ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 25 жовтня 2013р.
Біофак інтегрується в Європу

П’ятнадцять років тому наказом Міністерства освіти і науки створено біологічний факультет Дрогобицького педагогічного університету. Через п’ять років праці перші випускники отримали диплом. Ще одна п’ятірка є у доробку біофакультету – п’ятиріччя створення центру екології та здоровя людини. Загалом ці події і спонукали деканат до проведення Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Стан агро- і біоценозів прикордонних територій в умовах антропогенного навантаження».

У гості до Дрогобича приїхали професор кафедри агрохімії і агробіологічного факультету Жешувського університету Ян Гонсьор, професор Яніна Блажей та їхні студенти, а також давній приятель з Бельгії Еми Какельберг, голова Міжнародного офісу факультету агро- і біотехнології Крістоф Деваеле. Конференція тривала два дні. З вітальною промовою виступив проректор Дрогобицького педуніверситету, доктор педнаук Микола Пантюк.

Потім ведуча заходу, декан фіологічного факультету, доцент Світлана Волошанська згідно з програмою запросила до трибуни президента Центру екології та здоров’я людини, керівника Міжнародної організації «Дісор», почесного доктора Дрогобицького педуніверситету Еми Какельберга. Він відзначив значимість заходу, позаяк це підбиття підсумку роботи Центру екології та здоров’я людини за цих п’ять років. Крістоф Деваеле захоплено констатував величезні можливості України на ринку виробництва екологічно чистих харчів. Капелан університету о.Кекош розуміючи важливість конференції зазначив, що тільки зріла і духовно сильна людина здатна творити подвиги і в цьому залі зібралися жертовні і духовно багаті люди.

Ян Гонсьор співпрацю між українськими і польськими науковцями охарактеризував як вдалий інтеграційний проект. Адже обмін думками, досвідом і є тим ключиком до відкриття багатьох проблемних питань пов’язаних з екологією довкілля і здоров’ям людей. Своє бачення у розв’язанні деяких екологічних проблем висловив заступник голови РДА, кандидат сільськогосподарських наук Іван Мізерник. Хоче долучитися до «екологічно-чистих проектів» ентузіаст і ділова людина Андрій Павличко. Свою участь в них він пов’язує із вирощуванням лікарських рослин. Під завісу урочистої частини конференції із блискучим рефератом на англійській мові виступила студентка нашого педуніверситету Анна Шпек. У цих 15 регламентних хвилинах відпала потреба перекладу для бельгійських гостей. Розуміли її виступ і поляки і деякі наші студенти. Встигнули до обідньої пори регламентувати свої проекти й деякі викладачі, зокрема доцент Галина Ковальчук, доцент Галина Клепач. Професор Яніна Блажей на ілюстрованому матеріалі розповіла про рільництво і динаміку зростання таких господарств, які спеціалізуються на виробництві екологічно-чистих продуктів харчування.

Згодом робота тривала у секціях. Варто назвати декілька тем, які охоплюють цікавий спектр екосистеми нашого регіону. Це, зокрема екологізація виробництва продукції рослинництва у Передкарпатті, напрями рекультивації неужитків Дрогобиччини, особливості вирощування полуниці звичайної в умовах нашої кліматичної зони, біологічна дія та застосування фітопрепаратів на основі ялівцю-звичайного, вплив термінів пророщування насіннєвого матеріалу на врожайність бульб картоплі сорту Душа та інші. Всі ці надбання – результат конкретної роботи, дослідів. Сімнадцять робіт репрезентували польські студенти. Вони теж торкалися екології, розвитку екосистем, тощо.

Співпраця двох вузів спонукала до розширення і зміцнення існуючих зв’язків, дала поштовх для проекту Європейського союзу «Інтеграція наукових середовищ польсько-української територій». Зусилля декана біофаку Світлани Волошанської, її заступників Григорія Косака, Василя Стахіва, а також цілого колективу підпорядковані благородній меті – зібрати, систематизувати передові ідеї науки і вдало втілити їх у конкретні справи.

Володимир ТУРМИС

 

Відкритий лист Дрогобицької міськрайонної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка до голови Харківської ОДА М.Добкіна та міського голови м.Харків Г.Кернеса

Понад двотисячна громада членів Товариства «Просвіта» Дрогобиччини, виражаючи одностайну думку населення регіону, висловлює глибоке обурення вандальським вчинком антиукраїнських сил у керованій вами славній столиці Слобожанщини Харкові. Варварське знищення меморіальної таблиці пам’яті всесвітньо відомого українського вченого, письменника, літературного критика, публіциста Юрія Шевельова, встановленої на стіні будинку, в якому він жив 30 років, – це небачений у культурному світі акт дикунства. Подібне дозволяли собі тільки нацисти в Німеччині і більшовики в СРСР. Підставою для цього ганебного вчинку послужило брехливе звинувачення у колаборантстві з німецькими загарбниками.

Ю.Шевельов міг би скористатися своїм німецьким походженням і записатися до категорії Volksdeutsche, однак він цього не зробив, оскільки щиро вважав себе українцем і поводився як чесний українець. Гадаємо, якраз це і спонукає нинішніх українофобів боротися з пам’яттю про цю славетну людину. Будучи колаборантом нацистів, Ю.Шевельов не міг би працювати професором Люндського (Швеція), Гарвардського та Колумбійського університетів (США), бути доктором honoris causa інших університетів, членом найавторитетніших світових наукових товариств, зрештою, стати академіком НАН України, лауреатом Національної премії України ім.Т.Шевченка і т.д.

Патріотичний та інтелектуальний Харків цілковито усвідомлює велич Ю.Шевельова як ученого і діяча культури, цінує його внесок у світову науку та українську справу. Низький уклін цим людям за поширення праць та ідей вченого, переклади його творів, їх популяризацію, зрештою, за виготовлення і встановлення меморіальної таблиці, хоч це мала би робити міська влада.

Але, як кажуть українці, нема села без болота. Отож і на малій Батьківщині вченого знайшлися «справжні знавці» життя і творчості Ю.Шевельова та фахівці з сокирою і ломом, які демонстративно, не ховаючись від людського ока, потрощили меморіальну таблицю. Без дозволу, відома і прикриття місцевої влади вони цього не зробили би.

Ви, адресати нашого Відкритого листа, несете відповідальність за вчинене плюгавство, за знеславлення Харкова, Харківщини, а з ними й України загалом – як європейської країни, де у XXI ст. громлять пам’ятники вченим. Тому ви зобов’язані покарати злочинців і відновити меморіальну таблицю вченого світового рівня. Шевельов залишиться Шевельовим як із нею, так і без неї. Авторитет людей такого масштабу – поза владою чиновників і бандитів.

Рада Дрогобицького Товариства «Просвіта»

 

Тарас Метик взяв участь у міжнародній конференції

Днями секретар міської ради Тарас Метик взяв участь у науково-практичній конференції «Охорона та опіка над пам’ятками в діяльності місцевого самоврядування», яка відбулась на теренах Підкарпатського воєводства (республіка Польща).

Мета поїздки – ознайомлення з теорією та практикою управління розвитком історичного міста з використанням його важливого ресурсу – культурної спадщини. Участь у конференції взяли голови історичних міст Польщі та Львівщини. Під час перебування у Польщі представники делегації відвідали міста Лежайськ, Ярослав, Жешув, де мали можливість запозичити досвід польських міст щодо збереження архітектурних пам’яток.

За словами секретаря міської ради Т.Метика, цього року Євросоюз виділив Підкарпатському воєводству 250 млн. злотих на реставрацію усіх пам’яток архітектури. Причому реставруються не лише польські культурні споруди, їхні території, а й українські греко-католицькі і православні церкви. Наприклад, місто Ярослав на реставрацію української греко-католицької церкви, яку відвідують близько 20 родин, отримало 2,5 млн злотих.

Як зазначив Т.Метик, на сьогодні наше завдання – розробити спільно з містами-побратимами програми, які дозволять отримувати кошти на реалізацію проектів у різних галузях. До написання проектів щодо транскордонної співпраці спільно з Дрогобичем готові міста Перемишль та Сянок (республіка Польща), а також Ліпік (Хорватія).

 

Засідав виконком

17 жовтня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулося засідання виконавчого комітету.

На порядку денному: про підсумки організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року у Дрогобичі та Стебнику; звіт про міський бюджет Дрогобича за 2013 рік; про місця розташування майданчиків на основі конкурсу «Спортивно-оздоровчий двір»; про затвердження Регламенту роботи Центру надання адмінпослуг та Переліку адміністративних послуг тощо. Загалом розглянуто майже 20 питань, прийняті відповідні рішення.

 

Ні – зарплатам «У конвертах»!

Для легалізації виплати заробітної плати, підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць у місті продовжує діяльність робоча група з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення.

До складу робочої групи входять представники Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції, міськрайонного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду в м.Дрогобичі та Дрогобицькому районі, державної служби боротьби з економічною злочинністю Дрогобицького МВ ГУМВСУ, відділу економіки та управління праці та соцзахисту населення Дрогобицької міської ради.

Упродовж січня – вересня 2013 року робочою групою обстежено 542 суб’єкти господарювання та виявлено 260 нелегалізованих робочих місць.

Станом на 1 жовтня ц.р. легалізовано 221 робоче місце шляхом укладення трудових договорів між роботодавцями та найманими працівниками у Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості. До роботодавців, які порушили законодавство в частині легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, застосовують заходів впливу для якнайшвидшого усунення порушень.

За інформацією прес-служби виконкому

 

Дороги готують до зими

23 жовтня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький провів нараду, на якій розглядалось питання стану доріг у районі.

У ній взяли участь заступник голови РДА І.Мізерник, начальник відділу з питань цивільного захисту, ЖКГ та інфраструктури І.Яким, начальник райавтодору С.Грибанов, правоохоронці, сільські голови.

Керівник району доручив віднайти можливості і своїми силами привести в належний стан найпроблемніші ділянки доріг, особливо – доріг місцевого значення.

***

А напередодні, 22 жовтня, Михайло Винницький та директор Дрогобицького держлісгоспу Василь Матяшовський обговорили стан справ у лісовому господарстві району, а також домовилися про надання посадкового матеріалу для захисної придорожньої смуги між селами Нагуєвичі та Уріж протяжністю 2 кілометри.

Того ж дня учні Урізької школи посадили майже тисячу дерев, які надали ДП «Дрогобицьке лісове господарство» та ДЛГП «Галсільліс». Це саджанці дуба, берези, каштана, ялини. Наступного дня учні Нагуєвицької школи висадили дерева між селами Нагуєвичі та Ясениця вздовж ділянки дороги завдовжки один кілометр.

У майбутньому ці лісосмуги взимку захищатимуть  дороги від снігових заметів, які тут часто трапляються.

 

У Летні відкрили трансформаторну підстанцію

За співпраці сільського голови села Летня, райдержадміністрації та Дрогобицького РЕМу в цьому селі збудована і 21 жовтня введена в експлуатацію нова трансформаторна підстанція.

Як зазначив на її відкритті начальник РЕМу Василь Дмитрик, це дасть змогу значній частині мешканців отримувати якісні послуги електропостачання без спадів напруги у так звані години пік.

Сільський голова Роман Янісів подякував електромонтажникам, які порівняно за короткі терміни зуміли здати в експлуатацію підстанцію. Специфіка села – у його протяжності, тому у найвіддаленіших абонентів увечері напруга спадала до 180 В, а інколи й менше. Тепер, завдяки введенню нової підстанції, проблема зникне.

В урочистостях взяв участь перший заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький.

 

Сміттєпереробний завод буде на Стрийщині?

21 жовтня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький взяв участь у «круглому столі» щодо обговорення питання організації будівництва регіонального сміттєпереробного заводу у Стрийському районі.

Його провели голова облдержадміністрації Віктор Шемчук, його заступники Богдан Матолич, Сергій Василенко, керівники районів та представники інвесторів.

На думку Михайла Винницького, будівництво на Стрийщині регіонального сміттєпереробного заводу, полегшить ситуацію і в Дрогобицькому районі, адже сміттєзвалище у Брониці давно себе вичерпало, його експлуатація становить екологічну небезпеку для регіону.

Голова облдержадміністрації схвально оцінив представлену роботу та технічні характеристики сміттєпереробного заводу, однак зауважив, що потрібно все обговорити, аби врахувати деталі ще на етапі підготовки проекту.

 

Готуємося до 200-річчя Т.Шевченка

У Дрогобицькій РДА відбулося засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Перший заступник голови РДА Степан Рудницький ознайомив членів оргкомітету з розпорядженням голови РДА М.Винницького про впорядкування пам’ятників та пам’ятних знаків Кобзареві та зі списоком посадових осіб, відповідальних за кожен із них.

Керівник відділу культури і туризму РДА Осип Марущак повідомив про заплановані заходи: літературні вечори, виставки, святкові концерти, літературні читання. І додав, що треба підготувати цільову програму святкувань.

На засіданні прозвучала думка організувати для молоді, переможців літературних конкурсів, екскурсію на малу батьківщину Кобзаря – в село Моринці та до Канева. Щоб залишити нащадкам пам’ять про святкування 200-ліття Тараса Григоровича, краєзнавець Роман Пастух запропонував відкрити пам’ятні таблиці у селах району та видати подарункову книгу «Батьківщина Франка про Кобзаря». Для збору матеріалів до книги необхідно створити редакційну колегію.

Для висвітлення підготовки району до святкувань Року Тараса Шевченка Степан Рудницький запропонував організувати прес-тур для журналістів місцями, пов’язаними з іменем великого Кобзаря на Дрогобиччині.

 

У Рихтичах та Ролеві – семінар із садівництва

18 жовтня відбулася нарада-семінар «Розвиток садівництва та ягідництва у Дрогобицькому районі».

Її відкрив заступник голови РДА Іван Мізерник. Керівник управління АПР Зеновій Кебза ознайомив учасників семінару з досягненнями агропромислових підприємств Дрогобиччини.

Участь у нараді взяли делегації з Івано-Франківської та Вінницької областей, а доповіді кандидата с/г наук, завідувача Закарпатського інституту водних проблем і меліорації Олександра Матвійця та доктора с/г наук Григорія Коника викликала неабияке зацікавлення присутніх. Ознайомлення з роботою ФГ «Ролів-Агро» та «Ромалін» відбувалося на полях цих фермерських господарств. Як розповів комерційний директор «Ролів-Агро» Андрій Пастернак, навесні ц.р. у Ролеві закладено сад на площі 23 га,  тож через кілька років район буде повністю забезпечений садівничою продукцією. Щодо ягідництва, керівник ФГ «Ромалін» Роман Танчук запевнив, що продукція цього господарства за якістю відповідає запитам споживача, а вирощування та зберігання ягід є на рівні найкращих світових технологій.

За інформацією прес-служби РДА

 

У районі звучали «Сурми звитяги»

15 та 17 жовтня відбувся районний етап чотирнадцятого дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», в якому брали участь усі загальноосвітні школи, НВК, районний Будинок дитячої та юнацької творчості.

Школярі популяризували українську патріотичну пісню та поезію. Щиро вітали учасників перший заступник голови РДА Степан Рудницький, головний спеціаліст управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Орест Луцик, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, ветерани національно-визвольних змагань Степан Яворський та Ярослав Барабан. Оцінювало виступи учнів журі у складі провідних працівників управління з питань освіти, молоді та спорту, відділу культури і туризму, районного БДЮТ. У підсумку визначили переможців у номінаціях: «Вокальні ансамблі» учні Рибницької ЗОШ та Новокропивницького НВК, «Соло» Дорожівської ЗОШ та Попелівського НВК, Унятицької ЗОШ, «Вокально-інструментальні ансамблі» Ясенице-Сільнянського НВК, «Художнє читання» – Броницької ЗОШ та Модрицького НВК, «Хорові колективи» – Меденицької ЗОШ та Лішнянського НВК, «Вокальні тріо» – Модрицького НВК, «Вокальні дуети» – Добрівлянського НВК, Меденицької ЗОШ, Болехівської ЗОШ, «Літературно-музична композиція» – Довжанської ЗОШ, «Хореографія» – Уличнянської ЗОШ, «Листівка» – Михайлевицької ЗОШ, «Живописна композиція» – Довжанської ЗОШ, «Графічна композиція» – Уличнянської ЗОШ, «Декоративно-тематична композиція» – вихованці гуртка «Майстриня» – БДЮТ на базі Меденицької ЗОШ.

Кор. «ГЗ»

 

От і прийшла Покровонька, Покрова –

Одне з найкращих свят мого народу

16 жовтня, до дня великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, бібліотека-філія с.Доброгостів організувала та провела тематичний ранок «Свята Покровонька, як мати, Ти нам дитинство зігрівай…», в якому взяли участь учні 4-х класів Доброгостівської середньої школи.

Під час заходу юні глядачі дізналися про історію виникнення свята Покрови, про особливості його святкування, чому запорозькі козаки вважали своєю покровителькою саме Святу Покрову, як потрібно промовляти молитву, які народні прикмети існують у день Покрови.

Школярі величали Пресвяту Богородицю у своїх привітаннях віршами та піснями. Зворушливою була пісенна молитва «Боже мій, Боже…» у виконанні Соломійки Лоб, Ані Боднар та Анжеліки Кіселичник. У гості на свято завітала й Золота Осінь (Христина Дутка), яка привітала всіх гостей із величним святом і подарувала пишний коровай із запашними квітками та калиною.

Для проведення заходу була оформлена ілюстрована книжкова виставка «Жива краса святого образу».

Велика подяка усім учасникам свята, вчителям музичної школи І.Олексин та Л.Шимків за підготовку пісенного забарвлення тематичного ранку.

Це свято – не лише спогад про історичну подію, а добре свідчення Господнього спасіння своїх дітей. Створивши світ, Бог не покинув його, не залишив нас сиротами, а невидимо перебуває з нами через Святі Таїнства, через Церкву, через Святих угодників Своїх, та найперше – за посередництвом Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, яка прославляється нами у церковних богослужіннях і допомагає нам у наших молитвах. Нам лише слід бути гідними Її любові.

Стефанія ПУШАК, бібліотекар бібліотеки-філії с.Доброгостів

 

ШКІЛЬНІ НОВИНИ

До рідної школи ведуть всі дороги

Чотирнадцятого жовтня вихованці та працівники ЗОШ №8 відзначили 85-річний ювілей школи

Святковий настрій витав у стінах школи ще напередодні, під час конкурсу «Таланти твої, рідна школо». Учні продемонстрували свої танцювальні, вокальні та декламаторські таланти, відтак відбулася зустріч випускників усіх поколінь.

Наступного дня святкування продовжили футбольний та волейбольний турніри, в яких на запрошення господарів свята взяли участь збірні команди шкіл Дрогобича та Дрогобицького району. Кубок переможця волейболісткам ЗОШ №14, а також приз найкращому гравцю вручив директор школи-ювіляра Дмитро Солтан. Юні футболісти отримали спонсорську нагороду від колишнього випускника ЗОШ №8 Тараса Федика.

Урочисте святкування ювілею, яке припало на Покрову, цікаво та професійно вели педагог організатор ЗОШ №8 Наталія Чайковська та вчитель фізики Наталія Попик.

Тривалими оплесками присутні нагороджували самодіяльних та професійних артистів. Заворожив глядачів своїм соло на саксофоні учень Стебницької ЗОШ №7 Андрій Добрянський.

Хореографічні здібності, відмінну грацію продемонстрували і танцювальні колективи «Ультра» з Дрогобича (керівник Зоя Новидарська) та «Антарес» із с.Болехівці (керівник Мар`яна Боб’як). Чудовим подарунком до ювілею школи став виступ оркестру Дрогобицького музучилища ім.В.Барвінського під керівництвом Любомира Давидчака.

З вітальним словом до присутніх звернулися депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин та головний спеціаліст відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олег Войцеховський, який вручив грамоти вчителям ЗОШ №8 за їхню плідну педагогічну працю.

Гості свята із задоволенням оглянули виставку учнівських робіт шкільних гуртків. Привернули увагу, насамперед, картини та різьблені вироби з дерева директора школи Дмитра Солтана, роботи дизайнера одягу Наталії Попик, вироби з бісеру бабусі учениці школи – Людмили Льонар та вишиванки матері учениці – Марії Павлюк.

Про ювілей рідної школи не забули і педагоги-ветерани, і випускники. Адже до рідної школи ведуть всі дороги…

Марічка ДРАБИЧ

 

До 95-річчя від дня народження В.Сухомлинського

21 жовтня у приміщенні Дрогобицької ЗОШ №1 відбулися педагогічні читання, присвячені 95-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського.

Тема педчитань: «Творча реалізація ідей В.Сухомлинського в практиці модернізації навчально-виховного процесу в сучасній школі». У заході взяли участь вчителі хімії Дрогобича та Стебника, члени ППД і методоб’єднання вчителів початкових класів ЗОШ №1.

Із біографією українського педагога, публіциста, поета, письменника В.Сухомлинського виступила вчителька М.Мельник (ЗОШ №1). Згодом обговорювали такі теми: вимоги до уроку (доповідач – Г.Панчишак, ЗОШ №2), школа і сім’я (Л.Проць, педліцей), формування педколективу (С.Демчук, ЗОШ №6, Є.Зозуляк, ЗОШ №16), формування особистості (О.Волос, ЗОШ №9, О.Коцур, ЗОШ №4), розвиток пізнавальної активності (М.Калямон, ЗОШ №10), ідеї В.Сухомлинського в практиці сучасної школи (Н.Орищак, ЗОШ №14, Л.Максимова, ЗОШ №15). Що писав В.Сухомлинський про розвиток мислення школярів розповіла О.Брелик, ЗОШ №1, а його роботу «Вчіться робити добро» презентували М.Кос та Л.Антонів (ЗОШ №1). Спеціально для педчитань підготували виставку творів В.Сухмлинського, у процесі проведення заходу задіяли мультимедійні засоби, відеофільм.

Усі, хто виступав з доповідями, наголошували, що В.Сухомлинський мужньо ставив і успішно розв’язував проблему формування в молоді національного естетичного світобачення. У душах дітей потрібно прищеплювати кращі народні традиції, які повинні стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам’яті, без історії. У дусі українських культурно-історичних традицій великий педагог констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини: «мудра людська любов», «мудрість жити», «гідність – це мудрість тримати себе в руках», а найголовнішим у житті вважав «любов до дітей». Спадщина В.Сухомлинського вказує на значущість цих питань для розв’язання актуальних проблем сучасної освітньої та виховної практики.

У педчитаннях взяли участь завідувач міського методкабінету Г.Марчук, дирекція ЗОШ №1, керівник методоб’єднання початкових класів Н.Проць, вчитель школи ППД.

М.МЕЛЬНИК, керівник методичного об’єднання вчителів хімії Дрогобича та Стебника,

Н.ОРИЩАК, старший вчитель хімії ЗОШ №14

 

Якісні зміни — шлях сходинок та кроків

Цієї осені у Дрогобичі стартував проект «Сходинки подолання — Кроки до кардинальних змін», який реалізовується Дрогобицьким добровільним товариством захисту дітей-інвалідів «Надія» (надалі ДДТЗДІ «Надія»), за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Завдання проекту полягає у створенні доступних реабілітаційних послуг для неповносправних  дітей та молоді у Дрогобичі, а також формування  інклюзивного середовища в громаді для їхнього спілкування з однолітками. Ця діяльність сприятиме дітям та молоді з інвалідністю отримувати необхідну соціальну й фізичну реабілітації за рахунок набуття базових навичок і участі у спортивних, творчих та пізнавальних заходах. Також проектом передбачено, що здорові учасники, які залучені з кола молоді, учнів, студентів, волонтерів, братимуть участь у тренінгах про толерантність та виявлення тих особливих потреб, з якими щоденно стикаються люди з особливим потребами, а ще будуть задіяними до проведення інших культурно-пізнавальних програм. Особливістю цього проекту є те, що до участі у керівництві та реалізації проекту залучено молодих ініціативних людей.

Інформація та анонси щодо заходів проекту будуть висвітлюватися у ЗМІ, а також на сайті товариства www.nadiya-drohobych.org.ua і в соціальних мережах www.facebook.com/NadiyaDrohobych.

Запрошуємо до співпраці та участі у проекті! Проект триватиме до травня 2014 року. Адреса: м. Дрогобич, вул.В.Чорновола,4; ііe-mail: nadiya_ua@ukr.net.

  

Молоді командири заслуговують на визнання

Сила артилерії в усі часи історії була завжди в людях, мужніх воїнах-артилеристах, які покрили себе славою в боях за Батьківщину. Вагомий внесок у визволення України від німецько-фашистських загарбників внесли артилеристи, які своїм нищівним вогнем знищували штаби, вузли зв’язку, командні пункти і вогневі засоби противника, руйнували траншеї і окопи, що в кінцевому результаті визначило успіх наступу полків, дивізій.

В усі часи народ довіряв армії найдорожче – захист рідної землі та її свободи. І щоб виправдати цю довіру, особовий склад 9-ї реактивної артилерійської батареї 3-го реактивного артилерійського дивізіону наполегливо вивчає військову справу, сумлінно несе щоденну службу, зберігає героїчні бойові традиції.

Сьогодні ми, воїни-артилеристи, наполегливо працюємо на одну мету – створити надійний вогневий щит Батьківщини, – вважає командир 9-ї реактивної артилерійської батареї старший лейтенант Андрій Ярославович Онофрійчук, - правильно говорять, що Батьківщині служити в півсили не можна. Ратна праця потребує максимальної мобілізації всіх моральних і фізичних сил, повної самовіддачі. Військова справа постійно розвивається, тому і вдосконаленню бойового вишколу немає межі.

Андрій Ярославович Онофрійчук народився 12 грудня 1989р. в селі Кам’янка Тростянецького району Сумської області. З дитинства Андрій відчував жагу до військової справи, особливо до артилерії, мріяв стати справжнім чоловіком. Коли після закінчення школи настав час визначити подальший шлях, хлопець не сумнівався, що його майбутнє буде пов’язано із військовою справою. У 2003 році він успішно склав вступні іспити до Академії Сухопутних військ Збройних Сил України, яку закінчив у 2007 році та був направлений для проходження служби у військову частину А1108, що дислокується в місті Дрогобич Львівської області. Тоді ще лейтенант, Андрій був призначений на посаду начальника обслуги бойової машини, а пройшовши різні посади, став командиром реактивної артилерійської батареї.

Щоб бути хорошим командиром, окрім особистої фахової підготовки, необхідно навчитися працювати з підлеглим особовим складом – переконаний старший лейтенант Онофрійчук, - без цього досягнути поставлених цілей просто неможливо. Особливо щодо виховання у підлеглих високого рівня свідомості.

За словами офіцера, при цьому основну увагу необхідно звертати на спеціальну і технічну підготовки. Найголовніше – це якісне виконання нормативів, починаючи від одиночного і закінчуючи груповими у складі обслуги, батареї. Якщо нормативи виконуються, то батарея отримує добрий результат. Для того, щоб знищити ціль, артилеристові-реактивнику варто врахувати чимало чинників, а для цього необхідно багато знати. Проте, навіть якщо обслуга правильно працює, але бойові машини не підготовлені, то ціль, зрозуміло, не уразити. Також необхідно постійно працювати з людьми, вони — найголовніше. І особовий склад своєму командиру батареї повністю довіряє.

Сьогоднішнє покоління воїнів-артилеристів продовжує підвищувати свою майстерність під час занять з бойової підготовки, удосконалювати свою майстерність під час проведення табірних зборів, при обслуговуванні озброєння та військової техніки.

Незважаючи на всі економічні негаразди, військовослужбовці 9 реактивної артилерійської батареї продовжують примножувати славні традиції попередників, гідно стоять на захисті миру та спокою українського народу.

Прес-служба в/ч А 1108

 

СПОРТ

Чоловікам – золото, жінкам – срібло

У Дрогобичі відбулися фінальні змагання з баскетболу за програмою VІ обласних ігор ветеранів спорту Львівщини, присвячених Року Івана Боберського.

У них взяли участь переможці зональних етапів серед чоловічих і жіночих збірних районів та міст обласного значення.

Чоловіча команда Дрогобича, капітаном якої був Юрій Сухий, впевнено перемігши своїх супротивників зі Стрия, у вирішальному двобої не залишила жодних шансів і ветеранській збірній Самбора. У підсумку – І місце і золоті нагороди від обласного управління молоді та спорту.

Але реванш взяла жіноча команда Самбора, яка виявилася більш майстерною і в фіналі перемогла дрогобичанок, яким дісталися срібні медалі.

Цей доробок баскетболістів дав можливість  місту Дрогобич надалі утримувати першу позицію в комплексному заліку області. Попереду армспорт. Тож бажаємо нашим спортовцям нових здобутків.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: Кубок отримує капітан дрогобичан Юрій Сухий.

 

УВАГА: ГРИП!

Грип – інфекційне, найбільш поширене масове захворювання людей, збудником якого є вірус, що локалізується на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів.

Джерелом інфекції є хвора людина. Передається грип від людини до людини крапельно-повітряним шляхом. Можливе також зараження через предмети, якими користувався хворий.

При появі перших ознак грипу – чхання, нежитю, загальної слабкості, головного болю, підвищення температури – хворому слід залишитися вдома і викликати лікаря.

Важливо пам’ятати, що хворий на грип заразний протягом усього гарячкового періоду та ще 2-3 після зниження температури, а також те, що тільки хворий є джерелом інфекції.

Хворому не можна відвідувати громадські місця – це шкідливо для нього та тих, хто перебуває поруч.

Ліками можна користуватися тільки після призначення лікаря, безконтрольне їх приймання може бути шкідливим для здоров’я.

У випадку високої температури хворому слід вживати багато рідини. Їжа повинна мати привабливий вигляд, бути доброю за смаком, збагаченою вітамінами.

У запобіганні грипу велике значення має загартування організму, ранкова гімнастика, заняття спортом.

При самолікуванні у хворого можуть виникнути ускладнення з боку органів дихання, серцево-судинної системи, тому при перших ознаках хвороби слід звернутися до лікаря.

Пам’ятайте: вакцинація – найефективніший засіб захисту.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Щеплення проти грипу показані передусім категоріям населення, що належать до так званої групи ризику. Це люди похилого віку, діти до 3-х років, вагітні жінки, особи з хронічними захворюваннями та ті, які перебувають в організованих колективах, медичні працівники, працівники навчально-виховної і соціальної сфер, органів внутрішніх справ, рятувальних служб тощо. Сьогодні в Україні зареєстровано й використовується для профілактики грипу вакцинація Васкигрип.

Грип – хвороба, що швидко поширюється, і успішне запобігання їй можливе лише тоді, коли у профілактичних заходах будуть брати активну участь не тільки медичні працівники, а й уся громадськість.

О.Волошанська, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького міськрайонного відділу лабораторних досліджень,

О.Турик, головний спеціаліст Дрогобицького міськрайонного управління

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Про шахрайські дії – телефонуйте (032) 297-36-09

Останнім часом мали місце непоодинокі факти вчинення шахрайських дій під виглядом або від імені працівників Міндоходів, у тому числі і на  Дрогобиччині: на мобільний телефон посадової особи суб’єкта господарювання звертається шахрай і нібито від імені керівництва Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській обл. або за його дорученням вимагає надати фінансову допомогу за непроведення перевірки фінансової діяльності підприємства чи суб’єкта господарської діяльності. Діють такі особи через посередника, у більшості випадків – водія, який не обізнаний у тому, що відбувається, і лише виконує функцію отримання та передачі коштів.

Про можливі шахрайські та провокаційні дії просимо інформувати Управління Внутрішньої Безпеки ГУ Міндоходів у Львівській обл. за тел. (032) 297-36-09.

 

Запрошуємо на семінар

ГУ Міндоходів у Львівській обл. інформує, що спільно з обласним осередком ВГО «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб» 30 жовтня об 11.00 в актовому залі адмінбудинку ГУ Міндоходів у Львівській обл. за адресою: м.Львів, вул.Стрийська,35 відбудеться семінар на тему: «Практичне застосування норм Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Останні зміни».Создан 25 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником