ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Закрита установа стає відкритішою
8 жовтня в історії Дрогобицької виправної колонії №40 відбулася неординарна подія. До закладу завітала делегація пенітенціарної служби зі Швейцарії. Мета візиту іноземних гостей на Львівщину – ознайомлення з роботою українських колег та обмін досвідом.

До складу делегації увійшли керівник пенітенціарного відомства кантону Берн Мартін Кремер, його заступник Ласло Польгар, директор виправного закладу у м.Віцвіль Ганс-Рудольф Шварц, керівник відділу допомоги умовно засудженим та виконання альтернативних покарань пенітенціарного відомства кантону Берн Міхель Імгоф, лікар пенітенціарного відомства кантону Берн Бідша Шатер’є, керівник благодійного фонду «Ведмідь і лев» Доротея Льослі-Амстуц.

Перший контакт між пенітенціаріями Швейцарії та України відбувся два роки тому з ініціативи активістів благодійного фонду «Ведмідь і лев», який вже довший час співпрацює з виправними закладами нашої держави. Після того українська делегація побувала у Берні, а зараз відбувся візит у відповідь.

Гості зі Швейцарії, а разом з ними й місцеві журналісти, докладно ознайомилися з роботою Дрогобицької виправної колонії №40, якій вже понад сто років. У ролі екскурсовода виступив начальник колонії, підполковник внутрішньої служби Вадим Кутовой, якому допомагали його підлеглі.

На сьогодні у ДВК-40 служать і працюють 250 осіб, відбувають покарання 1075 громадян з усієї України. Більшість із них засуджені на тривалий термін ув’язнення (максимально – до 15 років). Тих, кому до звільнення залишилося небагато, переводять у дільницю соціальної реабілітації. Майже 200 засуджених задіяні у виробничому процесі на місцевому підприємстві: виготовленні кованих та столярних виробів, контейнерів для сміття, дитячих майданчиків, шлакоблоку, огорожі тощо. Державного замовлення на продукцію зараз нема, тож виробляють те, що можна продати. Таким чином в’язням, які задіяні у виробництві, нараховують зарплату на картковий рахунок. Ці кошти можуть скеровуватися на виконання судових позовів, компенсацію завданих потерпілим збитків, ними можуть скористатися родичі засудженого чи він сам, коли вийде на волю.

У колонії діють Дрогобицька вечірня (змінна) школа (9-12 класи) та навчальний центр. Екскурсію шкільними кабінетами провів учитель Вадим Заяц, а приміщеннями навчального центру – його директор Микола Лев. У центрі здобувають 7 професій: електромонтажник, слюсар-ремонтник, верстатник широкого профілю, слюсар з ремонту автомобілів, елктро- й газозварник, кравець, будівельник (муляр, маляр, штукатур). Зараз тут навчається 10 груп. Причому у документі про закінчення школи чи навчального центру не вказується, що освіту здобуто у виправній колонії.

Для забезпечення духовних потреб підопічних у колонії діють греко-католицька церква Св. Бориса і Гліба, дві церкви УПЦ КП: Різдва Пресвятої Богородиці і св. верх. апостолів Петра і Павла, храм Сорока Севастійських мучеників УПЦ МП, а також працюють провідники інших духовних згромаджень. Делегація зі Швейцарії з цікавістю оглянула приміщення усіх церков.

Для занять фізкультурою та спортом у ДВК-40 обладнано спортзали та спортмайданчики. Цікаво, що у цей день якраз відбувалися змагання з міні-футболу та великого тенісу.

Також гості побували на території самої зони – відвідали відділення №1, щоб ознайомитися з умовами проживання засуджених. Цікавими були відвідини кабінету психолога, у якому сеанс релаксації проводив Юрій Кахнич. Він відповів на численні запитання членів іноземної делегації.

Друга частина програми перебування гостей зі Швейцарії складалася із наради-семінару та екскурсії Дрогобичем. Спершу в актовій залі працівники ДВК-40 та гості переглянули відеофільм про пенітенціарну службу України. Згодом слово надали керівнику швейцарської делегації Мартіну Кремеру. Він зазначив, що приємно вражений позитивними змінами, які поступово відбуваються у пенітенціарній системі України і наголосив на потрібності таких міжнародних контактів для обміну досвідом.

Пан Кремер прочитав лекцію про систему виконання покарань у Швейцарії, яку доповнили відеопрезентацією. У невеликій Швейцарії виправні заклади розраховані на незначну кількість засуджених, лише два з них – місткістю понад 300 осіб. Із 6978 ув’язнених 73% становлять громадяни інших держав, 4,5% – жінки, 0,8% – неповнолітні. За скоєння злочину у Швейцарії засуджують на три і більше років позбавлення волі, за правопорушення – до трьох років ув’язнення або карають штрафом, за переступ закону передбачене каяття і суспільно корисні роботи. Особливу увагу приділяють ресоціалізації та реінтеграції засуджених – щоб вони не скоювали повторних злочинів і легко адаптувалися до життя на волі.

Із зацікавленням працівники колонії слухали розповіді колег пана Кремера, мали змогу задати гостям запитання. Після завершення семінару швейцарці відвідали історичні місця Дрогобича і вирушили до Львова.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 15 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником