ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 8 жовтня 2013р.
Асоціація «Франковий край» уже має Статут

Нещодавно на Дрогобиччині створено Асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край».

Це – колегіальний орган, який має об’єднати зусилля представників органів місцевого самоврядування, для розв’язання проблемних питань краю та розвитку регіону. На засіданні, яке відбулося 30 вересня, затверджено остаточну редакцію Статуту Асоціації. Участь в засіданні взяли народний депутат України Роман Ілик, міський голова Трускавця Руслан Козир, міський голова Стебника Василь Пецюх, голова районної ради Михайло Сікора, заступники голів міст, депутати різних рівнів.

Наступним кроком стане реєстрація новоствореного об’єднання в органах юстиції. Також на засіданні погоджено, що юридичною адресою «Франкового краю» буде Трускавецька міська рада.

Вл.інф.

 

Солевиварювальний завод готує документацію на використання надр

На сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення про надання дозволу державному підприємству «Солевиварювальний Дрогобицький завод» на розробку документації щодо використання надр.

Нагадаємо, що у квітні цього року завершився термін дії договору оренди Дрогобицького солевиварювального заводу. Орендар заводу – ДП «Галка-Дрогобич» заборгував до Державного бюджету за оренду майна 700 тис.грн. та ще майже 1 млн грн. до міського бюджету. Аби уникнути закриття та ймовірного банкрутства найстарішого солевиварювального заводу Європи, 6 червня Наказом Міністра агропромислової політики створено ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод». Директором підприємства призначено Йосипа Дяківа.

Як зазначив перший заступник міського голови Олександр Коростельов, зараз іде розвиток цього підприємства і є великі надії, що незабаром, уже як державне, воно запрацює.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Засідав районний оргкомітет із підготовки до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка

4 жовтня відбулося засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 200-х роковин народження Тараса Шевченка. Засідання провів заступник голови райдержадміністрації, заступник голови оргкомітету Олександр Філіпенко.

У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Роман Урбан, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, керівники структурних підрозділів РДА, представники громадських організацій.

На засіданні обговорено низку організаційних заходів – впорядкування пам’ятників та пам’ятних знаків Тарасові Шевченку на території району, зокрема, пам’ятника на автодорозі «Дрогобич-Самбір», проведення мистецьких та наукових заходів, видання поліграфічної продукції, закладення липової алеї на честь ювілею Великого Кобзаря. Йшлося про залучення до ювілейних заходів учнівської молоді, про необхідність широкого висвітлення у місцевих засобах масової інформації матеріалів, приурочених до цієї знаменної дати.

Оргкомітет також приймає пропозиції від громадськості щодо відзначення Шевченкового ювілею на території району. Телефон відділу культури і туризму райдержадміністрації 3-88-52.

За інформацією прес-служби РДА

 

До 71-річчя УПА – екскурсії у музей «Тюрма на Стрийській»

У Дрогобичі з нагоди 71-ої річниці утворення УПА, впродовж жовтня для студентів та школярів Дрогобича і Стебника заплановані тематичні екскурсії до музею «Тюрма на Стрийській».

Як зазначила начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Олександра Пашко, вже розроблений та погоджений графік відвідування музею. Діти матимуть можливість за допомогою екскурсовода більш детально довідатися про трагічні події, що відбувалися у 1939-1941 роках, а згодом: з середини 44-го до середини 50-х у Дрогобичі на території катівні НКВД, що розташовувалася на вул.Стрийській,3.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Михайло Задорожний зробив подарунок бібліотекарям

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Михайло Задорожний взяв участь в урочистостях з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек у Дрогобицькому районному Народному домі.

Як наголосив п.Михайло, наше суспільство віддає данину шани людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. Сьогодні важко переоцінити роль цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток освіти, культури, духовності.

Для підтримки бібліотек Дрогобицького району та збільшення бібліотечних фондів депутат виділив 4 тисячі гривень.

Прес-служба Михайла Задорожного

 

Дрогобич готується до ювілею Кобзаря

Минулого четверга у малому залі засідань міської ради під головуванням мера Олексія Радзієвського відбулося засідання організаційного комітету з підготовки святкування 200-річчя від дня народження велича українського народу Тараса Шевченка.

За словами міського голови, Президент уже підписав Указ щодо підготовки до цієї знаменної дати.

- У Дрогобичі 200-ліття Шевченка має бути перетворене на масштабне вшанування, і тому комітет має докласти максимум зусиль, аби святкування пройшло на належному рівні, – наголосив О.Радзієвський.

Оргкомітетом уже розроблено певні заходи. А це – Шевченківські читання «Шевченко – пророк України». У центральній бібліотеці та її філіалах пройдуть виставки-вшанування «Світова велич Кобзаря», літературна подорож «Історична мудрість Кобзаря».

Міська рада запросить знаного художника, Лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска. Він виставить свій живопис «Шевченкіана» у березні 2014 року в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина».

Акордом святкувань має стати літературно-мистецька композиція, яка відбудеться у муздрамтеатрі ім.Юрія Дрогобича.

Будуть проведені конкурси дитячих робіт учнів шкіл естетичного виховання, організацію яких забезпечить дитяча художня школа. Урочиста академія відбудеться і в Стебнику. Незважаючи на те, що бюджет міста «тріщить по швах», катастрофічно бракує коштів на життєдіяльність, до ювілею ми обов’язково облаштуємо територію, прилеглу до пам’ятника Кобзареві. Плануємо виготовити та встановити панно на будівлі готелю «Тустань». Попросимо і підприємців долучитися до випуску книжкової продукції «Шевченко в краю Івана Франка», - завершив міський голова.

Відтак слово взяли члени організаційного комітету. Професор ДДПУ ім.І.Франка Михайло Шалата, зокрема, запропонував збільшити кількість публікацій в міській газеті та посадити дуб в університетському сквері.

Заступник директора з творчих питань муздрамтеатру імені Ю.Дрогобича Олег Загорулько розповів, що колектив до 200-х роковин Великого Кобзаря готує прем’єру вистави «Катерина» Тараса Шевченка, та попросив допомогти коштами для виготовлення декорацій.

Секретар міської ради Тарас Метик ще доповнив міського голову в переліку заходів до знаменної дати: в березні-травні 2014 року у постановці народного театру імені Лесі Українки, у Народному домі ім. Івана Франка пройдуть вистави за творами Ю.Щербака «Стіна» та «Відьма» Тараса Шевченка. У місті відбудеться мистецький фестиваль за участю творчих колективів та виконавців з числа студентів, молоді та учнів. Концертну програму готує ансамбль пісні і танцю «Верховина».

Радник міського голови Віра Байса розповіла, що місто організовує поїздки до Канева, Моринців – на батьківщину великого поета. Багато корисного підказав депутат міської ради Михайло Ваврин.

Попри те, що часу до святкування обмаль, а підготовчої роботи багато – віримо, що святкування ювілею Тараса Шевченка пройде на славу.

Ігор Собко

 

Нардеп зустрівся з керівниками підприємств

Третього жовтня, за ініціативи народного депутата України Романа Ілика, у Дрогобичі відбулася зустріч парламентаря з керівниками підприємств міста.

Ввідбувся цікавий та корисний обмін інформацією щодо ведення діяльності у сьогоднішніх складних соціально-економічних умовах та шляхів розв’язання форс-мажорних обставин та проблем, пов’язаних із недосконалістю та недостатнім функціонуванням норм законодавства.

Керівники розповіли про роботу очолюваних ними підприємств, про проблеми, з якими доводиться стикатися у розрізі економічних, законодавчих та навіть політичних складових.

Зокрема, директор ПрАТ «Дрогобицький хлібокомбінат» Роман Осередчук наголосив: в умовах жорсткої конкуренції доводиться складно, позаяк фірми-конкуренти є платниками єдиного податку, а завод змушений працювати на загальній системі оподаткування. Також підприємству «дошкуляють» аж занадто часті перевірки різними контролюючими структурами.

Директор заводу залізобетонних виробів Дмитро Пельтек розповів, що свого часу був намір у Дрогобичі розпочати серійне фірмове виробництво бруківки. Ірландська фірма-інвестор планувала спорудити нову лінію вартістю 5 млн євро. Однак на підприємстві скоротилися обсяги реалізації продукції та зменшилися оборотні кошти, що спонукало інвестора наразі призупинити реалізацію задуму.

Про проблему браку обігових коштів говорив також заступник директора Дрогобицького заводу автомобільних кранів В’ячеслав Стеблина. Керівник наголосив: власники підприємства ведуть активний пошук інвестора, який погодиться ввести на завод додатковий фінансовий ресурс. Якщо це вдасться – буде змога зберегти 800 робочих місць та виробляти щомісяця 15-20 автокранів, підіймачів чи сміттєвозів.

Про непродуману і несправедливу державну політику в розрізі утворення тарифів розповідали керівники КП «Дрогобицький водоканал» Роман Шагала та «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як. Піднімати тарифи для населення з політичних міркувань влада через різні Нацкомісії не дозволяє, однак компенсувати різницю в тарифах – не спішить. Відтак підприємства опиняються у складній економічній ситуації, яка не дає змоги вести нормальну, повноцінну роботу.

- Консолідація зусиль задля спільного розв’язання проблем – як по горизонталі, так і по вертикалі, дозволить нам в реальному часі вживати заходів, пов’язаних з усуненням перешкод у діяльності підприємств. Нещодавно утворено асоціацію органів місцевого самоврядування «Франковий край», яка, після реєстрації в органах юстиції, приступить до системного розв’язання комплексних проблем краю. Усі питання, пов’язані з законодавчою ініціативою, яка хоч в якийсь спосіб сприятиме кращій діяльності підприємств, будуть розглядатися мною як пріоритетні. Адже підприємства, забезпечують наших краян роботою і зарплатою. Вірю, що наша спільна праця матиме гарну перспективу, - наголосив народний депутат України Роман Ілик.

Ініціативу парламентаря керівники підприємств визнали позитивною, позаяк сьогодні вести нормальну, повноцінну діяльність заважає низка чинників, вирішення яких – в компетенції в тому числі і Верховної Ради України. Формат співпраці, запропонований народним депутатом України, уможливить врегульовувати найбільш гострі проблемні питання,  висловили переконання учасники зустрічі.

Прес-служба Р.Ілика

 

ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА

З ним у розвідку можна йти

Сергію Грибанову у виробничий спадок «дісталося» не надто заможне підприємство, коли рік тому він переступив поріг директорського кабінету.

А якщо бути відвертим, то на той час «Райавтодор» борсався у «кучугурах» проблем. Бракувало справної техніки, на ходу було лише декілька механізмів, на окремих виробничих агрегатах не було акумуляторів. Непривабливо виглядала й виробнича територія. Прохідна, як реліквія, перекочувалася з емтеесівської епохи. Санітарно-побутовий аспект теж був вилучений із цивілізації. Найгірше у морози потерпали жінки, які теж працюють в «Райавтодорі».

Окинувши все це господарським оком, Сергій Грибанов завзято взявся до роботи. В обласному автодорі наполягали, щоб він працевлаштував свого попередника, запропонувавши йому нерядову посаду. На такий варіант С.Грибанов не згоджувався, позаяк розумів, що при кардинальній зміні виробничих орієнтирів передусім буде незручно працюватися «скривдженому». Філософію нового директора колектив сприйняв, бо люди побачили помітні зміни: затишною стала прохідна, в адмінкорпусі з’явився туалет, є гаряча вода. Та найголовніше – з місця зрушилася практично вся техніка, що була на приколі, хоча, чого гріха таїти, більшість з якої – давно вже має бути списана на металобрухт.

Але реалії диктують свої правила, тож директор, як полюбляє говорити його близький друг Ярослав Рак, інколи намагається миритися з ними, хоча постійно у пошуку резервів. Завдяки його винахідливості шляховики-ремонтники придбали технічну пилу, яка конче потрібна в процесі ямкового ремонту. Її до цього не було. Тепер якість цих робіт (хоча грошей на ремонти доріг виділяють «згори» як кіт наплакав) поліпшилася. Ще одна особливість є у характері Сергія Петровича: він не кабінетний керівник. Завжди перебуває на передовій. І тоді коли працював у «Сільгосптехніці», спершу на посаді завідувача гаража, згодом керуючим цілого підприємства, так і нині. Вміє людина своїм прикладом надихнути інших до сумлінного виконання виробничих і посадових обов’язків. А в нинішній час – це архіскладно, позаяк на шляху до реалізації будь-якої мети є безліч перешкод, бар’єрів. Не всім дано задіяти додаткові резерви. Сергію Грибанову це дано. Один наш спільний приятель про нього сказав так: «Сергій справжній чоловік, з ним можна йти у розвідку». Через призму багатьох років і я знайомий з ним, і завжди з приємністю відзначаю його тверду чоловічу рису – вміння дотримати слово, бути надійним. Можна після цього абзацу ставити крапку і не вдаватися до відгуків багатьох людей, в долях яких, очевидно, вписаний зворушливий рядок поваги до цієї Людини. Що я і роблю…

Володимир Турмис

Фото автора

На фото: Сергій Грибанов під час упорядкування перехрестя не байдикує.

 

Відновлено довезення учнів шкільними автобусами

Сьогодні всі шкільні автобуси управління освіти райдержадміністрації виїхали на лінію. Уже розв’язано всі проблемні питання, у тому числі, з придбанням пального для «школяриків».

Питання відновлення роботи шкільних автобусів та довезення школярів до навчальних закладів, як одне з найбільш резонансних, перебувало на постійному щоденному контролі голови РДА Михайла Винницького.

За інформацією прес-служби РДА

 

У Дережичах привітали людей похилого віку

На виконання ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення та з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, директор Народного дому села Дережичі Ганна Паук, соціальний працівник Марія Хоміщак, секретар сільської ради Марія Мацюрович та учні місцевої школи відвідали дев’ятнадцятьох самотніх мешканців села, котрі перебувають на обслуговуванні у Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування.

Їм вручили святкові подарунки та солодощі, також звучали вітання та лунали віршовані й пісенні номери у виконанні учнів Дережицької школи.

 

Хоч життя вже посріблило скроні…

У неділю, 6 жовтня, завершено цикл заходів святкування Міжнародного дня людей похилого віку у Дрогобицькому районі.

У селі Раневичі в Народному домі зібралися ті, кому життя посріблило скроні. Розпочали свято із молитви «Отче наш», опісля заслухали привітання сільського голови Ігоря Гірчака та директора Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Оксани Тринчук. За дорученням голови Дрогобицької районної державної адміністрації Михайла Винницького керівник терцентру вручила подяки людям похилого віку за активну участь у розвитку села, наголосивши, що влада докладатиме усіх зусиль для поліпшення життя літніх людей.

Окрасою заходу стали зворушливі пісенні виступи хору, віршовані вітання від учнів, додали гарного настрою дотепні гуморески. Закінчилося святкування фуршетним столом, де в затишній атмосфері літні люди мали змогу поспілкуватися, згадати молодість, поспівати пісень.

Щира подяка всім, хто долучився до цього святкування. Передовсім організаторам свята, підприємцям села та всім учасникам самодіяльних колективів, які зробили все для того щоб, свято вдалося. Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже тепло людських сердець, моральна й матеріальна підтримка особливо відчуваються у поважному віці.

Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм повинні стати взірцем для підростаючого покоління, адже вони передають нам у спадок все найцінніше, що накопичили за все життя.

Вл.інф.

 

День першокурсника у ДДПУ

У новий навчальний рік зі свіжими ідеями крокує профком студентів та студентське самоврядування нашого університету. Для ознайомлення з роботою відділів університету, наданням інформації про роботу студентських організацій та презентації основних студентських заходів університету 24 вересня  в Народному домі ім.І.Франка відбулася пізнавально-розважальна програма «День першокурсника».

Першокурсники усіх інститутів та факультетів заповнили зал в очікуванні чогось, що зробить їхнє життя у Франковому університеті яскравішим та веселішим. Спеціально для першокурсників профкомом студентів був підготовлений фільм «Перший раз на перший курс». Переглянувши його, студенти зрозуміли, де і як вони можуть розв’язати свої проблеми, як потрапити до ректора та проректорів університету, навчально-методичного та виховного відділів, бухгалтерії та відділу кадрів, юрисконсульта, канцелярії та профкому студентів.

Теплі й підбадьорливі слова прозвучали від ректора університету професора Надії Скотної.

Голова профкому студентів Ігор Гівчак, розповівши про діяльність первинної профспілкової організації, представив голів профбюро інститутів та факультетів.

З вітальним словом виступив голова ради студентського самоврядування  Іван Херович, одночасно ознайомивши публіку зі студентським активом. Про роботу санаторію-профілакторію розповіла головний лікар Уляна Бойчук.

Чудовий настрій був гарантований, оскільки святкова атмосфера вдало підтримувалася ведучими заходу, студентами інституту іноземних мов Яриною Гівчак та Назаром Агаджаняном. Для першокурсників виступали студенти 2 курсу соціально-гуманітарного факультету – минулорічні переможці конкурсу-огляду художньої самодіяльності «Дебют». Співала переможниця конкурсу естрадної пісні «ШАНС-2012», студентка музично-педагогічного факультету  Ольга Прокопик. Підтвердили почесне звання чемпіонів 21-го фестивалю КВН хлопці з команди КВН «Істфак» історичного факультету. Продемонструвала красу, грацію та талант переможниця конкурсу «Красуня університету-2013», студентка інституту іноземних мов Наталія Дзерин. Також викликали чимало овацій виступи вокально-хореографічного ансамблю «Пролісок» та студентів факультету фізичного виховання з програмою спортивної аеробіки.

Для першокурсників також провели відеопрезентацію основних студентських заходів в університеті.

Студентське життя готує ще чимало сюрпризів. Тож профком студентів бажає першокурсникам наснаги, згуртованості й активної життєвої позиції!

Ольга КОЗАР, голова профбюро Інституту іноземних мов

 

Житлові субсидії – соціальна підтримка населенню

З початком опалювального періоду в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради суттєво збільшується кількість звернень громадян з питань відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Соціальний захист малозабезпечених родин забезпечується шляхом надання їм державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій. Постановами Кабінету Міністрів України запроваджено спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити житлову субсидію.

За опалювальний період 2012-2013 р.р. до управління праці та соціального захисту населення звернулися 3523 сімей, яким призначено субсидій на загальну суму 4,5 млн грн. та відшкодовано організаціям – надавачам послуг даний розмір у повному об’ємі.

Сім’я має право на отримання житлової субсидії, якщо загальна сума плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує 15%, а для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, – 10% середньомісячного сукупного доходу.

З 1 січня 2012 року, у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди 1, 2 груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги 10% середньомісячного сукупного доходу.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги за встановленими нормами споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, й обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися за рішенням комісії з розгляду конфліктних ситуацій.

Житлова субсидія є безповоротною адресною допомогою, яка надається сім’ї незалежно від форм власності житла.

Якщо призначено субсидію, але не сплачується обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги, за поданням організацій, що надають ці послуги, нарахування субсидії припиняється.

У випадку підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок субсидій проводиться без участі громадян.

Які документи потрібно подати?

Для призначення субсидій власнику житла необхідно звернутися до пункту прийому документів та при собі мати: паспорти, ідентифікаційні номери усіх зареєстрованих у житловому приміщенні, пенсійні посвідчення та трудові книжки непрацюючих членів сім’ї, а також довідки про доходи всіх працездатних осіб за шість місяців, що передують місяцю звернення за субсидією.

У відділі прийому громадян управління праці та соціального захисту населення власник заповнює заяву, декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у приміщенні.

Якщо при поданні заяви виявилося, що відсутні окремі довідки, документи приймаються і реєструються. За умови, що заявник протягом місяця підтвердить усі відомості належним чином, субсидія призначається з місяця подання заяви.

На яку площу призначається субсидія?

При призначенні субсидій норму володіння чи користування загальною площею житла встановлено в розмірі 21 кв.м на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м на всіх зареєстрованих.

Якщо заявник, що перебуває у шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сам або з неповнолітніми дітьми, на яких не одержує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю) і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкрито особовий рахунок, житлова субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без урахування додаткових 10,5 кв.м на сім’ю. Якщо разом із заявою про призначення житлової субсидії подаються відомості про виплати на утримання неповнолітніх дітей, які не можуть бути меншими, ніж установлено законодавством, житлова субсидія надається на загальних підставах.

Для осіб, які проживають в однокімнатній квартирі, субсидія призначається на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Субсидії не призначаються:

- якщо серед зареєстрованих є працездатні громадяни, які не працювали, не навчалися, не шукали роботу через службу зайнятості протягом трьох місяців до звернення за субсидією;

- у володінні зареєстрованих або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення і загальна площа приміщень перевищує норми користування;

- житлове приміщення придбано не більше року перед зверненням за наданням житлової субсидії;

- власник (співвласник) житла та особи, які зареєстровані разом з ним у приміщенні, мають у своєму володінні чи у володінні дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції;

- якщо хтось із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидій придбав майно, інші товари довгострокового вжитку або оплату послуг, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Після закінчення терміну отримання житлової субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний період.

Для призначення житлових субсидій звертатися до відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення (каб. №№ 8, 9, 11) за адресою: м.Дрогобич, майдан Ринок,1 або за тел. 3-57-80, 41-06-14.

І.ТЕРЛЕЦЬКИЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Від 1 жовтня 2013 року працівниками відділення ДАІ Дрогобицького міського відділу міліції проводяться профілактичні заходи у зв’язку зі змінами в законодавстві. Стосуються вони насамперед руху транспортних засобів поза населеними пунктами з увімкненими денними ходовими вогнями. У разі їхньої відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнім світлом фар (п.9.8. д ПДР України).

Під час руху механічних транспортних засобів у світлу пору доби та з метою позначення транспортного засобу, що рухається, ближнє сівтло фар повинно бути увімкнене:

а) у колоні;

б) на маршрутних транспортних засобах, що рухаються смугою, позначеною дорожнім знаком 5.8 назустріч загальному потоку транспортних засобів;

в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;

г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

д) у тунелях.

В.Лаврик, начальник ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл., капітан міліції

 

СПОРТ

Каратисти вдало розпочали навчальний рік

27-28 вересня у Львові проходив чемпіонат України з кіокушинкай карате серед чоловіків та жінок у відкритій ваговій категорії серед молоді, юнаків і дівчат 1997-98 років народження у розділах «куміте» та «ката».

У змаганнях взяли участь спортсмени дрогобицького осередку. Учениця Дрогобицької гімназії Ольга Яцуляк посіла 3 місце у розділі «ката». Цим виступом вона закріпила своє місце у збірній команді України і змагатиметься за призові місця на чемпіонаті Європи, що проходитиме 15-16 листопада у місті Орадя (Румунія).

***

29 вересня президент Української федерації кіокушинкай карате Олександр Гончаренко у Львові проводив навчально-тренувальний семінар для інструкторів та спортсменів старших учнівських ступенів.

Олександр Валерійович – володар 5 дану, Президент УФКК, майстер спорту, почесний тренер України, суддя міжнародної категорії, член Президії Європейської організації карате (ЄКО), голова суддівського комітету ЄКО, член Президії суддівського комітету WKO. Він особисто був знайомий із засновником стилю кіокушинкай карате Масутацу Ояма й призначений ним бранч чифом і представником кіокушинкай карате в Україні.

Семінари сенсея Гончаренка завжди цікаві та насичені корисною інформацією для тих, хто займається карате.

Олександр ЗОЛОЧЕВСЬКИЙ

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Звітність із єдиного внеску подається в податкову

З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відтепер податкові органи Міндоходів приймають та обробляють звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою: https://minrd.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/111543.html.

Нагадуємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 4 липня 2013 року №404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» та від 4 липня 2013 року №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи».

Надаємо перелік основних рахунків для сплати єдиного соціального внеску, які відкриті в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Львівській області для платників Дрогобича та Дрогобицького району. Детальнішу інформацію та повний перелік рахунків розміщено на інформаційному стенді в Центрі обслуговування платників податків податкової інспекції. Телефон для довідок 3-88-84.

Отримувач: Дрогобицька ОДПІ  ГУ Міндоходів у Львівскій обл. ЗКПО 38763363 Банк ГУ ДКСУ у Львів. обл. МФО 825014.

Для платників Дрогобича та Стебника

Вид платежу – єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суми: заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомога по тимчасовій непрацездатності; номер рахунку – 37198201001309; код платежу – 201;

Вид платежу – єдиний внесок, нарахований на суми грошового забезпечення вiйськовослужбовців; номер рахунку – 37197202001309; код платежу – 202.

Вид платежу – для фізичних осiб - пiдприємців, у т.ч., якi обрали спрощену систему оподаткування та осiб, якi проводять незалежну професійну діяльність; номер рахунку – 37195204001309; код платежу –204.

Для платників району

Вид платежу – єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суми: заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомога по тимчасовій непрацездатності; номер рахунку – 37191201001317; код платежу – 201;

Вид платежу – єдиний внесок, нарахований на суми грошового забезпечення вiйськовослужбовців; номер рахунку – 37190202001317; код платежу – 202;

Вид платежу – для фізичних осiб - пiдприємців, у т.ч., якi обрали спрощену систему оподаткування та осiб, якi проводять незалежну професійну діяльність; номер рахунку – 37198204001317; код платежу –204.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІСоздан 08 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником