ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Ретроавтопарад у Дрогобичі
27-29 вересня, у рамках святкування Дня міста, у Дрогобичі на площі ринок діяла виставка ретро автомобілів. Колекцію машин не лише вітчизняного, а й зарубіжного виробництва привезли до нашого міста активісти Львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-Козак». Цей захід став частиною програми ралі ІІ категорії (туристичний збір) історичних автомобілів «Леополіс історик ралі «Золота підкова-2013».

Його мета – сприяти розвиткові автомобілізму та автомобільного туризму, популяризувати та поширювати рух збереження та відновлення класичних автомобілів, розвивати туристичну привабливість регіону в Україні та за кордоном. Ралі включене до Календарного плану офіційних змагань Автомобільної федерації України (ФАУ) 2013 року.

У п’ятницю на головну площу Дрогобича прибули автомобілі, які тепер належать до категорії «ретро». Більшу частину з них становили улюблені в народі «горбаті» «Запорожці» – ЗАЗ-965. Компанію їм склали два мотоцикли, дві старовинні німецькі автівки марки «БМВ» та один «Фольксваген». Оригінально виглядав переобладнаний «Москвич-401» з двигуном, сидіннями та ходовою частиною від сучасного «БМВ».

Ближче до вечора до них приєдналися ще й ретро-автомашини з Польщі та Словаччини. Тож не дивно, що дрогобичани та гості міста залюбки фотографувалися біля доглянутих старовинних автомобілів, які виблискували наче нові.

П’ятничного вечора відбувся перший етап ралі трасою «Дрогобич-Трускавець-Дрогобич». У суботу на другому етапі автомобілі проїхали за маршрутом «Дрогобич – Борислав – Східниця – Нагуєвичі – Лішня – Дрогобич» із зупинками у зазначених населених пунктах та додатковими завданнями для водіїв на вправність керування авто та екскурсійною програмою.

У неділю на площі Ринок представники автоклубу «ЗАЗ-Козак» організували програму святкування Дня народження «Запорожця» для дітей з сиротинцю та учнів молодших класів. Їх частували тортом у вигляді автомашини, проводили конкурс на знання Правил дорожнього руху.

Подяку Дрогобицької міської ради за організацію «Леополіс історик ралі «Золота підкова-2013» отримав віце-президент ГО «Авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак»Роман Фернеза. Грамотою Дрогобицької міської ради нагородили екіпаж №27 у складі Андрія та Яреми Курахів за перемогу в «Леополіс історик ралі «Золота підкова-2013». Організатора та переможців також відзначили пам’ятними подарунками. Усі нагороди вручив секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик.

Згодом для учасників ралі провели екскурсійну програму. Гостям запланували відвідини старовинних церков Св.Юра та Воздвиження Чесного Хреста, Меморіалу «Тюрма на Стрийській», музей Бруно Шульца.

Упродовж ралі «Золота підкова-2013» його учасники мешкали у готельно-курортному комплексі «Карпати» (Трускавець), керівник якого Лев Грицак люб’язно погодився прийняти гостей-автомобілістів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Я.ГРИЦИКА та Ірини НАУМ’ЯКСоздан 01 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником