ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 18 жовтня 2013р.
Легендарній армії – 71!

14 жовтня у Дрогобичі біля пам’ятника Степанові Бандері відбулося урочисте віче з нагоди 71-ої річниці утворення УПА.

Благословив учасників зібрання отець Мирослав Соболта. Про роль легендарної Української Повстанської Армії у процесах становлення незалежного українського сьогодення – Незалежної України, у своїх виступах говорили секретар міської ради Тарас Метик, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський, голова обласного Проводу КУН Тарас Гентош. Авторський вірш зачитав Роман Пастух.

А відтак Тарас Метик і начальник управління праці та соцзахисту населення Іван Терлецький від імені міської влади, ректор Надія Скотна та проректор Юрій Кишакевич – від Дрогобицького педуніверситету, депутат облради Михайло Задорожний, представники громадських організацій і політичних партій поклали квіти до пам’ятника С.Бандері (на фото).

Упродовж дня відбулася низка заходів, присвячених 71-річчю створення УПА: легкоатлетична естафета, тематичний захід «Славою овіяні» у центральній бібліотеці, козацькі забави на стадіоні ДЮСШ, вистава «Нескорима» за п’єсою Т.Метика у муздрамтеатрі ім.Ю.Дрогобича.

***

У неділю, 13 жовтня, в селі Медвежа відбулося районне свято з нагоди 71-ої річниці утворення Української Повстанської Армії.

У вщент переповненому залі Народного дому були і літні люди, які пам’ятають ті часи, і молодь, яка хоче більше дізнатися про історію свого краю. Урочистості поблагословив о. Михайло Коліщак.

Учасників зібрання вітали заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький, заступник голови райради Роман Урбан, станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський, сільський голова Медвежі Степан Коваль. Від районної влади учні поклали квіти до пам’ятних знаків воїнам УПА.

Після цього відбувся святковий концерт, в якому взяли участь мистецькі колективи Народних домів сіл Дрогобицького району – Ясениці, Нагуєвичів, Лішні, Медвежі та районного Народного дому.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Ветеранам УПА – матеріальну допомогу

За інформацією прес-служби виконкому, 14 жовтня, з нагоди 71-річчя УПА, 40 осіб з числа ветеранів УПА та політв’язнів отримали матеріальні допомоги.

За словами начальника управління праці та соцзахисту населення Дрогобицької міської ради Івана Терлецького, з нагоди знаменної дати допомогу отримали 30 членів Дрогобицької Станиці Львівського Крайового Братства ОУН-УПА та 10 членів Стебницького міського осередку Спілки політв’язнів і Братства ОУН-УПА. Виплату провели відповідно до розпорядження міського голови О.Радзієвського. Матеріальну допомогу вручив секретар міської ради Тарас Метик.

***

За інформацією прес-служби РДА, районна влада виділила кошти для надання щомісячної допомоги воїнам УПА по 250 грн. та адресної грошової допомоги для часткового відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг в сумі по 562,50 грн. кожному.

У 2013 році тридцять шість воїнів УПА отримали щомісячну допомогу на загальну суму 75,3 тис. грн. та шість безпосередніх учасників бойових дій УПА отримали адресну грошову допомогу на загальну суму 3 400 грн.

 

Михайло Задорожний відзначив 71-річчя УПА з дрогобицькою громадою та вітав учасників фестивалю «Сурми звитяги»

Депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Задорожний взяв участь в урочистостях з нагоди 71-ої річниці створення Української повстанської армії, які відбулися 14 жовтня 2013 року у Дрогобичі.

Спочатку відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері від влади та громадськості. Відтак благословенням отця Мирослава Соболти розпочалося віче.

У своєму виступі Михайло Задорожний, зокрема, сказав: «Сьогодні – свято для кожного свідомого українця, та передусім – це свято для наших ветеранів, яким ми невимовно вдячні. Маємо нагоду привітати їх і сказати: ми, ваші нащадки, пишаємося вашим подвигом, вашою відвагою і жертовністю, ми цінуємо те, що ви зробили для майбутніх поколінь українців – заклали підвалини незалежної держави, яка з Божою поміччю стала реальністю наприкінці ХХ століття. Сьогодні також наш обов’язок згадати про тих, хто не дожив до наших днів – загинув у бою або помер від ран і хвороб, набутих у роки боротьби. Молимося за них і пам’ятаємо їхній геройський чин…».

Депутат також закликав молоде покоління дрогобичан бути гідними нащадками славних воїнів УПА.

***

У районному Народному домі відбувся перший етап ХІV Дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», який покликаний заохочувати молодь до плекання мистецької спадщини січових стрільців, вояків УГА, революційного підпілля ОУН та УПА, а також до творення сучасного українського патріотичного мистецтва. Учасників районного етапу фестивалю привітав депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Михайло Задорожний.

Михайло Задорожний привітав усіх зі святом Покрови та 71-ою річницею створення УПА, зазначивши: «Мені приємно бачити тут найкращих представників учнівської молоді Дрогобицького району. – Адже тут, без сумніву, зібралися найталановитіші, найактивніші, небайдужі, ті, які прославлятимуть наш край своєю творчістю. Я бажаю вам успіхів і перемог – не тільки на цьому конкурсі, а й у всіх ваших починаннях».

ХІV Дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» проводиться за участю дітей, учнівської і студентської молоді України та діаспори. Фестиваль має на меті популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію; об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді, пропагувати серед дітей і юнацтва патріотичні твори.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

 

Смолоскипний Марш Слави УПА пройшов Дрогобичем

Упродовж трьох днів громадські організації Дрогобича та студенти нашого університету святкували 71 річницю створення Української Повстанської Армії.

Схвильований щем всередині, сльози радості, тремкий спів ветеранів УПА та жага в очах молоді – саме ці не малозначущі моменти лягли в основу згуртованості усіх учасників дійств.

Святкування розпочалося 12 жовтня. На галявині поблизу Шпихліру біля палаючої ватри звучали повстанські пісні. Ветерани, бабусі і дідусі, чоловіки та жінки, хлопці та дівчата об’єдналися у колі глибокої поваги, стійких переконань, цілеспрямованого бажання та такої ж дії.

Наступного дня у кіно-концертному залі анасмблю «Веровина» відбувся перегляд фільму «Залізна сотня».

А 14 жовтня Смолоскипний Марш Слави УПА пройшов вулицями Дрогобича від меморіалу «Тюрма на Стрийській» до пам’ятника Степану Бандері. Незгасимий вогонь у серцях та палаючі смолоскипи у руках сотень свідомих українців не залишили байдужими нікого. Справді, тільки така молодь – єдина та усвідомлена, здатна продовжувати справу наших дідів, формуючи міцну державу – Україну!

Організаторами заходів виступили: МГО «Український Молодіжний Прорив», профком студентів та студентське самоврядування ДДПУ, Конгрес Українських Націоналістів, НСОУ Пласт (станиця Дрогобич).

Прес-служба МГО «Український молодіжний прорив»

 

«Надія» відчиняє двері

9 жовтня Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей – інвалідів «Надія» провело День відкритих дверей. Це був і свого роду звіт перед громадою міста, меценатами, людьми доброї волі про діяльність товариства, ознайомлення з життям дітей та молоді з особливими потребами. Атакож ознайомлення з навиками толерантного ставлення, вміння працювати та спілкуватися з людьми різних форм неповносправності для студентів, волонтерів і працівників різних структур Дрогобича.

У програмі дня проведено тематичні тренінги, на яких присутні через ігрові моменти мали змогу відчути себе в різних життєвих ситуаціях, у які дуже часто потрапляють люди зі слабким зором, слухом, з обмеженою рухливістю, з розумовими порушеннями, та спробувати знайти вихід із них. Отримана інформація та рекомендації для взаємодії з людьми з особливими потребами були подані для зміни ставлення до людей з інвалідністю, для кращого розуміння їхньої життєвої ситуації.

Діти та волонтери «Надії» представляли для відвідувачів свої творчі напрацювання, батьки і спеціалісти ділилися досвідом роботи організації. Гості та відвідувачі «Надії» залишали свої рекомендації щодо подальшої співпраці.

І як підсумок цього дня: важко переоцінити важливу соціальну місію, яку виконує товариство «Надія» у Дрогобичі. Важливо навчитися у кожному бачити найперше людину, а не її спроможність. Потреби кожної людини можуть бути різними, але підхід до задоволення цих потреб повинен залишатися однаковим для всіх.

Вл.інф.

 

У золоті осені, у розквіті літ...

Вітати лікарів, здавалось би, дуже легко й просто, бо кому ми завдячуємо врятованим життям, звільненням від болю? Хто, мов добрий білий янгол, завжди на сторожі найбільшого дару життя – дару бути здоровим? Висловлюючи слова шани й непідробного захоплення нашому ювілярові Юрієві Біді, чомусь на гадку спадає жартівлива дитяча пісенька «Ой, болить у мене зуб...». У радісно-урочистій й, природно, дещо ностальгійні ювілейні дні хочемо вплести декілька китиць у святковий вінок знаної і шанованої на Дрогобиччині людини чудового, насправді від Бога, лікаря-стоматолога, завідувача ортопедичного відділення Дрогобицької міської стоматологічної поліклініки Юрія Михайловича Біди.

Юрій Біда народився в мальовничому прикарпатському місті Долина в інтелігентній галицькій родині лікарів і справжніх українських патріотів. Батько, Михайло Петрович – лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, мати – Зеновія Євстахіївна, педіатр. У сім’ї була чудова бібліотека, тут можна було знайти і чимало забороненої літератури. Національний дух, що витав у родині, став тим вогником, який взяв Юрій у мандрівку дорослого життя. Зростав хлопчик допитливим, чемним, понад усе любив книги, і за це недитяче захоплення мудрістю батько називав його «професором». Вищої похвали годі було й очікувати. Шкільні роки були, як і в більшості його ровесників: навчання, уроки, влітку – футбол, взимку – ковзани та хокей. Ті хлопчаки, що завзято ганяли з ним м’ячі і шайбу, залишились щирими друзями і донині.

Визначається Юрій і зі своєю майбутньою професією – мріє стати хірургом та продовжити лікарську династію. Коли хлопцеві виповнилося шістнадцять, раптово помирає батько – надія й опора сім’ї. Трохи оговтавшись від горя, хлопець подає документи на лікувальний факультет Івано- Франківського медінституту, але до омріяної студентської лави забракло усього півбала. Юра повертається у рідну школу і рік працює лаборантом у хімічному кабінеті. 1981 року юнацька мрія стає дійсністю – Юрій вступає на стоматологічний факультет Львівського медінституту. На першій парі хлопець сідає біля симпатичної юнки Вікторії, і ось уже понад тридцять років вони йдуть разом по життю.

Семінари, лекції, заліки, іспити п’ять літ поспіль чергуються, мов у калейдоскопі, а мрія стати хірургом-стоматологом набуває вс е чіткіших та реальніших обрисів. Це неабияк окриляє юнака. Мама, переживши неймовірну втрату – смерть коханого чоловіка, всю надію покладає на старшого сина. Тепер він стає найголовнішою опорою в сім’ї. Під час літніх канікул юнак працює в будівельних загонах Донецької області, проходить ще одну школу – трудового життя і чоловічого гарту. Як би мало часу не залишалося (а студентам завжди його бракує) Юрій часто відвідує улюблених дідуся та бабусю. Скільки води з того часу спливло, а зрілий мужчина з посрібленими скронями зі сльозами на очах згадує щемливо-пестливе бабусине «Мій дорогий Юрасю...»

На четвертому курсі Юрій одружується з тією, що полонила його душу ще з першої зустрічі – Вікторією Дудок. Невдовзі у щасливого подружжя народжується донечка Наталя, і вони разом розгортають ще одну книгу життя – дрогобицьку. У Дрогобичі молодими фахівцями щиро заопікувалася сім’я знаних і шанованих лікарів –Івана та Лідії Дудок, огорнувши приязню та родинним теплом вже тепер свого зятя Юрія.

І знову у калейдоскопі днів і літ: інтернатура, дитяча стоматологія у СШ №2, терапевтичне відділення, вимріяна хірургічна стоматологія, завідування ортопедичним відділенням; праця, досвід, авторитет, шана, вдячність. За цими скупими словами – життєві віхи, розчарування, злети, а ще – друзі, книги, мандрівки, полювання і, звісно ж, найдорожче – сім’я. Уже в Дрогобичі народжується друга донечка, якій подвійно щасливий батько дає горде ім’я – Роксолана.

Завжди й у всьому Юрій Михайлович відчуває підтримку й розуміння коханої дружини. їхні почуття із плином літ не маліють і не міліють, бо лише зігріта справжньою любов’ю і вірністю дружина може сказати: «Я люблю тебе за те, що ти є на світі.» Чоловік і батько у цій справжній українській родині – найголовніший. Саме тато вчить донечок, як треба любити книги, як зробити патрон до мисливської рушниці, як правильно їздити на автомобілі (з технікою тато давно на «ти»), як піклуватися про собак, бо ті вже давно стали членами дружної родини. А ще батько завзятий мандрівник, доклав чимало зусиль, щоб дівчата об’їздили мало не всю Європу. Завдячують доньки татусеві і в тому, що мали змогу отримати чудову освіту. Наталя навчалася в Києво-Могилянській академії, де здобула ступінь магістра права і незабаром захищатиме кандидатську дисертацію. Роксолана – аспірантка Київського медінститут післядипломної освіти, вона продовжує родинну традицію хірургічної стоматології. Юрій Біда – юний і безмежно щасливий дідусь чорноокого дива – маленької Софійки.

Усе життя, відчуваючи на собі Божу опіку, Юрій Михайлович із християнським завзяттям і ревністю долучався до побудови величного Храму Вознесіння, а зараз переймається реставрацією архітектурної перлини Дрогобича – церкви Святого Юра, вважаючи Його своїм небесним покровителем.

У розквіті духовних і фізичних сил, в золотосяйві щедрого на земні дари жовтня зустрічає свій життєвий зеніт Юрій Біда. Доброта, високий професіоналізм, шляхетна простота, енциклопедична поінформованість, толерантність і щира приязнь – це ті золоті жнива, які збирає наш ювіляр і яким ще колоситися й колоситися на життєвій ниві. Саме цього щиро зичимо йому в День уродин:

Хай буде найкраща пісня,

родинним теплом зігріта.

Хай пахнуть п’янкі отави

І пізня малина рясна,

Щоб серце лише від ніжності

Раптом могло заболіти,

Щоб у душі схвильованій

Щастям озвалась луна.

Родина, друзі

 

Дві сторони медалі

або Як Раймунд Ярош «любив» українців

Нещодавно прочитав статтю викладача Дрогобицького педуніверситету ім.І.Франка Богдана Лазорака «Раймунд Ярош – останній бургомістр Дрогобича», розміщену в часописі «Галицька брама» (квітень-травень 2013). Автор подає досить цікаву історичну розвідку щодо постаті Раймунда Яроша (1875-1937). Однак, на мій погляд, кожен історик, який поважає себе, повинен доводити справу до кінця. Попри всі заслуги бургомістра Дрогобича незайвим буде подати інформацію про його ставлення до українців. Очевидно, Богданові Лазораку варто більше уваги звернути на українські часописи міжвоєнного періоду. Саме в них міститься найбільший відсоток правди щодо різних аспектів життя нашого народу.

Безперечно, Р.Ярош багато зробив для розвитку Дрогобича, Трускавця, Борислава. Однак ці блага досить своєрідно відчули на собі наші співвітчизники. За даними Української Загальної Енциклопедії, яка виходила в 30-их рр. минулого століття за головною редакцією Івана Раковського, в Трускавці тоді проживало 2500 мешканців, 65% становили українці. Про ставлення до них бургомістра яскраво свідчить стаття, яку наводжу нижче мовою оригіналу зі збереженням тогочасного правопису.

ГОСПОДАРКА В ОДНІЙ МІСЦЕВОСТІ

Як живе і які порядки завів у Трускавці п.Ярош?

Львівське «Діло» з дня 14 вересня 1929р.

«Вже кілька разів писалося в «Ділі» про відносини в Трускавці і про ріжні невигоди й терпіння широких кругів місцевого населення. Нещодавно був допис у «Ділі» про цькування українського населення, якому не дозволяється навіть на фестини, аби – Боже борони! – кураційники з Варшави чи з Познанщини не побачили, як культурно вміє бавитися місцеве населення й аби один чи другий з них не допоміг придбати білету на культурно-освітні почини українського селянства.

Та ці цькування українського населення – це тільки одна сторона медалі. Варто поглянути й на другу: господарку всемогучого й необмеженого нині власника Трускавця п. Яроша, що як посадник цієї кураційної місцевости опанував її зовсім і підпорядкував її зі всім і вся своїм власним інтересам.

Як веде господарку в Трускавці всевладний Ярош, видно найкраще з того, що він з колишніх 5% свого посідання в цій місцевости довів до того, що нині Трускавець – це власність його і його спілки. Місцеве населення позбавлено всяких прав, воно не має ніякого голосу й опинилося на становищі невільників. Йому не можна навіть заглянути до ресторану на терені купелевого заведення, воно не сміє навіть вступити до парку без перепустки чи легітимації. Що більше: місцевому населенню заборонено ходити по громадських теренах, навіть ходити чи їздити по повітовій дорозі.

Наче зачумленим! За переступлення приписів п. Яроша в цих справах падуть на людей кари, як з рога обильности.

В дальшому варто зазначити, що води в Трускавці не дістанеш, хочби потребував її для рятування зімлілого. Одна-єдина і головна керниця замкнена на ключ. Хочете води – мусите купувати содову воду виробу Яроша і на це нема ради. А від якогось часу замкнено для населення й дорогу до Городища, якою воно ходило без перепон від нєзапамятних часів. Поліція, що пильнує цього переходу, не пускає туди нікого, так, що копальняні робітники, які ходять щодня до праці, мають 4-5 км. дороги більше.

Та це ще далеко не все. «Нафтусі» невільно нині черпати місцевому населенню під строгою карою, навіть тому, що має спільні ґрунти. А щоб довести до своєї здавна вимріяної ціли: посісти «Нафтусю» на власність, страшить п. Ярош населення вивласненням, хоч «Нафтуся» лежить переважно на ерекціональних ґрунтах. Ці ґрунти оцінюють на яких 3 (три) міліони зол., а п. Ярош мав би охоту виміняти їх за свій маєток, що вартує не більше, як 300.000 золотих».

***

Львівське «Діло» неодноразово публікувало подібні статті. Очевидно, для цього були вагомі підстави.

З наведеної вище інформації бачимо, як ставився Р.Ярош до українців, їхнє цькування та зневага характеризують його не з кращого боку. Та це й не дивно, адже був представником польської національної громади, а про тогочасні відносини українців та поляків ми добре знаємо з історії. Слава Богу, що сьогодні ці відносини змінюються на краще. Хотілося б, щоб наші сучасні дослідники не підходили однобоко до висвітлення тієї чи іншої теми.

Як би там не було, історик завжди має бути об’єктивним, адже минуле нерозривно пов’язане з майбутнім.

Володимир САДОВИЙ

 

КРИМІНАЛ

За вбивство двомісячної доньки – 13 років

Обласна прокуратура підтримала державне обвинувачення у суді про звинувачення чоловіка в умисному вбивстві своєї двомісячної доньки.

Слідством встановлено, що батько – мешканець с.Солонсько Дрогобицького району – 30 березня ц.р., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, завдав декілька ударів тілом та головою немовляти, яке роздратувало його плачем,  об стіну кімнати свого помешкання. Від отриманих травм дитина померла миттєво.

Його дії кваліфіковані за п.2 ч.2 ст.115 ККУ. Відтак 8 жовтня вироком колегії суддів Дрогобицького районного суду чоловіка визнано винним та засуджено до 13 років позбавлення волі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

 

Каналізаційні люки небезпечні для життя

На позачерговому засіданні комісії з надзвичайних ситуацій аналізували стан люків у Дрогобичі та Стебнику. Приводом став трагічний випадок у Львові, коли в каналізаційний люк провалився дворічний хлопчик і загинув.

Як доповів 14 жовтня на оперативній нараді у ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов, під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки проаналізовано стан каналізаційного господарства. Комісія дійшла висновку, що стан каналізаційних люків загрожує життю і здоров’ю людей, і прийняла рішення, спрямовані на виправлення становища. Як зазначив міський голова О.Радзієвський, крадіжки решіток і люків мають системний характер. Тому міліція отримала доручення посилити боротьбу з крадіжками кришок люків. Також на нараду до ратуші зберуть власників пунктів прийому металобрухту і запропонують їм долучитися до відновлення кришок люків.

За інформацією прес-служби виконкому

 

Дільничні інспектори – найближче до людей

Одним з основних критеріїв оцінки роботи дільничного інспектора міліції є знання реального стану громадського порядку та криміногенної ситуації на території обслуговування, ефективність залучення до охорони громадського порядку населення і громадських формувань.

Професійність дільничного інспектора насамперед визначається його вмінням працювати з людьми, відтак обізнаністю з особливостями закріпленої за ним дільниці. А тому важливо вивчати думку населення, своєчасно виявляти криміногенних осіб, проводити активну роз’яснювальну роботу. Це можливо лише за умови регулярних поквартирних обходів.

Із цією метою правоохоронці Дрогобицького міського відділу міліції здійснюють профілактичні заходи, відвідуючи за місцем проживання самотніх осіб похилого віку, здійснюють поквартирні обходи громадян для попередження кримінальних та інших правопорушень щодо них.

Від початку 2013 року дільничні інспектори міліції відвідали 2324 помешкання у Дрогобичі та населених пунктах Дрогобицького району.

Також правоохоронці встановлюють і виявляють можливі місця збереження наркотичних та психотропних речовин, незаконного вирощування посів маку і конопель, зберігання і переробки нарковмісних культур. Під час проведення операції «Мак-2013» правоохоронці Дрогобиччини виявили 6 незаконних посівів та вилучили близько трьох тисяч головок рослин маку.

Дільничними інспекторами здійснюється контроль за кількістю скоєних на адміністративній дільниці злочинів, з’ясовують обставини, які призводять до цього. Перевіряють осіб, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ, прикмети осіб, що підозрюються у скоєні злочинів та осіб, що скоїли злочини і перебувають у розшуку.

Дільничні інспектори міліції проводить профілактично-роз’яснювальну роботу серед населення для виховання у громадян (особливо молоді) правової культури, негативного ставлення до суспільно небезпечних явищ. Також надають допомогу громадянам, службовим особам, підприємствам, установам, організаціям, громадським організаціям у здійсненні їхньої законної діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.

Як показує практика, проведення таких профілактичних заходів позитивно впливає на охорону громадського порядку в місті, створює позитивний імідж працівникам міліції.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМУВСУ у Львівській обл.

 

СПОРТ

Дрогобицькі каратисти колекціонують нагороди

Днями у Львові проходив відбірний етап Відкритого кубку Львівської області з кіокушинкай карате серед молодших юнаків та молодших дівчат у вікових групах 1999-2000р.н., 2001-2002 р.н. та 2003-2004 р.н. (розділ «куміте»).

Приємно відзначити, що троє дрогобицьких спортсменів вибороли путівку на чемпіонат України, що проходитиме у Києві у грудні ц.р.

Це Олеся Коваль (музичне училище) та Олег Стеців (ЗОШ №1), котрі посіли ІІ місце, а також Іван Івахів, котрий виборов ІІІ місце.

Вітаємо юних дрогобичан із вдалим виступом і бажаємо наступних перемог!

Олександр ЗОЛОЧЕВСЬКИЙ

 

Кікбоксери вибороли «золото» у Кубку світу

13 жовтня вихованці спортивно-оздоровчого клубу «Еней» Василь Мушинський та Мар’ян Гуржій вибороли золоті медалі на змаганнях за Кубок світу з бойових мистецтв серед спортивних клубів, які відбулися у  Ялті. Про це повідомив на нараді у ратуші секретар міської ради Тарас Метик. Відрадно, що серед спортсменів із 17 країн дрогобичани були найкращими.

Нагадаємо, що Василь Мушинський є майстром спорту з кікбоксингу, членом національної збірної України, а Мар’ян Гуржій – кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу та кандидатом до національної команди України.

 

Що турнір – то перемога

Юні боксери тренера Романа Микитина, зі спортивно-оздоровчого клубу «Штурм» (Меденичі), вже давно привчили до своїх перемог не тільки земляків, але поціновувачів боксу у районі.

Ось і на нещодавній першості області відзначилися Юрій Раделицький, Роман Пігут, а Микола Гайдук посів друге призове місце у престижній важкій ваговій категорії. Слід зауважити, що меденицькі хлопчаки представляють, по суті, абсолютно аматорську структуру, без жодного фінансування, проте нарівних конкурують з «професіоналами» зі спортивних шкіл і клубів, котрі утримуються коштом держави.

На фото: Р.Колодій, М.Гриньків, М.Гайдук.

 

VIVAT ЗНО- 2014!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.09.2013 № 1258 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2014 році» абітурієнти 2014 року мають можливість:

- пройти тестування з предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, світова література, однієї з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська;

- скласти тести не більше як із чотирьох предметів.

Тестові зошити з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, за бажанням абітурієнта, будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами; світової літератури – російською мовою.

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує використовувати  для підготовки до ЗНО 2014 наш сайт www.lvtest.org.ua, де розміщені тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років. Бажаємо успіхів!

Для довідок: сайт УЦОЯО – www.testportal.gov.ua; сайт ЛРЦОЯО – www.lvtest.org.ua; e-mail:lvtest@gmail.com; телефон «гарячої лінії» ЛРЦОЯО – (032) 242-26-60.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні мешканці Дрогобича!

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради повідомляє, що згідно з «Правилами благоустрою і утримання території Дрогобича», затверджених Ухвалою міської ради від 15.10.2004 №390, забороняється спалювати сміття, опале листя та інші відходи на вулицях, подвір’ях, урнах.

Порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, згідно з ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», тягнуть за соболю накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

 

Інформує міське управління праці та соціального захисту населення

Інноваційні підходи до надання соціальних послуг людям з особливими потребами

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради постійно перебуває у пошуку інноваційних підходів до надання соціальних послуг особам з особливими потребами. Здебільшого успіх у цій роботі залежить від вміння скоординувати дії з іншими організаціями, які опікуються такими людьми, та налагодити з ними співпрацю.

Так, 25 вересня на базі Промислового Об’єднання «Укрпротез» (м.Київ, вул.Фролівська,6/8) відбулася робоча зустріч представників управління з фахівцями ПО «Укрпротез» та спеціалістами у сфері соціального захисту Одеської та Луганської областей.

Під час зустрічі відбувся відкритий діалог виробників технічних засобів реабілітації зі спеціалістами, які безпосередньо працюють з інвалідами та знають їх потреби. Сторони ділилися досвідом, результатами роботи, обговорювали плани та питання подальшої співпраці. Особливу увагу приділяли проведенню постійного моніторингу і контролю за забезпеченням інвалідів необхідними для них засобами реабілітації.

Зустріч відбулася під гаслом: “Об’єднані зусилля – це один із шляхів допомоги людям, яким вкрай необхідна реабілітаційна підтримка”.

Варто наголосити, що управління налагодило робочі контакти з багатьма підприємствами-виробниками всієї України, які мають державне замовлення на виготовлення та постачання засобів реабілітації для інвалідів. Співпраця з ними на сьогодні дала змогу забезпечити потребу 86 людей у таких засобах.

 

Нові соціальні ініціативи

Президент України Віктор Янукович під час розширеного засідання Кабінету Міністрів 27 лютого 2013 року проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Вони передбачають збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей.

Нові соціальні ініціативи здійснюються за 4 основними напрямками: підвищення якості життя для сімей з дітьми; кожній дитині – всебічний розвиток; сімейний затишок – кожній дитині; створення «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми.

Важливим завданням сьогодення  є підвищення якості життя для сімей, в яких виховуються діти-інваліди та діти-сироти, а саме:

- збільшення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом;

- збільшення соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

Окрема увага має бути приділена дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Тому новими соціальними ініціативами  збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом (з найтяжчим ступенем функціональних обмежень) на 25% (з 486 до 729 гривень для дітей віком до 6 років та з 605 до 907 гривень для дітей віком 6-18 років). Розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, збільшено у півтора раза, що дає кожній сім’ї додатково від 243 до 302 гривень щомісяця залежно від віку дитини.

Зміни передбачені і для  визначення розміру виплати допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, без урахування надбавки на догляд  за  дітьми-інвалідами.

Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Найбільший скарб країни – це її люди. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава.

Іван Терлецький, начальник управління праці та соцзахисту населення Дрогобицької міської радиСоздан 18 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником