ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

 

Міська рада звернулася до Президента…
Традиційно зі спільної молитви 25 жовтня розпочала роботу ХХХV сесія Дрогобицької міської ради.

Згодом депутати виголосили запити і звернення. Цього разу було не надто багато бажаючих виступити з трибуни. Так, Михайло Ваврин повідомив, що днями у місті відбудеться «круглий стіл» на тему «Роль і місце політичних партій у місцевому самоврядуванні», а також розповів, що юристи міської організації ВО «Батьківщина» вивчають можливість оскарження в суді деяких рішень міськради щодо надання громадянами земельних ділянок під садівництво з наступним перепрофілюванням під житлове будівництво. Пан Варин також заявив, що з партійних лав ВО «Батьківщина» за порушення статутних вимог виключили депутата міської ради Романа Пукала, але останній уточнив, що він сам написав заяву про вихід з партії.

Богдан Пристай вкотре попросив міського голову зробити все можливе для забезпечення об’єктивного розслідування кримінальної справи 17-річної сироти Іванки, котра вистрибнула з вікна 5 поверху, рятуючись від ґвалтівників. Адже, за словами Б.Пристая, представники обвинувачених приїздять до лікарні і пропонують дівчині значну суму грошей, щоб та відмовилася від своїх слів.

Також Богдан Пристай передав чотири прохання від своїх виборців: відремонтувати тротуари на вул.І.Франка і дорогу на вул.Самбірській; замінити лампи вуличного освітлення у цьому мікрорайоні; відновити курсування маршруту №9 від вул. Горішня Брама до залізничного вокзалу (а не до центру); встановити, хто вирубує ліс поруч із відпочинковим комплексом «Залісся».

Юрій Яцків має намір спільно з польськими партнерами організувати в Дрогобичі 30 велопарковок. Адже популяризація користування велосипедами, як це є в Європі, зменшить кількість авто та загазованість на вулицях міста. Він також закликав колег-депутатів показувати приклад і приїздити на сесійні засідання велосипедами.

Станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський попросив міську раду виділити земельну ділянку для спорудження пам’ятника «Борцям за волю України». У відповідь міський голова пообіцяв зібрати нараду за участю ветеранів визвольних змагань, керівництва міста та архітектурної ради, щоб підготувати конкретні пропозиції на наступну сесію.

Першим із порядку денного сесії народні обранці розглянули питання про стан проведення органами Держказначейства розрахункових операцій місцевих бюджетів. Щоб почути пояснення, чому казначейство блокує рух бюджетних коштів, на трибуну запросили начальника Дрогобицького управління Держказначейства Оксану Куцик. Вона наголосила, що управління здійснює розрахунково-касові операції через єдиний рахунок у Нацбанку України залежно від наявного фінансового ресурсу. Однак через проблеми з наповненням бюджетів усіх рівнів коштів у повному обсязі не вистачає. Органам Держказначейства на місцях щодня зі столиці доводять певний фінансовий ресурс. Вони ж насамперед проводять розрахунки за захищеними статтями бюджету (зарплата, енергоносії, закупівля продуктів харчування, соціальні виплати тощо), а лише тоді, за наявності коштів, фінансуються й інші видатки. За словами Оксани Куцик, Дрогобицьке управління підпорядковане Державній казначейській службі і лише здійснює операції залежно від отриманих від Нацбанку коштів.

Під час обговорення почутого депутат Михайло Лужецький зауважив, що уряд з допомогою казначейства фактично організував рух бюджетних коштів в ручному режимі, і органи місцевого самоврядування нічого не вирішують. «Для чого ж тоді розробляти і приймати місцеві бюджети, якщо куди дати, а куди не дати кошти вирішує Держказначейство? Але ж виборці питають за невирішені проблеми з місцевої влади! Крім того, передбачені цього року для Дрогобича 14 млн грн. з Держбюджету просто пропадуть, а ми на них розраховували. Необхідно прийняти звернення до Президента, Кабміну, парламенту з вимогою розв’язати ці проблеми!» - наголосив М.Лужецький.

Богдан Николаїшин зауважив: «Місцева влада не може забезпечити виконання програми соціально-економічного й культурного розвитку території, оскільки казначейство блокує рух коштів. Таким чином державні органи втручаються у діяльність місцевого самоврядування, що є порушенням законодавства. Більше того, навіть коштами спеціального фонду, які зароблені містом від продажу землі і майна, також не можна розпоряджатися без дозволу Держказначейства. Це не державні, а кошти міста!»

Михайло Ваврин підтримав пропозицію прийняти звернення до Президента, Кабміну, ВРУ і нардепа Романа Ілика, а ще запропонував визнати роботу начальника Дрогобицького управління Держказначейства Оксани Куцик незадовільною. Але остання пропозиція не знайшла підтримки у депутатському корпусі, а Роман Курчик та Богдан Пристай зауважили, що Оксана Куцик лише виконує свої посадові обов’язки, а корінь проблеми лежить не в Дрогобичі, а в Кабміні, туди й треба звертатися. Міський голова Олексій Радзієвський назвав обговорення цієї гострої проблеми на сесії останньою краплею і закликав депутатський корпус прийняти відповідне рішення. Усі присутні в залі 39 народних обранців прийняли текст звернення до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, народного депутата від Дрогобиччини Романа Ілика. У документі, зокрема, сказано: «Дрогобицька міська рада наполегливо просить Кабінет Міністрів виконати зобов’язання перед місцевими бюджетами щодо подальшого погашення казначейської заборгованості, зменшення фінансових втрат суб’єктів господарювання та забезпечення соціально-економічного розвитку Дрогобиччини».

Згодом на сесії розглянули блоки бюджетних, економічних, приватизаційних та земельних питань.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 29 окт 2013  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
Петро Васильович 30 окт 2013 ответить
ДивуЄ. що кожного разу ви пишете про спільну молитву в міській раді. Й утой же час говорите про інтеграцію в Європу. Тоді яка молитва може бути в стінах державної установи? Держава віж церкви відділен по-перше, по-друге є й ук4раїнці інших конфесій, є й атеїсти, є й секулярні. То чому надаєте перевагу лише одній конфесії? Радні чинять неправильно, а ви пропагуєте.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником