ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


СІЛЬСЬКІ ВІСТІ
Михайло Винницький: «Брати на себе відповідальність і результативно працювати для громади»

Минулого понеділка в сесійному залі Дрогобицької районної ради під головуванням Михайла Винницького відбулося засідання колегії РДА.

 Учасники зібрання обговорили питання про виконання основних показників Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 9 місяців, про виконання районного бюджету за ІІІ квартали поточного року, та стан дотримання законодавства з питань державної служби у підрозділах РДА.

Перед слуханням важливих питань життєдіяльності району очільник вкорте звернувся до присутніх:

- Коли я проводжу наради, колегії, то прошу приходити тільки перших осіб, а заступники чи головні інженери нехай працюють з моїми заступниками. Посередників мені не потрібно. На колегії прошу не перелічувати досягнення та здобутки управлінь, відділів, організацій, а ставити та розв’язувати проблематичні питання, пропонувати конкретні заходи з ліквідації недоліків у господарці району - резюмував Михайло Винницький.

Першим до слова запросили керівника управління економіки Ярославу Ковтик.

- Для реалізації Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 9 місяців поточного року були зорієнтовані вісім цільових програм, які фінансуються з районного бюджету на загальну суму 1027,1 тис. грн. Станом на  01.10.2013р. освоєно 693,7 тис. грн. За січень-вересень 2013 року в районі вдалося забезпечити в повному обсязі наповнення районного бюджету та фінансування видатків за захищеними статтями.

За звітний період введено в експлуатацію 3 підприємства торгівлі, 2 об’єкти ресторанного типу, але головне – в стадії реалізації перебуває 12 інвестиційних проектів, в тому числі залучено двох іноземних інвесторів.

Поряд з позитивом є низка питань, над якими ще потрібно працювати – зауважила п.Ярослава. А це насамперед спад у сільськогосподарських підприємств виробництва: м’яса (64,9%), яєць (78,1%). Сюди слід додати повільний ремонт комунальних доріг, на що освоєно лише половину субвенції з обласного бюджету. Через відсутність фінансування не закінчено реконструкцію ФАПу в селі Ролів, не заплачено за виготовлення документації щодо реконструкції ФАПів у Дережичах, Добрівлянах.

У звіт п.Ковтик втрутився голова РДА Михайло Винницький.

- Чому досі не передано на баланс району ФАП у Ролеві, повільно йде ремонт комунальних доріг, незадовільно освоюються кошти на будівництво та реконструкцію Ролівської школи, будівництво водогонів у Раневичах та Почаєвичах.

Наступним виступив начальник фінуправління РДА Віталій Перхун.

Він, зокрема, зазначив, що за 9 місяців до загального фонду місцевих бюджетів надійшло податків та платежів на суму 14843,4 тис.грн, що становить 114,8% до плану січня-вересня та 77% до річного. Забезпечено виконання дохідної частини загального фонду всіма сільськими, селищними радами. Водночас, є підприємства-боржники до місцевого бюджету. Лідером серед них – Стебницький «Полімінерал» – 836,0 тис.грн., за ним йдуть ТзОВ «Старий дуб» – 76,8 тис.грн., ТзОВ «ПМК-33» – 27,9 тис.грн.

Фінансовий блок питань завершили виступи Євгена Турчина – начальника податкової служби та Оксани Куцик – керівника відділення держказначейства.

Із самопохвали розпочав виступ керівник районного відділу освіти Іван Стецко. І те ми зробили, і те, і всі навчальні заклади до зими готові, заборгованості із зарплати не має, і кошти економимо.

- Щодо зарплати – то подякуйте, п.Іване, Уряду і Президенту, бо район дотаційний. І передовсім – це держава думає за Вас та освіту. Про яку економію можна говорити, коли в школі Монастирця-Лішнянського вчаться лише два учні, - зауважив голова РДА. - Ви вже рік на посаді, а вагомих ініціатив та справ не помітно, тільки через те, що сільські діти вчаться в міських школах – бюджет районну втратив понад три мільйони гривень. - резюмував Михайло Винницький.

Варто додати, що в штаті школи Монастирця-Лішнянського, очевидно  є директор, вчителі, завгосп,  сторож, допоміжні працівники і т.д., для двох учнів – така собі виходить економія державних коштів.

Засідання колегії завершилося. Прийнято рішення щодо усунення порушень та реагування на критичні зауваження.

Голова райдержадміністрації перед кожним посадовцем поставив вимогу - працювати на громаду, економити кожну державну копійку.

- Ви зобов’язані брати на себе відповідальність, працювати ефективно, оперативно, результативно, - завершив очільник району.

Ігор Собко

 

Про ветеранів не забуваймо

8 жовтня, в день 70-ти річчя визволення України від фашистських загарбників, голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький відвідав Підбузький геріатричний пансіонат, де зустрівся з ветеранами війни, що там мешкають.

Він привітав учасників війни зі святом, висловив їм глибоку шану та повагу, а також вручив подарунки.

«Керівництво нашої держави, обласна та районна влада вважають важливим своїм завданням поліпшення умов, соціального та медичного захисту ветеранів війни. Ці люди пережили страхіття війни, часто доля до них була жорстокою, тому зараз вони не повинні залишатись без уваги держави», – сказав М.Винницький.

У цей день в актовому залі відбувся святковий концерт за участю учнів Підбузької середньої школи, вони підготували для ветеранів та пенсіонерів цікаву концертну програму.

У пансіонаті проживають 114 людей похилого віку, з них десять – ветерани війни. Опікуються ними кваліфіковані медичні працівники, які готові цілодобово надати допомогу.

За словами директора пансіонату Віри Баброцяк, чотириразове харчування забезпечують свої кухарі, є також пральня, швейна майстерня. Своїми силами на території викладено бруківку та завершується будівництво каплички.

«Слід сказати про тісну співпрацю нашого закладу з керівництвом Дрогобицької РДА, управлінням соцзахисту населення і, звичайно, з Департаментом соцзахисту населення Львівської ОДА», – відзначила Віра Йосипівна.

***

З нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників працівники районного Територіального центру спільно з представниками управління праці та соцзахисту населення РДА, органів місцевого самоврядування відвідали ветеранів війни вдома у селах: Вороблевичі, Дережичі, Старий Кропивник, Літиня, Меденичі, Летня. При нагоді обстежили матеріально-побутові умови проживання ветеранів.

Зараз на обліку в районному Терцентрі перебувають 164 ветерани війни, з них: 154 учасники війни; 2 учасники бойових дій; 8 сімей загиблих ветеранів війни.

Усі ветерани війни отримали подарункові набори на загальну суму  46034,80 грн. та медикаменти на загальну суму – 11500 грн.

 

1 листопада – день створення ЗУНР

24 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький провів нараду щодо відзначення 95-ї річниці утворення ЗУНР, в якій взяли участь керівники та головні спеціалісти відділу культури і туризму й управління з питань освіти, молоді та спорту.

Заходи вирішили провести напередодні святкувань – 31 жовтня в районному Народному домі за участю керівників навчальних закладів, молоді, громадськості району. До мистецької програми включили виступи переможців конкурсу патріотичної пісні «Сурми звитяг», що відбувся нещодавно. Учасники наради обговорили організаційні питання та затвердили програму урочистостей.

 

Грипу в районі наразі нема

За оперативною інформацією Дрогобицького міськрайонного санепідуправління, на сьогодні на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли 350 осіб або 0,5 % мешканців району. Випадків грипу не зареєстровано.

Частка дітей до 17 років від загальної кількості хворих становить 42% (150 осіб). Загальний епідпоріг захворюваності у Дрогобицькому районі не перевищений. Усього госпіталізовано 2 особи. Порівняно з попереднім тижнем, загалом по району захворюваність перебуває на тому ж рівні, а серед дітей до 17 років – знизилася на 14%. Для профілактики грипу вакциновано 75 осіб.

 

Заповідник «Нагуєвичі» має сайт

Нещодавно запрацював новостворений сайт «Каменяр» Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

Створений командою фахівців у співпраці з колективом заповідника, сайт запрошує відвідувачів до цікавої подорожі малою батьківщиною нашого славетного земляка, видатного письменника, поета, публіциста, громадського та культурного діяча Івана Франка.

Сайт містить цікаву інформацію про життя і творчість І.Франка, про літературний музей та музей-садибу, інші об’єкти заповідника, контактну інформацію. Тут публікуються твори Великого Каменяра, а також поетичні рядки гостей. На сайті можна переглянути фільм про Івана Франка, створений телеканалом «Інтер» у рамках проекту «Великі українці» та озвучений Святославом Вакарчуком.

Вл.інф.

 

Адвокати облюбували «Лелечу оселю»

Днями 122 адвокати Львівщини провели планове навчання-диспут у Нагуєвичах. Навчальною аудиторією послуговував відпочинково-розважальний комплекс «Лелеча оселя».

Адвокатам було зручно і затишно у приміщенні. Їх не турбували сторонні відвідувачі, позаяк комплекс був орендований ними на цілий день. Ніхто не голодував, адже смачна кухня «Лелечої оселі» зорієнтована на національні традиційні страви.

Після регламентованої програми кожен із учасників отримав відповідний сертифікат. Обстановка у комплексі припала до душі адвокатам. Промайнула думка про доцільність регулярних зустрічей-навчань саме у Нагуєвичах. Можливо, й інші корпоративні заходи знайдуть своє відображення в «Лелечій оселі». Бо відомо, що у доброї слави – швидкі крила. А в «Лелечій оселі» ще й затишно і приємна атмосфера. А це свідчить про добру ауру, яку зуміли створити люди, які там працюють.

Володимир ТУРМИС

 

Завучі зібралися на семінар

На базі методичного кабінету управління з питань освіти, молоді та спорту Дрогобицької РДА відбувся семінар-практикум заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи, проведений спільно із Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

З лекцією на тему «Роз’яснення змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників» виступила старший викладач кафедри освітньої політики ЛОІППО Людмила Козлова. Під час «круглого столу» на тему «Нестандартні ситуації у проведенні атестації педпрацівників» обговорили особливості застосування Типового положення про атестацію педпрацівників під час атестації керівних кадрів у 2013-14 навчальному році. У заході взяли участь завідувач методкабінету Володимир Штокайло, методисти Марія Галушка, Світлана Павлюх.

 

У Дережичах горів вагончик, у Гаях – суха трава

27 жовтня, опівночі, сталася пожежа у селі Дережичі. Прибувши на місце, пожежники виявили, що горить металевий вагончик розміром 4х2 м. Пожежу вогнеборці ліквідували, але вагончик вигорів практично повністю. Добре, що вогонь не перекинувся на сусідні будівлі.

***

Того ж дня увечері у Нижніх Гаях неподалік лісового масиву горіла суха трава. Як з’ясувалося згодом, компанія молодих людей смажила шашлики і не погасила за собою залишки багаття. Через вітряну погоду це призвело до виникнення пожежі, яку гасили трускавецькі вогнеборці, працівник лісового господарства та місцеві мешканці. Адже неподалік від лісу – поля та дачі.

Рятувальники зреагували швидко, тож згоріло лише 100 кв.м сухої трави. Проте через необачність компанії молодих людей, котрі там проводили вільний час, наслідки могли бути куди серйозніші...

Вікторія ЛИШИКСоздан 01 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником