ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 1 жовтня 2013р.
Політичний сезон у Дрогобичі стартував

У п’ятницю, 27 вересня, відбулося засідання ХХХІV сесії Дрогобицької міської ради. Традиційно робота розпочалася із виголошення депутатських запитів і звернень.

Михайло Ваврин повідомив, що міськрайонне Товариство «Просвіта» розпочало збір коштів на спорудження у Дрогобичі пам’ятника Лесі Українці, а також про підготовку до відзначення 200-ліття о.Михайла Вербицького.

Богдан Звір укотре наголосив на проблемах мікрорайону вул.Самбірської. Йдеться про незадовільних стан дороги до межі з с.Лішня, а також внутрішніх доріг мікрорайону. Ще більше ці дороги руйнують багатотонні вантажівки, що обслуговують будівництво кварталу індивідуальної забудови на вул.А.Шептицького. Він попросив міського голову допомогти розв’язати згадані проблеми, доки погода ще дозволяє принаймні засипати ями сфрезерованим із ремонтованих доріг асфальтом.

Богдан Пристай звернув увагу, що, порушуючи законодавство, у центрі міста вивіска однієї з банківських установ написана лише російською мовою, хоча у Львові такий же напис зроблений українською. Він також попросив міського голову тримати на особистому контролі розслідування справи щодо зґвалтування та доведення до самогубства неповнолітньої дрогобичанки. А ще наголосив на необхідності ремонту тротуарів на вул. І.Франка.

Згодом слово для оприлюднення звернення до депутатів надали координатору руху «Чесно у Дрогобичі» Богданові Гринчишину. У новому політичному сезоні він побажав депутатам міської й обласної рад плідної, чесної і добросовісної праці на благо громади, завжди дотримуватися присяги, яку народні обранці виголошували на початку каденції. Б.Гринчишин процитував норми статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», де сказано, що депутат «не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями». На сьогодні прозвітували 16 із 50-ти депутатів міської ради, щоправда дехто з них лише опублікував звіт у пресі. А з депутатів облради від Дрогобиччини прозвітував лише Михайло Задорожний. Тож усіх інших народних обранців просять виконати свій обов’язок перед виборцями.

Перейшовши до розгляду питань порядку денного, сесія затвердила звіт про виконання міського бюджету Дрогобича у І півріччі ц.р. За словами доповідачки – начальника фінуправління Оксани Савран, виконання загального фонду бюджету становить 75,4%, а спеціального фонду – 35,7%.

Депутати також затвердили запропоновані зміни до бюджету і перейшли до розгляду блоку економічних питань. У ньому, зокрема, міська рада надала дозвіл державному підприємству «Дрогобицький солевиварювальний завод» на розробку надр. Як пояснив новопризначений директор підприємства Йосип Дяків, донедавна (упродовж 10 років) завод орендувала фірма «Галка-Дрогобич». Договір оренди закінчився, а з ним і ліцензія на добування соляної ропи. Тож тепер новоствореному солевиварювальному заводу слід отримати нову ліцензію від держави, а для цього потрібне погодження місцевої влади.

Згодом народні обранці розглянули блоки земельних та приватизаційних питань. Традиційно з доволі гострими (але цього разу толерантними) дискусіями обговорювали питання щодо надання земельних ділянок під садівництво та будівництво торговельних площ підприємцям ринку. У залі вирували емоції, звучали різні, часом протилежні думки. Зрештою, як кажуть, у суперечці народжується істина. Схоже, саме її й намагалися знайти учасники дискусії.

Ярослав ГРИЦИК

 

Судовий процес у справі скривдженої сироти має бути відкритим

Справа 17-річної сироти з Дрогобича, яку кривдники довели до спроби суїциду, перебуває на контролі Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ України.

Головний міліціонер Дрогобиччини Василь Овчаренко 25 вересня під час сесії Дрогобицької районної ради, відповідаючи на запитання народного депутата Романа Ілика щодо ходу розслідування, повідомив, що у цій справі встановлено осіб, які причетні до злочину, ведуться слідчі дії.

«Винні у цій справі мають понести покарання відповідно до закону, а судовий процес потрібно зробити відкритим, щоб у майбутньому подібного не відбувалось», – зазначив депутат.

Нагадаємо, що 17-річна дрогобичанка-сирота, яку скривдили троє хлопців, у відчаї стрибнула з вікна п’ятого поверху, отримала численні травми. Дівчину прооперували у Львівській міській лікарні швидкої допомоги.

Депутатські звернення та запит, який було озвучено під час сесії ВРУ щодо розслідування цієї резонансної справи, народний депутат скерував Генеральному прокурору та Міністру внутрішніх справ України 13 вересня.

Прес-служба Романа Ілика

 

27 особам вручили матеріальні допомоги

26 вересня у сесійній залі Дрогобицької ратуші відбулося традиційне вручення матеріальних допомог малозабезпеченим мешканцям нашого міста.

Фінансову підтримку отримали 27 осіб на загальну суму 5750 гривень. За інформацією управління праці та соціального захисту Дрогобицької міської ради, від початку року адресні допомоги отримали 646 громадян, котрі опинилися у важкому матеріальному становищі. Загальна сума виплат становить 117250 гривень.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Школи готують до зими

Нарада з директорами навчальних закладів відбулася 26 вересня в сесійній залі Дрогобицької районної ради, в якій взяв участь заступник голови райдержадміністрації Олександр Філіпенко.

У своєму виступі він наголосив, що на переконання Президента України, якісна освіта у сучасному світі – запорука успішності та реалізованості. Саме тому підвищення її доступності та конкурентоспроможності є сьогодні безумовним пріоритетом державної політики. Олександр Іванович наголосив також на важливості якісного харчування учнів та довезення їх шкільними автобусами.

Начальник управління з питань освіти, молоді та спорту Іван Стецко інформував учасників наради про стан готовності шкіл до опалювального сезону. У навчальних закладах проведені внутрішні ремонтні роботи системи опалювання та заміна старих батарей, але залишаються проблемними питання закупівлі вугілля та частково дров для котелень. Найбільш загрозливою є ситуація з подачею тепла в Нагуєвицькій та Попелівській школах, де старі котельні перебувають в аварійному стані.

Також учасникам наради зачитали наказ Міністерства освіти і науки від 08.08.2013р. №1135 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників» та роз’яснили його основні положення.

 

Педагоги району отримають винагороду до Дня вчителя

Голова райдержадміністрації Михайло Винницький дав завдання керівництву управління освіти спільно з фінансовим управлінням РДА забезпечити виплату щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам району до Дня вчителя.

За інформацією фінансистів, сьогодні за кошти районного бюджету є можливість профінансувати лише 20% виплати. Михайло Винницький доручив фінансовому управлінню підготувати відповідне клопотання на адресу департаменту фінансів ОДА щодо виділення додаткової дотації для того, щоб до свого професійного свята сільські педагоги отримали винагороду у розмірі 40% відсотків посадового окладу.

 

Ліки від гіпертонії – за зниженими цінами

26 вересня голова райдержадміністрації Михайло Винницький провів робочу нараду з питань реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Головний лікар районного територіального медичного об’єднання Валерій Паламарчук повідомив, що наказом МОЗ України від 10 вересня 2013 року №794 внесено зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012р. №419. Тепер усі лікарські засоби, задіяні в пілотному проекті, розділені на три групи:

- перша група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає 90-відсотковому відшкодуванню їх вартості;

- друга група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню їх вартості;

- третя група – лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягає відшкодуванню їх вартості.

Михайло Винницький зазначив, що у районі недостатньо реалізується право громадян на придбання ліків від гіпертонії за зниженими цінами. Керівник району доручив районному територіальному об’єднанню спільно з лікувальними та аптечними закладами провести активну інформаційну кампанію серед населення щодо можливостей, які їм дає пілотний проект, особливо відзначивши, що сьогодні вони мають змогу придбати ліки від гіпертонії, оплативши лише 10% вартості. Робочій групі з реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою потрібно активізувати роботу щодо впровадження проекту в районі.

За інформацією прес-служби РДА

 

Про тих, хто потребує нашої опіки та допомоги

Відділом-службою у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради ведеться облік сімей, які мають намір усиновити дітей-сиріт. Їм надається повна інформація та правова консультація щодо процедури усиновлення. Відтак тим, хто планує здійснити свій благородний намір, надається відповідний висновок про можливості усиновлення, і відповідні кандидати ставляться на облік служби.

Станом на 1 січня 2013 року на обліку в службі у справах дітей перебували 18 осіб, які підлягали усиновленню. Протягом 2012 року на обліку було 6 кандидатів у всиновлювачі, знято з обліку трьох кандидатів, які, відповідно, усиновили 3 дітей.

Станом на 20.06.2013 року на обліку у службі перебувають 16 дітей відповідної категорії та 5 кандидатів у всиновлювачі. Протягом 2013 року відділом-службою надано більш як 10 консультацій громадянам, які мають намір усиновити дітей. На жаль, не було усиновлено жодної дитини.

У Дрогобичі та Стебнику проживають понад 30 усиновлених дітей, нагляд за дотриманням прав яких здійснюється відділом-службою у справах дітей.

Сьогодні Міністерство соціальної політики веде цілеспрямовану діяльність щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проте державна політика, яка не має активної підтримки широких верств населення, не є достатньо ефективною.

Ще раз нагадуємо, що детальну інформацію з питань усиновлення можна отримати у відділі-службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Служба у справах дітей

 

Дошкільна освіта у районі

24 вересня, відповідно до плану роботи, затвердженого головою райдержадміністрації Михайлом Винницьким, у РДА відбулася робоча нарада з питань охоплення дітей району дошкільною освітою.

Заступник голови РДА Олександр Філіпенко, який провів нараду, наголосив, що розвиток дошкільної освіти є одним із першочергових завдань відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України». Відзначалося, що упродовж 2012-13 років у районі відбулися позитивні зміни у цьому напрямі. Так, відкрито дошкільні підрозділи у Літинському (І група), у Лішнянському (2 групи), Новокропивницькому (І група), Опаківському (І група) навчально-виховних комплексах. Додатково відкрито одну групу в уже чинному на той час Летнянському НВК. Однак відсоток охоплення дітей дошкільною освітою у районі все ще низький. Тому слід і надалі працювати над тим, щоб розширити мережу дошкільних закладів, а також зменшити чергу на влаштування дітей у ДНЗ.

Олександр Філіпенко зазначив, що дошкільна освіта має гнучко реагувати на сучасні зміни, допомагати дитині реалізувати свій природний потенціал, дбати про здоров’я та гармонійний розвиток дітей.

Учасники наради обговорили перспективи розвитку дошкільної освіти в районі до кінця цього року і на наступний рік, можливість відкриття нових навчально-виховних комплексів, а також додаткових груп у чинних НВК та дитсадочках.

 

Голова рда відвідав Ясеницю

27 вересня голова районної державної адміністрації Михайло Винницький здійснив робочу поїздку в с.Ясениця-Сільна.

У рамках Всеукраїнського Дня дошкілля очільник району відвідав Ясенице-Сільнянський навчально-виховний комплекс І-ІІ ст. Михайло Винницький ознайомився з умовами навчання та виховання дітей. Під час зустрічі з педагогічно-виховательським колективом він зазначив, що Президент України ставить завдання перед органами місцевої влади створити належні умови для забезпечення якісною дошкільною освітою сільських дітей.

Відповідно до нових соціальних ініціатив глави держави «Діти – майбутнє України», до кінця цього року в Ясенице-Сільнянському НВК буде відкрито додаткову групу з повним режимом дня.

За інформацією прес-служби РДА

 

З 1 жовтня залізничні квитки подорожчають на 10%

Від 1 жовтня в Україні на 10% зростуть ціни на залізничні квитки. Подорожчання стосується перевезень на звичайних потягах – в купе і плацкартах. Вартість квитків на електрички, купе класу «СВ» і швидкісні «Інтерсіті+» залишиться на колишньому рівні.

Про це ЗМІ повідомила адміністрація «Укрзалізниці».

Збільшувати ціни на СВ не будуть, бо категорія пасажирів, яка може дозволити собі подорожувати у таких вагонах, може просто пересісти на літаки. Більше ціни на квитки до кінця року не зростатимуть.

Як уже повідомлялося, у Мінінфраструктури пояснили, що зростання вартості проїзду залізничним транспортом дозволить частково зменшити збитковість пасажирських перевезень і спрямувати частину коштів на капітальний ремонт вагонів.

Вл.інф.

 

«Дари осені» у ЗОШ №4

Після теплого сонячного літечка до нас завітала багата і казкова осінь. Не оминула вона і нашого рідного міста. Саме цієї прекрасної пори, наше древнє та історичне місто відзначає одне з найулюбленіших свят дрогобичан – День міста. З нагоди цього свята у місті відбулося багато цікавих заходів, у яких наша шкільна родина брала активну участь.

Особливо хотілося б звернути увагу на справжнє свято краси і фантазії – виставку осінніх композицій «Дари осені», яке відбулося 20 вересня в приміщенні ЗОШ №4. У підготовці цього свята були задіяні всі класні колективи. Неоціненну допомогу їм надали батьки. На виставці були представлені ікебани з квітів, листя та гілок, складні композиції з овочів і фруктів. Незвичайні тварини з природного матеріалу, овочеві скульптури казкових героїв, яскраві корзини з дарами осені, квітковий корабель і чарівна жар-птиця дивували усіх. У кожній композиції відчувалася любов до рідної землі, рідного міста.

Виставка додала усім оптимізму і створила позитивний настрій у переддень народження нашого міста. Всі залишилися задоволеними і учні, які разом із батьками і вчителями виявили неабиякий творчий підхід, продемонстрували вишуканий смак, свою фантазію та майстерність, і глядачі, які змогли насолодитися неймовірною красою і пишністю осінніх композиції. Тому з впевненістю можна сказати, що свято краси і казки, присвячене Дню міста у нашій школі, вдалося.

Н.ЛЮТИК, учитель початкових класів ЗОШ №4 м.Дрогобич

 

Олена Невмержицька – у когорті докторів наук

Буквально днями кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького педуніверситету Олена Василівна Невмержицька захистила докторську дисертацію з проблем розвитку аксілогічних ідей у вітчизняному освітньому просторі.

Шлях 39-річної вченої до успіху склав декілька років. Спершу вона ґрунтовно підійшла до пошуку і систематизації матеріалу, відтак згодом досить таки швидко підготувала до «друку» свою працю. За словами вчених-фахівців, дисертація знайде гідне місце у загальнонаціональному освітньому доробку із цієї проблематики.

Олена Василівна стала шостою з випускників Уличненської СШ, хто захистив докторську дисертацію.

Відтак на згаданій кафедрі працює шість докторів наук. І це, звісно, додає їй престижності. А загалом нині в університеті викладають різні дисципліни 55 докторів наук.

Вл.інф.

 

НА ЗАМІТКУ ВОДІЯМ

Від 1 жовтня рух поза населеними пунктами – із включеними фарами

Згідно з вимогами п.9.8. Правил дорожнього руху України, з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути включені денні ходові вогні, а у випадку їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Про це повідомляє Державтоінспекція.

Ці зміни спрямовані насамперед на забезпечення безпеки учасників дорожнього руху, як водіїв, так і пішоходів.

Крім того, у ДАІ нагадують, що за порушення цієї вимоги ПДР України відповідно до статті 122.ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене стягнення штрафу від двадцяти п’яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (425-510 грн.).

Вл.інф.

 

Рада дозволила не змінювати «радянські» посвідчення водія

Водійські посвідчення старого зразка можна буде не змінювати. За такі зміни до законодавства у вівторок проголосували 314 депутатів. Про це повідомила інтернет-газета «Українська правда».

Зокрема, були внесені зміни до закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» щодо врегулювання питання дії посвідчень водія зразків бланків, затверджених органами влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Згідно зі змінами, водійські посвідчення, видані з використанням бланка СРСР, можуть бути замінені на посвідчення нового зразка за бажанням власника і у випадках, передбачених чинним законодавством.

Нагадаємо, від 1 січня 2014 року водійські посвідчення СРСР мали стати недійсними.

 

Перехрестя «на катюші» стане безпечнішим

Дорожнє кільце на перехресті доріг перед в’їздом до Дрогобича з боку Стрия, через яке стаються автомобільні аварії, демонтують. Про це заявив на сесії Дрогобицької районної ради начальник ДП «Львівський облавтодор» Віктор Багрій.

За словами посадовця, він особисто був очевидцем понад півтора десятка аварій на цьому місці. «Тож гарантую: одразу після проведення Міжнародного економічного форуму у Трускавці ми візьмемося за цю ділянку дороги. Кільце заберемо, зробимо зрозумілу для усіх розмітку», - запевнив керівник облавтодору, та висловив сподівання, що відтак аварій, особливо із летальними наслідками, на цій ділянці дороги поменшає.

 

КРИМІНАЛ

Поплатилася за необачність

38-річний дрогобичанин побив свою подругу, яка випадково прихопила його мобільний телефон. Внаслідок чого, 33-літня жінка отримала ушкодження середньої важкості.

«Прикра подія відбулася 23 вересня ц.р.»,- повідомила працівник слідчого відділення Дрогобицького міськвідділу міліції Ірина Возняк. Спочатку чоловік пригостив подругу алкогольними напоями. Захмелівши, жінка помилково забрала телефон свого приятеля. Невдовзі давні друзі розійшлися. Через деякий час чоловік виявив відсутність мобільного телефону. Розлючений і добре захмелілий, він запідозрив подругу у злих намірах і вирішив викрити її непорядність.

Знаючи куди подалася приятелька, чоловік відшукав її і накинувся на неї з кулаками. Останню не врятували навіть чистосердечне зізнання у ненавмисних намірах привласнити чужу річ. Озвірілий чоловік схопив дерев’яну палицю і почав гамселити нею жінку по всіх ділянках тіла, навіть по голові.

«Зловмисник умисно заподіяв тілесні ушкодження середньої тяжкості, які не є небезпечними для життя і не потягли за собою наслідків, передбачених у ст.121 ККУ. Але побої спричинили тривалий розлад здоров’я. Тобто особа вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 Кримінального кодексу”, - пояснив ситуацію начальник Дрогобицького міськвідділу, полковник міліції Василь Овчаренко.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

«101» ІНФОРМУЄ

«Червоний півень» забрав людське життя

За інформацією начальника Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області Романа Свястина, 24 вересня близько 9.00 у с.Літиня Дрогобицького району Львівщини в дерев’яному житловому будинку, критому бляхою, виникла пожежа. На місці події виявили тіло власника будинку.

Вогонь пошкодив стіну загальною площею 0,5 кв.м. Пожежу місцеві мешканці ліквідували підручними засобами, пожежно-рятувальні підрозділи не викликали.

Причина пожежі встановлюється. Проводиться дослідча перевірка.

Вікторія ЛИШИК

 

Шануймо мудрих та багатих літами

Сьогодні, 1 жовтня, людство відзначає Міжнародний день людей похилого віку, а Україна в цей день також шанує ветеранів. Ця дата покликана зосередити увагу на індивідуальних та соціальних потребах літніх людей, забезпечити їм гідний рівень життя, а також підвищити поінформованість суспільства щодо їх проблем. Це вияв глибокої поваги суспільства до людей старшого покоління, яким судилося перенести голодомор, тяжкі роки війни та повоєнний час.

На сьогодні в Україні створено законодавчу систему соціального захисту осіб похилого віку, прийнято низку законів, спрямованих на розв’язання соціальних питань, основні з яких Закони України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний захист дітей війни», «Про жертв нацистських переслідувань» тощо.

Турбота про людей похилого віку займає центральне місце в діяльності управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради. Протягом року спеціалістами управління проведена значна робота з втілення у життя програм Уряду щодо розв’язання питань, пов’язаних з потребами населення міста, особливо найбільш незахищеної її частини. Передусім це стосується забезпечення інвалідів необхідними технічними засобами реабілітації. З цією метою управління налагодило тісну співпрацю з багатьма підприємствами-виробниками всієї Україні, які мають державне замовлення на виготовлення та постачання засобів реабілітації для інвалідів. Завдяки такому співробітництву з початку року 86 осіб із особливими потребами отримали різні засоби реабілітації (для пересування, особистої рухомості, гігієни, спілкування та обміну інформацією тощо) на загальну суму 124 тис. гривень. Як приклад, днями управління отримало 16 засобів для особистої рухомості.

Варто наголосити, що управління щомісяця проводить виплату допомоги по догляду за особами похилого віку, яким виповнилося 80 років і більше. Ця допомога передбачена бюджетами державного та місцевого значень.

Керівництво та фахівці управління завжди відкриті для спілкування з тими, хто цього потребує найбільше, тому систематично проводиться робота з вивчення повсякденних потреб та умов проживання пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку, прикутих до ліжка хворих з метою підвищення рівня їх соціально-побутового обслуговування.

Для людей, які не мають можливості безпосередньо прийти на прийом до спеціаліста, існують щоденні “гарячі” телефонні лінії за номерами 3-57-80 та 41-06-14, завдяки яким мешканці міста мають можливість отримати необхідну інформацію в оперативному режимі, а фахівці управління – миттєво відреагувати на проблему громадян.

Утім, важливо, щоб не тільки влада дбала про літніх людей, а й кожен громадянин пам’ятав про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами похилого віку. Людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до них – це гуманний обов’язок кожної людини. І нехай у кожного з нас вистачить часу віддати данину поваги своїм батькам. Бережіть своїх близьких, не забувайте про них і частіше даруйте їм радість спілкування.

Іван ТЕРЛЕЦЬКИЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

***

Щиро вітаємо підопічних міського терцентру з Міжнародним днем людей літнього віку.

Ваше посріблене волосся свідчить не лише про старість, але й про безмірне багатство душі. Тож як не вклонитись Вам у цей святковий день, дякуючи за життєву мудрість, безмежну жертовність заради блага близьких і щирі, люблячі серця! Хай ніколи не згасає осяйна усмішка на Ваших устах, а у серці вічно горить незгасимий пломінь добра, любові й віри.

Бути поруч з Вами, шановні громадяни похилого віку, допомагати Вам і дбати про те, аби Ваші очі світилися щастям, – це почесна місія для нас, працівників Дрогобицького міського терцентру.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму й впевненості у завтрашньому дні. Не забувайте, що ви не самотні, бо завжди знайдуться добрі люди, які подадуть руку допомоги й з пошаною та трепетом цілуватимуть Ваші натруджені руки.

Нема більшого щастя на землі, як подарувати людині в літах хоча б кілька щасливих миттєвостей, розрадити у важку годину й запевнити, що дорогою життя вона йтиме не сама. Розуміючи це як власне покликання, працівники міського терцентру завжди допоможуть Вам і проявлять милосердя та співчуття. Тож нехай на поріг Вашої душі ніколи не ступають безнадія і відчай, а Господь оберігає від тривог та негод. Зичимо Вам від щирого серця безхмарної старості, тепла й поваги близьких на многії й благії літа!

Нехай Господь наснаги додає

Десятки літ ще мріяти, творити!

Щоб Ви змогли усе життя своє

В здоров’ї й радості багато літ прожити!

 

Хоча на скронях сивина,

Хай в серці гомонить весна,

В очах сміється сонце золоте,

А дерево життя зростає і цвіте!

Колектив Дрогобицького міського

територіального центру

соціального обслуговування пенсіонерів

та одиноких непрацездатних громадян

***

Низький уклін Вам, сивочолі!

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня відзначається Міжнародний день громадян похилого віку.

Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Старші люди пронесли крізь своє життя нетлінні та невмирущі людські цінності, вірність рідній землі, зберегли для нащадків найкращі національні традиції, навчили нас долати труднощі та бути достойними своєї держави.

Директор Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) О.І.Тринчук та очолюваний нею колектив щиро вітає своїх підопічних зі святом та хоче побажати аби Ваша осінь була тихою і спокійною, щоб буйні вітри оминали Ваші оселі.

Не сумуйте, старенькі, не плачте, за всім тим, що пішло в майбуття.

Сині весни пройшли, промайнули, наче коні промчали літа.

Не помітили їх, не збагнули, як настала пора золота…

Хай доля Вам сміється журавлина, поля розлогі колосом цвітуть.

Нехай червоні ягоди калини щасливу осявають путь.

Нехай добро до Вас щодня прибуває, як струмінь чистої, джерельної води,

Хай зло далекими стежками обминає, а радість поруч йде в житті завжди.

Живіть в здоров’ї, мирі, силі, хай проти Вас роки будуть безсилі.

Хай Матір Божа Вас охороняє, а Господь Бог із неба щастя посилає.

 

Як пластуни новий рік розпочали

Нещодавно, вже вкотре громада відсвяткувала День міста. До свята дрогобицькі пластуни організували пластовий ярмарок. Метою акції насамперед було ознайомлення дрогобичан і гостей з організацією Пласт та її популяризація і спроба заохочення свідомої молоді та людей старшого віку до співпраці.

Напередодні дійства, пластуни активно готували ручні вироби, придумували забави та дійства, а напередодні свята дівчатка пекли тістечка. Праця аж кипіла в молодих руках.

За давньою традицією, пластуни проводять свої особливі церемоніали. Так, об одинадцятій ранку, учасники організації зібралися біля офісу Пласту, що на вул. Я.Осмомисла,10. Уже за півгодини у парку ім. Степана Бандери, встановили прапор, дівчата та хлопці розпочали новий пластовий рік. Після завершення усіх церемоніалів, почали розкладати крамнички з різними виробами, а саме: різноманітні браслети, підвіски, вироби з бісеру тощо. Також кожен охочий зміг придбати тістечка власного виробництва. Хлопці розважали перехожих конкурсами. Тут же розташувалася виставка фотографій, які кожен міг придбати за символічну ціну. А далі пластунки ходили вуличками Дрогобича та розповідали усім зацікавленим про Пласт.

О шостій годині вечора завершилася праця пластового містечка. Усім, хто долучився до нашої акції, оголосили подяки. А загалом наш захід пройшов дуже успішно, тож тепер очікуємо поповнення чисельності пластунів у Дрогобичі.

Галина НИКОЛИН

 

Змії завжди небезпечні

В обласному управлінні охорони здоров’я підтверджують, що випадки зміїних укусів час від часу трапляються. На жаль, до звітної статистики вони не входять, позаяк їх реєструють на місцях у районних лікарнях, тому точна кількість покусаних мешканців Львова та області наразі невідома.

Зоологи помітили, що активність гадюк і їхня агресивність значно зросли. Вони тепер не лише кусають людей, які становлять для них гіпотетичну загрозу, а й самі заповзають у помешкання громадян чи демонструють досі не бачену схильність до активних дій. Слід зазначити, що вітровали попередніх років неабияк сприяли поверненню «повзючих» у місцини, де про них уже майже забули. Повалені дерева в районі коренів дають чудовий прихисток для плазунів. Спалах місцевої популяції лисиць теж «на руку» гаддю, яке полюбляє мешкати в лисячих норах. Побільшання на наших теренах покинутої ріллі призвело до утворення на великих площах безлічі мишачих нір, а миша, як відомо, – улюблена здобич гадюк. Окрім того, мисливці помітили, що в наших лісах чомусь катастрофічно поменшало їжаків і хижих птахів – основних ворогів гаддя. Слід наголосити, що активне життя гадюки розпочинається на початку травня, коли у гадів починається сезон весіль. У цей час у лісі можна побачити цілі клубки цих змій. Потім гадюка відкладає понад десять яєць, з яких одразу ж вилуплюються гадюченята, вже здатні на небезпечний укус.

 Двох однакових гадюк не буває

«В околицях Львова водяться переважно цілком безпечні вужі, які на людей не нападають і не кусаються, навіть якщо їх зловити. Проте й отруйні змії все частіше трапляються у таких місцях, де раніше їх не було, – коментує «Ратуші» Ігор Антахович, директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру. – Певною мірою це пов’язано з глобальним потеплінням, адже на планеті стало набагато тепліше, і для рептилій створилися ідеальні умови. Ще одна причина – занепад сільського господарства: раніше активно розорювали землю, винищували гризунів, і змії тікали з цих територій. Тепер городи пустують, там заводяться миші, які є головним кормом для гадюки звичайної. Вони, до речі, дуже швидко розмножуються. Статевозрілими вони стають у три-чотири роки, але доросла змія може за один раз народити 16-18 гадюченят, які одразу мають отруту, самі харчуються і швидко ростуть. А зважаючи на теперішній теплий і вологий клімат, для них створилися найоптимальніші умови. Є ще певні репродуктивні цикли, які майже збігаються з циклом розмноження гризунів».

Тож не варто дивуватися, що отруйні змії попадаються в околицях Львова. У живій природі на території Західної України та Хмельницької області, водиться лише гадюка звичайна. На південному сході України живе гадюка степова. На півночі подекуди – гадюка Нікольського. За словами експерта, гадюки дають про себе знати досить голосним шипінням. Змія навряд чи стане нападати, якщо людина опиниться неподалік неї. Вона стане шипіти, тоді слід зупинитися і почекати, коли вона сама відповзе на безпечну відстань. Та й з вигляду гадюку з вужем не сплутаєш. Якщо вуж має стабільні зовнішні ознаки (заокруглену голову та жовті або білі «вушка»), то отруйна гадюка досі не сформувалася, вона постійно еволюціонує, тому зустріти двох однакових за забарвленням гадюк практично неможливо. Забарвлення тих гадюк, що водяться на нашій території, коливається у трьох тонах, уточнює фахівець. «Від світло-білого і до сірого тону, навіть до зеленкуватого чи бірюзового тіла з чітким малюнком чорного зиґзаґа на ньому, – розповідає Ігор Антахович. – Ще є фон тіла від червоного до темно-коричневого з чорним зиґзаґом, і нарешті – абсолютно чорні особини (меланісти). Крім того, в гадюк – трикутна форма голови».

 Якщо все-таки вкусить…

Якщо наступити на гадюку, то вона радше вкусить. Пан Антахович радить у такому випадку найперше – не панікувати. Певна річ, експерт радить звертатися до лікаря, але якщо такої можливості одразу нема, то перша допомога повинна виглядати приблизно так. Максимально видавити з укусу отруту. Відсмоктувати її експерт не рекомендує, адже в роті можуть бути відкриті рани, і отрута одразу потрапить у кров. У такому випадку може набрякнути обличчя чи горло, і людина може навіть задихатися. «Вражену ділянку треба обробити перекисом водню чи хоч би промити водою, – розповідає послідовність дій Ігор Антахович. – Потім, якщо є така можливість, прикласти до місця укусу холодний компрес, найкраще – марлю, змочену в розчині води й оцту. Якщо такої можливості нема, то вражену ділянку треба знерухомити. В жодному разі не перетискати сильно, просто зафіксувати пов’язкою. Перетискати не можна тому, що отрута починає діяти в локалізованому місці й може завдати серйозної шкоди, адже отрута «роз’їдає» стінки кровоносних судин, тому на місці укусу бувають великі синці й навіть почорніння. Якщо ж першу допомогу надали правильно, то всі симптоми укусу зникають за два-три тижні. Обов’язково багато пити та вводити антигістамінні чи сечогінні препарати. Так «їдь» швидше виведеться з організму».

Михайло КНИШ, завідувач навчально-консультаційного пункту м.Трускавець

 

Фанати своєї справи: дві спортивні історії

Володимир та Ігор йдуть слідами Хосе

Понад чверть століття тому, вчитель фізкультури СШ №2, колишній футболіст команд-майстрів Хосе Турчик на громадських засадах зорганізував футбольну школу. Провівши селекцію у школах міста, він відібрав до занять футболом дітей, котрі мали задатки до цього виду спорту. Згодом його вихованці успішно виступали у різних лігах чемпіонату України, а 35-річний Богдан Єсип й далі грає у першоліговому «Олімпіку», в якому нещодавно забив сотий гол за футбольну кар’єру.

Цією протоптаною дорогою вирішили йти самовіддані фанати футболу - Володимир Кондай та Ігор Грабовенський, котрі на свій страх і ризик заснували на громадських засадах ДДСК «Дрогобич». Їхню ініціативу підтримали Олег Соломаха та Ярослав Копина. Перший – погодився стати віце-президентом, другий – президентом. Нині у школі займаються 90 дітей. Вони забезпечені спортивною формою, інвентарем. Клуб вишукує спортивні майданчики у школах, проте найближчим часом, очевидно, буде мати сталу базу. На прилеглій території до ЗОШ №8 планується спорудити футбольне поле зі штучним покриттям, а також модульний спортзал. І в цьому контексті варто згадати нинішнього професора Дрогобицького педуніверситету Миколу Лук’янченка, який подбав, щоб футбольне поле «Долотника» мало справжнього і реального господаря. Згадуючи азартну і спортивну вдачу професора, не сумніваємося, що завдяки спільним зусиллям дитячий футбол у Дрогобичі стане спортом номер один. Слід зазначити, що уже два вихованці ДДФК «Дрогобич» Юрій Копина і Максим Соломаха грають за дубль харківського «Металіста», а Юрій Онуфлійчук навчається у футбольній академії цієї вищолігової команди.

Саме під егідою харківського клубу у рамках святкування Дня Дрогобича і відбувся футбольний турнір за участю десяти команд зі Львова, Стрия, Самбора, Моршина та Дрогобича. Учасники були представлені двома віковими групами (2002-2003 р.н.) і (2004-2005 р.н.). Матчі проходили за коловою системою.

Серед старшої групи переможцями стали вихованці дрогобицького тренера Василя Карпина. Самбірчани і львів’яни, відповідно, посіли наступні місця. В іншій віковій категорії моршинці стали першими, львів’яни – другі, стрияни – треті. Четверте місце зайняли гравці ДДФК «Дрогобич». Це теж успіх, позаяк діти займаються футболом якихось три місяці.

Спортивне журі визначило кращих гравців турніру. В обох групах воротарі дрогобицьких команд, зокрема Юрій Гриців і Віталій Кімакович були кращими. Під завершення турніру завітали на стадіон Андрій Панчишин та Роман Гайдук. Зі свого «фонду» вони придбали спортивні статуетки для юних футболістів. І це є свідченням того, що клуб має серйозну і порядну репутацію. Більше того, спонсори і меценати влаштували для дітей байкерське шоу, на якому свою майстерність демонстрували мотоциклісти. Спортивне свято вдалося, і в цьому заслуга тих людей, прізвища яких згадувалися вище.

Володимир ТУРМИС

 

«Медик» підтримує медик

Дрогобицька велошкола «Медик», хоча і має скромну матеріально-технічну базу, на тлі потужних аналогічних структур України, проте аж ніяк не поступається за масовістю залучення дітей до цього виду спорту, результатами. І секрет цього феномену – у працелюбності людей «Медика», починаючи від керівника, тренерів, механіка та ін. Там не імітують роботу – там дбають про здоров’я нації.

За декілька десятиліть існування у школі виплекали чимало відомих велогонщиків, імена яких відомі у світі велоспорту. Звісно, не всі можуть стати чемпіонами чи призерами, але ті, хто колись пов’язав свої юнацькі роки з велоспортом, до кінця життя залишаються ентузіастами та прихильниками їзди на ровері. А це – здоров’я, настрій і бадьорість.

У всі часи функціонування «Медика» тамтешній колектив зіштовхувався із фінансовими і побутовими проблемами. Однак вони жодного разу не подумали про закриття велошколи. Ще при житті, будучи важко хворим, Ігор Романишин благав своє оточення: за будь-яких умов і обставин не припиняти діяльності школи. Теперішній директор Павло Попович робить все можливе і неможливе, щоб побажання засновника велошколи гідно виконувалося. Благо, що знаходяться люди, котрі всіляко підтримують «Медик». Останнім часом своє плече підставляє народний депутат України Роман Ілик. «Лікар, за освітою доктор медичних наук, - говорить директор велошколи Павло Попович, - допоміг нам відремонтувати автобус, яким ми зараз курсуємо на різні змагання. А їх у нас вдосталь».

До речі, нещодавно на юніорському чемпіонаті України із багатоденної гонки вихованець «Медика» Юрій Поляков став чемпіоном. За цей титул боролися представники 12 міст України. Не встигли вщухнути пристрасті від цього турніру, як знову два вихованці «Медика» (Юрій Поляков і Віталій Костирко) у командній гонці разом із львів’янином і сімферопольцем піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу. Дрогобичани виконали норматив майстра спорту України. Знову не обійшлося без підтримки Романа Ілика.

Володимир ТУРМИС

 

Переваги отримання пенсії на пошті

Великим досягненням Української держави є законодавчо закріплене за пенсіонером право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожної літньої людини, адже в будь-якому варіанті за отримання пенсії пенсіонер не платить жодної копійки.

Послуга з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги є однією з найбільш поширених та соціально значущих, надається українською поштою впродовж багатьох років і головною її ознакою є висока якість обслуговування, надійність та безпека.

Наші пенсіонери мають дуже велику і значну перевагу – пенсія доставляється листоношею додому, тобто їм немає необхідності ходити по вулиці з одержаною сумою грошей. Для пенсіонерів це передовсім – гарантія їх особистої безпеки.

А що вже казати про погодні умови, не завжди добре самопочуття, певні труднощі, пов’язані з необхідністю добиратися до місця виплати коштів тощо.

Так вже склалося, що на сьогодні листоноша для багатьох людей – це і «представник держави» і найкраща порадниця, і головне – чуйна людина, яка може майже все: прийняти оплату комунальних послуг, принести товари роздрібної торгівлі, які продаються на пошті, оформити передплату на газети та журнали, допомогти поповнити мобільний телефон, купити квиток на транспорт, замовити та доставити ліки, товари за каталогом і багато іншого.

На жаль, цією послугою на сьогодні користуються лише 6,5 млн осіб, що менше половини від загальної кількості пенсіонерів.

Звичайно, ця кількість різниться залежно від регіону: найбільше пенсіонерів області обслуговуються Тернопільською дирекцією – 67,1% від загальної кількості, найменше Дніпропетровською дирекцією – лише 31,2%.

Безперечним є те, що більшість новопризначених пенсіонерів отримують пенсії в банківських установах. Однак «молодим» пенсіонерам необхідно врахувати й те, що, отримавши пластикову картку, пенсіонер стає користувачем карткового рахунку і вся турбота з боку банку до нього спрямована лише на суму залишку коштів на цьому рахунку.

І банк зовсім не цікавить, як літня людина добиратиметься до банкомату чи до філії банку, через що пенсіонери часто передають свої картки родичам, сусідам, щоб ті одержали для них гроші.

І якщо кошти пенсіонерів, які виплачуються через пошту, мають цільове призначення, то банківські установи використовують їх у своїй господарській діяльності, і підпадають під певні ризики.

Отже, зваживши всі «за» та «проти» пенсіонери можуть самостійно визначитися зі способом одержання пенсії: через пошту чи банківську установу, і за бажанням змінити установу, яка здійснює виплату пенсій, а працівники поштового зв’язку запевняють, що і надалі прикладатимуть якнайбільше зусиль, щоб гарантувати нашим споживачам максимальну зручність у користуванні послугами поштового зв’язку на всій території країни.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

За ухилення від сплати податків порушено кримінальну справу

За матеріалами головного оперативного відділу Дрогобицької ОДПІ порушено кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами державного підприємства санаторно-курортного типу м.Трускавець.

У результаті проведеного дослідження з питань дотримання вимог податкового законодавства за 2011 рік з’ясувалося, що службові особи підприємства занизили сплату платежів до бюджету на суму 3 млн грн. Триває досудове розслідування.

 

Боротьба з контрафактними сигаретами триває

У результаті заходів, що проводяться у рамках широкомасштабної операції  «Тютюн-Контрафакт-2013» працівники головного оперативного підрозділу Дрогобицької ОДПІ виявили 7 фактів незаконної реалізації тютюнових виробів. З незаконного обігу вилучено 16 847 пачок сигарет. Приблизна вартість вилученого товару складає 140 тис. грн. Шість осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Любомир ЛОНЕВСЬКИЙ, начальник ГОВ Дрогобицької ОДПІ, підполковник податкової міліціїСоздан 01 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником