ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 жовтня 2013р.
Перспективи дрогобицького «Кристалу» 

Першого жовтня міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський та його перший заступник Олександр Коростельов відвідали підприємства, які сьогоднішні ефективно працюють на території нашого міста завдяки залученим інвестиціям. Мова йде про ДП «Фарматрейд» та ДП «Кристал», директором яких є Михайло Пукаляк.

Дочірнє підприємство «Фарматрейд» займається виготовленням інфузійних та ін’єкційних розчинів, які широко використовуються у закладах охорони здоров’я. Керівники міста обговорили питання функціонування заводу, його перспективи та ринок збуту, адже продукція розповсюджується у лікувальних закладах на всій території України.

Підприємство «Кристал» відоме вирощуванням та обробкою монокристалів штучного корунду. Це – крок до використання нанотехнологій, які в сучасному світі служать для енергозбереження. Монокристали – це складові частини світлодіодів, а останні, своєю чергою, мають широке застосування. Сьогодні монокристали, виготовлені у Дрогобичі, популярні на ринку далеко за межами України, адже використовуються для виготовлення вищезгаданих світлодіодів, а також швейцарських годинників, мобільних телефонів тощо. У майбутньому є перспектива розширити можливості підприємства та виготовляти світлодіоди безпосередньо у Дрогобичі. Саме з цього приводу і відбувся діалог між міським головою та директором підприємства Михайлом Пукаляком.

Олексій Радзієвський повідомив, що найближчим часом планує організувати спільну зустріч з кількома потенційними інвесторами, які готові вкласти кошти у розвиток дрогобицьких підприємств.

Керівник «Кристалу» та «Фарматрейду» ознайомив присутніх із процесом виробництва, окреслив подальші шляхи розвитку підприємства, показав виробничі площі, які готові до нового етапу в роботі.

За інформацією прес-служби виконкому

 

 

Комунальникам виплачують борги

Цього тижня вдасться виплатити заробітну плату працівникам комунальних установ нашого міста. Про це повідомив на оперативній нараді у ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов.

За його слоами, розпочинається погашення боргів перед «Комбінатом міського господарства», «Житлово-експлуатаційним об’єднанням» та ін. Однак, незважаючи на те, що один транш міській раді казначейство все-таки «пропустило», ситуація залишається вкрай напруженою.

Станом на 4 жовтня понад 14 мільйонів  гривень за різними програмами – непроплачені.  У тому числі – субвенція з Державного бюджету у сумі понад 8 млн гривень. «Якщо ці кошти не вдасться освоїти до кінця року, то вони повернуться до державної казни. А це для міста неабияка втрата», - зазначив О.Коростельов.

 

Пішохідні переходи біля шкіл патрулюватимуть

Під час оперативної наради у ратуші секретар міської ради Тарас Метик звернувся з проханням до директора Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдана Волошина допомогти відновити біля всіх навчальних закладів патрулювання вулиць та пішохідних переходів, залучаючи до цього безробітних.

Як зазначив Т.Метик, є неприємні випадки, що водії не дотримуються правил дорожнього руху. Тому необхідно посилити контроль за діями водіїв, особливо поблизу шкіл. Виконання комплексу заходів щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, збереження життя і здоров’я підростаючого покоління – одне з пріоритетних завдань влади.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Програма заходів з відзначення у Дрогобичі 71-ої річниці створення УПА

10-14 жовтня

Історичні години, присвячені 71-ій річниці УПА (Загальноосвітні навчальні заклади).

11жовтня

15:00 Перегляд фільму «УПА –Третя сила» (Сесійна зала ратуші).

10-15 жовтня

Книжкова експозиція «УПА – Армія нескорених». (Центральна бібліотека ім.В.Чорновола, філіали).

14 жовтня

10:00 Покладання квітів до пам’ятника С.Бандері. Віче з нагоди 71-ої річниці утворення УПА (Біля пам’ятника С.Бандері).

10:30 Легкоатлетична естафета,  присвячена 71-ій річниці УПА (парк С.Бандери).

16:00 Тематичний захід «Славою овіяні» (Центральна бібліотека ім.В.Чорновола).

17:30  Вистава «Нескорима» за п’єсою Т.Метика (Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Ю.Дрогобича).

Упродовж жовтня

Тематичні екскурсії на тему «Діяльність ОУН-УПА на Дрогобиччині» (відділ історії музею «Дрогобиччина»).

Тематичні екскурсії у музей «Тюрма на Стрийській» для студентів та учнів навчальних закладів міст Дрогобича та Стебника (Музей «Тюрма на Стрийській»).

Дрогобицька міська рада

 

У річницю створення УПА – смолоскипний марш

12 жовтня о 18:00 на території поблизу Шпихліра відбудеться вечір повстанської пісні при ватрі, а 13 жовтня о 16:00 у приміщенні ансамблю «Верховина» – показ художнього фільму «Залізна сотня» про боротьбу УПА на Закерзонні із німецькими, радянськими та польськими загарбниками.

14 жовтня, на Покрову, у річницю створення Української повстанської армії, вулицями Дрогобича пройде смолоскипний марш слави армії нескорених.

Захід розпочнеться о 19.00 на території меморіалу «Тюрма на Стрийській» позаду Інституту фізики і математики  ДДПУ, де, крім цивільного населення, мордували й багатьох ОУНівців. Звідти колона рушить вулицями міста до пам’ятника Степанові Бандері, де відбудеться віче та прозвучить Молитва українського націоналіста.

Організатори заходів: МГО «Український молодіжний прорив», Дрогобицька станиця НСОУ Пласт, Конгрес українських націоналістів, Студентське самоврядування ДДПУ та Профком студентів, ВО «Тризуб» ім. С.Бандери.

Прес-служба МГО «Український молодіжний прорив»

 

У Медвежі – районне свято до 71-річчя УПА

13 жовтня о 15.00 у Народному домі села Медвежа відбудеться районне свято з нагоди 71-ої річниці утворення УПА.

У програмі: привітання представників органів влади; виступи ветеранів національно-визвольних змагань; покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим героям; святковий концерт за участю народного чоловічого ансамблю «Ясени» Народного дому с.Ясениця, танцювального колективу «Веселка» Народного дому с.Нагуєвичі, народного вокально-музичного гурту «Марічка» районного Народного дому, вокального дуету Народного дому с.Лішня; вистава за п’єсою В.Андрушка «Кривавий засів» у виконанні молодіжного аматорського колективу с.Медвежа.

 

Догналівці проти Євросоюзу

І в неділю вони закликатимуть до цього дрогобичан

Останнім часом у Дрогобичі знову активізували свою діяльність представники незареєстрованого релігійного угрупування із самоназвою «Українська Правовірна греко-католицька церква». Отримуючи умотивовані відмови у реєстрації як релігійної організації, адепти Догнала формально діють як громадські організації «Молодь за здорове життя», «Еффата» та інші. Прикриваючись різноманітними гаслами, члени незаконного релігійного угрупування проводять у Дрогобичі вуличні походи та акції протесту, чим спричиняють неспокій, сіють розбрат та збурюють населення протиправними діями.

У нашому місті відомо чимало випадків, коли «секта Догнала», як її охрестили ЗМІ, калічила людські долі. Є випадки, як люди, котрих втягнули до себе «правовірні», продають своє майно, ізолюють дітей від спілкування з іншими рідними, а деякі з них пропагують «правовірне віровчення», використовуючи при цьому свою професійну діяльність за місцем праці.

Відомо, що початковою метою «догналівців» було внесення розбрату у греко-католицьке середовище. Підтвердженням цьому є той факт, що секта найактивніше діє не на сході чи півдні України, а якраз у греко-католицьких парафіях – особливо в Галичині.

Однак останнім часом «секта Догнала» активізувалася і у політичній площині. Численні догналівські брошури, інтернет-інформації за своїм змістом більше нагадують політичні заклики, аніж духовні настанови.

То вони агітують за слов’янський союз з Росією, Білорусією та обов’язковим входженням туди України. То сектанти звертаються до Віктора Януковича, щоб підтримав митний союз і тоді він буде ще раз обраний Президентом України. А ще «догналівці» закликають Президента Росії негайно «ввести війська в Україну», аби не дати Україні укласти вигідний договір з Європою. Зараз вони виступають із закликами проти Євросоюзу, проти видобутку сланцевого газу тощо.

Усі ці речі свідчать про те, що це релігійне угрупування має на меті не тільки скаламутити духовний світ, а виступає ревним виконавцем політичних замовлень.

Безглуздість сектантських вчинків розкриває їхню сутність, за якою чітко помітне їхнє завдання. Їхня діяльність цілковито виглядає як політтехнологічний проект наших сусідів та окремих «рідних дітей». Усе це наштовхує на роздуми, що «секта Догнала» є «п’ятою колоною» в Україні?!

І ось у неділю, 13 жовтня, ця «п’ята колона» планує у Дрогобичі проведення так званого «мирного заходу за охорону християнських цінностей». А насправді активісти згаданої релігійної громади знову будуть свідомо перекручувати факти та очевидні речі, збурювати спокій громадян, формувати викривлене уявлення про сьогодення.

Переконані, що захід буде спрямований аби посіяти розбрат та чвари у громаді. Закликаємо дрогобичан не піддаватися на провокаційні та фальшиві заклики, а робити власні свідомі висновки. Адже нація з почуттям власної гідності і честі має рішуче протидіяти посяганням на свої духовні та державні цінності.

ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ СПІВЗАСНОВНИКІВ «ГАЛИЦЬКОЇ ЗОРІ»

 

Несанкціонованій рекламі оголошено війну

Минулого тижня спеціальна комісія, створена виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради, провела акцію з ліквідації несанкціонованої реклами.

Її мета – прибрати усі незаконно розміщені чи розвішані на території міста рекламні засоби – банери, плакати тощо. Під час акції ліквідували майже 25 різноманітних рекламних засобів уздовж вулиць Трускавецької, П.Орлика, Малий Ринок, які були розміщені без відповідних погоджувальних документів. Варто зауважити, що такі рейди незабаром набудуть системного характеру і проводитимуться регулярно, адже у цьому є гостра потреба. Таким чином місто з кожним днем ставатиме приємнішим для ока.

 

Картопля для малозабезпечених

Днями у Дрогобичі 140 сімей отримали фінансову підтримку у вигляді овочевої продукції. Акція відбулася за ініціативи міського голови О.Радзієвського та під його особистим контролем.

Видача картоплі відбувалася адресно, виходячи з потреб кожної окремої людини. Картоплю отримали люди з числа інвалідів та малозабезпечених. Це – насамперед особи, прикуті до ліжка, інваліди з вадами зору, люди, які хворіють діабетом та ін.

Слід наголосити, що подібні акції відбуваються у місті щорічно та мають на меті надати допомогу особам, які опинилися у вкрай важкому фінансовому становищі.

Зрозуміло, що міська влада не може охопити всіх людей, які потребують підтримки. Тому упродовж року управлінням праці та соцзахисту населення міської ради проводиться робота з виявлення самотніх осіб похилого віку, здійснюється обстеження матеріально-побутових умов їхнього проживання, визначається рівень забезпечення, а також за особистим зверненням цих громадян розглядається можливість надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету.

За інформацією прес-служби виконкому

 

Яка доля школи в Летні?

9 жовтня перший заступник голови РДА Степан Рудницький провів засідання робочої групи з питань незавершеного будівництва школи в с.Летня. Робоча група створена розпорядженням голови РДА Михайла Винницького.

Нагадаємо, будівництво школи на 360 учнів розпочате ще у 1992 році коштом НАК «Нафтогаз України». Повна кошторисна вартість об’єкта – 14 млн 223 тис. грн. Станом на 1 січня 2009 року освоїли 8 млн 299 тис.грн, ступінь готовності – 75%. Через відсутність фінансування роботи припинено. Нині стоїть питання збереження об’єкта.

Робоча група розглянула декілька варіантів розв’язання проблеми. Пропозиції щодо передачі довгобуду на баланс управління освіти або консервації об’єкта не одержали підтримки ані будівельників, ані громади. Летнянський сільський голова Роман Янісів та директор школи Надія Козар наголосили, що роботи слід продовжувати, адже селу вкрай необхідні як нова школа, так і дитсадок. Зараз школярі навчаються у кількох пристосованих приміщеннях, деяким корпусам уже понад сто років.

Оскільки школа не споруджується за бюджетні кошти, сьогодні важко передбачити, коли і в якому обсязі буде відновлене фінансування будівництва. У районному бюджеті необхідних грошей (а це понад 8 млн грн.), зрозуміло, нема. А на черзі ще дві недобудовані школи – Ролівська та Сторонянська. Тому розглядалися різні пропозиції, в тому числі щодо залучення інвесторів.

С.Рудницький зазначив, що сьогодні головне питання – збереження об’єкта і пошук коштів для оплати праці сторожів. Він доручив членам робочої групи, вивчивши всю наявну проектно-кошторисну документацію, акти виконаних робіт, до кінця тижня подати єдиний обґрунтований висновок щодо подальшої долі об’єкта.

 

Голова РДА відвідав ГЕС

9 жовтня голова райдержадміністрації Михайло Винницький перебував з робочим візитом у населених пунктах Бистрицької сільської ради.

Зокрема, очільник району відвідав міні-гідроелектростанцію, споруджену на р. Бистриця в с. Новошичі. М.Винницький ознайомився з діяльністю об’єкта, його впливом на навколишнє природне середовище.

За інформацією прес-служби РДА

 

Людські пустощі чи цілеспрямована акція?

Таке питання турбує тих, хто проходить повз паркан, що відділяє територію храму Самбірської ікони Божої Матері УГКЦ від території лікарняного містечка на вул.А.Шептицького і бачить розбиту 21 секцію бетонної огорожі.

Увечері п’ятниці, 4 жовтня, невідомі особи вщент розбили паркан, який встановила греко-католицька громада. Звичайно, людська агресія чи злоба не має межі, тому розбитий пліт є найменшою шкодою у порівнянні із можливим святотацтвом (оскверненням святих речей) чи здоров’ям і життям людей. Цю ситуацію можна кваліфікувати як хуліганство. Та чому його об’єктом стала церковна огорожа? Хтось хотів щось довести і вдарив ногою у пліт, який розбився? Та мова йде не про одну секцію паркану, а про двадцять одну… А коли взяти до уваги незрозумілі написи, зроблені чорною фарбою на підсобному приміщенні, то напрошується висновок: ця справа не випадковість і не глупота, виявлена для самоствердження. Це цілеспрямована акція групи людей, це кинутий виклик… Сподіваємося, що розбиті свого часу надгробки на цвинтарі на вул.Трускавецькій чи аналогічні випадки у селах Дрогобицького району – це не один ланцюжок «хуліганства». Так чи інакше правоохоронцям належить з’ясувати цю ситуацію і дати відповідь на питання, що турбують місцеву релігійну спільноту.

Прес-служба Катедрального собору Пресвятої Трійці

 

Виростати з Шевченком

2-3 жовтня у Дрогобицькому державному педуніверситеті ім.І.Франка відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Націософська парадигма художнього універсуму Тараса Шевченка», організована як підготовчий етап до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка, яке відбуватиметься у 2014 р. Про її зміст та особливості нам розповів доцент кафедри української літератури та теорії літератури Олег БАГАН.

- Загалом це вже не перший захід, організований нашою кафедрою (завідувач – Петро Іванишин) до ювілею Т. Шевченка. Ще минулого року була розроблена програма спецкурсу «Поезія Тараса Шевченка» (автори: О.Баган і П.Іванишин), який би мав читатися на усіх факультетах нашого університету. Зараз цей спецкурс проходить апробацію на двох факультетах. Його мета подвійна: і сприяти зміцненню знань про художній універсум поета, і водночас поглиблювати й розвивати в студентів навики до естетичного світовідчуття.

Позаминулого року ми провели спільну із кафедрою української літератури Львівського національного університету ім.І.Франка (завідувач – Т.Салига) Всеукраїнську наукову конференцію на тему осмислення феномену Т.Шевченка у творчості письменників-вісниківців. Невдовзі матеріали цієї конференції побачать світ.

Також позаминулого року ми розпрацювали програму для наукових досліджень кафедри (автори – О.Баган і П.Іванишин), яка отримала державну підтримку на рівні Міністерства освіти і науки і має назву «Націософська інтенціональність в літературі». Зрозуміло, що в теоретичному епіцентрі наших колективних досліджень також є парадигма творчості Т.Шевченка. У цьому річищі підготовлений наш науковий збірник «Літературологія» (за редакцією Петра Іванишина), перший випуск якого незабаром вийде у видавництві «Посвіт».

Окрім того ми з Петром Іванишиним підготували два доволі масштабні видавничі проекти з перевидання шевченкознавчих праць видатних науковців-класиків. Ці проекти ми робимо разом із кафедрою української літератури одного з університетів України, сподіваємося, що книги, дуже вартісні й оригінальні, вийдуть наступного року.

До слова, наша кафедра української літератури зараз регулярно співпрацює із кафедрами чотирьох університетів, реалізуючи різноманітні спільні наукові проекти. Ось і наступного місяця ми проводимо спільну конференцію із Кременецьким обласним гуманітарно-педагогічним інститутом ім.Т.Шевченка на тему «Письменник у заблокованій культурі». Незабаром у Вінницькому і Кіровоградському університетах вийдуть наші спільні наукові збірники за конференціями про творчість, відповідно, Галини Журби і Євгена Маланюка в міжвоєнному контексті. Відзначу, що за всю свою історію кафедра української літератури Дрогобицького педуніверситету не мала таких наукових впливів в Україні і визнання, як на теперішньому етапі розвитку.

Окремою лінією діяльності кафедри проходять публіцистичні виступи у пресі, на телебаченні, на культурологічних «круглих столах», урочистих академіях на теми Шевченкової творчості і в контексті націософського осмислення дійсності за парадигматикою Т.Шевченка (найчастіше тут виступали Петро Іванишин, Ігор Набитович, Олеся Химин, Олег Баган).

Теперішня наша конференція була проведена за програмою відзначення 200-літнього ювілею Т.Шевченка, розробленого в Дрогобицькому педуніверситеті. Особливо приємно, що нас підтримав народний депутат України від Дрогобиччини Роман Ілик своїм патронатом і реально допоміг вирішити низку організаційних моментів конференції. Політик, який розуміє вагу і вартість гуманітарної сфери, – це сьогодні рідкість. Тому послідовна культуротворча позиція Романа Ілика заслуговує великої дяки.

Подією стало те, що в дрогобицькій конференції взяли участь визначні сучасні шевченкознавці, оригінальні вчені і справжні особистості, відомі в культурі України: професор Григорій Клочек (Кіровоградський педуніверситет), професор Володимир Панченко (Києво-Могилянська Академія) і професор Василь Пахаренко (Черкаський педуніверситет).

Останній, правда, не зміг приїхати через поважні причини професійного змісту, але передав свій науковий матеріал. Окрім блискучих виступів на пленарному засіданні, професори Г.Клочек і В.Панченко прочитали новаторські відкриті лекції для студентів філологічного факультету, презентували свої книжки, які щойно вийшли з друку (в Дрогобичі були їхні перші презентації!). Це «Поетика візуальності Тараса Шевченка» Г.Клочека (К.: Академвидав) і «Сонячний годинник: записки пілігрима» В.Панченка (К.: Темпора). Ще ми провели з професором Панченком, який є чудовим публіцистом і «актуальним культурологом» на додачу до свого літературознавчого фаху, «круглий стіл» для дрогобицького радіо «Франкова земля». В усіх випадках наші гості, гадаю, просто зачаровували слухацьку аудиторію.

За матеріалами наукової конференції планується видати кафедральний науковий збірник. Важливо й те, що у шевченкознавчій конференції взяла участь велика кількість таки дрогобицьких науковців-викладачів, в основному з філологічного факультету та інституту іноземних мов. Принципово, що у дрогобицьких виступах звучали ті акценти, які заперечують сучасні деструктивні інтенції з боку постмодерністських інтенцій, які воліють бачити Т.Шевченка «міфотворцем», «неприкаяним», «пияком і гулякою».

 

Школі №14 – сорок років!

Роки проходять день за днем –

не озираймося назад.

Вони, як іскри над вогнем,

Неначе зорепад!

Підіймуться у висоту,

Спалахують на мить,

а невблаганний час в житті

на місці не стоїть!

Осінній день цей, золотий,

над усім підноситься.

Вже ювілей твій, рідна школо,

Сорок років, до тебе в гості проситься.

 Ось уже чотири десятиліття… А шкільне подвір’я знову закосичене плакучими вербами, знову шепочуть жовтолисті берізки, а сонячні зайчики так і вистрибують доріжкою, неначе намагаються спіймати галасливих школяриків.

Сороковий ювілейний малиновий дзвіночок пролунав цьогоріч першого вересня на подвір’ї ЗОШ №14, покликавши нову юнь у дружню шкільну родину. Мабуть, найважливішою особливістю цього навчального закладу є атмосфера доброзичливості та родинності. А в родині завжди дбають про знання історії свого роду, свого краю.

Крок за кроком, словом за словом, усім прагненням свого серця формував міцні засади педагогічного колективу, виборював престиж школи в місті та за його межами її перший директор – Ісаак Захарович Камха. Адже тоді школа славилася і успіхами у навчанні, і найкращою художньою самодіяльністю, і міцною спортивною базою. Була найкращою з кращих.

Продовжували і продовжують примножувати славу школи і наступні її керівники, зокрема Богдан Миколайович Чапля, Тарас Зеновійович Багрій, і сьогоднішній директор Богдан Степанович Мадай.

Роки пливуть за роками, а зі стін рідної альмаматері, як птахи з батьківського гнізда, вилітають її випускники, щоб примножувати своєю працею здобутки рідного міста, Української держави. Гордістю школи є випускники – кандидат фізико-математичних наук Леся Комарницька, кандидат хімічних наук Юрій Сливка, журналісти Ірина Гадяк, Олег Дорожовець та Наталія Зелена, викладач Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, народна майстриня Наталія Кардаш, артисти-вокалісти Володимир Фідик та Віталій Жеплінський, духовні наставники Роман Андрійовський, Василь Чава, Ростислав Приріз.

Зустрічаючи своє сорокоріччя, школа має міцний педагогічний колектив, розумних учнів, доброзичливих батьків. Сьогодні школа працює над впровадженням інноваційних технологій з метою розвитку творчої особистості школяра, має комп’ютерний клас, мультимедійні засоби навчання, найкраще оснащену періодичними виданнями та художньою літературою бібліотеку, спортивну базу.

Ми пишаємося учнями нашої школи Віктором Грабовським, багаторазовим переможцем міських та обласних предметних олімпіад, цьогорічною випускницею Лілією Будинкевич, призеркою обласної олімпіади з фізкультури, учасницею Всеукраїнської олімпіади з фізичного виховання в місті Харкові.

Роботи учнів нашої школи визнані одними з найкращих на Всеукраїнському фестивалі «Писанковий рай» у Києві. Танцювальний колектив «Мікс-денс» був учасником делегації, яка супроводжувала дрогобицького «Диво-птаха» на цьогорічному Всеукраїнському «Параді вишиванок» у столиці України.

Учні школи беруть активну участь і досягають високих результатів у літературно-мистецьких конкурсах, співочі колективи, окремі вокалісти є постійними учасниками міських заходів.

Маємо значні успіхи у спорті. Неодноразово команди школи ставали на першу сходинку п’єдесталу в змаганнях з футболу, з легкої атлетики. Недаремно ж випускниками нашої школи є відомі спортсмени, а саме: чемпіон України з акробатики Володимир Квятко, відомий велосипедист Ярослав Попович.

І, звісно ж, наші юні художники… У школі й надалі діє гурток образотворчого мистецтва, про результати якого потрібно говорити окремо, адже практично на усіх конкурсах різних рівнів наші учні здобувають призові місця.

Гортаючи шкільний літопис, читаємо слова письменника Романа Іваничука: «Бажаю учням школи великих успіхів у навчанні, щоб ви виросли національно свідомими українцями і могли всі сили віддати для добра свого народу». Тож і надалі керуймося словами нашого гостя й гордімося, що ми родом з дитинства, яке пройшло в стінах нашої школи, ймення якій ЗОШ №14.

Учнівський та педагогічний колективи ЗОШ №14

 

Дев’ятикласники вивчатимуть «Основи податкових знань»

Минулого тижня у Дрогобицькій гімназії презентували підручник «Основи податкових знань» для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл. Із новою книгою учнів ознайомили заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Віталій Скоропад та завідувач інформаційно-комунікаційного сектору Галина Садлівська.

Видання підручника та введення факультативних занять «Основи податкових знань» – це спільний проект Міністерства доходів і зборів та Міністерства освіти і науки України, спрямований на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків.

Втілили ідею в життя авторський колектив науковців Національного університету ДПС України, освітян та члени робочої групи проекту, до якої увійшли фахівці Міністерства доходів і зборів та Міністерства освіти і науки України.

Віталій Скоропад розповів гімназистам, що Міністерство доходів і зборів приділяє велику увагу вихованню податкової культури серед молоді. Це і конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей», і мультфільм «Країна мрій», і спеціалізовані податкові класи, де вивчають основи оподаткування та інші економічні дисципліни. Сьогодні ми завітали до вашої гімназії, щоб презентувати новий підручник «Основи податкових знань». Спецкурс з такою назвою з 1 вересня цього року вивчається вперше. Розроблена навчальна програма з вивчення основ податкових знань.

Підручник має чотири основні розділи. Школярі вивчатимуть історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення. Діти зможуть дізнатися, які є види податків і зборів, які з них сплачує їх родина, як їх обчислювати та сплачувати. Підручник містить багато практичних завдань.

Вивчення цього спецкурсу допоможе дітям усвідомити важливість сплати податків і сформувати бажання платити податки у майбутньому самостійному житті, бути патріотами і займати активну життєву позицію. Сумлінні платники податків із високим рівнем податкової культури спроможні забезпечити формування дохідної частини бюджету, що є запорукою розвитку держави.

Зараз Міністерство доходів та Міністерство освіти працюють над тим, щоби створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. У наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також у 10-х та 11-х класах.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Змагання з міні-футболу за «Кубок героїв»

13 жовтня, колишній стадіон «Долотник» (вул.В.Симоненка,6), початок о 14.00.

Мета проекту –  пропагування здорового способу життя серед  молоді, популяризація міні-футболу і спорту загалом, створення активного молодіжного середовища.

Кубок присвячений утворенню Української Повстанської Армії, саме тому головні призери отримають у подарунок Кубки імені С.Бандери, Є.Коновальця, Р.Шухевича.

Реєстрація команд закінчується 11 жовтня. До команди повинно входити 5 (+2 запасні) гравців.

За детальною інформацією щодо реєстрації звертатися за номером (067) 58-33-006.

МГО «Молодь за зміни»

 

ДФЮК «Дрогобич» проводить набір хлопчиків

1998-2006р.н. у спеціалізовані групи занять секції футболу

з наступною участю в Першості дитячо-юнацької футбольної Ліги області, України та навчанням у футбольних академіях України.

Відбір проводиться з понеділка до п’ятниці з 16.00 до 18.30. У суботу –  з 13.00 до 14.30 на колишньому стадіоні «Долотник» (біля ЗОШ №8, на вул.Стрийській).

Довідки за телефонами: (063) 704-48-68, (097) 777-00-84, (097) 475-25-45, (096) 666-74-22.

 

УВАГА!

Дрогобицький міськвідділ міліції проводить заходи для встановлення особи невпізнаного трупа чоловічої статі, виявленого 28.09.2013р. у водоймі рову на території між заводом «УБТ» та дрогобицьким аеродромом.

Прикмети: вік приблизно 60-70 років, зріст 170 см. Особливі прикмети: на лівій кисті руки татуювання у вигляді серця, пронизаного якорем, у середині серця малюнок – захід сонця за горизонт.

На тілі збереглися частини одягу: спортивна куртка із капюшоном темно-коричневого кольору, джинси темно-синього кольору фірми «Мустанг», футболка світло коричневого кольору, білі кросівки зі шкірозамінника із трьома чорними полосами. Усім, кому відома будь-яка інформація про знайдену особу, просимо повідомляти за телефонами: 102, (098) 420-34-91.Создан 11 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником