ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ. Будучи оптимістом, міський голова Дрогобича сподівається, що після листопадового саміту у Вільнюсі фінансово-економічна ситуація зміниться на краще
На Покрови відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського та урядників вищого ешелону місцевої влади для ЗМІ реґіону. Керманичі міста, підбивши підсумки роботи за останні три місяці, вирішили через мас-медіа донести їх до громади.

У принципі, переважна більшість фактів, про які йшлося на прес-конференції, відома читачам «ГЗ», оскільки газета регулярно публікує оперативну офіційну і неофіційну інформацію про діяльність міської ради та її виконавчих органів. Для прикладу, дрогобичани вже сприймають як норму той приємний факт, що депутатський корпус міста, на противагу і, вочевидь, щиру заздрість, багатьом іншим самоврядним органам влади, працює організовано і динамічно. Метод, завдяки якому цього досягнуто, простий: якщо те чи інше питання не підготовлене ґрунтовно, якщо не досягнуто згоди на засіданнях профільних депутатських комісій, то, як зазначив О.Радзієвський, він знімає його з порядку денного – щоби не перетворювати сесію на балаган.

Ця практика, що набула всіх ознак тенденції, поза сумнівом, позитивно впливає на вислід діяльності влади в усіх напрямах. Наприклад, щодо задоволення потреб дрогобичан у індивідуальному будівництві. На завершення облаштування всіх інженерних комунікацій в мікрорайоні вул. А.Шептицького, де невдовзі понад 60 сімей отримають можливість споруджувати житло. На черзі – реалізація аналогічного проекту на вул. С.Наливайка.

Проте розвивати позитивні тенденції перешкоджає ціла низка негативних явищ, які, на жаль, теж набули всіх ознак тенденцій. Власне на цих проблемних аспектах життєдіяльності міста й було закцентовано увагу медійників.

Проблема номер один – так звані бюджетоутворювальні промислові підприємства. Всі, крім Універсальної бурової техніки (долотний завод) протягом тривалого часу фактично не подають жодних ознак життя. Ці підприємства є приватними, а вітчизняне законодавство, на жаль, виписане таким чином, що органи місцевого самоврядування не мають права втручатися у їхню господарську діяльність, а відтак бодай якимсь чином впливати на ситуацію.

Влада шукає альтернативні шляхи. Так, наприклад, останнім часом пильна увага прикута до ДП «Фарматрейд» і, зокрема, ДП «Кристал», продукція якого є затребуваною у Японії, Китаї і Північній Кореї. За умови вкладення серйозних інвестицій у розвиток «Кристалу» це підприємство в перспективі могло би успішно замінити колишнього основного фінансового донора – нафтопереробний завод. Відтак влада взяла на себе місію найближчим часом провести низку перемовин щодо залучення потенційних інвесторів.

Але поки ця перспектива стане реальністю, треба покладатися на те, що є. Наразі влада може розраховувати хіба що на місцевий бізнес. Відтак щоби пожвавити розвиток підприємництва, алярмово створює Центр надання адміністративних послуг, який буде розташовано в ратуші. Міський архів, натомість, переселять на вул.Самбірську.

Друга надзвичайно гостра проблема, яка спаралізовує діяльність влади – невиконання нею фінансових зобов’язань. Але не з власної волі, а внаслідок блокування платежів казначейством. Станом на 11 жовтня ц.р. на особових та реєстраційних рахунках цієї установи «зависли» кошти міського бюджету сумою 14 млн грн. Така ситуація призвела до того, що влада вже не вибирає, як це було раніше, виконавців тих чи інших робіт, а просить першого-ліпшого підрядника виконати замовлення під чесне слово. «Нам вірять, - невтішно констатував О.Радзієвський, - що колись розрахуємося за виконані роботи. Адже так все не буде».

Але наразі є так, як є. І неодноразові поїздки до столиці міського голови та перемовини з головним казначеєм і міністром фінансів не зарадили лихові, яке, мов епідемія, охопило всю Україну. До речі, журналісти запитали О.Радзієвського, чи не думає він, бува, вдатися до такого радикального кроку як мер Калуша, котрий відправив усіх держслужбовців у безоплатні відпустки. Олексій Васильович відповів, що його заступники не радять наразі наслідувати цей приклад.

Ще один проблемний чинник – свавілля з боку судів. Передусім це стосується необ’єктивних і несправедливих рішень щодо задоволення нахабних претензій ТзОВ «Книгарня Каменяр» та ВАТ «Прикарпатбуд». Перше, зазначалося на прес-конференції, прагне заволодіти майном громади, а друге – незаробленими коштами. Прикро, констатували урядовці, що інструментом цих оборудок є судові органи, які мали би стояти на сторожі Закону, а не чинити беззаконня.

 

Запитання ЗОРІ

Петро МАЦАН, головний редактор: - Якщо така ситуація щодо місцевого самоврядування збережеться й надалі, тобто коли міський голова має повноваження, але не має фінансових ресурсів, то може повторитися те, що було в 2010 році. Адже час біжить швидко і до виборів недалеко. Тобто не виключено, що, як і тоді, дрогобичани не даватимуть Радзієвському проходу і говоритимуть, що вся надія тільки на нього. Що будете їм відповідати?

Олексій РАДЗІЄВСЬКИЙ: - Я оптиміст. І можу впевнено запевнити вас, що стрілки на Президента переводити не буду. Це не в моєму характері.

Розумію, що ця проблема зумовлена багатьма факторами. У тім числі політичними. Не будемо їх зараз широко обговорювати. Але ж ви не гірше ніж я розумієте, що стоїть за цими факторами. Ви прекрасно розумієте, що Україна, з одного боку, сидить на газовій голці, в залежності від Росії, а з іншого – їй не дають кредитів. Не дає Світовий банк, не дає Міжнародний валютний фонд, низка інших фінансових інституцій. Усі причаїлися і чекають листопада. На листопад покладають усі політичні надії, амбіції і очікування. Дай Боже, щоби так було.

Але ще раз кажу: я оптиміст і, думаю, дрогобичани мене зрозуміють, і якщо доведеться відповідати на таке запитання, я знайду достатньо аргументів, щоби не розчарувати дрогобичан, і моя відповідь прозвучала би життєвою, обґрунтованою і зрозумілою.Создан 18 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником