобицька Асоціація Художників (ДАХ) відзначила 20 років від часу створення. На виставці представлені твори учасників цього об’єднання – Я.Даниліва, Л.Микитича, О.Сікори, Н.Хомика, В.Місяця, С.Булка.

За відсутності здавалось би спільної для всіх учасників теми, на виставці сформувався цілісний, комфортний для кожного з них арт-простір. Експозиція демонструє широкий жанровий та стильовий діапазон творів. Є твори непрості для прочитання, що вимагають певної інтелектуальної та емоційної напруги, розраховані на естетично підготовленого глядача. Але за кожною щасливо віднайденою стилістичною знахідкою, кожним мистецьким відкриттям стоїть напружена і невтомна праця, безнастанні пошуки, висока майстерність. Як сказав видатний український художник Петро Обаль на поважному зібранні художників у Львові: «Можна жити у великому місті і бути посереднім художником, а можна жити в місті маленькому і творити високе мистецтво». Так можна сказати й про багатьох митців, твори яких представлені на цій виставці. Відображаючи красу видимого світу, своєю творчістю митці пропонують нам думати, любити, шукати в собі те, що робить людину людиною.

На відкритті художників привітали о.Мирослав Соболта, секретар міської ради Тарас Метик, проректор Київської академії мистецтв О.Ковальчук, голова товариства «Бойківщина» Л.Сікора, музикознавець В.Грабовський, мистецтвознавці Л.Скоп, Х.Береговська, Н.Сімферовська, І.Дудич. Музичним дарунком став виступ ансамблю сопілкарів «Чарівна сопілка» Палацу дитячо-юнацької творчості (керівник – Ореста Сивохіп). Присутні отримали справжню естетичну насолоду, духовне й емоційне піднесення та чудовий настрій від спілкування з мистецтвом.

Надія КІКТА, завідувач Палацу мистецтв

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

У ДВК-40 вшанували о.Віталія Байрака

Блаженний Віталій Байрак народився 24 лютого 1907 року в с.Швайківці на Тернопільщині. Навчався у Чортківській гімназії. У 1924р. вступив до монастиря оо.Василіан. У 1933р. склав вічні обіти і був рукоположений на священика у Жовківському монастирі.

Отець Віталій провадив парафіяльне життя в церкві Пресвятого Серця Ісусового, був заступником ігумена, вів канцелярію. Став провідником Марійської Дружини та очолив Товариство апостольства Молитви гідної смерті, проповідував у різних містах.

У червні 1941 р., за волею настоятелів, ієромонах Віталій Байрак заступив замученого наприкінці першої більшовицької окупації ігумена Свято Троїцького монастиря у Дрогобичі о.Якима Сеньківського. Отець Віталій  став провідником тих же товариств, що й у Жовкві. Вірні поважали й любили цього привітного монаха не тільки за повчання та власний приклад, але й за талант вислухати, підтримати, дати духовну пораду.

Однак такі люди не могли залишатися поза увагою пильного ока НКВС, тож уже 17 вересня 1945 року працівники Управління НКВС Дрогобицької області арештували о.Віталія Байрака (в миру – Володимира Байрака). Його звинуватили у тому, що, проживаючи на території, тимчасово окупованій німецькими військами, в 1941р. брав участь у богослужінні в с.Туринка на могилі воїнів УГА, після чого виступив з антирадянською проповіддю, а також «написал статью клеветнического характера на партию большевиков, которая опубликована в антисоветском календаре «Миссионар» за 1942 год». Рішенням військового трибуналу військ НКВС Дрогобицької області 13 листопада 1945р. йому інкримінували статтю 54-10 КК УРСР та засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Свідок пан Василенко, котрий у 1946р. намагався передати о.Віталію освячені пасхальні страви, розповідав, що о.Віталія дуже били і приносили до камери на простирадлі. Загинув о.Віталій Байрак від рук катів НКВС в Дрогобицькій тюрмі 16 травня 1946 року.

Поховали його на «Бригідках» у Дрогобичі. Але, на превеликий жаль, знайти могилу о.Віталія й до сьогодні не вдалося. Прокуратура Львівської області 14 серпня 1995 року реабілітувала священика посмертно, а це значить, що звинувачення за ст.54-10 КК УРСР визнані помилковими і ієромонах Віталій Байрак є невинним.

Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 року у Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ. Вірні з любов’ю, вдячністю й жалем згадують це славне ім’я.

Пам’ятають про о.Віталія і в Дрогобичі, зокрема, у тутешній виправній колонії №40. Там 18 вересня ц.р. на його честь відслужили Архієрейську Службу Божу за участю єпископа Венедикта Алексійчука та протоігумена отців Василіан Пантелеймона Саламахи. У Богослужінні взяли участь понад 30 монахів-василіан, отець-капелан колонії Василь Гром, працівники ДВК-40 та засуджені. Єпископ Венедикт освятив меморіальну дошку пам’яті о.Віталія та Плащаницю. До речі, це вже друга така Літургія на честь Блаженного Байрака (перша відбулася 15 травня 2010 року).

Згодом в актовій залі колонії відбувся семінар отців Василіан, присвячений блаженному Віталію. Прозвучали дві доповіді. Перша – «Репресії ченців Василіанського чину . Доля Блаженного Віталія Байрака, ЧСВВ» (виголосив о.Полікарп Марцелюк), друга – «Історія Василіанського чину в часи підпілля» (о.Володимир Палчинський). А відтак представники духовенства поспілкувалися із засудженими. Багато з останніх висповідалися і прийняли Святе Причастя.

Словом, колонійне духовне життя триває, а святий Віталій Байрак допомагає засудженим пережити їхні трагедії, молиться за всіх, хто там працює та тимчасово мешкає.

Анна ВОЛОШИН, член НСЖУ

 

Живемо заради добра на Землі

Нещодавно православна християнська спільнота України відзначила 1025-ліття Хрещення Руси-України. З цієї нагоди у Києві відбулися урочистості.

Не оминули вони й околиці нашої держави. Правда, вони трохи розтягнулися в часі, позаяк керівники церков різних конфесій водночасі не могли побувати на своїх парафіях. Днями Митрополит Києва і Всієї Руси-України Мефодій відвідав Дрогобич, і зокрема відправив Службу Божу у церкві Св. Андрія Первозванного.

Окрім цього, він здійснив почесну місію –вручив ювілейні медалі двом парафіянам, зокрема Володимиру Яртиму і Михайлу Ясінському...

Щодо імені першого номінанта, то це його не перша церковна нагорода. П’ять років тому п.Володимир за значний внесок у духовність України отримав медаль Арсена Річинського, потім орден Володимира Великого...

Вл.інф.

 

Тон на нараді задавав голова

Повний сил і енергії голова Дрогобицької РДА Михайло Винницький провів першу нараду одразу після чергової відпустки.

Керівника району непокоять темпи заготівлі вугілля на зиму для опалення шкіл, дозволи на включення газу та чому Дрогобицький лісгосп завіз у навчальні заклади тільки половину дров із запланованих. На ці та інші питання давав пояснення начальник управління освіти Іван Стецко.

Були претензії у Михайла Петровича до відділу економіки, який очолює Ярослава Ковтик, а саме щодо надання адміністративних послуг.

– Система має діяти, – наголосив Михайло Винницький.

На нараді, крім того, обговорили питання про насадження лісосмуг, які взимку повинні зупинити сніжні замети на окремих ділянках шляхів. Про це мають подбати працівники лісгоспу.

Голова РДА дав протокольне доручення аби з’ясувати: хто утримує ставки в селах Ролів і Уличне і чи ці підприємці платять кошти до бюджету району за оренду.

Прикро, що на такому поважному зібранні, де вирішуються злободенні й важливі питання життя селян, не було керівництва районної ради.

Ігор СОБКО

 

Крила таланту Романа Пастуха

17 вересня в Дрогобицькій районній бібліотеці, у рамках літературної вітальні, відбулася зустріч із нашим краянином, членом Національних спілок письменників, журналістів та краєзнавців Романом Пастухом.

Роман Іванович коротко розповів про себе, детальніше зупинившись на творчості. Ми почули, як створювалась книга «Дрогобиччина: свідки епох», яка історія виходу книги «Вулицями старого Дрогобича».

Розповів п. Р.Пастух і про творчі плани. Автор планує перевидати книгу «Франкова доля». Вже готові до друку дві збірочки дитячих віршів.

А ще усі присутні мали змогу почути нові, ще не опубліковані вірші Романа Івановича.

Бібліограф центральної районної бібліотеки Ж.Луців виступила з переглядом літератури шанованого краянина, яка є у фондах ЦРБ. Ця література була представлена на книжковій виставці «Крила таланту Романа Пастуха».

На закінчення автор відповів на всі запитання, що виникли у присутніх на зустрічі.

Вл.інф.

 

Міст через річку Бар необхідно довести до ладу

23 вересня заступник голови РДА Іван Мізерник провів виїзну комісію в селі Лішня, на якій було проведено обстеження моста через річку Бар.

У роботі комісії взяли участь начальник відділу з питань цивільного захисту, ЖКГ та інфраструктури РДА Ігор Яким, сільський голова Лішні Михайло Стасів, начальник Дрогобицького РЕМу Василь Дмитрик, представники філії «Дрогобицький автодор» та управління служби автомобільних доріг у Львівській області.

Після ретельного обстеження комісія визнала, що бар’єрні огородження та пішохідні доріжки моста потребують термінового ремонту та доручила райавтодору в найкоротші терміни виконати вищевказані роботи. Також розглядалося питання перенесення електричної опори лінії електропередач, яка розташована дуже близько до русла річки, на безпечну відстань.

 

Район виготовить свою гілку «Дерева пам’яті»

Як уже повідомлялося, Дрогобицький район долучиться до започаткованого у Дрогобичі Всеукраїнського проекту «Дерево пам’яті».

Заступник голови РДА Олександр Філіпенко на нараді з керівниками структурних підрозділів доручив відділу культури і туризму та управлінню з питань освіти, молоді та спорту активізувати роботу щодо виготовлення своєї частинки гілки символічного дерева на пошанування невинно убієнних уродженців сіл та селищ району.

Символічне коване дерево буде встановлене на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» у Дрогобичі.

За інформацією прес-служби РДА

 

Казковий Дрогобич

Такого у Дрогобичі ще не було! На День міста площу Ринок заполонили маленькі казкові герої. Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував для маленьких дрогобичан «Парад казкових героїв».

На головний майдан вийшли діти у барвистих костюмах казкових персонажів. У параді взяло участь майже 100 учасників. Ведмедики, лисички зайчики, жабки, принци і принцеси, супермени і спайдермени урочисто пройшли центральною площею міста у супроводі духового оркестру музичного училища ім. В.Барвінського. Під казковими костюмами ховалися дошкільнята та учні молодших класів, вихованці ДБ «Оранта» і, звичайно ж, діти із сімей, які перебувають під супроводом Центру.

Родзинкою казкової ходи стали самодіяльні актори «Українського театру на ходулях» із Недільної школи парафії дрогобицьких мучеників, що на вул.Є.Коновальця, які замикали колону. А справжнім подарунком стала інсценізація казки «Пан Коцький» від найменших мешканців нашого міста – вихованців садочку «Ангелятко».

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щиро вдячний усім учасникам казкового дійства, а особливо дитсадочку «Ангелятко» та його працівникам Наталії Мудрик і Мар’яні Кіцун, духовому оркестру музучилища ім. В.Барвінського (керівник – Олег Соляр), Парафії дрогобицьких священомучеників Северина, Якима і Віталія та особисто о.Андрію Буню, Недільній школі храму Пресвятої Трійці, дитячому будинку «Оранта», ЗОШ №№ 1, 2, 4, 5, 14, 17, а також волонтерам.

***

21 вересня Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводив для діток ігротеку «У барвах веселкової країни». Дійство відбувалося на площі ім.В.Стефаника. Цікаві ігри для діточок проводили фахівці із соціальної роботи та волонтери. Варто додати, що Центр уже вкотре проводить ігри для дітей. Влітку малеча весело проводила дозвілля на п’яти ігрових майданчиках, бавлячись у розвиваючі ігри з фахівцями із соціальної роботи, волонтерами і студентами ДДПУ ім. І.Франка. А ще малечі перепало чимало подарунків за активність.

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

До дня міста – турнір зі швидких шахів

21 вересня в приміщенні Центру душпастирства молоді відбулася відкрита першість Дрогобича зі швидких шахів, присвячена Дню міста. У змаганні взяли участь шахісти з Дрогобича, Стрия та Борислава.

Серед учасників було п’ять кандидатів у майстри спорту України. Змагання проводилося за швейцарською системою в 7 турів по 15 хвилин кожному учаснику.

На урочистому відкритті учасників привітали директор ДЮСШ Іван Файчак та начальник відділу фізичної культури і спорту Роман Проць. Відтак після нагадування головним суддею змагань Олександром Соловйовим правил гри в швидкі шахи почалися баталії на шахівницях.

Після стартових турів вперед вийшли досвідчені кандидати в майстри спорту Роман Яворів, Яків Дунаєр, Роман Корман, Юрій Коробов зі Стрия та Мирослав Плекан з Дрогобича. Гідний опір їм чинили молоді шахісти – учні Дрогобицької ДЮСШ та ветерани міста.

За підсумками змагань чемпіоном першості міста 2013 року став дрогобичанин Мирослав Плекан з результатом 6 очок з 7 можливих, який лише за додатковими показниками випередив другого та третього призерів відповідно Юрія Коробова та Романа Яворіва зі Стрия.

Найкращий результат серед дрогобицьких шахістів показав сімдесятип’ятирічний (!) Віталій Литвиненко з відмінним результатом – 5 очок із 7 можливих. Серед юнаків до 16 років переміг Роман Штука, на другому місці – Андрій Кекош, третім став Ігор Добош. У категорії дівчата перемогу здобула Соломія Якимчук з Борислава, а серед ветеранів переміг Яків Дунаєр зі Стрия. Була також номінація серед учнів Дрогобицької ДЮСШ, в якій перемогли першорозрядники Володимир Сіміонеску та Костянтин Соловйов, а також досить несподівано четверторозрядник Остап Пагутяк.

На закритті змагань усіх переможців і призерів в різних номінаціях нагородили грамотами, подарунками і призами. Змагання відбулися на доброму організаційному рівні. Особлива подяка – керівництву Центру душпастирства молоді (о.Олегу Кекошу) за надання приміщення та шахово-шашковому клубу «Софія» (директор – Петро Химин) за надання інвентарю для змагань.

Дрогобицька ДЮСШ

 

Триває збір добровільних пожертв на лікування неповнолітньої дрогобичанки

У відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради продовжують надходити добровільні пожертви на лікування неповнолітньої дрогобичанки Іванки, яка отримала  важкі травми внаслідок падіння з п’ятого поверху.

Загальна сума складених пожертв на сьогодні становить 6831 грн.

До збору коштів долучилися: відділ охорони здоров’я Дрогобицької міської ради; відділ депутатської діяльності Дрогобицької міської ради; Дрогобицька гімназія; Дрогобицький механіко-технологічний коледж; ВПУ-19; ЗОШ №4; ЗОШ №11 (м.Стебник) та приватна особа І.В.Громовська, якотра склала пожертву у розмірі 50 гривень.

Збір добровільних пожертвувань триває.

Долучитися до збору коштів можна звернувшись у відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради.

Тел. для довідок: 2-05-84.

 

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек!

Сьогодні бібліотеки Дрогобицької міської централізованої бібліотечної системи – справжні Центри інформації завдяки поєднанню традиційних форм бібліотечної роботи з інноваційними технологіями.

Стратегія діяльності бібліотек, їх інноваційний поступ визначаються конкретними справами. Якісно новий рівень в обслуговуванні користувачів відкрила реалізація інноваційних проектів за допомогою новітніх технологій. Два роки тому міська ЦБС стала переможцем другого раунду конкурсу проектів програми «Бібліоміст». За кошти гранту бібліотеки отримали 12 комп’ютерів із сучасними ліцензійними операційними системами. У виконанні проекту «Бібліомосту» Центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола стала головним Інтернет-центром, який координує інформаційну діяльність з Інтернет-послуг у міській бібліотеці для дітей та бібліотеці-філії №1.

Користувачі бібліотек отримали можливість безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів Мережі. В рамках програми «Бібліоміст» вісім бібліотечних працівників підвищували фаховий рівень у Львівському тренінговому центрі і отримали Свідоцтва, що засвідчують володіння новітніми технологіями.

Інтернет-центр відвідують викладачі, студенти, пенсіонери, журналісти, пересічні громадяни. Кожному бажаючому користувачеві бібліотекарі надають індивідуальні консультації. Відповідно до грантових проектів, бібліотеки працюють за такими програмами: «Бібліотека як вікно спілкування з українцями в світі» в Центральній міській бібліотеці; «Інформаційний простір дружний до дитини» в міській бібліотеці для дітей; «Вчимо англійську в бібліотеці» в бібліотеці-філії №1.

Наші програми були активно сприйняті читачами. Зокрема, в рамках проекту «Вчимо англійську в бібліотеці», організовані цільові групи читачів-дітей, які знайомляться з англомовними інформаційними ресурсами, спілкуються через соціальні мережі з ровесниками в інших країнах. У Центральній міській бібліотеці створені умови для спілкування користувачів через мережу Інтернет з родичами та знайомими, що проживають за межами України.

Авторитет бібліотек сьогодні визначається якістю і багатством бібліотечних фондів, які є важливим культурним, освітнім та інформаційним ресурсом. Протягом останніх років ситуація з виділенням бюджетних коштів на комплектування книжкових фондів не найкраща, що безпосередньо впливає на якість задоволенння інформаційних потреб користувачів. Тому вагомим внеском до формування фонду стали дарунки громади міста в рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу». Також дрогобицькі видавництва «Посвіт», «Коло», львівське «Літопис УПА», київське «Смолоскип» презентують свої окремі видання.

Дякуємоти всім книгодарам за допомогу в оновленні та збагаченні фондів наших бібліотек.

Л.БЛАГОДИР, заступник директора міської централізовано бібліотечної системи

 

Партія регіонів у Трускавці посилить роз’яснювальну роботу

Роз’яснювальну роботу серед населення щодо євроінтеграційної політики чинної української влади на чолі з Президентом України Віктором Януковичем потрібно посилити. Таке рішення прийнято 24 вересня на засіданні Ради Трускавецької міської організації Партії регіонів.

«Наші громадяни часто дезорієнтовані та не отримують належної інформації щодо намірів України стати асоційованим членом Європейського Союзу. Перекручена інформація, яка нав’язується так званими «опозиційними» політиками, полягає у тому, що нібито Партія регіонів орієнтована на Росію та Митний Союз, що не відповідає дійсності. Тому нашим завданням є посилити роз’яснювальну роботу, щоб люди змогли самостійно зробити висновок, хто займається балаканиною, а хто реально працює задля зближення України та ЄС. Сподіваємося, що Вільнюський саміт стане прикладом того, як Партія регіонів послідовно реалізовує проєвропейську політику нашої держави», - зазначив у своєму виступі голова ТМО Партії регіонів Лев Грицак.

Керівник трускавецької партійної організації зацитував голову ЛОО Партії регіонів Петра Писарчука: «Керівництво держави, наш Президент Віктор Федорович Янукович заявляє про свою чітку позицію, яка співпадає з прагненням більшості громадян України – бачити свою державу серед європейської спільноти. Відрадно, що і Верховна Рада виходить зі ступору і дружньо голосує за ті закони, що відкривають Україні шлях до тісної співпраці з Європейським Союзом».

За результатами засідання Рада Трускавецької міської організації Партії регіонів прийняла рішення активізувати роботу з громадськістю з метою доведення інформації про європейський вибір України.

Також на Раді партії обговорено низку інших питань: про політичну ситуацію у Трускавці, про співпрацю з парторганізаціями в сусідніх містах та районі, про затвердження нового керівника первинної партійної організації №4, про прийом нових членів партії, про надання юридичної та матеріальної допомоги на прийомах громадян керівництвом парторганізації.

Нагадаємо, що голова Трускавецької міської організації Партії регіонів Лев Грицак проводить прийом громадян кожен другий та четвертий понеділок місяця з 15.00 до 18.00.

Прес-служба ТМО Партії регіонів

 

Праця в Польщі – легальна та гідна!

Українсько-польське партнерство «Кроки назустріч» запрошує на легальне працевлаштування та гідну роботу у Польщі. Соціальним партнером регіонального об’єднання громадських організацій Дрогобиччини, Асоціації «Нові Горизонти» є Zarzad Glowny Stowarzyszenia Krajowa Organizacja Wspierania Inicjatyw Bezrobotnych, яка здійснює представництво соціально-економічних інтересів трудящих мігрантів із України.

Партнерство цілеспрямоване на здійснення відповідних послуг та дій, що спрямовані на пошук надійних працедавців (зокрема, для сезонних робіт), добір належної якості кандидатів для працевлаштування, а також сприяння їх вчасного повернення в Україну.

Партнери беруть на себе подолання усіх труднощів, пов’язаних із влаштуванням на гідну роботу. А також формують банк вакансій у Польщі: як для фахівців, так і для некваліфікованого персоналу, і навіть якщо у когось немає відповідного досвіду роботи, але є велике бажання працювати, ми запропонуємо вакансії, які не потребують попереднього навчання.

Міждержавні угоди між Україною та Польщею передбачають відповідні перерахування в пенсійний фонд, що дозволяє українським працівникам мати трудовий стаж та дорахування до пенсій в Україні. У зв’язку із вимогами Європейського Союзу заробітна плата не може бути нижчою, аніж у працівників таких же спеціальностей, що є громадянами ЄС. Найоптимальніший варіант візової підтримки, - відкрити (в тому числі через Партнерство) річну візу в жовтні або в листопаді цього року. Тобто, ви ЛЕГАЛЬНО працюватимете у Польщі 6 місяців Це луже зручно та вигідно.

На сезонні сільськогосподарські роботи запрошуються працівники віком від 13 де 55 років. Для подання заявок на працевлаштування кандидатам необхідно звернутися за вказаною адресою, або отримати консультації за телефоном.

Українсько-польське партнерство «Кроки назустріч» покликане створити такі умови, щоб наші трудові мігранти відчували під ногами тверду землю: на батьківщині та у доброзичливій сусідній Польщі.

За більш вичерпною інформацією просимо звертатися за адресою: вул.Трускавецька,71, м.Дрогобич, тел./факс (03244) 3-57-62, моб. тел. оператора довідок: (066) 674-53-41, Асоціація «Нові Горизонти».

 

Пенсії на пошті: вчасно, зручно, надійно!

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» впродовж багатьох років виконує важливу соціальну функцію, покладену на нього державою, – здійснення виплат та доставки пенсій і державної матеріальної допомоги різним категоріям населення України.

Ці послуги надаються в усіх поштових відділеннях, яких майже 14 тисяч по Україні, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Щомісяця в об’єктах поштового зв’язку виплачується від 10 до 25 видів соціальних допомог залежно від регіону.

На сьогодні в УДППЗ «Укрпошта» обслуговуються 6,5 млн пенсіонерів та понад 1,3 млн одержувачів соціальних допомог.

Користуючись послугами Укрпошти, пенсіонери та отримувачі державної матеріальної допомоги мають низку переваг.

Насамперед це зручне розташування поштових відділень майже в кожному населеному пункті. Попри те, що деякі з них нерентабельні й часто збиткові, УДППЗ «Укрпошта» основне завдання вбачає у збереженні наявних відділень. Доходи від майже 50 видів послуг дають змогу підприємству утримувати розгалужену мережу поштових відділень та підвищувати оплату праці листонош, надзвичайно важливої, зокрема й у соціальному сенсі, професії.

Людський чинник відіграє суттєву роль у якісному обслуговуванні споживачів. На сьогодні в умовах складної демографічної ситуації та погіршення сільської інфраструктури поштарі виконують функції соціальних працівників. Від їхньої роботи, уваги, допомоги залежить ставлення людей до державних органів, зокрема й до влади.

Завдяки листоношам громадяни можуть скористатися багатьма додатковими послугами: придбати необхідні товари, передплатити улюблені видання, сплатити комунальні послуги тощо. Це конче необхідно передусім для літніх і немічних людей, інвалідів, матерів з маленькими дітьми.

Найбільшим надбанням держави в особі національного оператора поштового зв’язку є безкоштовна доставка належних людям коштів додому. Загалом кожен споживач на власний розсуд може обрати форму обслуговування – у відділенні поштового зв’язку чи вдома, як кому зручніше. Поштарі обов’язково доставлять грошову допомогу додому, незалежно від місця проживання пенсіонера, незважаючи на погодні та інші умови.

Також дуже важливо, що кошти одержувачів пенсій та грошової допомоги, які виплачуються на пошті, мають винятково цільове призначення. Стабільність та надійність роботи підприємства підтверджені складними роками економічної кризи.

Укрпошта, усвідомлюючи важливу соціальну місію в суспільстві, готова й надалі докладати якнайбільше зусиль, щоб гарантувати нашим громадянам максимальну зручність у користуванні послугами поштового зв’язку.

 

Попався на кукурудзі

В одному із селищ Дрогобицького району на земельній ділянці сільськогосподарського призначення вирощували зернові культури. Вони належали товариству з обмеженою відповідальністю.

У серпні 2013 року близько 19.00 з цього сільськогосподарського угіддя 54-літній мешканець селища намагався викрасти 100 кілограмів качанів кукурудзи. Але зробити цього спритникові не вдалося. Його помітив працівник служби охорони ТзОВ і повідомив правоохоронців.

Працівники слідчого відділення Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.185 ККУ.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.Создан 27 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником